GEMEENTE WADDINXVEEN Vacaturebank verhuist WADDINXVEEN 1233-1983 'llllllj naar lege kleuterschool Programma gedurende eerste week 10.00 uur - Expositie 11.30 uur - TV-uitzending 16.00 uur - Expositie 17.00 uur - Radio-uitzending 15.30 uur - Volksdansen VRIJDAG 22 APRIL 15.00 uur - Expositie ZATERDAG 23 APRIL 20.00 uur - Herdenking ’’Pinkelotje” aan de C. Huijgenslaan WOENSDAG 20 APRIL 14.00 uur - Kinderspelen TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN OPENBARE ORDE VRIJWILLIGERSWERK MILIEUZAKEN DIVERSEN WONINGBOUW BESTEMMINGSPLANNEN WADDINXVEEN 750 JAAR INZAMELING 55 SPREEKUREN C. M. VAN DER LINDEN I 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 ■V «I 01820-16066 010-362244 t Waddinxveen viert 750-jarig bestaan ■k f I De opbrengst stuur gebracht. oogde doel tijdelijk beschikbaar kan worden gesteld. Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Waddinxveen, 13 april 1983. De burgemeester voornoemd, P. F. J. van Schie, l.b. Toegangskaarten (gratis voor zover de voorraad strekt) kunnen op 14 en 15 april a.s. tussen 09.00 en 12.00 uur en 2.00 en 4.00 uur tele fonisch worden aangevraagd bij het secretariaat van de Stichting Waddinxveen 750 jaar, telefoon (01828)-14433, vragen naar toestel 293. Tweede dag van de in het kerkgebouw van de Remonstrantse Gemeente aan de Zuidkade te houden expositie ”Gijs van het pannendak”. De expositie duurt tot 17.00 uur. De toegang is vrij. ’’Waddinxveen van harte” is de titel van een bijna-rechtstreekse lokale televisie-uit- zending vanuit de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum. De duur van dit pro gramma - met muziek, historie, informatie en gesprekken - is bepaald op ongeveer drie uur. In de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis worden tot en met zaterdag 14 mei kunstwerken geëxposeerd door de Waddinxveense kunstenaars Theo den Boon, Loes Huis in ’t Veld en Anke Mensink. De opening is om 16.00 uur door PvdA-wethouder M. Kraaijestein. Eerste radio-uitzending in het teken van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen via de lokale Centrale Antenne-Inrichting. Voor het ontvangen van de Waddinxveense zender dient men af te stemmen op 102,2 Mhz. Het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan houdt Oudhollandse volks dansen onder leiding van Hans Wortman. Kaarten 0,75, af te halen vanaf woens dag 13 april. Honden in de goot De Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983 bepaalt in arti kel 14 dat een ieder verplicht is er op toe te zien, dat een dier waar voor hij de zorg heeft zich op de weg uitsluitend in de goot van uit werpselen ontdoet. Deze bepaling is in de A.P.V. opgenomen uit al gemeen milieu-hygiënisch oogpunt, vooral in het belang van spelen de kinderen. Overigens zijn - als extra-mededeling inzake deze verplichting - in de gemeente op een aantal terreinen bordjes geplaatst. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) LEEG Een bijkomend argument is dat in de Vondelwijk het gebouw, waarin de kleuterschool ‘Pinkelotje’ voorheen was gevestigd, leegstaat, terwijl dit in afwachting van een definitieve be stemming zonder meer voor het be- Burgemeester C. M. van der Linden opent vrijdagmiddag 22 april om drie uur de in het kerkgebouw van de Remonstrantse Gemeente aan de Zuidkade te houden tweedaagse expositie ”Gijs van het pannendak”; dit is een uitdrukking uit ongeveer 1780 die doelde op ds. Gijs van Leeuwen van de Remonstrantse Gemeente in Wad dinxveen, welke beschikte over een zeer groot pannendak. De expositie, die duurt tot 21.00 uur, is gratis toegankelijk. Wet Arob Ingevolge de Wet Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaarschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de desbetreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet Arob in te dienen, is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nade re informatie inwint bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoonnr. 14433, toestel 219. Aanvankelijk hebben zij overwogen hiervoor het pandje Dorpstraat 58a tijdelijk beschikbaar te stellen. Dit plan hebben B. en W. evenwel laten varen omdat het gebruiksklaar maken daarvan reeds een bedrag van f In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde wordt met een herdenkingsbijeen komst het 750-j arig bestaan van Waddinxveen gevierdAan deze bij eenkomst verle nen onder meer medewerking prof. dr. H. van der Linden uit Oegstgeest met een causerie over de historie van Waddinxveen en de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van eerste luitenant Pierre Kuijpers. De bijeenkomst wordt besloten met een lopende receptie. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben aan de Hartstichting vergun ning verleend voor een collecte in de periode 18 t/m 24 april dit jaar. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een duidelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. p t van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe- OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. ‘Ons college heeft zich nog geen eindoordeel over het functioneren van de Vakaturebank gevormd. Een evaluatie terzake daarvan, alsmede van de te starten werkprojecten zal nog dienen plaats te vinden. Deze zal daarna ter bespreking worden voorge legd aan de commissie voor welzijns zaken en de commissie voor de finan ciën. Een meer definitieve bestem ming van het onderhavige gebouw zal bepaald worden binnen het kader van een plan waarin de totale accommo- datieproblematiek aan de orde zal worden gesteld,’ schrijven B. en W. aan de gemeenteraad. 30.000,-- vergt. Voorts achten zij een uitgave van f 30.000,- voor het op knappen van een gebouw, dat is aan gekocht om te worden gesloopt ten behoeve van de realisering van het plan Dorpstraat, ten behoeve van projecten waarvan de haalbaarheid nog moet blijken niet verantwoord. De lege openbare kleuterschool Pinkelotje aan de C. Huijgenslaan, waarin voorlopig de Vacaturebank Vrijwilli gerswerk Waddinxveen zal worden gehuisvest. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Er van uitgaande dat de vrijwilligers zelf voor het schoonmaken en on derhoud zullen zorgen behoeven slechts kosten geraamd te worden voor energiegebruik en aankoop van koffie en thee. Voor het restant van het jaar 1983 kan daartoe worden volstaan met een bedrag van f4.500,-. ‘Nu de Vakaturebank Vrijwilligers werk Waddinxveen voor personen die een uitkering genieten, met behoud van hun uitkering reeds enige tijd draait, is de behoefte gebleken om over een eigen ruimte te kunnen be schikken, waarin ook werkprojecten voor vrijwilligers kunnen worden op gezet, uiteraard met behoud van hun uitkering’, aldus B. en W. de volgende week gevraagd be de Vacaturebank Vrnwilligers- 'werk door vrijwilligers met behoud van nun uitkering) te laten verhuizen naar het pand Dorpstraat 58a is hier mee van de baan. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 22 maart 1983 besloten aan a. A. Boonstoppel Jr., Alpherwetering 12, Waddinxveen een hin derwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een automobielbedrijf tevens quickservice aan de Noordkade 18 alhier; b. J. A. de Bruijn B.V., Mercuriusweg 20, Waddinxveen een hin derwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel in schoenen, schoenfournituren en toeleveringsbedrijf voor de schoenmakerij aan de Mercuriusweg 20, alhier. De vergunningen en alle daarbij behorende bescheiden liggen voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling A.Z.R.O. ter inzage op werkkdagen tijdens kantooruren en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot 13 mei 1983. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen de beschikkingen wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. Uitnodiging herdenkingsavond 20 april 1983 Op 20 april a.s. zal in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een her- denkingssamenkomst worden gehouden als start van de festiviteiten rond het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. Op deze avond zal de Koninklijke Militaire Kapel in het cere moniële tenue o.l.v. Ie Luitenant Pierre Kuijpers een uitvoering ge ven. De zanger Gé Titulaer zal daarin als solist optreden. Voorts zal Prof. dr. H. van der Linden uit Oegstgeest spreken over de historie van Waddinxveen. Voor deze avond zijn o.m. uitgenodigd vertegenwoordigers van ver enigingen en instellingen die medewerken aan de dit jaar te houden feestelijkheden in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinx veen. Daarnaast heeft het gemeentebestuur een aantal plaatsen beschik baar gehouden voor belangstellenden die deze avond zouden willen bij wonen. Start bouw in ’’Wijk Zuidplas” Op maandag 2 mei 1983, om 12.00 uur zal door de Staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de heer mr. G. Ph. Broxk. het startsein gegeven worden voor de bouwactiviteiten in het nieuwe bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas”, door middel van het slaan van de le paal voor de eerste van de 2350 in deze wijk te bouwen woningen. De eerste bouwactiviteiten betreffen de bouw van 76 woningwetwo ningen door Rehorst B.V. ten behoeve van de woningbouwvereni ging ’’Waddinxveen” en van 151 koopwoningen door Noorlander Bouw B.V. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: donderdagmorgen van 8.30-9.30 uur. rw 1 Daar er geen bezwaren bij Gedeputeerde Staten zijn ingediend en dit college de herziening van de 9 bestemmingsplannen geheel heeft goedgekeurd, is alleen de inspecteur van de ruimtelijke ordening bevoegd beroep bij de Kroon in te stellen. Waddinxveen, 13 april 1983. De burgemeester voornoemd, P. F. J. van Schie,, l.b. Herziening bestemmingsplannen ’’Noordkade 1967” en ’’Noordkade langs de Gouwe” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat de bij raads besluit van 16 juni 1982 vastgestelde herziening van de bestem mingsplannen ’’Noordkade 1967” en ’’Noordkade langs de Gouwe” is goedgekeurd door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bij besluit van 22 februari 1983, nr. B. 19822. Het besluit van Gedeputeerde Staten en de herziening van de be stemmingsplannen liggen met ingang van donderdag 14 april 1983 gedurende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, ter inzage. Daar er geen bezwaren bij Gedeputeerde Staten zijn ingediend en dit college de herziening geheel heeft goedgekeurd, is alleen de in specteur van de ruimtelijke ordening bevoegd beroep bij de Kroon in te stellen. Herziening 9 bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat de bij raads besluit van 16 juni 1982 vastgestelde herziening van 9 bestemmings plannen, te weten: 1. Waddinxveen herziening 1953; 2. Plan in hoofdzaak West; 3. Recreatiegebied ’t Weegje”; 4. Dorpstraat; 5. Stationsstraat; 6. Tuinbouwgebied I na eerste herziening; 7. Regeling kom bij de brug; 8. Brugcentrum; 9. Tuinbouwgebied Dort Kroonweg, is goedgekeurd door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bij zijn besluit van 1 maart 1983, nr. B 19839. Het besluit van Gedeputeerde Staten en de herziening van de be stemmingsplannen liggen met ingang van donderdag 14 april 1983 gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan houdt Oudhollandse kin derspelen, zoals blik(blok)lopen, hoepelen, zaklopen en steltlopen voor de leef tijdsgroepen 4 tot 7 jaar en 8 tot en met 11 jaar. WADDINXVEEN De sinds vorig jaar in Waddinxveen actief zijnde Vacaturebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen zal het ge meentehuis gaan verlaten en ondergebracht gaan worden in het ge bouwtje aan de C. Huijgenslaan, waarin voorheen de openbare kleuterschool Pinkelotje was gevestigd. De gebruikskosten hiervan bedragen f 4.500,- welk bedrag B. en W. aan dinsdagavond vergaderende gemeenteraad hebben gevraagd schikbaar te stellen. Het plan om de Vacaturebank Vrijwillii werk Waddinxveen (werk door vi Gemeenteraad Dinsdag 19 april 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis AGENDA 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 februari 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Zuidkade 159 in het bestemmingsplan ”Zuidkade-Wil- helminakade”. 4. Voorstel tot tweede wijziging van de Woonruimteverordening. 5. Voorstel tot het bestemmen van de zogenaamde Verlengde Abr. Kroesweg als openbare weg. 6. Voorstel tot vaststelling exploitatie-opzet ’’Centrale Antenne Inrichting Wijk Zuidplas 1980”. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling gebouw voor activiteiten Vaca turebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aan schaffing van een stencilinbrander ten behoeve van de Leon van Gelderschool. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van leermiddelen ten behoeve van de Willem Van Oranje- school. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor spouwmuur- isolatie in enkele kleuter- en lagere scholen, uitgaande van de Stichting voor Katholiek Onderwijs ”St. Victor”. 11. Voorstel tot aanbieding van de rekening van de Commissie Wijkwerk Bomenwijk voor het dienstjaar 1981. 12. Voorstel tot aanbieding van de rekening van de commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid voor het dienstjaar 1981. 13. Voorstel inzake straatnaamgeving in Wijk Zuidplas. 14. Voorstel tot verkoop van enkele percelen grond waarop trafo stations zijn gebouwd aan het Gemeenschappelijk Energiebe drijf Gouda en Omstreken te Gouda. 15. Begrotingswijzigingen, w.o.: bijdrage adviseringskosten commissie van advies Regeling Complementaire Arbeidvoorziening Beeldende Kunstenaars; aanvullend krediet schaderegeling Noordeinde; beschikbaarstelling krediet van 14.160,- incl. B.T.W., voor het opstellen van een exploitatie-analyse voor de zwembaden. 16. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek op het gemeentehuis ter in zage of in overleg met de gemeentesecretaris.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3