Gemeente vernoemt in Zuidplas W’veense ontginners nit 1233 Wethouder opent expositie van drie Waddinxveense kunstenaars WADDINXVEEN 1233-1983 Ontmoetingskerk vraagt subsidie energiebesparing Besluiten en Op 23 april in raadzaal van het gemeentehuis Avond uit met revue De Bonkelaar Gorissen BV mededelingen vanB.enW. Oranje- festival in Verlengde Abr. Kroesweg openbare weg Ds. D. J. Budding spreekt voor SGP-W’veen en Straatnamen met ’’akker” Rat-je-toe ’’hoeve” cope 5' <5 1 ’’stee” >W> I y y ‘cope' I i i MARTIN KRAAIJESTEIN (PvdA) - Een werkstuk van de in Waddinxveen aan de Peppelhorst 110 wonende Anke Mensink. De complete revue Rat-je-toe, zoals die op dinsdagavond 19 april in het Anne Frank-centrum voor de bejaarden zal worden opgevoerd. WADDINXVEEN Graaf Floris de Vierde en de van hem bij de ‘cope’ van 20 april 1233 veenland in dit deel van Waddinxveen ge kocht hebbende eerste ontginners Nicolaas van Gnepwijk, Herba ren van Aalsmeer en Woubrecht zullen door het Waddinxveense gemeentebestuur worden vernoemd in de woonwijk Zuidplas. De eerste straten zullen daar dan gaan heten Graaf Floriscope, Herba- rencope, Woubrechtcope, Van Gnepwijkcope en Cope-pad. WADDINXVEEN - Wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) zal zaterdagmiddag 23 april om vier uur in de raadzaal van het ge meentehuis een expositie ope nen van werk van de Waddinx veense kunstenaars Theo den Boon, Loes Huis in ‘t Veld en Anke Mensink. Na de openings toespraak van de wethouder van welzijnszaken zullen twee do centen van de streekmuziek- school Waddinxveen een klein muzikaal optreden verzorgen. celliste centrum kunnen komen, gebruikmaken Lucia Swarts en pianist/muziek- van de mogelijkheid om (mits vroeg- schooldirecteur Arthur le Cos- tijdig) het bekende nummer 15555 te quino de Bussy. h V- iste Onderstaand volgt enige informatie betreffende deze kunstenaars. WADDINXVEEN - De Verlengde Abraham Kroesweg wordt nu echt een openbare weg. De volgende week dins dagavond vergaderende gementeraad gaat dat op voorstel van het college van B. en W. besluiten. Op 27/28 mei 1982 werd de overeen komst getekend tussen de Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en Omstre ken en de gemeente Waddinxveen, waarbij werd overeengekomen dat de veiling aan de gemeente in eigendom, beheer en onderhoud overdraagt de zo genaamde Verlengde Abr. Kroesweg, inclusief bermen en de inritten naar de bedrijven tot de erfafscheiding, ter grootte van 10.880 m2, voor de formele som van 1,-. Op grond van deze overeenkomst dient de raad - na overschrijving van de terza ke op te maken notariële akte in de openbare registers - te worden voorge steld de weg de bestemmiNg van open bare weg te geven, zulks met inachtne ming van het bepaalde dat een weg open baar is ’’wanneer de rechthebbende daaraan de bestemming van openbare weg heeft gegeven”. Overigens is het weggedeelte al enige tijd als zodanig in gebruik. Bedoeld notarieel transport heeft inmiddels plaatsgevonden. ONDERWIJS Besloten is tot vaststelling van de voorschotten 1983 op de exploita tievergoeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onder wijs. ZOMERROOSTER Op de Klaas de Vriesschool zal in de periode 30 mei tot en met 15 juli 1983 worden overgegaan tot een experiment voor een speciaal zo merrooster, onder voorwaarde dat het experiment—deskundig wordt geëvalueerd. ONTHEFFING Aan A. van Noort Zn. B.V. te Waddinxveen zal ontheffing tot 1 april 1984 worden verleend tot het berijden met trekkers en opleggers met diverse combinaties van in de gemeente Waddinxveen gelegen wegen. WRELDWINKEL Aan de Wereldwinkel Waddinx veen is een eenmalig subsidie van 400,- tögekend ten behoeve van de thema-avond rond Guatamala op 23 maart 1983. BENOEMING De heer J. Stolze te Maasland is benoemd tot waarnemend chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeen tesecretarie. FLORIDA Het verzoek van de badminton club ’’Florida” tot het verlenen van een extra subsidie voor het houden van een jeugdkamp, in het kader van het 25-jarig bestaan, is afgewe zen. ZUIDPLASLAAN Naast het vastleggen van deze straat- WADDINXVEEN/GOUDA - De Ge- nestetlaan 1 is blijkens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland het nieuwe correspondentie adres van het Aannemingsbedrijf F. C. Gorissen BV, Gouda, dat overigens de bedrijfsactiviteiten al op 1 november 1979 heeft gestaakt. GEEN SCHILDERINGEN Het verzoek van de coördinator van ”De Bonkelaar” tot het in de Paasvakantie beschilderen van de buitenmuren van ”de Bonkelaar” is afgewezen. TOURNOOI Ten behoeve van een schoolvoet- baltournooi voor het basis- en voortgezet onderwijs gedurende een aantal dagen in de maanden maart en april 1983 zullen de vel den van het sportcomplex in het Warnaarplantsoen aan de afdeling Gouda van de K.N.V.B beschik baar worden gesteld. uitvoering is genomen hebben wij ons, na advies van de commissie voor de straatnamen, reeds beraden over de totaalopzet van de straatnaam- aanduidingen in dit plan,’ schrijven B. en W. aan de raad. SAVAGE Op zaterdag 16 april is de heavy-metal- groep Savage te gast in De Bonkelaar. Deze heavy metal-band speelt voorna melijk eigen Engelstalig werk. De avond zal verder gevuld worden met internati onaal bekende heavy metal. Deze avond zal de zaal geopend zijn om 20.30 uur. De band zal omstreeks 21.30 uur optre den. De entree voor deze avond zal 5,00 bedragen. Op zaterdag 23 april om half negen is het dan voor veel jongeren (veel hebben ze er al naar gevraagd) zover. Dan zal er voor iedereen een te gekke disco georga niseerd worden in De Bonkelaar met de meest nieuwe muziek, een perfecte lichtshow en een goede dansvloer waar iedere jongere van deze tijd vrijuit kan komen bewegen. De entree bedraagt ƒ2,50. ONTSLAG Aan de heer F. J. M. Schwiebbe is met ingang van 1 juni 1983 eervol ontslag verleend in verband met zijn benoeming op de afdeling Soci ale Zaken der gemeente Lopik. RECLAMEBORD Aan Noorlander Bouw B.V. te Leiderdorp wordt toestemming verleend tot plaatsing van een re clamebord in het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas”. BENOEMING In de ontstane vacature van kas sier zal worden voorzien door be noeming van mejuffrouw A. Smit, reeds werkzaam op de afdeling Fi nanciën der gemeentesecretarie. De volgende week dinsdagavond ver gaderende gemeenteraad is door het college van Burgemeester en Wethou ders voorgesteld er mee in te stem men dat in het kader van de viering van het 750-jarig bestaan van Wad dinxveen er de voorkeur aan wordt gegeven bij de benoeming van een deel van de straten een relatie te leg gen met de stichting van Waddinx veen in 1233. BRADERIE In principe bestaat geen bezwaar tegen het voornemen van de Wad dinxveense Middenstandsvereni- ging tot het houden van een brade rie op 3 en 4 juni 1983 op de Ker- kweg tussen Chopinlaan en spoor lijn en op de Puttelaan. ONTHEFFING Aan Texaco Olie Mij. B.V. is ontheffing verleend van de route vervoer gevaarlijke stoffen ten be hoeve van bevoorrading van het LPG-station aan de Sniepweg. ONDERWIJS Besloten is tot vaststelling van de voorschotten van de vergoeding vakonderwijs schooljaar 1982/1983 voor de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs. LOTERIJ Aan de Stichting Ruiterconcours Waddinxveen is vergunning ver leend tot het houden van een lote rij. R UIL TRANS A CTIE Aan de woningbouwvereniging ’’Waddinxveen” zal toestemming worden verleend tot het aangaan van een ruiltransactie met de Pro vinciale Waterstaat terzake van de eigendomsgrens tussen Henegou- werweg en de desbetreffende fla twoningen. THEO DEN BOON Heeft zijn atelier in de Dorpstraat 58. Woont en werkt sinds 1962 in Wad dinxveen. Bezocht de Academie in Rotterdam en de Vrije Academie in Den Haag (grafiek). Ontving in de sector literatuur de aanmoedigings prijs van de stad Gouda en de Geert Bouwmeester-kunstprijs. Behaalde voorts enige eervolle vermeldingen. Hij publiceerde enige dichtbundels. Hij schildert/tekent met een gemeng de techniek waarin hij met een aan tal, soms figuratieve elementen, op een subtiele manier een eigen kijk geeft op de buitenwereld. Heeft onder andere geëxposeerd in Solin gen, Den Haag, Rotterdam, Amster dam, Gouda, Basel, Delft en Utrecht. Aan C. H. J. van Herk B.V. te Ouderkerk a.d. IJssel zal opdracht worden gegeven tot sloop van het perceel Jan Dorrekenskade-West 10 voor een bedrag van 4.838,-. WADDINXVEEN - Op Koninginne dag (zaterdag 30 april) zal in het sociaal- cultureel centrum De Bonkelaar een op treden worden verzorgd door onder meer His Masters Noise, De Wit en Vloepsuper (een voortzetting van de Veu! poe pers). Dit Oranje-festival (4 groepen) zal om 18.30 uur beginnen en duren tot onge veer 03.00 uur ’s nachts. De entree zal in de voorverkoop 10,00 zijn. Deze voor verkoop begint op 16 april. De kaartjes kunnen dan bij De Bonkelaar afgehaald worden in kantooruren. Aan de kassa zal de prijs 12,50 bedragen. ANKE MENSINK Peppelhorst 110. Zij genoot haar op leiding aan de Vrije Akademie te Den Haag. Na een periode van voorname lijk feministisch werk, waarvan een gedeelte in het bezit is van de gemeente Waddinxveen (in het kader van de BKR Beeldende Kunstenaars Regeling; ook de heer Den Boon heeft in het kader van deze regeling werken gemaakt) hanteerde zij geen vast thema meer. Alles kan aanleiding zijn voor het maken van een schilde rij- Het laatste werk is losser, direkter, de figuratie wordt steeds verder losgela ten. Naast de olieverfschilderijen die nog wel herkenbaar zijn, maakt zij tegenwoordig aquarellen die goed deels abstrakt zijn en waarin de sfeer, de stemming van een bepaald mo ment worden uitgedrukt. Zij expo seerde onder andere in Delft, Gronin gen, Gouda en Rotterdam. WADDINXVEEN - Op uitnodiging van de kiesvereniging van de Staatkun dig Gereformeerde Partij (SGP) in Wad dinxveen zal op donderdagavond om half acht komen spreken de hervormde predikant ds. D. J. Budding uit Neder- hemert. Hij zal een tijdrede houden. De SGP-bijeenkomst vindt plaats in het kerkgebouw van de Christelijk Afge- namen hebben B. en W. de gemeente raad voorgesteld de hoofdontslui- tingswegen in het gebied aan de IJser- manweg, vlak achter het sportpark ‘de Sniep’, de namen Zuidplaslaan en Dreef te geven. De Zuidplaslaan loopt van de verlengde Esdoornlaan naar de IJsermanweg/Beijerincklaan, terwijl de Dreef gaat lopen van de verlengde Esdoornlaan langs het sportveldencomplex naar de IJser- manweg. ‘Ofschoon thans nog slechts een klein gedeelte van het plan ‘Zuidplas’ in Tn het plan ligt één hoofdverzamel- straat lopende van het verlengde van de Esdoornlaan naar de IJserman weg/Beijerincklaan. Een tweede ont- sluitingsweg loopt vanaf eerstbedoel de weg langs het sportveldencomplex naar de IJsermanweg. Door deze we genstructuur ontstaat een zestal sec toren. Ten behoeve van de vindbaar heid van de in de nieuwe wijk gele gen wegen achten wij het noodzake lijk dat deze wijk een duidelijk her kenbare benaming krijgt en dat de zes sectoren door middel van naam geving herkenbaar zijn’. gangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Zoals bekend zullen zij die moeilijk op s eigen gelegenheid naar het Anne Frank- Het gaat hier om de Hierna volgt een informeel gedeelte, waarin de tentoongestelde werken kunnen worden bekeken en een drankje kan worden genuttigd. Er is een beperkt aantal personen en in stanties officieel uitgenodigd. Verder is een ieder die belangstelling heeft welkom bij de opening! De expositie bestaat uit werk van de drie Wad dinxveense kunstenaars, die uitgeno digd zijn te exposeren door de ‘Stich ting Waddinxveen 750 Jaar’. ACHTERVOEGSELS Als wijkbenaming van het nieuwe plan is reeds ingeburgerd de naam ‘wijk Zuidplas’. Naar analogie daar van kan de hoofdontsluitingsweg worden aangeduid met ‘Zuidplas laan’. De noordelijke ontsluitingsweg ware aan te duiden als ‘Dreef’. De herkenbaarheid van de overige we gen, straten en paden kan door mid del van achtervoegsels worden be reikt. Hierbij gaan de gedachten van B. en W. uit naar de volgende sche matische indeling: *sector I: plm. 350 woningen; plm. 10 straten gelegen achter de sport velden: achtervoegsel ‘akker’; *sector II: plm. 275 woningen; plm. 5 straten ten westen van de IJserman weg: achtervoegsel ‘cope’; *sector III en IV: plm. 900 wonin gen; plm. 15 straten gelegen tussen Piasweg en IJsermanweg: achtervoeg- WADDINXVEEN - Overzicht van een aantal besluiten en mede delingen voor zover niet reeds eer der in openbare vergaderingen aan de orde gesteld of gepubliceerd of nog te publiceren in de gemeente lijke rubriek, uit de vergaderingen van het college van Burgemeester en Wethouders van 8, 15, 22 en 29 maart 1983. WADDINXVEEN - Een avondje uit met de revua Rat-je-toe van de liefdadig heidsvereniging ’’Alter Ego” uit Lekker- kerk zal dinsdagavond 19 april om acht uur in de grote zaal van het Anne Frank- centrum gerealiseerd gaan worden door de Waddinxveense bejaarden dank zij de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen. Voor de revue Rat-je-toe komen onge veer 25 mensen op de planken, die met elkaar zorgen voor een vrolijk program ma van muziek, sketches en liedjes van vroeger. De muzikale begeleiding is in handen van The Charity’s. De kleding is eigen fabrikaat. De teksten en de algehe le leiding zijn van Stien v. d. Berg. Alle ouderen en mindervaliden van Waddinxveen worden van harte uitgeno digd deze ontspannende avond bij te wo nen. Aan vang avond 20.00 uur en de toe- scheiden Gemeente aan de Dorpstraat. WADDINXVEEN Het bestuur van de Stichting tot gezamenlijk ge bruik van de Ontmoetingskerk, waarin samenwerken de Gereformeer de Kerk en de rooms-katholieke St. Victor parochie van Waddinxveen, heeft gezien de jaarlijks fors oplopende energiekosten het initiatief ge nomen om deze uitgaven drastisch te verlagen. Het adviesburo TABÖ uit Waddinxveen heeft hiertoe een energieon derzoek verricht. Aan de hand van het door deze adviseur opgestelde rapport met energiebesparingsmogelijkheden is subsidie bij het Minis terie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aangevraagd. Uit contacten met het ministerie is gebleken dat de kans zeer groot is dat dit subsidieverzoek zal worden ingewilligd. Het ligt in het voornemen om de werkzaamheden - die f 25.000,-- gaan bedragen - door vrijwilligers uit beide kerken te laten uitvoeren. Im mers, de financiële middelen moeten door de beide kerken worden op gebracht en door verhuur van zowel de kerkzaal als de overige vier za len met buffet. De exploitatie van deze laatste ruimten is in handen van F. Verwey, tel. 12949. Men verwacht in mei a.s. met de uitvoering te kunnen aan vangen. 77 77 draaien, vanwaar het vervoer geregeld kan worden. De kunstwerken zullen in de raadzaal worden opgehangen op speciaal ver vaardigde schotten, die drie wanden bedekken en op schotten die in de vrije ruimte worden geplaatst. De schilderijen worden belicht door spotjes. Na de opening op 23 april zal de tentoonstelling geopend zijn van maandag t/m vrijdag tijdens kantoor uren (9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur), zaterdag (van 10.00-16.00 uur) en donderdag 28 april (van 19.00- 21.00 uur). De expositie is geopend op Koninginnedag en gesloten op zondag, Bevrijdingsdag en Hemel vaartsdag. sel ‘hoeve’; *sector V: plm. 270 woningen; plm. 9 straten oostelijk van de Piasweg: achtervoegsel ‘erf’; sector VI: plm. 570 woningen; plm. 14 straten gelegen in de binnenring van het plan: achtervoegsel ‘stee’. ‘Het is wenselijk om de straat- en huisnummeraanduiding in een zo vroeg mogelijk stadium vast te stel len,’ aldus het college. ‘De bouwacti viteiten beperken zich thans nog tot de sector II en het zuidelijk deel van de sector I. Het stratenplan van sec tor II ligt echter grotendeels vast zo dat de vaststelling van de straat- en huisnummer-aanduiding van deze sector thans mogelijk is’. LOES HUIS IN ‘T VELD Heggewinde 18. Geboren te Zwolle. Opleiding: privé portrettekenen en schilderen. Akte l.o. tekenen Zwolse school voor Beeldende Kunst; Aka demie voor Beeldende Kunst te Arn hem. Zeefdrukken Vrije Akademie Den Haag. Woonde en werkte enige jaren in Zuid-Afrika en Saoedi-Arabië. Had daar een open atelier en gaf tekenles sen. Drie jaar bestuurslid van Kunst centrum Burgvliet Gouda. Zij maakt realistische olieverf- en acrylschilde- rijen. Zij exposeerde eerder onder an dere in Zwolle, Gouda, Benthuizen en Solingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7