Politie houdt 4 vechters aan Homofielen Kwaad over Help een gehandicapt kind Lezers schrijven Noem straten 7767 ijmen Buurtvereniging Peter Zuidlaan leggen op 4 mei roze driehoek Ik ben Jaap e.o. op komst? Albert de Klerk op orgel St. Victorkerk naar Meubelvakken Vier orgelconcerten in W’veen in deDerde Wereld op de been leder jaar worden 360.000 kinderen in de Derde Wereld het slachtoffer van polio Vrijdagavond 29 april om acht uur Rommelmarkt brengt bijna 40 mille op INSCHRIJVEN VOOR 51E BEJAARDENREIS 99 99 DANK U POLITIENIEUWS WADDINXVEEN HOND IN GOOT 4 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Maak het motto waar van de Wereld Gezondheidsorganisatie: ezondheid voor allen in het jaar 2000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1983 I Een blik op de negende rommelmarkt die zaterdag vanwege de Centrale 1 I WADDINXVEEN - Op zondag 17 april werden door de Waddinxveense rijkspolitie viër Waddinxveense knapen, respectievelijk 16 en 17 jaar oud, aangehouden wegens gepleegde openlijke geweldpleging c.q. mishande ling. Drie Waddinxveense jongens werden nabij het winkelcentrum Groensvoorde door hen aangevallen en geslagen. Eén van de aangevalle nen raakte hierbij licht gewond. Na verhoor zijn de knapen door de politie heengezonden. Hervormde Gemeente aan de Nesse werd gehouden. (Foto: 'Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Voorkom hun handicap. Doe mee aan het immuni- HANS LAGRAND ADRIENNE TIMMERMANS FRIDA WINKLAAR Jac Hdgendoorn A. v. Solmsstr. 31 Natuurlijk, want dat hoort toch zo. Of niet soms Het huis was niet groot dus veel had ik niet te doen. Ik wilde wel een kindje. ook welkom, maar dienen daarvoor wel contact op te nemen met de buurtcommissie welke onder tele foonnummer 16881 en 13044 te be reiken zijn. De heer J. v.d. Stelt van de Peter Zuidlaan 35 neemt voorlo pig de financiële honneurs waar. Het voetbalteam dat deel gaat nemen aan de Sportweek Waddinxveen 1983 bestaat uit 17 man en is inmiddels in training. Gedacht wordt om twee oe fenwedstrijden te spelen welke nog nader vastgesteld zullen worden. Het tenue bestaat uit shirts van Van Tol Telecommunicatie, Benthuizen die bereid was deze kostenpost voor de sportweek-deelname voor z‘n reke ning te nemen. Verder bestaat het te nue uit een zwarte broek en gele kou sen, waarvoor de spelers zelf zorg zullen dragen. Hierbij wil ik reageren op het gedicht “Ik ben Jaap” van Marry Menschaart, zoals dat vorige week in deze krant stond en naar ik begrijp geciteerd werd uit de gedichtenbundel die is gemaakt naar aanleiding van de bij dragen aan het voor de derde maal door het Humanistisch Verbond in de Goudse Agnietenkapel gehouden dichtersfestival Eigen Wijze Poëzie. Ik werd echt kwaad toen ik dat ge dicht las! Het vroeg an tegen-gas, Ik ben Ellie Ik werk als huisvrouw. Vroeger was ik hoofdverpleegster, nu ben ik getrouwd. Meteen nadat we van onze huwelijks reis thuis kwamen zei hij: blijf jij maar thuis, bij de aanrecht en de WADDINXVEEN - Ter versteviging van de onderlinge contacten tussen de bewoners van de diverse flats in Groenswaard I is gestart met het op richten van een straatvoetbalteam be staande uit bewoners van de Peter Zuidlaan en de Joh. Postlaan. Dit initiatief, genomen door J. Ver hagen van de Peter Zuidlaan 33, moet een aanzet zijn tot een soort vereniging die tot doel heeft allerlei activiteiten te ontwikkelen voor de vele bewoners op dit kleine stukje Waddinxveen. Er is inmiddels een voorlopige buurt commissie gevormd, bestaande uit de heren H.C. Kortland en H. Uitenbul- ten, die zorg zullen dragen voor een afsluitend feest voor de voetballers met hun echtgenoten. Natuurlijk zijn de andere bewoners van deze wijk AANRIJDINGEN Op vrijdag 15 april om 13.05 uur vond een aanrijding plaats op de kruising Ka- naalstraat-Stationsstraat. De bestuur- componist en dirigent. Als stadsorga nist in Haarlem is hij vaste bespeler van het beroemde Müller-orgel in de St. Bavo en het Cavaillé-Coll orgel in het Haarlemse Concertgebouw. Daarnaast hebben ook kleine orgels zijn warme belangstelling, hetgeen niet alleen wordt bewezen met zijn concert in de St. Victorkerk. Onder de titel ‘Die Kleinorgel’ is van hem een langspeelplaat verschenen waarop hij regaal, positief en kabinetorgel be speelt. ST. VICTORORGEL Het orgel in de St. Victorkerk is een paar jaar ouder dan het gebouw zelf. Het is echter wel speciaal voor Wad dinxveen gebouwd door de Utrechtse De spontane medewerking van de desbetreffende kerkbesturen, de fi nanciering van het geheel door de Waddinxveense Rabobank en het ent housiasme van enige bekende organis ten voor deze bijzondere serie concer ten hebben ervoor gezorgd dat de Waddinxveense orgelliefhebbers (en die zijn er veel) tussen eind april en eind juni hun hart kunnen ophalen. De roze driehoek, nu een herkennings teken van de homobeweging, in de con centratiekampen (1940-1945) het brandmerk van homoseksuele gevange nen. Er zijn in de tweede wereldoorlog veel mensen omgebracht. Velen denken al leen aan joden bij de dodenherdenking. Er zijn behalve joden, ook zigeuners, asocialen, geestelijk- en lichamelijkge- handicapten en homofielen ter dood ge bracht. Wij willen nu het accent leggen op de 200.000 homofielen die op onmenselij ke wijze zijn terechtgesteld. Daarom zullen wij, een aantal Wad dinxveense homofielen, met steun van sympathisanten een roze driehoek leg gen ter nagedachtenis van de omge brachte homofielen. ONDER INVLOED Op zaterdag 16 april, ’s nachts om streeks 01.45 uur, reed een 19-jarige Waddinxvener met zijn personenauto tegen een bloembak op de Raadhuis straat te Moerkapelle. Na het ongeval was hij meteen doorgereden. In Wad dinxveen werd hij rijdend in zijn auto aangetroffen. Hij bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Van hem werd een bloedproef genomen. Ook werd hem een rijverbod opgelegd. INBRAAK/DIEFSTAL Op vrijdag 15 april werd aangeifte ged aan van diefstal van een portefeuille, in houdende een rijbewijs en 10,- ged aan. De diefstal werd gepleegd vanuit een kleedkamer bij een hockeyclub. Op zaterdag 16 april werd ontdekt, dat uit een auto, welke nabij de Weidezoom stond geparkeerd een booster equalizer en 2 luidsprekers waren ontvreemd. Drie vlaggen van de ’’Stichting Wad dinxveen 750 Jaar” zijn ontvreemd. Het gaat hier om vlaggen, welke wapperen nabij de Wadde, Zuidkade en hoek Sta- ringlaan-Brederolaan Op vrijdag 22 april werd uit de gardero be van de sporthal aan de Sniepweg een jack ontvreemd. De afgelopen week werd 3 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Eén werd teruggevonden. BETRAPT Op donderdag 21 april om 5 voor 11 ’s ochtends werd na een alarmering een 21-jarige Waddinxvener op heterdaad betrapt bij een inbraak in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. De jongeman kwam de kantine binnen door een lichtkoepel te verwijderen. Hij werd door de politie achter de bar aangetroffen. Bij zijn aan houding had hij een lichte hoeveelheid verdovende middelen bij zich. Hij ver klaarde heroïne-gebruiker te zijn. Bij het onderzoek is bekend geworden, dat hij enkele weken geleden heeft ge tracht in te breken bij Shell-Boonstop- pelaan de Jul. van Stolberglaan. Aldaar werd hij gestoord door het alarm. Ver der bekende hij te Waddinxveen te heb ben ingebroken in de kantine van een tennisvereniging, een school. Ook had hij twee maal ingebroken in de bibli otheek aan de Jul. van Stolberglaan (o.a. 2 weken geleden, waarbij toen 200,- aan geld werd weggenomen). VERNIELZUCHT De afgelopen week werden de volgende vernielingen bij de rijkspolitie gemeld: In de Prunusstraat werd met een scherp voorwerp een vinyl dak van een pers onenauto opengesneden. Langs de spoordijk werden de ruiten van een aan tal tuinderskassen ingegooid. De anten ne van een auto, welke stond gepar keerd op de Pr. Beatrixlaan, werd ver nield. Op donderdag 21 april moest we derom een personenauto, ditmaal nabij de Peuleyen, het ontgelden. Een ach terlicht werd vernield en een kenteken plat gebogen. Een ruit van een voor deur van een school aan de Peter Zuid laan werd vernield. Vermoedelijk is de ze ruit ingeschopt. AUTO UIT VERKEER Op zaterdag 23 april werd een pers onenauto uit het verkeer genomen, daar er diverse technische gebreken werden geconstateerd. De auto was zo danig beladen, dat de bestuurder geen uitzicht naar rechts en naar achteren had. De auto wordt verder technisch ge controleerd. BROMFIETSEN ONTVREEMD Op zaterdag 23 april werden tussen 21.30 uur en 22.15 uur twee bromfiet sen, beiden van het merk Zundapp, ont vreemd nabij De Bonkelaar te Wad dinxveen. De bromfietsen waren niet op slot gezet. JEUGDIGE DADERS Op dinsdag 12 april werden twee jeugdi ge knaapjes (13 en 15 jaar) op heter daad betrapt bij diefstal van speelgoed uit een speelgoedzaak aan de Dorp straat. De toegang werd verkregen door een deur te forceren. Bij diverse be zoekjes aan dit pand werden ca. 70 stuks speelgoed weggenomen. WINKELDIEFSTAL Op dinsdag 19 april werden twee 15-ja- rige meisjes uit Waddinxveen betrapt bij diefstal yan make-up-artikelen bij Albert Heyn. Na verhoor door de poli tie werden zij heengezonden. Later bleek, dat één van hen een valse naam had opgegeven. Terzake hiervan is pro cesverbaal opgemaakt. Op dinsdag 21 april werd een 67-jarige vrouw betrapt bij diefstal van 6 artike len in De Spar. De totale waarde van de ontvreemde goederen bedroeg 12,-. Na verhoor werd de vrouw heengezon den. We brengen de reeks nog even in uw herinnering: Vrijdag 29 april 20.00 uur Albert de Klerk in de St. Victorkerk Woensdag 11 mei 20.00 uur Klaas J an Mulder in de Brugkerk Vrijdag 10 juni 20.00 uur Ben van Oosten-orgel en Margaret Roest-sopraan in de Remonstrantse Kerk Vrijdag 24 juni 20.00 uur Jaap Niewenhuijse in de Kruiskerk Het worden dus afwisselend concer ten op kleine en wat grotere orgels en de solisten hebben speciale program ma’s opgesteld die zijn afgestemd op de mogelijkheden van de onderschei den instrumenten. De beste raad die we de liefhebbers kunnen geven is gebruik te maken van deze zeldzame gelegenheid om binnen een kort tijds bestek vier totaal verschillende orgels te horen bespelen door bekende so listen. In vervolg op het gesprek met de heer J.P.' van Oosten, voorzitter van de Waddinxveense ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW), in de lokale televisieuitzen ding van zaterdag 23 april vraag ik uw aandacht voor het volgende. De heer Van Oosten zei dat de meu belindustrie het kenmerk is van ons dorp. Daardoor kwam ik op het idee om deze meubelmakers van oudsher te gedenken door in de nieuwe wijk Zuidplas straatnamen aan dit am bachtelijk vak te wijden. Deze namen liggen prettig in het gehoor, zijn uit te spreken en te schrijven en men doet alle mensen die dit vak hebben beoefend en nog uitvoeren, een ple- WADDINXVEEN De serie orgelconcerten die in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen wordt gehouden komende vrijdagavond 29 april om acht uur in de rooms-katholiekc St. Vic torkerk aan de Zuidkade wordt geopend met een orgelbespeling door de Haarlemse organist Albert de Klerk. De kerk is vanaf half acht open en de toegang is gratis. In de pauze is er gelegenheid een kopje koffie te drinken. Albert de Klerk werd in 1917 in Haarlem geboren als zoon van de diri gent van de St. Josephkerk. Hij is niet alleen daardoor onder een muzi kaal gesternte geboren. Zijn geboor tehuis stond namelijk aan de Bake- nessergracht, naast het huis van de familie Andriessen. Van zijn vader leerde hij de eerste be ginselen van de muziek en hij volgde reeds op 16-jarige leeftijd zijn buur man Hendrik Andriessen op als orga nist van de St. Josephkerk. Op het Amsterdamsch Conservatorium volg de hij de lessen bij Dr. Anthop van der Horst, die hij in 1964 opvolgde als hoofdleraar orgel. Albert de Klerk is nationaal zowel als internationaal bekend als organist, kende orgels maar er staan in het Gouwedorp toch een aantal instru menten die de moeite van het aanho ren best waard zijn en die door hun herkomst en de plaats waar ze zijn opgesteld ook zeer kenmerkende verschillen vertonen. Door de betrekkelijk korte tijd waar in de concertenreeks moet worden afgewerkt en de veelheid van andere evenementen werd besloten de orgel- cyclus ‘Waddinxveen 750’ te beper ken tot vier bespelingen. zier mee. Voorbeelden: Mahonielaan, Berken pad, Notenweg, Schaaflaan, Lijm- tangweg, Beukenstraat, Beitellaan, Hamerstraat, Vlakbanklaan, Mer- bauweg, Fineerpad, Triplexstraat, Hardhoutlaan, Meubelpad, Bank- stellaan, Motweg, Zaagsellaan, Mid- deleikenpad, Teakhoutstraat. Zo kan je er nog veel meer verzinnen. Op deze wijze doe je de grondleggers van ons dorp eer aan (de meubelma kers) en langs deze weg zou ik de notabelen die hier over mogen be slissen, dit in overleg willen geven. WADDINXVEEN - De zaterdag aan de Nesse voor de negende maal gehouden rommelmarkt van wege de Centrale Hervormde Ge meente heeft 38.300,- opge bracht. Dat is slechts vijfhonderd gulden minder dan een jaar gele den. Gelet op de huidige moeilijke financieel-economische tijd zijn de organisatoren overigens bijzonder tevreden met deze opbrengst, die zal worden bestemd voor het jeugd- en evangelisatiewerk bin nen de Centrale Hervormde Ge meente en ter ondersteuning van diverse projecten in binnen- en buitenland. Reeds in de vroege morgen had den zich aan de Nesse, waar ook weer een grote tent was neergezet, enige honderden belangstellenden verzameld om ook maar niets van de koopjes op deze rommelmarkt te missen. Uiteraard was ook het fraaie weer een bepalende factor in de belangstelling van het pu bliek. Het was een gezellige drukte, die echter niet alleen veroorzaakt werd door de vele bezoekers, maar ook door de circa honderd mede werkers die voor dit evenement de gehele dag in de weer waren. Dat zij eer van hun werk hadden bleek wel aan het begin van de avond toen de kas was opgemaakt. Het meest in de belangstelling la gen dit jaar de bloemen- en tuin plantenhoek, de meubelafdeling, de hoek ongeregeld goed en zoals gewoonlijk de boekenkraam. Dat de nostalgie nog steeds hoogtij viert bleek uit de belangstelling voor de curiosa-afdeling. Andere afdelingen op deze rom melmarkt waren nog een kleding- afdeling, een manufacturenafde- ling, een speelgoedkraam, lampen en radio/t.v., en voorts voor de hongerigen een snelbuffet, een vis kraam, een patatkraam en de niet meer weg te denken stroopwafel- kraam. Ook deze negende rommelmarkt bleek weer goed in de belangstel ling te liggen, niet in het minst in die van de buitenlandse werkne mers, die evenals het overige pu bliek van ver uit de omtrek hier naar toe waren gekomen. De op het orgel in de St. Victor kerk spelende Haarlemse organist stofzuiger. Albert de Klerk. orgelbouwer M. Maarschalkerweerd in het jaar 1871Na een periode van steeds verdergaand verval is het in strument enige jaren geleden grondig opgeknapt door de orgelbouwer Jos Vermeulen. Mede door de zeer goede akoestiek van de St. Victorkerk is het weer aantrekkelijk geworden op dit instrument concerten te geven. Het orgel heeft één manuaal mat aan gehangen pedaal en de volgende dis positie: Prestant 8’; Roerfluit 4’; Viola da Gamba 8’; Octaaf 2’; Bour don 8’; Cornet 3 st (discant); Octaaf 4’, Mixtuur 3 st (bas)Nasard 3’. PROGRAMMA Op dit instrument brengt Albert de Klerk vrijdag het volgende program ma ten gehore: Toccata Capriccio desperato Vier fuga’s Fantasia super Jesu meine Freunde Fughetta super Dies sind die heil’gen zehn Gebot Thema met variaties Pauze Romance Sonate en modo Dorico Sonata A gr. t. Flötenuhrstücke 1 793) Allegretto Andante Vivace Menuett Allegro ma non troppo Fuga Marche Hij niet, hij wilde sparen- voor een eigen huis. Natuurlijk, logisch. Vijf jaar later hadden we een huis Maar het was zo duur, er bleef nu helemaal geen stuiver meer over om onze baby een goede toekomst te bieden... Hij nam een baantje extra, dacht ik Het was een extra vrouw Nou ja, logisch - ja toch? Vrijheid blijheid- niet waar Nu blijkt dat ze beter is, in bed of zo (en o ja- ze heeft een eigen mening- zegt ’ie) Hij gaat met haar weg Ik heb net zijn koffers gepakt, zelf weet ’ie toch niet wat hij al lemaal nodig heeft. Hij is tenslotte een échte man Ja toch? Of niet soms? Margriet van Kaathoven Veldlaan 66 2771 1 2 Boskoop WADDINXVEEN - Zoals al eerder gepubliceerd maken ook een viertal orgelconcerten deel uit van het pro gramma ter gelegenheid van de vie ring van 750 jaar Waddinxveen. Orgelconcerten zijn in Waddinxveen niets nieuws. In de afgelopen jaren zijn regelmatig orgelbespelingen in de diverse kerken georganiseerd. Hierbij kwam het initiatief eigenlijk altijd uit een kring van enthousiastelingen bin nen de verschillende kerkelijke groe peringen. Toen eenmaal het initiatief was ge boren om in deze feestelijke voor jaarsmaanden de Waddinxveners naast alle andere aktiviteiten ook or gelmuziek aan te bieden, was men het er vrijwel direkt over eens dat dit een unieke gelegenheid was de mu ziek eens los te weken uit de begrens de kring van de diverse kerkelijke ge meenten of parochies. Waddinxveen bezit geen landelijk be- Het Liliane Fonds geeft individuele en kleinschalige hulp en werkt uitsluitend met vrijwilligers. Dit betekent: uw gift komt optimaal terecht. Gecontroleerd dooreen erkend accoun tantskantoor. Aanbevolen dooreen Landelijke Commissie van Aanbeveling. Vraag folder of inlichtingen: Liliane Fonds! Heidijk 53, 5251 KM Vlijmen. Telefoon 04108-4560. AUTO TE WATER Zaterdagavond 23 april om 20.40 uur raakte nabij de splitsing Zwarteweg- Bloemendaalseweg een Volkswagen personenauto te water. De bestuurder verklaarde, dat bij het remmen de voor wielen blokkeerden, waarna de auto rechtdoor reed en in de sloot belandde. De bestuurder bleef ongedeerd. De auto is door takelbedrijf Hijkoop op het droge gehaald. De auto wordt aan een technisch onderzoek onderworpen. Help deze kinderen op de been. Geef hun: revalidatie, medische hulp, hulpmiddelen satieprogramma van de zoals schoeisel, beugels, Wereld Gezondheids Organi- rolstoel etc., onderwijs, satie. Al voor f 5,- kunt u één vakopleiding. kind zijn leven lang voor een handicap vrijwaren. der van een vrachtauto reed vanaf de Kanaalstraat naar links de Stations straat op en gaf geen vrij doorgang aan een rechtdoor rijdende bromfietser. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Op dinsdag 12 april om 08.55 uur vond op de Piasweg een aanrijding plaats tus sen twee personenauto’s. Een vanuit een uitrit komende bestuurder verleen de geen doorgang aan een op de rijbaan rijdende bestuurder. Hierbij ontstond flinke materiële schade. Op maandag 18 april om 06.50 uur raak te een auto van rijksweg 12 en belandde in de sloot. De bestuurder, een 30-jari- ge man uit Brakel (West-Duitsland) viel in slaap, waarna hij met zijn BMW het talud af reed en in de sloot tot stilstand kwam. De bestuurder en de inzittende liepen geen letsel op. Zij waren echter niet meer toonbaar en moesten, om een belangrijk^ bespre king bij te wonen, zich eerst bij een Waddinxveense modezaak in nieuwe kleding steken. De bestuurder en de in zittende werden door twee wegenwach ters uit hun auto gehaald. De auto, die vrijwel zeker total loss raakte, is door takelbedrijf Hijkoop uit de sloot geta keld en af gesleept. Bij een aanrijding op de hoek Sweel- inckhof/Chopinlaan raakten twee pers onenauto’s licht beschadigd. Een van de Sweelinckhof komende automobilist reed te ver de Chopinlaan op, waarna de aanrijding volgde. Op donderdag 21 april om 18.00 uur raakten bij een aanrijding op de Hene- gouwerweg, nabij het Shell-benzinesta- tion, 3 personenauto’s betrokken. Een in de richting Gouda rijdende automo biliste raakte in de slip en kwam in bot sing met twee personenauto’s, die in de richting Boskoop reden. De betrokken voertuigen liepen aanzienlijke mate riële schade op. Eén van de personen auto’s moest worden afgesleept. Op vrijdag 22 april om 10.45 uur reed de bestuurder van een vrachtauto een ge deelte van een dakgoot van een woning af. Met de bovenzijde van de auto was hij in aanraking met de dakgoot geko men. Eveneens op vrijdag 22 april om 14.30 uur was het niet verlenen van voorrang de oorzaak van een aanrijding, welke plaats vond op de kruising Stations- straat-Kanaalstraat tussen 2 personen auto’s. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dezelfde dag werd door de bestuurder van een vrachtauto een lantaarnpaal ge heel plat gereden. Dit ongeval vond plaats op de hoek Sniepweg-2e Bloks- weg. WADDINXVEEN Na de zeer succesvolle en bijzonder drukke 50e bejaardenreis van vorig jaar - 380 deelnemers - is het Comité Bejaar- dereis Waddinxveen gereed voor de 51e bejaardenreis, die woensdag 1 juni zal worden gehouden. Die dag zullen de Waddinxveense bejaarden een reis maken langs de Vecht naar Abcoude om vervolgens neer te strijken in Katwoude, Volendam, Edam, Hoorn en Bergen aan Zee. Het slotdiner wordt zoals gebruikelijk gehouden in het parkrest^urant van Avifauna in Alphen aan den Rijn. Er wordt wellicht gereden in zes bussen. De deelnameprijs bedraagt f 35,- per persoon. Zoals gebruikelijk kunnen de Waddinxveense ouderen zich weer laten inschrijven. Deze inschrijvingsdata zijn bepaald op: *donderdag 28 april in Huize Souburgh aan'de Prins Bernhardlaan van 10.00 tot 12.00 uur en *vrijdag 29 april en zaterdag 7 mei (tot 13.00 uur) bij reis- en passage- buro Van Ginkel BV in het winkelcentrum de Passage. ,F I”-—-Ij

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17