Gift) 625.000 I 5 MEI 9.00 uur - Speurtocht 19.30 uur - Oranjebingo Oranjefeest De Paddestoel 10.00 uur - Kindermarkt Oranjefeest Wingerd WOENSDAG 4 MEI VRIJDAG 29 APRIL 18.30 uur - Levende poppenkast 20.00 uur - Orgelconcert 21.00 uur - Jubileumbingo Oranjefeest Oostpolderwijk ZATERDAG 30 APRIL 06.00 uur - Autopuzzelrit 13.30 uur Oranjefeesten 14.00 uur - ’t Ketelhuis Schiet-In 1983 18.30 uur - Oranjepopfestival Oranjefeest ’’Zonnig Zuid” AVO-DOET wat écht nodig is TELEFOONNUMMERS/OPENFNGSTIJDEN WELZIJNSZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN VERKEER EN VERVOER SPOR T EN RECREA TIE DIVERSEN MILIEUZAKEN OPENBARE WERKEN HR 1 VRIJWILLIGERSWERK INZAMELINGEN SPREEKUREN VERGADERINGEN Wfc— WONINGBOUW I H 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 Commissie voorWelzijnszaken Donderdag 28 april 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1 tische feeststoet. De leiding beide stichtingsbestuur in handen geven van de heer J.D. Geel,le raar van de LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan. fl Antwoordnr. 201, 3800 VBAmersfoort. Tel. 033-63 5214. Vjd jr i Wet Arob GEMEENTE 01820-16066 WADDINXVEEN 010-362244 1 der Linden: vrijdag- duidelijk legitimatiebewijs Waddinxveen viert 750-jarig bestaan 19.50-19.59 uur 19.59uur T Hans Geel 19.45-19.59.30uur 19.50-19.59 uur Handelsonderneming Ingoro is vergunning verleend voor het op 2 en 3 mei a.s. opkopen van sieraden e.d. op het parkeerterrein De, Beukenhof. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 20.00-20.02 uur 20.02-20.05 uur 20.05 uur x Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad wordt voor alle ouderen een Oranjebingo gehouden met vorstelijke prijzen. Er is ook sprake van samenzang. De deelnamekosten bedragen een rijksdaalder. De speurtocht/vossenjacht heeft het motto “Langs Dorpstraat en langs Gouweka” meegekregen, de titel van de historische feeststoet draagt de naam “Waddinxveen is jarig” en kan zich nu al in de hartelijke belang stelling van de Waddinxveensë scho len verheugen. 1. Opening. 2. Bespreking Voorjaarsnota 1983. 3. Rondvraag en sluiting. den, kunnen volledig vergoed worden op grond van de ’’Beschik king geldelijke steun huisvesting gehandicapten”. Door een handicap van uzelf of van een van uw huisgenoten kunt u in uw woning veel hindernissen tegenkomen. (B.v. drempels, smalle deuropeningen, een trap voor iemand die van een rolstoel gebruik maakt). Als deze hindernissen niet door (eenvoudige) aanpassingen verholpen kunnen worden, kunt u in aanmerking komen voor een aangepaste woning in Wijk Zuidplas. Hieraan zijn wel een aantal voorwaarden verbonden. Eén van deze voorwaarden is dat de Ge meenschappelijke Medische Dienst te Leiden van mening moet zijn dat voor de nieuwe aangepaste huisvesting een medische noodzaak aanwezig is. Indien u voor een aangepaste woning in Zuidplas in aanmerking wenst te komen verzoeken wij u op korte termijn contact op te ne men met de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening op het gemeentehuis. Voor informatie over aangepaste huisvesting kunt u zich eveneens wenden tot deze afdeling. Dit jaar organiseert De Paddestoel in de Bomenwijk een filmmiddag voor de jeugd en ’s avonds een lampionnenoptocht. Voor de lampionnenoptocht wordt medewer king verleend door de showband van ’’Voorwaarts”. De filmmiddag begint om 14.30 uur. Ieder kind is van harte welkom. De leeftijd is tot 16 jaar. ’s Avonds is er een lampionnenoptocht. Deze zal starten om 20.00 uur. De kinderen dienen om 20.15 uur aanwezig te zijn voor het afhalen van hun lampi onnen. Want alles is gratis. Wij hopen dat veel kinderen aanwezig zullen zijn en wensen hun een fijne middag en avond toe. Bij slecht weer wordt de lampionnenop tocht uitgesteld tot 5 mei. Voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Zuidkade De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, met ingang van 28 april 1983 voor een ieder ter inzage ligt het raads besluit van 19 april 1983 waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelmi- nakade” ten behoeve van een perceel aan de Zuidkade 159, zoals dit perceel met een rode omlijning is aangegeven op de bij het besluit behorende situatietekening. Sluiting bad op 30 april 1983 Op zaterdag 30 april a.s. (Koninginnedag) is het overdekte zwem bad gesloten. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Op het parkeerterrein Beukenhof in het centrum van Waddinxveen wordt op initi atief van de Lionsclub Waddinxveen dé jaarlijkse kindermarkt gehouden. De kin dermarkt staat open voor kinderen van 6-15 jaar, de opbrengst is bestemd voor de SOS-kinderdorpen, de kindermarkt duurt tot 12.30 uur. De optocht, die de feestdag aan de Wingerd zal besluiten, zal starten om half acht vanaf speelweide ’’Wingerd” en de route zal zijn: Weidezoom, Papaverveld. Groe- nezoom, Groensvoorde, Beethovenlaan, Peuleyen, Wadde, Weidezoom, Wingerd (einde). De optocht zal dit jaar ook staan in het kader van ’’Waddinxveen 750 jaar”, door het comité zijn prijzen beschikbaar gesteld voor de leukste of origineel ste deelnemer aan de optocht. Al voor de optocht start zal de jury, die bestaat uit mevr. Anneke v. d. Akker en de heren Wim van Baarle en Hans Geel bekijken welk kind er in aanmerking zal ko men voor een prijs! Aan het einde van de optocht zullen de prijswinnaars door de jury worden bekend gemaakt. Muzikale omlijsting verzorgt het fanfarecorps ’’Con cordia” en het tambour- en trompettercorps ”de Cormula’s. 18.00 uur-zonsondergang - vlaggen halfstok 19.40 uur WADDINXVEEN - Onder aus piciën van de Stichting Wad dinxveen 750 Jaar wordt er op donderdag 5 mei (Bevrijdings dag) voor de fietsende school jeugd en anderen een speur tocht/vossenjacht gehouden en op zaterdag 18 juni een histo- P .(van festiviteiten heeft het Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben aan het Astmafonds vergun ning verleend voor een collecte in de periode 2 t/m 8 mei aanstaan de. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een r’ J moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Op initiatief van het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan verzorgt de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi de levende poppenkastvoorstelling ”Jan Klaassen en Katrijn naar speelgoedland”. Deze voorstelling is buiten, maar bij slecht weer binnen. Het geheel duurt een uur. De toegang is gratis. In de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade concerteert de organist Al bert de Klerk. Dit concert is gratis toegankelijk. In het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan wordt een jubileumbingo gehouden met zeer aantrekkelijke prijzen. De toegang is gratis. Prijs per kaart ƒ0,75. Richtlijnen verlening invalidenparkeerplaats Wat betreft het aanduiden van een parkeervak op het wegdek nabij een woning van een invalide hebben burgemeester en wethouders besloten een stringenter beleid te gaan voeren. Het verkrijgen van een invaliden-parkeerkaart is op zich geen reden meer voor het kun nen krijgen van zo’n aanduiding. Meer dan voorheen zullen de plaatselijke verkeerssituaties en de omstandigheden van betrokke ne kritisch worden bekeken en zal sprake moeten zijn van voor be trokken invaliden zeer moeilijke omstandigheden. Verder zullen aanvragers van een invaliden-parkeerkaart - na op het gemeentehuis op de afdeling A.Z.R.O. een aanvraagformulier te hebben gehaald - dat (ingevulde) formulier voortaan moeten opstu ren naar de G.G. en G.D. te Gouda (Oosthaven 68), waarna deze dienst betrokkenen voor een keuring oproept. De kosten van deze keuring bedragen momenteel 41,60 en zijn zoals gebruikelijk in deze gemeente voor rekening van de aanvrager. Het resultaat daar van wordt door de G.G. en G.D. ter kennis gebracht van burge meester en wethouders, waarna op de aanvraag kan worden beslist. Deze nieuwe regeling gaat 1 mei 1983 in. Waddinxveen, 4 mei 1983 Alweer die avond van de vierde mei en weer die stilte waar wij zien geschreven: "Voor hen die vielen" eh "Van hen die bleven" 1) Wat zegt ons: "oorlog" en wat zegt ons: "vrij"? Ginds op het oude kerkhof is het graf van hen die vielen - eens - voor hen die bleven. Maar zijn hun namen bij ons blijven leven? Of is hun tijdperk toch reeds te veraf? Ik lees: "Gevallen voor het vaderland" 2) en 't opschrift: "Wel verloren, niet vergeten" 3) "Geen groter liefde heeft wie 't leven heeft bezeten en het voor vrienden wegschonk uit zijn hand” 4) Weer die herdenking van de vierde mei - in 't feest van zevenhonderdvijftig jaren - Wie in het hart de woorden wil bewaren van déze avond, is pas vrij en - blij! 1Opschrift van het oorlogsmonument aan het Stationsplein te Waddinxveen. 2) Grafschrift van de Waddinxvener JSonneveld (1924-1945) en van Lubbert Roze- boom uit Bedum, gevallen te Waddinxveen (1918-1940), begraafplaats Kerkweg- West te Waddinxveen. 3) Grafschrift van de Waddinxvener Cornells Both (1905-1940), begraafplaats Ker- kweg-West te Waddinxveen. 4) Grafschrift van de Waddinxvener Toon Pille (1921-1944) (joh. 15 :13), begraaf plaats Kerkweg-West te Waddinxveen. Zoals eerder bericht wordt Koninginnedag en 750-jarig bestaan Waddinxveen op 30 april 1983 voor de wijk Zuidkade I gevierd op het veldje nabij Overtoom/Al- pherwetering. De aanvangstijd van de Oranje-festiviteiten is om half twee en duren tot circa half vijf. De muziekband ’’Voorwaarts” uit Waddinxveen zal ’s avonds om half zeven door de wijk Zuidkade I lopen en wordt vergezeld van een allegorische optocht. Deze optocht wordt door de wijkbewoners zelf georganiseerd. Expositie in de raadzaal Van 23 april t/m 14 mei a.s. vindt in de raadzaal van het gemeente huis en expositie van werk van drie Waddinxveense kunstenaars - Theo den Boon, Loes Huis in ’t Veld en Anke Mensink - plaats. Openingstijden: tijdens kantooruren, zaterdag van 10.00-16.00 uur, donderdag 28 april van 19.00-21.00 uur. De Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders houdt de jaarlijkse autopuzzelrit op de vroege morgen van Koninginnedag. Inschrijven die morgen in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”De Sniep”. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) - belangstellenden verzamelen zich bij het monument Stationsplein - luiden van de klokken - muziek verzorgd door Brassband "Voorwaarts", afgewisseld door zang van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" - kranslegging door burgemeester gevolgd door krans- en bloemlegging door deputaties en bevolking - "Last Post”uitgevoerd door hoornblazer van muziekvereniging - stilte - declamatie door de heer J. D. Geel - afsluiting plechtigheid met spelen en zingen van 1 couplet van het volkslied. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van morgen van 10.00-12.00 uur Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: donderdagmorgen van 8.30-9.30 uur. Commisie voor de Financiën Donderdag 28 april 1983,, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Verslag vergadering 31 maart 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verkoop ca 90 m2 grond Henegouwerweg aan Bruwa B.V. 4. Verkoop grond Nesse aan G. Rehorst. 5. Grondruil Piasweg met L. Lamens. 6. Afrekening kosten emancipatie-activiteiten 1981 7. Afrekening kosten Project Ontwikkelingsbeleid volwassenene ducatie 1981. 8. Wijziging subsidieverordening in verband met ontwikkelings samenwerking. 9. Instelling werkgelegenheidsfonds. 10. Voorjaarsnota 1983. 11. Eventuele aanvullende voorstellen. 12. Rondvraag. Waddinxveen, 27 april 1983. De burgemeester voor- noemd, Van der Linden. Wijziging huisvuilophaaldienst Binnenkort wordt begonnen met de bouw van woningwetwoningen De huisvuilophaaldienst op donderdag 5 mei 1983 (bevrijdingsdag) w;;r rv> «rr. oor>ta| en donderdag 12 mei 1983 (hemelvaartsdag) - wijk III (Oranjewijk- Noord en Vondelwijk) - zal thans worden uitgevoerd resp. op woensdag 4 mei en woensdag 11 mei 1983. Ingevolge de Wet Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaarschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de desbetreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet Arob in te dienenis het aan te bevelen dat u daarover tevoren nade re informatie inwint bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoonnr. 14433, toestel 219. In Groenswaard 3, St. Victorwijk, Oostpolderwijk en Zeeheldenbuurt houden de buurtverenigingen in deze Waddinxveense wijken een hele middag oranjefeesten voor de jeugd. Het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan houdt op de middag en avond van Koninginnedag een reeks activiteiten zoals van 14.00 tot 16.00 uur buite nactiviteiten voor tieners van 12-17 jaar (entree 1 gulden), van 17.00 tot 18.00 uur films uit de oude doos (entree drie kwartjes) en van 20.00 tot 24.00 uur jongerenac tiviteiten (16-23 jaar) tegen een entreeprijs van een rijksdaalder. De Waddinxveense Schutters gaan weer op 30 april haar jaarlijkse ”Schiet-In” or ganiseren. Voor eenieder die met de schietsport wil kennismaken een goede gele genheid weer eens een kijkje te nemen aan de Alb. Thymlaan. Er zullen wedstrij den worden gehouden voor het open kampioenschap van Waddinxveen - persoon lijk - maar ook voor bedrijven en verenigingen zullen weer onderlinge wedstrijden zijn. In De Bonkelaar wordt een Oranje-popfestival gehouden. Aan het Beukenhof zul len optreden de Bluescombinatie uit Waddinxveen en Boskoop (18.30-19.30 uur), His Masters Noise (20.30-21.30 uur), De Wit (22.00 uur) en Vloep Super (24.00 uur). Het Oranje-popfestival duurt tot ongeveer 03.00 uur en is toegankelijk tegen betaling van 12,50. De speurtocht/vossenjacht, waarvoor het inschrijfgeld één gulden gaat be dragen, is een festiviteit naar het verleden van Waddinxveen door de jeugd van vandaag. De jacht gaat dan ook langs plekjes waar nog iets van de Waddinxveense historie te ontdekken valt. Het startpunt is donderdag 5 mei tussen 9.00 en 10.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur aan de, Esdoornlaan (LHNO-school De Rank). Aanvraag hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de volgende verzoeken om een hinderwetvergunning zijn ontvan gen van: - Shell Nederland Verkoopmaatschappij B.V., Hofplein 20, Rot terdam voor het uitbreiden of wijzigen van een verkooppunt van motorbrandstoffen met een L.P.G.-opslag aan de Henegouwer weg 26 alhier; - Horeca-service J. v. d. Zwaard B.V.Maarten Schoutenstraat 7, alhier voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een grossierderij en fabricage van panklare producten aan de Maarten Schoutenstraat 1, ahier; - Plastic Mappen Centrum B.V., Noordkade 151, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een hoogfrequent plastic-las- bedrijf aan de Noordkade 151, alhier. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen t/m 26 mei 1983 op de afdeling A.Z.R.O. van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij ons colle ge worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een openbare zitting worden gehouden over een of meer van de aanvragen. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 3 mei 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling verslag vergadering 28 maart 1983. 2. Jaarverslag brandweer 1982. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Betaalbaarstelling geldelijke vergoedingen raads- en commis sieleden. 5. Nota werkgelegenheidsbeleid met nota E.T.I. over gemeente lijk werkgelegenheidsbeleid. 6. Instelling fonds bevordering werkgelegenheid. 7. Wijziging Algemeen Ambtenaren Reglement inzake diverse onderwerpen. 8. Wijziging Uitkeringsverordening. 9. Wijziging verplaatsingskostenverordening. 10. Wat verder ter tafel komt. 11Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. Zaterdag 30 april zal de speeltuinvereniging ’’Zonnig Zuid” weer de nodige festivi teiten organiseren, voor alle inwoners van Waddinxveen-Zuid, ter gelegenheid van koninginnedag. Het feestelijk gebeuren speelt zich voornamelijk af rondom het Wijkgebouw aan de St. Victorstraat. Het programma luidt als volgt: Om 10.00 uur voor de kinderen van 4 t/m 15 jaar een puzzeltocht door Waddihx- veen-Zuid. Inschrijven vanaf 9.00 uur in het wijkgebouw. De kleinsten moeten de ze tocht wel met vader of moeder lopen. Om 13.30 uur beginnen de kinderspelen in diverse leeftijdsgroepen. 4-6 jaar, 7-8 jaar: steprace, korfschieten, balletjes werpen. 4- 9-10jaar, 11-13 jaar: beroepen ra den, spijkers slaan, kruiwagen race. Ook voor de kinderspelen geldt's morgens om 9.00 uur inschrijven. Tijdens de kinderspelen kunnen de kleintjes van rond de 3 jaar meedoen met diverse behendigheidsspelletjes. Vanaf 14 jaar en ouder is'er touwtrekken per groep van 5 personen. Inschrijven hiervoor ’s middags bij de bar van het wijkgebouw. Ook dit jaar zijn er rond het wijkgebouw weer de diverse kramen met poffertjes, rad van avontuur, raden, touwtje trekken, grabbelton enz. ’s Avonds om 18.30 uur is er gekostumeerd voetbal op het -trapveldje achter het Neptunuspad. Vanaf 16 jaar kan iedereen zich opgeven ’s middags bij de bar. Tenslotte is er ’s avonds in het wijkgebouw een gezellig samenzijn met de mogelijk heid tot een dansje. De entree bedraagt 2,50 p.p. Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders hebben besloten tot een aantal ver keersmaatregelen. Allereerst is een aantal maatregelen ingetrok ken, die door wijziging in de plaatselijke situatie overbodig zijn ge worden. (Dit betreft het parkeerverbod d.m.v. een gele streep aan de westzijde van de Groensvoorde (tegenover de Noordtunnel), het parkeerverbod voor het gedeelte Kanaaldijk tussen Kanaalstraat en Sniepweg, alsmede een verbod stil te staan voor het in beheer bij de gemeente zijnde gedeelte van de oprit naar de hefbrug). Voorts is besloten tot het vaststellen van een parkeerverbod (gele streep) aan de oostzijde van de Oostpolderweg, ter hoogte van de nrs. 82 t/m 94. Ter plaatse in de bocht van de weg geparkeerde auto’s brengen namelijk de verkeersveiligheid daar in gevaar. Belanghebbenden kunnen binnen 30 plagen beroep instellen inge volge het bepaalde in artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens. Gehandicaptenwoningen in Zuidplas Oproep voor gegadigden. in de nieuwe Wijk Zuidplas. De mogelijkheid bestaat om een aantal van deze woningen te realiseren als gehandicaptenwoningen. De ex tra voorzieningen die voor deze woningen getroffen moeten wor-

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3