o HUN STRIJD i KOSTGELD GIRO 2936572 WADDINXVEEN 1233-1983 Gasten bij herdenking Regisseur W. v. Baarle Volop interviews Voorbereiding gesprek Presentator en gastvrouwen Ontmoetingskerk Muziek Cool Breeze k c, - -u Zl 1 Steuncomité Vrij Chalatenango WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1983 V '.1 W '1 gele vlaggen en verder hingen er in de zaal gele borden met het opschrift ’’Waddinxveen 750jaar”. De ’’publieke tribune” bevond zich aan de andere kant van de zaal. trokkenen. Op de voorgrond presentatrice Loes luid techniek: Hansv. d Berg/Rolf To renbeek. Budget: Cees Visser. Beveili ging: Pieter Wijbenga. Video-team: Studio Aalders Partners. Camera: Egbert van Altena/Mark van Dorp. Te keningen: Peggy Postma. Redaktie en presentatie: Bert Woudenberg, Lotte Hartman, Marianne Boer, Loes van ’t Hof, Jan Veldwijk. Regie-assistentie: Carla Wijbenga, Anneke v. d. Akker. Regie en produktie: Wim van Baarle Stichting Waddinxveen 750 Jaar. WADDINXVEEN - De bij na-rechtstreekse televisieuitzending '’Wad dinxveen van harte”, die ongeveer drie en een half uur duurde, heeft za terdag zeer veel Waddinxveners aan de beeldbuis gekluisterd. Uit de bij de Stichting Waddinxveen 750 Jaar binnengekomen reacties blijkt dat de eerste lokale televisieuitzending veel belangstelling en waardering heeft ontmoet. Op deze pagina een foto-impressie van het zeer bijzondere gebeuren in de re creatiezaal van het Anne Frank-cen- trum. Het was daar zaterdag een com plete televisiestudio waar onder regie van Wim van Baarle een stukje plaatse lijke geschiedenis werd geschreven in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen. De uitzending leverde in de Goudsche Courant een lovend verslag op. Een ci taat: ”Dit is een unieke gebeurtenis, nog nooit eerder vertoond in Waddinx veen”. Dat waren de eerste woorden van de centrale presentator Bert Woudenberg toen hij om half twaalf op het tv-scherm van vele Waddinxveners verscheen. Zijn openingswoorden waren het begin van de eerste lokale televisie-uitzending in het Gouwedorp, een uitzending die onder verantwoordelijkheid van de Stichting Waddinxveen 750 jaar de lucht inging. Aan de eerste uitzending werkten een aantal personen van de Lokalw Omroep in oprichting mee. Dat de uitzending uniek was staat buiten kijf. Regisseur Wim van Baarle noemde dit de eerste lokale tv-uitzending Van drieëneenhalf uur in Nederland. ”Dat is iets dat nog nooit eerder voorgekomen is en daar mogen wij best trots op zijn.” De uitzending was niet rechtstreeks. Dat zou een te kostbare zaak geworden .zijn. Zaterdagmorgen om tien uur werd het gebeuren in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum door ingehuurde technici opgenomen. Anderhalf uur la ter werd het programma in zijn geheel door de Centrale Antenne Installatie uitgezonden via het kanaal van Duits land III. Behalve de inwoners van Waddinx veen, konden ook de inwoners van Moerkapelle en Boskoop meekijken. De recreatiezaal was voor de gelegen heid omgetoverd in een tv-studio. Lange gordijnen waren opgehangen achter het bureau van de centrale pre sentator. Naast het podium een aantal tn.v. El Salvader Komité Nederland (ow bevrijd gebied) De televisie-uitzending kwam tot stand - volgens de titelkaarten - door de vol gende medewerking: Met dank aan: Anne Frank-centrum; Ontmoetingskerk; Gemeente Wad dinxveen. Catering: Rest. Bibelot. Lichtplafond: Rehorst Bouw. Bloe men: Mis en Wim Rip. Rekwisieten: Appel Meubelen. Titels: Drukkerij Veldwijk. Foto’s Archief Weekblad voor Waddinxvee/Sjaak Noteboom. Uitzendpost: Koos v. d. Fluit. Licht/ge- Succesvol lokaal televisieprogramma: Heel veel gekeken naar uniek gebeuren De bij de televisieuitzending van zaterdag 23 april via de zender Duitsland 3 tussen half twaalf en drie uur) be- van't Hof, regie-assistente Carla Wijbenga-Broug, prenentatrice Lotte Hartman en nieuwslezeres Marianne Boer. Staande van links naar rechts presentator Bert Woudenberg, technicus Koos van der Fluit, regie-assistente Anneke v.d. Akker en regisseur Wim van Baarle. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). SHO:: ssSiS:':: a® a as

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9