Gouwenaar (38) mishandelt Peruanen keken in Waddinxveen rond Lezers schrijven 1 PvdA gevaar voor de democratie? van Peggy Postma aktie "Leader” conducteur NS Ontvangst door voltallig college van B. en W. Persbericht van twee Ouderavond De Roosschool over muziek GRANDIOZE SLOTAVOND ALLIANCE FRANCAISE stichtingen POLITIENIEUWS WADDINXVEEN UITGESLAPEN KOOPJES... volgende week VAN 07.00-09.00 uu vroegkoop o WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 MEI 1983 Het bestuur van de Alliance Francaise Boskoop/Waddinxveen, v.l.n.r. PASSAGE W’VEEN Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ARIE SLINGER, AFDELINGSVOORZITTER PVDA mevrouw Geurtsen, J. Th. Aalbers, mevr. Meijer, A. van Veen, C. van der Wall en mevr. C. S. M. van den Burg. Een werkstuk van de Waddinxveense Peggy Postma. De heer van der Wall bedankt mevr. Meijer voor het vele werk wat zij de afgelopen jaren voor de Alliance Francaise heeft verzet. WADDINXVEEN - Op dinsdag 3 mei om half zes ’s middags werd de Waddinxveense rijkspolitie ter assistentie geroepen bij het NS-station. Een conducteur van de daar wachtende trein deed aangifte van mishande ling. Een passagier, die door hem was betrapt bij illegaal reizen, werd door de conducteur proces-verbaal aangezegd. Deze man, een 38-jarige Gou wenaar, sloeg en schopte de conducteur. De man werd aangehouden en uit de trein gezet. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. OVERTREDINGEN De afgelopen week werden door de rijkspolitie diverse verkeersdeelnemers bekeurd terzake rijden door rood licht (3); rijden zonder verlichting (2); on juist parkeren (7); diverse rijfouten (3). Drie bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het verkeer ge nomen. Hier zien we bij Van Schaik Berghuis van links naar rechts: Ellen Pa- dron (NOVIB), Roberto Wangeman, drs. J. Goemans. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Noortje Meskers). 1 Van links naar rechts op de foto Van Schaik Berghuis-medewerker As scheman, John Schlanges (NOVIB), Oscar Balbuena en Roberto Wange man. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Noortje Meskers). At Vs mogelijk te doen slagen. HEFBRUG WOORD- 4 A Hier voelden men heel duidelijk uit de woorden van Oscar Balbuena hoe veel het betekende voor de mensen bij de bedrijven in Lima, dat mensen in Waddinxveen solidair met hen zijn. ‘Financiële ondersteuning is zó be langrijk voor ons, maar zelfs als dit mens blijven bestaan’, zei Oscar Bal buena. Wingerd 210 VERNIELING Op zondag 8 mei werd bij de politie aan gifte van vernieling van een auto ged aan. Een in de Stationsstraat gepar keerd staande auto werd bekrasd. Op dinsdag 4 mei werd geconstateerd bij de peuterspeelzaal aan de Tollenslaan. Een ruit werd vermoedelijk met een luchtbuks stuk geschoten. toen het hoofdbestuur vond dat de afdeling Boskoop, als ‘te klein’ geen eigen levensvatbaarheid had en zich beter bij een naburige grotere afde- Vervolgens werden de leerlingen die een examen met succes hadden afge legd in het bezit gesteld van het ge tuigschrift of certificaat, vergezeld van een kleine bloemenhulde. Met een beetje weemoed, maar ook met dankbaarheid, werd afscheid geno men van mevrouw H.M. Meyer-Lafe- ber. In de aan deze avond voorafge gane ledenvergadering had zij zich niet meer herkiesbaar gesteld. Als haar opvolgster werd gekozen mevr. A. Geurtsen-Voorbergen te Zoeter- meer. De eveneens aftredende heer G. J. Benckhuisen te Boskoop werd herkozen. Mevr. Meyer mocht nu een hulde in ontvangst nemen voor het zeer vele werk dat zij de afgelopen jaren voor de Alliance Francaise Boskoop had verricht. De voorzitter schetste de grote problemen van de laatste jaren, WADDINXVEEN Op uitnodiging van de Nederlandse organisatie voor ontwikkelingssamenwerking NOVIB kwamen begin deze maand twee mensen van het Peruaanse CIDIAG naar Nederland: Oscar Balbuena en Roberto Wangeman. CIDIAG is een organisatie die steun verleent aan een 40-tal bedrijfjes voor werknemers- zelfbestuur in Lima, de hoofdstad van Peru. In verband met alle aan dacht die Waddixnveen aan dit NO- VIB-projekt besteedt en alle finan ciële steun die ze geeft, was vorige week dinsdag al een bezoek aan Wad dinxveen in hun werkschema opge nomen. Er was door het vignet van de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen een herkenningspunt: de hefbrug. Verder waren ze vreemd in Waddinxveen, hoewel ze al drie jaar wisten dat er een groep mensen in Waddinxveen geihteresseerd was in hun werken en leven. Op dinsdag 3 mei kwamen ze: Oscar Balbuena, al gemeen directeur, en Roberto Wange man, hoofd economische afdeling, allebei van CIDIAG. Aan het einde van de zeer geslaagde avond kondigde de voorzitter aan dat met september weer in Boskoop en in Waddinxveen cursussen zullen worden gestart, in groter aantal dan voorheen. In het werk zit groei en het feit dat dit jaar alle cursisten die aan een examen hebben deelgenomen ook zijn geslaagd bewijst dat er se rieus wordt gewerkt door docenten en cursisten. De gepresenteerde wijn en Franse kaas hadden ook hun aan deel in de gezelligheid en de feest vreugde. Van de zijde van de mensen van Party Home is ook al het moge lijke gedaan om deze avond zo goed verhouding met het hoofdbestuur is nu erg prettig en uit deze goede rela tie worden vele goede ideeën gebo ren. In deze moeilijke jaren heeft mevr. Meyer bijzonder veel werk verzet en het goede resultaat is voor haar dan ook een beloning. Had Boskoop al ja ren lang ca. 60 cursisten, toen er cur sussen in Waddinxveen werden ge start, steeg dit in het eerste jaar naar 90 en het nu afgesloten seizoen telde totaal 120 cursisten, merendeel uit Waddinxveen afkomstig. Mevr. Meyer ontving naast een bloemenhulde ook enkele geschenken, o.a. ook uit han den van haar opvolgster, mevr. Geurt sen. ‘s Avonds vertelden ze in de kantine van het gemeentehuis voor een be langstellend gehoor over de meer dan 4.000 arbeiders, die echt proberen om hun bedrijf draaiende te houden, onder heel moeilijke omstandighe den: gebrek aan werkkapitaal, hoge inflatie, soms gebrek aan kennis om een bedrijf te runnen, maar met de vaste wil om door middel van werk het eten te verdienen dat een gezin nodig heeft om in leven te blijven. ling kon aansluiten. Gelukkig zijn alle moeiten die zijn gedaan om een eigen onafhankelijke afdeling te blijven, nu met succes bekroond. De AANRIJDINGEN Op maandag 2 mei om 20.05 uur vond een aanrijding plaats tussen een vrach tauto en een personenauto op de hoek Henegouwerweg-Van Speykstraat. Niet verlenen van voorrang was de oor zaak van het ongeval. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Op dinsdag 3 mei om 17.15 uur raakte - een 16-jarige fietser licht gewond bij een aanrijding, welke plaats vond op de hoek Kerkweg-Oost-Kanaalstraat. Een van de Kerkweg naderende bestuurder reed naar links de Kanaalstraat op en verleende geen voorrang aan de nade- rende fietser. Op donderdag 5 mei om 20.00 uur vond op de Staringlaan een ongeval plaats tussen twee fietsers, waarbij één van hen een hersenschudding en een hoof dwond opliep en per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda werd overgebracht. Op vrijdag 6 mei vond op de Brugweg een ongeval plaats tussen 2 personen auto’s. Een vanuit een zijstraat komen de auto wilde naar rechts de brug oprij den. Hierbij kwam hij in aanmerking met een van de brug komende auto. Een van de auto’s raakte zodanig be schadigd, dat deze moest worden afge- sleept. Een groepje Waddinxveners stond hen op te wachten en het eerste be zoek gold een Waddinxveens zelfbe- stuursbedrijf: Van Schaik Sc Berg huis. De directeur van Van Schaik Sc Berghuis, drs. J. Goemans, vertelde over de opzet van het bedrijf en hoe het wordt beheerd en de beide gasten vertelden over CIDIAG. Het werd een goede gedachtenwisseling, want verschillen waren er wel en het was interessant over die ervaringen te praten. Na een rondleiding door het bedrijf, o.l.v. de heer M.P. Asscheman, ver trok de groep naar het gemeentehuis, waar een voltallig college van B. en W. de groep opwachtte. Moet de PvdA gezocht worden in het democratievijandige kamp? Wie Van den Berg, de afdelingsvoorzitter van het CDA in het door het Weekblad voor Waddinxveen aangehaalde CDA- bulletin, wil geloven krijgt de neiging daartoe. Wat is de praktijk der burgerlijke on gehoorzaamheid? Dat is de krakers- beweging, de omroep- en televisiepi- raterij, de militante milieubeweging. Moeten we ook het IKV tot die groe pering rekenen? Neen; een en ander wijst erop dat grenzen tussen wat wel of niet mag of kan vervagen. Juist over de grensverleggende kant en de grensvervagende zijde wil de PvdA duidelijkheid. Zij doet dit door mid del van een discussiestuk: het belang rijkste kenmerk van de democratie is de discussie, niet de dictatuur van een kleine of grote meerderheid. De macht van het aantal zegt niet alles Over de mate van gelijk of ongelijk, van recht of onrecht. Bovendien zijn rechtsbewustzijn, de mocratie, rechtsstaat en verzorgings staat zaken in ontwikkeling. Wat vijftig jaar geleden niet mocht, is nu toegestaan. (Kijk eens naar de 'r Namens het college sprak wethouder drs. M. Kraayestein. Burgemeester C.M. van der Linden memoreerde nog het 750-jarig bestaan van Wad dinxveen, waarna beide gasten als herinnering aan hun bezoek het spe ciale Waddinxveense feestlepeltje ontvingen. Laat in de middag brach ten ze nog een bezoek aan rijwielhan del F. Versluis aan de Beethovenlaan, waar ze zich verbaasden over de hoe veelheden fietsen, en waar in de werkplaats van alles te zien was wat hun interesse had. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveen 750 Jaar en de Stich ting Lokale Omroep voor Wad dinxveen en Omgeving i.o. heb ben met elkaar nader overlegd over dein het kader van de aan de Stichting Waddinxveen 750 jaar door het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) verstrekte zendvergun ning d.d. 14 maart 1983, nog te ma ken en uit te zenden twee lokale radio programma’s via de gemeen telijke Centrale Antenne Inrich ting (CAI). Dit nader overleg vonden leden en vertegenwoordigers van beide stichtingen noodzakelijk en nuttig, om te garanderen dat de komende radiouitzendingen op woensdag 11 mei en op woensdag 1 juni (beide dagen van 17.00-19.00 uur via de frequentie 102,2 Mhz van de FM- band) redactioneel en uitvoerings technisch geheel zouden aanslui ten bij het karakter van de viering van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen, in welk kader op initiatief en onder verantwoorde lijkheid van de Stichting Waddinx veen 750 jaar al een televisiepro gramma (zaterdag 23 april 1983) is verzorgd en één radioprogramma (woensdag 20 april 1983). Beide stichtingen zijn tot de con clusie gekomen dat voor een goede gang van zaken, die het mogelijk maakt dat de Stichting Waddinx veen 750 jaar zijn verantwoorde lijkheid voor het gebruik van de draadomroep ten volle kan blijven dragen, de Stichting Lokale Om roep voor Waddinxveen en Omge ving i.o.betrqkken blijft bij de ver zorging van de resterende twee lo kale radioprogramma’s. Op voorstel van de Stichting Wad dinxveen 750 jaar zal echter de re dactie van deze radioprogramma’s worden uitgebreid met een aantal leden van de Stichting Waddinx veen 750 jaar, terwijl opgedane er varingen er de reden van zijn dat het aandeel van met name inter viewer Wilco Boom is beperkt tot de uitsluitend voorbereidende sfeer. Zowel de Stichting Waddinxveen 750 jaar als de Stichting Lokale Omroep voor Waddinxveen en Omstreken i.o. betreuren het dat er in de afgelopen dagen in (een deel van) de regionale pers over de verzorging van de radioprogram ma’s en de betrokkenen daarbij berichten zijn verschenen, die op gespannen voet stonden met de waarheid en het fatsoen, die sug gestief waren of althans leken te zijn en die tevens blijk gaven van onjuistheden, onvolledigheden en een eenzijdige kijk. Beide stichtin gen distanciëren zich dan ook na drukkelijk van deze berichtgeving, niet in het minst voor wat het ka rakter en kennelijke bedoeling daarvan betreft. Namens de Stichting Waddinx veen 750 jaar, W. G. VAN BAARLE, VOOR ZITTER. Namens de Stichting Lokale Om roep voor Waddinxveen en Om streken i.o., J. SPEETJENS, VOERDSTER. veranderde positie van bijv, de leer ling binnen het Nederlandse onder wijs). Wat we vijfjaar geleden aan so ciale zekerheid bezaten, wordt mo menteel voor een deel afgebroken. Over déze en andere zaken (bijv, de arbeidstijdverkorting en de arbeids- tijdverdeling, vrede en veiligheid) wenst men binnen onze partij na te denken en van gedachten te wisselen. Als PvdA-weth ouders beleidsmaatre gelen uit Den Haag kritisch beoorde len en uitvoeren zijn ze niet bestuur lijk ongehoorzaam, doch verant woord bezig. Zij hebben immers van hun partij de opdracht erop toe te zien dat de overheid de burgers moet dienen en niet omgekeerd, voorts moeten zij erop letten dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen. Geldt dit niet voor het CDA? Wij binnen de PvdA en misschien ook anderen zijn nieuwsgierig naar Van den Bergs antwoord. onverhoopt, om welke reden dan ook, weg mocht vallen, dan hopen we dat de kontakten van mens tot WADDINXVEEN - Twee weken geleden gaf de openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd zijn tweede ouderavond in dit schooljaar. De avond bestond duidelijk uit twee de len. Eerst een serieus deel waarin de con cepten van het reglement van de mede zeggenschapsraad, het huishoudelijk reglement van de medezeggenschaps raad en het huishoudelijk reglement van de ouderraad werden behandeld. De voorlopige medezeggenschapsraad hhad hier de afgelopen maanden hard aan gewerkt. De aanwezige ouders kon den op enkele kleine puntjes na dan ook hun instemming betuigen. Na de pauze kwam het meer ontspan nende deel, dat ingeleid werd door de muziekconsulente Hieke van Heusden. Zij kreeg drie groepjes ouders enthousi ast aan het werk aan hun muzikale op dracht. Na afloop werden de resultaten bewonderd. Dit alles bracht een gezelli ge sfeer, zodat we kunnen spreken van een geslaagde ouderavond. Het feestelijke gedeelte van de avond werd opgeluisterd door de heer Paul Drijvers, uit Nijmegen, die, zichzelf begeleidend op de guitaar, op zeer originele, wijze een aantal Franse chansons ten gehore gracht. Paul Drijvers heeft verleden jaar deelge nomen aan het Concours de Bourges in Frankrijk, een chanson-festival, waar hij tot de besten behoorde. Het gepresenteerde was inderdaad van uitstekend gehalte en werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd. Hij zong chansons, o.a. van Bras- sens, Moustaki, Serge Lama, Yves Duteil en anderen, waaronder ook een door hemzelf gemaakte en ge componeerde chanson. Ten slotte was er nog een aanleiding om feestelijk bijeen te zijn. Dit jaar bestaat de Alliance Francaise de Paris, de moederorganisatie van de Alliances in vele landen, honderd jaar. De aanwezigen werden door de heer V.d. Wall opgeroepen om te trachten mee te doen met een twee tal wedstrijden, de eerst voor ‘La chanson de 1‘Alliance’ en de tweede voor een slagzin die de Alliance defi nieert. WADDINXVEEN - In de regiewa- gen, geparkeerd naast het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bij- nenpad, werd in de nacht van vrijdag 22 op zaterdag 23 april hard gewerkt aan de vervaardiging van de ‘leader’ van het historische tv-programma ‘Waddinxveen van harte’. Hoewel ontroerd door de tonen van de 3e symfonie van Saint Saens, waarop de openingsbeelden van de door de Stichting Waddinxveen 750 Jaar ge maakte tv-uitzending werden ‘gesne den’, hield de jonge Waddinxveense kunstenares Peggy Postma aandachtig en kritisch in de gaten wat er met haar werk gebeurde. Begin april was zij door tv-regisseur Wim van Baarle gevraagd om de teke ningen te maken waarmee het tele visieprogramma begon. ‘Het was een geweldige, vermoeiende en leerzame ervaring om aan de uitzending mee te werken’, vertelt Peggy. ‘Het doet je wel iets om je werk op het scherm te zien. Wim van Baarle vroeg me iets te maken dat Waddinx veens 750-jarig bestaan verbeeldde. Ik heb gekozen -voor typische ele menten zoals de hefbrug, de brug- kerk en de kantelen van het oude raadhuis. De eerste tekening is grijzig. Dat symboliseert het verleden. De te keningen krijgen vervolgens steeds meer kleur. Ik heb geprobeerd daar mee het heden uit te beelden’. De aan de Tweede Bloksweg wonen de Peggy Postma is 21 jaar en halver wege haar studie aan de Akademie voor Beeldende Kunsten in Rotter dam. Haar studierichting is tekenen en schilderen onder leiding van kun stenaars als Aat Verhoog en Peter Blokhuis. Peggy Postma: ‘Ik hou van muziek. Ik speel zelf klassiek gitaar en viool. Dat is ook de reden dat het thema muziek vaak opduikt in mijn werk. Voor mijn tekeningen ben ik eens mee op reis geweest met een diri gent. Als je naast hem in de auto zit is het een gewoon mens, zoals wij allemaal. Maar als hij zich heeft ver kleed en voor het orkest staat wordt zo’n man anders. Iemand met allure. Dat fascineert me. Weet je, als men sen iets goed kunnen, worden ze mooier. Dat inspireert me enorm’. Peggy Postma is over haar tv-werk kritisch. Ze vindt de 3 weken tijd die haar werden gegund eigenlijk te kort. Peggy‘Ik heb nu ervaren dat wat er op je tekentafel goed uitziet, op het beeldscherm anders werkt. Ik vind bijvoorbeeld dat de kleuren feller hadden gekund. Ik heb een schets gemaakt die Wim van Baarle en de redaktie van het tv-programma goed vonden. Dan moet je verder, je er als het ware in vastbijten. Je kunt niet meer kiezen, maar je moet ge woon verder gaan. Maar ik heb veel geleerd van wat ik op het scherm te- rugzag. Ik hoop deze ervaring later nog eens te kunnen gebruiken’. De energieke Peggy Postma die haar werk moest doen terwijl ze midden in haar studie zit, is nu bezig met de voorbereiding van een tentoonstelling in de streekmuziekschool van 21 mei tot 25 juni. Op uitnodiging van de enthousiaste muziekschooldirecteur Arthur le Cosquino Debussy expo seert zij uiteraard werken met als thema muziek. Te bezichtigen zijn een 10-tal werken in de gemengde techniek acryl en aquarel. Het zijn raak getroffen en krachtig uitgevoer de impressies van spelende en dirige rende musici, geschilderd in prachtige kleuren. Peggy Postma bewijst dat zij hoewel nog studerend, al een heel eigen en dus unieke vormgeving toepast die op zijn minst het bekijken waard is. WADDINXVEEN Vorige week dinsdagavond vierde Alliance Fran caise Boskoop/Waddinxveen in het Waddinxveense Party Home aan de Passage het slotfeest van het cursus en activiteitenseizoen 1982/1983. De bijzonder sfeervolle zaal was geheel gevuld met meer dan 70 aanwezigen (leden/cursisten van de cursussen te Boskoop en te Waddinxveen). Na een algemeen welkom van voor zitter C. v.d. Wall werden in het bij zonder welkom geheten de bestuurs leden van de Alliance Francaise Gou da. Er stonden verschillende zeer ple zierige dingen op het programma. Karin C. Vis uit Moerkapelle, leerlin ge van de Prof. Kohnstammschool voor MAVO, had meegedaan aan het ‘Concours Europeën de langue Fran caise’ van de Alliance Francaise; In deze opstel-wedstrijd had zij het on derwerp uitgekozen, waarin zij aan een Franse scholiere uiteenzette wel ke mogelijkheden er zijn voor een jeugdige Franse tourist om een twee- weekse vakantie in Nederland door te brengen. Haar opstel is beloond met een prijs (zij was 26e op een totaal van ca. 1200 deelnemers!), welke prijs haar zal worden uitgereikt op 25 mei in U- trecht door de ambassadeur van Frankrijk. Namens de Alliance Bos koop overhandigde de heer Van de Wall haar een boeket bloemen en mocht zij een hartelijk applaus van de aanwezigen in ontvangst nemen. In de hulde werd ook betrokken mevr. Wolfs, die niet aanwezig kon zijn, en mevr. Stolten, beide dames zijn lera res Franse taal aan de Kohnstamm- Mavo te Waddinxveen. DIEFSTAL/INBRAAK Op zondag 1 mei werd aangifte gedaan van diefstal van geld, totaal 525,- uit een personenauto. Deze diefstal vond plaats in de nacht van zaterdag 30 april op zondag 1 mei. De auto was niet afge sloten. Getracht werd benzine uit de auto te hevelen. Vermoedelijk in dezelfde nacht werd getracht benzine uit een auto te heve len, welke eveneens in de Souburghlaan stond geparkeerd. In dezelfde nacht werd ca. 10 liter benzine uit een in de Prinses Margrietstraat geparkeerd staande auto gehaald. Op woensdag 4 mei werd een 63-jarige inwoner van Moordrecht op heterdaad betrapt bij diefstal vanbakkstenen. De ze bakstenen laadde hij in nabij de oude rijksweg 12. Hij had geen toestemming de stenen weg te nemen. In de nacht van donderdag 5 op 6 mei vonden enkele benzinediefstallen plaats in Moerkapelle. Uit 4 geparkeerd staan de personenauto’s werden tientallen li ters benzine geheveld. Op zaterdag 7 mei werd aangifte van in braak in een schuurtje aan de leplaan gedaan. Ontvreemd werden diverse diepvriesgoederen. De afgelopen week werd 3 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee fietsen werden teruggevonden, waarvan er 1 aan de ei genaar kon worden teruggegeven. I jjL .f&A Ag 7 1 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15