Promotie nadert voor KORBIS WINT 2e team W’veen-tennis GEMAKKELIJK Vier Florida De Gouwe Smash BangêOlufsen teams kampioen tevreden halfweg Tennishal bewijst tennis dames Be Fair goede dienst P ij Schutters boekten succes Florida sluit Schoolkorf- baltournooi Eindsprint WSV: vier kanshebbers VOOR DE ZESDE MAAL ZES VAN RIJN EN GOUWE jubileum jaar nu af WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE o voor 2e plaats De Sperwer Sjoelen goed geslaagd tx Heemskerk b.v. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 MEI 1983 ken de banen van de tennishal. O ise vormgevers van beeld en geluid dinxveense korfbalvereniging Korbis ning. Op de Florida-foto bovenste rij Hans van Ham, Wim Halkema, Herman Schenkels, Rien de Heer. Tweede rij Christa v. Ham, Henk Colpa, Nico Hoogendoorn. Derde rij Nel Horsman, Ineke v. d. Ven, Ans Snabel. Zit tend Saskia de Heer, Inschela Schenkels, Belinda Letmis, Liesbeth Wijs man. WADDINXVEEN In de thuiswedstrijd tegen het onderaanstaan de Vanouta uit Rozenburg behaalde het eerste team van de Wad dinxveense korfbalvereniging Korbis een vrij makkelijke overwin- tennisvereniging de Gouwe Smash best tevreden zijn tatie van de competitie. Het accent liet tennis en de gezeÈigheid op en om de b rijk als de prestaties alle wedstrijden gene WADDINXVEEN - Gelet op haar karakter mag de Waddinxveense tennisvereniging de Gouwe Smash best tevreden zijn over de pres tatie van de competitie. Het accent ligt op het recreatieve in de tennis en de gezelligheid op en om de banen is daarbij een belang rijk als de prestaties. Met een score van ongeveer 50 procent over alle wedstrijden genomen komt ieder dus aardig aan zijn trekken. WADDINXVEEN - Het eerste team van de tennisvereniging Wad dinxveen moest in het sterke wilskracht uit Utrecht wederom de meerdere erkennen. Hoewel er nog een partij rest om de stand een dragelijker aanzien te geven, is de tussenstand 5-2 in het voordeel van de Stichtenaren. WADDINXVEEN De tennishal heeft de dames van de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair vorige week een goede dienst bewezen. Dinsdag was het weer namelijk bar en boos. De regen gutste uit de hemel en de dames vreesden het ergste. Ge lukkig namen diverse aanvoerdsters het juiste initiatief: ze bespra- z. gedeelde ss? as Geautoriseerd Bang Olufsen Dealer: I Klasse B 1. Wilco v/d Bas, 1289 pnt.; 2. Peter v. Leeuwen, 1268 pnt.; 3. Joop Breedijk, 1264pnt.; 4. Mevr. M. v. Renesse, 1230 pnt.; 5. Jan Harkes, 1229 pnt. Klasse C 1. Wim de Bas, 1122 pnt.; 2. Cor Kers bergen, 1094 pnt.; 3. Mevr. Vermeer, 1085 pnt.; 4. W. Vermeer, 1035 pnt.; 5. Gert Kersbergen, 998 pnt. Klasse A 1. Jan Kersbergen, J404 pnt,; 2. Ton Cozijnen, 1397 pnt.; 3. G. v. Renesse, 1304 pnt.; 4. Peter Sliedrecht, 1280 pnt.; 5. Kees Kuijpers, 1279 pnt. winning te behalen, waarbij vooral de strijd van J. Kuper op het center court met veel publiek veel indruk maakte: 5-0 tegen Bergvliet. RESULTATEN Jeugdkomptitie: Team 1: tweede plaats; team 2: vier de plaats; team 3: kampioen; team 4: derde plaats, team 5: vierde plaats; team 6: derde plaats; team 7: kampi oen; team 8: vierde plaats. Dam esk o mpetitie Team 1: kampioen; team 2: vijfde plaats, team 3: vierde plaats. Herenkomp eti tie Team 1: derde plaats; team 2: kam pioen. WADDINXVEEN - Vrijdag 17 juni wordt de algemene ledenver gadering gehouden van de 350 le den tellende Waddinxveense bad mintonvereniging Florida. Tevens wordt hier afscheid genomen van het 25ste jubileumjaar waaraan menigeen met veel plezier aan zal terugdenken. in het nieuwe badmintonseizoen, 1983-1984, dat aanvangt in augus tus, zal Florida met minimaal der tien teams aan zowel de landelijke als distriktskompetitie meedoen. Daar er doorstroming van jeugd naar senioren plaatsvindt, is er ruimte gekomen om nog enkele jongens en meisjes te plaatsen. Meer inlichtingen kan men ver krijgen bij secretaris A. P. van Nes, tel. 01727-7477. 1/2-1/2 0-1 afgebr. 1-0 0-1 1-0 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 GEMENGDE COMPETITIE Van de 4 teams wisten er 3 de over- NEDERLANDSE KA MPIOENSCHAPPEN Deze week zijn deze wedstrijden van woensdagavond in de tennis/evenemen- tenhal aan de Sniepweg, Vorige week werden de schutters verrast door de ge zamenlijke Waddinxveense Bloemhan- delaren, die toezegden de ruimte achter de schietbanen, waar diverse stands zul len staan, op te fleuren met planten en bloemen. WADDINXVEEN Dorpstraat 33, Tel. 01828-1'2218 Doch ook voor andere renners die al eens in de ”6” aan het vertrek zijn ver schenen, zoals Leo van Vliet, Bert Oos- terbosch, de gebroeders Van Katwijk, Gerrie van Gerwen, Hennie Stamsnij- der en Jan en Adrie van Houwelingen biedt de wielerzesdaagse mogelijkhe den. Sommigen van hen manifesteren zich nu in de internationale wielerwe- reld. WADDINXVEEN - Met de finish in zicht (er moet nog één ronde worden ge speeld) blijft het dringen om de tweede plaats in de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV). Na de33e ronde blijft Van Deelen uiter aard aan kop, ondanks het feit, dat Mar cel de Haan het presteerde remise te spelen tegen de nieuwe kampioen. Daarachter blijft het dringen om de óverige ereplaatsen: Wolfs, W. v. Oort, Kardol, Struijk en Kraan zullen pas in de laatste ronde kunnen beslissen in welke volgorde zij op de ranglijst van de Waddinxveense Schakers zullen staan! v. Deelen-M. de Haan Struijk-W. v. Oort Asscheman-Kardol Kraan-De Schrijver Verwaal-J. v. Oort Hulsman-Muit Oosterloo-Torenbeek Besemer-Bloem Versluis-J. v. d. Heiden De Bock-Littooy De Vries-Nekeman V. d. Ree-V. Sandijk P. v. d. Heyde-V. Offeren Mw. Steenland-Goor Kleiweg-Ponsioen Twigt-P. de Haan Stand aan de kop na 33e ronde: 1. Van Deelen; 2. Wolfs; 3. W. v. Oort; 4. Kar dol; 5. Struijk. Ondanks aandringen van Jan Minékus c.s. kwam in deze stand geen wijzi ging meer. Door deze zege blijft het twaalftal van Rob Poldervaart een hoge klassering in klasse IA behou den. Mede doordat concurrent Bol nes verrassend van het Waterschip verloor. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours vanuit Noyen. In concours 448 duiven, gelost om 10.30 uur. Aankomst le duif 13-43- 08 uur. Snelheid le duif 1540 m. Laatste duif 1428 m. D. Heeren 1-3-10-18-20-34-37-52-56- 88, H. Metselaar 2-16-17-25-29-31-36- 54-55-59-85-87-94-95, M. Anders 4-12- 13-14-43-44-57-62-67-80, Tooren Zn. 5- 26-30-39-40-58, C. A. Bode 6-42-69-71- 108-111, N. Hoogerdijk 7-105, J. Jansen 8-23-75-76-79-106-107, M. Tollenaar 9- 60-64-82-110, D. Degenhardt 11, H. Vink 15-48-49, N. v. Vliet 19-22-27-41- 53-61-73-89-96-98-102, M. Tollenaar 21-33, Mevr. Toor 24-65, A. H. Kivits 28-103, N. v. Tol 32-35, J. W. Sekeris 38-47-51-78, P. Boonefaas 45-74-81-86- 100, Smit-Troost 46-66-68-70-90-92-97- 101, J. C. Koren 50-63-99, C. Hofman 72, Twigt en Zn. 77-91, T. den Ouden 83-84, H. v. Dijk 93, A. de Wit 104, Mevr. Twigt 109, F. Middelkoop 112. Reeds in een vroeg stadium gelukte het Korbis om tot 4-1 uit te lopen. Daarvoor verantwoordelijk waren Dick Haagsman, René van Eek, Anke Minekus én Cees Visser. Blijkbaar dachten de Waddinxveners dat deze wedstrijd probleemloos ge wonnen zou worden want de concen tratie verminderde na deze voor sprong zichtbaar. Vanouta was er als de kippen bij om daar van te profi teren. Door enkele verdedigingsfou- ten konden ze de stand geheel recht trekken (4-4). DAMES Bij de dames waren de prestaties wisselend. Dames-1 won de lastige uitwedstrijd bij Bleiswijk mét 3-2. Dames-2 verloor haar tweede basis speelster en daarmee ook haar twee de wedstrijd. Dames-3 behaalde, ook al weer tegen plaatsgenoot Be Fair, een 4-1 overwinning, dames-4 leid een forse nederlaag in misschien toch wel de fijnste wedstrijd tot nu toe en dames-5 mocht het genoegen van de is, kan een tussenbalans gemaakt worden. Alle tegenstanders zijn in middels bespeeld, bekeken en gewo gen. Team 23 wist een 4-1 overwin ning te behalen. Magda en Lydia ver loren in 3 sets. Dit team staat boven aan. Team 24 verloor kansloos met 5-0 van de Sluipcrs. Team 25 daarente gen won met 5-0. Ook dit team staat bovenaan. Team 26 wist Gouderak met 4-1 te kloppen. Nienske verloor haar enkelspel In deze poule is nog alles mogelijk. Team 27 won even eens met 5-0. In deze poule zijn de beslissingen nog niet gevallen. Team 28 won met 4-1 en behoudt de leidende positie. Team 29 verloor door de zenuwen met 5-0 van Zeven huizen. Desondanks is voor dit team een middenpositie goed haalbaar. KORBIS-JEUGD Na het eerste kampioensschap veer tien dagen geleden van de B-adspiran- ten, waren het afgelopen zaterdag de D2 pupillen van trainster/coach Tinie Lebbing die de Korbis kampioenen reeks vaart bijzette. Het bijzondere van dit kampioenschap is dat deze ploeg vorig jaar nog als mini pupillen bij Korbis speelde. A.s. zaterdag kan deze reeks worden voortgezet door een kampioenschap van de Dl pupillen. Weliswaar geen kampioens- kandidaat maar toch een goede verrichting van de Cl pupillen van train er/coach Fred van Leeuwen door het hoog genoteerde KOAC Cl een 7-7 gelijkspel af tedfvingen. De Waddinxveense score (werd verzorgd door Ellen van Ent lx, Marco van Leeuwen lx, Mark Wassenaar 2x en Marina van Zwet 3x. Het tweede herenteam, eveneens kampioen, had te kampen met ande re problemen. Wim Halkema werd zwaar geblesseerd aan zijn enkel gedurende de Floridaclubkampioen- schappen. Wim loopt nog steeds met een gipsverband. Tevens is er diverse malen opgetreden met invallers: o.a. Hans van Ham, Rien de Heer en Gert Bogaards. Teamcaptain Nico Hoogen doorn hield het hoofd koel en samen met Henk Colpa en Herman Schen kels speelden zij regelrecht naar hun kampioenschap. WADDINXVEEN - In de afgelopen competitie van de schuttersvereniging Waddinxveen, welke gehouden werd over tien wedstrijden in het district Zuid-Holland, werd de grote winnaar bij de junioren, de Waddinxveense John van Vliet, die op zijn beurt weer werd gevolgd door Werner van Loenen met een derde plaats. Door deze zeer goede resultaten van de jeugd van de Waddinxveense schutters verenigd, werd ook het Jeugdkorps (be staande uit John van Vliet, Werner van Loenen en Eric van der Oest) nummer één van Zuid-Holland. Bij de senioren waren de resultaten ook uitstekend, de B-korpsen werden in deze competitie nummer 1 en 3, maar ook persoonlijk werden hier en daar goede resultaten geboekt. Jan Holleman, vorig jaar gepromo veerd naar de H-klasse, wist dit jaar be slag te leggen op een vierde plaats, maar ook het resultaat van Rob van Dijken in de B-klasse (3e) mag genoemd worden. Bij de veteranen was Tom v. d. Berg vierde en in de C-klasse werd Hans Bouwman nummer 3. WADDINXVEEN - Woensdagavond 18 mei is de laatste avond van dit sei zoen dat er door de sjoelvereniging Waddinxveen in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen wordt gesjoeld. Op die avond zullen de bekers worden uitgereikt aan de beste 3 sjoelers van de klasse A-B-C. Tevens zal dan ook de door de de Bas Speel goed en Hobby beschikbaar gestelde beker weer uitgereikt worden. De laatste sjoelavond werd gehouden op woensdagavond 20 april. De uitsla gen daarvan zijn: NOG MEER SUCCESSEN Of de goede resultaten in de competitie nog niet genoeg waren, zo werd er in Schiedam deelgenomen door een be perkt aantal schutters aan de distrikts- kampioenschappen. Resultaten bleven niet uit, weer was het de jeugd die van zich liet spreken, die hadden dit keer echter niet bij de junioren ingeschre ven, maar bij de senioren, het succes was buiten verwachting. Dit keer wisselde John van Vliet en Werner van Loenen van plaats en werd Werner 2 en John 3, tevens verzekerde zij daarmede de le plaats van het B- korps. Zaterdagavond werden in de kantineruimte van de vliegbasis Ypen- burg de prijzen uitgereikt. WADDINXVEEN - Voor de zesde keer in successie zal begin juli in deze streek de enige wielerzesdaagse voor beroepsrenners die Nederland rijk is worden verreden. Vertegenwoordigers van de wielerver enigingen Excelsior Gouda, Avanti Al- phen en Wielercomité Nieuwkoop zul len in samenwerking met het Dagblad Rijn en Gouwe in Nieuwkoop, Bos koop, Waddinxveen, Alphen aan den Rijn, Bodegraven en Gouda zondag 3 tot en met vrijdag 8 juli de organisatie van de ”6 van Rijn en Gouwe” verzor gen. Ook in 1983 is gekozen voor de eerste week van juli om dit evenement te laten plaatsvinden. Wanneer de groten van de Nederlandse wielerwereld in de Tour de France trachten de krachten van Ber nard Hinault te breken, zullen veel van de overige Nederlanders in Midden Holland op het wielerappèl verschij nen. Juist vanwege het speciale karakter van de ”6 van Rijn en Gouwe” zijn renners als de Waddinxvener Hans Langerijs, Theo Smit, Jos Lammertink en Aad van de Hoek - om de winnaars van de voor gaande wedstrijden maar te noemen - erg ingenomen met de ”6”. Het biedt voor hen een prima stuk werkgelegen heid in de rustige tourtijd. Gelukkig voor Korbis was het vlak voor de thee Jan Minekus die een strafworp koelbloedig verzilverde (5-4). Toen dezelfde speler er na een pauze opnieuw een door Henny Noordam verdiende strafworp wist te verzilveren was Korbis voor de twee de maal ‘los’ van zijn tegenstander (6-4). Het Korbis-overwicht kreeg via Cees Visser nog meer gestalte (8-4). Jam mer was het wel dat Vanouta nog wel tot 8-6 terug kon komen. Het was echter René van Eek - die goed speel de - die de eindstand op 9-6 wist te brengen. WADDINXVEEN - De JeugdcoM- missie van de Waddinxveense korfbal vereniging Korbis hield vorige week woensdagmiddag voor de eerste maal in haar bestaan een schoolkorfbaltournooi voor de eerste en tweedeklassers van de Waddinxveense basisscholen. Er kon worden gespeeld onder heel goede weersomstandigheden Hoewel er maar vier scholen aan dit tóurnooi deelnamen was niettemin sprake van groot enthousiasme. Met veel inzet werd er voor de hoogste klas seringen gestreden. De wedstrijden werden verspeeld in 3 poules van elk vier deelnemende zestal len. Winnaars werden in poule I de St. Paulusschool; in poule II de Leon van Gelderschool en in poule III eveneens de Leon van Gelderschool tesamen met de De Savornin Lohmanschool. Op 1 en 4 juni wordt een tournooi ge speeld voor resp. de 3e-4e en 5e-6e klas- sers. De finales vinden plaats op zater dag 4 juni a.s. op het Korbis-veld aan de Sniepweg. Maar behalve de heren professionals zullen ook andere renners aandacht voor zich kunnen opeisen. Dagelijks wordt voorafgaande aan de koers voor beroepsrenners een voorprogramma af gewerkt. In Nieuwkoop starten 110 amateurs, Boskoop krijgt de nieuwelingen op be zoek, Waddinxveen heeft traditioneel de junioren op het programma. In Al phen komen een jeugdwedstrijd en een koers voor liefhebbers aan bod. Boven dien zal op het parcours aan de Jong- kindt Coninckstraat een stratenloop- estafette worden georganiseerd door de atletiekvereniging A. A.V. ’36. Bodegraven zal gastheer zijn voor de veteranen en in Gouda zullen de wieler verenigingen Excelsior uit Gouda, Avanti uit Alphen en W.T.C. Woerden in een clubwedstrijd hun krachten me- ten. JEUGD Uitslagen: Mini: gemengd t/m 12 j. Be Fair 1-Schiebroek 4, 4-4; jongens t/m 12 j. Be Fair 3-Bergambacht 1, 1-8; Be Fair 4-Phoenix 2,6-2; meisjes t/m 12 j. Zevenhuizen 3-Be Fair 5,4- 7, Be Fair 6 -Love ‘70 3,8-0; Be Fair 6-Goudcrak 2, 2-6. Junioren: gemengd t/m 14 j. Be Fair 16-Bergambacht 9, 4-1; Be Fair 17- DGS 10, 4-1; gemengd t/m 17 j. CTC 16-Be fair 18, 2-3; RLTC 19-Bc Fair 19, 3-2; Be Fair 20-Overschie 16,4-1; jongens t/m 17 j. Be Fair 23- Love ‘70 11,2-3. Diverse tennissers deden dat bij J. van Gilsjde beheerder) en ook bel den er enkelen naar A.R. Bakker (ge meente) zodat er een baan dubbel be sproken was. Maar geen nood: ook de banen van ‘Gouwe-Inn’ in Gouda werden besproken, zodat iedereen toch de wedstrijden af kon werken. Derhalve een compliment voor alle aanvoerdsters die er op deze manier voor zorgden dat hun teamgenoten toch een fijne tennisdag beleefden. Team 24: Coby van Doorn was ge lukkig weer hersteld van het Spaanse ongeluk en ze voerde haar team weer naar een keurige 4-1 overwinning op Love ‘70. Alleen de single van Rita van de Maas ging verloren, maar Nel Vermeulen en Wil Boom.sloegen er lustig op los. Team 25 werd ook door Jan Pelle- boer naar de zaal gestuurd en ver sloeg daar Krinpen met 3-2. Op de helft van de competitie staan Adrie van Erk, Henny Poot, Joke van Hooft en Atty de Vrind op een ge deelde le plaats in de 3e klasse. Team 26 heeft haar draai nog steeds niet gevonden. Truus Boere speelt duidelijk onder haar kunnen. Ook Jopic Boonstoppel heeft de vorm nog niet helemaal. Ze won wel haar sing le, maar de dubbel met Ciska Baas ging verloren. Gé Huizcr kon haar team ook niet redden: 4-1 voor Be Quick. Team 27 kwam door toedoen van Marjan van Peet terecht in de ‘Gou we-Inn’: heel chic! Daardoor viel de HEREN Team 5 (18 t/m 24 j.) behaalde o.l.v. N. Barendsz een regelmatige overwin ning met 5-0 tegen TCB 4. Team 6, het eerste herenteam van Be Fair kon het niet bolwerken in de belangrijke thuiswedstrijd tegen Bleiswijk. John Hoeke won de beide dubbels, de singles van Ad van Maaren en Hans Wijnstok gingen verloren evenals de dubbel van Bas Boonstoppel: 2-3. Team 7 verloor eveneens met 2-3 van Nieuwerkerk. Herman Simons kon zijn team, met invaller Hans Vermeu len niet tot grotere daden inspireren. Team 10 liet evenals team 11 met 3-2 de winst aan de tegenstanders, TVKL en Triomf. Weliswaar wonnen Frans Everstein en Joep Malestein hun sin gles, maar de dubbels gingen na de tie-break verloren. Team 15 kon alleen de dubbel van Hans Hogerbrugge en Jan Nederhof tot winst brengen: 4-1 voor Victoria 20. De laatste ronde van de eerste com- petitiehelft heeft geleerd dat er zelfs nog enkele teams een belangrijke gooi doen naar het kampioenschap. En dat zijn dan met name de stan daardteams dames-1 en heren-1, ter wijl ook het jongensteam op kop gaat. De laatsten wonnen moeiteloos met 5-0 bij Gouderak, terwijl naaste concurrent Love ‘70 twee belangrij ke puntjes liet liggen bij plaatsgenoot Be Fair. Ook het mixed team t/m 14 jaar moest heel wat puntjes op de Buitenhof achterlaten, alleen de he rendubbel nam een puntje mee naar huis. Het eerste mixed team t/m 17 jaar kreeg met 3-2 klop, het tweede mixed team in dezelfde catagorie haalde de eerste 3 punten binnen. Bij de grote broers en zusjes werden in de senioren competitie tot grote vreugde ook de eerste punten bin nengehaald. Mixed-1 verloor op het nippertje met 3-2, mixed-2 en -4 ver loren beide met 4-1 en mixed- 3 bracht het tot twee punten. HEREN Bij de heren ging het stukken beter. Heren-1 won van Be Fair en nam daarmee de leiding. Heren-2 stelde teleur met een 3-2 nederlaag tegen Driebruggen heren-3 hield de span ning er in door een 3-2 overwinning te behalen en heren-4 tenslotte ver raste vriend en vijand door een 5-0 overwinning, waardoor zelfs nog drif tig wordt meegedaan in de strijd om de eerste plaats. WADDINXVEEN Na het behaalde succes in de eerste helft van het bad mintonseizoen - van de twaalf com- petitieteams van Florida promoveer den er zes - zijn er opnieuw klinken de badmintonsuccessen. Vanaf febru ari 1983 tot begin mei heeft Florida met dertien teams deelgenomen aan drie verschillende kompetities: 8 teams jeugdkompetitie, 3 teams da- mescompetitie en 2 teams herenkom petitie. Ook zij lieten de 25 jarige vereniging niet in de steek. Twee jeugdteams, een damesteam en een herenteam zijn begin mei kampioen geworden. JEUGD Het gemengde jeugdkompetitieteam Florida 3 is na een gelijk opgaande strijd met Eridos 2 uit Zoetermeer met een zeer gering verschil kampi oen geworden. Florida 3, bestaande uit Mirande v.d. Zijden, Inge Zaat, Rogier Steenbergen, Bart Moors en Edwin Bernard, behaalde evenals Eri dos 2 15 punten uit 10 wedstrijden, doch Florida won meer partijen. (Een wedstrijd bestaat uit 8 partijen). Mirande en Rogier zijn in de ge mengd dubbel onverslagen gebleven. Ondanks de vele samenstellingspro- blemen, slechts drie wedstrijden zijn in de originele opstelling gespeeld, is kampioen worden toch een zeer knappe prestatie. Ook het meisjes aspirantenteam Flo rida 7 is kampioen geworden. Na vijf achtereenvolgende overwinningen was het reeds duidelijk dat ook dit team, bestaande uit Inschela Schen kels, Saskia de Heer, Liesbeth Wijs man en Belinda Leunis, een zeer goede kans op het kampioenschap zou maken. Er werd evenwel verras send verloren van Apollo I uit Roe- lofarendsveen. Omdat Apollo I eer der alleen van Florida had verloren betekende dit dat ook hier het aantal gewonnen partijen de beslissing moest brengen. Florida 7 had een duidelijk betere score opgebouwd dan Apollo I. SENIOREN Bij de senioren is het eerste dames team gedurende zeer spannende wed strijden kampioen geworden. In hun poule hadden zij twee gelijkwaardige rivalen die hen steeds op de hielen zaten. Onder leiding van teamcaptain Nel Horsman wisten Christa van Ham, Ineke v.d. Ven, Ans Snabel en Conny Willemse de badmintonclub Nieuwerkerk (uit Nieuwerkerk) en badmintonclub Nerash (uit Berg- schenhoek) onder zich te houden. Onverslagen 'was de damesdubbel- kombinatie Christa van Ham en Ine ke v.d. Ven. eerste overwinning (3-2) smaken. Al met al ondanks de regen voor de meesten een geslaagde tennisweek. ZONDAG Het zondag mixed team werd ook al geplaagd door de regen en een beet je vormverlies. Met 6-2 werd verloren van Botesa, wat echter niet betekent dat ze niet meer meetellen. En last but not last het miniteam verloor met 6-2 in Haastrecht, maar ook dat was al weer een kleine vooruitgang ten opzichte van de vorige keer. De beide winstpartijen waren weder om het enkelspel van Pieter Eelkman Rooda en het inmiddels befaamde cjubbel Kreder-Rooda. Marie-José Rutten bood veel meer tegenstand te gen van de Meerendonk dan de vorige maal, maar redde het net niet. De in haalwedstrijd tegen ‘t Stort op He melvaartsdag zal moeten aantonen of degradatie nog kan worden ontlopen. Het tweede team won wederom met 7- 1 van Pijnacker. Evenals vorige maal verloor Mei Yin Boere haar en kelspel. Met deze uitslag is promotie naar de overgang-B voor dit tweede team vrijwel verzekerd. Minder goed gaat het met het derde team. Hoewel versterkt aangetreden, moest toch de winst met 6t2 aan tegenstander Leid- se Hout worden gelaten. Voor dit team geldt hetzelfde als voor het eerste team, de inhaalwedstrijd te gen. Welgelegen moet duidelijkheid verschaffen. Het vierde team is uit op revanche voor de 7-1 nederlaag tegen Voorhout. Afgebroken werd met een voorsprong van 3-0. Het vijfde team van Mare Uilenbroek, Erik Naafs en de zusjes Elberse won wederom met 8- 0. De inhaalwedstrijd op Hemel- vaartdag kan het kampioenschap on der handbereik brengen. Het zesde team heeft afgebroken met een achterstand van 3-1. Alleen in valster Carieneke Kandou won haar enkelspel. Team 7 heeft afgebroken met een achterstand van 2-1. Het der de herenteam won met 6-0. JEUGDTEAM De 5 jeugdteams hebben de helft van dag wat duurder uit als gepland, maar door een 3-2 overwinning op Phoenix werden dure punten binnengehaald en de dames Van Peet, Pretschoff, Malestein en Dicker staan nu halver wege de competitie op een 2e plaats in de 4e klasse. Team 28 kon het niet bolwerken: Ria Gilhuis en Lia Sekeris verloren al hun wedstrijden en alleen Gonnie van Dijk en Toke Simons hielden de eer hoog door hun dubbel te winnen: 4-1 voor Schiebroek. Team 29 verloor na een wedstrijd op het gravel en in de hal met 3-2 van Alexandria. Team 30 van Joke de Rooy had het meer over mattenkloppen dan ten nissen, want alleen Mattie Jansma won haar single dus: 4-1 voor Gouwe Smash. Tot slot 2 x 5-0 verlies voor team 31 en 32, want S. Vis en W. Borst konden hun teams niet tot sco ren brengen. hun competitie er op zitten. Het eer ste sterk spelende jeugdteam uitko mend in de Hoofdklasse won met 3-2. Marco Dolislager kon het in zijn single niet bolwerken. Gea Kok daar entegen won haar single wel. Ook won zij samen met Paula Wekking de meisjesdubbel. Paula moest het met Ruud van de Vlies in de gemengd dubbel helaas afleggen. Martin Derks en Ruud van de Vlies zorgde voor een spectaculair sluitstuk van de dag; gingen de eerste 2 sets nog gelijk op, in de derde set stond het Waddinx veense duo al snel met 5-2 achter. Maar toch, door een ijzersterke men taliteit en een goede coaching van Wil van den Berg, konden niet alleen 4 match-points overwonnen worden maar tevens de hele wedstrijd. Zo won dit team toch verrassend met 3-2. De 4 teams in deze klasse heb ben ieder evenveel punten waardoor a.s. zaterdag het beste beentje voor gezet zal moeten worden om een aan tal belangrijke punten te pakken. Het tweede team won met 3-2. Het derde team verloor opnieuw met 5-0. Er zal nog heel wat getraind moeten wor den om de plaats in deze klasse te be houden. Het jongensteam daarente gen won opnieuw met 5-0. Het was alleen Eelco Derks die het in het be gin wat moeilijk had maar toch op de beslissende momenten duidelijk de sterkere was. Het junioren team t/m 14 jaar verloor op het nippertje met 3-2. Hendric van Kreel was goed op dreef en won zijn single dan ook overtuigend. Mirjam van de Sman kon echter niet in haar ritme komen en verloor niet alleen haar single maar ook de dubbel samen met Ro saline van Tol. De jongens dubbel van Casper Dolisjager en Alexander van de Hoek ging eveneens verloren. De gemengd dubbel kon echter wel in winst worden omgezét wat de achter stand in de competitie op de andere teams beperkt. Ook de woensdagmid dag competitie is in volle gang. Dit jaar zijn er 2 teams die de clubkleu ren verdedigen. Het team van Sandra Keyzer won met 7-1. ZATERDAG Het eerste zaterdag team heeft een abonnement op de 4-1 winstuitslag. De routine van dit team-samen onge veer 85 jaar competitie ervaring-geeft regelmatig een gunstige wending aan schijnbaar verloren partijen. Ditmaal won het 2e dubbel Harry Meyer en Gert Boere hun partij met een tie break in de derde set na een achter stand van 5-4.Het tweede team won Met 3-2 van Ter Steeghe. Het heiden team van Rob Binkhuyzen moest het helaas afleggen tegen een sterk spe lend Ysselpark. Louis Geers was een goede vervanging van Flip Kapaan. Samen met Herman van den Berg won hij de heren dubbel. De dubbel samen met Gerard Okkerse ging on danks magistraal spel-vooral in de tweede set- verloren. Gerard Okkerse en Rob Binkhuyzen beproefden alles om aan de punten te komen, zelfs knielend op de baan scoorden ze een punt. Desondanks ging deze dubbel verloren. De single van Rob werd ge wonnen. Commentaar van Gerard: “Je hebt hem vakkundig eruit ge prikt.” Antwoord Rob: “Zo is top sport nu eenmaal: not the game counts, only the winning”. DAMESCOMPETITIE Nu de damescompetitie halverwege ZATERDAG Afgelopen zaterdag was het in Wad dinxveen beter weer en alle wedstrij den konden zonder problemen ge speeld worden. Zij het dat diverse herenspelers tussendoor even weg moesten om nog iets voor moederdag te kopen! Maar er waren er ook die de overwinning als kado meegaven aan de tegenstanders! l”e'UNcie(>l

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19