Waddinxveen richt fonds V erkeersoefencentrum k voor werkgelegenheid op Nieuwe geheime praatclub over de werkgelegenheid Willem van Oranjeschool is officieel heropend op grens Waddinxveen Bedrijfsleven, middenstand, vakbonden, gemeente B. en W. Geslaagde open dag Van Schaik Berghuis Initiatief van H. A. M. Stegeman uit Vaassen Overzicht besluiten f' S3 giM I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 11 MEI 1983 I WADDINXVEEN - Burgemees ter C. M. van der Linden heeft vori ge week vrijdagmiddag de officiële opening verricht van de nieuw bouw van de protestants-christelij- ke kleuterschool Kruimeltje aan de Souburghlaan en de heropening van de gemoderniseerde Willem van Oranjeschool aan de Oranjel- aan. Met deze vernieuwings- en verbeteringswerken, waarmee op 19 augustus vorig jaar werd gestart, is 850.000,- gemoeid geweest. WADDINXVEEN De Waddinxveense ondernemerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW), de middenstandsvereniging Waddinxveen, de drie standsorganisaties voor de land- en tuin bouw, de werknemersorganisaties FNV en CNV en de gemeente Waddinxveen gaan samen het Overlegorgaan Werkgelegenheid Wad dinxveen vormen. Dit overlegorgaan, dat zal worden voorgezeten door wethouders drs. M. Kraaijestein (PvdA) zal door de volgende week woensdagavond vergad J steld op voorstel van het collei In het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1982-1986 is al het voornemen vastgelegd te komen tot de instelling van een permanente overlegstructuur bedrijfsleven-college van Burgemeester en Wethouders. Ter uitvoering van dit beleidsvoorne men is een aantal instanties, te weten het ICW, de Middenstandsvereniging, de drie standsorganisaties voor de land- en tuinbouw en de werknemers organisaties FNV en CNV, door de wethouder Kraaijestein als portefeuil lehouder werkgelegenheid ‘gepolst’ over de bereidheid zitting te nemen in een in te stellen overlegorgaan. De ze instanties hebben in eerst aanleg positief gereageerd. Ter structurering en regeling van dit werkgelegenheidsoverleg is er een concept-regelement opgesteld, uit gaande van instelling van een overleg orgaan. De instelling van nieuwe commsissies is namelijk volgens het beleidsprogramma niet mogelijk. Dit concept-reglement is besproken met delegaties van de instanties die deel zullen nemen aan het overleg. Deze bespreking heeft tot resultaat gehad dat het reglement nog op enkele punten is aangepast. Alle afgevaardigden, op die van het FNV na, konden hun medewerking toezeggen. De afgevaardigden van het FNV wilden het beijgestelde regle ment eerst met hun achterban be spreken. Dit overleg heeft geleid tot het deelnemen aan het overleg door het FNV. Getracht zal worden, nadat de raad dit reglement heeft vastge steld, zo spoedig mogelijk een eerste vergadering te beleggen. Een beeld van de zaterdag gehouden open dag bij Van Schaik Berghuis aan de Zuidkade. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende week woensdagavond vergaderende gemeente raad voorgesteld een gemeentelijk werkgelegenheidsfonds in te stellen. Het geld daarvan wil het college gebruiken om incidenteel gemeentelijke steun aan bedrijven in financiële moeilijkheden te kunnen geven maar daarnaast ook om studies naar werkgelegen heidsprojecten te kunnen financieren. In eerste instantie wil het Waddinxveense college een halve ton in het fonds storten. ^aderende gemeenteraad worden inge- "ege van B. en W. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdaga vond vergaderende voorgesteld te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan Plan in Hoofdzaak West wordt voorbereid om de heer H.A.M. Stegeman uit Vaassen in de gelegenheid te stellen een verkeersoefencentrum te realiseren op de grens van Waddinxveen en Moordrecht. 'MS pR N Ir 3® NIET OPENBAAR de orde gesteld ter is toestemming verleend tot het plaat sen van een reclamebord op het terrein van de 76 te bouwen woningen in het be stemmingsplan Zuidplas nabij de IJs- sermanweg. aantal vergunningen verleend voor de op 7 mei 1983 te houden ’’open dag”. PUZZELRIT 14. Aan de Waddinxveense Autoclub ’’Gouwe Rijders” is vergunning ver leend tot het houden van een auto- oriëntatierit door de gemeente in de ochtenduren van de 30ste april 1983. ONDERWIJS 1. Besloten is tot vaststelling van de voorschotten 1983 op de gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder kleuter onderwijs. LICHTRECLAME 2. Aan de heer J. de Kleijn te Waddinx veen zal vergunning worden verleend ten behoeve van een lichtreclame aan het perceel Zuidkade 166. BUSVERVOER 4. Aan de N.V. Verenigd Streekver voer West-Nederland zal toestemming worden verleend tot verplaatsing van de halteplaatsen nabij de kruising Brede- weg-Plasweg. REHORST 8. Aan Rehorst Bouw te Waddinxveen PIRATENSLOT 7. Het zogenaamde piratenslot op de Centrale Antenne Inrichting is op 25 maart 1983 in werking gesteld. FONTEIN 6. De fontein in het Warnaarplantsoen zal in verband met de hoge kosten van reparatie en stroomverbruik worden verwijderd. PUZZELRIT 11. Aan de Waddinxveense Autoclub ’’Gouwe Rijders” is een verklaring van geen bezwaar afgegeven ten behoeve van het houden van een avondoriënta- tierit, onder meer door de gemeente Waddinxveen, op 11 mei 1983. VERGUNNING 13. Aan de Centrale Evangelisatiecom- missie van de Nederlands Hervormde Kerk is vergunning verleend tot het houden van een rommelmarkt op een terrein nabij de Nesse op 23 april 1983. HUTTENDORP 20. Aan een werkgroep van ”De Bon- kelaar” zal een kavel grond langs de IJ- sermanweg worden beschikbaargesteld voor de bouw van een huttendorp in de zomervakantie 1983. VERGUNNING 19. Aan Handelsonderneming Ingoro te Rotterdam is vergunning verleend tot het innemen van een standplaats op het parkeerterrein ”De Beukenhof” op 2 en 3 mei 1983 voor het opkopen van sie raden, edelstenen en munten. PvdA 21. Aan de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid is vergunning verleend tot het innemen van een stand plaats op de weekmarkt van 6 mei 1983 ten behoeve van het houden van een en quête. OPENDAG 22. Aan Van Schaik en Berghuis Inte- rieurbouw B. V. te Waddinxveen is een LICHTRECLAME 23. Aan de heer H. C. Sonneveld te Waddinxveen zal vergunning worden verleend ten behoeve van een lichtre clame aan het perceel Dorpstraat 60. A UTOSCOOTERBAAN 28. Aan het Comité ’’Bejaardenreis Waddinxveen” is vergunning verleend tot plaatsing van een autoscooterbaan op het parkeerterrein Groensvoorde van 20 tot en met 28 mei en van 14 tot en met 22 oktober 1983. LIMA 29. Op dinsdagmiddag 3 mei 1983 om 4.30 uur zijn door het gemeentebestuur - dankzij het initiatief van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinx veen - twee Peruaanse medewerkers van Cidiag, een organisatie van deskun digen die ondersteuning verleent aan arbeiders in bedrijfjes in Lima, ten ge- meentehuize ontvangen. vooral bij het Rad van Avontuur, dat weer een flink bedrag binnen bracht, waarmee de onkosten konden worden gedekt. Enthousiaste ouders, leerkrachten en schoolcommissieleden zorgden werke lijk voor een vooral voor de leerlingen, die met leuke prijzen huiswaarts keer- TEKENING Door het bestuur van de Personeelsver eniging van de gemeente Waddinxveen is ter gelegenheid van het 750-jarig be staan aan het gemeentebestuur een pen seeltekening van de oude draaibrug over de Gouwe, vervaardigd door de heer G. J. Verwaal, aangeboden. len en be- ruime zin STANDPLAATS 18. Voor het innemen van een stand plaats met een woonwagen zal een vrachtlijst worden ingesteld. EMINENT De gemeente Waddinxveen heeft in de afgelopen tijd al tweemaal bedrij- ven-in-nood gesteund, waarvan het wederom in moeilijkheden verkeren de orgelbedrijf Eminent er een is. De gemeente Waddinxveen heeft |dë fa- it V' Tijdens de open dag werd ook een loterij gehouden. De hoofdprijs een video installatie is gevallen op het lotnummer 311Verder zijn op de volgende nummers nog prijzen af te halen t.w.: 109,115,314,325, 350, 520, 656, 766, 784 en 813. Overige prijzen zijn op die dag zelf al uit gegeven. De prijzen kunnen tussen 8.15 uur en 16.45 uur afge haald worden aan de Zuidkade 114. U wordt verzocht de prijzen voor 31 meia.s. af te komen halen. De bezoekersprijs het metalenbu reau is gewonnen door de heer C. Helweg uit Waddinxveen. BEDRIJVEN B. en W. hebben daarom met instem ming van de commissie voor alge meen bestuurlijke zaken en financiën gekozen voor een financiering van dit fonds uit het al bestaande fonds stadsuitleg. Als startkapitaal wil het college eenmalig een halve ton uit deze pot overhevelen naar het werk- gelegenheidsfonds, maar daarnaast blijft de pot voor stadsuitleg ook in de toekomst het werkgelegenheids- Het overlegorgaan kan de secretais verzoeken in daarvoor in aanmerking komende gevallen in de gemeentelij ke rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen teen openbare kennis geving te doen omtrent het besproke ne. In het overlegorgaan zal in elk geval overleg worden gevoerd c.q. informa tie worden verschaft over: De ontwerp-verslagen worden tevens gezonden aan het college van B. en W. en de leden van de commissie ABZ ter vertrouwelijke kennisname. Boven het verslag zal duidelijk het woord ontwerp worden vermeld. DOEL Het doel van het kersverse - zes leden tellende - overlegorgaan ter beharti ging van de belangen van de werkge legenheid in Waddinxveen is uitwisse ling van gegevens en het signaleren van knelpunten met betrekking tot aangelegenheden op het terrein van de werkgelegenheid, zo mogelijk het aandragen van oplossingen voor deze knelpunten en het bespreken van ge- AUTORIJLES Een vérkecrsoefencentrum bestaat uit een terrein van ongeveer twee hectare waarop een aantal wegen,en bochten, hellingen, kruisingen etc. is aangelegd en waarop de aankomend automobilist, vóór hij op de openba re weg autorijles krijgt, eerst de be diening van het mechanisme van de auto gaat leren. VERGUNNING 25. Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is de vergunning ten na me van het Hoogheemraadschap van Delfland voor het graven van het zoe- twaterkanaal Voorburg-Waddinxveen ingetrokken. De vergaderingen van het overleg orgaan zijn niet openbaar. Van het verhandelde in de vergadering van het overlegorgaan wordt onder verant woordelijkheid van de secretaris een kort verslag gemaakt en zo spoedig mogelijk verzonden aan de leden en hun plaatsvervangers. Dit verslag wordt in de regel in de eerstvolgende vergadering aan vaststelling. Het overlegorgaan of de voorzitter kunnen besluitep één of meer perso nen niet zijnde lid of plaatsvervan gend lid van het overlegorgaan, uit te nodigen in de vergadering aan de be raadslagingen deel te nemen of toe lichting te verschaffen. Het lidmaat schap van het overlegorgaan is on verenigbaar met het lidmaatschap van de gemeenteraad of van het college van B. en W. ONTSLAG 10. Aan de heer M. P. Vink is wegens verhuizing naar de gemeente Boskoop per 1 mei 1983 eervol ontslag verleend als lid van de vrijwillige brandweer. ZANGFESTIJN 27. Besloten is tot deelneming in het te kort tot een maximaal bedrag van 2.000,- van de korenmanifestatie ’’Waddinxveen Zingt ’83” op 17 mei 1983 in de veilinghal. FIETSBRUG 3. Door middel van een brug zal een verbinding Overtoom-Kanaaldijk voor voetgangers en fietsers worden gereali seerd; ten aanzien van deze verbinding zal een verbod voor bromfietsers gel den. SPEELTERREIN 9. Het terrein ten oosten van het 50 KV-station in Zuidkade I zal gedeelte lijk als blijvend speelterrein en gedeel telijk als ruw speelterrein worden inge richt, waarbij het laatstgenoemde ge deelte tevens als reserve parkeerterrein zal worden bestemd. den daarmee een aanvang genomen. Een morgen lang was er een keur van spelletjes voor alle leerlingen: koekhap- pen, spijkersslaan, film, poppenkast, strandwagen race, zaklopen en nog veel meer. Maar die spelen golden niet al leen de leerlingen, ook ouders konden naar hartelust meedoen. Dat deden ze RECLAMEBORD 24. Aan Kats Bouwbedrijf te Leeuwar den zal toestemming worden verleend voor het plaatsen van een reclamebord bij de bouwplaats van 22 woningen in Zuidkade I nabij de Oostpolderweg. WADDINXVEEN - Van Schaik Berghuis Interieurbouw BV aan de Zuidkade, welk bedrijf nu ruim een jaar op eigen benen staat na eerst van het OGEM-concern te hebben deel uitgemaakt, heeft za terdag een geslaagde open dag ge houden. Enthousiaste medewerk ers lieten hun bedrijf zien en zorg den ervoor dat de talrijke bezoe kers zich volop konden vermaken. Er waren ook demonstraties. WADDINXVEEN - Overzicht van een aantal besluiten en mededelingen, voorzover niet reeds eerder in openbare vergaderingen aan de orde gesteld of gepubliceerd of nog te publiceren in de gemeentelijke rubriek, uit de vergade ringen van het college van burgemees ter en wethouders van 5, 12, 19 en 25 april 1983. STANDPLAATS 12. Aan het Nederlandse Rode Kruis is toestemming verleend tot het innemen van een standplaats op de weekmarkt van 22 tot 29 april 1983 voor de verkoop van welfare-artikelen. - Gemeentelijke maatregel' sluiten- het bedrijfsleven in betreffende; - Bestemmingsplannen voor bedrijfs terreinen; - Onroerend goedtransacties die (me de) voor-de werkgelegenheid van be lang zijn; - Aantrekken van nieuwe bedrijven en verplaatsing van bedrijven, - Verlening geldelijke steun aan be drijven; - Ontwikkeling werkgelegenheid in de gemeente en in de regio - Werkgelegenheidsprojecten; - Werkgelegenheidsverruimende maat regelen; - Voorwaarden scheppend beleid; - Provinciaal werkgelegenheidsbeleid; - Gemeentelijke Nota werkgelegen heidsbeleid; - Grotere woningbouwprojecten; - Uitgifte prijzen gronden voor be drijfsterreinen; - Deregulerende maatregelen. Zaterdag was er het openingsfeest voor de leerlingen. Met recht kan gezegd worden dat die dag de Willem van Oranjeschool een ”Oranje”-school was. Alle leerlingen van de kleuter- en lagere school hadden zich met hun leer krachten op het schoolplein verzameld. Daar werden ze voorzien van een oran- jeballon met een kaartje, waarop de naam en het adres van de kinderen ston den. Een blazersgroep van de muziekvereni ging ’’Voorwaarts” begeleidde de leer lingen bij het zingen van een schoollied, dat ter gelegenheid van de feestelijke opening van de school door het school- commissielid mevr. Warmenhoven was gedicht en gecomponeerd, terwijl Joop Feenstra van de muziekvereniging Voorwaarts voor het arrangement had gezorgd. Het lied eindigde met het woord ”LOS” en dat betekende dat alle leerlingen te gelijkertijd hun luchtbalonnen loslie ten. De festiviteiten voor het feit dat kleuterschool Kruimeltje en basis school Willem van Oranje onder één nieuw c.q. vernieuwd dak zaten, had- KRAMEN 15. De speeltuinvereniging ’’Zonnig Zuid” heeft toestemming ontvangen voor de plaatsing van kramen rondom het wijkgebouw en afsluiting van de St. Victorstraat in de middaguren ten be hoeve van de viering van Koninginne dag. den, onvergetelijke dag. Hopelijk zal volgend jaar, het herdenkingsjaar van de 400ste sterfdag van Willem van Oranje (1584-1984) wederom een groots feest worden georganiseerd. Wie uiteindelijk het verste met de ballon is gekomen, zal wanneer dat bekend is, zeker niet onvermeld blijven. fonds indirect betalen. Bij alle grond- verkopen in Waddinxveen wordt na melijk een heffing gelegd die tot nu toe geheel ten goede kwam aan het fonds stadsuitleg. Het college wil de helft van de opbrengst van deze hef fing in de bestemminsplannen Coene- coop en Wijk Zuidplas 1980 overhe velen naar het werkgelegenheids- fonds. Overigens geldt deze ‘werkge- legenheidsheffing’ alleen voor de gronduitgifte aan bedrijven. Het ge volg daarvan is dus, aldus het college, dat er minder in het fonds stadsuitleg terechtkomt. Deze heffing kost zich in deze gebieden vestigende bedrijven per saldo dus niets ‘maar een extra heffing voor de bedrijfsterreinen lijkt ons uit economische motieven niet wenselijk’, aldus B. en W. MOBILOFOON 5. Aan de directeur van de Dienst van Openbare Werken en Bedrijven is machtiging verleend tot het huren van een mobilofooninstallatie ten behoeve van chauffeurs vrachtauto’s. deze gronden mogen geen gebouwen worden opgericht. Tevens is voor dit gebied het bestemmingsplan “Lande lijk Gebied West” in procedure. In dit bestemmingsplan heeft de grond van bestemming “Verkeer annex spoorwegdoeleinden”. Het gebruik van de grond voor de aanleg van een verkeersoefencentrum is in strijd met het vigerende bestemmingsplan. briek, die in dit dorp een dertig men sen tellende afdeling voor de fabrika- ge van orgelkasten heeft, vijf ton voorgeschoten bij de redingsoperatie van vorig jaar. Dat geld wordt met in gang van 1985 terugbetaald en B. en W. stellen voor om de rente van deze lening ook in het werkgelegenheids- fonds te storten. De derde financieringsbron - naast het fonds stadsuitleg en de Eminent- lening - is het werkgelegenheidsfonds zelf: de rente over het niet-gebruikte geld van het fonds wordt bij het fnds bijgeschreven. Over het gebruik van het fonds be staan nog geen gedetailleerde plan nen. Wel wil het college het geld niet alleen gebruiken om noodlijdende be drijven op de been te houden. Het ge meentebestuur verwacht dat de werk- gelegenheidsproblematiek ook op een andere manier, zoals bij het opzetten van een gemeentelijk werkgelegen heidsplan of het verrichten van stu dies op dit gebied, de aandacht zal vragen. Of er geld voor projecten wordt uitgetrokken wil het Waddinx veense college van geval tot geval be kijken. Als voorwaarde aan uitgaven voor werkgelegenheid stelt het college in elk geval wel dat deze eenmalig moe ten zijn ‘omdat de reserve ons inziens is bedoeld voor het verstrekken van steun in incidentele gevallen’. In het gemeentelijk beleidsprogram ma 1982-1983 wordt al gesteld dat de gemeente door een actief beleid moet inspelen op het regeringsbeleid en gericht moet zijn op versterking van ondernemingen. Dat kost hoe dan ook geld, aldus B. en W. en dat geld begint ook in Waddinxveen schaars te worden. Het college sluit daarom een jaarlijkse storting in het fonds uit de gemeentekas of het stor ten in het fonds van eenmalige mee vallers in de begroting uit ‘in verband met de in de komende jaren te tref fen bezuinigingsmaatregelen’. BEGROTING 26. Ten behoeve van het opstellen van de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1984 is een aantal uitgangspunten opgesteld. WEEKMARKT 16. Ten behoeve van het standwerkers- concours op de weekmarkt van 6 mei 1983 is in verband met de aanschaf van een prijs een beDrag van 50,- be schikbaar gesteld. meentelijke regelingen en besluiten die raakvlakken hebben met de werk gelegenheid en het voeren van overleg over voormelde aangelegenheden. Wat anders op de openbare weg ge oefend moet worden leert men nu geheel zelfstandig (men zit alleen in de auto) onder begeleiding van de buiten de auto aanwezige instructeur, deze geeft via een in de auto gemon teerde ontvanger aanwijzingen en kan zonodig de auto radiografisch tot stil stand brengen. Voor de realisatie van dit verkeers oefencentrum heeft de heer Stege- mann een terrein op het oog gele gen ten zuiden van het nieuwe ge deelte van rijksweg a 12 nabij de spoorlijn Alphen a/d Rijn- Gouda. Het terrein ligt gedeeltelijk op het grondgebied van Waddinxveen. Het betreffende terrein, voor zo ver gelegen in Waddinxveen, ligt in het gebied waarvoor het bestem mingsplan “Plan in Hoofdzaak West” De bestemming “Verkeer annex spoorwegdoeleinden” houdt in dat op deze gronden uitsluitend met de bestemming verband houdende ge bouwen en bouwwerken, geen gebou wen zijnde, mogen worden gebouwd, zoals seinhuisjes, transformatorstati- ons, viaducten, duikers, bruggen en straatmeubilair. De op het centrum op te richten gebouwen zijn derhalve in strijd met beide bestemmingsplan nen. Teneinde de realisering van het verkeersoefencentrum mogelijk te maken is het noodzakelijk een voor- bereidingsbesluit te nemen. Hierna kan met toepassing van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en van de wo- geldt. In dit bestemmingsplan heeft ningwet een bouwvergunning afgege- de grond de bestemming “berm”. Op ven worden. “Daar de betrokken grond een “ver loren” hoek is tussen de rijkswegen A 12 en A 20 zijn wij van mening dat een verkeersoefencentrum daar zon- der bezwaar gerealiseerd kan wor den”, aldus het college. De grond is eigendom van Rijkswaterstaat en de ze instantie is bereid de grond voor voornoemd doel te verkopen. Ook de gemeente Moordrecht staat positief tegenover de plannen van de heer Stegemann. -X. Tj

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7