Be Fair-dames totaal uit vorm van De Gouwe Smash Waddinx veen - tennissers weken weer naar hal uit i kruiderij de peperboom Donderdag speelt Be Fair tegen Lyra Sport en voeding is belangrijk Titel voor heren 1 ■Ju Laatste competitiewedstrijd om zeven uur Goed turn- werk van TOOS-gym Scholieren starten de Burgemeester schiet bal eten en drinken voordesport fr WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE o Ook voor HSW viscompetities hoog over De Sperwer welkom bij Be Fair-jeugd 1 'il O' '"v"- V 1 p WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 MEI 1983 4 ------- T PASSAGE 228 WADDINXVEEN 7 1 Heren 1 van de tennisvereniging De Gouwe Smash is kampioen geworden van de 3e klas. Op de foto v. l.n.r. Wim Plomp, Hans Blom, Jan Terpstra en Teun Los. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Peter Doornebal. WADDINXVEEN Zaterdag was de wind en de regen opnieuw de grote spelbreker op de vijfde wedstrijddag van de landelijke com petitie voor de tennisvereniging ‘Waddinxveen’. Uitwijken naar de tennishal was opnieuw een noodzaak om niet te veel op het sche ma af te wijken. Jan van Gils was weer een prima gastheer. l Ff I Protein Puur Eiwitkoncentraat voor de spieropbouw, onmisbaar bij alle kracht- en duursporten. die bij transpiratie verloren gaan. Tegen prestatieverlies en spierkramp. (met druivesuiker) Energie-toevoer vóór en tijdens de wedstrijd. Verlegt de vermoeidheidsgrenzen. Powerback Herstelt snel de energie na zware inspanning. Wekt de eetlust weer op. 2 afstand wordt de eindsprint ontzet tend spannend.. Müsli-repen Lichtverteerbare, frisse tussen voeding op wedstrijddagen. Krachtige energie bron. Smelt niet. kansloos ten onder tegen de toekom stige kampioenen. Bij de jeugd ging het bij de mixed teams iets beter: t/m 14 jaar won met 3-2, het eerste t/m 17 won met 4- 1, het tweede verloor echter met 5- 0. Bij de jongens t/m 17 jaar was de teleurstelling groot. Tegen nummer 2, Love ‘70, werd met 5-0 verloren. De tegenstander was, mede door de verharde banen, moeilijk te bespelen. De nederlaag tegen de toekomstige kampioenen viel te hoog uit. WADDINXVEEN Donderdagavond speelt tweedeklasser Be Fair de laatste competitiewedstrijd tegen Lyra. De wedstrijd begint om zeven uur. ding voorkomen. Om de bouw- en de beschermende stoffen in voldoende mate te kunnen opnemen, moet je kiezen voor gezonde voedingsmid delen bijv, bruinbrood is beter dan witbrood omdat er meer vitamines en mineralen inzitten. Omdat je aan sort doet, heeft je lichaam extra voe- dngsstoffen nodig, omdat er meer ge vraagd wordt aan spierkracht. Na een training of wedstrijd eet je vaak meer, omdat ja dan honger hebt en daardoor wordt het extra wat je aan stoffen nodig hebt aangevuld mits je goed eet. met 3-2 van Nieuwerkerk en kan alleen nog aan het kampioenschap denken als de laatste wedstrijd met 5-0 zou worden gewonnen. Team 25 van A. van Erk haalde via de single van A. van Erk en de dubbel van J. van Hooft en A. van Erk 2 punten binnen. H. Poot kon ondanks de ne derlaag met droge ogen het center court verlaten. T. Broere speelde bij team 26 de ster ren van de hemel, haar teamleden bleven echter met beide benen op de grond en dus 4-1 voor Bergambacht. De degradatie is bijna een feit. Team 27 verloor ondanks de beslissende 3 setten met 3-2 van Bergvliet. Team 28 ging kansloos met 4-1 ten onder tegen Berkenrode. van het leuke spel dat deze 12-jarigen ten toon spreidde. Ook Plaswijck, de tegenstander uit Rotterdam, was met grote getalen aanwezig. Mede omdat zij kampioen konden worden. Zij werden dit dan ook door met 4-1 te winnen. Het waren alleen Casper Do- lislager en Hendric van Kreel die voor een punt konden zorgen. Een sterk spelende Alexander van de Hoek en Roos van Tol konden in de beslissen de partij niet vermijden dat de tegen standers met de bloemen naar huis gingen. Het woensdagmiddag jeugdteam staat 4-0 voor tegen de Gouwe Smash. Door de hevige regenval konden er twee partijen niet worden gespeeld. Marcella Franken en Bard-Willem van Kreel zorgden voor de winstpunten. Av v DINSDAG DAMES Dames I liet teleurstellend twee pun ten liggen tegen Zevenhuizen, waar door Bleiswijk de koppositie over nam. De laatste wedstrijd tegen Bleis wijk moet gewonnen worden. Dames 2 blijft vechten voor het behoud van het 4e klasseschap, op 2-2 werd afgebroken. Dames 3 deed het weer goed en won met 3-2, waardoor de tweede plaats vrijwel zeker is. Dames 4 won weer eens (4-1) en da mes 5 kwam na enkele overwinnin gen weer met beide benen op de grond (5-0 vèrlies). WADDINXVEEN - Bij de tennisver eniging De Gouwe Smash heeft alleen het eerste herenteam aan de hoogge spannen verwachtingen kunnen be antwoorden. In de voorlaatste wed strijd werd "het kampioenschap reeds een feit. Dames I liet twee belangrij ke punten liggen en zal de laatste wedstrijd nu persé moeten winnen om zich kampioen te mogen noemen. De derde kampioensgegadigde, de jongens t/m 17 jaar, verloor met 5-0 van nummer twee en kan het nu ver geten. (6-1). Buiten viel er ondertussen niet meer te vertoeven, dus naar de hal. De onderbreking had de tegenstander meer goed gedaan dan Wim. Wim moest de tweede set prijsgeven en keek in de derde set snel tegen een 4-1 achterstand aan. Dat werd Wim te gek en hij stelde orde op zaken: 7- 5. Jan en Teun klaarden hun karwei snel. Inmiddels waren de beide concurren ten Be Fair en Plaswijk ook naar de hal uitgeweken. Door de stand van die partij op dat moment was het kampioenschap een feit. Hans en Wim zetten de kroon daarna nog even op het kampioenschap door hun partij met 6-2, 6-3 te winnen. Voor het overige viel er bij de heren niet veel verheugends te melden. Het tweede herenteam kwam door de re gen helemaal niet aan de bak, heren 3 en 4 verloren beide van de kampioen (resp. met 4-1 en 5-0). Voor heren 3 niettemin een belangrijk puntje in de strijd om de laatste plaats. Zaterdag mixed had het zwaar te ver duren. Het eerste team haalde zoals gebruikelijk weer enkele punten bin nen (2-3), de andere 3 teams gingen WADDINXVEEN - Zaterdag 28 mei begint ook voor de hengelsportvere- niging Waddinxveen (HSW) weer de viscompetities voor het seizoen 1983- 1984. Deze competities bestaan uit een zomeravond- en een zondagoch- tendcompetitie, De kosten voor de wedstrijden zijn fl. 14,--, fl. 6,- en fl. 12,50. Elk lid van HSW die mee vissen wil kan zich opgeven zaterdagochtend 28 mei om 5.30 uur aan het NS. station, vanwaar het ver trek voor de eerste wedstrijd plaats vindt naar de Leidse Vaart. De eerste zomeravonwedstrijd wordt gevist in de Heimanswetering (alter natief Aarkanaal) op dinsdag 31 mei waar zich om 18.30 uur dient te mel den om mee te kunnen vissen. Voor meer informatie kan men zioh wen den tot de wedstrijdleiding p.a. J.W. Frisoweg 32 tel: 01828- 17991. TOURNOOI Onder stralende zon en perfect geor ganiseerd is onder grote publieke be langstelling het jaarlijkse streekelftal- lentoernooi gehouden door ‘Be Fair’. Veertien standaard teams uit de om geving van Waddinxveen hebben dit jaar deelgenomen. In poule A werd Spirit met 10 pun ten eerste, WDS door een beter doel saldo tweede en Berkel derde. In poule B was het organiserende Be Fair de sterkste en behaalde eveneens 10 punten gevolgd door Soccer Boys. In de finale tussen de oude rivalen heeft Spirit verdiend met 2-0 gewon nen en kwam hierdoor in het bezit van de Vandenbergbokaal. WDS en Soccer Boys speelden 0-0 gelijk, zo dat strafschoppen de beslissing moest brengen. Hierin was WDS beter en behaalde de derde plaats. WADDINXVEEN - Tijdens de Neder landse Kampioenschappen van de sectie Topsport van het K.N.G.V. in Joure hebben de 3 TOOS turners, die zich via de voorwedstrijd hadden ge plaatst, weer goede prestaties gele verd. Het gaat bij deze Kampioen schappen om oefeningen in de ver plichte oefenstof, die naarmate de leeftijd van de turners hoger is. moei- lijker worden. In de klasse 5a (11-12 jarigen) was het Marcel Lugthart die voor TOOS de eer hoog moest hou den. Daar de punten van de voor wedstrijd ook meetelden, startte hij op een 15e plaats. Hij draaide een goede wedstrijd met een cijferreeks van 7.25 tot 8.75 p. Nochtans zakte hij in het klassement naar de 18e plaats. De concurrentie deed het blijkbaar erg goed. ‘s Avonds om half 7 traden de ge broeders Dirk (kl. 4a, 13-14 jaar) en Siebe Verweij (kl. 3a. 15-16 jaar) in het strijdperk. Beiden draaiden hun oefeningen beter dan op de voorwed strijd. Met nog een foutje op rek haalde Siebe toch een prima score van 48p. op 6 toestellen en Dirk deed niet veel voor hem onder met zijn to taal van 46.90 p. Ook bij hen telde de score van de voorwedstrijd mee. Siebe bleef op zijn reeds behaalde 5e plaats staan met een totaal van 92.80 p. Opnieuw een goede presta tie van deze 16-jarige turner, die en kele weken geleden een 3e plaats be haalde op het Ned. Kamp, sectie Wedstrijdsport in de catagorie junio ren (17-18 jaar). Door zijn goede prestatie kon broer Dirk zich in het klassement nog een plaatsje naar bo ven werken. Hij eindigde als 6e van de 14 deelnemers. WADDINXVEEN - Voor de vorige week woensdagavond in het Burge meester Wamaarplantsoen gehouden voetbalwedstrijd Waddinxveen 750- Haastrecht 750 werd de aftrap ver richt door burgemeester C.M. van der Linden en voorzitter van de Stich ting 750 jaar Wim van Baarle. Beiden heren liepen gemakkelijk door de Haastrecht verdediging heen waarna de burgemeester op 3 meter voor het doel de bal hoog over schóót. Het versterkte Haastrechtse elftal ging agressief uit de startblokken en voor dat het Waddinxveense elftal goed en wel wist dat ze aan het voet ballen waren moest Arie Plaisier de bal al twee maal uit het net vissen doordat Leo Mimpen en gastspeler Ton Trouwborst wisten te scoren. Het Waddinxveense elftal dat was samengesteld uit spelers van Be Fair, Waddinxveen en W.S.E. kwam toen wat los en de spelers begonnen aan elkaar te wennen. Tot de rust hadden de Waddinxveners een overwicht maar men kon niet tot scoren ko men. In de tweede helft kwam het Haas trechtse elftal zelfs op 3-0 door Wim Rietveld maar toen was het gedaan voor de Haastrechters. Een wat on duidelijk gegeven penalty werd door Ron Coppejans goed benut en even later kopte de aktieve Ben Yaya de bal recht omhoog waarna Fred Schoonderwoerd de bal hard kon in schieten. Hierna kwamen Kees Mou nts en Peter Janssens nog enkele ke ren in een kansrijke positie maar men moest tot de 30e minuut wachten totdat de gelijkmaker bij de Haas trechtse selectie in het doel ver dween. De matig keepende doelman Ad Dekker kon niet voorkomen dat de voortreffelijk vrijgespeelde Wim de Beste de gelijkmaker scoorde. De Waddinxveense defensie met als uit blinker Arjan Blom hield de zaak ste vig onder controle en ook het Haas trechtse bastillon bleek verder on neembaar zodat de beide coaches Fred van der Lem en Nico Gotten- bros elkaar de hand konden drukken na dit voor alle partijen bevredigen de resultaat. Daarna kregen de spe lers uit handen van Wim van Baarle een vaantje uitgereikt als aandenken van deze unieke wedstrijd. PRESTATIELOOP Aan de Sportweek Prestatieloop, vo rige week donderdag georganiseerd door de sportclub Antilope werd door ca. 50 deelnemers deelgenomen. Het parcours ging geheel door Wad- dinxveen. Na de start op de Alb. Thymlaan liep men op de Staringlaan richting Groensvoorde, vervolgens via de Beethovenlaan naar de Pr. Willem Alexandertunnel, om gelijk daarna het pad langs de spoorlijn te volgen. Via de Bilderdijklaan kwam men weer op de Staringlaan, waar men naar gelang de afstand die men wilde lopen, direct rechtsaf sloeg naar de finish of dezelfde ronde voor resp. de 2e - 3e of 4e keer liep. Het weer was geweldig en de tijden waren daar ook naar Op de 3 km. wist Mark Hilberts, Robert Smaal nog net voor te blijven in resp. 11.20 min. en 11.32 min. Alex van Kreve len werd 3e in 12.07 min. en Andre Holberts 4e in 12.12 min. Op de 5400 mtr. werd van v.d. Blom le ge volgd door D. v.d. Pol. De 3e afstand 7800 mtr. werd gewonnen door B. Kraan in 30.30 min. G.v.d.Berg deed er precies 8 min. langer over. Op de 10.000 mtr. werd door de ge broeders Droog gestreden om de ere plaatsen. le werd Martin in 33.09 min. - 2e Cor in 34.01 min. - 3e Ge rard in 34.32 .Jan de Jong werd 4e in 34.52 min. Als le veteraan eindig de B. Brand uit Boskoop in 36.05 min. WADDINXVEEN De dames van de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair hebben er vorige week erg weinig van terecht gebracht. Alle wedstrijden gingen ver loren. Diverse teams die twee weken geleden op rozen leken te zitten, moeten nu tegen het degradatiespook gaan vechten. Toch blijkt ook in deze barre tijden dat het plezier in het spel duidelijk aanwezig is. Vermoedelijk onder schatten de dames hun tegenstand sters die ze in de eerste wedstrijden zo ruim versloegen. Alle teams hebben zich voorgenomen er de laat ste wedstrijd nog wat moois van te maken. Alleen de mini-meisjes t/m 12 jaar haalden het eerste kampioenschap binnen door met 8-2 van Love 70 te winnen. Petra Broere, Jolanda Boon- stoppel, Eveline Bekker en Lisette Baas vormen dus de eerste kampioen- tjes van het Be Fair-tennis dit jaar. Gefeliciteerd! Team 24 van C. van Doom verloor WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Mennecy. Afstand 418 km. In con cours gelost 388 duiven om 6.30 uur Aankomst le duif 11.33. Laatste 11.50 uur. Snelheid le duif 1386 m.p.m. Uitslagen: M. Anders 1-20-26-34-43-44-48-51- 52-64-83 M. Tollenaar 2 D. Heeren 3-5-8-10-37-57-63-82 H. Vink 4-24-50 H. Metselaar 6-7-9-12-23-29-53-66- 78-91-94 J. Koren 11-88 M. Verbeek 13-46-68-69-92 J.W. Sekeris 14-41-47-86 Toor en Zn. 15-16-25-35-73 N. v. Vliet 17-19-27-45-49-67-97 N. Hoogerdijk 18-30-58 Smit-Troost 21-36-38-40-60-65-79- 81-93 J. Jansen 22-3U39-59-74-85 P. Bonefaas 28-61-87 C. Hofman 32-56-75 A. H. Kivits 33-89 C. A. Bode 42-54-55-62-84-95 Twigt en Zn. 70-77-80 A. Hofman 71-72-76 A. de Wit 90 D. Degenhardt 96 WADDINXVEEN - Woensdag 1 juni houdt de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging, evenals vorig jaar in het Burgemeester War- naarplantsoen een sportdag voor al le jongens van de eerste en tweede klassen van alle basisscholen in Wad- dinxveen. Deze open dag of sport dag heeft ten doel de jongens (leef tijd 6 t/m 8 jaar), met het voetbal kennis te laten maken op een ont spannende en sportieve manier. Sinds maart 1982 is het mogelijk om bij Be Fair als F-pupil te voetballen en dat de voetbalsport ook bij deze “kleine jongens” reeds leeft blijkt wel aan de stroom aanmeldingen die Be Fair kreeg te verwerken, op dit moment zijn er reeds 3 teams. Gezien het plezier dat deze jongens aan het voetbal beleven, vond Be Fair het zinvol voor deze leeftijds groep een open dag te houden, zo dat iedere jongen in de gelegenheid wordt gesteld met zijn leeftijdsgeno ten Be Fair en het voetbal beter le ren kennen. Door de jeugdafdeling van Be Fair werden alle scholen hier voor uitgenodigd en om hun mede werking gevraagd, zodat op een gro te opkomst wordt gerekend op woensdagmiddag 1 juni a.s. om 13.30 uur wordt begonnen met voetballen. JEUGD Het le jeugdteam uitkomend in de Hoofdklasse verloor van SLTC uit Sliedrecht met 4-1. Martin Derks speelde een zeer sterke pot en ver loor in 3 sets. Gea Kok won haar single in overtuigende cijfers. Kam pioenschap is nu van de baan, degra datie is nog steeds mogelijk. Zaterdag zal men 2 punten moeten pakken om zich te handhaven. Het 2e team won verrassend van zustervereniging Be Fair met 4-1 Frank Zandee verloor zijn single, maar zijn zus Heleen maakte dit di rect goed door haar partij te winnen. Ook de dubbel van Luuk Schouten en Frank Wekking kon in winstpun ten worden omgezet. De 2 gemengd dubbels werden beiden in 3 sets ge wonnen. Het team van Armand Wie- linga staat met 3-1 achter. Door tijd gebrek kon de dames-dubbel niet ge speeld worden. Het team verzekerde echter dat ook deze partij gewonnen zal worden. Het jongste team speelde eerste pinksterdag, door het zonnige weer waren er vele mensen getuige DAMESCOMPETITIE Team 23 wist in de damescompetitie van Waddinxveen-tennis met een 4-1 zege op Victoria voldoende punten binnen te halen om het kampioen schap te vieren. Het is voor het derde achtereenvolgende jaar, dat dit team - zij het in steeds andere samenstel ling - een poging gaat wagen de le klasse te bereiken. Hopelijk zal het deze keer lukken. Team 24 speelde met invalster Bep Wekking tegen TIOD en verloor met 3-2. Riet verloor ternauwernood haar single en ook Wil (Albers) kon het niet bolwerken. Zij won echter haar dubbel met Wil (v.d. Berg) vrij ge makkelijk. Ook Bep en Wil wonnen zonder veel moeite hun dubbel.’“Bep en Riet begonnen in hun dubbel net weer op elkaar ingespeeld te raken, toen de regen hen dwong de wed strijd te onderbreken. Het laatste punt ging uiteindelijk naar de tegen standers. Team 25, met invalster Marineke Compeer verloor met 3-2 van Bleis wijk. Marineke had nog te weinig kunnen spelen en miste de finishing touch. Aangezien het kampioenschap voor dit team al een feit was, werd over dit verlies niet lang getreurd. Team 26 verbeterde het resultaat tegen TIOD. Werd bij de eerste ont moeting met 4-1 verloren, nu wisten Atty en Alie hun dubbel te winnen in 2 sets. Nieske won wederom haar single, nu van E. de Bruin. Een goede prestatie, 2-3. Team 27 behaalde net als vorige keer een 4-1 overwinning op IJsselpark. Met koploper TVKL op 1 1/2 punt GEZONDE VOEDING Een goede voeding is dus belangrijk voor een sporter. Als je de volgende voedingsmiddelen gebruikt, kun je er zeker van zijn dat je elke dag vol doende van deze belangrijke voe dingsstoffen binnenkrijgt: -bruinbrood of volkorenbrood, dun besmeerd met halvarine, belegd met kaas en vleeswaren, daarnaast eventu eel nog zoet beleg; -4 bekers halfvolle melk of melkpro- dukten; -minimaal 1 verse vrucht, -normale portie niet te vet vlees in de warme maaltijd; -ruime hoeveelheid groenten; -aardappelen, bij voorkeur gekookt, -niet te vette jus; -gezonde tussendoortjes zoals: fruit en rauwkost. Opbouwdranken Pro-drink Isostar en Mineral drink Energy drink De eiwitrijke totaalvoeding, Dorstlessers die snel voor de spieropbouw en als werken en de lichtverteerbare maaltijd op mineralen aanvullen wedstrijd- en trainingsdagen. HEREN Onder slechte omstandigheden werd de wedstrijd, die het kampioenschap zou kunnen brengen, begonnen. En ook het tennissen begon qua resul taat al even teleurstellend. Na een spannende eerste single van Jan Terp stra (5-7,6-7) werd tegen een 1-0 achterstand aangekeken. Hans Blom en Teun Los trokken de stand zoals verwacht, maar toch met de nodige moeite gelijk (6-2, 1-6, 6-0), waarna Wim Plomp de tweede single begon. De eerste set werd vlot gewonnen ‘ZONLICHT’ Op 2e Pinksterdag werd na afloop van het toernooi de laatste trekking van de aktie Zonlicht verricht. De ge lukkige winnaar van de Fiat Panda geleverd door garage Kool was met lotnummer 1361 de aanvoerder van Be Fairs derde elftal, Ed de Schep per. Het team van Joop Nederhof won met 4-1 van Zevenhuizen. Jos van de Born was een waardig invaller door één van zijn dubbels te winnen. De gradatie is hierdoor uitgesloten en zal men waarschijnlijk een derde plaats behalen. Het team van Leo Wempe won met 4-1. De sterke 2e singelaar Herman de la Croix moest wegens ziekte uit vallen. Hij werd hierdoor vervangen door René Hendriksz. Beide dubbels wist hij samen met Dolf de Vries en Leo in overtuigende cijfers te win nen. Ook wist Dolf, ‘de jonge’ geta lenteerde speler zonder moeite zijn single te winnen. Piet van de Vlies had niet zijn dag, zijn single moest hij met duidelijke cijfers gewonnen ge ven. Maar opgepept door coach Leo werd de dubbel wel gewonnen. Dit team staat nu gedeelde eerste plaats. Volgende week zal men uit tegen Overschie 3 punten moet pakken om kampioen te worden. Geen makkelij ke opdracht maar met een beetje ge luk moet dit toch wel mogelijk zijn. Het team van Tom van de Berg ver loor met 3-2. Werden de eerste 3 par tijen vlot verloren, later begonnen de Waddinxveners pas echt te tennissen. De laatste 2 partijen konden dan ook, zij het door drie-setters in winst worden omgezet. s WADDINXVEEN - Om je lichaam in een geode konditie te brengen en te houden is trainen belangrijk, dat weet iedereen. Als je veel aan sport doet is het ook belangrijk dat je een goede voeding gebruikt, dit helpt namelijk mee aan je konditie. Belang rijk daarbij is dat je weet wat je dan moet eten en drinken. Je lichaam heeft verschillende stoffen nodig, die je d.m.v. de dagelijkse maaltijden moet opnemen. Een ge zonde voeding levert deze belangrijke voedingsstoffen die we kunnen inde len in de volgende groepen: *Bouwstoffen, voor het vormen en groeien van cellen en weefsels zoals o.a. de spieren. Deze bouwstoffen zijn: eiwitten, vitamines en minera len. Brandstoffen, voor de energie die nodig is voor lichaamsbewegingen en het warmhouden van het lichaam, namelijk 37 graden C. Brandstoffen voor het lichaam zijn: vetten en kool hydraten (suikers). *Beschermende stoffen, voor o.a. weerstand tegen ziektes. Deze be schermende stoffen zijn: vitamines en mineralen. Volwassen mensen moeten deze voe dingsstoffen gebruiken voor het be houden van een goede gezondheid; kinderen hebben daarnaast nog wat extra nodig voor een optimale groei. Deze bouw- brand- en beschermende stoffen moeten in de dagelijkse voe- 1 4. i ■z

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17