GEMEENTE WADDINXVEEN Rooie Vrouwen willen V rouwentrefcentrum Exposities geopend 't Wordt een slechte zomer voor ongewenste haargroei! Aanbieding van 200 handtekeningen Successen voor sportschool van Den Edel MEDIA - EN DRUGSBELEID W'J 4» TELEFOONNVMMERS/OPENINGSTIJDEN ONDERWIJS HINDERWET WELZIJNSZAKEN VRIJWILLIGERSWERK DIVERSEN SPREEKUREN BO UWVERGUNNINGEN SPOR T EN RECREA TIE VERGADERINGEN j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2S MEI 1983 Iedereen die meer wil weten over en/of geïnteresseerd is in deze onderwerpen is van harte welkom. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 A Maandag 30 mei 1983 om 20.30 uur organiseert de VVD in ’’Party-Home” aan de Passage 210 een bijeenkomst met als onderwerp het Gastspreker zal zijn Tweede Kamerlid Mevrouw A. Lucassen-Stauttener 1 Defepil-complex helpt écht tegen ongewenste haargroei! Onverbiddelijk wordt op natuurlijke wijze afgerekend met overtollige haargroei op benen, armen en gezicht. De definitieve resultaten met Defepil- I I complex worden behaald nadat de 4 haren eerst met een speciale warme I hars vakkundig zijn verwijderd. Daarom is Defepil-complex uitsluitend verkrijgbaar bij de gevestigde I schoonheidsspecialiste: ET I 01820-16066 010-362244 Opening. Turks Arabisch Spaans NQOX om- i Werkgroep Gemaal V De heer Kraaijestein, wethouder voor welzijnszaken, heeft op woensdag 18 mei jl. de Werkgroep Gemaal geïnstalleerd. Die werkgroep is als volgt samengesteld: Namens de huidige gebruikers van het gemaal: G. C. Schinkel, A. Naïry. Namens de Stichting Sociaal-Cultureel Werk: B.de Rijke, D. Smit. Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum Dinsdag 31 mei 1983, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. AGENDA Infotelefoon r l.a» - Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein; donderdagmogen van 08.30-09.30 uur. SCHOONHEIDSSALON - hYOUX DROGISTERIJ PAREU MERIT Passage 226 - Waddinxveen Telefoon 01828-17689 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: - aan woningbouwvereniging Waddinxveen, leplaan 65 te Wad dinxveen, voor het oprichten van 76 woningen in de Wijk Zuid- plas; - aan de heer E. W. H. Keizer, Groensvoorde 126 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis; dag exposeert in de streekmuziekschool de Waddinxveense Peggy Postma haar werkstukken, welke tentoonstelling werd geopend met toespraken van wet houder drs. M. Kraaijestein en Stich ting 750-voorzitter W. G. van Baarle, en sinds dinsdag laten in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan een 15- tal amateurschilders zien waartoe ze op het linnen doek in staat zijn. Deze expo sitie werd officieel geopend door de schilderes Loes Huis in ’t Veld. Donder dagavond opent de amateur-historicus C. Neven een historische fototentoon stelling. De amateur-schilders(essen)die in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan exposeren. (Foto: Weekblad OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Openlucht Zwembad Vrijdag 27 mei 1983 sluit het zwembad om 18.30 uur i.v.m. de sportweek. Woensdag 1 juni 1983 sluit het zwembad om 17.45 uur i.v.m. schoolzwemwedstrijden Vacature Commissie Wijkwerk Bomenwijk In de commissie wijkwerk Bomenwijk is een vacature ontstaan. De commissie is belast met het beheer en de exploitatie van het ge meentelijk wijkgebouw ”De Paddestoel” en heeft daarnaast tot taak het wijkwerk t.b.v. de gehele bevolking van de Bomenwijk in de meest brede zin te bevorderen. Het college van burgemeester en wethouders roept hen die belang stelling hebben voor het lidmaatschap van de commissie, dan wel het college op geschikte kandidaten willen wijzen, op hiervan schrif telijk mededeling te doen en wel voor 15 juni a.s. Op grond van de ingekomen reacties zal het college de gemeente raad een aanbeveling tot benoeming doen. Kandidaten mogen geen deel uitmaken van het bestuur van de speeltuinvereniging ”de Paddestoel”; van hen wordt verwacht dat zij voldoende kennis van of belangstelling voor het wijkwerk heb ben, om zodoende vruchtbaar aan het werk van de commissie te kunnen deelnemen. Wet Arob Ingevolge de Wet Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaarschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de desbetreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet Arob in te dienen, is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nade re informatie inwint bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie, telefoonnr. 14433, toestel 219. Over bovengenoemde en andere zaken, o.a. ontspanning, willen wij met andere vrouwen in een eigen ruimte aan onze ontplooiing werken. Reeds de Engelse schrijfster Virginia Woolf wilde voor de oorlog "A room for ones one”, een ka mer voor jezelf. Wij willen een ruimte voor alle vrouwen. We hopen dat het college en de politiek onze verlangens ernstig opvat en dat er naar een oplos sing op afzienbare termijn wordt ge streefd. huishoudelijk en ander werk zou wor den verdeeld. Lang niet iedereën, ook niet alle vrou wen delen deze opvattingen. Maar ver geleken met tien jaar geleden is er al veel winst geboekt; in elk geval wordt er door veel vrouwen naar ons geluisterd en nemen ook een groot aantal mannen onze opvattingen serieus. WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag hebben de Waddinxveense Rooie Vrouwen het resultaat van de handtekeningenaktie voor de realisering van een Vrouwentrefcentrum, aan het college van Burgemeester en Wethou ders overhandigd. Ongeveer 200 vrouwen en mannen hadden hun handte kening geplaatst. De handtekeningen gingen vergezeld van een brief. In het schrijven staat het volgende: ’’Geacht college, Op 12 maart herdach ten wij, de Rooie Vrouwen, vrouwen dag. Als spreekster hadden wij Liesbeth den Uyl. Ruim 50 vrouwen gaven blijk van hun belangstelling. Bij ons leefde al lang de wens naar een vrouwentrefcen trum, geschikt voor alle vrouwen en vrouwenorganisaties. Spontaan ont stond toen een handtekeningenaktie. Op 7 mei j.l. stond de PvdA met een kraam op de markt om mensen vragen te stellen over de kostenstijging van het levensonderhoud. Tevens werden handtekeningen verzameld voor een vrouwentrefcentrum. De bedoeling is één dag per week ruimte te krijgen voor vrouwenaktiviteiten, waaronder we verstaan cursussen, politieke bijeen komsten,, gezelligheidsbijeenkomsten, vrouwencafé, enzovoort. De vrouwenbeweging is vooral tot ont wikkeling gekomen door het voeren van aktie voor gelijke rechten: kiesrecht, recht op betaalde arbeid, recht op stu die. Toen de vrouwen het kiesrecht had den gekregen, was de emancipatie nog lang geen feit. De vrouw moest voor de kinderen zorgen, het huishouden doen, kortom zij stond in dienst van de carriè re van haar man en van de kinderen. Met het verwerven van papieren rech ten was de vrouwenbeweging nog lang niet waar zij wilde komen. Aan het eind van de jaren zestig en het begin van de jaren zeventig waren er vrouwen die meer vaart achter hun wen sen tot verandering zetten. In dit ver band noemen we Dolle Mina die onder andere opkwam voor het recht op abor tus. Bovendien wensten zij een veran- - aan de heer P. A. van der Gaag, Zuidelijke Dwarsweg 13d te Waddinxveen, voor het vergroten van een loods; - aan de heer H. Kobrua, Wingerd 67 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak van een woon huis; - aan mevrouw R. Hartung-van Nieuwenhoven, Jan Luykenstraat 34 te Waddinxveen, voor het maken van een rookgasafvoer in en door het achtergeveldakvlak van een woning; - aan mevrouw N. Weerheim, Onderweg 55 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een raamkozijn in de voorgevel van een woning; - aan de heer H. Verzijl, Alpherbrink 39 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak; - aan de heer W. B. Langendam, St. Victorstraat 18 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een tussenbouw aan de achtergevel van een woonhuis; - aan de heer J. A. van Elswijk, Groenezoom 4 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevel van een woonhuis; - aan de heer H. van Kuijk, Heemraadweg 64 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevels van de woonhuizen Heemraadweg 64 en 66; - aan de heer A. van der Vorm, Eikenlaan 12 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van een woning. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Namens het college van burgemeester en wethouders: C. J. M. Seelen, voorzitter, F. I. Nieuwesteeg, secretaris, A. J. Stroot. De werkgroep krijgt tot taak: a. concrete voorstellen te ontwikkelen die tot een breder en inten siever gebruik van het Gemaal moeten leiden dan thans het geval is. Die voorstellen zullen betrekking hebben op potentiële doel groepen, op programmering van activiteiten en op beroepsmati ge begeleiding; b. in januari 1984 over haar bevindingen te rapporteren aan het col lege. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) dering van het rollenpatroon, waardoor zowel man als vrouw zich gelijkelijk konden ontplooien als onder meer het Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 25 april 1983 besloten aan: de heer C. A. van Wijk, Buizerdstraat 74 te Maassluis, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinderwetvergunning te verlenen voor een servicestation voor automobielen, tevens opslag en aftap van motorbrandstoffen aan het adres Beethovenlaan 74, alhier; zij hebben op 10 mei 1983 besloten aan: de heer G. J. Huizer, Zuidkade 11 alhier een nieuwe, de gehele in richting omvattende hinderwetvergunning te verlenen voor een brood- en banketbakkerij aan de Zuidkade 11, alhier. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder op de gemeentesecretarie afdeling A.Z.R.O. ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot 26 juni 1983. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking(en) wordt inge steld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. Aanvraag om hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 25 april 1983 een aanvraag om vergunning is ingekomen van De Jong B.V. Waddinxveen voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende, hinderwetvergunning voor een fabricage van draadpro- ducten tevens import van kunststofproducten voor de bloemisterij en kwekerij aan de Mercuriusweg 11-13, alhier; 26 april 1983 een aanvraag om vergunning is ingekomen van de heer C. H. M. Koot, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, hinderwetvergunning voor een slagerij aan de Groensvoorde 6, al hier. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen t/m 25 juni 1983 op de afdeling A.Z.R.O. van de gemeentesecretarie ter inzage elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde be zwaarschriften bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kan een openbare zitting worden gehouden Over een of meer van de aanvragen. WADDINXVEEN - Sinds afgelopen zaterdag is sportschool Den Edel drie zwarte banders rijker en is Jan Piet Kersbergen (19) in het bezit geko men van de He Dan. Jan is hiermede de jongste He Danner (is een hoge ju- dograad) van de sportschool gewor den. Christo van Dijck, Cor van Stam en Michel van de Eng zijn geslaagd voor de Ie Dan (zwarte band). Eerst moesten zij 100 punten zien te be halen bij de competitiewedstrijden en daarna moesten zij op voor een tech nisch examen. De examens werden in Gouda afgenomen door de Judo Bond Nederland. In het kader van het 20-jarig bestaan van sportschool Mulder in Den Haag werd er op Hemelvaartsdag een groots judotournooi georganiseerd, waaraan alle gerenomeerde sport scholen uit Zuid-Holland meededen. Onze sportschool werd vertegen woordigd door Frank v.d. Graaf, Pim van Velsen, Tom en Mare Tijsmans, Erwin Tuithof en Leo v.d. Heuvel. Het werd een groot succes voor bo vengenoemde jongens, want zij wis ten diverse prijzen te behalen. Frank v.d. Graaf werd eerste, hij won alles met Ippon (vol punt). Pim van Vel sen en Mare Tijsmans wisten in ver schillende poules de tweede prijs te behalen. Dit is een heel goed resul taat, want dit waren uiterste zware poules, die men kan vergelijken met de kampioenschappen van Z-Holland. Tom Tijsmans bereikte een fraaie derde plaats, door in de kwartfinales te winnen van Dirk v.d. Wal. Jammer- genoeg verloor Leo v.d. Heuvel zijn wedstrijd in de kwartfinales maar mocht toch als vierde in zijn poule eindigen. voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op het ogenblik derijententoonstelling in het raadhuis - worden er in Waddinxveen - na de schil- twee exposities gehouden. Sinds zater- Infotelefoon: Hollanda'daki egi tim zorunluïuguna fliskin bi IgïIer 1 mayis 1983 ile 31 mayia 1983 tarihleri arasinda, telefon yoluyla ve Türkce dilinde, Hollanda- daki egitim zorunlulugo ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Bunun iqin $u numarayi. aramalisiniz: 030 - 3 1 52 12 Informatie over leerplicht in Nederland Van 1 mei tot en met 31 mei kunnen Spanjaarden, Turken en Marok kanen telefonisch informatie krijgen in hun eigen taal over leerp licht in Nederland. Infotelefoon: Información sobre la obligación de ir a la escuela Desde el 1 de mayo de 1985 hasta el 31 de mayo de 1983, puede usted obtener información por telé- fono en su propio idj.oma sobre la obligación de ir a la escuela en Holanda. Para ello debe usted llaraar al ntimero: OJO-JI3024 voor HAVO- 1. Opening. 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 26 april 1983. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. 5. Begrotingswijziging. 6. Keuze van prioriteiten n.a.v. bezuinigingsmaatregelen van O. en W. 7. Verslagen werkgroepen en commissies. 8. Gang van zaken op school. 9. Rondvraag. 10. Benoemingen. 11. Sluiting. Commissie voor de financiën Donderdag 26 mei 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Verslag van de vergaderingen van 31 maart 1983 en 28 april 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Beschikbaarstelling krediet van 105.000,-voor de reconstruc tie van de Gouwebrug. 4. Krediet voor de aanschaffing van een schrijfmachine en een di aprojector t.b.v. de mr. A. de Roos-kleuterschool. 5. Krediet wijziging c.v.-installatie kleuterschool Pinkeltje. 6. Medewerking aanschaffing leerlingensets en leermiddelen t.b.v. de Gereformeerde school. 7. Medewerking aanschaffing diaprojector en een perforator t.b.v. de kleuterscholen ”De Goede Herder” en ”de Morgen ster”. 8. Medewerking aanschaffing leermiddelen t.b.v. de Bethelschool en een stencilinbrandert.b.v. de Eben Haëzerschool en voorde vervanging van een 4-tal bordstellingen aan laatstgenoemde school. 9. Medewerking wijziging c.v.-installatie kleuterschool ”De Goe de Herder”. 10. Medewerking energiebesparende maatregelen enkele Ned. Herv. kleuter- en lagere scholen. 11. Vaststelling exploitatievergoeding bijzonder kleuteronderwijs 1977 t/m 1982 en extra vergoeding over 1980 in verband met overschrijding bij het openbaar onderwijs in het tijdvak 1971- 1975. 12. Overeenkomsten met B.V. Beleggingsmaatschappij ’’Copima” en Centraal Beheer Vastgoed B.V. t.b.v. bedrijfsterrein Coe- necoop. 13. Beschikbaarstelling van een krediet van 250.000 bouw van de openbare verlichting. 14. Voorlopige vaststelling rekening 1981 Wijkwerk Bomenwijk. 15. Voorlopige vaststelling rekening 1981 Wijkwerk Zuid. 16. Verstrekking van voorschotten en aanvaarding van een rijksle- ning voor de bouw van 76 woningen door de woningbouwver eniging ’’Waddinxveen”. 17. Eventuele aanvullende voorstellen. 18. Begrotingswijziging (Samenwerkingsschool Atheneum i.v.m. verbouw biologielokaal). 19. Rondvraag. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Maandag 30 mei 1983, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Vaststelling verslag van de vergadering van 28 maart 1983 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Overeenkomsten m.b.t. de grondverwerving t.b.v. realisering van het bedrijfsterrein Coenecoop. 4. Opzegging gemeenschappelijke regeling woonwagencentrum Onderweg. 5. Wat verder ter tafel komt. 6. Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Dinsdag 31 mei 1983, aanvang 20.00 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verslag vergadering d.d. 15 maart 1983. 4. Bespreking van het afgelopen seizoen. 5. Bespreking van het seizoen. 6. Jaarverslag 1982. 7. Bespreking voorzitterschap van de commissie. 8. Rondvraag en sluiting. Voorlopige gemeenschappelijke medezeggenschapsraad openbaar kleuter- en lager onderwijs te Waddinxveen. Woensdag 1 juni 1983, aanvang 20.15 uur in het gemeentehuis. -■

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3