9? Dankwoorden Historische foto’s in de raadzaal J&WVERWEIJ Lezers schrijven Werkgroep voor gemaal-jeugd Waddinxveen Zingt ’83 grandioos I Welfare Klussendienst Stijgende lijn in prestaties van Antilopers I HET VERSCHIL TUSSEN TRADITIONELE BOUW EN SYSTEEMBOUW KUNNEN WIJ U HAARFIJN UITLEGGEN... WIJ DOEN HET NAMELIJK ALLEBEI! VMM I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 MEI 1983 De Leon van Gelderschool voerde in het koperen Anne Frank-centrum een musical op. (Foto: Weekblad voor l IM MANAMA Waddinxveen/Sjaak Noteboom). BOUWEN IS VERTROUWEN Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier 20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Veel verschil is er niet. Tenminste, niet als Verweij bouwt! Want als traditionele bouwer van huis uit, voegen wij ook aan systeembouw iets toe: aandacht en ruimte voor individuele wensen. Zo wordt systeembouw een prachtige mogelijkheid om snel, goedkoop én goed te bouwen. Het afgebeelde type bungalow bijvoorbeeld, is een houtskeletwoning. Woonklaar opgeleverd vanaf f. 108.000.- inkl. B.T.W.. Oplevering in kasko is uiteraard nog voordeliger. Vraag gerust meer informatie. WADDINXVEEN - De fees tweek, georganiseerd in verband met het 12'/2-jarig bestaan van hel Anne Frank-»pentrum werd vrijdag avond afgesloten met een bingo- avond en de grote verrassing van het jaar voor de bejaarden, name lijk het in de stoel doen plaats ne men van wethouder drs. M. Kraai jestein en wethouder L. M. Ooster- broek-Waagmeester. Het was een stampvolle zaal, waarvoor de bej aarden zich in de beste kledij had den gestoken. Volop zang in de veilinghal aan de Bredeweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Si TWEE WETHOUDERS ZATEN IN ”DE STOEL i J.CH.M. HAVERKAMP-VAN INGEN W. VAN DER HEIJDEN A jjc dus ambassadeur J. Möhle, hoogst zel den wordt uitgereikt en daardoor een grote waarde heeft. Wordt de onder scheiding uitgereikt, zoals nu gebeurde, dan is deze volkomen verdiend en mag de onderscheidende deze met grote trots dragen. De avond werd besloten met een verlo ting. Het was al na de kleine uurtjes dat alles beëindigd was, maar één ding stond vast, dat leiding, medewerkers en alle bejaarden op een zeer geslaagde ju- bileumfeestweek kunnen terugzien. Woensdag 18 mei was er een gezel lige koffieochtend voor de ongeveer 130 deelnemers, van wie er vele naar het Anne Frank-centrum waren ge komen. In verband met het 12 1/2 jarig bestaan van dit dienstcentrum, was aan dit jaarlijkse terugkerend evenement een extra feestelijk tintje gegeven. bouwd, als dat nu weer moest gebeuren, was wethouder Kraaijestein van oor deel dat het misschien beter zou zijn re creatieruimten te scheppen, die zowel door jong als door oud zou kunnen wor den gebruikt. Op de vraag hoe zij beiden denken over de bejaardenverzorging in het jaar 2000, zei de heer Kraaijestein deze aan gelegenheid somber in te zien. Hij vroeg zich af of de verzorging dan nog wel zo zal zijn als nu en of men dan al weer niet is teruggekeerd - of voor een deel - naar de oude situatie, waarbij de verzorging van de ouders weer naar de kinderen wordt teruggeschoven. Mevrouw Oosterbroek was van oor deel, dat de bejaardenbonden en alles wat daarmee samenhangt steeds op de barricaden moeten staan om te behou den van hetgeen nu bereikt is en wat de bejaarden nu hebben. Alvorens de bei de wethouders in de stoel plaats namen werden zij onderscheiden met de Anne Frank Centrum-onderscheiding, die al- WADDINXVEEN - Vorige week woensdag werden door de sportclub Reeuwijk instuifwedstrijden gehou den. Aan deze instuif namen een aan tal Antilopers deel. Dat de eerste wedstrijden op de baan altijd wat on wennig zijn, is te zien aan de uitsla gen maar desondanks zijn de pres taties beter geworden ten opzichte van de eerste wedstrijd op de baan. WADDINXVEEN - Waddinxveens wethouder drs. M. Kraaijestein heeft vorige week woensdag de werkgroep gemaal geïnstalleerd. De leiding van de avond was in handen van mevr. H. J. van Drimmelen, die dinsdag tijdens de receptie door burge meester van den Linden namens het ge meentebestuur, de zilveren penning ter gelegenheid van het 750 jarig bestaan van Waddinxveen kreeg overhandigd, uit waardering voor het vele en goede werk dat zij voor de bejaarden doet. Die werkgroep is als volgt samenge steld: Namens het college van burge meester en wethouders: C. J. M. Seelen, voorzitter, F. I. Nieuwesteeg, secretaris, A. J. Stroot. Namens de Stichting Sociaal-Cultureel Werk: B. de Rijke, D. Smit. Namens de huidige gebruikers van het gemaal: G. C. Schinkel, A. Naïry. De werkgroep krijgt tot taak: a. concrete voorstellen te ontwikkelen die tot een breder en intensiever ge» bruik van het Gemaal moeten leiden dan thans het geval is. Die voorstellen zullen betrekking hebben op potentiële doelgroepen, op programmering van activiteiten en op beroepsmatige bege leiding; b. in januari 1984 over haar bevindin gen te rapportren aan het college. Bij de springnummers kwam Ruud Kraan goed voor de dag. Bij het ver springen werd hij le met een afstand van 6.15 mtr., terwijl hij bij het hoogspringen een hoogte van 1.70 mtr. overwon. Dat de prestaties ze ker nog voor verbetering vatbaar zijn daar is iedereen van overtuigd. Er wordt hard getraind en dat zal zeker de prestaties ten goede komen. Na de opening werd gestart met bingo. Het bord was duidelijk te lezen, omdat één van de bejaarden veel tijd had be steed aan het maken van een speciaal bingo-bord, door elk nummer te ver vaardigen op een apart rondje hout. De heet Toeback zorgde in de pauzes voor de muzikale omlijsting door zijn talen ten als oud-pianist ten gehore te bren gen. Het hoogtepunt was echter het in de stoel doen plaats nemen (zoals bij Mies) van wethouder M. Kraaijestein, thans voorzitter van het centrum en wethouder mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester, oud-voorzitster van het centrum. Mevrouw van Drim melen vuurde verschillende vragen op de beide wethouders af en ieder gaf het antwoord. De op 1 januari opgerichte klussen dienst van ’t Ketelhuis zoekt vrijwilli gers om de vele aanvragen die de laatste tijd binnen zijn gekomen te kunnen be handelen. De klussendienst is een individuele hulpverleningsdienst voor bewoners van Waddinxveen-Noord met een mini mum inkomen. Deze klussendienst is samen met de va- katurebank vrijwilligers Waddinxveen opgezet. Voor aanvragen kan men iede re donderdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur bellen naar het Ketelhuis. Tel. 01828-16860. WADDINXVEEN - Donderdagavond 26 mei om zeven uur verricht amateur- historicus C. Neven in de raadzaal van het gemeentehuis de officiële opening van de historische fototentoonstelling Waddinxveen 750. De expositie is ge opend van 26 mei t/m 10 juni op werkda gen van 8.30-12.00 uur en 13.30-17.00 uur en donderdag 26 mei, 2 juni en 9 ju ni ook van 19.00-22.00 uur. Op de vraag hoe zij beiden de feestweek hadden gezien, kwamen positieve reac ties, vooral ten aanzien van de saamho righeid en eensgezindheid van alle bej aarden met de leidinggevenden. Of er weer eenzelfde centrum zou worden ge- Bij de dames deed Corrie Burghoorn mee aan de 1500 mtr. Zij was bijzon der goed op dreef en werd le in 5,58.6 min. Eveneens aan de 1500 mtr. werd deelgenomen door een aantal heren. Cor Droog werd 5e in 4.34.4. Gerard Droog 8e in 4.40.1 - Cor Hoogendoom 13e in 4.59.2 en Jan Droog 14c in 5.08.2. 1 Er wordt dan gehandwerkt, gepraat of zelfs spelletjes gedaan. Want het doel van de Welfare is toch om door middel van handvaardigheidstechni- kcn of andere vormen van vrijetijds besteding te helpen tot een bevre digende zelfverwerkelijking te ko men, ondanks beperkte lichamelijke, geestelijke of sociale omstandighe den. Het belangrijkste is dat de deel nemers centraal staan. VERZORGD ‘Woensdag 18 mei werd in het Anne Frank-centrum in het kader van het 12 1/2 jarig jubileum een avond verzorgd onder het motto ‘Oude ren voor Ouderen’. Het was een gezellige avond met onbekend talent, te weten bewoners en personeel van het centrum. Er werden ontroe rende en ondeugende gedichten op vakkundige wijze voorgedragen, vooral het gedicht ‘Geef mij nog vijf minuten’, gaf stof tot nadenken. De programmaonderdelen van de avond zat vol variatie. Zo werden mevrouw R. van Drimmelen en de heer en mevrouw Van Dijk op een vemakelijke, maar welgemeende manier gehuldigd, door de waarne mend Commissaris van de Koningin. Zij kregen een eigengemaakte me daille met inscriptie omhangen, voor de onnavolgbare wijze waarop zij het Anne Frank-centrum draaiende houden, voor de energie die zij erin steken en voor de fijne, gezellige sfeer, die er altijd is. Rond een heus kampvuur werd er door het personeel van het Anne Frank-cen trum verkleed als echte padvinders, gezellige, bekende kampliedjes ge zongen. Dit bewees weer eens temeer, hoe de eenheid onder het perso neel is, want het klonk tweestemmig, zeer éénstemmig! Het was voor iedereen een lust voor het oor en oog, dit stel mensen te horen èn te zien. Ademloos werd geluisterd naar Sarina en Humoresk, die gevoelig en zuiver op de piano werden gespeeld. Ook bracht deze avond een ge boren conferencier met sketches en liedjes over onder meer Amster dam en niet te vergeten ‘de fiets van Piet Paaltjes’, geweldig, wat een adem had die man. Hij schudde het allemaal uit zijn mouw met het ge mak van een Toon Hermans. Zelfs de oude dorpskoster gaf akte de presence, kwam met stok en krom van ellende, bracht een lied waarbij de zaal het refrein meezong en deze zelfde oude kromme man, gooide zijn benen zo hoog in de lucht, zodat menige tiener er jalours op zou zijn. Tussen de verschillende onderdelen door was er een echte com- munite Singing, liedjes als ‘In een blauw geruite kiel’ en ‘Hoe zacht- kens glijdt ons bootje’ en nog veel meer van dit soort liedjes werden muzikaal begeleid door de heer Toebak, enthousiast en uit volle borst meegezongen. Indische dansen van de Minahassa in Noord-Celebes werden gedanst met een elegance, zoals alleen de Indische dames dit kunnen, vooral de kaarsjesdans maakte diepe indruk. Na een toe spraakje van de heer Van Steyn, waarin hij alle medewerkers bedank te, besloot mevrouw Van Drimmelen, die alles op een gemoedelijke en gezellige manier aan elkaar praatte, de avond, waarna een ieder zeer voldaan en met de hoop, dat dit spoedig herhaald zal worden, naar huis ging. Donderdagmorgen 19 mei was er een hobbyshow met de monstratie. Vele dames en heren toonden aan, hoe zij zinvol hun vrije tijd doorbrengen. De meest fraaie kunstwerken werden er geshowd en ook lieten zij zien hoe zij het één en ander maakten. Zo waren er wandkleden te zien, raamdekoraties, zelfgemaakte poppen en poppen in klederdracht gemaakt naar voorbeelden op een ansichtkaart. Zelf geweven truien en rokken, zeer fijn doorstopwerk, houtbranden, glas graveren, de kunst van het stoelen matten. Hopelijk wordt er niets ver geten, maar mocht dat zo zijn, was het zeker niet minder mooi Wet houder Kraaijesteijn kwam ook nog even kijken en vertelde deze be zige mensen dat hij zelf niet verder kwam dan het tekenen van een simpel zeilbootje en daarom des te meer waardeerde wat hier gepres teerd werd. Deze morgen werd weer eens duidelijk, dat het niet nodig is dat de verveling toeslaat. Er was voor elk wat wils, ‘s Middags was de filmzaal van het Anne Frank-centrum weer vol. Het bejaardenkoor o.l.v. mevrouw D.M.C. Houweling-Emond en de volksdansgroep ‘Dans u fit’ o.l.v. mevrouw M.M. Jarings-Brandenburg traden op. Het koor zong enkele verzen en er was ook samenzang. De volksdansgroep danste Hongaarse, Amerikaanse en Hollandse dansjes. Steeds weer met aangepaste kledij. Vooral de sjaals, mutsen en dikke truien met de schaatsenrijderswals deden het prima. Ook droeg mevrouw Oomkens nog enkele gedichten voor. Mevrouw Groenendijk sprak de medewer kers en toeschouwers nog toe en zei dat ze net als ieder ander in de zaal, een fijne middag had gehad.’ WADDINXVEEN 1233-1983 Dc 130 deelnemers die de afdeling Welfarewerk van het Rode Kruis telt worden of aan huis bezocht of in groepjes, zoals in het Anne Frank- centrum op woensdagmorgen en in Huize Souburgh op dinsdagmiddag, door 29 vrijwilligsters en 1 vrijwil» liger. GRANDIOOS ‘Grandioos feest Anne Frank-Centrum 12 1/2 jaar. Wij danken het gemeentebestuur, het Stichtingsbestuur, en vooral de staf met haar gehele hardwerkende personeel, die heel wat uren van hun vrije tijd opofferen voor de bejaarde medemens. Het feest begon met uitvoering van artiestenpalet o.l.v. de heer Victor Conselman. Be legd door de culturele commissie. Dit was een buitengewoon boeiende avond met heel mooie muziek en zang. Maandag 16 mei was weer for midabel met bridgedrive, hobbyclub, vlotbruggen voor dames en heren o.l.v. de biljartclub. Dit is een zeer vermakelijk spel. En tot slot een heel gezellige klaverjasavond, onder de succesvolle leiding van de staf. Dinsdag 17 mei een dia-serie, van de afgelopen 12 1/2 jaar van het ge beuren in het Anne Frank-centrum. En een receptie met heel mooie muziek van een voor mij onbekend combo; aangeboden door het be stuur van de Stichting. Woensdag 18 mei was een heel bijzondere dag, voor het werk van Welfare en het Rode Kruis. De leerlingen van de 4e klas van de Leon van Gelderschool o.l v. mevrouw A. den Elzen, voer den een musical op met de titel ‘Jan Klaassen in Speelgoedstad’. Deze kinderen speelden zo fantastisch, en wisten de zaal met de bejaarden spoedig aan het lachen te krijgen. Alle respect voor de leraren, die de ze musical er bij deze kinderen in hebben kunnen pompen. Volgens mij moet dit heksenwerk geweest zijn. De avond was speciaal. Ouderen voor Ouderen. De declamatie van mevrouw Oomkes, was het eerste deel nogal ernstig, maar het tweede deel was zeer humoristisch, daarvoor kreeg zij veel applaus. De heer Möhle, met zijn schets van commissaris der Koningin, en de heer Pij pers als koster van de kerk, en tenslotte de heer Blom, met zijn schet sen uit de oude doos deden de zaal brullen van het lachen. Ook’me vrouw Langelaan kreeg veel applaus voor haar mooie pianospel. En dan nog de staf met hun personeel, met medewerking van mevrouw Versluis en haar echtgenoot, mevr. Grotendorst, en de heer Pijpers, mer musikale leiding van de heer Toebach. Allen gekleed in mooie car navalskostuums, gaven zij een staaltje van hun kunnen te horen, van prachtig mooie zang en muziek. De dames Sijnja en Kloeth voerden een paar Indonesische dansen op, met goede uitleg van mevrouw Ser- sansie. Tot slot sprak de heer Van Steijn nog een afscheidswoord. Donderdag 19 mei hobby show met demonstratie. Uitvoering van bejaarden zangkoor o.l.v. mevrouw Houweling-Emond en volksdansgroep o.l.v. mevrouw Jarings-Brandenburg. Allen waren zij heel mooi gekleed. Ze hadden veel applaus met hun prachtige uit voering. Tenslotte vrijdag 20 mei, laatste dag van deze schitterende feestweek. Begonnen werd met biljartspel uit de oude doos, een inte ressant spel met 6 ballen. En het allerlaatste was een knallende bingo met speciale attracties. Waaraan de staf en zijn personeel weer menig uur van hun vrije tijd hebben opgeofferd. Aan deze feestweek kunnen wij met plezier terug denken. Bij leven en welzijn, bestaat de biljart club Onder Ons, half september ook 12 1/2 jaar. Ik als lid hoop dan weer op een leuk feest’. WADDINXVEEN Naar aanleiding van de viering van het 12 1/2 ja rig bestaan van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad ontving de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen diverse be dankbrieven. Een aantal hiervan volgen: ‘Als één der ouderen van Waddinxveen voel ik mij gedrongen, een woord van dank uit te spreken aan de staf en het personeel, alsmede aan zo velen, die hun tijd en krachten er voor hebben gegeven. Ik meen, dat ik hier spreek namens al de ouderen, die dit gebeuren mee hebben gemaakt, er is ons zoveel geboden! Degenen, die dit feest niet hebben meegemaakt, hebben zichzelf heel veel tekort gedaan. Een ver slag is mij niet mogelijk om dit alles weer te geven, een verslag van wat er allemaal is gepresteerd. Een zekere heer Meulen bracht ons allen na mens de Commissaris der Koningin de hartelijke felicitaties over van Hare Majesteit! Echt, wij voelden ons allen heel erg vereerd met dit hoog bezoek, temeer onze staf, mevrouw van Drimmelen en de heer en mevrouw van Dijk ook nog een lintje kregen omhangen! Watje dus al niet mee kunt maken! Ook nog een woord van dank aan al diege nen, die ons kwamen feliciteren met het 12 1/2 jarig bestaan van dit centrum, het waren er velen, dank voor al die mooie bloemen en plan ten! Ouderen, komt naar het Anne Frank, daar valt er heel veel moois te beleven en ook te leren!’ MEVROUW J. OOMKENS-PIERSMA In de feestweek van het 12,5 jaar oude AF-centrum vonden er allerlei activiteiten plaats. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom F d ■<Iq

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7