PSP doet voorstellen WAARSCHUWEN TEGEN J&W VERWED Stokbrood Ben van Oosten (orgel) en Margaret Roest (sopraan) in Rem. Kerk MERKT RIJKSPOLITIE INBRAAK HELPT, voor opheffen van verkeersknelpunten ft® Twee mille Rem. kerk In brief aan Waddinxveense gemeenteraad In 1981: 55 woningen, in 1982:28 woningen voor restau ratiefonds Tekenwedstrijd voor de jeugd in bibliotheek Op vrijdagavond 10 juni om acht uur Het Echte Franse Ds W. Verboom op thema-avond De Schaapskooi Tips tegen inbraken en diefstallen HET VERSCHIL TUSSEN TRADITIONELE BOUW EN SYSTEEMBOUW KUNNEN WIJ U HAARFIJN UITLEGGEN... WIJ DOEN HET NAMELIJK ALLEBEI! GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen WOENSDAG 8 JUNI 1983 BOUWEN IS VERTROUWEN Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier 20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 de votre Vrai Boulanger* g bijvoorbeeld, is een houtskeletwoning. Woonklaar opgeleverd vanaf f. 108.000.- inkl. B.T.W.. Oplevering in kasko is uiteraard nog voordeliger. Vraag gerust meer informatie. Veel verschil is er niet. Tenminste, niet als Verweij bouwt! Want als traditionele bouwer van huis uit, voegen wij ook aan systeembouw iets toe: aandacht en ruimte voor individuele wensen. Zo wordt systeembouw een prachtige mogelijkheid om snel, goed koop én goed te bouwen. Het afgebeelde type bungalow TV - fp. Fiets P3>spo°n i 4 3 WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van de start van de bouw van 22 wonin gen aan de Molenring en Overtoom is aan het gemeentebestuur van Waddinx- veen door de direktie van Muller Fries land beheer B.V. een gift ter hand ge steld van 2.000,- ten bate van een door burgemeester en wethouders aan te wij zen doel binnen deze gemeente. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft besloten het bedrag te be stemmen voor het restauratiefonds van het kerkgebouw van de Remonstrants Gereformeerde gemeente aan de Zuid- kade. 'K iECHIE uit de vensterbank, sluit geen gor dijnen en laat door iemand de post van de deurmat verwijderen. - U kunt eventueel zorgen voor verlichting in huis in de avondu ren d.m.v. een tijdklok. - Laat bij de politie registreren dat u met vakantie bent en wie er een sleutel van uw woning heeft tijdens uw afwezigheid. De organist Ben van Oosten en zijn vrouw, de sopraan Margaret Roest. Het raam: Geopende ramen zijn voor inbrekers vaak te mooi om waar te zijn. Maar helaas komt dit nogal eens voor. Maar ook slecht gesloten ramen zijn geen werke lijke hindernissen. Bij ramen kan men o.a. monteren: kierstand- houders ééntoersschroeven of in- steekgrendels. Bij ramen met de scharnieren aan de buitenzijde zijn ook dievenklauwen onmis baar. De Waddinxveense doe-het-zelf zaken zijn over de aktie inbraak preventie benaderd en verlenen hun medewerking. Alle bovenge noemde voorwerpen en artikelen zijn bij hen verkrijgbaar. U kunt zich daar ook laten adviseren en een keuze maken uit de kollektie. Tevens liggen er op het politiebu reau aan de Mozartlaan enkele uitgebreide brochures met daarin een veelheid aan informatie over inbraakpreventie. De politie wil u daar graag meer over vertellen. Indjen men voor enkele dagen de woning verlaat of men gaat op va kantie, dan zijn er enkele zaken waar u speciaal p moet letten. ECHTPAAR Om het concert in dit bijzondere gebouw, waar de tijd lijkt te hebben stilgestaan, extra aantrekkelijk te ma ken werd besloten de sopraan Mar garet Roest haar medewerking te vra gen. Het echtpaar van Oosten-Roest komt uit Den Haag maar niet van hetzelfde conservatorium. Ben van Oosten is in 1979 cum laude afge studeerd aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam en had als le raar Albert de Klerk. Verder heeft hij in Parijs gestudeerd bij André Isoir en Daniel Roth. De in 1982 gehouden actie kan als zeer succesvol worden beschouwd. Dit is in de eerste plaats te danken aan de mede werking van de Waddinxveense bevol king. Enkele honderden mensen be zochten de voorlichtingsstand op het vorig jaar gehouden Brugfestijn en lie ten zich bij die gelegenheid op het ge bied van inbraakpreventie voorlichten. Op de middenstandsshow van het afge lopen weekeinde was dit evenzeer het geval. Velen maakten gebruik van de registratiekaarten voor waardevolle voorwerpen, fietsen en bromfietsen. Margaret Roest behaalde in 1980 haar solistendiploma aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Zij werd opgeleid door Rina Cornelissens en Meinard Kraak. Ben van Oosten speelt werken van Domi- nico Zipoli, Johan Ludwig Krebs, Joh. Seb. Bach, Maurice Greene, Philip Pool, Johan Nepomuk Hum mel en Wolfgang Amadeus Mozart. Margaret Roest zingt liederen van Giovanni Battista Brevi, Joh. Seb. Bach, Maurice Green, Joseph Haydn en Wolfgang Amadeus Mozart. WADDINXVEEN - In verband met het 750-jarig bestaan van Waddinxveen houdt de Stichting Openbare Bibliotheek een teken en schilderwedstrijd voor de jeugd. Kindeken van 5 t/m 12 jaar mogen een tekening inleveren over de geschiedenis van Wad dinxveen bij de bibliotheek aan de J. van Stolberglaan, de Anne Frank bibliotheek of de bibliobus. Hoe meer mensen zich ervan bewust worden dat inbraakpreventie niet alleen een zaak is van de politie maar ook van henzelf, des te beter de activiteiten van inbrekers kunnen worden tegengegaan of bemoeilijkt. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 10 juni om half negen zal in de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen weer een themaavond worden gehouden. Als spreker is voor deze avond uit genodigd de oud Waddinxvener ds. W. Verboom uit Hierden. Het thema voor de avond is “Er blijft hoop” Ie dereen is van harte welkom. route, bijv, via de nieuwe wijk Zuid- plas, Esdoom/Chopinlaan? Zuidkade. Er lopen veel kinderen via de Zuidkade naar de Victorwijk. De trottoirs zijn veel te smal en er wordt te hard- gereden. Kan er voor deze kinderen geen veilige route gemaakt worden, bijv, door de Zuidkade in partjes te verdelen en éénrichtings verkeer in te voeren? In het algemeen werd er door de aan wezigen op deze thema-avond op aangedrongen dat speciaal in de woonwijken de hoogste prioriteit ge geven wordt aan de voetgangers en de fietsers in het verkeer. Er werd er voor gepleit om het doorgaande ver keer zoveel mogelijk uit Waddinx veen, en speciaal de woonwijken, te weren. Voor velen was een oplossing hiervoor om de wegen aan te passen, o.a. door het invoeren van verkeers- belemmeringen, aan een maksimum snelheid van 30 km. per uur. Het verwijt van de vertegenwoordi gers van verkeersaktiekomitees uit Waddinxveen op deze avond aan de gemeente was, dat er op de voorstel len van de bewoners niet wordt inge gaan. De gemeente wacht af, er is geen durf om iets aan te pakken. Of, zoals een forumlid zei: ‘Het aantal verkeersmaatregelen dat genomen wordt is afhankelijk van het aantal slachtoffers dat reeds gevallen is.’ De PSP-afdeling Waddinxveen pleit er daarom voor om de in deze avond genoemde verkeersknelpunten nu eens ernstig te bezien, vooral nu de financiële potjes van de rijksover heid voor speciale verkeersmaatrege len steeds minder worden. Wat nu financieel nog mogelijk is, is dat straks niet meer! Wij verwachten daarom dat op korte termijn de hierboven genoemde knel punten en voorstellen in uw raad aan de orde gesteld zullen worden. Hier bij kan vanzelfsprekend eerst het ambtelijk verkeersoverleg betrokken worden, waarbij in ieder geval, vol gens de PSP, vertegenwoordig(st)ers van de bewonersgroepen van de Vik- torwijk, Brugweg, Juliana van Stol berglaan en Overtoom/Molenring uitgenodigd moeten worden. Met uw medewerking verwachten wij een verkeersveiliger Waddinxveen. Met vriendelijke groeten, namens de PSP-afdeling W’veen Wim van Breemen POSITIEVE REACTIES Tevens lieten veel mensen de politie we ten wanneer en hoe lang zij op vakantie waren. Hierdoor was de politie in de ge legenheid de verlaten woningen in de surveillance op te nemen en zo enige controle hierop uit te oefenen. De reac ties op deze actie waren dan ook in het algemeen bijzonder positief. In het jaar 1982 verminderde - zoals geschreven - het aantal inbraken in Waddinxveen ten opzichte van 1981 van 55 tot 28. Echter ook in dit jaar vinden er helaas nog in braken in woningen plaats, die mogelijk voorkomen hadden kunnen worden, in dien de bewoner met eenvoudige mid delen zijn woning beter had beveiligd. Daaróm wil de Waddinxveense politie de actie van vorig jaar voortzetten. WADDINXVEEN - Met de vakantietijd voor de deur waarschuwt de Waddinxveense rijkspolitie opnieuw voor inbraak. In het groeps- en rayonbureau aan de Mozartlaan gaat men hiermee door omdat de vorig jaar gevoerde actie, waarin de voorkoming van inbraken centraal stond, succes heeft gehad. In een jaar tijd daalde immers het aantal inbraken in woningen van 55 (1981) naar 28 (1982). Naast het geven van allerlei tips wordt door de Waddinxveense rijkspolitie - die over deze zaken altijd te raadplegen is - ook de registratie van eigendommen benadrukt, want met een duidelijke aangifte in geval van diefstal vergroot men de kans zijn eigendommen terug te krijgen. De actie inbraakpreventie van vorig jaar en dit jaar richt zich voornamelijk op het adviseren van de Waddinxveners omtrent het beter beveiligen van hun woningen tegen inbraken en het geven van informatie aan hen die op vakantie gaan en hun woningen verlaten achter laten. Veel mensen zullen zich afvragen of een dergelijke actie wel zin heeft. Daarom even het volgende. Jaarlijks zijn er veel mensen die met een inbraak worden ge confronteerd. Dan blijkt plotseling dat kostbare voorwerpen, voorwerpen vaak met een bijzondere emotionele waarde zijn weggenomen door wild vreemde mensen, die zich de toegang tot de woning hebben verschaft en in die woning hebben rondgelopen alsof zij de bewoner of de eigenaar waren. Vaak blijkt dan, dat veel van deze ellen de voorkomen had kunnen worden, in dien de woning beter was beschermd te gen deze gelegenheidsinbrekers. Veel mensen weten niet hoe zij hun woning kunnen beschermen tegen inbraken. Daarom is deze actie ook belangrijk. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Pacifistisch Socialistische Partij (PSP) heeft de Waddinxveense gemeenteraad een brief gestuurd met suggesties voor een dinxveen. De brief, waarvan afschriften zijn gestuurd naar het college van B. en W. en 1 somt de knelpunten - en de daarvoor als die aan de orde zijn gekomen op 2Li het sociaal-cultureel Dit kan t/m vrijdag 10 juni. Van 13 tot 25 juni worden alle te keningen tentoongesteld in de bi bliotheek. Voor de mooiste teke ningen zijn er enkele prijzen, die uitgereikt worden op woensdag 22 juni om 14.00 uur. WADDINXVEEN - De sopraan Margaret Roest en deorganist Ben van Oosten geven 1 1 gratis toegankelijk k; ter gelegenheid van de viering dinxveen. OPLETTEN Iedereen, ook de buren van mensen die op vakantie zijn, kunnen actief meewer ken aan een stukje misdaadpreventie. Buurtbewoners kunnen duidelijk zien wie met vakantie is, welke verdachte personen door de buurt lopen en welke auto er niet thuis hoort. Daarom is het zo belangrijk dat iedereen de politie laat weten wat er zo merkwaardig is aan die auto of aan die persoon. ”En schroom niet te bellen, omdat u bang bent dat de politie wel iets anders te doen heeft. De politie is wat deze za ken betreft voor een groot deel afhan kelijk van wat u ziet. Als de relatie tus sen publiek en politie goed is, dan is ook ëen goede preventie mogelijk,” meent men in het politiebureau aan de Mozart laan. Het orgel in de Remonstrantse kerk mag in deze reeks niet ontbreken om dat juist deze kerk als één van de wei nige historische bouwwerken in Wad dinxveen zal profiteren van een even tueel batig saldo van de viering van zeven en halve eeuw Waddinxveen. Er is helaas over dit orgel weinig be kend. Het is waarschijnlijk een instru ment uit de Goudsche School en is rond 1840 gebouwd door de orgel bouwer Gabrij. Rond de eeuwenwis- seling is het door Van Gelder uit Leiden gerestaureerd zodat het twij felachtig is of het oorspronkelijke karakter behouden is gebleven. De kleine dispositie van het orgel - en acht stemmen, waarvan drie alleen in de discant stelt bijzondere eisen aan de organist en zijn programma- keuze. het Ambtelijk Verkeersoverleg (AVO), gegeven oplossingen - op zo- p de ruim twee maanden gele den in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar gehouden the ma-avond over de verkeers(on)veiligheid in Waddinxveen. leg een openbare kommissie te maken of in ieder geval de adviezen openbaar te maken. Momenteel zijn de adviezen van het ambtelijk ver keersoverleg namelijk niet openbaar. Vooral van bezoekers van deze avond, die betrokken waren bij ver- keersaktiegroepen kwam de nadruk kelijke wens naar voren om in ieder geval de bewoners van een straat/wijk bij de diskussie in dit overleg te be trekken als hun problemen aan de or de zijn. Als PSP-afdeling Waddinxveen willen wij middels deze brief een aantal van de belangrijkste verkeersknelpunten, die op deze avond door Waddinx veense inwoners aan de orde gesteld zijn, onder uw aandacht brengen. Het betreffen grote en kleine knel punten, sommige gemakkelijk, an dere moeilijker op te lossen. Maar in ieder geval problemen waarvan door een aantal Waddinxveners gevraagd is om daarvoor een oplossing te vin den. I. ALGEMENE VERKEERSPRO BLEMEN IN WADDINXVEEN Verkeerssituatie in de nabije toe komst. Er was bij de bezoekers grote onzekerheid over de verkeerssituatie wanneer de Kanaaldijk de hoofdver binding met Gouda wordt. Hoe wordt dan de situatie van de Juliana van Stolberglaan? Men was over het algemeen van mening dat deze situ atie niet afgewacht moet worden, maar dat nu al aan een verkeerssitu- atieplan hiervooer gewerkt moet worden. Veranderingen doorvoeren als de automobilist eenmaal aan de nieuwe verkeersrichting gewend is, is nu eenmaal veel moeilijker. Er moet daarom niet gewacht worden met de opstelling van een verkeerscirculatie plan voor Waddinxveen. Waarom heeft het college nog nergens in Wad dinxveen gebruik gemaakt van de wettelijke mogelijkheden om een maksimum snelheid van 30 km. per Met ’n ook bij de Waddinxveense rijkspolitie ingevulde registratiekaart kunt u in geval van diefstal een duidelijke aangifte doen. Daarmee vergroot u de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. Eigendommen zonder merk, type en serienummer bijv, sieraden, kunt u registreren door een foto met daarbij een duidelijke omschrijving. - Sluit alle toegangsdeuren tot uw woning goed af, de voordeur op het nachtslot. - Laat geen sleutels in de sloten achter. - Leg geen sleutels buiten onder de mat. - Ook het bekende touwtje uit de brievenbus is uit de boze. - Zet bij vakantie de planten niet De tekst van de vorige week vrijdag verstuurde brief is als volgt: Geachte'leden van de raad, Op woensdag 16 maart is door de PSP-afdeling Waddinxveen in De Bonkelaar een thema-avond gehou den over de verkeers(on)veiligheid in Waddinxveen. Op deze avond is een film gedraaid van de pressiegroep ‘Stop de kindermoord’ en is een vi deofilm vertoond van enkele ver keersknelpunten in Waddinxveen. Door leerlingen van enkele lagere scholen waren een groot aantal teke ningen vervaardigd, die tekenend zijn voor de verkeerssituatie in Waddinx veen, bijv, eilandjes waarop kinderen speelden, doorsneden door grote zwarte verkeerswegen. Na de pauze is door de aanwezigen op deze avond met een forum uitvoe rig gepraat over een groot aantal ver keersproblemen in Waddinxveen. Vertegenwoordigers van buurtvereni gingen en ouders van kinderen, die dagelijks met de verkeersproblema tiek te maken hebben, brachten dui delijk naar voren, dat in het algemeen veel te weinig rekening gehouden wordt met voet- en fietsverkeer en het openbaarvervoer. De voorzitter van het forum was Bert Woudenberg, journalist en voor- lichtingsmedewerker van de Vereni ging Veilig Verkeer Nederland. De fo rumleden waren: Erik van Vught, hooft van de EHBO-afdeling van het Bleuland Ziekenhuis, HJ. Klein, op perwachtmeester van de politie in Waddinxveen; Karei van Soest, frak- tievoorzitter van de VVD; Wim van den Boogaard, vertegenwoordiger van de ENFB en Paul van Gessel, namens de PSP. Bij de meeste forumleden vnden de aanwezigen gehoor voor de problematiek en alle forumleden on derschreven dat de diskussie over de verkeersveiligeheid meer in de open baarheid plaats moest vinden. Nagegaan zou worden of het moge lijk is van het ambtelijk verkeersover- - De sopraan Margaret Koest en deorgt komende vrijdagavond 10 juni om acht uur een concert in de Remonstrantse Kerk aan de Zuid- ade. Dit is het derde concert in de reeks vier die wordt gegeven van het 750-jarig bestaan van Wad- uur in te voeren? Hiermee kan juist vooruitgelopen worden op een ver- verkeersveiliger Wad- keerscirkulatieplan 6 Woongebied Zuidplas. Volgens des kundigen is in deze nieuwe wijk door de opzet van de bebouwing een snel heidsbeperking tot 30 km. per uur wettelijk niet mogelijk. Zo ja, is dit alsnog te veranderen? Scholen.Bij een groot aantal scholen is voor de kinderen die de straat over moeten steken de verkeerssituatie ge vaarlijk. In de Oranjelaan isb.v. geen uitzicht voor de kinderen. Als oplos sing werd voorgesteld om bij de uit gang van de scholen de trottoirban den geel te verven. Er mogen dan daar geen auto’s parkeren, waardoor de kinderen meer uitzicht hebben bij het oversteken, en de automobilist de kinderen eerder ziet. Verkeerslessen. Er werd gepleit voor verkeerslessen op de scholen, speciaal voor de jeugd van 12 tot 16 jaar in het voortgezet onderwijs. Fietspaden.. Over het algemeen werd de afwezigheid van veilige fietspaden langs een aantal autowegen zeer ge vaarlijk gevonden. Drukknoppen voor fietsers bij ver keerslichten. Deze drukknoppen worden door fietsers als zeer hinder lijk ervaren. In plaats van drukknop pen is het mogelijk om de lichten door middel van lussen in de weg ook automatics op fietsers te laten reage ren of om de fietslichten normaal in de frekwentie op te nemen. Verkeerd geparkeerde auto’s. De aan wezigen, ook enkele forumleden, vroegen zich af waarom in Waddinx veen geen wegsleepregeling is voor auto’s die verkeersbelemmerend geparkeerd staan. Eventueel kan er voor fout geparkeerde auto’s ook met klemmen gewerkt worden. II. SPECIFIEKE VERKEERSPRO BLEMEN IN WADDINXVEEN Fietsstoplichten kruising Henegou- werweg/Brugweg. Het fietsstopljcht staat hier te lang op rood; fietsers worden ongeduldig en er worden daardoor vaak te veel risikoos geno men. Er is voorgesteld om het stop licht frekwenter voor de fietser op groen te zetten, speciaal in de fiets- spitstijd, bijv, na ieder groen licht voor een autostroom. Ook zijn er problemen met de drukknop voor de fietsers. Deze zit aan de rechter kant, ook als een fietser naar links gaat. Overtoom/Molenring. De Overtoom is geen doorgaande weg, maar fun geert wel als zodanig. Er wordt veel te hard gereden, bijv, door het door gaande vrachtverkeer. De bewoners van deze buurt voeren een aktie voor versmalling van deze weg, om in ieder geval het doorgaande vrachtverkeer te weren. Waarom kan er in dit ge deelte van de wijk geen woonerf ge maakt worden? Brugweg. Waarom is de gemeente nog niet begonnen om de door de bewo ners zelf voorgestelde verkeersmaat regelen aan te leggen? Juliana van Stolberglaan.De bekende verkeersproblemen van deze straat werden nogmaals onderstreept. Vooral als de nieuwe verbinding met Gouda over de Kanaaldijk gereed is, wordt voor nog veel meer overlast gevreesd. Is afsluiting voor door gaand verkeer, uitgezonderd busver- keer, mogelijk met een andere omrij- WADDINXVEEN - Enkele tips van de rijkspolitie van Waddinx veen aan Waddinxveners om hun huis en bezittingen beter te kun nen beschermen tegen inbraken en diefstallen. Allereerst enkele tips ten aanzien van het afsluiten van deuren en ramen van uw wo ning. De achterdeur: deze deur is de meest geliefde plaats van bin nenkomst van inbrekers en tege lijk de slechtst beveiligde deur van uw woning. Zorg daarom vooral hier voor een goede bevei liging. Dit is o.a. mogelijk door het aanbrengen .van dievenklau wen, veiligheidsscharnieren en eventueel extra grendels. Ideaal is ook een slot met een aparte dag en nachtschoot. Voorkom tevens een te grote kier tussen deur en ie gr óeor^otÓer 0^ Ftets

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 11