Be Fair besluit een Nieuw estafette Be Fair wil geen eerste klasser worden, leek het record Antilope matig seizoen tennis Schoolzwemmen Mini’s van Be Fair- tennis Be Fair tennis bedankt Weekblad Verlies Valleivogels, gelijkspel Arnemuiden EHBO-diploma’s uitgereikt door arts W.A. van Heel SCHAKERS BEGINNEN ZOMERCOMPETITIE Arie de Groot was de snelste wielrenner WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE gewonnen door Julianaschool en HAVO/Atheneum Weekendkamp badmintonjeugd van Florida Een boekenbon? Een boekenbon? behalen titel Klaas de Vriesschool en De Savornin Lohmanschool winnen korfbaltournooi De Sperwer Redelijke vangst HSW Gezellige bridge-drive WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1983 vaak verloren in regen en wind. Uitstellen (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). 1-0 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 1/2-1/2 1-0 1-0 1/2-1/2 1-0 DOET ’T... ALTIJD! GRAAG GEGEVEN! tenniscompetitie. WADDINXVEEN - Aan het begin van het nu afgelopen voetbalsei zoen wist iedereen het zeker: tweedeklasser Be Fair zou na de lage ogen van vorig seizoen nu zeker de stap naar de eerste klasse kun nen maken, want de eerste twee plaatsen op de competitieranglijst betekenden automatisch promotie en bovendien zou de derde plaats een indirecte kans op een hogere klasse inhouden. Sinds za terdagmiddag weten we het met 500 toeschouwers definitief dat Be Fair alle denkbare kansen om eersteklasser te worden heeft ver speeld. Op beslissende momenten hebben de Waddinxveners het welhaast traditiegetrouw laten afweten. Het leek erop dat Be Fair helemaal geen eersteklasser wilde worden. WADDINXVEEN De afdeling tennis van de christelijke sportver eniging Be Fair heeft een matig seizoen besloten. Het weer zat erg tegen, de mentaliteit was er wel doch de wil om te winnen ging 1 o i TT-. n t en overspelen van wed strijden is niet leuk. Uitwijken naar de tennishal ook niet. Al met al een matig seizoen voor Be Fair-tennis, maar de spelvreugde is groot gebleven. Volgend seizoen doet een ieder weer mee aan de 'T. HEREN Waddinxveen-tenms WADDINXVEEN - Excelsior’s alter- ONGELOOFLIJK Team 30 van J. de Rooy won einde lijk een wedstrijd, al was het dan de laatste, met 3-2 van Gouwe Smash, hetgeen moed geeft voor volgend jaar. Team 12 van P. Baas bleek dit jaar een slow-starter. De eerste 4 wed strijden gingen verloren, de laatste werden ruim gewonnen, zelfs met 4-1 van Bergvliet 40.26 pnt. 40.37 pnt. 41.44 pnt 41.52 pnt. 4.35 pnt. 5.35 pnt. 5.43 pnt. EINDSTANDEN Categorie 3e en 4e klassers: 1. Klaas de Vriesschool; 2. Ichtus- school (Boskoop); 3. De Savornin Lohmanschool, 4. Sint Josefschool. Categorie 5e en 6e klassers: 1. De Savornin Lohmanschool, 2. Leon van Gelderschool, 3. Sint Pau- lusschool; j^Jan Ligthartschoo|. DAMES Team 24 van C. van Doorn heeft het niet gered. Door het verlies met 2-3 tegen Love ‘70 moest dit team genoe gen nemen met een tweede plaats. Team 26 van T. Boere won met 3-2 van Be Quick en kan ondanks de vele wisselingen toch terugzien op een prettige competitie. Team 8 van H. van Schooneveld handhaafde zich in de 3e klas: een goed debuut. De laatste wedstrijd te gen Gouwe Smash ging weliswaar ver loren met 4-1, maar dat ene punt werd veroverd door F. van Kempen en H. van Schooneveld die H. Blom en T. Los hun eerste nederlaag toe brachten. UITSLAGEN De uitslagen van de eerste ronde wa ren: L. Bloem-Hulsman E. Claasen-W. van Oort M. de Haan-C. Struijk P. de Haan-P. van Offeren J. Ponsioen-H. Verwaal E. Ket-D. Oosterloo C. Asscheman-K. Kraan T. Goor-J. van der Heiden F. Ritter-G. Besemer J. Muit-J. van Oort exact de trekking van de plaatsnum mers is. De tweede wedstrijd in de zomeravondcompetitie is op dinsdag- -- 1 -i in het Aarkanaal (al ternatief Oude Rijn) waarvoor om 18‘.30 uur aan de waterkant verzameld dient te zijn. genomen. De andere finale wedstrijd had een sensationeel verloop. Hoewel de Leon van Gelderschool al spoedig op een 3-1 voorsprong kwam gelukte het de De Savornin Lohmanschool vlak voor tijd gelijk te komen (3-3). In de verlenging wist de De Savornin Lohmanschool de kansen beter te be nutten en scoorde nog driemaal en bracht zodoende de eindstand op 6-3. na twee. Ook enkele van de betere atleten stopten voor de volle vijf ron den, wel door gingen bijvoorbeeld Ton en Paul van Pinxteren en Jan Droog, terwijl Gijs van den Berg en Jan de Jong vier ronden voltooiden. In de tweede ronde ontspon zich voor de toeschouwers een mooie fi nale. De kopgroep viel uit elkaar en er bleven er drie voorop. Hierbij zat Martien en de sterke Jacques Hermes. Cor had intussen enkele atleten inge haald en lag op een vijfde plaats, vlak voor de Boskoper Piet den Dreu. Ook Gerard begon aan een inhaalrace. Jacques bleef tenslotte alleen over, Martien werd bijgehaald door Cor en samen gingen ze in de achtervol ging. Gerard bleef steken op een vierde plaats die hij in de vierde ron de bemachtigde. Enkele atleten die hij had ingehaald gaven de strijd ont moedigd op. In het warme weer wa ren enkelen waarschijnlijk iets te snel van start gegaan. Nadat Cor Martien had ingehaald nam hij even iets gas terug en dat had hij niet moeten doen. Nadat Martien weer even de achtervolging had ge leid en Cor zelfs even moest lossen, hervond hij zichzelf en ging alleeen op jacht naar de kop. Aan de finish kwam hij dertig meter te kort, terwijl hij nog best fit was. Jacques Hermes dus eerste met 48.40 over de 13,3 kilometer. En dan de SC Antilope: 2e Cor Droog in 48.45, 3e Martien Droog in 48.55 en vierde Ge rard Droog in circa 49.30. In de sportzaal werden na ailoop heel wat drankjes genuttigd om het verloren vocht weer aan te vullen. Arnemuiden bleek intussen geen ploeg die potten kon breken. Toch ^waren de Zeeuwen vanuit de tweede^ WADDINXVEEN - De Waddinx- veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan het concours vanuit Orleans. Afstand 497 km., in konkours 228 duiven. Aankomst le duif 12.34.02 uur, laatste 13.27 uur. Snelheid le duif 1365 m.p.m. Uitsla gen: H. Metselaar 1-7-32-34-36-38- 41-42-47-54-55, Toor en zn. 2-10-48; C.A. Bode 3-8-26-27; N. van Vliet 4- 14-17-57; Smit-Troost 5-19-21-28-35 -45; J.W. Sekeris 6; A. de Wit 9; P. Bonefaas 11, J. Jansen 12-31-43-49; M. Anders 13-15-16-23-44-46; F. Middelkoop 18; A.H. Kivits 20-24; H. Vink 22-50; H. van Dijk 25; M. Verbeek 29-53; D. Heeren 30-51; Mevr. Twigt 33-37-40; Mevr. Toor 39; A. Hofman 52 ;M. Tollenaar 56. lijn het meest kansrijk. Leen Diele- man, Henk de Nood en Ad Poortvliet toonden dat met regelmaat aan. Doelman Verhoef maakte echter een beter uitgeslapen indruk dan woens dag. Be Fair had via Van Rijn en Van de Wilk ook kansjes, en werd zelfs een heuse strafschop onthouden toen Wim Davidse in de 30e minuut een schot van Nico Oosterlee met de arm keerde. De vlakke vertoning van de eerste helft was na rust op slag verge ten. Binnen twee minuten kreeg Be Fair op rechts een vrije trap, die door Jan van Rijn met effect de doelmond werd ingestuurd. Nico Oosterlee maakte een kopbeweging, maar liet de bal zijn weg langs de verbaasde doelman Peter Pouwer succesrijk ver volgen: 1-0 Een opsteker voor Be Fair, dat on- middelijk zijn kans rook. Pouwer Team 25, met Jannie de Jong, Bep Wekking, Wilma Nederhof en Han nelore Stelling, gaat via een promotie wedstrijd proberen in de derde klasse te komen. Team 27, Harmke van Vliet, Anke Derks, Gerda Bouman, Erica Vermey en Irene Daeter gaat hetzelfde proberen. WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen (HSW) haar eerste zomeravondwedstrijd. De vangst was redelijk achttien hengelaars haalden 28280 gr. vis uit het water. De eerste vijf waren: C.de Jong 3540 gr. P. Dor- restein 3300 gr., A. v. Leeuwen 3000 gr., W. v.d. Wal 2580 gr. en L. Ver- kade 2240 gr. Zaterdag 4 juni werd de tweede zomer competitie wedstrijd gevist. De vangst was redelijk, 24 hengelaars haalden 33300 gr. vis uit de Oude Rijn. De eerste vijf waren: A. van Leeuwen 4600 gr., C. de Jong 3360 gr., L. En gels 2920 gr., P. Dorrestein 2420 gr., en L. Verkade 2240 gr. De grootste vis was voor C. de Jong 51,8 cm. De eerst volgende wedstrijd is er een voor de zondagochtend competitie op zondag 12 juni in de Halve Raak natieve avondrit, ter gelegenheid van (alternatief Aarkanaal) waar om 7 uur de Sportweek Waddinxveen en verre- den op het parcours in de Bomenwijk werd een wielerkoers met allure. Een kleine zestig rennners uit alle catego- avond 14 juni riën gaven acte de presence in een boeiende strijd, die uiteindelijk een zege opleverde voor Arie de Groot. BOSKOOP In het warme weer van zaterdag 4 ju ni vond de Snijdelwijkloop plaats. Gelukkig iets minder warm dan vorig jaar - toen steeg de thermometer bo ven de 30 graden Celsius - maar nog warm genoeg om enkele atleten eer der te doen stoppen dan gepland. In de eerste van de vijf ronden werd al gauw een kopgroep gevormd van acht atleten. Nog voor de eerste door komst moest Cor Droog wat terrein prijsgeven en werd hij op de voet ge volgd door broer Gerard, terwijl Mar tien de kopgroep aanvoerde. De meeste kinderen stopten na één ronde van 2660 meter, John Droog DAMES Dit jaar hebben de dames het er bui tengewoon goed vanaf gebracht. Niet minder dan 4 dames teams (van de 7) werden, niet dan na lange strijd kam pioen. Team 23, uitkomend in de tweede klasse, bestond uit Magda Do- lislager, Lottie Keyser, Lydia Koop en Marion van Bemmel. WADDINXVEEN - Verslagen van tenniswedstrijden zijn in be langrijke mate interessant voor de tennissers(sters). Toch heeft het Weekblad voor Waddinxveen zich uitstekend van haar taak gekwe ten. De krant heeft het aangedurfd de tennisverslagen, vooral belang rijk vooreen kleine groep mensen, toch te plaatsen. En in onze dorps gemeenschap is het goed als velen weten wat enkelen doen. Daardoor heeft het Weekblad voor Waddinxveen zich duidelijk getoond te zijn: een medium voor Waddinxveen. Dus kunnen nu veel mensen zeggen: wij weten wat de anderen deden. Daarvoor spre ken wij hier onze welgemeende dank uit. Afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair. P.C.G. Rijnbeek, A.J. Pelupessy, J.A. Leeflang. Er zijn 3 examenkandidaten afgewe zen. NIEUWE CURSUS Op dinsdag 6 september begint de nieuwe cursus E.H.B.O. Deze om vat 16 lesavonden van 2 uur en kost f. 125,- (instructieboekje en examen geld inbegrepen). Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij mevrouw E. v.d. Berg-v.d. Laan (ledenadm.), Akkerwinde 23 2742 DS te Waddinx veen, tel. 01828-17162. Team 28, met Adri Hasselbach, Hen- ny de Vries, Ali Kapaan, Tinie Piers en Suze Fransen werd eveneens kam pioen. Dit geroutineerde team, samen ongeveer 199,5 jaar jong, gaat pro beren volgend jaar in de vierde klasse uit te komen. WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond heeft de Waddinxveense huisarts W.A. van Heel in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde een- heidsdiploma’s van de EHBO uitge reikt. Het examen voor deze jaarlijk se EHBO-cursus was al op 12 en 19 april van dit jaal afgenomen. De volgende personen kwamen in het bezit van het “Eenheidsdiploma E.H.B.O.”. De dames: M. de Boom, M.H. Roelofsen, H.M. v.d. Capelle, W.M.H. Cammaraat, K. Akkerhuis, C.M. Batenburg, M.P. de Groot- Woest, J.M. v. Hal, M.v. Termey-de Bruin, I.G.J. Winckels-Römgens, J.P. de Roo-Bron, G. Vermeulen-Hek, H.J. Carlie-Immink, M.N. Russcher- Beeldens, H.M. Munster, M.M. Sirre- Nijkrake, C.C.M. Rijnbeek. De heren: H.B.J. Hageman, A. Zalm, W.O.C. v. Herk, C. Goudriaan, R.A. Hoogen- doorn, G. de Groot, R. Hoogduyn, J. Schilt, L.H. de Mik, E. Wetsteen, Dat we het nog zo uit handen hebben kunnen geven. Bij 2-0 dacht ik, zoals iedereen, dat het eerder 3- of 4-0 zou worden. We moesten ook proberen om met een zo groot mogelijk ver schil te winnen. Daarbij hebben we geen extra risico’s genomen. Maar toen Arnemuiden in mijn ogen wat schlemielig op 2-1 kwam, was dat voor die ploeg net dat extra beetje pep wat ze nodig hadden. Het is echt jammer dat je zo verliest. Ik had hier zo graag willen winnen. Volgend jaar ga ik wel naar ARC, maar bij Be Fair heb ik het uitste kend naar m’n zin gehad. Daarom had ik het seizoen zo graag anders willen afsluiten”. “Knoeiwerk van Be Fair”, schreef het Dagblad van Rijn en Gouwe in supergrote letters, welke prestatie” de krant de naar Bolnes vertrekkende Be Fair-trainer Herman Hetgers aan wreef: “Hij zou de hand eens in ei gen boezem kunnen steken. Want voor de zoveelste keer in dit seizoen achtte Herman Hetgers een wissel niet nodig”. Voor het Alphens Dag blad was de kop “Geen Promotie voor Be Fair” en de uitspraak van de naar ARC vertrekkende Alphense Be Fair voetballer Nico Oosterlee: “Wij hebben het uit handen gegeven” vol doende om de misgreep van Be Fan te omschrijven. “Ongelooflijk” Al- phenaar Nico Oosterlee wierp het hoofd diep in de grasmat toen de Rotterdamse arbiter Cameron mid dels het laatste fluitsignaal een einde aan de illusies van Be Fair had ge maakt. De Waddinxveners die hun tweede promotiewedstrijd moesten winnen om nog een kans te maken na de eerdere 3-2 nederlaag tegen Valleivogels, hadden tegen Arnemui den in de laatste tien minuten kans gezien om een goed ogende 2-0 voor sprong volledig te verspelen. Met 2-2 kwam de uitschakeling van Be Fair voor een plaats in de zaterdag eerste klasse dan ook hard aan. Met Nico Oosterlee kreeg Be Fair niet de kans om het resultaat van het duel Arnemuiden-Valleivogels, dat voor komende zaterdag op de rol staat, af te wachten. De Waddinx veners dankten het aan zichzelf. In tegenstelling tot afgelopen woensdag, toen de ploeg bij Valleivogels bol van de zenuwen stond, hadden de wit- hemden de promotiedruk volledig van zich afgeschudt. Het resultaat was een betere prestatie op de groene mat, met na de rust volop mogelijk heden. “Be Fair grijpt naast promotie”, stel de Het Vrije Volk nuchter het resul taat van de nacompetitie vast. “Voor Be Fair is het opnieuw allemaal voor bij”, liet de Goudsche Courant als kop boven het artikel over de uit schakeling van de Waddinxveners zet ten met als allereerste zinnen: “Het was eigenlijk alsof Be Fair de promo tie naar de eerste klasse koste wat kost wilde voorkomen. Zoals de Wad dinxveners de zege zaterdag tegen Ar nemuiden uit handen gaven, was triest om te zien. Negen minuten voor het definitieve einde van de voetbal competitie stond Be Fair nog met 2-0 voor. Maar opnieuw onrust in de verdediging, waar het gemis aan een echte organisator (Wim Bron?) Be Fair nu echt opbrak, zorgde als nog voor het oorverlovende nek schot.” PHILIPSE TERUG Eddy Philipse komt terug bij de Wad dinxveense Schaakvereniging. Na twee jaar bij Inter Nos in Boskoop te hebben gespeeld, en daarbij twee keer kampioen geworden; komt ‘big’ Eddy de WSV-gelederen weer ver sterken. En dat betekent een geduch te concurrent voor topspelers van de Waddinxveense Schaakvereniging. Eddy Philipse is moeilijk te verslaan op de 64 velden. Hij speelt nauwkeu rig, kent een aantal openingen en maakt zelden een fout. Foutjes van de tegenstander straft hij vakkundig af. In het seniorentoumooi van WSV was hij de meest succesvolle Wad dinxveense speler. Hij wist in zijn groep met sterke eerste klasse spelers het maximale aantal punten te beha len. GROEP B NOORD-ZUID 1. dms. Kool-Goedvolk 59,23 pro cent, 2. dms. Nobe-Schreuders 58,63 procent, 3. Echtp. de Leeuw 49,10 procent, 4. mevr. Ebens-Schutte 48,21 procent OOST-WEST 1. Echtp. ‘t Hart 57,14 procent, 2. dms. Spek-Koelman 52,68 procent 3. dms. Kamermans-Verstoep 52,38 procent, 4. mevr, de Redelijkheid- Kok 51,19 procent. GROEP C: NOORD-ZUID 1. dms Wevers-Luytjes 60,71 pro cent, 2. mevr. v. Mourik-Luytjes 60,12 procent, 3. mevr. Honig-v. Leest 53,57 procent, 4. Echtp. Zwij gers 49,40 procent. OOST-WEST 1. Borst-Hart 64,88 procent, 2. dms v. Nielen-den Hartog 58,63 procent, 3. de Vries-Moet 56,85 procent, 4. dms. Kort-Wolf 56,55 procent. maakte een warrige indruk en acht minuten later werd het 2-0. Op nieuw uit een vrije trap schoot nu Piet Koele raak, nadat Jan van Rijn de verdediging prima misleidde. Toen leek het doel van Arnemuiden een schiettent te worden. Nico Oosterlee Aart Bos en Jan van Rijn zochten vergeefs naar meer succes. Tot Peter Konijn in de 34e minuut tot tweemaal op de doellijn redding moest brengen, wees niets op een te rugkeer van Arnemuiden. Die kwam er toch toen Cor van Triet een mi nuut later een voorzet van invaller Ronald van Belzen half miskopte en Ad Poortvliet kon profiteren: 2-1. Als Kees Verb ree weer een minuut later zijn ideale kans op 3-1 had ge- grepén, zou er waarschijnlijk niets meer aan de hand zijn geweest. Nu kon Ad Poortvliet een minuut voor tijd een voorzet van Henk de Nood in de onverwachte gelijkmaker ver talen: 2-2. En als Amemuiden-aan- voerder Jaap Meerman iets slimmer was geweest, zou hij Kees Verhoef op de valreep nog hebben kunnen verrassen met een derde treffer.Dat zou voor Arnemuiden echter te mooi zijn geweest. Om de promotie echt af te dwingen moet de Zeeuwse ploeg nu op eigen kracht van Valleivogels winnen. Het is de vraag of dat ge beurt. GROEP A: NOORD-ZUID. 1. Verwaayen-Koopmans 58,63 pro cent 2. mevr. Dekenga-de Bruin 58,03 procent 3. dms. de Morée-v. Hoorn 54,76 procent 4. Echtp. Flux 54,47 procent OOST-WEST 1. Echtp. Moons 57,14 procent, 2. C. Stamps-Eikenaar 55,36 procent, 3. Mevr. Hornis-Terwijn 52,98 pro cent, 4. mevr. Nijhof-v. Gemeren 52,68 procent WADDINXVEEN De seniorenploeg van de Waddinxveense sportclub Anti lope heeft tijdens de open Goudse kampioenschappen estafette een nieuw clubrecord gevestigd op de 4 x 1.500 meter. Antilope-atleet Cor Droog ver overde in de Boskoopse Snijdelwijk-loop de tweede plaats. Starter tijdens de open Goudse kam pioenschappen estafette - waar de Antilopers hun oude record met zo’n 12 seconden verbeterden - was Mar tien Droog, als eerste van de vier broers. Hij liep ongeveer 4.28, het zelfde als vorig jaar. Cor nam over en had 4.30 nodig, een seconde minder dan in de vorige editie. Als derde lo per begon Gerard, die liefst 21 se conden sneller liep als in ‘82: 4.41. Helaas bleef Jan 10 seconden boven zijn tijd van vorig jaar steken, maar zijn eindtijd van 5.11 bracht de to- taaltijd op 18.50,0 min. Een verbe tering van het club record met 12,2 seconden en wederom voor verbe tering vatbaar. Een dag later trokken de gebroeders Droog richting Rotterdam voor een baanwedstrijd over 1 Engelse Mijl. In de eerste serie liep Martien 4.46,5, een achtste plaats en gemiddeld ietsje sneller als de dag ervoor. In de tweede serie starten Cor en Ge rard. Na wat wisselingen van de kop positie nam Cor die 200 meter voor de finish resoluut over om nog flink weg te lopen. Een eerste plaats in 4.49,2. Gerard verloor in de derde ronde wat veel terrein en eindigde als zesde in 5.03,1, gemiddeld heel iets zachter dan de dinsdag, terwijl' Cor haast hetzelfde tempo had ge volgd. In de derde serie kwam Jan aan de start en die liep gemiddeld heel wat sneller dan tijdens de estafette. En ook veel regelmatiger. Na 5.17,9 min. had hij de 1609 meter voltooid en bleek toen achtste te zijn in .zijn serie. In de eerste rondgang van drie kwar tier oogde het spelletje van beide zij den wat steriel en oppervlakkig. Echt goed gevoetbald werd er niet, hoewel met name Jan van Rijn gaandeweg het middenveld wat relief gaf. Zijn solo-acties waren niet altijd even ef fectief, maar soms toch verrassend. Be Fair had in het middenrif plotse ling iets te bieden, terwijl de ramme lende defensie van woensdag ook dui delijk in de revisie was geweest. VOORTGEZET ONDERWIJS MEISJES 1. Havo-Atheneum 2. De Rank 3. Kon.Wilhelminaschool 4. Prof. Kohnstammschool 6.01 pnt. JONGENS 1. Havo-Atheneum 5.19 pnt. 2. Prof. Kohnstammschool 5.22 pnt. 33.16 pnt. 2. De Sav. Lohmanschool 34.37 pnt. 3. St. Jozefschool 36.33 pnt. 4. Gr. van Prinsterreschool 36.41 pnt. 5. St. Paulusschool 37.03 pnt. 6. Leon van Gelderschool 37.19 pnt. 7. Klaas de Vriesschool 38.36 pnt. 8. Bethelschool 38.56 pnt. 9. Willem van Oranjeschool 39.06 pnt 10. Mgr. Bekkerschool 11. Rehobothschool 12. Theo Thijssenschool 13. Eben Haëzerschool WADDINXVEEN De openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijer- manslaan) is bij de derde en vierde klassers en de De Savornin Lohman school (Lindengaarde) is bij de vijfde en zesdeklassers winnaar geworden van het vorige week gehouden succes volle schoolkorfbaltournooi van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis. Begunstigd door het fraaie weer werden er op woensdagmiddag en za terdagochtend in totaal 124 wedstrij den afgewerkt in de categorieën 3e en 4e klas en 5e en 6e klas. De finale wedstrijden vonden allen op zaterdag plaats. In de categorie 3e en 4e klassers werd de Klaas de Vriesschool na een span nende finale tegen de Ichtusschool pas winnaar nadat strafworpen wgten huldigt 8 kampioenen WADDINXVEEN - Ook dit jaar wer den door de tennisvereniging Wad dinxveen in het tennispark De Woerd aan de Alberthink Thijmlaan de kampioenen van de afgelopen compe titie gehuldigd. De huldiging vond dit jaar plaats onder de swingende muziek van een heuse steel band. Voorzitter Henk Waser refereerde tijdens zijn toespraak aan de natte omstandigheden waaronder dit jaar de wedstrijden verspeeld moesten worden. Een voorstel om de tennis vereniging om te dopen in een wa terpolo vereniging haalde het ech ter net niet in de vergadering. De kampioenen van 1983 waren: Team 5 met Mare Uittenbroek, Erik Naafs, Saskia en Mireille Elberse, het team met de grootste uitslagen, werd ongeslagen kampioen en promoveer de naar de vierde klasse. Team 2 werd weliswaar geen kampioen, maar wist wel promotie naar overgangs klasse B te bewerkstelligen, vandaar dat ook zij in de bloemen gezet wer den. Team 11 werd dankzij hun jarenlange ervaring (bij natellen inderdaad 85 jaar) kampioen. De promotie wed strijd op 11 juni zal uit moeten wij zen of dit team, bestaande ui Harry Meyer, Hubert Bierman, Jaap Derks en Gert Boere, volgend jaar in de hoogste afdeling van het district Rot terdam mag uitkomen. Team 14 met Karei Bomers, Jan Huisman, Tom Keyser en Andy Pe lupessy gaat proberen in de derde klasse te komen. Team 22 met de ju nioren Martin Stelling, Willem Frede- riks, Mike Luiten, Ronald Wiebes en Eelco Derks wist onder de bezielende begeleiding van Chris Wiebes zes maal met de maximale 5-0 te winnen. Aanvankelijk was het animo van de leden om mee te doen niet groot. Maar naarmate de zomercompetitie naderbij kwam en het enthousiasme van Dick Oosterloo steeds groter werd, begonnen steeds meer leden er zin in te krijgen. Resultaat 21 man gaven zich op om gedurende 7 weken te strijden voor het zomerkampioen- schap 1983. Vorige week was het dan zover. De eerste ronde werd gespeeld in het clublokaal van het Anne-Frank-cen- trum en bracht meteen de nodige verrassingen te weeg. Cees Assche- man wist in een goede partij de ster ke Kraan een keurige nederlaag te bezorgen. Muit profiteerde uitste kend van een klein foutje van J. van Oort, buitte dit goed uit en won ver diend. Bloem wist een niet correct offer van Hulsman goed te weerleg gen en won. De zomercompetitie is zodanig op gezet dat na 3 1/2 uur spelen de uit slag van de partij bekend is; door bin nen deze tijdslimiet te winnen, te ver liezen of remise te spelen. De partij is ook gewonnen wanneer de tegen stander door zijn vlag is gegaan onaf- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag is sinds vele jaren weer een zomercompetitie bij de Waddinx veense Schaakvereniging WSV van start gegaan. De niet aflatende ijver van het nieuwe bestuurslid Dick Oos terloo heeft het mogelijk gemaakt deze competitie nieuw leven in te blazen. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag werden in het kader van de Sportweek Waddinxveen de jaarlijk se schoolzwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door WZC De Gouwe. Aan deze wedstrijden, welke onder redelijk goede weersomstandigheden plaatsvonden in het openluchtzwem bad De Sniep, deden naar schatting zo’n 300 jongens en meisjes mee. Het programma bestond uit een 13-tal hindemisestafettes en vijf 5x50 m-es- tafettes vrije slag. Tijdens de wedstrij den werd al snel duidelijk, dat bij de lagere scholen de Koningin Juliana school hoog zou scoren. Hetzelfde gold voor de leerlingen van het Havo- Atheneum. Vooral de strijd om de 3e t/m 6e plaats bij het L.O. is erg spannend geweest. EINDSTANDEN LAGER ONDERWIJS 1. Kon. Julianaschool WADDINXVEEN - In het kader van het 25-jarig jubileum van de Wad dinxveense badmintonclub Florida, zijn 32 jeugdleden met 8 begeleiders vrijdag voor een week vertrokken voor een weekendkamp in Otterloo. Het weer heeft niet erg meegewerkt, maar het programma kon toch geheel doorgang vinden. Vrijdagmiddag om half vier aankomst in Otterloo en zondagmiddag kwam iedereen weer terug in Waddinxveen. Tussentijds hebben tal van activitei ten plaatsgevonden zoals een natuur wandeling, een bezoek aan het Park Hoge Veluwe, ‘n barbecue en tenslot te nog op zondagmorgen een huifkar- rentocht. Iedereen kon na afloop vol daan maar moe terugzien op een zéér geslaagd kamp en vele vroegen dan ook of er volgend jaar weer zoiets kon zijn. hankelijk van het aantal zetten dat gespeeld is. De zomercompetitie duurt 7 weken en eindigt op donder dag 14 juli. De zomercompetitie - kampioen zal dan bekend zijn. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond werd in een uiterma te gezellige sfeer de jaarlijkse Sport- week-bridge-drive gehouden. De uit slagen van deze ontmoeting zijn: 4. -’""tl

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17