GEMEENTE WADDINXVEEN K s Aan de boorden van de Petteplas sfeervolle terrassen Uitslagen wedstrijden Petteplas-show q E TELEFOONNVMMERS/OPENINGSTIJDEN DIVERSEN VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN VRIJWILLIGERSWERK y. 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 «3 r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1983 01820-16066 010-362244 AGENDA Middenstandsshow was voor Mevrouw H. J. van Drimmelen, hoofd leidster van het Anne Frankcentrum in Waddinxveen, vierde onlangs haar ko peren jubileum, en werd daarvoor ge huldigd. Burgemeester Cees van der Linden reikte haar de zilveren gedenk penning 750 jaar Waddinxveen uit. ”Dat doe ik als waardering voor al het werk, dat u in het belang van de plaatse lijke bejaarden hebt verricht”, zo sprak de eerste burger. Gemeenteraad Woensdag 15 juni 1983, aanvang 7.30 uur in het gemeentehuis. Waddinxveen, 8 juni 1983. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein; donderdagmogen van 08.30-09.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 W Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraay, gemeentehuis, Raadhuisplein 1, kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. at Gijs Kraaijesteijn, voorzitter van de werkgroep Waddinxveen Weekblad -4 "3-.. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. Iri de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Tijdens de middenstandsshow Waddinxveen 750 jaar, afgelopen vrijdag en za terdag op en aan de Petteplas in het hart van Waddinxveen, kon den de tienduizenden bezoekers ook deelnemen aan allerlei wed strijden. Zo hield het schildersbe drijf P. van Blitterswijk een wed strijd kwastenraden. De uitslag hiervan is: le prijs herdenkingsmunt van 750 jaar Waddinxveen is gewonnen door E. van Ofwegen, Gentiaan 2 te Boskoop (247); 2e prijs schil- dersset van Ravensburger is ge wonnen door Wilma Gouw, Aca- ciastraat 79, Waddinxveen (240); 3e prijs tennisset is gewonnen door Arend-Jan Meusink, Peppelhorst 110, Waddinxveen (239); 4e prijs tennisset is gewonnen door Marcel Benschop, Sparrengaarde 16, Waddinxveen (249). Het juiste aantal kwasten was 244. Op de middenstandshow was ook aanwezig de Nederlandse Hart stichting en de Nierstichting Ne derland. In een gezamenlijke kraam van beide stichtingen stond een pop en een kaas. Van de pop moest de naam geraden worden en van de kaas moest men raden wan neer deze gemaakt werd. De naam van de pop is: Annemie- ke. De kaas is gemaakt op 14 au gustus 1982, ’s morgens om 7.30 uur. Demonstratie reddingsoefening Zaterdag 11 juni a.s. om 2 uur ’s middags wordt op de hoek Pr. Bernhardlaan/Pr. Beatrixlaan een demonstratieve oefening gehou den van hulpverlenende instanties. Aan deze oefening - in het kader van de activiteiten t.g.v. het 750-ja- rig bestaan - werken o.m. mee de plaatselijke E.H.B.O., Rijkspoli tie, Brandweer, artsen en de regionale ambulancedienst. Het hele programma van de midden standsshow kon worden afgewerkt. Het was jammer dat door de sterke wind op 500 meter hoogte het geplande oplaten van een heteluchtballon niet kon doorg aan. Wellicht is daarvan later op een an der moment nog eens sprake van. Wat wel doorging was een optreden van jaarmarktartiesten, het rijden van de feestexpres door Waddinxveen en een rit met antieke auto's. Vrijdagavond was er door een Breda’s orkest sprake van een echte streetparade. Wie toen op het terrein van de middenstandsshow is geweest zal als geen ander weten dat er maar zelden een dergelijke gezellige, zomerse sfeer in Waddinxveen heerst. Tienduizenden mensen weten nu wat voor mooie plek de Petteplas is, voorzo ver ze dat nog niet wisten. Waarschijn lijk hebben de Waddinxveners nog niet eerder zoveel rondjes rond deze plas ge lopen. Een plas met vele mogelijkhe den. Op het water - waar kon worden watergelopen en waar demonstraties Commissie voor Welzijnszaken Donderdag 16 juni 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Verslagen van de vergaderingen d.d. 21 en 28 april jl. 3. Ter informatie. 4. Evaluatierapport Vakaturebank Vrijwilligerswerk. 5. Wijziging Plannings- en inspraakverordening sociaal-cultureel werk. 6. Evaluatie activiteiten ’’Spintol” le helft 1983. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Restauratiefonds kerkgebouw Ter gelegenheid van de start van de bouw van 22 woningen aan de Molenring en Overtoom is aan het gemeentebestuur van Waddinx veen door de directie van Muller Friesland Beheer B.V. een gift ter hand gesteld van 2.000,- ten bate van een door burgemeester en wethouders aan te wijzen doel binnen deze gemeente. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het be drag te bestemmen voor het restauratiefonds van het kerkgebouw van de Remonstrantse Gereformeerde gemeente aan de Zuidkade. Met het oplaten van duiven van de Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer opende burgemeester C.M. van der Linden (rechts) officieelde Waddinxveense middenstandsshow 750 Jaar. Links op de foto staande de organisatoren Teun Ververs, Gijs Kraaijesteijn en Adrie de Bruijn. Niet op de foto Gertjan van der Loo en Maap Groenendijk. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Aanvraag om bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van9juni 1983 gedurende 14dagen ter gemeentesecretarie,afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inza ge is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de Kerkeraad van de Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland voor het oprichten van een kerkgebouw op het perceel Zuidkade 159. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan "Zuidkade-Wilhelminakade”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel inzake opzegging gemeenschappelijke regeling met gemeente Zevenhuizen inzake woonwagencentrum Onderweg. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet i.v.m. bij drage t.b.v. reconstructie van de Gouwebrug. 4. Voorstel tot het ter beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. het ombouwen van de armaturen van de openbare verlichting. 5. Voorstel tot vaststelling van een gemeentelijke Nota Gehandi captenbeleid. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor wijziging van de c.y.-installatie in de kleuterschool Pinkeltje. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aan schaffing van een schrijfmachine en een dia-projector t.b.v. de openbare Mr. A. de Rooskleuterschool. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor wijziging van de c.v.-installatie in de kleuterschool "De Goede Herder”. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf- fing van enkele hulpmiddelen t.b.v. de kleuterscholen ”De Morgenster” en "De Goede Herder”. 10. Voorstel tot vaststelling van de exploitatievergoeding en de zgn eigendomsvergoeding over de jaren 1977 t/m 1982 voor de bij zondere kleuterscholen. 11Voorstel tot het verlenen van medewerking voor energiebespa rende maatregelen in de kleuter- en lagere scholen, uitgaande van de ’’Vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. scholen”. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor div. aanschaf fingen t.b.v. de Bethelschool en de Eben Haëzerschool 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van leerlingensets en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Gere formeerde school. 14. Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de rekening van de tak van dienst Wijkwerk Bomenwijk over 1981 15. Voorstel inzake voorlopige vaststelling van de rekening van de tak van dienst Wijkwerk Waddinxveen-Zuid over 1981 16. Voorstel m.b.t. een drietal overeenkomsten inzake grondver werving t.b.v. bedrijfsterrein Coenecoop. 17. Voorstel tot het verlenen van bouw- en grondvoorschotten aan de Woningbouwvereniging "Waddinxveen”. 18. Voorstel tot verkoop van grond aan de Woningbouwvereniging Waddinxveen voor de bouw van 76 woningwetwoningen. Commissie voor kunst en cultuur Maandag 13 juni 1983, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededeling van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verslag vergadering 21 maart 1983. 4. a. Verslag kamermuziekconcerten seizoen 1982-1983. b. Voorlopig programma nieuw seizoen. 5. a. Verslag expositie. b. Notitie van werkgroep exposities. 6. Evaluatie activiteiten ’’Spintol” eerste helft 1983. 7. Rondvraag en sluiting. met modelboten werden gegeven - en langs de kant - waar ook judo- en aero- bic-demonstraties werden gegeven en een modeshow van de Waddinxveense modezaken - werden alle mogelijkhe den om het de bezoekers naar de zin te maken benut. Twee dagen lang waren de organisato ren in de weer om alles gladjes te laten verlopen. En behoudens wat onver wachte zaken - die het publiek nog niet eens merkte - liep alles op rolletjes, dank zij een perfect draaiboek en een organisatie die klinkt als een klok. De middenstandsshow Waddinxveen 750 jaar was een zeer aantrekkelijk ge beuren dat verdient herhaald te wor den. Heerlijk was het daar lopen tussen de kramen en stands van Waddinxveen se middenstanders en bedrijven die zich eens op een andere wijze presenteerden dan u van hen in de winkelcentra ge wend bent. Lekker was het op de terras jes, waar iedereen goed werd bediend en allerlei lekkere dingen te krijgen was. Wie nu langs de Petteplas loopt kan zich nauwelijks meer voorstellen wat er twee dagen lang voor een spekta kel, dat officieel van start ging doordat burgemeester C. M. van der Linden duiven loste, rond die veenpias is ge weest. De Petteplas - nog altijd mooi - is er een stuk kaler door geworden. Maar de middenstanstansshow Waddinxveen 750 jaar was dan ook een gebeurtenis die lang in de herinnering zal blijven voortleven. Commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften Maandag 13 juni 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Behandeling om 19.30 uur van het bezwaarschrift van de heer J.L. van der Waals, Anna Paulownastraat 26 te Waddinxveen, gericht tegen de beslissing van het college van 29 maart 1983, te weigeren een uitritvergunning te verlenen. 2. Behandeling om 20.00 uur van het bezwaarschrift van de heer S. Struijk, Dorpstraat 62 te Waddinxveen, gericht tegen de beslis sing van de burgemeester van 6 mei 1983, inhoudende een bevel tot ontruiming van de woning Dorpstraat 62. 3. Behandeling om 20.30 uur van het beroepschrift van de heer H. Korfker, van MecklenburgSchwerinlaan 15 te Waddinxveen, ge richt tegen het negatieve advies van de Welstandscommissie ter zake van het door hem ingediende bouwplan. 4. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 13 april 1983. 5. Mededelingen. Waddinxveen geweldig feest WADDINXVEEN - Iedereen die er afgelopen vrijdag en zaterdag is ge weest kan er over meepraten. De middenstandsshow Waddinxveen 750 j aar van de middenstandsvereniging Waddinxveen is - mede door het schit terende weer - een geweldig spektakel geworden in het jaar waarin onze gemeente stilstaat bij zijn 750 jaar oude wordingsgeschiedenis. Maanden lange voorbereidingen door een werkgroep met Gijs Kraijesteijn (voorzit ter), Teun Ververs jr., Gertjan Van der Loo, Maap Groenendijk, Jan Heemskerk en Adrie de Bruijn culmineerden in een showgebeuren dat Waddinxveen maar eens in de dertig jaar - zo lang is namelijk de midden- standsbeurs Gouwestad geleden - lijkt te kunnen meemaken. De Petteplas blijkt een plek bij uitstek te zijn voor een middenstandsshow als afgelopen vrijdag en zaterdag het geval whs. Het mooie weer zorgde ervoor dat het heerlijk toeven was in deze veenpias in het centrum van Waddinxveen. De organisatoren bleken aan alles te heb ben gedacht, zodat er ook sprake was van terrassen waar het heerlijk toeven was. De middenstandsshow Waddinxveen 750 jaar kenmerkte zich door een opzet die elke vergelijking met een braderie miste. Alle deelnemende middenstan ders hadden zich uitgesloofd om het pu bliek allerlei demonstraties te tonen en een blik achter de schermen te geven die menigeen boeide. Natuurlijk kon er op de show ook het een en ander worden gekocht, maar daar lag ditmaal veel minder de nadruk op dan men meestal tegenkomt. En wat ook plezierig was is dat de Waddinxveners werden getrak teerd op plaatsgenoten die allemaal iets bijzonders te tonen hadden. Middenstandsshow 750 jaar. (Foto: voor Waddinxveen! Sjaak Noteboom). 19. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” aan Rehorst Bouw B.V. te Waddinxveen. 20. Voorstel tot verkoop van grond aan de Verlengde Maarten Schoutenstraat aan Vermeulen Kunststoftoepassingen B.V. te Waddinxveen. 21Voorstel tot aanbieding van de rekening van de dienst Openba re Werken over 1981. 22. Begrotingswijzigingen, w.o. 5e wijziging begroting Samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum, dienstjaar 1983 (verbouw biologielokaal). 23. Rondvraag. «T' -3~“- Veel bekijks voor de demonstratie van modelboten op hel water van de Petteplas tijdens de middenstandsshow Deze demonstratie werd verzorgd door de Goudse modelbouwclub De Sluis. (Foto: Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom). Even uitrusten van alle vermoeienissen, moet deze mevrouw hebben gedacht nadat de historische automobielen een rondrit door Waddinxveen hadden gemaakt om aandacht te vragen voor de middenstandsshow. (Foto: Week- I- A F CV--"T"' -i

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3