Ballon gevonden in West-Duitsland WADDINXVEEN 1233-1983 Bang&Olufsen Jubilerende pastoor in ‘zijn’ Ontmoetingskerk Tg? Zaterdagmiddag twee uur bij Immanuëlkerk Lint van 2 kilometer lengte volgt 7,5 km lange route Wedstrijd Lionsclub Het Weekblad feliciteert Op zaterdagavond 25 juni 750-slotfestijn Zondagmorgen 12 juni om 11.45 uur preekt J.A.M. Saulenn bejaarden in teken van Mr. MARTEN GROEN (23) Feestavond W’veen 750 <3 Heemskerk b.v. Uw 14.000 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1983 Geautoriseerd Bang Olufsen Dealer: De Deense vormgevers van beeld en geluid Het langstrekken duurt ongeveer een half uur-drie kwar- r “Waddinxveen is jarig” zijn ongeveer 1.000 mensen in Een foto uit het stuk 'De avond van de zevende juli' zoals deze door de Zevenhuizense toneelgroep Spektakel zal worden opgevoerd in het Anne Frankcentrum op maandagavond 13 juni. WADDINXVEEN Ter afsluiting van de dan drie maanden ge duurd hebbende feestelijkheden in het kader van het 750-jarig be staan van Waddinxveen zal op zaterdagavond 25 juni een geweldig waterfeest in en aan de Gouwe worden gehouden. Voor dit slotfes- tijn werkt de Stichting Waddinxveen 750 Jaar samen met het Sportweekcomité Wadainxveen, dat vorige week de 38e aflevering van de jaarlijkse Sportweek afsloot. WADDINXVEEN/WARMOND - De nu bijna acht jaar uit Wad dinxveen zijnde pastoor J.A.M. Saulenn van de rooms-katholieke st. Victorparochie, viert zondag 19 juni om half elf in de Parochie kerk van de H. Matthias in zijn woonplaats Warmond zijn 40-jarig priesterfeest. Komende zondagmorgen om kwart voor twaalf gaat hij echter voor in de in de Ontmoetingskerk te houden eucharis tieviering. WADDINXVEEN - Zaterdag 18 juni is het zover. Dan wordt in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen de historische feeststoet “Waddinxveen is jarig gehouden. Een kilimeters lang historisch lint zal dan door de Waddinxveense straten trekken. De zich omstreeks half elf die dag in beweging zettende feeststoet is ongeveer twee kilometer lang en zal een route van 7,5 kilometer afleggen. I’ tier. Voor de weer. WADDINXVEEN 1233-1983 Z. 1 Rutten (Noord- Geweldig waterfeest in en aan de Gouwe WADDINXVEEN - Aan de pedagogi sche academie Koningin Wilhelmina in Rotterdam is geslaagd voor het HAVO- diploma Eric v. d. Oest. WADDINXVEEN Dorpstraat 33. Tel. 01828-12218 Zz WADDINXVEEN - Aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Rijks universiteit in Leiden is de 23-jarige Waddinxvener Marten Groen geslaagd voor het doctoraal examen Neder lands recht (strafrechterlijke studie richting). Hij gaat per 1 augustus wer ken bij de Waddinxveense advocaat mr. D. Hoedemaeker. wisselbeker, de le trofee en de le keuzeprijs naar de heer W. Houtman. De 2e en 3e prijs gingen naar de heer H. de Haan resp. de heer W. Holt- huizen sr. Aan de overige deelnemers werden al naar gelang het aantal be haalde punten nog 10 aantrekkelijke keuzeprijzen uitgereikt. SCHOOLZWEMMEN De laatste evenementen van de Sport week Waddinxveen vonden plaats onder heel wat betere weersomstan digheden dan ons de weken daarvoor waren beschoren. De weersverbete- ring zette vorige week woensdag in en had tot gunstig gevolg, dat het schoolzwemmen zich in een grote be langstelling van zowel deelnemers als publiek heeft mogen verheugen. Vrijdagmiddag werd het inhaalpro gramma van het schoolvoetbal in een stralende zon voorspoedig afgewerkt. De finales vonden op zaterdagmiddag plaats. Hiervoor traden aan bij de jongens de Eben Haëzerschool, de Klaas de Vriesschool en de Mr. de Roosschool. Bij de meisjes waren het de Klaas de Vriesschool, de Jan Ligt- hartschool en de De Savomin Loh- manschool. Na een spannende strijd zegevierde tenslotte bij de jongens de Eben Haëzerschool en bij de meisjes was het weer de Klaas de Vriesschool die zich kampioen van het meisjes- schoolvoetbal 1983 mag noemen. Fr - p.l.m. 12.15 uur Beethovenlaan - Groensvoorde - Wadde p.l.m. 12.30 uur Peuleyen - Beet hovenlaan - Dorpstraat p.l.m. 12.45 uur Sniepweg p.l.m. 13.00 uur Beyerincklaan p.l.m. 13.15 uur Ontbinden De winnaars van deze wedstrijd - die door de welwillende medewerking van de ABN Bank en Air Products Waddinxveen gehouden kon worden - hebben intussen bericht gekregen. De overige van de 53 terugontvangen kaartjes waren van de volgende kinderen: Marleen Los (Kockengen), Christina Huurman (Huizen), Willem Jan Allaart (Zegveld), Lucian v.d. Bosch (Loenen), Jeroen Koek (Bode graven), Chantal Franssen (Zeewol- de), Arjan Bennik (Bodegraven), Je roen Terpstra (Bodegraven), Evelien le prijs: Remko Kulling (Neulehe W.D.); 2e prijs: Cor van Elswijk (Erica Dr.); 3e prijs: Wouter Bruijne- steijn (Hasselt Ov.); 4e prijs: Wout Verhoeven (Genemuiden Ov.); 5e prijs: Rudy v.d. Velden (Zwolle); 6e prijs: Joeri van Holsteijn (Ens N.O.P.); 7e prijs: Hanna Korfker (IJsselmuiden)8e prijs: A. de Jong (Biddinghuizen O.FE); 9e prijs: Ivonne v.d. Vaart (Biddinghuizen); 10e prijs: Judith Klein Nagelvoort (Biddinghuizen). GEWELDIGE INZET Mede door de geweldige inzet van pastoor Saulenn bleek het mogelijk, en niet alleen op economische maar ook op ideeêle gronden, dat de Gere formeerde Kerk en de RK-parochie samen één kerk gingen bouwen, de Ontmoetingskerk aan de Groens voorde. In een brief van oktober 1967 schreef pastoor Saulenn “dat gezamenlijk kerkgebruik positief te waarderen is als een stap om de ker ken vertrouwd te maken met elkaar en als bereidheid tot onderling dienstbetoon”. Op 30 augustus 1968 kon een zeer tevreden (en ook zeer trotse) pastoor Saulenn voor de eerste maal voorgaan in de eucha- riestievicring in de (zijn) Ontmoe tingskerk. Na een periode van 10 jaar inten sieve arbeid verhuisde pastoor Sau lenn in augustus 1975 naar War- Bij de jeugdige vissers (t/m 15 jr.) die zaterdagmorgen langs de ringvaart tussen Staringlaan en W. de Zwijger- laan om de prijzen streden, was het Vincent Martens, die met 24 visjes zijn concurrenten Edward Reichard (8) en Johan v.d. Wal (5), verreweg de baas bleef. De volledige uitslag van deze Lions- club-ballonwedstrijd is als volgt (tus sen haakjes de vindplaats). WADDINXVEEN - “De avond van de zevende juli” is het blij spel in drie bedrijven van Ge rard van Dijk dat maandaga vond 13 juni om acht uur in het Anne-Frank-Centrum voor de bejaarden en gehandicapten zal worden opgevoerd door de Zevenhuise toneelgroep Spek takel. Deze avond, die in het kader van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen wordt geor ganiseerd op initiatief van de Culturele Commissie van de Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen, is toegan kelijk tegen betaling van f.1,50. Op deze feestavond treedt ove rigens niet alleen de Zevenhui- zense toneelgroep op. Aan de aanwezigen zal ook worden voorgesteld een aantal dames en heren van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, af deling Waddinxveen, die zich deze avond in historische cos- tuums zullen presenteren. Te vens zullen er een aantal gast vrouwen aanwezig zijn van de Stichting Waddinxveen 750 Jaar, zodat het geheel een uiterst feestelijke aanblik zal geven. Tijdens de pauze zal koffie worden aangeboden met een koekje in het kader van het 750 jaar bestaan. Zoals bekend kunnen zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frank- Centrum kunnen komen gebruik maken van de mogelijkheid om het be kende nummer 15555 te draai en, vanwaar het vervoer gere geld kan worden. VISTOURNOOI Op vrijdagavond zochten ruim 50 hengelaars langs de Gouwe hun stek kie op tussen Burg. Trooststraat en St. Victorstraat. De vangsten varieer den van helemaal niets tot maar liefst 47 stuks. Over één ding waren alle deelnemers het gelukkig unaniem eens, het weer werkte in alle opzich ten mee. Alleen al het zitten aan de Gouwe met af en toe een praatje met de langsslenterende bekenden en/of belangstellenden was een gezellig en aangenaam tijdverdrijf. De prijsuitreiking vond direct na af loop van de wedstrijd plaats in de kantine van Be Fair-voetbal. Sport- weekvoorzitter H. van Gelooven reik te met een toepasselijk woord de eerste prijs (trofee) en wisselbeker voor teams uit aan het team ‘Vaders Vreugd is Moeders verdriet’. De 2e en 3e trofee gingen naar resp. de fa. J. Baas en de fa. Decoratie. kerk, onder het genot koffie, gelegenheid Saulenn geluk te wensen 40-jarig priesterjubileum. rw llllllj V extra hoog scoren. Voor deze gondel- vaart zullen de hefbruggen in Wad dinxveen en in Boskoop in de voor avond rond 20.00 uur en na afloop tot 24.00 uur extra worden bediend. Inlichtingen en/of aanmeldingen bij Sportweekcomité -voorzitter H. van Gelooven, Chopinlaan 12, tel. 13764. hardlaan (voor de hervormde Imma nuëlkerk) actief met een gecombi-, neerde oefening en brandbestrijding en hulpverlening. Dit spectaculaire gebeuren wordt uitgevoerd in het ka der van de activiteiten rond het 750- jarig bestaan van Waddinxveen. IDEE Hans Geel over het idee achter de historische feeststoet “Waddinxveen is jarig”: Ik heb gedacht: Het moet de indruk geven van een groot verjaardagsfeest, vandaar de naam: “Waddinxveen is jarig”, im mers 750 jaar (1233-1983). En zo als dat gaat op verjaardagen - voor al bij ouderen-, dan zeggen de be zoekers tegen de jarige: “Weetje nog wel.. Dat doen we in het eerste deel van de feeststoet ook, we halen herrineringen op en gaan met zeven- mijls laarzen door 750-jaren; uit el ke eeuw een herrinnering, uitgebeeld door Waddinxveense scholen, wijk- verenigingen en Vrouwenbonden.” “We beginnen met 20 april 1233 de stichtingsdatum van ons dorp en dan Feeststoet van 18 juni telt 1.000 deelnemers Het gaat hier om een vrij omvang rijke verkeerscalamiteit met auto- brand, een auto te water met slacht offer (duikers) en het bevrijden van bekneld geraakte verkeersslachtof fers. Mogelijk nog andere verkeers slachtoffers (aangereden fietser (s)). mond, waar hij pastoor werd van de parochie van de H. Matthias. Toen pastoor Saulenn vorig jaar 65 werd is hem, om gezondheidsredenen, eer vol ontslag verleend en verhuisde naar de Lommerlustlaan 64 eveneens te Warmond. RECEPTIE Gezien de grote verdiensten van pas toor Saulenn voor kerkelijk Wad dinxveen, wil de RK-parochie van Sint Victor dit jubileum echter niet ongemerkt voorbij laten gaan. Pas toor Saulenn is daarom dan ook uit genodigd om ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterjubileum op zondag 12 juni voor te gaan in een plechtige eucharistieviering welke zal worden gehouden om 11.45 uur in de Ont moetingskerk aan de Groensvoorde. Deze eucharistieviering zal worden opgeluisterd met zang van het pa- rochieële zangkoor die o.a. de Pas- toralmesse in G van K. Kempter zal uitvoeren. Na de eucharistieviering zal er in de hal van de Ontmoetings- van een kop zijn pastoor met zijn Spectaculair verkeers ongeluk in scene gezet WADDINXVEEN - Rijkspolitie, vrij willige brandweer, plaatselijke EHBO, regionale ambulancedienst en de Waddinxveense huisarts B. Glaser zijn komende zaterdagmiddag 11 juni om twee uur op het kruis punt Prinses Beatrixlaan/Prins Bern- Terpstra (Bodegraven), Judith Broug (Tollenslaan W‘veen), Leontine Kam- minga (Breukelen), J. Blonk (Maars- sen), W. Havenaar (Kockengen), Pa tricia Stollep (Spengen), Laura de Vries (Huizen), Jasper de Vries (Bla ricum), Karin Vetter (Woerden), Die- derik v.d. Plas (Boskoop), Elles Zij- derhand (Kockengen), Natasja Ver hoef (Loosdrecht), Stephanie v.d. Geest (Boskoop), Sebastiaan Corne lls (Eemmeer), Connie v.d. Loo (Bos koop), Sebastiaan Baars (Loos drecht), Freddie van Leeuwen (Breu kelen), Steven van Oosten (Loenen), Reinier Oudijk (Hilversum), Jannie van Maaren (Oud Loosdrecht), Ed win Doeleman (Bussum), E. Blonk (Maarssen), Marije Knijff (Blaricum), Martijn Esveldt (Loensloot), Marjoke Havenaar (Zegveld), Margreet Noote- boom (Huizen), Gaby Treffers (Bodegraven), Nicky Steenland (Al- phen), Marcel Benschop (Bodegra ven), K. Sahli (Breukelen), Marijke Verhoeven (Kockengen), Jolanda Ribbens (Kamerik), Mandy Veuge- lers (Amsterdam), Pieter Verwoerd (Boskoop), Iris van Rutten (Noord- wijk aan Zee). WADDINXVEEN De uitslagen van de op zaterdag 30 april (Koninginnedag) tijdens de op initiatief van de Lionsclub Waddinxveen op het parkeerterrein gehouden jaarlijkse kindermarkt ten bate van de SOS-Kinderdorpen gehouden ballonnenwedstrijd is bekend. Deze wedstrijd is gewonnen door Remko Kul ling. Zijn ballon kwam uiteindelijk het verst terecht, namelijk in het Westduit- se Neulehe. volgen beelden uit 1333, 1433, 1533, enzovoorts. Het begin verbeeldt’t ou de dorp, aan het einde komt “de brug”, dus als we over de Kerkweg rijden richting Dorpstraat, dan staat de hele geschiedenis in de goede vol gorde: vooraan het dorp, achteraan de brug met alles wat er tussen ligt...” Op een verjaardag zegt men ook al- tijd-vooral bij kinderen-: “Wat ben je groot geworden...!”. Dat wordt dus deel II en daarin rijden en lopen mee: de landbouw, de tuinbouw, de vee teelt, de bibliotheek, sportclubs, ve renigingen en een bedrijf in Waddinx veen dat wel heel groot geworden is: De Brandweer!” “Tegen oud en jong zegt men op een verjaardag ook altijd: “wel gefelici teerd...en nog vele jaren!!!”, maar voor Waddinxveen hopen we en nog vele eeuwen!!!”. Deel III bestaat dan ook uit feestelijk versier de wagens met allemaal kleuters, de toekomst van ons dorp, die vrolijk feest vieren bij een meer dan levens grote verjaardagstaart. Het woord historische optocht is dan ook niet juist, veel te plechtig; het zal een his torische feeststoet worden...” 10.30 uur start Beijerincklaan-Sniep- weg-Kanaaldijk-Kanaalstraat p.l.m. 10.45 uur Juliana van Stol- berglaan (langs “Souburgh”)- Ko- nigin Wilhelminaplein-Willem de Zwijgerlaan Jan Willem Frisoweg p.l.m. 11.00 uur Da Costaweg - C. Huygenslaan p.l.m. 11.15 uur Herman Heyer- manslaan - Tollenslaan - B. Toussaint- singel - Staringlaan - Brederolaan p.l.m. 11.30 uur Koningin Wilhel- minasingel - Koningin Wilhelmina- plein - (langs B en W p.l.m. 11.45 uur Willem de Zwij gerlaan - Pr. Beatrixlaan - Spoor wegovergang p.l.m. 12.00 uur Kerkweg-West (langs de flats voor bejaarden) - Chopinlaan (langs Anne Frank) Door de E.H.B.O zullen een aantal lotus-slachtoffers worden ingezet. De regionale ambulancedienst stelt een ambulanceauto met bemanning beschikbaar. Melding en alarmering worden zo mogelijk op de band weer geven. Pastoor Saulenn, die in september 1975 ons Gouwedorp verliet, werd geboren op 1 juli 1917 te Hoorn en werd op 17 juni 1943 tot priester ge wijd. Nadat hij gedurende 22 jaar als pastoor werkzaam was geweest in Rotterdam, Den Haag en Voorburg, kwam hij in 1965 naar Waddinxveen. Naast zijn primaire taak, de zielzorg voor de destijds 3000 roomskatho lieken van de Sint Victorparochie, kreeg hij van bisschop Jansen de op dracht mee, om in het zich nog steeds sterk uitbreidende Waddinx veen, een nieuwe RK-Kerk te bou wen. Naast de Sint Victor Kerk aan de Zuidkade, bezat de RK-parochie een noodkerk, de Sint Petruskapel, welke was gelegen aan de Jan Wil lem Frisoweg. De nieuwe kerk zou moeten worden gebouwd in Groens- waard waar ook de Gereformeerde Kerk bouwplannen had. Het programma, dat om ongeveer 19.00 uur begint, bevat onder meer demonstraties waterskiën van topni veau, parasailing, parachutespringen, stuntvliegen en last but not least een prachtig vuurwerk! Voor de kinderen zal een bijzondere ‘spring-attractie’ aanwezig zijn! Na deze zeer bijzondere show, waar van het einde om ongeveer 21f30 uur wordt verwacht, zal - bij vol doende deelname - nog een ‘gondel- vaart’ worden gehouden. Aan deze gondelvaart kan iedereen meedoen. Alle bedrijven, verenigingen, scholen of particulieren worden hierbij uitge nodigd met een drijvend object (wel rivierwaardig) mee te dingen naar de prachtige prijzen. Gezien de aard van het feest zal bij de beoordeling (door een deskundige jury) een historisch gegeven uit de rijke geschiedenis van Waddinxveen De historische feeststoet is voorbe reid door Joke Mons-Bos, Brugweg 29, tel: 15909, Leonie Glasbeek-de Hamer, Wilhelminakade 92, tel: 16126, Henk van der Bas, Willem de Rijkelaan 48, tel: 12731 en Hans Geel, Wilgenhorst 50, tel: 15168. Samen met de politie, die met por tofoons de hele route in de gaten houdt, zullen zij de deelnemers en toeschouwers veel plezier laten bele ven aan de feeststoet, waarvoor za terdagmorgen 18 juni vanaf half ne gen de Beijerincklaan wordt afgeslo ten totdat de feeststoet voorbij trekt. Bewoners langs de J.W. Frisoweg, Da Costaweg en C, Huygenslaan worden verzocht hun auto die dag elders te parkeren. Iedereen die lans.die route van de feeststoet wordt verzocht de vlag uit te steken. VOETBAL Zaterdagavond werden - ook nu weer begunstigd door prachtig weer - de uitgestelde finales van het bedrijfs-, straat- en damesvoetbal gespeeld. Na soms wat (te) felle duels, waarbij de uitstekend leidende scheidsrechters op tactische wijze de gemoederen wisten te sussen bereikte tenslotte het PTT-team de hoogste plaats ge volgd door resp. de firma’s Edelman en Alblas De sportiviteitsprijs ging naar het team van Glasbeek Finish. Bij het straatvoetbal ging de Burg. Trooststraat - gesteund door een gro te enthousiaste supportersschare, die zelfs spandoeken en toeters meevoer de - regelrecht op de overwinning af. De tweede plaats werd ingenomen door het team van het ‘Smulhoekje’. Tot zeer laat in de avond gaven de Burg. Trooststraat-fans op feestelijke wijze uiting aan hun vreugde over het behaalde kampioenschap. Bij de dames-finales bleef de span ning tot het laatste toe bewaard. Uit eindelijk gooide “t Kleyntje’ de hoogste ogen en eidigdc op de eerste plaats, gevolgd door ‘Hockey’ en de Bij de individuele deelnemers ging de ‘Blauwwitten’. De sportiviteitsprijs ging bij de dames naar de ‘van Leeu- wen-specials’. Deze mooie en vrij druk bezochte voetbalavond vormde toch nog een plezierige afsluiting van de 38e Sport week Waddinxveen, die zeker niet als de meest geslaagde in de annalen zal worden vermeld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7