GEMEENTE WADDINXVEEN Trots op planten-tekeningen papa kruiderij de peperboom Waddinxveen Zingt ’83 op cassettebandje Onderwijsvoorstellen aan de Waddinxveense gemeenteraad Energiebesparende maatregelen in vier hervormde schoolgebouwen Voor de liefste, beste, aardigste vaders en opa’s hebben wij de leukste kado’s 4 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN VRIJWILLIGERSWERK INZAMELINGEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN Een VISGRILLmet vele andere kado’s 4 leuke dingen, dat u zeker verbaasd gratis vuurkruiden voor de barbeque. Een wijn thermometer, of een keus uit de Een MOK met papa of opa erop, tuinfakkels en nog zoveel andere die wij voor u hebben. OPENBAAR VERVOER/ AFSLUITING VAN WEGEN zult zijn. Optocht; Wijziging Dienstregeling Busvervoer AGENDA V PASSAGE 228 WADDINXVEEN 01820-15767 01727-4044 070-210001 TEL.01828 ~176fiQ A 12222 13000 13000 Lijn 176. Commissie voor de onderwijszaken Woensdag 22 juni 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Komt u gewoon even kijken. T I' rende maatregelen in vier hervormde scholen. Commissie voor de financiën Donderdag 16 juni 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Welzijnszaken Donderdag 16 juni 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN De vanavond (woensdag) vergaderende ge meenteraad gaat op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders een aantal onderwijsbesluiten nemen. Het betreft hier niet alleen de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor dl.— kleuter- en basisscholen, maar ook het treffen van energiebespa- het college van Burgemeester N 1-1 TL WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 JUNI 1983 1 01820-16066 010-362244 het Gemeenschappelijk 13. AGENDA .4,', I Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben aan het Prins Bernhard Fonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 20 juni t/m 3 juli dit jaar. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een duidelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Richting Station Noord: De bus van ca. vijf voor half twaalf rijdt via het NS station en de Pr. Beatrixlaan. De bus van ca. vijf voor half één eindigt bij Albert Heyn. De bus van ca. vijf voor half twee komt Waddinxveen binnen via de 2e Bloksweg. Als gevolg van deze optocht is op 18 juni de Beijerincklaan van ca. 9.00 uur tot ca. 15.00 uur afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de IJsermanweg en de Tweede Bloksweg. Verder dient u er re kening mee te houden dat tijdens het passeren van de optocht, dat naar schatting 30 minuten zal duren, er geen verkeer mogelijk is in de bovengenoemde straten. Wij wijzen erop dat tijdens het passeren van de optocht, in het be lang van een vlotte doorgang en ter voorkoming van beschadigingen aan voertuigen in de Jan Willem Frisoweg en de Da Costaweg geen auto’s geparkeerd kunnen worden. Richting Zoetermeer: De bus van half elf rijdt via de 2e Bloksweg. De bus van half één begint bij Albert Heyn. Richting Station Noord: De bus van ca. half elf komt via de 2e Bloksweg. De bus van ca. half één rijdt tot het NS station. Lijn 177. De bussen vanaf ca. tien over half elf tot en met ca. tien over half één rijden in beide richtingen via de Noordkade. Er zal extra gehalteerd worden ter hoogte van de Willem de Zwijgerlaan. Vanaf de haltes Noordkade en Oranjelaan (Rabobank) wordt zoveel mogelijk op tijd vertrokken voor resp. de richting Boskoop en Gouda. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, J. Meuleman de burgemeester, Van der Linden. Vacaturebank vrijwilligerswerk Waddinxveen (Informatie over vrijwilligerswerk voor haanlozen) Koördinatrice Trudy Kraaygemeentehuis, Raadhuisplein 1kamer 23, tel. 01828-14433, tst. 122. Dagelijks van 8.30-12.30 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 GEREFORMEERDE SCHOOL Het bestuur van de Gereformeerde schoolvereniging Gouda en omstre- b Lijn 175. Richting Rotterdam: De bus van kwart voor elf rijdt via de Esdoornlaan. De bus van kwart voor twaalf rijdt via de Chopinlaan en het NS stati on (dus de route van lijn 176). De bus van kwart voor één vertrekt vanaf Albert Heyn. seizoen gemaakte werkstukken aan het publiek zullen tonen. De Waddinxveense vrouwen volgden een cursus die Tineke Pruijmboom voor de eerste maal gaf op initiatief van de af deling Waddinxveen van de Neder- HERVORMDE SCHOLEN De ‘Vereniging tot stichting en in standhouding van Ned. Herv. Chr. scholen’ heeft een verzoek ingediend om medewerking voor ombouw van de olie-gestookte c.v.-installatie in de kleuterschool ‘De Goede Herder’ tot een gas-gestookte installatié. De gevraagde medewerking heeft te recht geen betrekking op de nood zakelijke vervanging van de ketel. Die vervanging moetimmers als ‘gewoon onderhoud’ worden aangemerkt en de kosten daarvan dienen door het schoolbestuur bestreden te worden uit de ‘lokaalvergoeding’. De kosten, die gemoeid zijn met de ‘ombouw op gas’, worden geraamd op (afgerond) f4.700,-. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - Van de op dins dag 17 mei gehouden zangmanifestatie Waddinxveen Zingt ’83 is een professi onele opname gemaakt, die vanaf van daag op een cassettebandje verkrijg baar is voor 12,50. Op het bandje van goede kwaliteit staat nagenoeg het hele concert, omdat geko- zen is voor een bandje met 2 keer 45 mi nuten speeltijd. Gezien de vele reacties na het concert zal er ongetwijfeld belangstelling be staan voor deze musiccassette. Het is op bestelling verkrijgbaar bij de heer N. Vavier, Brugweg 9, tel. 14114 of bij een van de koorleden van het CWM ”De Gouwestem”. In verband met de optocht kunnen de bussen tussen 10.30 en 13.30 uur niet geheel volgens de gebruikelijke route rijden. Hieronder volgen, per lijn en per richting, de wijzigingen in de busdiensten van Westnederland: ENERGIEBESPARING Het bestuur van de ‘Vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. scholen’ heeft de gemeen te medewerking gevraagd voor energiebesparende maatregelen in de volgende onder zijn beheer staande scholen voor kleuter- en lager onder wijs: Kleuterschool ‘De Goede Herder’; Bethelschool voor kleuter- en lager onderwijs, Eben Haëzerschool voor lager on derwijs, Rehobothschool voor lager onder wijs. De maatregelen hebben in hoofdzaak betrekking op voorzieningen aan de c.v.-installaties en op spouwmuuriso- latie. De door het schoolbestuur ge vraagde voorzieningen komen nage noeg overeen met die welke op de openbare scholen zijn getroffen. Mede in verband hiermede kan ge- seld worden dat door het verlenen van de gevraagde medewerking de ‘normale eisen’ niet zullen worden overschreden. Het college heeft in zijn vergadering van 17 mei 1983 in principe besloten de raad voor te stellen de gevraagde medewerking te verlenen behoudens het aanbrengen van een rookgasklep in een rookkanaal in de Bethelschool. Behandeling van het verzoek in de commissie voor de onderwijszaken de onderwijszaken kan zich met de aanschaffingen verenigen. De com missie voor de financiën gaat slechts akkoord als bedoelde apparaten niet aanwezig zijn in de Mr. A. de Roos- lagere school. Naar aanleiding hier van merken B. en W. op dat de des tijds bij de inrichting van de lagere school aangeschafte schrijfmachine kortgeleden wegens diverse gebreken is afgestoten. De thans aan te schaf fen schrijfmachine zal tevens door de lagere school worden gebruikt. Nu bij deze aanschaffing het ‘normbedrag’ van f 300,- met ongeveer f 100,- zal worden overschreden zal laatstge noemd bedrag ten laste van de ex ploitatie van de lagere school worden gebracht. Op de lagere school is een diaprojec tor aanwezig. Dat apparaat is inmid dels 10 jaar oud. Gelet op het veel vuldig gebruik is een samenwerking tussen de beide scholen hier niet een voudig. Nu kortgeleden kredieten be schikbaar zijn gesteld voor dergelijke apparaten voor een aantal bijzondere scholen menen B. en W. dat aanschaf fing van het gevraagde apparaat ook gerechtvaardigd is in het kader van de WADDINXVEEN - Ingekleurde pen tekeningen van wilde planten zullen binnenkort te zien zijn in het Drieluik in Gouda, waar de cursisten van de door de Waddinxveense Tineke Pruijm- boom-van Beek hun in het afgelopen Op 18 juni a.s. organiseert de Stichting’’Waddinxveen 750 jaar” een feestelijke optocht door Waddinxveen. Deze optocht, die geheel in het kader staat van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen, zal tus sen circa 10.30 en 14.00 uur de volgende route passeren; Beijerincklaan - Sniepweg - Kanaaldijk - Kanaalstraat - Juliana van Stolberglaan - Willem de Zwijgerlaan - Jan Willem Frisoweg - Da Costaweg- C. Huygenslaan - H. Heijermanslaan - Staringlaan - Bre- derolaan - Kon. Wilhelminasingel - Willem de Zwijgerlaan - Pr. Be atrixlaan - Kerkweg-West - Chopinlaan - Beethovenlaan - Groens- voorde - Wadde - Peuleyen - Beethovenlaan - Dorpstraat - Piasweg - Sniepweg - Beijerincklaan. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) 1. Verslag van de vergadering van 26 mei 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Huurverhoging gemeentewoningen per 1 juli 1983. 4. Aanschaffing van verbindings- en hulpverleningsmateriaal t.b.v. de brandweer. 5. Vaststelling exploitatievergoeding bijzondere scholen voor ge- Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein; donderdagmorgen van 08.30-09.30 uur. Onkruidbestrijding Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten uit be- sparings- en milieu-overwegingen dit jaar geen chemische bestrij ding van onkruid in bestrating uit te voeren. op 25 mei 1983 heeft ertoe geleid dat deze commissie unaniem heeft geadviseerd de door het schoolbe stuur gevraagde rookgasklep wel mee te nemen in het voorstel aan de raad. De commissie voor de financiën heeft op 26 mei 1983 besloten in te stem men met het principe-besluit van het college. Op basis van de uitgebrachte advie zen en na heroverweging van de geda ne aanvraag heeft het college in meer derheid besloten de raad alsnog voor te stellen het verzoek tot het aan brengen van de rookgasklep eveneens in te willigen. Wethouder P.F.J. van Schie (CDA) kan zich hiermee niet verenigen. Met deze werkzaamheden is een kre diet benodigd van f 57.000,- (incl. rookgasklep voor de Bethelschool). Het schoolbestuur heeft inmiddels rijkssubsidie aangevraagd voor de voorzieningen die op grond van de normen voor subsidie in aanmerking komen. B. en W. zullen het bestuur geen toestemming voor uitvoering van de werkzaamheden geven voor dat deze subsidie is veiliggesteld. PINKELTJE Het is volgens B. en W. gewenst dat de olie-gestookte c.v.-installatie in de openbare kleuterschool Pinkeltje (van Mecklenburg Schwerinlaan) wordt vervangen door een gas-ge stookte installatie. Bovendien dient de aanwezige ketel te worden vervan gen. De ketel is ongeveer 17 jaar oud. De ze moet daarom geacht worden ver sleten te zijn en de vervanging - niet de ombouw naar een gas-gestookte installatie - behoort in verband hier mede als ‘gewoon onderhoud’, te wor den aangemerkt. De totale kosten van deze voorzienin gen worden geraamd op f 12.500,-. De kosten voor de vervanging van de ketel kunnen gesteld worden op f 6.000,-, voor de ‘ombouw op gas’ resteert dan een bedrag van f 6.500,-. woon lager onderwijs over 1982. 6. Vervanging centrale verwarmingsinstallatie in Jan Ligthart- school en gymnastieklokaal. 7. Vervanging meubilair Klaas de Vriesschool. 8. Evaluatierapport Vacaturebank Vrijwilligerswerk Waddinx veen. 9. Krediet aanleg C. A.I. bestemmingsplan Zuidplas. 10. Verkoop grond in Wijk Zuidplas aan De Langen en Van den Berg B.V. te Bergambacht. 11. Verkoop grond in Wijk Zuidplas aan het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken te Gouda. 12. Verkoop grond in Wijk Zuidplas aan A.A. v.d. Windt te Wad dinxveen. Gemeenterekening 1980 incl. bijbehorende wijziging begroting 1980 nr. D 85 en wijziging begroting 1981 nr. D 89. 14. Eventuele aanvullende voorstellen. 15. Rondvraag. landse Bond van Plattelandsvrouwen. Over de cursus en het tekenwerk van de dames binnenkort meer in het Week blad voor Waddinxveen. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom). MR. A. DE ROOS Dé hoofdleidster van de openbare Mr. A. de Roos-kleuterschool (Win gerd) heeft gevraagd over te mogen gaan tot de aanschaffing van een schrijfmachine en een diaprojector met toebehoren. De commissie voor der meer in verband met de wisselen de grootte van de leerlingen is een kleine reserve wenselijk. Voor de 15 sets is een krediet benodigd van f 2.920,50. De leer- en hulpmiddelen worden ge vraagd in verband met de toename van leerlingen in het eerste leerjaar. Gelet op de rijksnormen willen B. en W., in afwijking van het verzoek, een krediet beschikbaar stellen van f 1.900,-. 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Verslagen van de vergaderingen van 21 en 28 april 1983. 3. Ter informatie. 4. Evaluatierapport Vakaturebank Vrijwilligerswerk. 5. Wijziging Plannings- en inspraakverordening sociaal-cultureel werk. 6. Evaluatie-activiteiten ’’Spintol” le helft 1983. 7. Rondvraag en sluiting. ken heeft de gemeente om medewer king verzocht voor: de aanschaffing van 15 leerlingen sets voor de Gereformeerde school al hier, aanvulling van leer- en hulpmidde len van die school. De school beschikt over 130 leerlin gensets en vraagt thans een aanvulling van 15 sets in verband met de stijging van het aantal leerlingen per augustus a.s. van 124 naar tenminste 139. On- - 'f 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 25 mei 1983. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Beschikbaarstelling van een krediet voor wijziging van de c.v.-in stallatie in de Jan Ligthartschool en het daarbij gelegen gymnas tieklokaal. 5. Beschikbaarstelling van een krediet voor vervanging van een leermiddelenkast en een aantal stoelen op de Klaas de Vries school. 6. Vaststelling van de exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1982. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Commissie voor openbare werken en bedrijven Woensdag 22 juni 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. scholen heeft verder om medewerking verzocht voor de vol gende aanschaffingen: een 24-gaats perforator ten behoe ve van de kleuterschool ‘De Morgen ster’ (kosten f 250,-); een diaprojector met toebehoren ten behoeve van de kleuterschool ‘De Goede Herder’ (kosten f 1026,-). Daar het hier betreft eerste aanschaf fingen waarbij door inwilliging van het verzoek de normale eisen, te stel len aan het geven van kleuteronder wijs, niet zullen worden overschre den, stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen en het benodigde krediet van f 1.276,- beschikbaar te stellen. Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Ned. Herv. Chr. scholen wil tenslotte me dewerking van de Gemeente voor: 1. de aanvulling van leermiddelen voor de Bethelschool in verband met de toename van het aantal leerlingen in het 2e leerjaar per augustus a.s.: 2. de aanschaffing van een stencil- inbrander voor de Eben Haëzer school; 3. de vervanging Van een 4-tal bord- stellingen in de Eben Haëzerschool. Overeenkomstig het verzoek van B. en W. heeft het schoolbestuur bij brief van 20 mei 1983 de aanvraag voor de Bethelschool gewijzigd. De kosten worden thans geraamd op f 850,-. Voor de Eben Haëzerschool is niet eerder een stencilinbrander aangeschaft. De kosten van de sten cilinbrander, incl. luchtafvoer, be dragen f 2.980,-. De oude bordstellingen in de Eben Haëzerschool zijn versleten; repara tie is niet meer mogelijk of verant woord. Met de vervanging is een kre diet benodigd van f 5.015,-. financiële gelijkstelling openbaar/bij- zonder onderwijs. Zo immers voor de kleuterschool geen extra krediet be- diverse schikbaar wordt gesteld dan kan wor den aangenomen dat binnen afzien bare tijd - zoals vermeld is het aan wezige apparaat 10 jaar oud - vervan ging zal moeten plaatsvinden ten laste van de exploitatie van één van de beide scholen. Gelet op het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor om voor de aan schaffing van een schrijfmachine en een diaprojector een krediet beschik baar te stellen van f 1.315,- (f 300,- plus f 1.015,-). 1 ia

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3