Bonnen voor directrice L. v verkeersdrukte C. Boonstoppel nam afscheid Gouwebrug zorgt voor minder in Waddinxveen d. Bijl vrachtwagens in woonwijken Afscheid van De Rank Niet meer parkeerruimte Gouda Garen BV Een boekenbon? Verwachting M. Boere: Roubos BV Congres van Jehova’s in Utrecht Een boekenbon? Tussen CDA- en VVD-wethouder alleen verslag pittig en hard tweegesprek In notulen van gemeenteraad is woord ’leugenaar’geschrapt Jf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 JULI 1983 Een roos voorde vertrekkende De Rank-directrice mevrouw L. C. van der Bijl. (Foto: Weekblad voor Waddinx- NIET SEIZOENGEBONDEN! 4 M. BOERE PvdA ALTIJD WELKOM! P. F. J. VANSCHIE (CDA) WADDINXVEEN - PvdA-fractievoorzitter M. Boere verwacht dat de te reconstrueren Gouwebrug in het voormalige deel van rijkswegA 12 (Den Haag-Utrecht) straks niet alleen een belangrijke ontsluiting van het langs de kanaaldijk te maken bedrijfsterrein Coenecoop zal betekenen, maar dat de voor het regionale verkeer beschikbaar komende oeververbinding veen/Sjaak Noteboom). notulen eens zijn. De heer C. Boonstoppel toen hij in 1978 ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana werd onderscheiden met de goueden ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). WADDINXVEEN - In de vorige week donderdag aan de Waddinx veense gemeenteraadsleden voor het maken van eventuele op- en aanmerkingen gestuurde concept-notulen van de op woensdag avond 15 juni gehouden gemeenteraadsvergadering staat niet dat CDA-wethouder P.F.J. van Schie zijn collega-wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester voor leugenaar zou hebben uitge maakt en zou hebben gevloekt bij de behandeling van het voorstel tot het verlenen van medewerking voor energiebesparende maatre gelen in de kleuter- en lagere scholen, uitgaande van de Vereniging tot stichting en instandhouding van Nederlands Hervormde Chris telijke Scholen. Voor woensdag 17 augustus moetende raadsleden gemeentesecretaris J. Meuleman laten weten of zij het met deze WADDINXVEEN Met ingang van het nieuwe schooljaar is me vrouw L.C. van der Bijl niet meer als directrice aan de christelijke school voor Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs (LHNO, Rank aan de Esdoomlaan verbonden. Zij maakt namelijk gebruik van de kortgeleden uitgebreide regeling tot vervroegde uittreding. Mevrouw Van der Bijl, die 17 jaar aan de Waddinxveense school verbonden is geweest, werd vorige week donderdag bij wijze van afscheid op de school een vrolijke muzikale morgen aangeboden door de leerlingen. het nieuwe schooljaar is me- bw. 2SL f I de gemeente i i grote vakantie worden waargenomen door mevrouw J.G. den Bakker, waarnemend adjunct-directrice wordt mevrouw C.A. v.d. Spek. Van die ruim 48 jaar is de heer Boon stoppel 33 jaar directeur geweest. Van hem werd afscheid genomen tijdens een speciale bijeenkomst van commissaris sen en aandeelhouders. Het voltallige personeel van Boonstoppel BV en haar dochterondernemingen drukte tijdens een receptie in een zeer volle en die dag evenzeer warme kantine van het bedrijf de hand van ’’meneer Kees”, zoals de scheidende directeur door praktisch ie dereen wordt genoemd. Een karakteristieke figuur die een be langrijke rol heeft gespeeld bij de groei van het bedrijf, al zei hij in zijn af scheidsspeech, als reactie op de vele, aan hem gerichte, lovende woorden dat alles alleen maar tot stand is kunnen ko men mede door de inzet van zijn mede werkers. De afgetreden directeur zei tenslotte het volste vertrouwen te heb ben in hen die zijn taken zullen overne men. WADDINXVEEN - De plaatselijke rijkspolitie treedt sinds deze maand verbaliserend op tegen bestuurders van vrachtwagens die hun wegreuzen in Waddinxveen buiten de daarvoor aangewezen plaatsen plaatsen parke ren. Omdat ze dan in strijd zijn met de Waddinxveense parkeerexcessen- verordening, die wil voorkomen dat er vrachtwagens in de woonwijken staan ’s avonds en in het weekeinde, worden er bonnen uitgedeeld. Ingevolge de Parkeerexcessenverorde- ning Waddinxveen is het verboden om vrachtwagens die, met inbegrip van de lading, langer zijn dan 6 meter, te par keren op de openbare wegen binnen de bebouwde kom van de gemeente Wad dinxveen. Dit verbod geldt van maan dag tot en met vrijdag van 19.00 tot 07.00 uur en tijdens de weekenden. L. M. OOSTERBROEK- WAAGMEESTER (VVD) WADDINXVEEN - De heer E. W. Berger is nu de enige directeur van lak- en vernisfabriek Wed. Boonstoppel en Zonen BV aan de Wilhelmina- kade na het vertrek van de heer C. Boonstoppel. De heer Boonstoppel, die als adviseur van de directie aan het verfconcern verbonden blijft, is na een dienstverband van ruim 48 jaar afgetreden als directeur van deze vennoot schap en haar dochterondernemingen Boonstoppel Arnhem BV en BV Halocel te Utrecht. ook het aantal verkeersbewegingen in het centrum van Waddinxveen zal beperken. GEEN SCHOONHEIDSPRIJS “Ik druk me eufemistisch uit met te stellen dat de behandeling van dit voorstel geen schoonheidsprijs ver dient”, verklaarde PVDA-raadslid D. Lont volgens de concept-notulen. Namens de VVD-fractie zei K.A. Warmenhoven voornamelijk geïnte resseerd te zijn in de vraag waarom het standpunt van het college van B en W. was gewijzigd om de rook- gasklep alsnog toe te staan in de energiebesparende voorzieningen van de hervormde scholen, omdat de be sparing met zo’n klep marginaal is. Eenzelfde geluid liet de heer H.P. Barth (D’66) horen, na zijn verba zing erover uitgesproken te hebben dat de raadscommissie voor de on derwijszaken over deze zaak had ge adviseerd, terwijl bij een rookgasklep geen enkel onderwijskundig aspect aan de orde is. Hoe het raadsincident zich verder ontwikkelde en uiteindelijk een confrontatie tussen de wethouders Van Schie en mevrouw Oosterbroek- Waagmeester tot gevolg had blijkt uit de volgende beperkte weergave- uit de concept-notulen: “Wethouder Oosterbroek-Waagmees- ter merkt op, dat zij zich de irritatie Zoals bekend heeft VVD-fractievoor- zitter K.W.Th. van Soest over deze wethoudersruzie een brief gestuurd aan de CDA-gemeenteraadsfractie. In dit schrijven wordt gerept van be schuldigingen aan het adres aan de li berale wethouder van de zijde van de CDA-wethouder en CDA-fractievoor- zitter drs. G. Blom en wordt de wijze waarop het christen-democratische tweetal de discussie voerde op ge spannen voet met de fatsoenlijke ma nier van praten en discussiëren in de raad genoemd. bedrijfsterrein Coenecoop op de rijkswegen - achten B. en W. het uit ge ven van ruim een ton zeer zeker verant woord. aangelegenheid nagedacht. Er was sprake van een dubbel advies. Het technische luidde, dat het geen zin heeft een dergelijke investering te doen. Daarnaast was er het advies van de afdeling onderwijs. Het col lege heeft wel degelijk geweten, wat het heeft gedaan. Vandaar, dat hij zich redelijk opwindt over deze aan gelegenheid. Het college heeft ge woon zoals het altijd doet op grond van stukken besloten, dat geen voor stel voor die rookgasklep moest wor den gedaan. Dat stuk is verder ter behandeling naar de commissie gegaan, gewoon als beslissing van B. en W. Hij heeft ook niet begrepen dat het de com missie voor onderwijszaken is ge weest, die heeft gesteld, dat die rook gasklep er wel moest komen. Neen, een lid van het college heeft gemeend dat te moeten gaan verdedigen, dat er wel een klep moest komen, nota bene met naar hij heeft begrepen als argument, dat die school alles tot nu toe toch al zo goedkoop heeft ge daan. Vanavond en in eerdere com missievergaderingen heeft hij echter steeds van de kant van de raad moe ten horen, dat het blijkbaar bij de scholen niet op kan. Nu heeft spreker in de commissie voor de financiën het besluit van B. en W. verdedigd. Er is wel als argument gebruikt, dat de openbare lagere scholen die klep ook niet krijgen, maar dat is geen argu ment in dezen, want op een zekere zolder is het ding wel aangebracht. Het gaat om het rendement. Wat de financiële consequenties betreft wijst spreker erop, dat de gemeente nu op draait voor de kapitaallasten en dat de school straks ook nog het rende ment a 680 m3 per jaar opstrijkt. De woorden van de heer Warmenhoven aanhalend zegt hij, dat deze rook gasklep een relatief zeer beperkt nut heeft. Ook wijst hij op volgende stap pen die met dezelfde argumentatie zouden kunnen worden aangevraagd. Zo zou men kunnen stellen, dat dub bele ramen wel erg plezierig zijn en dat er ook nog wat kubieke meters gas mee worden bespaard. Deze zijn echter in openbare gebouwen niet aangebracht, omdat het nut niet op weegt tegen de kosten. De gemeente is door gebrek aan geld niet ideolo gisch bezig maar op rendementsbasis. Concluderend stelt spreker, dat hij de raad sterk ontraadt met dit voorstel in te stemmen, gelet ook op de con sequenties ervan in de vorm van vol gende stappen.” “Wethouder Oosterbroek-Waagmees- ter betoogt, dat als er sprake is van twee adviezen, het voor haar geen uitgemaakte zaak is, dat het tech- Door Burgemeester en Wethouders is een aantal plaatsen aangewezen waar vrachtwagens met een lengte van meer dan 6 meter wél mogen worden gepar keerd. Deze uitzonderingen zijn: de Alberdingk Thijmlaam; de Mercuriusweg; de van Speijkstraat; het parkeerterrein aan de Sniepweg. Omdat in de praktijk werd geconsta teerd dat door lange vrachtwagens ook buiten deze plaatsen werd geparkeerd, is onderzocht of er aanleiding was om meer parkeergelegenheid voor vrach twagens te creëren. Dit onderzoek wees uit dat er in totaliteit voldoende par keergelegenheid was, zodat er voor uit breiding geen reden is. "LINTJE” Het was in 1978 ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana dat de heer Boonstoppel de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau op de revers werd gespeld. De inmiddels 66 jaar geworden, aan de Jan Dorrekenskade-Oost wonende, Wad- dinxvener gaf toen nog volop leiding aan de in 1915 opgerichte lak- en vernis fabriek Wed. Boonstoppel en Zonen BV, waarbij hij in 1935 in dienst trad. Zieker is dat door de krachtige leiding en doorzettingsvermogen van de 5 jaar ge leden koninklijk onderscheiden Wad- dinxvener Boonstoppel NV een grote plaats heeft ingenomen onder de Euro pese lak- en vernisfabrieken. Sinds 1950 is de heer Boonstoppel directeur van het door hem tot grote bloei gebrachte bedrijf geweest, dat in de afgelopen ja- ren nog een forse uitbreiding realiseer de. Ook buiten zijn dagelijkse werkzaam heden is de heer Boonstoppel steeds ac tief geweest in het bestuur van de afde ling voetbal van Be Fair, in de gemeen telijke commissie voor sportzaken en als lid van de commissie van beheer van de Gereformeerde Kerk. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer en Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven Koninklijke Gouda Garen BV, Gou da, met als vestigingsplaats Waddinx veen. Omschrijving van het pas van een NV in een BV omgezette be drijf: de fabricage van- en de handel in touw enz. Maatschappelijk kapi taal f. 1.000.000,--, waarvan ge- plaatst/gestort f. 505.000,--. Direc teur: L. Hoebée te Reeuwijk. Com- mesaris: B.W. Buenk te Moordrecht. NAUWELIJKS CHRISTELIJK “Om op fel persoonlijke wijze be schuldigingen te uiten is nauwelijks christelijk te noemen. Dit betreft dan het woordgebruik van de CDA-wet- houder, dat ondanks het feit dat zijn microfoon niet aanstond, duidelijk voor iedereen hoorbaar was. Ingrij pen van de voorzitter zou niemand verbaasd hebben”, zo staat er in de liberale brief. Over deze zaak schreef de heer Van Soest ook nog in het VVD-partijblad “Politiek Waddinx veen”, w aarin hij vond dat deze wijze van discussiëren geen schoonheids prijs verdiende. Wie nu de notulen van de betreffen de raadsvergadering leest komt wel een pittig en hard tweegesprek tus sen de CDA- en de VVD-wethouder tegen over het plaatsen van een rook gasklepje van f. 3.000,--, maar van een onverkwikkelijke woordkeus is daarbij geen sprake. In de discussie spreekt drs. G. Blom (CDA) wel zijn verbazing uit over de pre sentatie en de behandeling van het betreffende voorstel, omdat in het raadsvoorstel had moeten staan dat de raadscommissie voor de financiën tegen de rookgasklep was en er ken nelijk nu sprake was van een plot selinge ommezwaai van het college van B. en W. Mevrouw L.C. van der Bijl, een Zeeuwse van geboorte, begon haar onderwijsloopbaan, vlak na de oor log, als kook- en huishoudlerares in Aalten. Enkele jaren later vertrok zij naar Middelburg. Directrice werd zij voor het eerst in het Brabantse Fijnaart en in 1966 kwam zij naar de Chr. School voor LHNO ‘De Rank’ in Waddinxveen, waar zij een soort bouw-directrice werd, want in haar periode werd de gymnastiekzaal ver groot en werd de school uitgebreid met 4 nieuwe lokalen en een gemeen schapsruimte. Haar taak zal na de lijk gezongen afscheidssong op de melodie van ‘Starmaker’. Gezeten in de kring van leerlingen, docenten en bestuur werd mevrouw Van der Bijl door iedereen al zingend ten afscheid uitgezwaaid. Cadeaus op het gebied van ‘bloemen en planten’ drukten dank en waardering uit voor wat de directrice 17 jaar lang voor ‘De Rank’ heeft gedaan. Met een woordje van dank van mevrouw Van der Bijl en de wederzijds uitgespro ken wens dat God school en directri ce mag zegenen, werd het afscheids feest besloten. WADDINXVEEN/GOUDA - Het Wachttoren Bijbel en Traktaatg^ppot- schap in Nederland heeft de plannen be kendgemaakt voor een congres in de stad Utrecht, waar alle Getuigen van Je hovah uit Nederland zullen bijeenko men. Uit de omgeving van Waddinx veen en Gouda zullen 110 personen ge durende de congresrede van 28 tot en met 31 juli 1983 in de Jaarbeurshallen zijn vergaderd. De verwachting is dat in totaal 40.000 personen dit congres zul len bijwonen. In het kader van het thema van deze vierdaagse vergadering, namelijk ”Ko- ninkrijkseenheid”, zei de progrmma- voorzitter van het congres, de heer G. J. Piet, dat voor Jehovah’s Getuigen de verdeeldheid in de wereld iets alarme rends is. ”Er is een diepe bezorgdheid voor de toekomst”, zo zei hij. ”De toenemende dialoog over de noodzaak van nuclaire wapenbeheersing, de dreiging van oor log, terrorisme en verdeeldheid op nati onale schaal doet bij veel mensen de vraag rijzen of wereldvrede wel moge lijk is. Dit congres zal er de nadruk op leggen in een nieuwe richting te kijken voor de oplossing van deze problemen. Wij zijn ervan overtuigd dat het door Jezus Christus bestuurde konninkrijk van God voor de mensheid de enige hoop is op blijvende vrede en zekerheid. Het programma zal een overzicht geven op welke wijze en wanneer dit uiteindeijk verwezenlijkt zal worden. Hij zei dat in de gemeenteraadsverga dering waarin zonder dat er verder een woord over werd gezegd 105.000,- beschikbaar werd gesteld als Waddinx veense bijdrage in de in totaal 6.900.000,- bedragende kosten ten behoeve van de reconstructie van de Gouwebrug. Het voor het re gionale verkeer geschikt maken van de Gouwebrug in een stukje van de voormalige rijksweg A 12 gaat de ge meente Waddinxveen dus 105.000,- kosten. In totaal bedragen de kosten f. 6.900.000,-, dat op die ruim een ton na op tafel wordt gelegd door het rijk, de provincie en Gouda f. 65.000,-). Zoals bekend is in het verleden al het plan opgevat om de brug over de Gouwe in het thans vervallen gedeel te van rijksweg 12, na een reconstruc tie, in gebruik te nemen het inter lokale verkeer. In het verleden zijn hiervoor plannen opgesteld en is een kostenverdeling afgesproken (in 1974). Thans is het zo ver dat dit na jaar met de uitvoering van de werken zal worden begonnen. Deze werken bestaan uit het opknappen van de ou de brug en het verbeteren van de be nodigde aansluitingen op de brug en het verbeteren van de benodigde aan sluitingen op de brug. Gelet op het belang dat de gemeente Wadddinxveen heeft bij de recon structie van de oude rijkswegbrug zo als de ondasting van de hefbrug door in gebruikname van een alternatieve route naar Gouda via de gereconstru eerde Kanaaldijk en de belangrijke verbetering van de aansluiting van het WADDINXVEEN/GOUDA - Rou bos BV, Waddinxveen, met als ves tigingsplaats Koudekerk aan den Rijn, heeft het filiaal aan de Zijde 101 in Boskoop opgeheven, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregis ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. nische advies voorrang boven een be leidsmatig advies heeft. Wethouder Van Schie: Het was toch een college-besluit! Wethouder Oos terbroek-Waagmeester zal van een mug geen olifant maken. Tot de heer Barth merkt zij op, dat hier bepaald geen sprake is van een extraatje voor die school. Voorzieningen met een zelfde rendement zijn voor andere scholen wel gehonoreerd. Zij heeft niet de indruk, dat nu al die andere scholen ook een rookgasklep willen hebben. De heer Barth: Dat is nieu we informatie voor mij. Die infor matie stond de leden van de com missie voor financiën niet ter be schikking. Wethouder Oosterbroek- Waagmeester ontkent dit. Wethouder Van Schie vraagt zich af, hoe de voorzitter van de commissie voor on derwijs een afwijzing kan verdedigen, als tien aanvragen voor een klep bin nenkomen. Geen enkele kan zij af wijzen, want zij gaat voor de bijl voor elke instantie, die een aanvrage in dient. Spreker heeft niets anders gedaan dan vasthouden aan een standpunt van het college, kennis genomen hebbend van de adviezen. Voor hem is de discussie hiermee over. Wethou der Oosterbroek-Waagmeester ont kent, dat het het standpunt van het college was. Wethouder Van Schie: dan zal ik u de stukken nogmaals laten zien. Wethouder Oosterbroek- Waagmeester: Ik heb ze bij mij. Spreekster vervolgt, dat het bureau Verhoeven heeft uitgemaakt, welke voorzieningen het beste voor iedere school kunnen worden getroffen. Bij de onderhavige school was dat toevallig de rookgasklep. Andere voorzieningen, die minder voordelig voor die school uitpakten, zijn niet aangevraagd. Zij is het met de heer Barth eens, dat dit soort zaken met een duidelijke technische kant ook thuishoren in openbare werken. Bij deze zaak is overigens wel een des kundig adviesbureau betrokken ge weest, zoals alle energiebesparende maatregelen door dit bureau wor den bekeken. Doordat beide com missievergaderingen met slechts een dag verschil plaatsvonden en de wet houders niet altijd overdag aanwezig zijn, was het doorgeven van deze zaak bijzonder moeilijk. Twee leden van de commissie voor onderwijszaken zitten weliswaar ook in die voor de financiën, maar één lid was niet in staat de vergade ring van de onderwijscommissie bij te wonen en daardoor niet op de hoog te en de andere heeft inmiddels duidelijk diens standpunt over de twee vergaderingen laten horen.” Een imitatie van ‘Fame’ en de aan komst van een popgroep op Schiphol - met alle daarbij behorende geluiden - vormden donderdag de rode draad, waaraan een sprankelend programma was opgehangen. Zang en dans vorm den de hoofdbestanddelen van het door de meisjes zelf bedachte en ge presenteerde festijn. Want al doet scheiden een beetje lijden, gelachen werd er donderdagmorgen en veel. Al weken misten de meeste docenten verschillende eigendommen en nie mand kon hen bij navraag ophelde ring geven, tot alles door de douane op het gespeelde Schiphol uit de kof fers van de popgroep te voorschijn werd getoverd. Ieder die haar of zijn bezit terug wilde hebben, moest een bepaalde opdracht vervullen. Zo werd de conciërge van de school, de heer AJ. Versluis - die evenals mevrouw Van der Bijl binnen kort mag gaan ‘vutten’ - verzocht de schei dende directrice een roos aan te bie den, om daarmee het mondstuk van zijn stofzuiger weer terug te krijgen. Het einde van het revue-achtige pro gramma bestond uit een potpourri van liedjes-met-herinneringen op me vrouw Van der Bijl en een gezamen- over de presentatie van dit voorstel wel enigzins kan voorstellen. Toch moet niet worden vergeten, dat voor stellen op onderwijsgebied kritischer dan voorheen worden bekeken. In het kader van de bezuinigingen is dat ook een logische gang van zaken. Ingaande op de geschiedenis van dit voorstel, merkt zij op, dat de com missies voor onderwijs en voor open bare werken een advies aan het col lege hebben uitgebracht. Er werd voorbijgegaan aan het feit, dat die adviezen elkaar niet geheel en al dekten. Bij de veelheid van zaken, die binnen het college aan de orde komen, is haar dit in de collegever gadering ontgaan. Er is zonder meer “ja”gezegd tegen een advies. Het ware beter geweest, als een discussie was gehouden over beide adviezen. Nadat spreekster dit alles ontdekte, heeft zij zich opnieuw met deze zaak beziggehouden. Zij is een voorstand ster van het aanbrengen van die rook gasklep. In de commissie voor onder wijs heeft zij meegedeeld, dat de be slissing voor het college niet geheel en al doordacht was. Bij die gelegen heid pleitte zij voor het aanbrengen van de rookgasklep. In het verleden zijn voorzieningen toegestaan, waar van het rendement zeker niet hoger is dan dat van de rookgasklep. Het bestuur van de vereniging heeft zich bescheiden opgesteld en heeft niet overvraagd. Dat is ook een re den geweest om de rookgasklep mee te nemen. Ook heeft een rol gespeeld, dat de aanvragen van de kant van de openbare scholen inzake het treffen van energiebesparende maatregelen achter de rug zijn. Er kan nog een verzoek van een school bestuur tegemoet worden gezien. De commissie voor onderwijs heeft zich na spreeksters uiteenzetting akkoord verklaard met die klep. Daarna heeft zij hierover weer in het college ge sproken. Het resultaat is bekend. Zij geeft toe, dat het allemaal wat netter had gekund. Zij komt er recht voor uit, dat hier een slordigheid in geslopen is. Omdat geen enkele school gelijk is, is het pakket van voorzieningen ook niet altijd gelijk. De ene voorziening heeft wat meer rendement dan de andere. Bij het trekken van de grens is gekeken naar hetgeen in het verleden terzake van het openbaar onderwijs is goedge keurd. De heer Barth heeft erop ge wezen, dat de commissie voor onder wijs de onderwijskundige aspecten moet toetsen. In het kader van de gelijkstelling van alle scholen is hier over in de commissie voor onderwijs gesproken. Wethouder Van Schie gebruikt het beeld, dat in de afgelopen vijf minu ten verbazingwekkenden rookgassen uit de klep zijn gekomen. Spreker voelt zich aangesproken door het be toog van zijn collega. Tijdens de pe riode die ligt tussen een vergadering van het college en een vergadering van de commissie voor onderwijs is mevrouw Oosterbroek tot de ont dekking gekomen, dat het college een bepaald besluit niet goed heeft doordacht. Het is altijd prettig te weten, dat er nog voor je gedacht wordt. Er is wel degelijk over deze lii k De

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9