Wim Bron voetbalt weer Voor tiende maal nationale Nederlands militair elftal veilinghal Vogelmarkt in kantine Krista V erweij op bok van vierspan speelt woensdag tegen Be Fair vooral de verre schoten van voor- stopper Arie Monster opvielen bleef deze stand tot aan het einde gehandhaafd. Waddinxveen verloor 2-4-van Germinal, dinxveners scoorde speler Hans van Offeren. OEFENDUELS Woensdag 17 augustus W addinxveen-Rohda Be Fair-Groot Ammers Zaterdag 20 augustus Be Fair-Die Haghe Zondag 21 augustus WSE-SCH ‘44 Peuleyen-straatfestival den er een negental oud-Hollandse volksspelletjes gehouden, die onder meer “jeu de blik”, “prullebakschie- ten”, “door het oog van de naald”, “dooierlopen” en “touwbijten” zijn genoemd. zwemvierdaagse DE GOUWE EERST TEGEN Dammen met ZWEMLUST Excelsior Voor 5e maal fietstocht van Voor ’t eerst zaterdag 3 september WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Sjoelcompetitie weer van start HSW gaat weer vissen Hartstichting Een boekenbon? Failliet Ds. W. Hage voor Bijbelstichting De Sperwer Zaterdag 27 augustus speciaal jubileumprogramma 30-jarige club Sportdagen WSE nu op Duinrell d A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1983 3 wordt voor niet-leden de normaal geldende toegansprijs berekend. l ALTIJD WELKOM! Het flevohof-vierspan, waarmee de Waddinxveense Krista Verweij een ritje mag maken. (Foto: Flevohof). WADDINXVEEN Volgende week woensdag 24 augustus om zeven uur speelt tweedeklasser Be Fair een voetbalwedstrijd tegen het Nederlands Militair elftal. Dat treffen aan de vooravond van de start van de nieuwe competitie wordt gehouden in het kader van de 30 jaar bestaande afdeling voetbal van de christelijke sportver eniging Be Fair. In afwijking van de andere oefenwedstrijden voor uur Dansorkest ‘The nar - V AM- I C. BARELDS O Bij benadering van het midden spel moet men niet het meren deel van de schijven op één vleugel concentreren, wanneer hierdoor de andere vleugel dui delijke verzwakking ondergaat. Het is onjuist om de kracht van de vleugels te schatten alleen op grond van het aantal schij ven. Bij het verdelen van de krach ten op de vleugels kan het van beslissende betekenis zijn, wan neer men op het juiste moment schijven naar een ander deel van het bord kan brengen. Aanvoerder Wim Bron vond in te genstelling tot de oefenmeester dat de wat in de versukkeling geraakte jaar) en WADDINXVEEN - Het eerste heren team van waterpolo-eersteklasser De Gouwe start de competitie zaterdag 8 oktober in het eigen bad tegen het Ut rechtse Zwemlust/Den Hommel. In de ze eerste klasse promoveert bij de heren dit seizoen nummer 1 naar de hoofd klasse. Nummer 2 speelt met nummer 7 van de hoofdklasse een thuis- en uit wedstrijd voor één plaats in de hoofd klasse. Nummers 7 en 8 degraderen naar de tweede klasse. WADDINXVEEN Zaterdag 10 sep tember houdt de Nederlandse Hart stichting voor de vijfde maal in Wad- dinxveen een fietstocht. De start is ’s morgens om negen uur op de Mozart- laan, bij het rijkspolitiebureau. De lu- strum-fietstocht belooft een heel bij zondere te worden. Deze probleemstand, genaamd ‘Le Bavard’, toont een belab berde witte stelling. Wit gooit de truckendoos open om zwart alsnog te verschalken en speelt 33-29. Zwart voelt er niets voor een schijf te verliezen en speelt 34-40 en juist deze zet voert hem ter verderf. Hoe? 33-29 34-40, 28-22 17x37,38- 33 40x38, 33x21 23x34, 35- 30 34x25, 26-21 16x27, 31x4. en voor ken. teams hebben een heuse “captain” aangewezen gekregen voor het leve ren van de beste prestaties. De volksspelletjes gedurende de drie avonden duren steeds van half acht tot negen uur. De einduitslag wordt zaterdagavond tijdens de dan te hou den barbecue bekend gemaakt. Om de kosten te drukken leggen alle deel nemers een rijksdaalder op tafel. Voor de barbecue neemt men zeil vlees, sauzen en drankjes mee. Was er in 1981 sprake van onderlin ge tenniswedstrijden en werd er in 1982 gebadmintond en jeu de bou les gespeeld, volgende week donder dag-, vrijdag- en zaterdagavond wor- WSE Het Hazerswoude Bernardus won zondag voor de vijfde keer het Dirk van der Starren toernooi van WSE KRV (Katwijk) werd tweede, ASW (Dordrecht) derde en WSE, dat Mar tin Moons komend seizoen mist maar Rob Verbakel zag terug te keren, vierde. WADDINXVEEN - Een dam- partij bestaat uit diverse stadia. Duidelijke grenzen tussen de opening, het midden- en het eindspel zijn niet aan te geven. Deze fases gaan geleidelijk in elkaar over. ongeveer op Duinrell door- misschien nog Een tweede fraaie stand, een soort probleem, wil ik u niet onthouden. De cijferstand: wit: 26,28,32,33,35,36,38,43 en 44. zwart: 10, 12, 16, 17, 18, 19, 20, 23 en 24. Na een kwartier in de tweede helft te hebben gespeeld was het Aart Bos die 2-2 scoorde. Aart rondde een goed opgezette aanval tussen René en Peter Konijn met een feilloze kop bal af. Nieuw-Lekkerland reageerde alert en eveneens met een kopbal werd Verhoef voor de derde maal ge passeerd. Na nog enkele kansen aan beide zijden werd deze sportieve wedstrijd besloten. Van Be Fair zijde kon na de wedstrijd van woensdag een opgaande lijn bespeurd worden. Hoewel de duidelijke uitslag (Nieuw- Lekkerland II-Be Fair II 4-0) anders doet vermoeden was het een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd, waarin de De affaire Wim Bron-Be Fair behoort aan het begin van het nieuwe voet balseizoen dus tot het verleden. De 36-jarige ex-profvoetballer bedankte in het vorige seizoen na 13 wedstrij den boos voor de eer wegens een me ningsverschil met de naar Bolnes ver trokken trainer Herman Hartgers. Nieuw-Lekkerlanders de kansen goed wisten te benutten terwijl Be Fair, vooral via Kees Graafland, dit naliet. Be Fair’s kersverse KNVB’er liet er geen gras over groeien en speelde een sterke wedstrijd (Nieuw-Lekkerland III-Be Fair III 1-5). De doelpunten kwamen van Henk Heykoop, Fred Klomp via knap spel van Reijm, Onne Glasbeek, Leon Hogenelst en Henk Heykoop. Op zaterdag 27 augustus wordt het jubileumprogramma voortgezet met een zeer gevarieerd geheel. 8.00-12.30 uur E- en F-pupillentoer- nooi, 8.00-12.30 uur Juniorwedstrij- den; 12.30-14.30 uur Kinderartiest ‘De Clown Hermano’; 12.30-1630 uur Seniorwedstrijd waaronder Be Fair I - 12.30-16.30 uur Da- mesvoetbaltoemooi; ca. 16.30 uur Vliegerwedstrijd onder het motto: ‘Wie maakt de mooiste jubileumvlie- ger’; 17.00-, Banquets’. Tevens wordt op deze zaterdag de tweede editie van Be Fair’s presenta- tiegids gepresenteerd. Hierin wordt veel informatie over het komende seizoen gegeven en een korte per soonsbeschrijving van de A-selectie- spelers, trainers, commissies en be stuur met foto’s. Prijs van dit nuttige boekje is f 1,00. Woensdag 17 augustus (vandaag) spe len de drie KNVB-elftallen van Be Fair tegen de elftallen van Groot- Ammers. Aanvang 19.00 uur. Zater dag 20 augustus komt Die Haghe naar Waddinxveen om Be Fair weder om op drie fronten partij te geven. dinxveense Reddings Brigade en de Waddinxveense zwem- en poloclub “De Gouwe”. Vorig jaar zwommen dus ruim 1500 sportieve deelnemers hun banen in het gemeentelijk openluchtzwembad. De afstanden bedragen voor kinderen en ouder 500 meter. Er zullen weer 5 dagen beschikbaar zijn om de ver plichte afstand te kunnen zwemmen, zodat een dag overgeslagen kan wor den. De zwemvierdaagse zal dit jaar zijn randgebeuren vullen met een vere- nigingsbraderie met daarbij de door de verenigingen georganiseerde pro paganda sportdemonstraties. De kos ten van de zwemvierdaagse bedra gen slechts f. 6,-- p.p, toeschouwers f. 0,50. WADDINXVEEN - In het clubhuis van de schuttersvereniging Waddinx veen gaat woensdagavond 24 augus tus om half acht voor het derde sei zoen de sjoelcompetitie van de Wad dinxveense sjoelvereniging van start. In dit derde seizoen wordt er ge speeld in vier klassen A,B,C en D. In de 2 voorgaande seizoenen waren dit 3 klassen. Er kunnen per avond 2 ronden gesjoeld worden. De eerste ronde telt voor de competitie. De prijs per ronde bedraagt f. 4,-. El ke ronde bestaat uit het sjoelen over zijn er WADDINXVEEN - De zomervakan tie en ook een beetje het buitenleven worcidoor de bewoners halverwege de Peuleyen in Groenswaard 2 voor het derde achtereenvolgende jaar af gesloten met een “straatfestival”. De andere spelers, die voorlopig zijn uitgekozen: Kees Verhoef, Henk Ver- mulm, Klaas Angenent, Arjan Blom, Siem Bos, Wim Bron, Peter Immer- zeel, Piet Koele, Peter Konijn, Cor van Triet, Bert de Wilde, Ben Yahya, Aart Bos, Peter Both, Ron Coppe- jans, Alfred de Jong, Jan van Rijn, Erik Plaisier, Wim den Besten, Bert en Kees Graafland, Kees Verb ree, René van der Wilk en Koert van Rijn. WADDINXVEEN/ROTTERDAM Rechter-commissaris mr N.P. Muusse van de arrondissementsrechtbank te Rotterdam heeft het faillissement uitgesproken over de handelsonderneming Tasmira Shoes van de Waddinxvener J. Meijer, Dotterweide32. Als curator is aangewezen mr. D. Hoedemaeker uit Waddinxveen. WADDINXVEEN - Voor de Gerefor meerde Bijbelstichting spreekt dinsdag avond 23 augustus om half acht ds. W. Hage uit Kruiningen. Deze spreekbeurt wordt gehouden in het kerkgebouw van de Remonstrantse Gereformeerde Ge meente aan de Zuidkade 59. ll WADDINXVEEN - Wim Bron heeft zijn eerste oefenwedstrijd in het eer ste team van zaterdagtweedeklasser Be Fair erop zitten. Hij speelde mee in de door de Waddinxveners met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Woer den. Wim Bron zal samen met hurt Graafland weer van de partij zijn als zaterdag 10 september de eer ste competitiewedstrijd weer wordt gespeeld. WADDINXVEEN/BIDDINGHLT- ZEN - De aan de Peuleyen wonende Waddinxveense scholiere Krista Ver- weij behoort tot de 150 prijswinnaars van de Flevohof-Vierspanwedstrijd, die de Flevohof in Biddinghuizen onder de titel “Mee op de bok van het vierspan” hield onder de lezer tjes van het blad Taptoe. Vorige week was het voor een deel van de prijswinnaars eindelijk de lang ver wachte dag waarop zij mee zouden kunnen rijden met het Friese Vier span over Flevohof. Een bijzonde re gebeurtenis, omdat het niet ge bruikelijk is dat er publiek mee kan rijden met het Vierspan. Koetsier Leo Kraaijenbrink bezorgde de kin deren dan ook de dag van hun op Flevohof met deze rondrit. Het is nu driekwart jaar geleden, dat het Friese Vierspan werd gesta tioneerd op Flevohof. Dit had aan vankelijk een tijdelijk karakter, ten einde voorzichtig de mogelijkheden te kunnen aftasten, die deze wel zeer bijzondere omgeving het vier span te bieden had. Ook aan de zij de van Flevohof had men nu de ge legenheid om erachter te komen wat de konsekwenties zijn van het onderbrengen van een wedstrijd- WADDINXVEEN De wedstrijd tegen de Alphense Boys heeft Waddinxveen zondag met 0-2 verloren. Waddinxveen-zaterdag verloor met 3-1 van de Valkenburgse vierdeklas ser Valken ‘68. De gasten troefden met snel combineren Waddinxveen af. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de ruststand een kanslo ze 3-0 achterstand was. Na de rust echter een veel beter mo tiverend voetballend Waddinxveen, die de speech van trainer Kortlever goed in de oren geknoopt had. Er was nu wel overleg op het midden veld en de stevige Waddinxveen ver dediging met Gijs Rupke aan het hoofd gaf geen krimp meer. Werden in de eerste helft de backs Koele en v.d. Hoek regelmatig uit gespeeld, door korter te dekken kwam dit in de tweede helft niet meer voor. Het was de in de eer ste veld onzichtbare Edwin de Vrindt die met een linkse schui ver de achterstand verkleinde, 3-1. Hoewel aan beide kanten nog di verse kansen ontstonden, waarbij Wim Bron tegen Courant: “Ik wil ginnen. Het heeft speler Bert Graafland wel degelijk een plaats verdiende in het eerste elftal en zich niet meer behoefde te bewijzen in het tweede elftal WADDINXVEEN - De Waddinxveen se postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een konkours vanuit Soisons. Afstand 309 km. In kon kours 317 duiven. Aankomst eer ste duif 1001 m.p.m. Uitslagen: M. Anders 1-3-11-13-21-22-25-35- 50-52-55-59-73-78. J.W. Sekeris 2-6-7-31-39-75. N. Hoogendijk 4-24-60. r R r~\ TT PT 1 O C G H. Metselaar 8-9-16-17-18-33-37-48- 57-62. N. v. Vliet 10-19-34-46-56-64-68-70. Smit-Troost 12-28-30-51. D. Heeren 14-38-53-54-58-72. Toor en Zn 15-77. Twigt en Zn 20-41-43-66. H. Vink 23-32-47-69. J. Jansen 26-65. A. Hofman 27-45. M. Verbeek 29-63. A. H. Kivits 36-67-74-76-79. F. Middelkoop 40. Mevr, Twigt 42. C.A. Bode 44-49. Mevr. Toor 61 J. Dijkstra 71. vierspan. In beide gevallen ging het vooral om het leveren van een bijdrage aan de instandhouding van het Friese paard. Welnu, het voorlopige verblijf op Flevohof is een definitieve gewor den en de mogelijkheden, die zich uit deze gastvrijheid van Flevohof voordoen, lijken nog lang niet te zijn uitgeput. Dit vindt vooral z’n oorzaak in het feit, dat het Friese paard in de eerste plaats een van oorsprong Nederlands paard is, dat aanvankelijk z’n domicilie had in geheel West-Europa. FLEVOHOF Na intensief overleg met Flevohof werd besloten om de Friese paar den in de herfst van 1982 over te brengen naar Flevohof, later ge volgd door Leo Kraaijenbrink en zijn echtgenote met hun komplete rijtuig- bouwerij. Hoewel alles op Flevohof nog volop in ontwikkeling is, zijn de resultaten van het Friese Vierspan in 1983 reeds duidelijk beter. In de nationale kompetitie staat het zwarte kwartet op een gedeelde tweede plaats en de marathon in Oisterwijk werd zelfs gewonnen. Fraaie tweede plaatsen in de einduitslag, zowel te Oisterwijk, als in Zelhem, beteken den een prima start in het nog jonge seizoen. Deze successen zijn vooral te danken aan de nieuwe exploitatievorm van de Stichting “De Oorsprong”. Men speurt voortdurend naar goede Friese paarden, die geschikt zijn voor de sa mengestelde mensport. Nadat ze zijn uitgetest, wordt het sterkste vierspan samengesteld en gaat men verder met zoeken. Op deze wijze krijgt men zo langzamerhand de beschikking over de beste paarden, zonder dat de kos ten te hoog oplopen. Momenteel bestaat het Friese Vierspan uit: Anke (13 jaar) v. Ritskc, Frisco (11 Freark, Iris (9 jaar) v. Fokke Leon (8 jaar) v. Wessel. Als re serve fungeert momenteel de 4-ja- rige Cobusdochter Taapkc. WADDINXVEEN - Zaterdag 20 augustus beginnen de wedstrijden van de hengelsportvereniging Waddinx veen (HSW) weer. De eerste wedstrijd is de Ring Zeven- huizen-wedstrijd. Deze wedstrijd word van 7 tot 10 uur gevist in het Aarkanaal en wordt verzorgd door de HSV Alphen a/d Rijn. Vertrek om 5.30 uur vanaf het N.S. station in Waddinxveen. verder met Voor de Wad- oud-zaterdag- Als voorbeeld het diagram, een fragment uit de strijd tussen de enkele jaren geleden overleden grootmeester uit Senegal, Baba Sy (wit) en onze landgenoot Wim de Jong. Wit heeft een sterk aanvallende stand, welke erg succesrijk is i.v.m. zwarts zwakke lange vleugel. De lange vleugel van wit is niet in gevaar. Immers schijf 47 is aanwezig en de ruil 38-32 is mogelijk. Wit kiest een economische weg naar winst door: 1. 23-28 13x22 (met dit offer wordt zwarts laatste dekking weggenomen), 2. 30-25 20-24, 3. 29x20 15x24, 4. 34-29 24- 30 (de tegenzet 22-28 enz. ver hindert niet, dat wit door breekt), 5. 25x34 12-18, 6. 34- 30, 8-13, 7. 30-25 en wit kan ongehinderd naar winst wer ken. tien sjoelbakken. Per avond 20 prijzen te winnen. Vier in elke klasse en 4 voor de 2e ron de. In de 2e ronde wordt niet ge speeld in de klassen A,B,C en D. Maar worden de prijzen bij loting uitgereikt. Om aan het einde van het seizoen in de prijzen moet men 10 avonden geweest zijn. SJOELDATA Hieronder de sjoeldata’s voor het siezoen ‘83/‘84. 24 augustus, 14 september, 5 ok-, tober, 26 oktober, 16 november, 7 december, 28 december, 18 janu- arie, 8 februari, 29 februari, 21 maart 11 april, 2 mei, 23 mei. met een en de verschillen ook die met Be Fair-voor- zitter L. Willemstein - voor eens altijd met zand te bedek- Het tweetal maakt deel uit van de selectie van 31 spelers die Be Fair’s nieuwe trainer Ger Hup heeft samen gesteld. Een nieuw seizoen en een nieuwe trainer, lijkt het parool te zijn. Nieuw in de selectie van de Waddinxveense tweedeklasser zijn, Fred Klomp, Jan Willem Pol Ed de Schepper en Hans Veerman, terwijl Ed van de Brink, Ronald Dodewaard en Hans Wouter Valk rechtstreeks uit de A-junioren zijn overgekomen. Willem van Es-voetbaltoemooi van de voetbalvereniging Waddinxveen Woensdag 24 augustus Wippolder-WSE Be Fair-Nederlands Militair Elftal Zaterdag 2 7 augustus Be Fair-Everstein Zondag 28 augustus WSE-Warmunda Dinsdag 30 augustus NSV ‘46-WSE Zondag 4 september Bekerwedstrijd WSE Voor de organisatie tekenen ditmaal Henny en Henk Verhaar, Peuleyen 108. Aan het 3e Peuleyen straat fes tival op een pleintje aan de achter zijde van de woonhuizen nemen een kleine 40 bewoners deel. De negen WADDINXVEEN - Van maandag tot en met vrijdag 9 september wordt in het openluchtzwembad “de Sniep” voor de ,tiende maal de Nationale Zwemvierdaagse 1983 gehouden. Dit zwemfestijn, met vorig jaar meer dan 1.500 deelnemers, betekent dat er rondom het bassin weer een reeks- tot 10 jaar 250 meter en 10 jaar van activiteiten zal worden gehou den. Grote kinderattracties zoals in voor gaande jaren het geval was (de komst van Kluk-Kluk (Herbert Joeks), Ome Willem (Edwin Rutten) en Martin Brozius) zijn er niet meer, maar een verenigingsbraderie en sportdemon straties. De organisatie van de Nationale Zwemvierdaagse 1983 is opnieuw in handen van de gemeente Waddinx veen in samenwerking met de Wad- BE FAIR Woensdag 10 augustus speelde Be Fair tegen Woerden (1-0) haar eerste voetbalwedstrijd onder leiding van de nieuwe trainer G. Hup. Verrassend was de opstelling van Kees Verbree, de spits, als voorstopper. Zijn eerste optreden was niet onverdienstelijk. De opstelling van Be Fair was als volgt: Kees Verhoef, Piet Koele, Wim Bron, Kees Verbree, Peter Konijn, Alfred de Jong, Aart Bos, Eric Plai sier, René v.d. Wilk, Kees Graafland en Wim den Besten. In deze wed strijd, waarin Woerden knap partij gaf, bleek de conditie bij Be Fair al wel aanwezig maar liep men elkaar nog teveel te zoeken. De wedstrijd werd door een doelpunt van Eric Plaisier kort na rust in Be Fair’s voordeel beslist. Be Fair II en Woerden II (2-2) hiel den elkaar goed in evenwicht. Be Fair’s doelpunten werden gemaakt door de kersverse A-selectiespeler Ronald Dodewaard en de tweede door Jan van Rijn. Zaterdag 13 augustus werd de tweede oefenwedstrijd Nieuw-Lekkerland- Be Fair gespeeld. Trainer Hup had z’n elftal op één plaats gewijzigd, Jan van Rijn verdrong Kees Graaf land uit de basis. Hierdoor schoof Aart Bos op naar de spitspositie. Nieuw-Lekkerland kwam sterk uit de startblokken en na 5 minuten moest Verhoef al de bal uit het net halen na een perfecte kopbal. Even later moest Alfred de Jong geblesseerd uit vallen nadat een keihard schot hem vanaf zo’n drie meter vol in het ge zicht raakte. Na de eerst schrik viel het toch nog mee, een wat opgeblazen pijnlijk ge zicht maar gelukkig geen breuken. Arjan Blom verving hem. Na een kwartier was Be Fair kort bij de ge lijkmaker toen Wim Bron uit een vrije trap ineens uithaalde, de half ge stopte bal werd door Aart Bos in de rebound net gemist. Een onver wachts effectvol schot verraste Ver hoef w'aardoor Nieuw-Lekkerland op 2-0 kwam. Tien minuten voor rust strafte - na goed voorbereidend werk van Kees Verbree - René v.d. Wilk een fout in de verdediging van Nieuw -Lekkerland af 2-1. WADDINXVEEN - Vrijdag 26 en za terdag 27 augustus worden door het jeugdbestuur van de rooms-katho- lieke sportvereniging WSE de jaar lijks sportdagen gehouden, die dit maal een bezoek inhouden aan het recreatiecentrum en camping Duin rell in Wassenaar. Dit extra feestelijk tintje van de tra ditionele start van het nieuwe voet balseizoen houdt verband met het 35-jarig bestaan van WSE dit jaar. De op het terrein aan de Willem de Rijkelaan spelende voetbalclub werd opgericht op 9 juni 1948 en konin klijk goedgekeurd op 1 augustus 1963. Aan de sportdagen doen dit jaar ove rigens niet alleen de WSE- pupillen mee. Ook de C-junioren zijn uitge nodigd. Voor de rest van de jeugd, die thuisblijft, staan een trainings- dag (selecties) en oefenwedstrijden (overige teams) gepland. De sportdagen beginnen vrijdagmor gen 26 augustus met een voetbal toernooi in de Oranjewijk. Alle deel nemers worden in teams ingedeeld van ongeveer gelijke leeftijd en sterkte. Tussen de wedstrijden door is er voldoende tijd om het meege brachte lunchpakket op te eten. Vlak na het middaguur wordt er gedoucht en stapt men in de bus naar Wassenaar, waar de rest van de sportdagen zullen worden doorge bracht. Op Duinrell wordt een grote tent neergezet, kan men zwemmen, trampolinespringen, gondelvaren, midgetgolf en en nog veel’ meer. De jongste deelnemers zullen met enkele leiders gezamelijk het park intrekken, ’s Avonds is stuk van het bos- en het beruchte douane- kelspel. Voor de nog een nachtspel. De zaterdag wordt dezelfde wijze op gebracht, terwijl er sprake is van een aangepaste voet baltraining onder leiding van André Moons voor de C-junioren. Nadat er gezamelijk een reusachtig levend stratego zal zijn gespeeld wordt de terugreis aanvaard. Zaterdagmiddag om half vijf is iedereen weer thuis. Een nieuwe trainer en een nieuw seizoen boden Wim Bron de gele genheid met een schone lei te be ginnen en de verschillen van me ning - WADDINXVEEN - In de kantine van de Coöperatieve Tuiniersvereni- ging Gouda en Omstreken aan de Bredeweg wordt voortaan iedere eerste zaterdag van de maand ook een vogeltjesmarkt gehouden. Dat gebeurt tijdens de daar al gedurende bijna twee en een half jaar elke zaterdag in de veilinghal gehouden vlooienmarkt op initiatief van de Waddinxveners Jan Goedvolk en Arie de Mik. Zaterdag 3 sep tember is de eerste keer dat de vlooienmarkt is uitgebreid met een vogelmarkt naar Antwerps model. Jan Goedvolk, eigenaar van de dierenwinkel “Het Beestenspul” aan de Dorpstraat 29 (tel. 15962), en Arie de Mik, die samen met zijn vrouw de kantine van het veilinggebouw exploiteert en woont aan het Noordeinde 14 (tel. 18074), verwachten veel belangstelling voor hun initiatief. De vogeltjesmarkt duurt elke eerste zaterdag van de maand van 10.00 tot 16.00 uur. Arie de Mik: “Hierbij gaat het om het ver kopen of ruilen van vogels (kanarie’s, parkieten, duiven en alle andere volière vogels). Tevens geldt dit ook voor alle hoenders, fazanten, eenden, konijnen, cavia’s, siermuizen en dergelijke. Ver der zijn er alle benodigheden te koop voor de verzorging van dieren zoals kooien, hokken, zand, voer en drinkbakken.” De twee Waddinxveense initiatiefnemers spreken van een landelijke vogeltjesmarkt met handelaren en particulieren uit het hele land. Er zijn volgens Jan Goedvolk en Arie de Mik al inschrijvingen uit Friesland, Noord-Holland, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gel derland. Voor informatie en standplaatsen kan men Arie de Mik aan het Noordeinde bellen. De vogeltjesmarkt, die gratis toegankelijk is, betekent dus een uit breiding van de vlooienmarkt Midden-Holland, die elke zaterdag tussen 8.00 en 16.00 uur aan de Bredeweg wordt gehouden. De toegang daarvan bedraagt één gulden, kinderen onder de vier jaar gratis, ‘s Winters is er sprake van een verwarmde hal, die dan tegen betaling van f. 1,50 toegankelijk is. Deze markt wordt gekenmerkt door een levendige handel waar de 2.500 bezoekers van elke week hun weg zoeken door zo’n honderd kramen. er in een duingebied of smok- ouderen is er de Goudsche weer graag be- geen zin om kwaad te blijven. Ik heb onder an dere met de voorzitter een lang ge sprek gehad. Daarin zijn we het he lemaal eens geworden. We zijn bei den blij, dat we elkaar weer hebben gevonden”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9