Zo wordt het tussen spoorlijn en Wilgenlaantje Stroom kan Verkoop huis en Stokbrood VËB^Göuda: Rijk stelt eisen aan werken met uitkering niet lager grond ingezet Gemeente De Waardt BV Lehmann Troost Vakaturebank Akkoord met kan weer een overname van jaar doorgaan Westnederland Havelaar BV Unifris BV impressie van Tweede bungalow aan de Nesse verlichting Zd. Dwarsweg Het Echte Franse Bovis Beheer Het middengebied kan begin volgend jaar door publiek bewonderd worden bepaalt eigen bijdrage kerk restauratie GERT HIHZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel. 01727-2319 de votre Vrai Boulanger’ g L. M. OOSTERBROEK- WAAGMEESTER (VVD) secretaris van het recreatieschap Bos- i het recreatieve middengebied van het i. Van dit bedrag het ongeveer 10 hectare grootte ten aan den Rijn-Gouda en het rijk 75 procent voor zijn rekening, de provincie Zuid-Holland 15 irocent en de gemeenten Waddinxveen en Boskoop de resterende 1Ö procent. en Waddinxveen, gezien vanaf de kant van de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda (onderaan WADDINXVEEN/BOSKOOP - De komende vrijdagmiddag offici eel door de Waddinxveense wethouder mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester (VVD), park, te starten aanleg van Gouwebos gaat bijna 2,3 miljoen gulden kosten voor de aanleg en inrichting van I gedeelte tussen de spoorlijn Alph Wilgenlaantje neemt het rijk 75 4 al Gouwebos krijgt voor 2,3 miljoen waar I i r0E lECxn WADDINXVEEN/GOUDA - De functie van de Waddinxvener F.M. van Tol bij Uniefris BV, Waddinx- veen, met als vestigingsplaats Woer den, is gewijzigd van directeur in commissaris. Directeur van de BV zijn nu J. en F.M. van Tol. te over de actieve recreatie maakte plaats voor de wens om een natuur gebied te bewaren. In april 1971 werd deze gezamelijke gedachte verwoord in een gemeen schappelijke regeling, tussen de beide gemeenten waarbij een rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam in het leven werd geroepen. Het recreatie schap Bospark zoals dat lichaam ge noemd werd, behartigde vanaf het moment de belangen die beide ge meenten hadden bij de recreatie, de natuurbescherming en bij het bewa ren en bevorderen van het natuur - en landschapsschoon binnen het ge bied en de Voorofsche Polder omvat. OPDRACHT In 1978 verstrekte het recreatie schap aan de Grontmij opdracht tot het vervaardigen van een basisplan voor het gebied. Sinds die tijd zijn er door de Grontmij en anderen nog diverse andere plannen gemaakt en studies verricht. Alhoewel de buiten wacht in de loop der jaren herhaal delijk de indruk moet hebben ge kregen dat er niets gebeurde, werd achter de schermen intensief en vaak heftig gediscussieerd over plannen, werd druk overleg gevoerd over voor al de financiële haalbaarheid van de WADDINXVEEN Hoewel lande lijk gezien het werken met behoud van een uitkering lijkt te worden bemoei lijkt gaat Waddinxveen vooralsnog ge woon door met de sinds 1 november 1982 draaiende Vacaturebank Vrijwilli gerswerk. Aan het raadhuisplein is men overigens van mening dat hier al sinds 2 december 1982 een Stuurgroep Vrijwil ligerswerk functioneert, die voldoet aan de recent gestelde criteria van staatsse- WADDINXVEEN/GOUDA - De Rotterdammer J.C. van Duin is be noemd tot commissaris van NV Ver enigd Streekvervoer Westnederland, Waddinxveen, zo blijkt uit een wijzi ging in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. stand gekomen op aandrang van vakbe weging en werkgevers. Ze komen er op neer dat het werken met behoud van uitkering pas mag als er geen sprake is van oneerlijke vconcurrentie en als be staande arbeidsplaatsen niet in gevaar worden gebracht. Bovendien moet ie dere gemeente een commissie in het le ven roepen die de projecten vooraf toetst en unaniem moet goedkeuren. Dit zou het einde betekenen van de al ternatieve werkloosheidsbestrijding. WADDINXVEEN - Meer dan twin tig WaddinxVeners zonder baan doen op dit moment dank zij de Vacature bank Vrijwilligerswerk Waddinxveen zinvolle arbeid met behoud van uit kering. Dat blijkt uit het door de gemeenteraad voor kennisgeving aan genomen evaluatierapport over het plaatselijke vrijwilligerswerk, waarvan overigens meer mannen dan vrouwen gebruik blijken te maken. De Vacaturebank Vrijwilligerswerk, die uit de gemeentekas f 30.000,— heeft gekregen om voorlopig tot 31 oktober 1984 met dit werk te kun nen doorgaan, bestaat sinds 1 novem ber 1982. Coördinatrice is Trudy Kraaij. Het te verrichten vrijwilligers werk wordt getoetst door de sinds 2 december 1982 bestaande Stuur groep Vrijwilligerswerk. In Waddinxveen zijn verder actief de Projectgroep Werkloosheid Waddinx veen, de Klussendiens/Buro Alterna tief Werk van het buurtcentrum ‘t Ketelhuis en de Werkgroep Arbeids- uitgeschakelden Waddinxveen. Met informatiebijeenkomsten en persbe richten wordt geregeld aan de weg getimmerd. WADDINXVEEN/GOUDA - De heer P. Doorduyn in Waarder is met R.L.J. Hensels in Streefkerk direc teur geworden van Bovis Beheer BV, Waddinxveen, waarvan de statuten zijn gewijzigd, zo meldt het handels register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Hol land. ten van kabels en leidingen wordt jaarlijks zo’n twee miljoen uitgege- 77 ven, aldus het Gouds Energiebe- 7 drijf. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Lehmann Troost BV, Rotterdam, met als vestigingsplaats Waddinxveen, zijn benoemd tot procuratiehouder H. van Ee te Ridderkerk en Ph. Borst te Vlaardingen. Dit blijkt uit een wij ziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN - De raadscommis sies voor openbare werken en bedrij ven en voor de financiën hebben vo rige week voor het college van B. en W. het licht op groen gezet om te gaan werken aan een voorstel tot overname van de destijds door Rijkswaterstaat, wegens omleidingen terzake de aanleg van het Gouwe- aquaduct, gemaakte straatverlich ting langs de Zuidelijke Dwarsweg. Langs deze weg naar de overgang in de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn gaat het om 45 lichtmasten. Op het laten staan van de verlichting, waartoe de gemeenteraadsleden zich maatschappelijk verplicht voe len, drongen de betrokken 10 Wad- dinxveense gezinnen al in 1981 in een brief met handtekeningen aan. Aan deze weg wonen op Moor drechts gebied nog twee gezinnen. De kosten van deze overname wer den geraamd op f. 4.720,-. Een vijf de deel ervan wil de gemeente Moor drecht betalen. WADDINXVEEN/BOS- KOOP/GOUDA De electri- 7 citeitstarieven in Gouda zullen niet dalen, als de lagere inkoop- prijs wordt doorberekend. In dat geval gaan de distributie- kosten, die met de inkoopprijs de hoogte van de tarieven bepa- len, omhoog. De tarieven moe- ten op gelijke hoogte blijven, om dat het GEB met verliezen iwerkt 7 Dit zegt de directie van het Ge- 7; meenschappelijk Energiebedrijf 7 Gouda en Omstreken in een reactie 7 op het verzoek van de Vereniging van gebruikers van krachtwerktui- 7 gen in Amersfoort. De belangerver- eniging had het energiebedrijf ge vraagd de lagere inkoopprijs voor stroom, die sinds februari 1982 j geldt, door te berekenen aan de ver- bruikers. Daarmee is volgens de Een getekende impressie het middengebied van het Gouwebos tussen Boskoop de tekening). Bovenaan loopt het voet- en fietspad dat Wilgenlaantje wordt genoemd, maar ook nog steeds als "Zwarte Pad” wordt aangeduid. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waardt BV, Waddinxveen, heeft de statuten gewijzigd en de handelsnaam veranderd in Gouwestroom BV. Het zaakadres is nu Zonweg 33, Den Haag. De vennootschap, waarvan D. en A. de Waardt uitgetreden zijn als directeur, oefent geen activiteiten meer uit. Van de andere De Waardt BV, Wad- dinxveen, is het zaakadres Staring- laan 8, Waddinxveen geworden. Het bedrijf heeft een vestiging in Woer den aan de Kuipersweg 4 onder de naam Gamma Bouwmarkt en een kleinhandel in bouwmaterialen enz. aan de Nijverheidsstraat in Gouda. De Waardt BV is een groothandel in bouwmaterialen. Dit alles blijkt uit een aantal wijzigin gen in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. (gelegen tussen de Noordeinderweg en het middengedeelte) en het deel gebied “West” (gelegen tussen het middengedeelte en de Henegouwer- weg) zullen in een later stadium aangepakt worden. cretaris L. de Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De Waddinxveense welzijnsambtenaar drs. C.J.M. Seelen in een eerste reactie: ”De beslissing van de Stuurgroep Vrij willigerswerk zal in het vervolg unaniem moeten zijn. Nu worden beslissingen nog met meerderheidsbesluit genomen. Wij zijn bang dat de eisen voor het ver richten van vrijwilligerswerk strenger zullen worden. De bepalingen, waar mee wordt gewaarschuwd tegen concur rentievervalsende arbeid zullen in de praktijk het werk voor ons moeilijker maken”. ”De kwestie van de concurrentieverval sing ligt heel moeilijk. In Rotterdam zijn er vrijwilligers die oude fietsen her stellen en er ludieke bruikbare fietsen van maken. Dat wordt niet aangemerkt als concurrentievervalsing. De jonge ren die deze fietsen kopen, zouden nooit een nieuwe fiets aanschaffen. Men geeft de voorkeur aan een derge lijk ludiek en zeer betaalbaar vervoer middel. Ik kan mij voorstellen dat als de vrijwilligers alleen maar fietsen zouden herstellen, ze in moeilijkheden komen met de rijwielhandelaren. De grens is vaak heel moeilijk te trekken”. ”De richtlijnen van De Graaf zijn tot een aantrekkelijk recreatief hart plannen en vonden gesprekken plaats met provincie en Rijk over de subsidie mogelijkheden. Uiteindelijk resulteerde dit in een definitief ontwerpplan voor het mid dengebied in juni 1980. Nadat de recreatieraad hieraan zijn goedkeu ring had gehecht, kon, zodra de sub sidies waren toegezegd en de beide gemeenteraden zich garant hadden gesteld voor het resterende bedrag, een aanvang worden gemaakt met de daadwerkelijke voorbereiding van de werkzaamheden. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is nieuw ingeschreven Havelaar BV, Waddinxveen. Om schrijving bedrijf: de handel in hard ware en software ten behoeve van computers en computersystemen als mede de dienstverlening en de advi sering op het gebied van computers en computersystemen. Maatschappe lijk kapitaal f 175.000,- waarvan geplaatst/gestort f 35.000,-. Direc teur: C. Havelaar te Waddinxveen. WADDINXVEEN - De buurman van de nu nog aan de Stationstraat wo nende heer G. Rehorst, directeur van Rehorst Bouw BV, welke sinds de zomervakantie aan de Nesse een bun galow aan het bouwen is, wordt Zuidkade 37-bewoner D. Verweij. Ook hij gaat aan de Nesse een huis neerzetten. Voor deze ERWA-woning wordt een gedeelte van de groen strook opgeofferd. Voor passende be planting en inritten zorgt de heer Verweij zelf. De verkoop van de benodigde 728 vierkante meter grond aan de Nesse voor de prijs van f. 145.000,- (ex clusief overdrachtsbelasting) komt aan de orde in de volgende week woensdagavond te houden gemeen teraadsvergadering. “Wij achten de overeengekomen prijs - gelet op de ligging van het perceel direct aan de Gouwe - Al leszins acceptabel”, aldus het col lege van B. en W. Voor de grond betaalt de heer Verweij hetzelfde bedrag als eerder dit jaar de heer Rehorst. HORECA Van de dit jaar door de heer PJ. van der Spek ontvouwde plannen voor de bouw van een hotel res taurant op het mooie groene plek je aan de Gouwe - waar tot voor kort kermissen, rommelmarkten en jeugdbrandweerwedstrijden werden gehouden - kan geen spra ke zijn, omdat B. en W. daarin ge steund door de gemeenteraad, er niets voor bleken te voelen daar voor het geldende bestemmings plan weer te gaan wijzigen. vereniging jaarlijks een bedrag van 7 in totaal twee miljoen gulden ge- moeid. Het energiebedrijf geeft toe dat de lagere stroomprijs niet wordt door- 7 berekend, maar ontkent dat het om 7 twee miljoen gaat. Hoe hoog het be- 7 drag wél is, kan het energiebedrijf ;i niet zeggen. De hoogte van de tarieven wordt volgens het Gouds Energiebedrijf, dat blijkens een onderzoek van de 7; belangenvereniging een van de 1 duurste in ons land is, nadelig beïn- vloed door de distributiekosten. De 7 kosten voor distributie van gas en electriciteit zijn hoog vanwege de 7 slechte bodemgesteldheid en het ui- 7 gebreide en dun bezette verzor- 7 gingsgebied. Alleen al aan het lich- 7- WADDINXVEEN - De totale restauratie van de uit 1837 stammende hervormde Brug- kerk aan de Kerkweg - Oost heeft in totaal f. 2.495.081,87 gekost. De vertelde ons desge vraagd afgelopen maandag de heer G. van Ringelenstein, voorzitter van de kerkvoog dij van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Hij zei dit totaalbedrag nog maar sinds kort te kennen. Dit totaalbedrag komt aardig overeen met de afgelopen winter door het (toen nog) ministerie van CRM (nu:WVC) geschatte subsidiabele bedrag van de totale restauratie, name lijk f. 2.530.580,—. Nu de re keningen zijn opgemaakt blijkt dat de Waddinxveense her vormden uit eigen zak ruim een miljoen gulden hebben moeten betalen (f. 250.000,— voor de kerkrestauratie plus de inrich ting, verwarming, het orgel en dergelijke). In de volgende week woensdag avond te houden gemeente raadsvergadering zal het nieuwe bedrag dat de gemeente Wad dinxveen voor de totale restau ratie, waarvoor het Godshuis werd gesloten in 1978-1980 en in 1982, moet uittrekken be paald, uitgaande van de ge schatte subsidiabele kosten van 2,5 miljoen gulden. Hiervan be taalt de gemeente Waddinxveen f. 759.174,- De gemeenteraad is gevraagd dit bedrag beschikbaar te stel len, een “papieren” besluit ove rigens want deze 7,6 ton vloeit middels de verfijningsregeling monumenten en een eenmali ge rijksuitkering volledig en in één keer weer terug in de ge meentekas. In feite gaat het in de gemeen teraadsvergadering van volgen de week woensdagavond om een verhoging van de gemeen telijke subsidie voor de opge knapte Brugkerk, want de ge meenteraad besloot in decem ber 1979 al 30 procent van de susidiabele kosten voor zijn re kening te nemen, al werd toen gedacht dat het om f. 613.338,— ging, terwijl het f. 145.836,— méér blijkt te zijn. Het middengedeelte, dat thans zal worden aangelegd en ingericht is, met uitzondering van een strook grond nabij de begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan, geheel door het re creatieschap in eigendom verworven. Dit middengedeelte kan worden on derverdeeld in drie stukken. Aller eerst is er het aanwezige bosgedeel te dat in het centrum van het mid dengebied ligt. Het tweede deel om vat de strook tussen het bos en het afwateringskanaal, de zogenaamde noordelijke parkstrook. Het derde deel is het weidegebied dat als een hoefijzer om de oost-, zuid en west zijde van het bos zit. PLEINTJES In het bosgedeelte zullen paden half-verhard worden en zullen ver bredingen in de vorm van, met be- tonstraatstenen verharde, pleintjes worden aangelegd op plaatsen waar meer paden bij elkaar komen. Om de oriëntatie te vergemakkelijken zullen deze paden, door middel van afwijkende beplanting en vormgeving van elkaar onderscheiden worden. In het park wordt een waterpartij gemaakt met daarin twee eiland jes. Bij de twee aanlegplaatsen kun nen boten in en uit het water wor den gehaald. Doordat het hele ge bied doorsneden wordt door tal rijke kavelsloten zijn bruggetjes noodzakelijk om het wandelen mo gelijk te maken. Ter verhoging van de herkenbaarheid zal variatie wor den aangebracht in de vormgeving van de bruggetjes, er zullen hoge, lage, smalle, wel en niet onderheide bruggetjes komen. Ook zal er een vissteiger worden aangelegd. MOERASJE Het derde stuk van het midden gedeelte, het hoefijzervormige open weidegebied zal nauwelijks voor re creatie worden gebruikt. Tussen het Wilgenlaantje en het bos komt een moerasje, terwijl langs de begraaf plaats een fietspad wordt aange- legd. Tussen het bos en de spoorlijn komt een hondengrasveld zodat ook honden, waarvoor in het Gouwebos een aanlijnplicht geldt, ook een plek hebben waar ze vrij rond kunnen lopen. Nabij de westelijke en oostelijke toegang tot het park zullen zit- en speelgelegenheden kunnen worden gerealiseerd. In het plan is verder rekening gehouden met de aanleg van een ijsbaan, de situering van een bijenstal en een ruige plukweide. JUNI 1965 Toen in juni 1965 het gemeentebe stuur van Waddinxveen het initia tief nam om het gemeentebestuur van Boskoop te betrekken bij de voorbereiding van een plan om de circa 600 meter brede strook grond tussen de Noordeinderweg en de Gouwe in te richten als een groene buffer tussen de woonkernen van de beide gemeenten, kon niemand vermoeden dat pas in 1983 op grote schaal zou worden begonnen met de verwezelijking van dit plan. Alhoewel het aanvankelijk de be doeling was om deze circa 100 hectare grote bufferzone een re creatieve bestemming te geven, wij zigde zich de conceptie van het plan onder invloed van de discussie in de beide gemeenteraden. De gedach- WADDINXVEEN - De Waddinx veense notarissen J. in ‘t Hol en mr. P.L. van der Meuten hebben bekend gemaakt dat bij de vorige week woensdagavond in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost gehouden openbare verkoop het perceel grond aan de Sparrengaarde 2 werd ingezet op een som van f 9.500,-, terwijl het woonhuis met schuur en tuin op het zelfde adres werd ingezet op een som van f 120.000,-. De afslag vindt van avond (woensdag 24 augustus) plaats in hetzelfde café-restaurant De Unie. Als alles volgens plan verloopt kan het middengebied van het Gouwe bos begin volgend jaar door het pu bliek in zijn volle glorie worden be wonderd. De twee andere delen van het Gouwebos, de Voorofsche polder h ÏJ -

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9