Hittevrij PIT-collecte Gezellige consumentenbeurs voor hele gezin Concert door orgel en hobo Het reddings-signaal voor ieder mens VERKOZEN KANDIDATEN Stokbrood f WATERSCHAP NOORDWOUDE Het Echte Franse 'V GERT HUÏZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen I 1/ de votre Vrai Boulanger’ g tl f t> X 1 V MWVEW RMTWERPEm 9- H FOKKER 7 SEPTEMBER 1983 De Uiver passeerde Waddinxveen en Boskoop Openbare bekendmaking in verband met verkiezingen leden algemeen bestuur (kiesdistrict I) Galgweg 2 Organist Gerard Legierse. BOSKOOP In de Gereformeerde kerk aan de Zijde wordt donderdag Voorweg 36 Voorweg 28a Hoogeveenseweg 14A Noordeinde 106 Noordeinde 130 Zuiddijk7 Voorweg 153 Zuidkade 139 Voorweg 56 Heuvelhof 44 Zuidkade 47 Fr. van Eedenplein2 GuidoGezellestraat5 De Uiver bij het passeren van de Boskoopse hefhrug, zaterdagmorgen rond 7.30 uur. WONEN Op het gebied van de woninginrich- ft Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Noordwoude maken bekend dat in de periode van 12 tot en met 24 augus tus 1983 géén tegenkandidaten zijn gesteld ter vervulling van de vacatures die per 1 januari 1984 ontstaan in verband met de periodieke aftreding van de hoofdingelanden en -plaatsvervangers in kiesdistrict I. i£«n REANIMATIE Het begrip reanimatie staat centraal in de stand van de Nederlandse Hartstichting. Reanimatie staat voor hartmassage en/of mond-op-mond- beademing. Dit wordt vooral toege past bij mensen die plotseling een hartinfarct krijgen op straat, in het verkeer of elders. Dankzij snelle en Hazerswoude, 1 september 1983. De dijkgraaf, W. P. bevaart. De secretaris-ontvanger, J. Ruijgrok dacht besteed aan energiebesparing. Men kan dan ook bij de diverse stands ideeën opdoen om nog meer energie te besparen. Zo worden er de nieuwste kunststof raam-en deur- systemen getoond, maar ook rollui ken. Deze zijn niet alleen energiebe sparend, maar beveiligen tevens te gen inbraak en als zonnescherm. Men kan er van alles mee doen, het is een ontzettend handig apparaat. Het wordt gedemonstreerd op de Gezinsbeurs Zoetermeer. 2391 AJ Hazerswoude-Dorp 2771 DT Boskoop 2391 AD Hazerswoude-Dorp 2391 AE Hazerswoude-Dorp 2742 AW Waddinxveen 2771 DP Boskoop 2394 EB Hazerswoude-Rijndijk 2394 TS Hazerswoude-Rijndijk 2391 MV Hazerswoude-Dorp 2394 CG Hazerswoude-Rijndijk 2391 AD Hazerswoude-Dorp 2391 AC Hazerswoude-Dorp 2391 NR Hazersyvoude-Dorp 2742 AB Waddinxveen 2771 WJ Boskoop 2391 BT Hazerswoude-Dorp Verlies van arbeidsplaatsen wordt door de binnen het PIT samenwer kende organisaties onvermijdelijk geacht. De minister is voornemens de subsidie aan het PIT dit jaar nog eens met ruim 30 procent te vermin deren en volgend jaar geheel te schrappen. Waardering is er met name voor het feit dat de geestelije verzorgers de soldaat meer als mens dan als dienst plichtig militair beschouwen en be handelen. Het rapport van de AVNM en de WDM is destijds aangeboden aan staatssecretaris Hoekzema van De fensie. Dat heeft echter nog niet ge leid tot verandering van de beleids voornemens bij het departement. Het PIT hecht daarom groot belang aan het welslagen van de kollekte. MODELTRON Een nieuwtje op het gebied van de huishoudelijke apparatuur is de mo- deltron. Dit is een combinatie van barbecue, oven, grill en frituurpan. van J H september a.s. in het Prins Willem blik op vervlogen tijden. Bij Schiphol eindigde het ongewone watertransport in een kort lucht sprongetje toen de Uiver door een mammoetkraan pardoes over het hek van de Fokkerfabriek werd ge tild, waarna het toestel ongehinderd via de rolbanen naar hangar 8 kon worden gesleept, waar het nu achter hoge deuren, onzichtbaar voor de buitenwacht, de grote onderhouds beurt krijgt. HOLLAND INTERNATION AL OP GEZINSBEURS Voor velen is de zomervakantie net achter de rug, of zij denken al weer aan de komende wintersportvakan tie. Op de Gezinsbeurs Zoetermeer kunnen deze mensen hun hart opha len bij de stand van Holland Interna tional. Daar liggen de nieuwste win- tersportfolders al klaar met bestem mingen naar Zwitserland, Oosten rijk, Italië, Frankrijk maar ook Bul garije, Joegoslavië en Roemenië. In een echte wintersportsfeer wordt door middel van een terminal met printer allerlei informatie verstrekt over de diverse ski-gebieden hellin gen, liften enz. De klanten kunnen dit op schrift krijgen. Tevens is de terminal aangesloten op het reserve ringssysteem van Holland Internati onal, zodat eventuele boekingen ge daan kunnen worden. De mensen kunnen deze boekingen stap voor stap via het beeldscherm volgen. Al deze gegevens worden aan de klant meegegeven. Forse bezuinigingen door de Rijkso verheid op de bijdragen aan de tota le geestelijke verzorging dreigen het werk te ondermijnen. Het PIT heeft onlangs de minister van Defensie al duidelijk gemaakt dat de bezuinigin gen die hij wil doorvoeren in 1983 en 1984 tot een ernstige aantasting van het niveau van de geestelijke verzor ging in de krijgsmacht zullen leiden. De opbrengst van de kollekte die dit jaar tussen 12 en 17 september wordt gehouden, zal meer dan ooit nodig zijn om het gewenste niveau in stand te houden. In Alphen, Woubrugge, Aalsmeer en op Schiphol werd het unieke water transport achtervolgd vanaf de wal en op het water met de meest uiteen lopende vervoersmiddelen. Som migen begeleidden de Uiver zelfs te paard in galop. In Gouda waren de mensen zo opge togen, dat er in en voor de sluis ’s nachts tot één uur druk bezoek aan boord was. Toen de schipper besloot aan de wal liggend de ochtend af te wachten, bleven ook midden in de nacht de flitslampen van fotocame ra’s oplichten. Zo heeft jong, maar vooral ook oud Nederland, de Uiver ingehaald. Een nieuwsgierige terug- Meer dan ooit, is de opbrengst van de jaarlijkse kollekte van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) ook in de regio binnenkort no dig om de geestelijke verzorging van militairen te kunnen waarborgen. MODESHOW Gedurende de beursdagen zal er vier maal per dag een wervelende mode show worden gehouden door profes sionele mannequins. Zij tonen op swingende muziek de nieuwste na- jaarscollecties met de bijbehorende accessoires. Deze accessoires zoals hoeden, sieraden, shawls, brillen e.d. zijn te zien en te koop op de Gezins beurs. De modeshow wordt verzorgd door enige modezaken uit Zoetermeer en omgeving. ISOLATIE Op de Gezinsbeurs wordt veel aan- doeltreffende hulpverlening door omstanders worden jaarlijks weer tientallen slachtoffers van een hart stilstand gered. En gelukkig want het is verschrikkelijk om als omstander niets te kunnen doen terwijl een me demens op sterven ligt. In dit kader organiseert de Neder landse Hartstichting ieder jaar een aantal cursussen in reanimatie. Ge durende de beursdagen van de Ge zinsbeurs Zoetermeer kan men hier over alle informatie verkrijgen bij de stand van de Nederlandse Hart stichting. Gerrit van Bemmel i ---- Op het programma staan werken van Sweelinck, Pachelbel, Bach, Franck en Verne voor orgelsolo en van Han del, Krebs,, Marcello en Boni voor hobo en orgel gezamelijk. Afwisse ling is in voldoende mate aanwezig tijdens dit concert. De aanvang is om 20.00 uur in het Gereformeerd kerk gebouw aan de Zijde. Toegang 5 gul den. Houders van een bejaardenpas, CJP of kinderen tot en met 12 jaar 3,50 gulden. ting is er van alles te zien zoals meu belen, vloerbedekking, wanddecora tie, gordijnstoffen en schuifpuien, ra men, deuren, keukens en tuinmeu belen. Verder wordt er een uniek ontlak- kingssysteem gedemonstreerd dat houten meubelen als nieuw tevoor schijn tovert. De oude laklagen worden eraf gehaald zonder dat het hout wordt aangetast. Ook afkrab ben en afbeiten is overbodig. Er wordt in de bijbel een vernietigend oordeel over de mens uitgesproken. Niemand is rechtvaardig, ook niet één, er is niemand verstandig, niemand die God ernstig zoekt....niemand die doet wat goed is (Rom. 3:11-12 En ook dus van zichzelf zegt de grote evangelieprediker Paulus: ik weet dat in mij geen goed woont. Deze woorden sluiten zich in wezen aan bij het oor deel van God zelf na de zondvloed: Ik zal de aardbodem niet meer vervloe ken om de mens omdat het voortbrengsel van het menselijk hart boos is van zijn jeugd af. En Jezus Christus, Gods Zoon, zegt: uit het menselijk hart vloeien allerlei boze overleggingen voort. We behoeven ons dus niet op de borst te slaan maar eerder het oordeel van God te vrezen. Geen enkele goede hoedanigheid van ons zelf kan ons met God in het reine doen komen. Maar...even radicaal is God om ons de zonden te vergeven als we ze Hem eerlijk belijden: Hij is n.l. getrouw en rechtvaar dig om ons de zonden te vergeven en ons te reinigen van alle ongerechtig heid. Het pronken met onze eigen goede hoedanigheden maakt echter in we zen God tot een leugenaar i.v.m. de ernst van onze zonde. Alleen het geloof in het verlossings- en verzoeningswerk van God in de mens Jezus Christus, die ook God is, aan het kruis op Golgotha kan ons de vrede met God brengen en ons van alle ongerechtighedeid reinigen evenals Abra ham de gerechtigheid door het geloof werd toegekend. En.wie gelooft, zegt Jezus, heeft eeuwig leven! Het is leven of dood. God is de Levende en leven is met God verbonden: sterven is losraken van God. Uit Openbaring in de bij bel blijkt echter dat de dood waarvoor ieder mens van alle tijden heeft ge beefd, zo gemakkelijk op de vlucht wordt gejaagd; reeds bij de verschijning van de triomferende Christus vliedt hij. Het is redding voor ieder mens die gelooft in God door Jezus Christus. ...1 15 september een concert gegeven door organist Gerard Legierse, in sa menwerking met de hoboïste Nora Zom. Legierse, geboren in Rotterdam, stu deerde orgel bij André Verwoerd en piano bij Elly Salomé. In 1979 be haalde hij het solistendiploma voor orgel en ontving daarbij een onder scheiding. Twee jaar geleden gaf hij al een concert in Boskoop, waarbij hij van zijn bekwaamheden blijk gaf. Legierse geeft regelmatig concerten en wordt ook vaak uitgenodigd in het buitenland. Zijn optreden op 15 september in Boskoop wint aan zeggingskracht door de medewerking van Nora Zorn uit Den Haag. Zij studeerde hobo aan het Rotterdams Conserva torium bij Maarten Karres. Als eer ste hoboïste is Nora verbonden aan het Dordts Kamerorkest en gaf al vele malen concerten. ZOETERMEER Van woensdag 7 tot en met zondag 11 september a.s. zal de eerste Gezinsbeurs Zoeter meer worden gehouden in de Prins Willem Alexander Sporthal te Zoe termeer. De Gezinsbeurs Zoetermeer staat in het teken van het moderne gezin. Alles wat met het leven in en rond het huis te maken heeft, komt op deze beurs aan de orde. Er is dus van alles te zien op het gebied van de vrije-tijds besteding, woninginrich ting, hobby, doe-het-zelf, sport enz. Maar ook het informatieve karakter van de beurs is belangrijk. Een Ge zinsbeurs is de gelegenheid bij uit stek om voorlichting te geven over hedendaagse vraagstukken als ener giebesparing, isolatie, verzekeringen en nog véél meer. Daarom zijn de di verse informatiestands op de beurs aanwezig om de bezoekers voor te lichten en advies over de onderwer pen te geven. Ook de Nederlandse Hartstichting treft men op de beurs aan. Er is niets op tegen als kinderen, zo als deze zomer het geval is geweest, vanwege de warmt? vrijaf krijgen. Dat blijkt uit de beantwoording van Tweede Kamervragen. Tot P.v.d.A. Tweede Kamerlid dr. D. van Ooijen zei staatssecretaris drs. G. van Leij- enhorst dat het vrijaf geven in situa ties waarin het weer uitzonderlijk is en waardoor het niet goed mogelijk is de kinderen in school te houden, niet in strijd met de wet is. De ergernis van ouders hierover vindt hij niet gerechtvaardigd om dat hij ervan uitgaat dat het welzijn van de kinderen voorop heeft ge staan. In verband hiermede worden Ingevolge het waterschapsreglement de hierna te noemen door dijkgraaf en heemraden gestelde kandidaten geacht te zijn verkozen. OPENINGSTIJDEN De beurs wordt gehouden woensdag 7 tot en met zondag septcrr.bcr h;‘. P.ir.c Alexander Sportcentrum te Zoeter meer. Woensdag t/m zaterdag geopend: 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur. Zondag: 12.00-17.00 uur. Toegangsprijzen: f 5,per persoon, f 2,50 voor kin deren tot 12 jaar en 65-plussers. Een niveau dat niet alleen gewenst wordt door het PIT, maar vooral door de militairen zelf, zoals geble ken is uit een onderzoek van de Al gemene Vereniging Nederlandse Mi litairen en de Vereniging van Dienst plichtige Militairen. Deze belangen organisaties hielden in de maand april een enquête onder 766 dienst plichtigen op vijftien kazernes. Uit net onderzoek bleek, dat 65 procent van de ondervraagden de geestelijke verzorging van groot belang achtte, terwijl slechts 4 procent er geen en kel belang in stelde. Ruim 58 pro cent van de dienstplichtige militairen blijkt in de diensttijd extra behoefte te hebben aan gesprekken over maatschappelijke of individuele pro blemen. De geestelijke verzorgers in het leger blijken bij uitstek gewaar deerd te worden als gesprekspartner. Militairen die over problemen willen praten wenden zich tot de geestelijke verzorgers (43 procent) tot familie (30 procent) of tot de militaire socia le dienst (10 procent). „Het vrijaf geven wegens uitzonder lijke weersomstandigheden be schouw ik echter niet bij voorbaat als lichtvaardig. Wel acht ik het de plicht van de school overleg te ple gen met de ouders over de gedrags lijn die in dergelijke gevallen ge volgd wordt. Daarbij kunnen dan ook afspraken worden gemaakt voor de eventuele opvang van de kinderen”, aldus de staatssecretaris. ter lange tocht naar het Australische Melbourne worden afgelegd. De Ui ver zal dan worden gevlogen door Jan Plesman, de kleinzoon van de KLM-oprichter. De Douglas op zijn 88 meter lange duwbak, vulde met twaalf meter breedte sommige kanalen in Zuid- Holland tot in de tuinen van de aan grenzende woningen. Acht meter hoog stak de Douglas met zijn neus schuin omhoog. Er bestaan op dit ogenblik nog zes vliegtuigen van het type Douglas DC 2. De Uiver is nog de enige vliegw aardige. De geestelijke verzorging in de krijgsmacht wordt deels door de Rijksoverheid bekostigd en deels door partikuliere instellingen als het PIT. De opbrengst van de jaarlijkse kollekte is onder andere bestemd voor de instandhouding van de mili taire tehuizen en voor algemeen vor mende aktiviteiten onder militairen alsmede voor audio-visuele hulpmid delen die in binnen- en buitenland worden gebruikt bij bezinningsavon- den over religieus-ethische onder werpen. Deze voorzieningen komen direkt in gevaar nu de minister voo- nemens is, zijn bijdrage aan de gees telijke verzorging drastisch terug te brengen. REGIO Zaterdagmorgen vroeg is in de Gouwe op een schip uit Ant werpen een nauwkeurige kopie van de legendarische Uiver, de Douglas DC 2 die in 1934 de vliegrace Lon- den-Melbourne won, voorbij geva ren. Het uit Amerika afkomstige toestel, dat in de komende zes weken door acht KLM-ers vliegklaar zal worden gemaakt, passeerde op weg naar Schiphol, ontdaan van vleugels en staart en met tegen roest inge pakte motoren. Met de herboren Uiver zal ten be hoeve van een NOS-televisiedocu- mentaire opnieuw de 20.000 kilome- ONGEBOUWD vacature 1 hoofdingeland H.W. van Dorp vacature 1a hoofdingeland-plaatsverv. L.A. M. Kompier Rijndijk 298 vacature 2 hoofdingeland N.C.Th.Koot vacature 2a hoofdingeland-plaatsverv. D.Sol vacatures hoofdingeland J. F. Kaashoek vacature 3a hoofdingeland-plaatsverv. J.vanderEijk vacature 4 hoofdingeland C. M. Kroes vacature 4a hoofdingeland-plaatsverv. D. Buitenhuis GEBOUWD vacature 1 hoofdingeland J. Verwey vacature 1a hoofdingeland-plaatsverv. A. Rijkaart vacature2 hoofdingeland J.F.B.Schupper Voorweg79a vacature 2a hoofdingeland-plaatsverv. G.Hassefras vacature 3 hoofdingeland P. van Vliet vacature 3a hoofdingeland-plaatsverv. J. Schouten vacature 4 hoofdingeland E. van Elderen vacature 4a hoofdingeland-plaatsverv. S.J. Fransen V klUiVOftW «ÖLSMEt GOUVvE DEM HROG GOUDA DELFT NOORD BREDA BERGEN OP ZOOM VOLKERRK- SLUIZEN KREEKRAK- SLUIZEN HOLLANDSE US5EL HOLLANDS DIEP PORDSCHE KIL irtwijk «s <Nr»LEIDtM De vaarwater-route van de Uiver van Antwerpen naar Amsterdam. (Teke ning: De Telegraaf} ANTWERPEM I (SCHIpHOL-p) EENPR.RC.HT

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13