Geen steun voor PvdA-motie over ’t Hazeveld Begeleiding van B. en W. moet ’t Hazeveld redden Stenografen de deur uit Geef iets meer a.u.b. Aantal leerlingen op vijf openbare scholen Tekst vertrouwelijke brief aan gemeenteraad College stelt in antwoord op schriftelijke vragen Vanwege bezuinigingen Van den Broek PvdA vond vertrouwelijke brief niet zo geheimzinnig Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding moet dit jaar meer geld dan ooit op tafel leggen: f46,7 miljoen om precies te zijn. Geef iets meer als het kan. Maar blijf het werk van hetKWF steunen. 52 4i WADDINXVEEN De PvdA-fractie in de Waddinxveense gemeen teraad heeft vorige week woensdagavond tevergeefs geprobeerd een motie aangenomen te krijgen over de openbare kleuterschool ‘t Hazeveld aan de Kerkstraat en haar omstreden hoofdleidster me vrouw C.C. Blonk. Alleen de socialisten in de raad, inclusief wet houder drs. M. Kraaijestein, en D‘66-fractievoorzitter H.P. Barth waren bereid zich achter de motie te scharen. WADDINXVEEN Na twaalf jaar lang op voortreffelijke wijze - daar is iedereen het over eens - de maandelijkse vergaderingen van de Waddinxveense gemeenteraad genotuleerd te hebben heeft de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken dinsdagavond ingestemd met het voorstel van B. en W. om uit een oogpunt van bezuiniging te kiezen voor een eenvoudiger raadsverslag. Dat be tekent dat per 1 oktober het jaarcontract met de in Waddinxveen wonende beëdigde Kamer-stenografen niet zal worden verlengd. Dat geeft in 1984 een besparing van rond f. 20.000,—. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1983 woord door hierover het volgende overzicht aan de gemeenteraad te sturen 16-4-1982 16-4-1983 31-8-1983 NAAMSCHOOL 16-4-1983 31-8-1983 2. DE V. O. O. te verzoeken zich bij ons standpunt neer te leggen en toch met ent housiasme door te gaan nieuwe leerlin gen te werven om de instandhouding re ëel te maken. m Welke conclusies verbindt u aan de onder 1 gevraagde gegevens. Het lijkt ons college voorbarig nu reeds conclusies te trekken daar wij nog niet beschikken over voldoende gegevens. KLEUTERSCHOLEN NAAM SCHOOL 2. Heeft uw onderzoek zich uitgestrekt tot het horen van ouders die hun kinde ren van school gehaald hebben of niet aangemeld hebben en wat is daarvan het resultaat? Ons college is van mening dat de V.M.R. en de oudercommissie voldoende in staat zijn de mening van de ouders te vertol ken. Daartoe zijn deze organen juist in gesteld. h Bent u daadwerkelijk van mening, ondanks alle beschikbare informatie, dat er geen aanleiding voor die beslis sing, of dat u de rechtsgrond meent te ontberen voor een andere beslissing. Het college is daadwerkelijk van mening dat er niet voldoende rechtsgrond is voor ontslag. Naar ons oordeel zijn de volgende maat regelen noodzakelijk in het belang van het openbaar onderwijs in de wijk: 1. de instandhouding van de kleuter school ,,’t Hazeveld” en de lagere Jan Ligthartschool, zeker nu de bouwsnel- heid in de Zuidplas hoger ligt dan aan vankelijk verwacht werd. Koningin Wilhelmina Fonds, Amsterdam. Giro: 26000. Bankrekening: 70.70.70.007. Kerkstraat 13 v. M. Schwerinlaan H. Heijermanslaan 15 Essengaarde 1 Wingerd 45 ADRES AANTAL LEERLINGEN OP: 16-4-1982 ADRES AANTAL KLEUTERS OP: 1 14 57 60 59 57 76 117 152 154 154 12 51 64 58 54 71 118 146 142 152 13 45 53 VERWACHT TOTAAL OPENBAAR ONDERWIJS Jan Ligthartschool TheoThijssenschool Klaas de Vriesschool Leon van Gelderschool Mr. A. de Roosschool OPENBAAR ONDERWIJS ’t Hazeveld Pinkeltje Pinkelotje De Klimop Mr. A. de Roos 7 36 44 43 31 58 118 128 133 148 1. Indien ja, welke onderzoeken heeft u dan ingesteld, behoudens de medis che, waar u gewag van maakte? Ons college heeft naast een medisch on derzoek nagegaan welke andere moge lijkheden zouden kunnen leiden tot ont slag c. q. schikking. Hiertoe zijn gesprek ken gevoerd met de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, onderwijs-frecht- spositioneel)deskundigen, het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, de in specteur van het kleuteronderwijs, de Voorlopige Medezeggenschaps Raad en de Vereniging voor Openbaar Onder wijs. k Welke maatregelen zouden naar uw oordeel wenselijk zijn in het belang van het openbaar onderwijs. In uw brief d.d. 2-8-1983 aan de ouders van leerlingen van ’t Hazeveld, deelt u in de laatste zin mede dat het aantal kleuterleerlingen op alle scholen sterk dalende is. kan worden opgemaakt hoe een be paalde besluitvorming is geweest en welke bijdragen aan de debatten zijn geleverd. f Is het juist dat er ook naar het oordeel van de juridisch adviseur voldoende ontslaggrond zou zijn, ware het niet dat er onvoldoende dossiérvorming heeft plaatsgevonden. Uit het juridisch advies van onze advi seur blijkt dat hij stelt dat de aard van de klachten in de dossiers niet 'zal kunnen leiden tot ontslaggronden mede niet om dat een deel van de klachten slaat op het funktioneren op onderwijskundig ge bied. Deze klachten worden door de in- spekteur niet onderschreven. c. 6. Op 3-1-1983 nam u de beslissing om de termijn, waarbij mej. Blonk de toegang tot de school ontzegd werd te verlengen tot 1-8-1983. 7. Welke mening had de inspecteur teneinde een zodanig belangrijke beslis sing te nemen, daarbij moet toch een af weging plaatsgevonden hebben tussen e Op 23 juni 1983 deelt mej. Blonk u mede dat zij, hoofdzakelijk om finan ciële redenen, niet bereid is om in te stemmen met VUT-regeling. Wat zouden de financiële consequenties geweest zijn indien de gemeente een eventueel tijdelijke suppletie verstrekt had. Op 23 juni 1983 ontvingen wij een brief van haar advocaat dat het voorstel om fi nanciële redenen niet aanvaardbaar zou zijn. Mondeling overleg met mevrouw Blonk leerde ons dat het antwoord van haar advocaat in zijn brief van 23 juni over haar zienswijze niet juist was weer gegeven. Zij had hem dit reeds medege deeld. Financiële aspekten speelden een zeer onbelangrijke rol. Hoeveel leerlingen zitten er nu op de 5 openbare scholen in Waddinxveen. Die vraag hebben B. en W. vorige week beant- Onzerzijds al het mogelijke te doen door middel van begeleiding een goede situ atie te creëren met de betrokkenen van nu. Dit moet ons inziens rnogelijk zijn daar er sprake is van nieuwe kinderen en nieuwe ouders (op twee na) die met de vorige situatie niet zelf geconfronteerd zijn. Met betrekking tot de te nemen maatregelen voor het openbaar onder wijs in de gehele gemeente is door ons in middels intern nader advies gevraagd. schadeclaim bij de gemeente zal in dienen. Inmiddels heeft een groot aantal ou ders schriftelijk te kennen gegeven bij een terugkeer van mevrouw Blonk hun kind(eren) niet te zullen plaatsen of te handhaven op ‘t Hazeveld. Wij hebben op deze ouders een ernstig beroep gedaan van dit voornemen af te zien, dit in het belang van het openbaar onderwijs en wellicht in het belang van de kinderen. Wij heb ben daarbij de ouders de toezegging gedaan dat wij ons zullen inspannen, om de gang van zaken op school naar tevredenheid te doen verlopen. g Op 14 juli heeft een gesprek plaats ge vonden tussen u, oudercommissies, VOO, personeel en VMR. Wat was hun standpunt terzake? In uw schrijven d.d. 2-8-1983 aan de be trokken organisaties maakt u bekend dat mej. Blonk haar werkzaamheden zal hervatten omdat er geen aanleiding zou bestaan dit niet te doen en u dat ’’helaas” betreurt. Ook op 14 juli 1983 bleef het standpunt van oudercommissie, V.O.O., person eel en V.M.R. onveranderd. Zoals in de aanhef gesteld is deze uit gebreide informatie strikt vertrouwe lijk. Voor een eventuele behandeling in de raad wordt een apart stuk bij gevoegd, waarbij een overzicht wordt gegeven van feiten en gebeurtenissen in het afgelopen cursusjaar. 5. Stond voor u reeds vast dat een al dan niet vrijwillig ontslag van mej. Blonk in het belang zou zijn van het openbaar onderwijs in het algemeen en de Jan Ligthartschool en 't Hazeveld in het bijzonder? Zo ja, waarom, indien niet, waarom niet? Het staat voor ons college vast dat vrij willig ontslag van mevrouw Blonk zou bewerkstelligen dat de aanwas van het aantal kleuters op ’t Hazeveld sneller zou gaan dan bij haar aanblijven. Een groter aantal leerlingen voor de kleuter school heeft gevolgen voor de Jan Light- hartschool. ARMOEDE Burgemeester C.M. van der Linden stelde uit armoede met dit bezuini gingsvoorstel te zijn gekomen. Het gaan werken met casettebandjes (el ke fractie krijgt een cassetterecor der en van elke raadsvergadering waarvoor een grote recorder zal wor den aangeschaft, één bandje) een noodverband, al gaf hij te kennen aarzelingen te hebben over de vraag om voortaan van bepaalde raadsde- batten toch een uitgebreide verslag geving te maken. De haken en ogen van het werken met bandjes, beslui tenlijstjes en deels volledig uitgetik te debatten worden nog eens goed op een rijtje gezet en bekeken. In de komende raadsvergadering zal een de finitief besluit worden genomen. j Wat is volgens u de prognose voor het aantal leerlingen op het betreffende scholenkoppel, gelet op de demografi sche gegevens. Het Statistisch Jaarboek 1983 is nog niet gereed. Ook ons college beschikt nog niet over de door u gevraagde gegevens. Wij hopen u deze bij de aanbieding van de begrotingsstukken 1984 te doen toe- komen. WADDINXVEEN - Na drie uur praten accepteerde de gehele Waddinxveense gemeenteraad vorige week woensdagavond dat niet anders dan het beleid van het college van B.en W. ge steund diende te worden door hoofdleidster mevrouw C.C. Blonk aan het werk te houden, in de leeggelopen openbare kleuterschool ‘t Hazeveld aan de Kerkstraat. In het debat kwam ook de strikt vertrou welijke brief ter sprake die het college aan de gemeenteraad over de kwestie had gestuurd. Omdat het Weekblad voor Waddinxveen uit dit schrijven had geciteerd meende wethou der mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester (VVD) dat dergelijk informatie de raads leden voortaan maar monde ling moest bereiken. Daarover raakte ze behoorlijk in de clinche niet de heren D. Lont (PvdA) en H.P. Barth (D’66). De socialist had de wethouder overigens laten weten dat zij te terughoudend was geweest en juist deze brief niet open baar te maken,maar de wet houder wees op het privacy- karakter van deze zaak rond haar partijgenote C.C. Blonk. Dat er op dit gebied sprake is van “koudwatervrees” blijkt wel uit de volledige inhoud van de betreffende brief hierbij wordt afgedrukt. Zoals u bekend is moest vorig jaar in verband met het geringe aantal kleu ters op ‘t Hazeveld aan de Minister van Onderwijs en Wetenschappen toestemming worden gevraagd om de school in stand te mogen houden. De door u gevraagde toestemming is ver leend tot 1 januari a.s. Een verzoek om verlenging van deze termijn moet vóór 1 november a.s. worden inge diend. Een vereiste voor de inwilli ging van dit verzoek is uiteraard dat de school wordt bezocht door een re delijk aantal kleuters. Wij zullen deze zaak tijdig bij u aan de orde stellen. Daarbij zal tevens aan de orde moe ten komen de vraag of op langere ter mijn in deze gemeente vijf openbare kleuterscholen en lagere scholen kunnen blijven voortbestaan nu het aantal kleuters/leerlingen op alle scholen sterk daalt. 3. Wat waren de opvattingen van de schoolraad, VOO en de Voorlopige Medezeggenschaps Raad (VMR). De opvattingen van de V.G.M.R., de V.M.R. en de V.O.O. zijn gelijkluidend n.l. dat mevrouw Blonk ontslag aange zegd moet worden, ongeacht de conse quenties voor de gemeente. Alle pogingen om tot een oplossing te komen Hepen op niets uit. Me vrouw Blonk wenst weer normaal aan de school tewerk gesteld te worden. Zij is van oordeel dat de schuld ligt bij de ouders als het aantal kleuters terugloopt. Tussentijds zijn verschillende ge sprekken gevoerd met de ouder commissies van beide scholen, het team van leerkrachten van de Jan Ligthartschool en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, die wij op de hoogte hebben gehouden van de gang van zaken. WADDINXVEEN - Vlak voordat vorige week woensdagavond de ge meenteraadsvergadering begon beantwoordde Burgemeester en Wet houders De twintig schriftelijke vragen die D’66-fractievoorzitter H. P. Barth twee dagen eerder had gesteld over de kwestie ’t Hazeveld. In de beantwoording van de schriftelij ke vragen zeggen B. en W. een aantal maatregelen te hebben genomen om te proberen de kleuterschool ’t Hazeveld zoveel als mogelijk te redden nu hoofd leidster mevrouw C. C. Blonk niet on vrijwillig kan worden ontslagen. Zo wordt gepoogd door middel van bege leiding een goede situatie te creeëren, terwijl er wordt doorgegaan met het werven van nieuwe kleuters. De door de heer Barth gestelde schrifte lijke vragen zijn door B. en W. als volgt beantwoord: a. Wat was de aanleiding, motief en doel van het gesprek d.d. 7 mei 1982 met mej. Blonk en welk belang stond daarbij voor ogen? Aanleiding tot het gesprek van 7 mei 1982 was het vernemen van een ant woord van mevrouw Blonk. Het motief van dit gesprek was gelegen in de haar voorgelegde twee perspectieven: te weten ziekteverlof of sluiting van de school door het niet aanwezig zijn van voldoen de leerlingen. Het doel van dit gesprek was haar te bewegen hetperspektief ziek teverlof te aanvaarden. b. Is het juist dat uw beslissing van 7- 10-1982 om mej. Blonk de toegang tot de school te ontzeggen gegrondvest is om een onderzoek in te stellen naar de on-/geschiktheid van mej. Blonk, ten einde een beslissing te nemen daarover en de mogelijke gevolgen daarvan in te schatten? Neen, doch de beslissing van 7 oktober 1982 was gebaseerd op de volgende over wegingen: 1. het advies van de door de raad inge stelde commissie ad hoe; 2. de school onder nieuwe leiding snel te heropenen in het belang van de kinderen en hun ouders; 3. de school minimaal een jaar te laten voortbestaan; 4. ontheffing aan te kunnen vragen bij het ministerie van Onderwijs en Weten schappen van de verplichting tot ophef fing van de school ten gevolge van een te gering aantal leerlingen; een onderzoek in te stellen naar de oorza ken van de afwijking van het werkelijk aanwezig zijnde aantal leerlingen ten op zichte van het te verwachten aantal op grond van de demografische gegevens. Kerkstraat 13 Kerkweg-Oost 230 H. Heijermanslaan 15 Essengaarde 3 Wingerd 45 Daarna is overwogen mevrouw Blonk ongevraagd ontslag te verlenen we gens ongeschiktheid en wegens érn stige communicatiestoornissen tussen haar en de ouders. Het mag als vast staand worden aangenomen dat me vrouw Blonk tegen dit besluit bij Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland in beroep zal gaan. Het valt te ver wachten dat een eventueel onge vraagd ontslag nietig zal worden ver klaard, temeer omdat de inspecteur van het kleuter/lager onderwijs van hartschool ontslag te vragen en gebruik te maken van de regeling Vervroegde Uit Treding. Wij hebben daarbij zelfs aangeboden bereid te zijn aan uw raad voor te stellen - als het om de financiën ging - een aan vulling te verlenen op de VUT-rege ling. Dit aanbod is niet geaccepteerd. i Is de achtergrond van uw relaas inge geven door andere door u gekoesterde verwachtingen? Zo ja, welke en waar om? Indien niet, wat waren dan die achter gronden? Alhoewel D’66 het Statistisch Jaarboek 1982 nog niet heeft ontvangen, zijn deze gegevens ongetwijfeld ook bij B. en W. bekend. Het afgelopen jaar hebben ouders en le den van V.O.O. zich ingespannen om nieuwe kleuters te werven. Zij hebben veel tijd en inzet gegeven aan het bijeen brengen van gegevens, het bijwonen van vergaderingen en besprekingen. Deson danks is het door hen beoogde resultaat niet bereikt. In dat verband werd door het college in een brief aan ouders etc. het woord "helaas” gebruikt. 4. Indien u niet een zodanig onderzoek ingesteld heeft, doch die tijd slechts be nut heeft om mej. Blonk te bewegen vrijwillig ontslag te riemen,, wat lag daaraan ten grondslag? Alhoewel hiervoor blijkt dat door ons college een zodanig onderzoek is inge steld zijn onzerzijds bovendien nog po gingen gedaan mevrouw Blonk te bewe gen tot het nemen van vrijwillig ontslag. Deze hadden ten grondslag dat het ons duidelijk was dat het aanwezige feiten materiaal niet voldoende ernstige rede nen bevatte om ontslag te rechtvaardi gen. Wij werden in deze mening gesteund door alle door ons geraadpleegde des kundigen. oordeel is, dat op onderwijskundig gebied op het functioneren van me vrouw Blonk wellicht het een en an der is aan te merken, maar deZe aan merkingen niet van dien aard zijn dat een ongevraagd ontslag gerechtvaar digd en verantwoord zou zijn. Bovendien is er niet één feitelijk ge geven schriftelijk onderbouwd en vastgelegd, waaruit kan worden afge leid dat mevrouw Blonk voor het ver richten van haar werkzaamheden niet kan worden gehandhaafd. Tegen deze achtergrond is het onver mijdelijk dat mevrouw Blonk weer dient terug te keren naar ‘t Hazeveld, wat dan weer tot gevolg kan hebben dat het aantal kleuters weer zal te ruglopen met het grote risico dat de school dan toch nog moet worden opgeheven. Zwaar heeft bij deze beslissing gewo gen de - eventuele - financiële conse quenties van een ontslagbesluit. In èen tijd van bezuiniging achten wij het niet verantwoord grote risico’s te lopen voor een aanzienlijke schade claim, temeer daar, gelet op voren staande het valt te verwachten dat het ministerie van Onderwijs een d. Op 27 april 1983 en op 7 juni 1983 heeft u besloten aan mej. Blonk voor te stellen vrijwillig ontslag te nemen. Waren uw motieven daartoe ingegeven, en wilt u dat dan verklaren, in het be lang van 1. het betreffende scholenkoppel. 2. het openbaar onderwijs in het alge meen. 3. mej. Blonk. De voorstellen van 27 april 1983 en 7 juni 1983 aan mevrouw Blonk gedaan waren ons inziens verantwoord in het belang van alle betrokkenen en behoorden tot de wettelijke mogelijkheden. I Hierdoor verzoeken wij u ons te infor meren over de leerlingenbestanden bij het kleuter- en lager onderwijs per wijk en per richting in de afgelopen jaren en in 1983 voor en na de zomervakantie, alsmede de te verwachten aantallen leerlingen op grond van de demografi sche gegevens. In een bijlage wordt deze informatie u voor zover thans bij ons bekend, ver schaft. Waddinxveen, 11 augustus 1983. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, (W.F. Meijer, l.s.) de burgemeester, (P.FJ. van Schie, I.b.) het belang van de school en de belangen van het openbaar onderwijs en het indi vidu i.c. mej. Blonk. De inspekteur kon Met onze mening in stemmen dat verlenging van de art. 30 procedure noodzakelijk was om verder onderzoek te plegen en af te ronden. MARTIN KRAAIJESTEIN (PvdA) vóór de zomervakantie voor het nieuwe schooljaar aangemelde kin deren en het potentiële aantal kin deren in het voedingsgebied aantonen dat de school levenskansen heeft, constaterende tenslotte dat het colle ge van B. en W. besloten heeft me vrouw Blonk in haar functioneren te begeleiden draagt het college op: 1. in zijn be leid terzake zich met kracht op ge noemde uitgangspunten te blijven ba seren; 2. bij de begeleiding strikte voorwaarden te hanteren; 3. de raad voortdurend op de hoogte te houden, middels rapportages over de ontwik keling van onder meer het leerlingen aantal en de begeleiding en zijn be sluit d.d. 19 juli 1983 in het licht hiervan te evalueren. VVD, CDA en PCW hadden verklaard aan de motie van de PvdA geen enke le behoefte te hebben, omdat daarin voor een belangrijk deel al werd uit gestippeld wat B. en W. rond ‘t Haze veld van plan zijn te gaan doen. Wet houder mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester zei nog wel dat de kern van de socialistische motie heel dicht gekomen1 was bij de visie van het col lege in deze zaak, welke visie uitein delijk door de gehele gemeenteraad werd geaccepteerd, al wil de PvdA een gedwongen ontslag van de hoofd leidster in de toekomst niet helemaal uitsluiten. De tekst van de verworpen PvdA- motie luidde: ‘De raad der gemeente Waddinxveen, in vergadering bijeen op 3 1 augustus 1983, gelezen het ‘overzicht van feiten en gebeurtenissen t.a.v. de kwestie me vrouw C.C. Blonk, waarbij haar de toegang tot de kleuterschool ‘t Haze veld is ontzegd’ kennis genomen hebbende van het besluit van het college van B. en W. d.d. 19 juli 1983, om in de artikel 30-procedure geen verdere stappen te ondernemen en mevrouw Blonk per 1 augustus 1983 haar werkzaamhe den te laten hervatten constaterende dat het college van B. en W. in zijn beleid terzake in het af gelopen jaar als uitgangspunten heeft gehanteerd: a. dat het behoud van de school wenselijk is; b. dat het belang van het openbaar onderwijs in casu zwaarder dient te worden gewogen dan het belang van betrokkene; constaterende voorts dat het aantal Onderstaand doen wij u, strikt ver trouwelijk, een uitgebreid overzicht toekomen van hetgeen is verricht t.a.v. de uitvoering van het besluit, waarbij aan mevrouw C.C. Blonk de toegang tot de kleuterschool ‘t Haze veld is ontzegd. In de vergadering van de raad van 1 september 1982 werd door ons voor gesteld de kleuterschool ‘t Hazeveld op te heffen, gezien het geringe aan tal kleuters op de school, zulks in te- genstelling tot de verwachtingen van de samengestelde prognoses. Door uw raad werd dit voorstel niet overgenomen, omdat u verontrust was over het feit dat door de ophef fing van de kleuterschool ‘t Hazeveld, waarmee u op zich al problemen had, het niet uitgesloten is dat de Jan Ligthartschool dan binnen enkele jaren zal volgen. Gezien de slechter wordende verhou ding tussen de ouders van de kleu ters, het team van leerkrachten van de Jan Ligthartschool en de hoofd leidster werd het niet uitgesloten ge acht, dat de oorzaak in het teruglo pen van het aantal kleuters wellicht te wijten was aan het niet goed func tioneren van de hoofdleidster, me vrouw C.C. Blonk. Besloten werd toen tot het instellen van een onderzoekcommissie om te kunnen nagaan in hoeverre de terug loop van het aantal kleuters zou zijn te wijten aan het al of niet goed func tioneren van de hoofdleidster. Nadat de commissie een groot aantal personen had gehoord, werd geadvi seerd de hoofdleidster, mevrouw Blonk, op grond van artikel 30 van de Kleuteronderwijswet de toegang tot de school te ontzeggen om de mogelijkheid te scheppen deze zaak verder te kunnen onderzoeken. Aanvankelijk waren wij van mening heb advies van de commissie niet op te moeten volgen, maar uiteindeHjk is op 5 oktober 1982 besloten me vrouw Blonk met toepassing van ar- Ook onze juridisch adviseur komt tot de conclusie, dat bij een ongevraagd ontslag van mevrouw Blonk dit be sluit in beroep door Gedeputeerde Staten zal worden vernietigd. Van de zijde van het ministerie van Onderwijs werd ons duidelijk ge maakt dat bij nietig-verklaring van het ontslagbesluit van mevrouw Blonk de salariskosten van mevrouw Blonk vanaf de dag van" het ontslag tot aan haar 65e jaar (1 juni 1988) geheel voor rekening van de gemeen te zullen worden gebracht. In het licht van al deze overwegingen hebben wij besloten mevrouw Blonk met ingang van 1 augustus 1983 weer toe te laten tot de kleuterschool ‘t Hazeveld. tikel 30 van de Kleuteronderwijswet voorlopig voor een periode van 3 maanden de toegang tot de school te ontzeggen. Tegen dit besluit heeft mevrouw Blonk een beroep ingesteld bij de Ambtenarenrechter te Rotterdam. Inmiddels hebben wij bericht ontvan gen dat deze zaak op 1 september 1983 zal worden behandeld door het Ambtenarengerecht. Onder meer in verband hiermede hebben wij als juridisch adviseur voor deze gemeente aangezocht het Cen traal Adviesbureau voor publiekrecht en administratie B.V. te ‘s-Gravenha- ge- Na het verstrijken van de termijn van de ontzegging van de toegang tot de school is deze termijn in overeen stemming met de inspecteur van het kleuter/lager onderwijs verlengd tot 1 augustus 1983. Deze verlenging was onder meer noodzakelijk omdat be sloten was mevrouw Blonk aan een geneeskundig onderzoek te onder werpen om te kunnen nagaan of zij geestelijk en/of lichamelijk al of niet in staat moest worden geacht haar werkzaamheden als hoofdleidster aan de kleuterschool ‘t Hazeveld naar be horen te kunnen vervullen. Het ge neeskundig onderzoek is verricht door de bedrijfsarts van de G.G. en G.D. te Gouda. De uitslag van het onderzoek was, dat mevrouw Blonk zowel geestelijk als lichamelijk in staat moet worden geacht haar werk zaamheden naar behoren te kunnen vervullen. WADDINXVEEN - Aan de raad der gemeente Waddinxveen: WADDINXVEEN/GOUDA - Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland blijkt dat zich aan de Kerkweg-West 7 heeft gevestigd een filiaal van JJ. van den Broek Installateurs BV, Boskoop. Omschrijving bedrijf: kantoor, mate- riaalverkoop, gas- en water, electra, etc. Mevrouw Blonk is gevraagd in het be lang van het dpenbaar onderwijs en voor het behoud van de kleuter school ‘t Hazeveld en de Jan Ligt- Het de deur uit doen van de steno grafen F.J.L. Lankester en L.J.M. Rutten vinden de raadsfracties overi gens allemaal een heel vervelende zaak, maar vanwege het geldgebrek bij de plaatselijke overheid kan niet anders dan worden omgezien naar een nieuwe vorm van verslaggeving. In de raadscommissie werd afgespro ken dat nog eens precies zal worden nagegaan op welke wijze gewerkt zal gaan worden met besluitenlijstjes en casettebandjes. Met name de heren H.P. Barth (D’66) en M. Boere (PvdA), zagen diverse praktische pro blemen, zodat zij aandrongen op de mogelijkheid bepaalde raadsdiscussies woordelijk te kunnen laten verslaan door een gemeente-ambtenaar. Volgens de heer A. van Doorn (PCW) hoeft niet elk woord in een raadsver gadering te worden opgeschreven. Hij noemde alleen de motivering en de besluitvorming van belang en achtte een uittreksel van een raadsvergade ring voldoende. Drs. G. Blom (CDA) betoogde dat de bezuinigingen ook de christen-democraten geen andere keus lieten. De heer H.P. Barth (D’66) zei veel waarde te hechten aan het raadsver slag, maar meende wel dat naar doel matigheid gestreefd kan worden. Hoe gevaarlijk het ontbreken van een goed verslag kan zijn toonde de heer M. Boere (PvdA) aan de hand van en kele voorbeelden aan. Hij meende dat de openbaarheid en de achterban is gediend met een verslag waaruit Door het benoemen van een andere hoofdleidster in tijdelijke dienst op 7 september 1982 groeide het aantal kleuters van 4 op 1 augustus 1982 weer snel naar 12, terwijl het aantal aanmeldingen van dien aard is, dat in de loop van het cursusjaar 1983/ 1984 mag worden gerekend op 16 kleuters. Daarnaast zijn er verschillende ge sprekken geweest met ambtenaren van het ministerie van Onderwijs, de inspecteur van het kleuteronder wijs en mevrouw Blonk. Op het ministerie van Onderwijs is te zamen met de inspecteur van het on derwijs gesproken over de toepassing van de Verruimingswet. Gepoogd is toen de Jan Ligthartschool en ’t Hazeveld onder een éénhoofdige lei ding te plaatsen, met aan de Jan Ligt hartschool een kleuterafdeling. Dit voorstel was op het ministerie van Onderwijs niet haalbaar, omdat er binnen een afstand van 1500 meter verschillende kleuterscholen zijn ge legen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17