Grandioze feestavond Be Fair al in de le ronde Snertfietstocht van Excelsior organiseert sneldamtournooi Wijkgebouw Zuid werd van Korbis Hart- en Nierstichting uitgeschakeld voor de beker Zonnig Zuid vierde 25-jarig bestaan Basketballers TOOS verliezen bekerwedstrijd zelf opgeknapt r M Weer zilver voor atleet WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Goede vangst van HSW Volleybalsters i van Be Fair ^winnen 3-kamp LaDDINXVEEN De naar de Iweede divisie gepromoveerde dames Ivan het eerste team van Be Fair-vol- lleybal wonnen afgelopen zaterdag in ■Bergambacht een 3-kamp met Shot len Thor. Het Culemborgse Shot werd ■n het afgelopen seizoen kampioen In de promotieklasse. Thor werd Irampioen in de derde divisie C. Uitslagen van eerste sjoelavond Cor Droog SPOEDCURSUS I TYPEN I wen kmm I EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1983 7 3-4 maanden 395,— i blind typen met 10 vingers systeem SCHOEVERS Diploma van de Associatie SMK Steno-Typ-school ’’ARRIBA” vanaf 1970 biedt o.a. WADDINXVEEN - Vrijdagavond vierde de Waddinxveense korf- strijd, gespeeld onder stromende regen, werd bezocht door zo’n 350 bezoekers. Deze hebben vooral in de eerste helft een zeer aan trekkelijke wedstrijd gezien. WADDINXVEEN - Evenals in het voorgaande seizoen is Be Fair al in de eerste ronde uitgeschakeld voor de KNVB-beker. De wed- (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). - balvereniging Korbis in het ontmoetingscentrum Het Trefpunt haar eerste lustrum. Middels een cabaretachtig programma kregen de bezoekers die avond veel amusement voorgeschoteld. i ’’Cl/VW *TOOS heren senioren 1 basketbal voor het seizoen ’83-’84: Staand van links naar rechts: Matthieu van Litsenburg (trainer/coach), Loyd Bouman, Hugö Sijlaar (captain), Bart Zwamborn, Dirk Rijns- burger, Klaas Bruin/Slot, Alfred Gerrits em Arco Zwijnenburg (scout); zittend van links naar rechts: Erwin de Ruiter, Peter Zwamborn, Marco Mak en Rijk Meuleman (foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Martin Meeldijk- '•-•K Dames senioren 1-Lei- Dames adspiranten 1- Meisjes velpen 1- Dun- “de weer zo’n 'I 'i j. r van zijn Piet vereniging een zeer druk bezochte re ceptie. voorzitter: taris: mens vrouw de Ruiter 10, Klaas Bruinsslot 9 en Rijk Meuleman 8. 1250 pnt. 1230 pnt. 1228 pnt. 1228 pnt. 1164 pnt. 1158 pnt. 1147 pnt. 1139 pnt. 1351 pnt. 1344 pnt. 1301 pnt. 1280 pnt. Tesselschadelaan 15-13 tel.: 0 1828 - 13038 Waddinxveen MB»* men rijden in de afstand van plm. 25 km. of de grote afstand van plm. 50 km. Er kan gestart worden tussen 9.00 en 10.00 uur, echter om 9.00 uur precies zal het startschot gegeven worden door me vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmees- ter bij het politiebureau aan de Mozart- laan. Dit alles zal worden voorafgegaan door de brassband Van muziekvereni ging "Voorwaarts". Het inschrijfgeld bedraagt 2,- voor kinderen tot 16 jaar en 65 plussers en voor volwassenen 3,-. De sluitingstijd is om 15.00 uur en de start en finish poli tiebureau Mozartlaan. Het is jammer dat TOOS dit eerste optreden voor thuispubliek verloren heeft. Er waren overwinningskansen, daar de achterstand nooit echt ono verkomelijk groot was. Dinsdag 6 september vond de return plaats in Rotterdam. Vrijdag 30 september zal TOOS senioren 1 om 20.45 uur zijn eerste thuiswedstrijd voor de competitie spelen tegen Gymnova 1 uit Leidschendam. De eerste basket bal vrijdagavond in sporthal Sniep” is op 23 september. 12.30 uur derdorp 1 vrijdag 23 september: 19.00 uur Heren senioren 4- Bergd. Stars 5 19.00 uur Dames junioren 2 -Wik 1 20.45 uur Heren senioren 2 - Gras schoppers 4 20.45 uur Dames senioren 2 -Luba3 De Hart- en Nierstichting willen aan de ze bijzondere en prachtige fietstocht di- verse attracties verbinden met onder weg versnapperingen en aan het eind van deze tocht een mooie blijvende her innering en tevens een tractatie van heerlijke erwtensoep. Deze prachtig uitgezette fietstocht kan WADDINXVEEN - "Snertfietstocht" is het motto van de eerste lustrumfirt- stocht die de plaatselijke afdelingen van de Nederlandse Hartstichting en van de Nierstichting Nederland op zaterdag 10 september houden. UITSLAGEN Klasse A 1. Peter Sliedrecht 2. Jan Kersbergen 3. Wilco v.d. Bas 4. Jan Neeleman Klasse B 1Kees Kuijpers 2. Jan Harkes 3. G. van Renesse 3. Joop Breedijk Klasse C 1Hanny Harkes 2. Ida Sliedrecht 3. C. van Gils 4. Mevr. T. van Helden In de loop van 1982 zijn alleen slechts kleine reparaties verricht. De vloer van het gebouw is aan een op knapbeurt toe. Ook zal men in het komende jaar moeten bezien of het mogelijk is dat het dak geïsoleerd wordt. In oktober 1982 is een schilder aan het werk geweest in het gebouw. De overige kleine reparaties zijn door de commissieleden of door vrijwilligers verricht. PROGRAMMA zaterdag 17 september 11.00 uur Dames kadetten 2- For- wodians 1 11.00 uur Jumpers 1 11.00 uur kin 2 WADDINXVEEN - Zondag 4 septem ber hield de HSW Waddinxveen haar 3de wedstrijd in de zondagcompetitie in de Gouwe. De vangst was goed, 19 vissers haalden 519 vissen boven. De eerste vijf waren; 1. D. Heeren 1014 pnt. 2e M. Reichard 973 pnt., 3e W. v.d. Wal 863 pnt., 4e L. Engels 773 pnt. en 5e J. Verhoef 751 pnt. De stand aan de kop. is; le W. v.d. Wal 8 pnt., 2e M. Reichard 16 pnt., 3e A. v. Leeuwen 17 pnt., 4e P. Dor- restein 20 pnt., en 5e R. Aalbers 24 pnt. Zaterdag 10 september is de een na- laatste wedstrijd in de zomercompe titie, deze word gevist in de Amstel, (alternatief Haarlemmer Ringvaart). Vertrek om 6.00 uur vanaf het N.S. station! Be Fair’s eerste kans was voor de jonge rechterspits Hans Wouter Valk die zich knap vrijspelend een keihard schot leste op de Hermesdoelman, die deze met moeite wist te stoppen. Na een kwartier spelen werd het 1-0 voor Be Fair toen Bert Graafland scoorde. Bert werd hierdoor in de ge legenheid gesteld door voorbereidend werk van Wim Bron die met een lis tig tikje aanvoerder Aart Bos bedien de die de bal - geschonken door Uniekaas - knap voor het doel bracht waar Bert het laatste tikje gaf. Gesterkt door deze opsteker drukte Be Fair de bijna honderdjarige 1ste klasser op hun eigen speelveld terug. De geroutineerde Schiedamse verde diging gaf de Be Fair voorwaartse echter weinig kans. Na een halfuur werd een hoog ingeschoten bal Be Fair noodlottig. Een verkeerd timede Verhoef miste de bal waardoor Her mes door een kopbal onverwachts gelijk maakte. Rene v/d Wilk had kort voor rust Be Fair alsnog op voorsprong kunnen brengen, zijn uit stekende kopbal ging echter helaas net over. Na rust probeerde Jan van Rijn met een goed gericht schot de keeper te verrassen, deze tikte hem met moeite tot Corner. Nadat Bert Graafland nog een buitenspel doelpunt had gemaakt viel de wedstrijd geheel stil. Tien min. voor tijd kreeg Bert een unieke k#ns de wedstrijd in Be Fairs voor deel te beslissen zijn gerichte schot was helaas te zacht. Terwijl de elf tallen zich al verzoend hadden met de gelijke stand en zich opmaakte voor de verlenging, besliste een uit kus die op waarlijk eminente wijze het orgel bespeelde scoorde dit pro gramma onderdeel hoge ogen. De avond werd daarna besloten met een gezellig samenzijn, waarin met muzi kale medewerking van de band “Once” volop gelegenheid was voor een dans. In de eerste wedstrijd won Shot over- luigend met 3-0 van Thor. Hierna ■noest Be Fair aantreden tegen Thor. ■Thor werd iets sterker, maar Be Fair Ivas veel beter op dreef. De eerste set ■verd met 15-8 gewonnen. De tweede Bet was voor Thor de einige die zij ■net winst afsloten: 12-15. De derde let was erg spannend. Na een 14-10 achterstand knokte Be Fair zich te- lug en sloot de set winnend af met 116-14. Aangezien er maar drie sets Iper wedstrijd gespeeld werden, werd ■leze dus met 2-1 gewonnen. ■De wedstrijd tegen Shot begon direct Pnierna. Dit gaf echter weinig proble- Imen. want met de conditie van de da- Imes zat alles goed. Na een eerst ge- llijkopgaande strijd liep Shot bij een 9-9 stand opeens uit naar een 13-9 (voorsprong. Met een time-out van Be Fair-coach Willem-Jan van Ype- I ren kwam de rust en het zelfver- I trouwen weer terug en Be Fair kwam met 15-14 voor. Shot kwam weer te- I rug tot 15-16 maar Be Fair won toch I verdiend met 18-16. Shot kreeg hier- I door mentaal een goeie klap en I bracht de volgende twee sets niets I meer. in. Na een 1-14 achterstand in I de tweede set verloren zij die met I 5-15. De derde set waren ze kansloos len met 15-8 pakte Be Fair de drie- I kamp-winst. Zaterdag 10 september zijn de Be I Fair-volleybal dames met hun nieuwe selectie voor het eerst thuis te be nwonderen in een 3-kamp met het Woerdense Thornax en Brevok uit I Breda (beide tweede divisie toppers). I De aanvang is om 15.30 uur. Het hele ■oefenprogramma in de Groenswaard Fis interessant. Vanaf 12.00 uur zijn ■beren 1,2 en 3 en dames 1, 2 en 3 in fictie te zien. WADDINXVEEN - De speeltuinvere- het 25-jarig bestaan gevierd. Op vrij- niging Zonnig Zuid heeft vorige week dagavond hield de in 1958 opgerichte Na de boeiende openingsspeech van voorzitter Cees Visser, waaraan het op uitstekende wijze door de Korbis jeugd gezongen Korbis-lied aan voor af was gegaan, was het de beurt aan Dick Haagsman, die op werkelijk ma gistrale wijze zijn zelf geschreven ca baret ten gehore bracht. Terecht kreeg hij tesamen met René van Eek aan de piano, die op prima wijze de muzikale omlijsting verzorgde, een ovationeel applaus. “RODE DRAAD” Niet alleen Dick Haagsman kwam voor de pauze op de planken, ook Cees Visser met zijn “Rode Draad” alsmede Piet Lebbing en Jaap Noor- dam met hun voorgedragen gedich ten “Denkend aan Jaapie” en “Den kend aan Pietje” leverden op haast professionele wijze hun bijdrage aan deze avond. Na een waarlijk imponerende drie minuten durende drum-solo van René van Eek was het pauzeren ge blazen. Hierna zagen de bezoekers een ongewoon optreden van Sint Nicolaas (Cees Visser) en (Dick Haagsman) die speciaal voor deze avond uit Spanje overgekomen waren. Opgevoerd werd een satirisch stuk genaamd “lOOprocent”, waar in op geestige wijze het doen en laten van diverse Korbis-leden maar ook van Sint en Piet zelf werd bekriti seerd. Vooral mede door Jan Mine- WADDINXVEEN - De Waddinx veense sjoelvereniging, spelend in het clubgebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan heeft de eerste sjoelavond van het nieuwe seizoen er op zitten. De volgende sjoelavond is op 14 september. WADDINXVEEN - De eerste heren senioren ploeg van de afdeling bas ketbal van de multisportvereniging TOOS heeft zaterdag de eerste beker wedstrijd verloren van Vent -Axia Lakers. Na een ruststand van 25-28 zegevierden de Rotterdammers uit eindelijk met 56-63. Deze bekerwedstrijd betekende de opening van het nieuwe basketbal- seizoen voor TOOS’ sterkste heren team. Het team is ten opzichte van vorig jaar belangrijk gewijzigd. De selectie kent een drietal nieuwe spelers. Alfred Gerrits kwam over van het succesvolle heren junioren 1 van vorig jaar en Erwin de Ruiter keerde na één jaar Rabobank Gouda terug op het oude nest. Een geheel nieuw gezicht bij TOOS is Klaas Bruin/Slot, afkomstig uit Hooge- veen. Mede door deze versterkingen is de ploeg coach Matthieu van Litsenburg er op papier pp vooruit gegaan. De heren senioren beloven een succes vol seizoen tegemoet te gaan. STROEF Helaas kwam dit er in de wedstrijd van zaterdag nog niet uit. In de eer ste helft speelde TOOS stroef. Het had nogal wat moeite met de aggres- sieve man-to-man verdediging van de Rotterdammers. Verder leek het team nog niet goed ingespeeld, niet geheel verrassend gezien de wijzi gingen in het team. De guard van Vent-Axia Lakers profiteerde van deze onwennigheid aan TOOS” zijde. Hij kreeg veel ruimte en scoorde daardoor te veel. In de tweede helft herstelde TOOS zich licht Verdedigend klopte het vaker, maar aanvallend bleef er on begrip bestaan tussen de spelers, waardoor te veel passes niet aankwa men. De iets soepeler, maar verre van overtuigend, spelende Lakers zagen hun voorsprong nooit in gevaar ko men. De Rotterdammers, die trou wens één klasse hoger spelen dan TOOS wonnen met 56-63. Topsco rers TOOS: Hugo Sijlaar 12, Erwin WADDINXVEEN - Dankzij financië le steun van het Waddinxveens meu belbedrijf Gebr. Bakker heeft een fraai initiatief van de Waddinxveen se damvereniging Exelsior geleid tot een bijzonder sneldamtoemooi. Naast vele bekende toemooivor- men zoals persoonlijke en in club verband en de persoonlijke sneldam- toernooien, komt Exelsior met een sneldamtoemooi voor clubteams (achttallen) uit Zuid-Holland. Voor het toernooi zijn de volgende damverenigingen uitgenodigd; BDV Bleiswijk, Boskoop, KDV Krimpen aan den IJssel, Moordrecht, Reeu- wijk, Damlust Gouda, DID Bergam bacht, DID Zoetermeer, Schoonho ven, en Jong en Oud Stolwijk. De organiserende vereniging zal zelf met twee achttallen aan het toernooi deelnemen. Het toernooi zal worden gespeeld op vrijdag, 16 september in het Ger. Verenigingsgebouw te Waddinxveen, aanvang 19.45 uur. Er zal worden ge speeld in 2 poules van elk 6 teams. Dezelfde avond, omstreeks 23.00 uur, zullen de finales worden ges- speeld. De Waddinxveners zullen pogingen in het werk, stellen om een dergelijk toernooi, wat in het Goudse Dam- district erg positief is ontvangen, een jaarlijks terugkerend Waddinx veens gebeuren te laten worden. Dit toernooi is de eerste activiteit van Excelsior van het damseizoen 83-84 Het eerste team, pas gedegradeerd uit de Zuidhollandse Hoofdklasse (na een éénjarig verblijf) zal de club vertegenwoordigen in het Goudse Damdistrict. In januari 1984 wordt in samen werking met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs op 3 zaterdagen de schooldamdagen georganiseerd en in het kader van de Waddinxveense Sportweek zal in februari 1984 een DAMDAG worden gehouden. DAMJEUGD Excelsior heeft zich reeds jaren lang mogen verheugen in de aanmel ding van veel jeugdleden. Velejeugd- teams hebben de afgelopen jaren van zich doen spreken, zowel provinciaal als landelijk. Het huidige le pupillen team, be staande uit Perry de Leeuw den Bou- ter, Kees Slootweg, Jos Cammaraat en Dirk Jan Hulsman is weten door te dringen tot de halve finale van het kampioenschap van Nederland. Dit toernooi zal op zaterdag, 9 septem ber a.s. worden gespeeld in Treebeek (Limburg). Engels (8 deelnemers). Dansen - in totaal 10 lessen (24 deelnemers). De cursussen worden één keer per week gegeven. - Volksdansen voor ouderen: bij ge brek aan deelname gestopt. - Gezelligheidsmiddagen voor volwas senen (20 deelnemers). Eén keer per week. - Volksdansen voor jongens en meis jes van klas 3,4 en 5 (6 deelnemers). In het programma 1982-1983 is een aantal wijzigingen ten opzichte van het voorgaande seizoen aangebracht. Nieuw zijn de cursussen volksdansen, dansen en engels. Naast de vaste programma-onderde- len vond in 1982 een aantal éénmali ge activiteiten plaats. Op 24 april werd de jaarlijkse “open-huis”-dag georganiseerd. Hierbij werd een expo sitie gehouden van de door de deel nemers van de hobbyclubs en de cur sussen gemaakte werkstukken. Op koninginnedag werd, in samenwer king met de speeltuinvereniging, in en rond het wijkgebouw een aantal activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Deze activiteiten werden door een groot aantal mensen, ook niet-wijk- bewoners, bezocht. Op 18 augustus werd samen met de commissie Wijk- werk Bomenwijk en het Ketelhuis een optreden van het “Rijdend Jeugdtheater” georganiseerd. Op woensdag 22 december werd een filmdag gehouden voor kinderen. Op donderdag 23 december werd de tra ditionele Kerstbingo gespeeld. Op 3 september is de jaarlijkse feestavond voor vrijwilligers georganiseerd. VERHUUR Naast deze activiteiten werd het ge bouw een aantal malen verhuurd aan verenigingen en particulieren. In 1982 werd het gebouw in totaal 74 keer verhuurd aan derden (vorig jaar 90 maal). Het gebouw werd on der andere verhuurd aan de jongeren van de St. Victorparochie, welke hierdoor een onderdak hebben ge vonden voor hun gespreksbijeenkom sten. Volgens de Drank- en Horecawet dienen in het wijkgebouw een be- drijfleider en een beheerder te wor den aangesteld, aangezien het wijkge bouw volgens de letter van die wet als cafébedrijf wordt aangemerkt. De gene die men in het principe bereid had gevonden tijdelijk als bedrijfslej- der/beheerder op te treden, is op dit besluit gekomen. Dientengevolge kan nog steeds niet worden voldaan aan de door het ministerie van Econo mische Zaken gestelde eisen. Voor 1 maart 1983 moet een oplossing ge vonden zijn, hetgeen waarschijnlijk zal lukken. ACTIVITEITEN Het seizoen van het wijkwerk loopt ongeveer van septemberApt juli. Der halve hebben wij in het kalenderjaar 1982 met 2 seizoenen te maken. In het seizoen 1982-1983 werden de volgende activiteiten georganiseerd: - Peuterclub, voor kinderen van 2, 3 en 4 jaar (20 deelnemers). - Hobbyclubs voor de volgende groe pen: jongens en meisjes van klas 1, 2 en 3 (34 deelnemers). jongens van klas 4,5 en 6 (7 deelne mers) Meisjes van klas 6(10 deelnemers), meisjes van klas 3,4 en 5 (20 deel nemers). Elke groep komt één keer per week bijeen. - jongeren inloop voor jongens en meisjes vanaf 15 jaar (15 deelnemers) Begin van het seizoen was dit 3 avon den per week. Later is het terugge bracht tot 1 avond per week. - Bingo voor de jeugd tot 16 jaar (30 deelnemers). Eén keer per twee maanden. - Bingo voor ouderen (40 deelne mers). Eén keer per maand. - Cursussen: Bloemschikken (18 deelnemers). Poppenmaken (11 deelnemers). braak van Hermes alsnog de wed strijd en werd Be Fair onverdiend toch nog gewipt. Zaterdag start de competitie met de thuiswedstrijd tegen Everstein, aan vang 14.30 uur. Hieraan vo oraf speelt Be Fair II om 12.30 uur thuis tegen Zwaluwen VI. II, terwijl Be Fair II voor het KNVB-debuut naar FC Lisse gaat. WADDINXVEEN - Bij de derde wed strijd om het Gouds ateletiek kampi oenschap behaalde Cor Droog van de Waddinxveense sportclub Antilope wederom een tweede plaats. Na een zilveren medaille op de 5000 meter _op 21 juni, kreeg hij nu plak na de 1500 meter. Broer Gerard viel nu bij de junio ren net buiten de prijzen, terwijl hij bij de 5000 meter de eerste plaats had gepakt. De junioren en senioren liepen de finale in één serie. Gert- Jan Voskuilen van de ateletiekclub Reeuwijk was nu duidelijk te snel voor de beide Waddinxveners en nam meteeen flinke afstand tot de rest van het veld. Een flinke groep volgde, met daar tussenin nog een junior. Even gloorde het voor Gerard toen deze junior bijna werd bijgehaald, maar een echte aansluiting bleef uit, er ontsnapte er zelfs één uit de groep. In de laatste ronde kwam Cor Droog van achter uit de groep er overheen, slechts één atleet kon volgen. Achter Gert-Jan Voskuilen werd Cor zo doende de tweede senior, maar Ge rard reikte niet verder dan de vierde plaats bij de junioren. De tijden wa- ren niet zo best na de tactische race: voor Cor 4.34,5 en voor Gerard 4.42,0. Een week eerder had Gerard Droog nog een persoonlijk record op de 10.000 meter gelopen in Dordrecht: 35.41,8. Cor Droog kwam toen niet verder dan 37.15,0 na enkele weken gesukkeld te hebben na ziekte. Broer Jan kwam toen ook niet zo b-est voor i de dag. WADDINXVEEN - Commissieleden en vrijwilligers hebben een aantal niet onbelangrijke werkzaamheden aan het wijkgebouw aan de St. Victor- straat zelf uitgevoerd. Zo blijkt uit het jaarverslag 1982, van de gemeen telijke commissie wijkwerk Waddinx- veen-Zuid. De commissie kwam in 1982 zes maal bijeen in een openbare vergade ring. Deze vergaderingen werden be halve door de commissieleden ook bezocht door een wisselend aantal vrijwilligers. In de samenstelling van de commissie traden enige wijzigin gen op. Volgens de eerdergenoemde verordening bestaat de commissie uit 7 leden, te weten het lid van het col lege van burgemeester en wethou ders tot wiens portefeuille welzijns zaken behoort, 3 vertegenwoordi gers van de speeltuinvereniging “Zon nig Zuid” en 3 wijkvertegenwoordi- gers. Aan het eind van 1981 stond één va- kature (een wijkvertegenwoordiger) ter vervulling open. In de raadsver gadering van maart 1982 is mevrouw Van Es benoemd als commissielid. Met ingang van het seizoen 1982- 1983 zijn de voorzitter en de secre taris, de heren Van Gent en Bakker, vervangen door resp. de heer M. Kraaijestein en de heer F. Nieuwe- steeg. De commissie is op 1 januari 1983 als volgt samengesteld: M. Kraaijestein, secre- F.I. Nieuwesteeg, leden, na- de speeltuinvereniging: me- R. Bunnik (vice-voorzitter), C.B. Boer, FT). Heerlien, leden na mens de wijk: CAI. Kersbergen, L. Witte, mevrouw S. van Es. Naast de1 commissieleden is een aantal vrijwilligers werkzaam. In het vrijwilligersbestand, bestaande uit ongeveer 20 personen, zijn ook eni ge veranderingen opgetreden, het geen als normaal is te beschouwen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19