Regionale werkdag over thema’s sociale Winterkinder- Provincie heeft een sluitende kledingbeurs in De Bonkelaar Stokbrood Vanuit Boskoop gratis bus naar Nederlands Dans Theater Fruitcake in Gesprekavond IKV-Boskoop begroting 1984 verdediging en geestelijke weerbaarheid Boskoopsesoos Zaterdag 17september in Waddinxveense samenwerkingsschool HAVO-Atheneum Vredesweek 1983 in Waddinxveen fiscale voordelen van grootonderhoud Op zaterdagen 15 oktober en 28 januari Voorlichtings avonden over Aardappel- handel SFG Een boekenbon? Het Echte Franse Herindelings- krantje van de provincie HV-Palaver GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel. 01727-1319 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 V' ALTIJD WELKOM! de votre Vrai Boulanger* g WADDINXVEEN/BOSKOOP - Liefhebbers van balletvoorstellin gen van het Nederlands Dans The ater in het Scheveningse Circusthe ater kunnen daar vanuit Boskoop en Waddinxveen weer gratis met de bus naar toe. In samenwerking met de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer (VVV) in Boskoop stelde het Nederlands Dans Theater weer een speciaal kennismakingsabon- nement smen voor de zaterdag- avondvoorstellingen van 15 okto ber en 28 januari. Op die dagen rijdt dan voor de balletliefhebbers gratis de bus van Boskoop naar Scheveningen. Vanuit Waddinx veen is er in samenwerking met het gemeentebestuur gratis busvervoer op de voorstellingsavonden van vrijdag 9 december en vrijdag 6 april. De disco- en funkgroep Fruitcake, te zien in de Boskoopse soos XIII, DEN HAAG Ondanks de slechte economische situatie heeft de provincie Zuid-Holland voor 1984 een sluitende ontwerp-begro- ting. De begroting is sluitend gemaakt door voor 2 miljoen gulden in te teren op de reserve en voor 1,2 miljoen gulden te nezumigen. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben de ontwerp-begro- ting vorige week uitgebracht. WADDINXVEEN - De Waddinxveense werkgroep Geestelijke Weerbaarheid en Sociale Verdediging houdt zaterdag 17 september in de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniep weg in Waddinxveen een regionale werkdag. “Dat gebeurt voor de Joodse Grote Verzoendag, zodat wij iedereen uitnodigen met ver zoenende gedachten te komen, in net licht van geestelijke weer baarheid en sociale verdediging”, licht Marius Erkelens, een van de werkgroepleden, toe. c 'DE iECHTI Behalve lezingen over beide onder werpen is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Al met al een in teressant programma voor onder- houdsaannemers en schilders of voor woningeigenaren met verbouwplannen. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven Aardappelhandel S.F.G. BV, Utrecht, met als vestigingsplaats Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: Groot- en com missiehandel in aardappelen. Maat schappelijk kapitaal 50.000,- waar van geplaatst/gestort 25.000,-. Direc teur: H. Meiderwijk te Waddinxveen. BOEIEND PROGRAMMA Het Nederlands Dans Theater viert dit jaar haar 25-jarig bestaan en brengt dit seizoen een even afwisselend als boei end programma uit. Programma's met topballetten, met afwisselende muziek (vaak uitgevoerd door een groot symfo- nie-orkest, soms aangevuld met vocale en instrumentale solisten en koren) en in schitterende decors en kostuums. De opening van het seizoen komt voor rekening van de artistiek leider van het Uit de hand gelopen plannen voor een soloplaat met hun pianist Bennie Baan resulteerde in een ander geluid dan we van Fruitcake gewend zijn, dat betekent echter niet dat de ver trouwde disco-funk songs uit het re pertoire verdwenen zijn, integendeel, getuige de binnenkort te verschijnen single ‘Specs’ die reeds live te horen is bij Fruitcake’s performances. Fruitcake bestaat uit: Denise Zee- fuik Wendy Doorson, Bart Adri- chem, Rob Taekema, Bennie Baan, Jan Paul Driessen. Degenen die nog onlangs zo’n live optreden van de band hebben meegemaakt weten dan ook dat Fruitcake meer dan ooit ga rant staat voor een swingende avond. De mogelijkheden zijn groot, zowel op het gebied van bouwkundig on derhoud alsook op het gebied van ri olering, elektrische bedrading, isola tie, schilderwerk en het vervangen van verrotte kozijnen en ramen. Daar gebleken is, dat veel eigenaren van oudere woningen niet op de hoogte zijn van een subsidieregeling voor verbetering van particuliere woningen, zal ook het ministerie van V.R.O. met enige voorlichters aan wezig zijn. In een 20 minuten durend programma schetsen zij de mogelijk heden om hiervan gebruik te kunnen maken, terwijl tevens de laatste wij zigingen worden besproken. Onder deze subsidieregeling vallen het op heffen van bouwtechnische gebre ken, zoals van fundering, gevels, vloercontructies en daken, maar ook zaken die dienen voor verbetering van indeling en/of woongerief, zoals het aanbrengen van een closet of doucheruimte. Dr. Schuurman heeft enkele jaren voor de zending in Brazilië gewerkt en is momenteel o.a. lid van de werk groep vredesvraagstukken van de Ge reformeerde Kerk. Het leek de IKV- kern Boskoop goed om in de Vredes week ook eens stil te staan bij de ge volgen van de wapenwedloop voor de Derde Wereld. ‘Als er bij de bestaande wapenvoor- raden nog weer 572 kruisraketten ge voegd moeten worden, kost dat het Westen minstens 572 maal 25 mil joen gulden, om maar een voorbeeld te noemen. Betalen wij dat uit winst en invoerrechten op goederen uit ontwikkelingslanden? Uit moeizaam door hen terugbetaalde rente en af lossingen op hoge schuldenlasten?’, aldus het Boskoopse IKV. ‘Diverse kerkgenootschappen en bis schoppensynodes hebben zich zeer afwijzend uitgelaten over de bewape- ningswedloop in de wereld. Allen wij zen daarbij nadrukkelijk op de nega tieve invloed ervan op de Derde We reld. Over dat aspekt en misschien ook andere willen we maandagavond graag praten. Belangstellenden, ook zij die zich niet aan een Kerk gebon den voelen, zijn van harte welkom.’ WADDINXVEEN/DEN HAAG - ‘Wel vinden GS een aantal grenscor recties (bij de polder Achterof, Nieuweweg en Henegouwerweg) met Boskoop en met Gouda (het gebied ‘t Weegje) wenselijk’. Met dat ene zinnetje willen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in een ook in Wad- dinxveen huis-aan-huis verspreide ‘herindelingskrant’ uitleggen waarom het zelfstandig blijvende Gouwedorp aan alle kanten grond moet afstaan aan buurgemeenten. Over deze zaak zal aan het Raadhuisplein volgende maand intensief gesproken gaan wor den. Zoals aangekondigd heeft het provin ciaal bestuur in een voorlichtings- krantje de voordelen van de gemeen telijke herindelingsplannen uitgebreid verwoord. Door middel van het krantje, dat in een oplage van 70.000 exemplaren huis-aan-huis in de be trokken gemeenten is verspreid, pro beert de provincie uit te leggen wat de voordelen van de herindeling zijn. ‘Als gemeentelijke herindeling ter sprake komt, wordt vaak de vrees ge- uit dat daarmee het eigen karakter van zo’n her in te delen dorp verlo ren zal gaan. Ervaring leert dat men daarvoor niet bang hoeft te zijn’, zo wordt in de provinciale folder uitge legd. ‘Aan het verenigingsleven, de sportclub, de sociaal-culturele vereni ging en het kerkgenootschap veran dert na herindeling niets. Ook de plaatselijke muziekvereniging blijft gewoon bestaan’, aldus de nogal over bodig lijkende geruststelling van de provincie. De bestuurders van de ‘getroffen’ ge meenten wordt een hart onder de riem gestoken met de opmerking in het krantje dat de provincie niet vindt dat de kleine gemeenten het nu allemaal verkeerd doen: ‘Integendeel, de wijze waarop die gemeenten binnen de beperkte mogelijkheden functioneren en de vindingrijkheid en de inzet die de bestuurders en hun medewerkers bij het benutten van die mogelijkheden aan de dag leggen, dwingen dikwijls respect af’. Maar toch: ‘Willen de gemeenten in staat zijn hun zaken ook in de toekomst zelfstandig en dicht bij hun inwoners te behartigen, dan zal men er niet aan kunnen ontkomen om ‘ja’ te zeggen tegen gemeentelijke herindeling’. UITGESTELD De gemeenteraden van de betrokken gemeenten moeten voor 1 januari (was 1 november) hun standpunt over het standpunt van GS meedelen. De provincie organiseert geen in spraak voor de bevolking. Zij vindt dat een zaak van de gemeenten zelf. Uiteindelijk zal de Tweede Kamer een wet moeten goedkeuren om de herindeling mogelijk te maken. Een voorzichtige schatting is, dat de herindeling, als het parlement ermee akkoord kan gaan, in 1987 of 1988 een feit kan zijn. BOSKOOP ‘Bezorgdheid om de ar moede in het ‘zuiden’ is hét motief om zich in te zetten voor ontspan ning tussen oost en west’. Dat is één van de stellingen die dr. L. Schuur man uit Arnhem op maandagavond 19 september om acht uur zal gaan toelichten op een gespreksavond van het Boskoops Interkerkelijk Vredes beraad (IKV). De avond in het kader van de Vredesweek wordt gehouden in de parochiezaal van de rooms katholieke kerk aan de A.P. van Nes laan in Boskoop. BEHANDELING Provinciale staten zullen de ontwerp begroting voor 1984 eerst behande len in twee ronden van alle staten commissies: de eerste ronde valt tus sen 23 september en 14 oktober en de tweede tussen 2 en 24 november van dit jaar. De begrotingsbehande ling in provinciale staten is op 1 en 8 december. De gespreksavond begint om 20.00 uur, maar voorafgaand hieraan zal in dezelfde zaal een ‘schrijfuur’ gehou den worden (dus van 7 tot 8 uur), waarin men in de gelegenheid wordt gesteld om brieven te schrijven aan leden van de Tweede Kamer om uw bezorgheid over de nieuwe generatie kernwapens kenbaar te maken. WADDINXVEEN - In de zaal van de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan in Waddinxveen zullen dinsdagavond 27 september twee voorlichtingsbij eenkomsten worden gehouden over de Fiscale Aftrekregeling Grooton derhoud en Schilderwerk. Belangstellenden kunnen telefonisch plaatsen reserveren via nummer 01828 - 15100. De toegang bedraagt f 5,00 pp., inklusief dokumentatie en een kopje koffie. Aanvang: om zeven uur voor ondernemers in de bouw en om half negen voor woningeigenaren. Na lang touwtrekken in de Tweede Kamer is op 29 juni 1983 de Fiscale Af trekregeling Grootonderhoud en Schilderwerk van kracht geworden. Omdat dit slechts een tijdelijke maat regel is, wil Bouwvoorlichting zowel ondernemers als woningeigenaren snel op de hoogte te brengen van de fi nanciële voordelen die deze regeling te bieden heeft. Een fiscaaljurist zal op 27 september in de Bouwvoorlichting de werking en de mogelijkheden aan de hand van voorbeelden toelichten. Gratis busvervoer vanuit Boskoop en Waddinxveen naar voorstellingen van het Nederlands Dans Theater in het Scheveningse Circustheater op 15 oktober, 9 december, 28 januari en 6 april. (Foto: Sven Ulsa). NDT. Jiri Kylian. Hij koos het viool concert van Alban Berg als uitgangs punt voor een choreografie over een on gelukkige liefde van de componist. Op die avond zal ook het romantische Lie- der Eines Fahrenden Gesellen op mu ziek van G. Mahler (gezongen door Lu cia Meeuwsen). choreografie: Jiri Kyli an worden uitgevoerd. Ook Stamping Ground, het grote succes-ballet van het afgelopen seizoen, zal dan ten tonele worden gebracht, een ballet op slag- werkmuziek van de Mexicaanse comp onist Chavez. In januari staat o.a. Sin- fonietta. de choreografie van Kylian op muziek van zijn landgenoot Janacek op het programma. In het Holland Festival zal het klapstuk ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum worden uitgevoerd: de choreogra fie van Jiri Kylian van Ravel's L'Enfant et les Sortilèges. Voorde muzikale begeleiding wordt ge zorgd door het Nederlands Ballet Or kest en het Brabants Orkest. De insch rijving voor deze abonnementen sluit op 1 oktober. Voor verdere inlichtingen en bestellingen kan men terecht bij: VVV Boskoop. Rozenlaan 9. tel.: 01727-4644. Naar aanleiding van het Boskoopse bus- sen plan de volgende informatie: Voor abonnementhouders zijn er hoge kor tingen op de toegangsprijs, tot zelfs 30%En voor jongeren tot 26 jaar is er weer een speciale jongerenkorting. Bo vendien is er een mogelijkheid tot het bijwonen vn een Holland Festival voor stelling en deze dan in het abonnement op te nemen. nale werkdag van de werkgroep Gees telijke Weerbaarheid en Sociale Ver dediging werken een reeks organisa ties mee, zoals Anne Frank Stichting, Vrouwen voor Vrede, Amnesty Inter nationaal, Kerk en Vrede, COC Zuid- Holland, Vredesopbouw en de Ha- ella Stichting. PROGRAMMA Het dagprogramma van de regiona le werkdag van komende zaterdag ziet er zo uit: 10.30 uur Inleiding dr Jos de Moor over het thema: wat is geestelijke weerbaarheid? 10.50 uur Gelegenheid tot het stel len van vragen. 11.00 uur Inleiding door dr. Jannie de Graaf (sociologe RU Leiden) over het thema: Wat is sociale verdedi ging? 11.20 uur Gelegenheid tot het stel len van vragen. 11.30 uur Thema groepen 12.30 uur Pauze 13.30 uur Vervolg thema groepen 14.30 uur Diaserie: Sociale verdedi ging in de praktijk: Praag 1968. 15.00 uur Plenaire bijeenkomst: uit wisselen van informatie en ervaringen en slotbespreking, toegespitst op de vraag: wat kunnen we er nu verder mee gaan doen? De leiding van dit onderdeel is in handen van mevrouw Ans Brandsma (GSA) en de heer Huub Donken (GSC Zuid-Holland). 16.00 uur Sluiting. WADDINXVEEN - Nu de herfst op het punt staat aan te breken gaat men weer denken aan het kopen van winterkleding voor kinderen. Een goede en voordelige gelegenheid daarvoor is de jaarlijkse kinderkledingbeurs in het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar. Men kan er terecht voor kinder- bovenkleding in de maten 86 t/m 164. Ook hangen er in de rekken wel ski-, judo- en regenpakken. Op vrijdag 23 september van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur kan er kleding ter verkoop worden aangebodenDeze moet heelschoon en eigentijds zijn. Pyama’s, ondergoed en schoeisel worden niet ingenomen. Zaterdag 24 september is er verkoop van 9.00 tot 12.00 uur. Bij het uitzoe ken mag men niet meer dan 5 artikelen van dezelfde maat uit het rek nemen om te passen en de artikelen die men koopt moeten zo snel mogelijk worden teuggehangen. Op die manier heeft ieder een zo groot mogelijke keuze. Om wisselproblemen te voorkomen wordt men verzocht te betalen met kleine biljetten. Cheques zijn minder welkom omdat voor de uitbetaling ’s middags contant geld nodig is. Men wordt verzocht tassen mee te nemen omdat de beurs daar meestal te kort aan heeft. De afrekening en het ophalen van teruggewenste, nietverkochte kleding vindt plaats van 3 tot 4 uur ’s middags. Niet op die tijd afgehaalde kleding en/of geld vervalt aan de beurs. Als men koopt of verkoopt via de beurs wordt het af te rekenen bedrag ver hoogd respectievelijk verlaagd met 10%. Deze opbrengst wordt, na aftrek van de onkosten (schrijf- en hechtmateriaal, rekken e.d.) gebruikt voor de twee adoptie kinderen van het Foster Parents Plan. Voor nadere inlichtin gen belle men (01828) 15171 of 16017. BOSKOOP Net zoals andere groepen die zich te weer stellen tegen Onderdrukking is ook het Boskoops Anti-Facisme ko- mitee BAFK uitgenodigd om aan de ze dag mee te werken Ondanks de bezwaren tegen de achtergrond van waaruit deze dag is georganiseerd, - de kerk en met name de rooms-ka- tholieke kerk heeft in het recente verleden nu niet zo’n frisse rol ge speeld door haar steun aan het fa- cisme -werkt het B.A.F.K. toch aan deze dag mee. Er is hier gelegen heid voor een diskussie waarbij het B.A.F.K. aan haar doelstellingen kan werken. Vooral het begrip sociale verdedi ging kan hier meer inhoud gegeven worden, als middel in de strijd te gen onderdrukking. Het B.A.F.K. van mening dat de bestrijding van fa- cisme niet in een aparte groep be keken zou moeten worden omdat dit door speelt in alle onderwerpen. Belangrijk is dan ook wat voor doel men voor ogen heeft, wat voor maat schappij wil men, voordat men over de middelen, geestelijke weerbaar heid en sociale verdediging kan gaan praten. GEEN NIEUWE WENSEN In de ontwerp-begroting zijn geen nieuwe wensen opgenomen. Wel is een bedrag van 2,9 miljoen gulden ge reserveerd voor nieuwe - nog te bepa len - activiteiten. Van belang zijn hierbij de hoofdpunten uit de Basis voor het Beleid 1982-1986, te weten: bevordering werkgelegenheid, milieu bescherming, aandacht voor de grote stad en de achterstandspositie van minderheden. De herziening van het Provinciefonds - per 1 januari 1983 - behelst een kleinere extra groei van de uitkering voor Zuid-Holland. De raming voor de opbrengst van de opcenten op de motorrijtuigenbelasting is geba seerd op de ongewijzigde heffing van 23 opcenten. Eerder dit jaar heeft de minister van welzijn, volksgezondheid en cultuui enkele forse bezuinigingen op een aantal rijksuitkeringen aangekondigd. WADDINXVEEN - De landelij ke Vredesweek (18-24 septem ber) brengt ook in Waddinx veen de nodige drukte. Er is een werkdag, er zijn bijeen komsten en in de plaatselijke kerken zijn vredeskranten te koop. Het buurtcentrum ‘t Ketelhuis aan de Busken Hu- ëtlaan komt met vredesactivi- teiten voor kinderen van 4-8 jaar. Op zaterdag 17 september om half elf begint in de samenwer kingsschool voor HAVO/Athe- neum aan de Sniepweg de werkdag van de werkgroep geestelijke weerbaarheid en so ciale verdediging. Tijdens deze zullen verschillende onderwer pen worden behandeld. Er is ook cabaret. ‘T KETELHUIS Het buurtcentrum ‘t Ketel huis aan de Busken Huëtlaan houdt een vredesinstuif voor kinderen, een lampionoptocht naar een groot vredesvuur en een bingo-avond. Woensdag middag 21 september is er voor de kinderen van 4 t/m 8 jaar een INSTUIF, die over VREDE gaat. De instuif begint om 14.00 uur en is p.l.m. 15.30 afgelopen. De kosten van deze middag zijn f. 0,75. Op het programma staat “Een bijzonder sprookje van DE VRIÉNDELIJKE RAKETTEN. Voor het Ketelhuis zullen dui ven worden gelost door “De Sperwer”. Op vrijdag 23 september staat op het programma een lampi onoptocht naar het grote vre desvuur. Deze activiteit is voor kinderen vanaf 6 jaar. Met de lampionoptocht lopen ook vol wassenen mee. Vertrek vanaf ‘t Ketelhuis om 19.45 uur. Vandaar gaat de tocht naar het Gouwebos, waar een groot vre desvuur wordt ontstoken. Bij dit vredesvuur is ook de Wad dinxveense brandweer aanwe zig die een oogje in het zeil zal houden. Kinderen die mee willen doen kunnen voordat de tocht begint een lampion ko pen voor f. 0,50 (incl. kaarsje). De avondactiviteit begint om 21.00 uur in ‘t Ketelhuis. Dan is er een super BINGO met prij zen die met de Vredesweek te maken hebben. Prijs per kaart f. 1,- De bingo staat onder lei ding van Bart v. Wichen. ‘t Ke telhuis is om 20.30 uur open. VREDESPLATFORM Sinds eind april staan praktisch iedere week een aantal mensen van het Vredesplatform Wad dinxveen een uurtje stil uit pro test tegen de toenemende kern bewapening. “Zijn er in Wad dinxveen niet meer mensen die tegen de kernbewapening zijn? Zo ja, kom dan ook eens een kwartiertje, half uurtje of een uurtje stil mee protesteren op de Passage. Van 19.00 uur tot 20.00 uur staan we daar op de koopavond, “aldus het vre desplatform Waddinxveen. Wie dit werk op een of andere manier wil steunen: giro v/d bank 79138 t.n.v. rek. no. 3868-02874. Postadres van het Vredesplatform is voortaan Vondellaan 204, tel: 19462 Het vredesplatform Waddinx veen heeft een aantal bussen gereserveerd om op 29 okto ber naar de grote kernwapen- demonstratie Den Haag te gaan. “Wij raden u eigen of openbaar Het totale budget van de provincie bedraagt in 1984 524 miljoen gulden, inclusief een aantal neutrale posten. Op de vorige begroting bedroeg het totale budget nog 538 miljoen gul den. Deze daling is voor een groot deel het gevolg van de toegepaste salariskortingen. De voorgestelde bezuinigingen van totaal 1,2 miljoen gulden hebben on der meer betrekking op de bijdragen aan enkele recreatieschappen en de bijdragen aan welzijnsstichtingen, het veer Maassluis-Rozenburg en de meet- en registratiewerkzaamheden luchtkwaliteit. De regionale werkdag begint om half elf met een inleiding van de Waddinx veense gereformeerde predikant dr. Jos de Moor, waarna Ans Brandsma de vragen van de zaal zal verwoorden. Verder is er cabaret van de groep Mu- ziekater uit Rotterdam. Aan de regio- BOSKOOP In de Boskoopse soos XIII aan de Galerij treedt vrijdag avond 16 september om half tien te gen een toegangsprijs van acht gulden op de disco- en funkgroep Fruitcake. Fruitcake, bekend van hun grote hit ‘My feet won’t move’, is weer hele maal terug; ze zijn weliswaar nooit weggeweest, maar echte hits zijn een tijdje uitgebleven, zodat enige veran deringen een logisch gevolg waren. Fruitcake heeft nu een nieuw mana gement, is onder contract bij een nieuwe platenmaatschappij en werkt nu met 2 fantastische zangeressen, bovendien betekent de door henzelf geproduceerde single T like the way’ een nieuwe hit voor de funkformatie. Haag af om met vervoer te gaan; de treinen die in Gouda stoppen, zitten overvol en u komt er niet meer in. Wilt u zich van een plaats in de bus verzekeren, koop dan bij ons zo snel mogelijk een kaartje. Eén retour Den Haag kost f. 10,— “aldus het Vredes platform Waddinxveen dan met name Jetty Bonsel, Heem- raadweg 36, tel. 15928 en Ineke Verheul, Peuleyen 174, tel. 15376. Op 23 september kan men ook op de markt voor kaarten terecht. Etnische minderheden, homofiele mannen en vrouwen, de strijd tegen facisme en anti-semitisme, vrouwen, de bedreigde democratie, werkloze mannen en vrouwen en arbeidsonge schikte mensen, een sociaal bewape- ningsalternatief en het milieu - het is slechts een greep uit de veelheid aan onderwerpen die op de regiona le werkdag in de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg aan de orde zullen komen. Onder de gespreksleiders/informan- ten bevinden zich ook bekende men sen als Abel Hertzberger (Meth Me- dura), luchtmachtkapitein, Meindert Stelling en Rijnmonds industriepre- dikant Wim Moerdijk. De organiserende werkgroep is ont staan uit onvrede met de afwachten de en gelaten houding van andere kerkgangers over de bewapenings wedloop, de onderdrukking en de on vrede. Op de werkdag zal er dan ook gepraat worden over hoe racisme, fa cisme en sexisme ontstaan en bestre den kunnen worden. De provincie kan deze kortingen niet zelf in zijn geheel ‘opvangen’: de kor tingen zullen dan ook worden door berekend aan de gesubsidieerde in stellingen. In de ontwerp-begroting is nog geen rekening gehouden met nieuwe kortingen op de uitkeringen uit het Provinciefonds, die inmiddels zijn aangekondigd. Om de provincies te stimuleren jaarlijks de personeels formatie met 2 procent in te krimpen volgen er nog kortingen met 0,9 mil joen gulden in 1984 tot 5,2 miljoen gulden in 1987. GOUDA - Het Humanistisch Verbond (HV) Midden-Holland houdt zondag middag 18 september haar inmiddels vierde Palaver. Plaats: de Zuidrandflat, de la Reylaan 101 in Gouda. Tijd: 13.30 uur. Thema: Anarchisme. De term Palaver heeft met praten te ma ken en deze keer zal er worden gepraat en geluisterd naar aanleiding van het thema Anarchisme. Als gast is hiertoe uitgenodigd prof. mr. Henk van Maar- seveen. Hij heeft voor leden en belangstellen den een zeer uitdagende stelling gefor muleerd om een ieder tot discussie te prikkelen: “De enige levensopvatting die een humanist past, is de anarchisti sche. Zeker als die humanist conse quent wil zijn. Zo'n consequent human ist is echter een dwaas.” Het lijkt Henk van Maarseveen een uit stekend idee om eerst over de stelling van gedachten te wisselen. Daarna wil hij ook graag een duit in het zakje doen. Gezien het succes van de drie vooraf gaande Palavers zal het zeker de moeite waard zijn er een zondagmiddag aan te wagen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15