Winst Korbis Florida verwelkomt nieuwe leden Waddinxveense sportspetters Be Fair begint competitie met achterstand; WSE wint Zwemmen voor babies, peuters, gehandicapten en bejaarden Ron Brandsteder speelde zaalvoetbal in sporthal Waddinxveen-Zo. verslaat met 5-1 Ammerstol De Gouwe-leden zwommen in Leidse baden Sterkere WSV- maken zich waar WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Volleybalsters weer met beide Onderlinge Excelsior Postzegelbeurs in café Sport WADDINXVEENSE VOGELBEURS Redelijke vangst ’’zwartschakers” benen op grond F IEDERE 3e ZATERDAG VAN DE MAAND! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 A o Bredeweg 23 - Waddinxveen Goudse Veilinghal Inl.: Tel. 01828-18074 8- 3 WSE De in nieuwe tenues gestoken WSE-ers begonnen sterk tegen een Lekkerkerk dat met de komst van Joh. van Zoest grote plannen had om deze competitie hoge ogen te gooien. Tot doelrijpe kan- afgebr. afgebr. 1/2-1/2 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 1-0 1-0 1-0 PIJNACKER Zowel wat betreft oefenwedstrijden als het jeugdtournooi is in Pijnacker goed gescoord door Florida. Uit- I in de Veronica dat tegen het Waddinxveense zaalvoet- 7- 7 5- 5 5- 5 4- 4 3- 8 2-0 1-1 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 2-0 2-0 0-2 2-0 2-0 bel en verloren deze. Marco Overes en Daniël Hart wijk speelden de halve finale heren-dubbel en verloren deze eveneens. Gelijktijdig met het jeugd-toumooi werd het senioren CX-toumooi ge- KLA VERJASSEN vrijdagavond 16 september start bij de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark "de Sniep” de klaverjascom- petitie. Begonnen wordt om acht uur. Iedereen - ook niet-leden - is van harte welkom. en/of minder validen geldt mevrouw Karin Elsborg, tel. 01727-3738. SCHAATSEN *Evenals voorgaande jaren is er ook deze winter voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar gelegenheid om op De Uithof in Den Haag te gaan schaatsen en wel op de zaterdagmiddag van 17.00 tot 18.30 uur. Het vervoer geschiedt per bus. Er is nog ruimte voor een beperkt aantal enthousiaste kinderen. Op za terdag 15 oktober gaat de ijsbaan weer open. Wie inlichtingen wil kan zich wenden tot J. Maas, secretaris jeugdschaatsen van Schaatsclub Gou da. tel. 01828-17020. C-WEDSTRIJDEN Op zaterdag 10 september werd in het ‘5 meibad’ te Leiden de eerste C- wedstrijd gehouden. Aan deze wed strijd nam De Gouwe deel met 12 leden op 10 nummers met 20 starts. Niet minder dan 12 maal werd een persoonlijk record gezwommen. Je roen van Tol en Marco Brandhorst verbeterden hun tijd op de 200 m. wissel j.o. 14 jr. met resp. 34.- en 13.7 seconden! Christine Sol behaal de met 1.38.2 op 100 m. vlinder m.o. 12 jr. haar eerste B-limiet. STAND I A 1. Korbis I 2. Sportief I 3. Maassluis I 4. de Kapellen I 5. Jodan Boys I 6. Spirit I 7. Poortugaal I UITSLAGEN De uitslagen waren: Ellers-Van Deelen Bloem-W. v. Oort Oosterloo-Wolfs Smitskamp-Philipse Besemer-Kraan Littooy-Kardol Versluis-J. van Oort Muit-Claassen Ket-M. de Haan Torenbeek-Hulsman Ritter-Asscheman V.d. Eijck-V.d. Ree P. de Haan-P. v.d. Heijde Goor-Kleiweg Van Offeren-Van Sandijk Mw. Steenland-Ponsioen BINGO-DANSANT Met Bingo-dansant. een avond met mu ziek en mooie prijzen, wordt in de kan tine van de voetbalvereniging Waddinx veen in het sportpark ”de Sniep” gestart op zaterdagavond 24 september om acht uur. De entree is vrij. De muziek is in handen van Alberto. WADDINXVEEN-ZA TERDAG De zatérdagvoetballers van Waddinx veen zijn het intensieve oefenprogram ma bepaald niet ongeschonden doorge komen. Maar liefst 7 selectiespelers moesten vanwege een blessure de com petitiestart missen. De start voor de za- terdagvoetballers was bij Perkouw. Trainer Kortlever kon slechts beschik ken over 11 spelers, waarvan er 1 na 5 minuten reeds afhaakte. W. de Groot werd getroffen met een ’’zweepslag" en zal derhalve voor enkele weken uitge schakeld zijn. De malaise werd nog groter toen ook Edwin de Vrindt geblesseerd naar de kant kwam. Trainer Kortlever moest derhhalve een beroep doen op de twee geblesseerde spelers Kollman en Koele. Ondanks deze tegenvallers was het vooral in de eerste helft Waddinxveen dat Perkouw met aanvallend voetbal te gemoet trad. Er werd een ruim over wicht opgebouwd hetgeen tenslotte re sulteerde in en treffer van Cor Wiersma (1-0). Dikverdiend werd deze stand tot aan de rust gehandhaafd. Aan het begin van de tweede helft was een wolkbreuk de oorzaak ervan dat de wedstrijd 5 minuten gestaakt werd. Na de hervatting bleek Perkouw toch nog een en ander in huis te hebben en wisten de gelijkmaker te scoren (1-1). speeld. Rien de Heer moest opgeven vanwege een enkel-blessure. Partner John Woldhuis kreeg als invaller jeugdspeler Rogier Steenbergen. Ook deze combinatie bracht het tot de halve finale. KORBIS-JEUGD Bij de Korbis-jeugd valt ditmaal de uitstekende prestatie van de A I adspiranten in het oog. Een 10-4 overwinning op de Jodan Boys A I in Gouda werd hun deel. Onder leiding van hun trainer-coach Jaap Noordam slaagt dit twaalftal er thans in om be hoorlijk korfbal op het gravelveld te leggen. Tegen de Jodan Boys had dat spel in de tweede helft vooral succes toen na een 3-3 ruststand vlot werd uitgelopen naar 3-7. Na 4-7 werd met nog 3 Korbis’ treffers de eindstand op 4-10 £>epaa(d. Met scherpe scho ten deze middag Frits Visser (4x); Marianne Visser (2x); Freek Groene- woud (2x); Janneke Terpstra en Pe ter Lebbing (elk lx). UITSLAGEN 100 m. vrij m.o. 12 jr.: Christine Sol 1.27.0 PR-9.1, Mirjam Vitalis 1.29.2, Brigitte van Oostveen 1.31.6 PR-0,2; 100 m. vrij m.o. 14 jr.: Amanda v.d. Berg 1.22.5, 100 m. vrij j.o. 14 jr.: Jeroen van Tol 1.11.8 PR-1,4, Alex van Kesteren 1.36.1, 100 m. vrij j.o. 16 jr.: Wim v.d. Wouden 1.09.9 PR- 1,9, Martin Derks 1.21.0, 100 m. vrij heren: Martin Voskuilen 1.08.7, Ton Cozijnsen 1.11.3 PR-1,3. WADDINXVEEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW baar 7e zomerwedstrijd in de Amstel. De vangst was redelijk; 18 vissers vingen 35.250 gr. vis. De eer ste vijf waren: W. v.d. Wal 6.370 gr., W. Houtman 4.800 gr., M. Reichard 3.200 gr., M. Hoogerdijk 2.820 gr. en J. Verhoef 2.580 gr. Met nog én wedstrijd voor de boeg is de stand aan de kop: 1. J. Verhoef 26.390 gr., 2. W. Houtman 22.640 gr., 3. A. van Leeuwen 22.200 gr., 4. W. v.d. Wal 22.010 gr. en 5. M. Rei chard 20.310 gr. Zondag 18 september wordt de vierde wedstrijd gevist in de zondag- competitie aan de Gouwe op de Zuidkade (alternatief: Oude Rijn). Trekking om 7.00 uur exact aan de waterkant. UITSLAGEN 100 m. vlinder m.o. 12 jr.: Christine Sol 1.38.2 PR-2,1/B.lim„ Mirjam Vi talis 1.50.2, 100 m. vlinder j.o. 12 jr.: Remco de Frankrijker 1.46.5, Marcel Ribbens 1.51.1 PR-6,4; 100 m. school m.o. 14 jr.: Celine Vitalis 1.36.9, Amanda v.d. Berg 1.54.2 PR- l, 4, 100 m. school j.o. 14 jr.: Jeroen van Tol 1.31.6 PR-2,8,Marco Brand horst 1.50.9 PR-3,5, 100 m. rug m.o. 10 jr.: Wendy de Frankrijker 1.54.5, Mariëlle Kroon 1.58.5 PR-4,0; 100 m. rug j.o. 10 jr.: Marco van Niekerk 1.51.5 PR-10.2, Erik Nugteren 1.59.3 PR-8,7; 100 m. rug m.o. 12 jr.: Christine Sol 1.37.9 PR-7,6, Mir jam Vitalis 1.40.3; 100 m. rugj.o. 12 jr.: Remco de Frankrijker 1.36.3, Marcel Ribbens 1.43.7, 200 m. wissel m.o. 14 jr.: Celine Vitalis 3.16.5, Amanda v.d. Berg 3.29.4 PR-1,3; 200 m. wissel j.o. 14 jr.: Jeroen van Tol 3.04.1 PR-34,0, Marco Brandhorst 3.53.4 PR-13,7. WADDINXVEEN - De Waddinx veense badmintonclub Florida had er drie dagen voor uitgetrokken om in de sporthal ‘de Sniep’ de nieuwe le den van deze 350 leden tellende ver eniging, die aan het 26e seizoen is be gonnen, te verwelkomen. De nieuwe leden kregen, voordat zij met hun eerste training zouden beginnen, kof fie en uitgebreide voorlichting van se cretaris Arie-Pieter van Nes, die eigenlijk aan één uur te weinig had. Volgende week start Florida met maar liefst 14 teams in de bonds- en districtskompetitie Zuid-Holland. Het wedstrijdsecretariaat, dit jaar onder regie van Arie van den Bos, heeft afgelopen weekend reeds vele oefenwedstrijden georganiseerd. WADDINXVEEN De onderlinge van de damvereniging* Excelsior is vorige week van start gegaan. In deze eerste ronde eindigden 3 partijen van de 13 in een puntendeling. Knap mo gen de gelijke spelen van P. van Es en P. de Mik op respectievelijk C. Kramp en H. den Outer worden ge noemd. G. Heeren ging met 1 schijf winst het eindspel in tegen P. Swart. Via posi tioneel sterk spel wist laatstgenoem de het verloren materiaal terug te winnen en alsnog een remise te be werkstelligen. Uitslagen le ronde A. Blom - D. Schouten C. Kramp - P. van Es J. de Pater-G. v.d. Zijden P. Swart - G. Heeren T. Twigt - Jde Wit D. Dibbets - J. de Heer H. den Outer - P. de Mik C. Stolker - J. v.d. Eist T. Driesse - D. Heeren II C. Blonk - W. v.d. Laan P. van Gils - D. Brandhorst D. Heeren I A. Crone F. Zaanhof - M. van Willigen WADDINXVEEN-ZONDAG De Waddinxveen-zondagspeler Hans van Offeren benutte al vroeg in de wed strijd tegen Ammerstol een strafschop: 1-0. De score liep verder op tot 3-0 door treffers van Nico Monster en Hans van Offeren. Vlak voor rust scoorde Am merstol tegen: 3-1. In de tweede helft bleef Waddinxveen sterker. Rikardo van Ommeren en Fred Schoonder- woerd zorgden voor de 5-1 eindstand. Na rust probeerde Ammerstol wel iets terug te doen, maar Waddinxveen had de wedstrijd in handen en Ammerstol kon weinig anders doen dan zo goed mogelijk de achterhoede dicht te hou den. Ook dat lukte niet helemaal, want Waddinxveen wist toch twee nul te sco ren. morgen van 9.00-10.00 uur aan de beurt. De peuters van 17.30-19.00 uur, de gehandicapten van 19.00- 20.15 uur en de bejaarden van 20.15- 21.00 uur. Gehandicapte vrijzwem- mers, die de zwemkunst beheersen, kunnen elke woensdag tussen 18.00 en 21.00 uur één uur zwemmen. Ge handicapten en bejaarden die voor het eerst komen dienen door hun huisarts gekeurd te zijn. Als nieuw contactadres voor de gehandicapte gen Be Eair-achterhoede de bal onge hinderd kon aannemen. Bekwaam speelde hij de bal op het juiste moment af naar z’n meegekomen rechterspits die keeper Verhoef kansloos passeerde. Door deze snelle voorsprong gesterkt trok Everstein zich nog meer terug op eigen helft. Hoewel Be Fair zeer sterk aandrong kwam het niet verder dan een kans voor Alfred de Jong diens schot belande echter in het zijnet. Bijna werd het voor rust nog 0-2 toen eenzelfde si tuatie ontstond als bij het eerste doel punt, alleen kwam de bal - geschonken door de VIVO - nu in het zijnet terecht. In de tweede helft trok Be Fair, ge steund door de harde wind, furieus ten aanval. Van alles probeerde men om de achterstand ongedaan te maken en de opgetrokken Everstein-muur te slech ten. Maar tevergeefs, het raffiniment ontbrak en de één-tweetjes gelukten niet. Met het inzetten van de jeugdige Hans Wouter Valk voor Bert Graafland probeerde trainer Ger Hup een nieuw e impuls te bewerkstelligen, het resultaat bleef échter uit. Zodat Be Fair bij de start van de competitie al op achter stand is gezet. Zaterdag als men om 14.30 uur peelt hij de aloude rivaal Spirit zal duidelijk ge maakt moeten worden wat de kracht van Be Fair is en gewonnen moet worden om aansluiting te houden met de top. slagen: Pijnacker 1 - Florida 2: 2-6; Pijnacker 2 - Florida 3: 4-4; Pijnacker 3 - Florida 5: 3-5 Pijnacker 4 - Flori da 8: 5-3. In het weekeinde van zondag 11 sep tember deden 12 jeugdspelers mee aan het Pijnacker jeugdtournooi in de Steinbachhal. Inchela Schenkels, als enige Florida-dame, drong door tot de dames-enkel finale, en wist deze op haar naam te brengen. Miranda van der Zijden en Rogier Steenbergen speelden de finale partij gemengd- dubbel; zij wonnen en werden kam pioen. Jeffrey van Ham en Remon van der Zijden speelden de finale- partij heren-dubbel tegen hun club genoten Bart Moors en Edwin Ber nard. Ondanks dat Edwin ziek was speelde hij een goed toumooi. Win naars van deze partij Bart en Edwin. Jeffry en Remon dus 2e. Inge Zaat en Miranda van der Zijden speelden de halve finale dames-dub- Peeters, tel. 13086), gehandicapten (Karin Elsborg, tel. 01727-3738), be jaarden (Gerda Cortvriendt, tel. 16170) en de Waddinxveense Red dingsbrigade (4e heer D. Delissen, tel. 13937). Voor het nieuwe seizoen is de contri butie een klein beetje verhoogd. Voor peuters is dit f 95,- (inclusief vader of moeder) terwijl tweede kind f 47,50 contributie vergt), voor ge handicapten f 80,- (tweede gezinslid WADDINXVEEN - In café Sport aan de Kerkstraat wordt vanavond (woens dag 14 september) om acht uur weer een grandioze postzegelruilbeurs gehou den. Er is opnieuw sprake van een apar te veiling met leuke aanbiedingen. Ook zijn er eerste dag enveloppen. Voorts zijn er niuwe postzegels in de cateorie Nederland. Er zijn verschillende door lopers. WADDINXVEEN - Onder barre weersomstandigheden werd op zater dag 3 september in het openlucht zwembad ‘De Vliet’ te Leiden het nieuwe zwemseizoen geopend met de Mac Donald zwemwedstrijden. Voor De Gouwe namen 10 leden deel, waarvan er 5 in slaagden hun persoonlijke tijd te verbeteren. Voor al Christine Sol verbeterde haar tijd erg goed en wel van 1.36.1 naar l. 27.0 op de- 100 meter vrije slag m. o. 12 jaar. sen konden de Waddinxveners echter niet komen. Pas na een half uur spelen kreeg Wilfred van der Klauw een schiet kans en twee minuten later omspeelde dezelfde speler de buitenspelval en ging alleen op de keeper af, hij werd echter goed afgestopt door keepér Jan Ver waal. Vlak voor rust kwam WSE op 1-0 doordat een goed genomen vrije trap door Wilfred van der Klauw werd afge rond. Na rust begon Lekkerkerk wat terug te doen en de ploeg van trainer Hans van der Winden drukte WSE terug op eigen helft. Het spel werd erg rommelig en beide ploegen maakten veel fouten. Lekkerkerk kon niet door de verdedi ging van WSE heen komen en WSE kreeg de bal niet goed weg. Na een kwartier hervond WSE de rust en de ploeg kin weer gaan bouwen. In de 25e minuut kreeg Pim Sluys een ideale kans om de score verder uit te bouwen, al leen voor de keeper gekomen schoot hij echter recht in diens handen. In de 33e minuut kwam een voorzet van WSE via de schoen van de scheidsrech ter bij Ad van Leeuwen, zijn toch niet erg harde schot gaf iedereen het nakij ken en rolde over de doellijn, 2-0. Vlak voor tijd kon Joh. van Zoest nog tegen- scoren door een goed genomen vrije trap met het hoofd in de touwen te jagen geheel buiten het bereik van de voor treffelijk keepende Ton Kling. Zondag 18 september speelt WSE de uit wedstrijd tegen het gedegradeerde Woer den. Aanvang 14.30 uur. Op donderdag 15 september ont vangt Excelsior’s tweede achttal het eerste team van DID, Zoetermeer. Aanvang 19.45 uur in het Ger. Vere nigingsgebouw Het Trefpunt. gin Wilhelminaplein door Boudewijn en Ellen Verkerk werden onthaald op broodjes en soep. In het gezelligheidszaalvoetbalteam van De Wadlopers speelden Peter van der Sman (1 doelpunt), Chris Voer man (4), Hans Kleiweg, Kees van Tienhoven, Ed van Langen, Bert van Klaveren, Arnold Mulder en Adri Toor (keeper). Coach was Boudewijn Verkerk, terwijl Jan van Leeuwen het scorebord bediende. Als scheidsrech ters traden zaterdagmiddag in ‘de Sniep’ op F, Haverkamp en M. Steen bergen. FLORIDA De Waddinxveense badmintonclub Florida, die voor 1 oktober vijf nieuwe leden kan plaatsen (tel. 01828-15720 of 01727-7477), heeft op zaterdag 29 oktober een flut- tournooi en een flut-feest georgani seerd voor nieuwe en oude leden. WADDINXVEEN - In het eerste competitieweekeinde heeft tweedeklas ser Be Fair in het Burgemeester Warnaarplantsoen een 0-1 nederlaag gele den tegen Everstein. Be Fair 2 verloor met 1-2 van Zwaluwen Vlaardingen en Be Fair 3 hield nog de eer hoog door met 0-2 van FC Lisse 3 te winnen. Vierdeklasser WSE won met 2-1 van Lekkerkerk. Waddinxveen-zondag won met 5-1 van Ammerstol en Waddinxveen-zaterdag speelde gelijk (1- 1) tegen FC Perkouw. BE FAIR Geheel onnodig heeft Be Fair de eerste twee competitiepunten ingeleverd. De Waddinxveners verspeelden de punten omdat zij geen antwoord hadden op het langetrappenspel van hun tegenstan ders. Everstein speelde gegroepeerd voor het eigen doelgebied en met lange halen sloeg men het middenveld over en probeerde men de snelle gevaarlijke lin ker- en rechterspits te bereiken. Be Fair, zeer aanvallend ingesteld, ging ten onder aan dit speltype. In de 7e mi nuut bereikte zo’n lange trap de linker spits die vrijgelaten door de opgedron- BESTUUR De Stichting Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen, die wordt voorgezeten door mevrouw M.A. Rothuizen-Bakker en waarvan secre taresse is mevrouw B.B. van der Lin- de-Bauer en penningmeester de heer H, van Gelooven, kent gedelegeerde bestuursleden voor peuters (Emy WADDINXVEEN - De huishoude lijke competitie van de Waddinxveen se Schaakvereniging WSV is begon nen. De uitslagen van de eerste ronde lijken op het eerste gezicht verras send: 10 overwinningen voor zwart tegen slechts 3 voor wit! Wedstrijdleider A. Versluis had ech ter bij de indeling voor deze ronde de sterkere spelers zoveel mogelijk de zwarte stukken gegeven, hetgeen de genoemde verhouding verklaart. Spe lers uit het le team bevestigden hun terechte plaatsing dan ook door met zwart van die uit het 2e team te win nen. Slechts één partij eindigde in remise (geen insider verwondert het dat Oos- terloo daar de hand in had) en twee partijen werden afgebroken. Verras send waren slechts de uitstekende prestaties van Van Offeren en Mej. Steenland, die respectievelijk Van Sandijk en Ponsioen wisten te over winnen. 110 0 2 2 0 2 0 2 11-11 10 10 1 10 10 1 10 10 1 10 10 1 10 0 10 en Korbis 3 won met 10-8. deze wedstrijd zal dan weer de kop positie zijn in klasse I A. Aanvang van deze thuiswedstrijd op het Kor bis gravelveld om drie uur. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben de volleybaldames van Be Fair in de sportzaal aan de Groenswaard een driekamp gespeeld met Thornax (vo rig jaar derde in de tweede divisie B) en Brevok (vorig jaar derde in de tweede divisie C). De Waddinxveense behaalden de derde plaats. De eerste wedstrijd ging tegen Bre vok. Dat deze dames veel meer rou tine hebben werd al heel snel duide lijk. De eerste set had Be Fair weinig in te brengen en de set werd dan ook met 15-5 verloren. De tweede set ging het een heel stuk beter. De dames werden na een “preek” van coach Willem-Jan van Yperen veel fa natieker en brutaler. Zij namen bin nen enkele minuten een voorsprong van 7-0. Daarna zakte het op onbe grijpelijke wijze in en Brevok kon te rug komen tot 7-7 Be Fair kwam nog met 12-11 voor maar toen was het afgelopen en werd ook deze set verloren: 15-12. De derde set liet Brevok pas echt zien wat tweede divisie volleybal is en Be-Fair verloor kansloos met 15-2. Daarna was het de beurt voor Thor nax om tegen Brevok aan te treden. Ook zij verloren deze wedstrijd en wel met 2-1 (15-13/7-15/3-15) waar mee Brevok winnaar werd van deze driekamp. HEREN Het herenvolleybalteam van Be Fair heeft een oefenwedstrijd gespeeld te gen Leython 1 en 2. De combinatie won met 3-2 van de Waddinxveners. Rietveld en Ton van Boeyen. Geza menlijk maakten ze 11 doelpunten, terwijl De Wadlopers er niet meer dan 5 konden maken, zodat de Wad dinxveners verloren. De Waddinxveense zaalvoetbalwed- strijd werd gespeeld ten behoeve van de Stichting De Gouwebloem. Omdat er maar 62 belangstellenden waren kon slechts f 186,- aan de kas van De Gouwebloem worden toegevoegd. ‘Niet veel, maar alle kleine beetjes helpen’, vond Peter van der Sman van De Wadlopers, die na afloop in bar-bodega Royal Inn aan het Konin- WADDINXVEEN - Met de opening van het overdekte zwembad ‘de Sniep’ komend weekeinde worden er ook weer activiteiten ontwikkeld door de Stichting Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinxveen (ZRRW) op het gebied van het baby- en peu terzwemmen voor gehandicapten en/of minder validen en bejaarden- gymnastiek in het water. Gestart wordt er woensdag 21 september. De zuigelingen zijn elke woensdag- Een uithaal van de boomlange TROS-presentator en kwismaster Ron Brandsteder, die zaterdagmiddag sporthal "de Sniep" meespeelde met het zaalvoetbalteam van 1 balteam De Wadlopers speelde. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De boomlange TROS-presentator en kwismaster Ron Brandsteder was één van de spe lers in het zaalvoetbalteam van Vero nica, dat zaterdagmiddag in de sport hal ‘de Sniep’ vriendschappelijk speelde tegen het gezelligheidszaal voetbalteam van De W’adlopers uit Waddinxveen. Ron Brandsteder scoorde vier maal. In zijn team zaten verder tv-produc- tieassistent Rik van Savooyen, Vero- nica-promotieman Jaap Louis, Vero- nica-sportman John Haenen en de Veronica-drive-in-medewerkers Frans WADDINXVEEN In de eerste competitiewedstrijd uit tegen Poortugaal 1 slaagde het eerste team van de korfbalvereniging Korbis er in de eerste twee winstpunten te behalen. Na een 3-2 achterstand bij de rust wist het Waddinx veense korfbaltwaalftal van Rob Poldervaart deze wedstrijd met 3-8 winnend af te sluiten. Korbis 2 speelde gelijk (5-5) Bepaald gemakkelijk verliep de eerste helft niet - getuige ook de achter stand bij het rustsignaal. Hoofdoorza ken waren te vinden in de vorm van opgelopen autopech en een blessure waardoor Korbis incompleet aan de start moest verschijnen met Helmine van de Flier - die goed speelde - voor Conny Van de Loo welke op haar beurt geblesseerd af moest haken. Na een kwartier spelen was de Polder vaart formatie echter weer kompleet en dat resulteerde in toch wat meer druk op de Poortugaal-korf. Voorals nog kwam dat nog niet tot uitdruk king in het score verloop. Zoals reeds vermeld moest eerst nog een achter stand toegestaan worden, alvorens in de tweede speelhelft de zaken eens goed op rij gezet werden. En met re sultaat, want binnen tien minuten was een voorsprong van 6-3 opge bouwd, voorwaar een prima prestatie na de 2-3 achterstand. Poortugaal kwam deze klap niet meer te boven. Integendeel het was Korbis dat de toon bleef aangeven en middels nog twee treffers Poortugaal gedecideerd terugwees (3-8). Komende zaterda zal het altijd weer boeiende treffen plaats vinden tus sen Korbis en Sportief. De inzet van halve prijs), voor bejaarden f 70,- tweede gezinslid halve prijs) en voor vrijzwemmers f 3,50 per persoon per keer. Met de penningmeester is af te spreken deze contributie gespreid te betalen. BABY’S EN PEUTERS Wat het baby- en peuterzwemmen betreft is het weer de bedoeling de kinderen onder begeleiding watervrij te maken. Het water is extra ver warmd. Tussen 9 en 10 uur ‘s och- Het door het Waddinxveense aan nemersbedrijf Standaard Montage gesponsorde voetbalteam van WSE. WSE De plaatselijke voetbalvereniging WSE zal in de nieuwe kompetitie met reklame op het shirt gaan spelen. Het eerste en het tweede elftal - uit komende in de 4e klas van de KNVB - zullen de naam van het plaatselijke aannemersbedrijf Standaard Montage dragen. Dit bedrijf is gevestigd aan de Tuinbouwweg en is gespecialiseerd in de aanleg van kabelsystemen en bouwleidingen. Het sponsorkontrakt is voorlopig vastgesteld voor de tijds duur van een jaar en WSE zal in de vertrouwde oranje-zwarte kleuren blijven spelen. tends uitsluitend de baby’s vanaf acht weken en peuters tot twee jaar. ‘s Avonds tussen 18.00 en 19.00 uur de kleuters van 2, 3 en 4 jaar. De kosten bedragen f 95,- voor ouder en kind samen. Tweede en vol gende kinderen half geld. Het zwemseizoen loopt van 21 sep tember tot en met april. Begin sep tember houdt de werkgroep baby- en peuterzwemmen een informatie avond. BE FAIR De voetbalvereniging Be Fair zal voor de tweede keer dit jaar een schoolvoetbaltoumooi organiseren. Alle jongens van 6 t/m 8 jaar zijn hiervoor uitgenodigd. Om vrijwel alle jongens in deze leeftijdsgroep te be reiken zijn alle basisscholen in Wad dinxveen gevraagd hun medewerking hieraan te verlenen. Op woensdagmiddag 21 september zal er vanaf 13.30 uur gelegenheid zijn voor deze jongens een toumooi te spelen, terwijl er ook waarschijn lijk strafschoppen kunnen worden ge nomen. Voor de jongens een leuke gelegenheid eens aktief met voetbal bezig te zijn. WSV-JEUGD Ondanks de in de afgelopen week gehouden schoolkampen was er don derdag een redelijke opkomst bij de Waddinxveense WSV-schaakjeugd. Na een half uurtje schaakonderricht is er een twee-rondig RAPID-toumooitje gehouden, met een bedenktijd van tien minuten per speler per partij. Eg bert Schroten, Arthur KoÜmann en Wilfried Dries wisten de volle hon derd procent in de wacht de slepen. Jeroen Bonsel, het allernieuwste jeugdlid wist nu reeds vijftig procent te behalen. j,’ -3

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 21