WSE verliest van Woerden Damlust (Gouda) wint damtournooi Volleybalsters met twee nieuwelingen ’’Ouders meer betrekken bij sport van hun kind Oefenend Be Fair wint Waarnemend TOOS-voorzitter Frans Bos trekt aan de bel VERLIES BASKET BALSTERS WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Vier Antilopers doen over 100 km 5.34.35 uur Eerste zege voor Florida De Sperwer Redelijke vangst B-zwemwedstrijd Van Offeren enige met 2 winstpunten WADDINXVEEN - Na de tweede ronde van de huishoudelijke compe titie van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) doet zich het unieke feit voor dat slechts één van de 41 deelnemers de volle twee pun ten in de wacht heeft gesleept: Van Offeren. Bij pupillen en junioren van W’veen-voetbal 99 2. =5 a hun kinderen’. der Linden de prijzen uitgereikt. 3 O o o o O'ï-- Nadat vorig seizoen het eerste herenteam van be Fair in de kleding werd gestoken door Sporthuis Revet, is er nu ook een sponsor voor het eerste da mesteam gevonden. Ron Sports, een groothandel in sportartikelen, geves tigd aan de breedeweg 22 in Waddinxveen, heeft de nieu we selectie voorzien van een compleet nieuw wedstrijdtenue. Verder biedt dit bedrijf binnenkort wedstrijdkleding aan, waarop Be Fair-leden een korting krijgen van 15- 20%Óp de foto staand v.l.n. r.Joke Baans, Joke Maassen, Cocky Smits, Gonnie Mastenbroek, Marcella Kooyman, Willem-Jan van Yperen en Ron Suwandi (sponsor). Zittend v.l.n.r.: Jannie Zeeman, Dory v.d. Meent en Tanja van Bezooijen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Goudse damvereniging Damlust wist’vrij dagavond na een spannende strijd beslag te leggen op de eerste plaats van het door Bakker Meubelen uit Waddinxveen gesponsor de en door de Waddinxveense damvereniging Excelsior gerealiseer de sneldamtoemooi voor clubteams, ’s Avonda laat werden hier voor in-het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt door burgemeester C.M. van der Linden de prijzen uitgereikt. WADDINXVEEN De regen van dit weekeinde hield een belang rijk aantal voetballers in huis. Voor de competitie speelde vierde klasser WSE tegen Woerden, waarvan met 3-1 werd verloren. Twee deklasser Be Fair behoefde tegen Spirit niet in actie-te komen, maar speelde als alternatief tegen Maasdijk, waarvan met 0-2 werd gewonnen. Be Fair 2 verloor in een goede en spannende wedstrijd met 5-3 van het Alphense ARC, terwijl ook Be Fair het onderspit moest delven en wel met 2-4 tegen Sportlust 3. Het was een matige partij van het derde elftal. De teams van Waddinxveen kwamen niet in actie. WADDINXVEEN ‘Het is ongelooflijk, maar juist nu de mensen de afgelopen jaren veel meer vrije tijd hebben gekregen en sommi gen, veel te veel als je het mij vraagt, zelfs helemaal geen werk meer hebben, loopt de belangstelling voor bestuurlijk werk binnen de sport verder terug. Ouders moeten zich meer betrokken gaan voelen bij de sportverenigingen van hun kinderen’. Een paar momenten van de in de kantine van de voetbalveréging Waddinxveen voor pupillen en junioren gehou den sleep-in. WW 4PPV WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1983 De RONDSCHRIJVEN DID ZOETER- I t A 2 3 1 2 1 2 1 2 2 2 2 2 2 1 1 0 1 0 1 0 1 O 1 0 2 3 2 3 2 3 1 2 1 2 1 2 1 1 1 0 1 0 1 0 1 0 2 O STAND West II 4E Nieuwerkerk VEP Floreant Woerden WSE Groeneweg Moordrecht Lekkerkerk Haastrecht Schoonhoven Soccer Boys Unio 1/2-1/2 1-0 afgebr. 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 O_ STAND 2B ‘s Gravenzande SV Everstein Duno RVVH Spirit Vitesse Lyra Xerxes Be Fair Zwaluwen VI De Zwervers Lisse 1-0 1/2-1/2 afgebr. afgebr. 0-1 afgebr. 1-0. VOORBEELDEN De waarnemend voorzitter Frans Bos noemt voorbeelden van taken, die het multisportbestuur te verdelen heeft: ‘Gemeentepolitiek. Jawel, po- *z> O-o 6-2 nederlaag huiswaarts gestuurd. Ronald Struijs opende de wedstrijd i een drie gamer de stand weer Groeneveld en zag kans CB <B WADDINXVEEN - De Waddinx- veense postduivenvereniging Sperwer nam deel aan een concours vanuit St. Quentin. Afstand 267 km. In concours 173 duiven. Aankomst le duif 12.24 uur, laatste 12.41 uur. Snelheid le duif 1596 m.p.m. Uit slagen: Toor en Zn. 1-3-4-15-16-17-19-25, A.H. .Kivits 2, H. Metselaar 5-7-13- 20-29-32-34-42, J.C. Koren 6-9-18- 40, M. Anders 8-11-12-21-26-31-41, Mevr. Toor 10-14-27, Smit-Troost 22-24-30-35-38, J.W. Sekeris 23-36- 39, CA. Bode 28-33, N. Hoogerdijk 37, D. Heeren 43. O r— m s s 50 ‘Wij gaan binnenkort, waarschijnlijk via een rondschrijven, inventariseren welke ‘stille’ deskundigen TOOS onder de leden en ouders van jeugd leden telt. Het gaat er tenslotte om, dat het besturen van een club niet al leen een leuke hobby is, maar ook zo goed en goedkoop mogelijk moet ge beuren. Want de club is er niet voor ons bestuurders, de club en wij zijn er voor de leden’. Desondanks is er niet slecht gespeeld, want in het toernooi, waar naast Rui- ter/CVS (derde divisie G) ook Inter mezzo uit Middelhamis (promotie klasse) en SVV uit Soest (vorig jaar gedegradeerd uit de eerste divisie) meespeelden, werd toch een fraaie tweede plaats weggehaald. Be Fair moest alleen in Ruiter - ver sterkt met een Bulgaarse internatio nal en een speelster uit Starlift 1 - zijn meerdere erkennen. Van Inter mezzo werd met 2-J gewonnen en van SVV met 2-0. Op 1 oktober, als het lange en zware oefenprogramma van de dames is af gewerkt, start de competitie. Het ho pelijk talrijke publiek kan de dames van Be Fair dan om 16.00 uur zien aantreden tegen het uit Oud-Beijer- land komende DVO (vorig jaar num mer zeven in de tweede divisie C). WADDINXVEEN - Zondag hield de hengelsportvereniging Waddinx- veen (HSW) haar vierde wedstrijd in de zondagcompetitie in de Gouwe. De vangst was redelijk: 18 vissers vin gen 398 vissen. De eerste vijf waren: A. van Leeuwen 1174 ptn., P. Dorrestein 712 pnt.,J. van Egdom 664 pnt., M. van Leeu wen 616 pnt. en S. de Wit 577 pnt. Met nog één wedstrijd voor de boeg is de stand aan de kop: le W. v.d. Wal 17 pnt., 2e A. van Leeuwen 18 pnt., 3e en 4e M. Reichard en P. Dor restein 22 pnt. en 5e J. van Egdom 30 pnt. Zaterdag 24 september houd de HSW haar laatste wedstrijd in de zomer competitie. Deze wordt gehouden in het Aarkanaal (alternatief Heimans- wetering). Vertrek vanaf het NS-sta- tion in Waddinxveen om 7.00 uur. WADDINXVEEN' Zaterdag heeft het eerste dames-seniorenteam van TOOS-basketbal de eerste thuiswed strijd voor de competitie verloren. De dames moesten de winst laten aan Leiderdorp 1: 24-55. In de eerste helft bleef een nerveus en gehaast spelend TOOS nog rede lijk overeind. De kansen, die de strak ke Leiderdorpse men-to-men-verdedi- ging bood, werden naar behoren be nut. Leiderdorp wist echter uit te lo pen door de zone-verdediging van TOOS te bestrijden met afstandscho ten. Ruststand: 16-26. In de tweede helft sloeg het noodlot toe voor TOOS. Er lukte niets meer (gedurende 12 minuten werd er niet gescoord), terwijl Leiderdorp bleef scoren. TOOS had geen grip meer op een soepel spelend Leiderdorp, dat uiteindelijk won met 24-55. Top- scoorsters TOOS: Wilma Romein 7; Carla Baan, Addy Ruts, Ineke Kuy- pers en Wilma Happel allen 4. ONDERLINGE In verband met te spelen wedstrijden in de districtscompetitie werden voor de tweede ronde van Excelsior’s on derlinge slechts 8 wedstrijden ge speeld. Knap mag de winst van Rinus van Willigen op Koert Zwanenburg worden genoemd. Het duel tussen de toppers Kees Kramp en Teun Twigt resulteerde uiteindelijk in een pun- tendeling. De uitslagen: P. van Es - J. de Pater 2-0 T. Twigt - C.H. Kramp 1-1 P. de Mik - P. van Gils 0-2 T. Driesse - A. Blom 0-2 B. van Eijk - W.v.d. Laan 1-1 G. v.d. Zijden -J.v.d. Eist 1-1 D. Heeren II - A. Crone 0-2 R. van Willigen - A. Zwanenburg 2-0 In het toernooi was al na 3 ronden duidelijk, dat de strijd om de eerste plaats zich zou gaan toespitsen rond 4 teams, te weten DID Zoetermeer, DC Boskoop, Damlust (Gouda) en het eerste team van de organiserende vereniging. Bij het in gaan van de laat ste ronde leek Boskoop met de eer te gaan strijken. Immers dit team wist Damlust een gelijkspel af te dwingen en klopte na een enerverend score- verloop het eerste team van Excelsi or met het kleinst mogelijk verschil (7-9). die met chips en limonade in de hand ge volgd konden worden, moest er natuur lijk geslapen worden in de tot ’’slaapza len” omgetoverde kleedkamers, werd er na een korte nacht gezamenlijk ont beten (voorafgegaan door een polonai se), was er een speurtocht en werd er een spelletjesmarathon gehouden op en rond het voetbalveld. De pupillen en junioren van de voetbal vereniging Waddinxveen hebben een veld verschijnen. Haar absentie was goed te merken tijdens het Ruiter/ CVS toernooi dat afgelopen zaterdag in Rijswijk werd gespeeld. Ook en Marcella Kooyman zijn niet blessure vrij zodat Be Fair 1 op dit moment erg moeilijk heeft. WADDINXVEEN - In de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep” is voor de F-, E- en D-pupillen en C-junioren een zeer geslaagde sleep-in gehouden. De jonge lui kwamen op vrijdagavond tussen half zeven en half acht aan en gingen pas de volgende dag ’s middags rond twee uur naar huis. Dat was na de tot slot gehou den prijsuitreiking. In die tussentijd werden films gedraaid. geweldige sleep-in achter de rug, die mede door de inzet van de leiding bij zonder goed is verlopen. Wanklanken werden er niet gehoord en het plezier kon bij iedereen niet groter zijn. Gezien het grote succes van deze laatste sleep-in mag er op worden gerekend dat er het volgend seizoen weer zo’n evene ment zal worden gehouden. Sommige programma-onderdelen waren dan ook heel erg origineel. JOURNALIST Bos, die als journalist eindredacteur is van het Rotterdams Nieuwsblad, denkt dan vooral aan wat hij noemt ‘sluimerende deskundigheid’: binnen de club moeten mensen zijn, die ver stand hebben van zaken, die de indi viduele bestuursleden niet hebben. Dat betreft niet alleen zaken als be geleiding, noem het voor mijn part pedagogie of didactiek, maar juist ook boekhouden, administratie, in koop, druktechnieken, reclame, or ganisatie en zo kan ik nog wel even doorgaan.’ ‘Let wel, het gaat voortreffelijk bij TOOS’, zegt hij. ‘Onze administratie bijvoorbeeld, is griezelig nauwkeurig na de invoering van de computer. De boekhouding klopt tot op de cent en het clubblad is prima verzorgd. Maar al h?t werk wordt door veel te weinig mensen gedaan. Dat betekent, dat de animo om dit soort werk te doen sneller terugloopt, dan de bedoeling is. Het gaat erom al die taken over meer mensen te verdelen.’ geld blijft en of het wel goed besteed wordt. Kijk, bij TOOS, en ik ben er van overtuigd ook bij vele, vele ande re clubs, zit dat wel goed. Maar als er nu, om maar een heel simpel voor beeld te noemen, een vader rond loopt, die toevallig alles weet van on derhoud van computers, hoeven wij ons als die man zich een paar maal per jaar beschikbaar stelt, geen zor gen te maken over een servicekon- trakt. Dat spaart geld en op den duur leidt dat misschien wel tot, hoe is het in deze tijd mogelijk, verlaging van contributies. En dat is van belang voor de hele vereniging en al haar le den’. Martien Droog liep in totaal 28,2 km. in 1.33.13,5, Cor liep 0,2 km. meer in 1.34.55 en Gerard liep nog eens 0,2 km. meer en is 1.34.56,5 uur be zig geweest. Frans kwam speciaal over uit Wageningen om 39 keer rondjes te lopen in 54.07 minuten. Zo behaalde de Droog-ploeg onder andere een imperial, een doppenset, een shirt en broek van een opkomend sportmerk, veel fruit, bonbons, eie ren en ga zo maar door. ANDERE UITSLAGEN Bij de meisjes welpen won TOOS 1 met 7048 van Dunkinn 1 (prima ze ge op ploeg uit Roelofarendsveen), won bij de dames-kadetten TOOS 2 van Êorwodians 1 met 41-24 (basis voor de winst werd in eerste helft ge legd) en verloor bij de dames-adspi- ranten TOOS 1 van Jumpers 1 met 33-87 (TOOS was niet opgewasser tegen het spel van de Haagse meisjes) APART Bos legt uit, dat de bestuurlijke con structie van de multisportvereniging ‘nogal apart’ is. De besturen van de afdelingen badminton, basketbal en gymnastiek werken zelfstandig, maar hoofdzakelijk op sport-technisch ge bied. Daarnaast heeft het bestuur van multisport de taak de beleidsvoorne mens te coördineren en vooral op alle mogelijke gebieden ‘service’ te verle nen. ‘Zo heeft Hein Schildt, mijn ‘echte’ voorganger, het altijd gezegd. Dat vond ik treffend. Die serviceverle ning, zoals hij dat indertijd in een be leidsplan heeft neergelegd, was juist bedoeld om de afdelingsbesturen ge legenheid te geven zich meer op het sport-technische gedeelte te concen treren. Wat wij nu, voornamelijk door het gebrek aan man- en vrouw- kracht zien, is dat het multisportbe stuur steeds vaker voor bepaalde ta ken een beroep moet doen op de af delingsbestuurders. En dat was nu net niet de bedoeling’. ‘Hein heeft moeten afhaken, omdat het ten koste dreigde te gaan van zijn eigen bedrijf. Dat is natuurlijk buitengewoon jam mer. Hij is een sprekend voorbeeld van hoe je deskundigheid op het ge bied van reclame verliest. En ik moet er niet aan denken wat er zou gebeu ren als de dames, die het clubblad verzorgen en ook bezorgen, ermee zouden stoppen.... Die dames hebben de club duizenden guldens bespaard, door de bezorging van het clubblad te organiseren, elke maand weer.’ Maar zoals het zo vaak gaat viel de treffer juist aan de andere kant Een goed genomen corner kwam in het doelgebied, alwaar een Woerden-spe- ler klaar stond om hard in te schie ten, 3-0. Met d.e moed der wanhoop ging WSE massaal in de aanval en vooral René Moons probeerde met enkele fraaie solo’s de Woerdense de fensie te ontrafelen. Toen ook Rob Verbakel goed doorging tot in het strafschopgebied werd hij onregele- mentair ten val gebracht. De toege kende strafschop werd door René Moons goed benut waardoor tevens de eindstand op 3-1 werd bepaald. Morgenavond om 17.30 uur speelt WSE tegen Schoonhoven (zat.) voor de KNVB-beker en zondag tegen Unio. Beide wedstrijden op eigen veld in de Oranjewijk. WADDINXVEEN - Het in de derde divisie spelende eerste damesteam van Be Fair-volleybal, het nieuwe sei zoen in de kleding gestoken door de Waddinxveense groothandel Ron Sports, is niet zonder succes op zoek gegaan naar nieuwe speelsters na het vertrek van routinier Margriet Croes. Trainer Willem-Jan van Yperen lukte het om twee jonge speelsters te vin den en die aan zijn selectie toe te voegen: Tanja van Bezooijen en Joke Maassen. Tanja van Bezooijen (16) speelde vo rig jaar eerste klas bij Weidevogels (Bleiswijk). Willem-Jan van Yperen ontdekte haar op zijn trainingen van het districtsteam van Zuid-HoBand. Als tweede is de uit dames 2 van Be Fair komende Joke Maassen aan de selectie toegevoegd. Zij speelt even eens in het districtsteam en heeft in middels! in oefenwedstrijden bewe zen het tweede divisie-niveau aan te kunnen. litiek, want reken erop, dat het voor de club belangrijk is te blijven bij houden hoe er over de ontwikkelin gen van de tarieven van de sportac commodaties gedacht wordt. Een taak voor een man of vrouw, die dat wil volgen en rapporteren, zodat het bestuur als geheel erop kan inspelen. Ik denk aan de kaderwet specifiek welzijn. Wel of niet sport erin. Hoe denkt de provincie, de gemeente, de sportbonden, het NSF erover? Op dit moment weten we dat naar mijn ge voel onvoldoende. We kunnen dus nooit zo goed op overheidsmaatrege len of voornemens reageren als nodig is. En ik ken nog wel een stuk of tien van die onderwerpen....’ ‘Wat ik mij nu aantrek, waar ik mij ook zorgen over maak is, dat ouders hun kinderen naar een sportvereni ging laten gaan, er betrekkelijk veel geld voor betalen en zich voor het merendeel niet afvragen waar dat WADDINXVEEN Een viermans- ploeg van de Waddinxveense sport club Antilope heeft te Barendrecht in estafette-vorm 100 km. afgelegd in 5 uur 34 minuten en 35 seconden. Dit komt neer op een gemiddelde snel heid van bijna 18 kilometer per uur. Of 250 rondjes van 400 meter in 80,3 seconden! En zo werd de wedstrijd ook afge werkt, op een baan van 400 meter! Nadat de start een uur was uitgesteld wegens het weer en de gesteldheid van de baan, begonnen 26 koppels aan de 250 ronden. Na enkele ronden zag iedereen er even zwart/rood uit door de opspattende gravel. En een enkele bui tijdens de race zorgde er voor dat schone kleren weldra een zelfde lot beschoren waren. Blijkbaar werd de jury ook danig in de war gebracht door de vuiligheid op de startnummers, want de meeste ploegen moesten nog een ronde (of meer) lopen van de organisatie. Na tuurlijk tot groot ongenoegen van de lopers die al ruim vijf uur bezig wa ren en die toch al meer hadden gelo pen vanwege een afgezette binnen baan die gedeeltelijk blank stond. De vier gebroeders Droog van Anti lope begonnen ook om half twee aan het enorme karwei. 203 maal werd gewisseld door de Waddinxveens/ Nieuwerkerks/Wageningse ploeg. Evenals vorig jaar begon de ploeg met 800 metertjes om de snelheid er in te houden. Eerder dan vorig jaar werd overgegaan op 400-jes om de snelheid nog te verhogen. WADDINXVEEN Zondag voor een week werd in het zwembad De Does te Leiderdorp de eerste B-wedstrijd van het nieuwe seizoen gezwommen. Aan deze wedstrijd deden voor De Gouwe drie leden mee op vier starts. Marc Faber zwom op de 100 m. rug heren een tijd van 1.11.0 en behaalde hiermee een 2e plaats. Op de 100 m. school zwom hij een tijd van 1.20.3. Mirjam Overdam zwom op de 100 m. school m.o. 10 jaar een tijd van 1.52.0. Gillian van den Berg verbeter de haar tijd op de 100 m. rug m.o. 12 jaar met 0.4 sec. en kwam uit op l, 31.4. Öp zaterdag 24 september organi seert de zwemcommissie van De Gouwe in ‘de Sniep’ enkele wedstrij den op de langere afstanden. In zwemmen 16.00 uur. Ingeschreven kan worden op één der volgende af standen: 1500 m. vrije slag (vanaf j. en m. onder 14 jaar en ouder); 800 m. vrije slag (vanaf j. en m. onder 12 jaar en ouder); 400 m. vrije slag (van af j. en m. onder 10 jaar en ouder). Er kan door ieder ‘De Gouwe’-lid slechts aan één afstand worden deel genomen. Bergijk werd het zelfs 4-0 voor de W addinxveners. Ook in de mixed-dubbels was Florida oppermachtig. Pas in het herendub bel begon de ploeg te struikelen en kon Delft tot scoren komen. Soepel pakte het damesdubbel de draad weer op en werd de eindstand op 6-2 bepaald. het derde team van Damlust uit Gouda. (13-5). Tegenover 1 neder laag stonden 4 winstpartijen en de overige eindigden onbeslist. Excelsior’s tweede team kreeg een zware nederlaag te incasseren tegen het eerste team van DID uit Zoeter meer. Knappe puntendelingen wer den behaald door de Waddinxveners Ruud van Dijk, Jan Both en Cor Stolker. De overige 5 partijen gingen alle verloren, zij het overigens na goe de inzet. EXCELSIOR 2 MEER (3-13). R. van Dijk -J.H. Boele 1-1 J. Both - J. Tims 1-1 D. Heeren I - W. Kooman 0-2 D. Schouten - J.P. Kat 0-2 G. Heeren - M. Rodjan 0-2 J. de Heer - O. Beers 0-2 J. de Wit - A. Sewkaransing 0-2 C. Stolker - T. van Eek 1-1 DAMLUST 3 - EXCELSIOR 1 (5-11) P. Wildschut - D. Dibbets 0-2 A. Beusekom - A. Blom 1-1 H. Koppendraaier - P. Swart 0-2 J. Nieuwenhuizen - C.H. Kramp 0-2 LM. Aschberg - G. v.d. Zijden 0-2 L.J. Schouten - T. Twigt 1-1 J. Steenhuizen - J. v.d. Eist 2-0 J. Steenhuizen -T. Driesse 1-1 Vermeld dient echter wel te worden, dat 6 schakers één punt plus een af gebroken partij hebben, dus nog kans hebben op de volle winst: Van Dee- len, Kraan, Kardol, J. van Oort, M. de Haan en Asscheman. Claassen presteerde het om Philipse op remise te houden en toonde aan, dat hij terecht onder de topspelers van WSV gerangschikt kan worden. Jeugdleidster Claudia Torenbeek maakte haar debuut bij de senioren, maar overzag een vork, verloor pion en kwaliteit en kon het daarna on danks hardnekkig verzet niet bolwer ken tegen Ritter. Na deze twee ronden valt er over de onderlinge krachtsverhoudingen in de top nog niet veel te concluderen. Als de afgebroken partijen zijn uitge speeld zal er wat meer tekening in komen. UITSLAGEN Van Deelen - De Schrijver Claassen - Philipse M. de Haan - Kraan Asscheman - Kardol V.d. Ree - Oosterloo Wolfs - J. van Oort Van Offeren - Littooy Bloem - W. van Oort (afgebr. uit le ronde) De Bock - Twigt J. v.d. Heiden - Struik Goor - Smitskamp P. v.d. Heyde - Besemer Mw. Steenland - Versluis Muit - Nekeman Mw. Torenbeek - Ritter Verwaal - P. de Haan Ponsioen - V. Sandijk In de laatste ronde echter gooide DID Zoetermeer echter roet in het eten door de Boskopers duidelijk met 12-4 terug te wijzen. Op dat moment was de strijd Excelsior-Damlust nog gaande en wisten de Waddinxveners zich bij een gelijkspel toemooiwin- naar. De 4 teams zouden in dat geval namelijk alle op 9 punten zijn geko men, doch Excelsiors eerste had een ruime meerderheid aan bordpunten. De Gouwenaars moesten strijden voor de winst en liepen uit tot 8-4. Excelsior kwam terug tot 8-6 en in de laatste wedstrijd was niet meer dan een gelijkspel weggelegd. Dat leidde uiteindelijk tot wedstrijd- en toernooiwinst voor de Gouwenaars. Ondanks de meest behaalde bordpun ten en de grootste partijwinst (hefst 16-0 tegen BDV Bleiswijk) zakte Excelsior door de laatste nederlaag terug naar de vierde plaats. UITSLAGEN 1. Damlust (Gouda) 10 pnt. 63 bord- pnt. 2. Zoetermeer 9 pnt. 61 bord punten. 3. DC Boskoop 9 pnt. 59 bordpnt. 4 Excelsior 1 8 pnt. 69 bordpnt. 5. BDV Bleiswijk 4 pnt. 30 bordpnt. 6. Excelsior 2 2 pnt. 33 bordpnt. 7. Bergambacht 0 pnt. 21 bordpnt. De eerste wedstrijden van het le en het 2e achttal van Excelsior leverden respectievelijk winst en verlies op voor de Waddinxveense dammers. In de competitie van de Goudse Dis tricts Dambond behaalde het eerste team een regelmatige overwinning op WSE Op een nat maar goed bespeelbaar veld moest WSE in het strijdperk tre den tegen de ex-derde klasser Woer den. Al snel bleek dat de jaren in die derde klas de Woerdense ploeg veel ervaring heeft gebracht, immers de ploeg kombineerde sneller en was sterker in het duel. Woerden trok dan ook massaal ten aanval en WSE had daar in het begin weinig weerwoord op. Vrouwe For tuna kwam WSE enkele malen te hulp toen enkele schoten op het doel van keeper Kling op mirakuleuze wij ze werden weggewerkt. In de 23e mi nuut had WSE zelfs kans om op voor sprong te komen. Een voorzet bereik te Peter Janssens die keurig de keeper omspeelde en in schoot. De bal werd echter net van de lijn gehaald. Hierna werd WSE sterker en de ploeg hervond de kracht om ook eens te gaan aanvallen. Juist toen de ploeg lekker begon te draaien sloop het pechduiveltje binnen. Ad van Leeu wen - tot dat moment hard werkend op het middenveld - kwam in botsing met een tegenspeler en brak hierbij een scheenbeen. Toen ook Theo de Heer en Leo Wesseling werden gebles seerd - deze spelers konden wel weer verder spelen - viel de ploeg wat te rug. In de laatste paar minuten voor rust kwam WSE weer onder druk te staan en toen een voorzet van Wou ters bij Dik Wahl terecht kwam kon deze speler de Woerdense ploeg op 1-0 brengen. Direct na rust kwam WSE met de rug tegen de muur te staan. Een furieus aanvallend Woerden bleef aanvallen en de WSE-defensie ontbrak het aan rust. De slordigheden stapelden zich op en na 8 minuten kwam dan ook de tweede Woerdense treffer tot stand. Hierna leek WSE zich bij de nederlaag neer te leggen en vocrral Pim Sluys en Kees Mourits leverden de meeste ballen bij hun tegenstan ders in. Pas na twintig minuten spe len -kwam de oranje-zwarte ploeg weer een beetje in haar spel en trok ken Leo Wesseling en Jan Verbakel veelvuldig mee naar voren om enkele voorzetten in de doelmond te laten ploffen en een tegentreffer leek in de lucht te hangen. TWEEDE PLAATS De rest van het team is niet veran derd, alleen de juist zo goed op dreef zijnde Liesbeth van Diermen zal voorlopig wegens ziekte niet in het BE FAIR Al op de tweede competitiedag van dit seizoen kreeg Be Fair I met afge lasting te maken. Door de vele regen val afgelopen week, was het niet mo gelijk competitievoetbal in Oudekerk aan den IJssel tegen Spirit te spelen. Het alternatief werd gevonden in en tegen Maasdijk, waar Be Fair I met 0-2 kon'winnen. Een eenzijdige wedstrijd, met een aanvallend Be Fair. De wedstrijd begon met Hans Wouter Valk in de basis en Bert Graafland op de bank. René v.d. Wilk scoorde beide doel punten. In de eerste helft op aange ven van Jan van Rijn en in de tweede helft van Alfred de Jong. De uitslag had nog groter in het voordeel van Be Fair kunnen uitvallen, indien men iets meer geluk had gehad. Zo schoot Bert Graafland, ingevallen, de bal op de binnenkant van de paal en kreeg René v.d. Wilk nog kansen om de score te verhogen. Zaterdag zal Be Fair I het tegen Lyra moeten opnemen. De wedstrijd in het Warnaarplantsoen zal om 14.30 uur beginnen. Frans Bos (37) is waarnemend voor zitter van de Waddinxveense multi sportvereniging TOOS, met 1.600 le den de grootste sportclub van ons dorp. Hij is er na een jaar nog steeds niet in geslaagd een opvolger te vin den voor de vorige voorzitter, Hein Schildt. ‘Ik praat nu heus niet in mijn eigen straatje, omdat ik zo nodig van dat voorzitterschap af wil. Maar er zijn drie elementen: in de eerste plaats denk ik, dat er in Waddinxveen heel wat meer potentiële goede voorzit ters rondlopen, beier dan ik wel licht ben en in de tweede plaats had ik voor mijzelf een andere taak bin nen het bestuur toegedacht. Ik denk, dat ik nuttiger kan zijn als ik mij op de publiciteit van de club kan con centreren. Het belangrijkste is echter, dat ouders van kinderen, die lid zijn van onze vereniging, zo veel nuttig werk kunnen doen, dat het uiteinde lijk misschien wel kan leiden tot een belangrijke besparing van kosten’. in Rijswijk Cocky Smits het ZZ K? 50 WADDINXVEEN Het in de lande lijke tweedeklasse uitkomend bad mintonteam van Florida heeft de eerste competitiezege binnengehaald. Tegenstander Delft 2 werd met een nederlaag huiswaarts gestuurd. met verlies, maar in trok Bert Wijnbergen in evenwicht. Ilona speelde een prima partij haar come-back in het eerste team met een overwinning te starten. Via de eveneens sterk spelende Liesbeth

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13