WONDER MAKE UP UIT VOORRAADKAST VAN MOEDER NATUUR Stokbrood INDIAANSE BRUINMAKER HOUDT U DEZE Concordia druk bezig voor taptoe Waddinxveen WINTER ZOMERBRUINÜ aïtlt/-. Feest rond 100-jarige Waddinxveense vestiging Boskoopse installateur WADDINXVEEN/BOSKOOP - In stallateur J. v.d. Broek uit Boskoop heeft een tweede vestiging geopend in Waddinxveen op het adres Kerk weg-West 7. Het nieuwe bedrijf zal worden geleid door Waddinxvener G. v.d. Berg, die al geruime tijd in dienst is van Van der Broek. Hierin zal hij Op zaterdag 8 oktober in sporthal Waddinxveners kandidaat voor Schieland-bestuur Aan de Kerkweg-West mooi winkelpand Een boekenbon? Gouwe-IJssel- avonden Opening amateur- toneelseizoen Het Echte Franse (FMiekp over voeding en gezondheid de hand van vragen of opdrach ten. Bovendien is er gelegen heid om ervaringen en ideeën uit te wisselen. in Schouwburg Failliet Najaarsconcert Laus Deo in Goudse St. Jan ’t Baarsje Kaarsenfabriek Km I I GERT HUIZER de echte bakker GRAAG GEGEVEN! ïartk I i Manusje van alles de votre Vrai Boulanger* Puur natuur Mannenhuid 8 oktober in de sporthal ‘de Sniep' veen. Eerder die dag zullen de aan de .ddmxveen maken. Slechts een vinger- topje G. v. d. Berg toont in de Waddinxveense vestiging van installateur Jv. d. Broek het interieur van een moderne hoge rendement ketel. (Foto: Cees Bakker). Feliciaties voor de honderdjarige Waddinxveense mevrouw Ade Kooter-Touw. (Foto: Sjaak Noteboom). Nu ook in Waddinxveen Verschil mag er zijn i WADDINXVEEN Achter de schermen van de dit jaar 85-jarige harmonie Concordia wordt weer volop gewerkt aan de op zaterdag o te houden Taptoe Waddinx- taptoe deelnemende korpsen Eerder die dag zullen de a een mars door Wad- z1 (Advertentie) Waddinxveen is Indian Veel zorgen maakt de leveran cier zich hier niet over. Het sterke van Indian Earth is, dat het voor verschillende kosmetische taken is in te zetten. Je kunt het gebruiken als ’blusher’, maar ook om het haar wat op te fleuren; het is de ideale oogschaduw, maar leent zich met even veel ge- SCHOONHEIDSSALON BYOUX DROGISTERIJ PARFUM ERH Pasvage 226 - Waddinxveen Telefoon UIX2X-176X9 ’W1! 1 BESTUUR VAN SCHIELAND Het algemeen bestuur van een water schap heet Verenigde Vergaderingen is te vergelijken met een gemeente raad. Het zal uit 33 personen gaan bestaan. Van hen zullen er 22 recht streeks worden gekozen en elf door gemeentebesturen in Schieland, de Kamers van Koophandel en Fabrie ken te Rotterdam en Gouda en de Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland van het Landbouwschap worden be noemd. Niettemin zal er alles aan gedaan worden om van de taptoe weer een feestelijke dag te maken, want na ontvangst van de korpsen vanaf 15.30 uur in De Bonkelaar zal er vanaf 16.00 uur worden gemusiceerd op enkele plaatsen in de gemeente. Uit Amerika overgewaaid is er nu echter een klein potje met ca 20 gram roestbruin poeder, dat in één klap dure en tijdrovende kunstgrepen overbodig maakt en toch een huidskleur geeft, die door géén zon te verbeteren valt. Deze wonder make-up is In dian Earth, een mengsel van mineralen en klei, afkomstig uit zongeblakerd bergland, waar eens alleen de Indianen heer en meester waren. Het is mak als volmaakte kleurma- ker van lippen, ja zelfs van nagels; je kunt er mee uitzien als een wintersporter, maar ook als iemand, die net iets meer zon heeft gehad dan een ander. Een manusje van alles dus, maar dan wel een, die alles wat hij doet tot in de perfektie uitvoert. Het bij zondere is bovendien, dat het zich aanpast aan ieders eigen pigmentatie karakteristiek, zodat er dus geen eenheids- masker, maar een bij het in dividu behorende huidskleur ontstaat. Laat U eens vrijblijvend voor lichten over dit nieuwe pro- dukt. Wellicht bent u ook snel enthousiast en laat u de winter gewoon lekker bruin over u heengaan. Make-up produkten lonken over het algemeen uitslui tend naar het zwakke ge slacht. Indian Earth breekt echter met deze regel, want het past ook prima op een mannenhuid. De grote kracht van Indian Earth is immers, dat het bij juist gebruik ab soluut niet als make-up te herkennen is. De film- en showbizzwereld van Holly wood en New York-waar een goed uiterlijk brood op de WADDINXVEEN - In een gezellige sfeer en temidden van talrijke fami lieleden heeft mevrouw A. de Koo- ter-Touw in het Waddinxveense Hui- ”Wie Indian Earth opdoet en in de spiegel kijkt, koopt het - zo simpel ligt het. Ook mensen- zowel mannen als vrouwen - die doorgaans niets van kosme- tika willen weten, lopen weg met Indian Earth, zowel let terlijk als figuurlijk. Men merkt n.l. dat het hier gaat om make-up, die’niet ’beschil dert’, maar de huid op volko men natuurlijke wijze extra gloed geeft”. beginnen uit te leggen hoe het produkt werkt. Ondanks het feit dat het nog maar kort te koop is. Veel kan er dus niet meer mis gaan, zeker niet wanneer de sporthal weer net zo goed bezet is als vorig j aar. dan de huid te gaan penselen, want dat zou te veel ineens zijn. De juiste manier is het potje even te schudden, zodat er poeder aan de onderkant van de stopkurk terecht komt. Vervolgens wordt de kurk er afgenomen, even te gen het potje geklopt om het surplus te verwijderen en dan blijft er precies genoeg over om met kwasten te gaan be ginnen. De kurk doet dus dienst als een soort palet. In dian Earth verdraagt zich uit stekend met alle soorten vochtinbrengende crèmes en dat is maar goed ook, omdat foundation gemaakt wordt door wat poeder met zo’n De avonden worden begeleid door Joke van Raalte, diëtiste en Gera Por, wijkverpleegkun dige. De deelnamekosten be dragen f 10,- per persoon, waarmee ook de koffie en het lesmateriaal betaald zijn. Aan de cursus kunnen 15 mensen deelnemen, de deelname gaat op volgorde van aanmelding. Aanmelden en/of inlichtingen tussen 9.00 en 16.30 uur via tel. 01828-17377. een puur natuurprodukt, zonder enige toevoeging van welke chemische kleurstof fen, preserveringsmiddelen -of aroma’s dan ook, dat, een maal op de huid gebracht, een even sensationeel als stra lend effekt van zon en ge zondheid geeft. Waar precies deze ’indiaanse aarde’ wordt gedolven en hoe het mengsel in elkaar zit, is een geheim, dat door de Indian Earth Co. te Beverly Hills (Califomiê) angstvallig bewaard wordt. Zeker is echter wel, dat het al vele eeuwen lang een erkend huismiddeltje bij de Indianen was en dat het enkele jaren geleden bij toeval werd her ontdekt, om vervolgens als een nieuwe en baanbrekende make-up op de markt te ko men. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Waddinxveners MJ. Oudijk (Tweede Bloksweg 48a) en P. Oudijk (Piasweg 36) staan voor het Ring- vaartdistrict van het hoogheemraad schap van Schieland kandidaat als lid van het algemeen bestuur, dat op 14 december van dit jaar rechtstreeks gekozen zal worden. De Waddinxve ners zijn kandidaten voor de eigena ren van onbebouwde eigendommen (landerijen enz.). Het Ringvaartdis- trict omvat de gemeenten Moerka- pelle, Zevenhuizen, Waddinxveen, Gouda Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en Rotterdam. burgh gehouden. Er was daar ’s mid dags een receptie met aansluitend een broodmaaltijd voor de eigen fa milie. ’s Avonds kwamen alle klein kinderen op bezoek om hun oma te feliciteren. Wie gewend is om bij de huidverfraaiing met royale hand te werk te gaan, moet even leren om bij Indian Earth de rem te gebruiken. Er is niet meer dan een vinger- topje poeder nodig voor een komplete gezichtsbehande ling en dat betekent, dat zo’n potje van 20 gram eindeloos meegaat. Het is niet de be doeling, dat men de kwast lustig in de pot dompelt om GOUDA Zaterdagavond 24 sep tember om acht uur opent het Ama teur Toneel Promotieplan (ATP-Plan) in de Goudse Schouwburg het ama teur toneelseizoen. De Haastrechtse toneelvereniging ‘De Schijnwerper’ speelt het blijspel ‘Het testament van tante C...’ en Marlies Vonk houdt in de corridor van de Goudse Schouw burg een kunstexpositie. Het geheel wordt aangevuld met muzikale pre sentaties. Tijdens het bal na vinden ook nog aktiviteiten plaats. De Culturele Raad van Gouda orga niseert het Amateur Toneel Promo tieplan en de opening van het to neelseizoen is een jaarlijks terugke rend evenement in de Goudse Schouwburg. Dit jaar worden zowel toneel, kunst en muziek samenge vlochten tot een theaterhappening die het best omschreven kan worden als een avond Totaaltheater. Hoe je "t ook bekijkt, lekker bruin zijn is gewoon leuk. Het oogt nu eenmaal goed en dat geeft een prettig gevoel van zelfvertrouwen. Ga met een zongebronsde kop in een ge zelschap bleekneuzen staan en naar wie wordt gekeken? Precies! Het punt is alleen, dat de zon nog wel eens ver stek laat gaan en wie dan toch fraai getint voor de dag wil komen, moet zich allérlei kosmetische strapatsen of lampbehandelingen laten ge troosten. Dat kost tijd en geld en het resultaat moet je maar afwachten. plank brengt - leverde de eer ste mannelijke gebruikers van Indian Earth en nu is het in de Verenigde Staten de gewoonste zaak van de we reld, dat ook de heren der schepping hun zonnebruin uit het indiaanse potje halen. ’’Indian Earth was de eerste en is de beste. Er is dikwijls genoeg geprobeerd het na te maken, maar het is nog nooit geëvenaard. Dat we duurder zijn dan anderen? Kan zijn - voor een Mercedes betaal je ook meer dan een Eend. Verschil in prijs mag er zijn, als tenminste ook de kwaliteit dienovereenkom stig verschilt. En dat is bij ons het geval. Miljoenen Indian Earth-gebruikers kunnen dat bevestigen” crème te vermengen. Ook bij dit mengwerk wordt de uiter ste zuinigheid betracht. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland wordt gemeld dat Kwe kerij Van Eijk BV, Waddinxveen, fail liet is verklaard en dat als curator is aangewezen mr. J.C. Tomson te Gouda. GOUDA Zaterdagavond 24 sep tember om acht uur vindt in de Goudse St. Janskerk weer het jaar lijkse najaarsconcert van de Christe lijke Oratoriumvereniging Laus Deo - waarvan ook diverse Waddinxveners lid zijn en waarvoor kaarten kunnen worden gekocht bij Boekhandel Veldwijk BV in de Passage - plaats. Ditmaal is gekozen voor werken van bekende franse componisten, zoals Fauré, Cesar Franck en Gounod. Voor deze avond werd dan ook de franse ambassadeur in ons land, de heer Claude de Kemoularia, uitgeno digd, die heeft toegezegd zo mogelijk dit concert zelf bij te willen wonen, dan wel zich te laten vertegenwoor digen. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven Restaurant ‘t Baarsje BV, Waddinx veen. Omschrijving bedrijf: exploi tatie van een horecabedrijf. Maat schappelijk kapitaal f 175.000,- waarvan geplaatst f 35.000,- (totaal 420 aandelen). Directeur: D. Schar- loo te Gouda. dus een woordvoerder van de com missie, ‘hebben wij wat dat betreft nooit te klagen gehad en zien ook dit jaar de medewerking van die zijde met vertrouwen tegemoet’. Naast de aanwezigheid van Concordia zullen verder op de taptoe aanwezig zijn het plaatselijke drumband-, ma- joretten- en trompettenkorps ‘Cor- mula’s’, harmonie ‘De Volharding’ uit Aalst (NB), tamboer-trompetter- korps ‘Prins Willem-Alexander’ uit Delft en de ‘Saint Adrews Pipe Band’ uit Rotterdam. Organisatorisch is er altijd weinig op de taptoe ian te merken geweest, maar helaas heeft men ook vorig jaar moeten constateren dat het program ma te lang duurde. Daarom is aan de medewerkende verenigingen met na druk verzocht zich aan de toegestane tijd te houden. Overigens zal de tap toe niet in het teken staan van het 85-jarig bestaan van Concordia. De toneelvereniging ‘De Schijnwer per’ is uitstekend in staat het publiek een fijne avond te bezorgen waarbij flink gelachten kan worden. Zij doet dat door een blijspel op te voeren dat met vaart ten tonele zal worden ge bracht. Als om 23.00 uur de voorstel ling is afgelopen speelt het Swingtime Combo tot in de kleine uurtjes dans muziek in zaal Kunstmin. De trouba dour Ton van Zwet uit Haastrecht le vert vocale en muzikale bijdragen. Kaarten zijn a f 7,50 verkrijgbaar bij de Goudse Schouwburg (01820- 13750) en bij Paula Hagenaars (01820-33682). PROGRAMMA Cantique de Jean Racine - Gabriël Fauré (1845-1924); Requiem - Ga briël Fauré; Psalm 150 - César Franck (1822-1890); Messe Solennelle - Charles Gounod (1818-1893). Solisten: Eka Witteveen (sopraan), Alex Vermeulen (tenor), Aerde Kui per (bas); organist: Jan Kleinbussink; orkest: Nederlands Radio Orkest; dirigent: Wim van der Panne. Toe gangsprijs: f 12,50 (CJP en 65plus- sers f 7,50). WADDINXVEEN/BOSKOOP De Vereniging Gezondheids zorg Gouwe-IJssel houdt voor haar leden in Boskoop en Wad dinxveen op de dinsdagavon den 25 oktober, 1, 8 en 15 no vember, steeds om acht uur, een serie bijeenkomsten over voeding en gezondheid in het Waddinxveense Groene Kruis gebouw aan de Stationsstraat Op deze avonden wordt wat dieper ingegaan op de relatie tussen voeding en gezondheid. Onderwerpen als wat is gezond, hoe beïnvloedt voedsel de ge zondheid, hoe gaan we met ons voedsel om en welke produkt- informatie is op verpakkingen te vinden, zullen ter sprake ko men. Het is overigens geen af- slankcursus. Van de deelnemers wordt een actieve inbreng verwacht. In’ iedere bijeenkomst wordt tijd ingeruimd voor een informatief gedeelte en voor het zelf en met elkaar bezig zijn, bijv, aan De toneelvereniging ‘De Schijnwer per’ heeft het vorige Amateur toneel seizoen de beste voorstelling op de planken gebracht en voert daarom het blijspel ‘Het testament van tante C...’ nogmaals op, maar nu in de Goudse Schouwburg. Gelijktijdig heeft in de corridor tussen de Schouwburg en de Kunstmin een kunstexpositie plaats van schilderijen gemaakt door de Goudse schilderes Marlies Vonk. Zij zal persoonlijk aan wezig zijn om uitleg te geven bij haar werk en zal het publiek laten zien hoe een portretschildering in olieverf tot stand komt. Marijke en Roel Donkers ondersteunen haar hierbij met licht klassieke muziek. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij de in Waddinxveen aan de Mercuriusweg te vestigen Stearine-Kaarsenfebriek Gouda BV, Gouda, is de heerH.G.C. Oteman te Boxtel benoemd als direc teur, aldus een wijziging in het han delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland. ze Souburgh vorige week donderdag haar 100ste verjaardag gevierd. De eeuweling kreeg onder meer felici taties van burgemeester C.M. van der Linden, VVD-wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester en ds. J. de Moor. Mevrouw De Kooter-Touw is de der de 100-jarige die Huize Souburgh aan de Prins Bernardlaan heeft gekend. De in Moerkapelle geboren Waddinx veense, met veel familie in Boskoop, heeft 12 kinderen gekregen (waarvan nog 11 in leven), 34 kleinkinderen en 63 achterkleinkinderen. Het bijzondere verjaardagsfeest werd in de recreatiezaal van Huize Sou- CLUBGEBOUW Nog steeds is men druk doende met de voltooiing van het nog jonge har- monie-orkest en het inmiddels van de gemeente aangekochte clubgebouw. Beide zaken zijn voor de vereniging al feestelijk genoeg en brengen zoveel werk met zich dat tijd en geld ont breken om uitgebreid aandacht te be steden aan een jubileum. op gezette tijden worden bijgestaan door mevrouw Van der Broek. De organisatie van beide bedrijven blijft in Boskoop, wat met zich mee brengt dat Van den Berg ook daar van tijd tot tijd werkzaamheden heeft. ‘Maar ik streef er naar in Wad dinxveen te zijn op momenten dat technisch advies nodig is. Dat is voor namelijk op de middagen, op zater dag en op donderdagavond’, aldus Van den Berg. De Boskoopse installateur zocht al geruime tijd naar een geschikte ruim te in Waddinxveen. Die mogelijkheid deed zich voor toen aan de Kerkweg- West een winkelpand leeg kwam. Van den Broek ziet een gat in de markt in Waddinxveen. Niet dat er geen gelijksoortige bedrij ven zijn, maar vooral om het sorti ment wat hij biedt. ‘Wij richten ons specifiek op hoge rendements ketels’, legt Van der Broek uit terwijl hij zo’n ketel met enkele geroutineerde bewe gingen ontmanteld. Het interieur ver toond een verbluffende hoeveelheid electronica. Dank zij de toepassing van een turbo- systeem en het feit dat het apparaat volledig electronisch wordt gestuurd, geeft het een hoger rendement, is makkelijker te bedienen en makkelijk in onderhoud. In samenwerking met de firma Van Munster in Gouda, waar men over voldoende toonruimte beschikt, heeft Van der Broek ook het totale ‘badkamer-gebeuren’ te bieden. In Earth te koop bij drog. parf. Mieke aan de Passage. En als U Mieke vraagt naar de reacties die ze op het nieuwe product krijgt, dan zal ze enthousiast j Sinds dit eeuwenoude kleurmiddei der Indianen als een make-up van deze tijd werd geïntroduceerd, is de populariteit van Indian Earth met gigantische sprongen ge stegen. Beperkte men zich in het prille begin slechts be scheiden tot z.g. ’health- food’-winkels en plaatselijke boetiekjes, nu is Indian Earth dé bestseller overal in Ame rika waar kosmetische pro dukten over de toonbank gaan. En sinds kort is het ook j in J 11 Het dagelijks bestuur van het Hoog heemraadschap van Schieland (te ver gelijken met het college van burge meester en wethouders van een ge meente) bestaat uit een dijkgraaf en zes hoogheemraden, die op voor dracht van het algemeen bestuur door de Kroon worden benoemd. De spectaculaire groei van Indian Earth is uiteraard niet ongemerkt aan de concurren tie voorbijgegaan. Het duur de dan ook niet lang of er verschenen andere potjes- met-poeder, waarvan som mige qua inhoud, verpak king, ja zelfs gebruiksaanwij zing en merknaam verdacht veel gelijkenis vertoonden l- met het oorspronkelijke pro dukt. ons land verkrijgbaar Sinds februari van dit jaar werkt een uit vijf man bestaande commissie aan de voorbereiding van de Taptoe Wad dinxveen door te zoeken naar mede werkers, het aanvragen van de beno digde vergunningen en niet in de laat ste plaats het Waddinxveense bedrijfsleven te benaderen voor een financiële bijdrage in de vorm van gif ten en advertenties. ‘Gelukkig’, al- rK iECNTI Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel. 01727-2319

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7