Prima De Gouwe Wim Bron knalt Be Fair Waddinxveense sportspetters verliest toch Excelsior in de finale naar winst; WSE won ook Technisch beter Waddinxveen-zondag besliste wedstrijd TOOS-basketbal wint 8 van de 9 Korbis wint Eben Haëzerschool FLORIDA GAF WINST UIT HANDEN WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Claassen (WSV) komt dichterbij Alleen lagere teams van Goede vangst 1.462 vissen Postzegel- ruildag in Gouda Uitbreiding damestrimmen bij Antilope thuiswedstrijden Volleybalsters blijven verliezen wint hockeybeker Kwiek winnen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 OKTOBER 1983 V 4 I 1 zetten, verloren met 15-11 (periodestanden 5-4, 2-2, 3-2, 5-3) van Rapido tegen de KDV 2 Voor inlichtingen kan men contact op nemen met Pam Wennekes, tel. 13623. 5 8 5 8 5 7 4 6 4 6 5 5 4 4 4 3 4 2 4 2 5 2 5 1 DID 2-Excelsior 1 L. Kok - D.Dibbets W. Hertog-A. Blom R. Wisser - C. Kramp R. Smits-G. v.d. Zijden J. Bolleboom-T. Twigt A. van Dam-J. v.d. Eist JKooistra-T. Driesse H.S. Visser-D. Heeren I tijen eindigden winnend Waddinxveense dammers. 4 7 5 7 5 7 4 6 5 6 5 5 3 3 3 2 4 2 4 2 4 2 4 1 Uitslagen D. Heeren I-T. Twigt J. Both-D. Heeren II C. Blonk-G. Heeren A. Zwanenburg-B. van Eijk R. van Dijk-C. Kramp P. van Gils-T. Driesse A. Crone-P. van Es G. Dankers-J. v.d. Eist P. Swart-P. de Mik G. v.d. Zijden-A. Blom T. den Ouden-C. Stolker D. SchoutenJ. de Wit J. v.d. Laan-J. de Heer C. Barelds-A. Crone Uitslagen 6e ronde: Kardol-Philipse Claassen-Bloem Van Deelen-De Bock M. de Haan-Smitskamp Struik-W. van Oort J. van Oort-Ellers Oosterloo-Asscheman Ponsioen-Besemer Kraan-V.d. Ree Van Sandijk-Ket Muit-Ritter J. v.d. Heiden-Versluis Goor-P. v.d. Heyde Littooy-Verwaal G. Torenbeek-Van Offeren Kleiweg-Twigt De Gouwe heeft in deze wedstrijd la ten zien dat ze toch wel tot scoren komen en in de aanstaande wedstrijd tegen Neptunus Arnhem van komen de zaterdag om 18.50 uur zal het ze vental proberen de punten in eigen huis te houden. 3-13 0-2 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 1-1 0-2 5 8 4 6 3 5 4 5 5 5 3 4 2 3 5 3 3 1 3 0 3 0 NEDERLAAG In de uitwedstrijd tegen STAND Waddinxveen Esto Oudewater Cabauw Ammerstol RVC Bergambacht Moerkapelle Nic. Boys Gouderak Stolwijk STAND Woerden Nieuwerkerk Groeneweg Vep WSE Moordrecht Soccer Boys Unio Flore ant Lekkerkerk Haastrecht Scoonhoven 1/2-1/2 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 afgebr. afgebr. 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 STAND 2B 's Gravenz SV Everstein Vitesse RVVH Be Fair Duno Spirit Lyra Zwaluwen VI Xerxes Lisse De Zwervers 10-6 2-0 2-0 1-1 1-1 1-1 0-2 2-0 1-1 2-0 0-2 2-0 2-0 1-1 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 2-0 0-2 1-1 Met de van een blessure herstelde Marcella Kooimans weer in de gele deren kreeg Be Fair in de eerste en tweede set totaal geen vat op de ge vaarlijke opslag van Madjoe. In de derde set nam ook de Waddinxveen- se ploeg risico’s bij het serveren (Do rie van der Meent) wat een 5-13 voor sprong opleverde. Die kon de ploeg echter niet vasthouden. Het tweede damesteam van Be Fair verloor de uitwedstrijd tegen Jupi ter 2 met 3-0. nend te 1 combinatieve schijfwinst vooraf. KDV 2-Excelsior 2 A. Goudriaan-D. Heeren I T. v.d. Blom-J. Both A. Salacroup-R. van Dijk A. Rampersad-C. Blonk J. de Haan-D. Schouten J. v.d. Windt-G. Heeren G. Nobel-J. de Heer B. Vrolijk-J. de Wit WADDINXVEEN In een prima gespeelde waterpolowedstrijd heeft het ze vental van De Gouwe opnieuw aan het kortste eind getrokken. De Waddinx- veners, die zich goed hadden voorbereid en zich voor honderd procent in- GOUDA - Zaterdag 22 oktober houdt de Verenging van Postzegelverzame laars Gouda weer een ruildag in het Goudse Veemarktrestaurant van 10.00 tot 17.00 uur. Deze ruildag is voor ie dereen toegankelijk en er kan zowel ge ruild worden als ook gehandeld bij de eveneens aanwezige postzegelhandela- ren. De vereniging, die met ca. 900 leden een belangrijke functie in het Goudse verenigingsleven vervult, laat aan de hand van een mini-tentoonstelling zien, op welke wijze men postzegels kan ver zamelen. celsior te noteren. Ruud van Dijk wist Kees Kramp in het middenspel in een stevige positionele greep te houden. Beide vleugels van Kees wer den als het ware lam gelegd. Na com binatieve schijfwinst en doorloop naar dam wist Ruud zich winnaar. verslaan. Waddinxveen-zaterdag verloor met 6-0 van Gouda. In de rust was het al 5-0. STAND De stand aan de kop na de 6e ronde is: 1. Kardol 564 pnt; 2. Claassen 517 pnt; 3. Van Deelen 482 pnt; 4. Philipse 481 pnt; 5. M. de Haan 471 pnt. WADDINXVEEN - Sterk op winst spelende witspelers beheersten de strijd in de zesde ronde van de onder linge competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV, vooral in de kopgroep. Daar eindigde alleen het duel Kardol-Philipse in re mise, waardoor Claassen, die van Bloem won, Kardol weer op de hie len zit. WADDINXVEEN Heren-senioren 1 van TOOS-basketbal moesten dit weekeinde beiden een gewonnen eh een verloren uitwedstrijd afwerken. HS1 trad in Delft aan tegen Fun 1. De TOOS-mannen hadden een sterk begin. Gedurende de eerste 15 mi nuten schommelde de voorsprong rond de 7 punten. Aan het einde van de eerste helft vocht Fun zich terug in de buurt van TOOS: 39-40. De tweede helft ging tot de 11e mi nuut gelijk op. Daarna bouwde Fun aan een voorsprong, die maximaal 5 punten bedroeg. Via 3 intercepties .van Rijk Meuleman en het vurig aan voeren door wisselspelers en de ge blesseerde Dirk Rijnsburger vanaf de bank, kwam TOOS weer op voor sprong. In de laatste minuten speelde TOOS rustig de wedstrijd uit. TOOS blijft vooralsnog ongeslagen. Eind stand: 71-72. Topscorers: Klaas Bruinsslot 21, Erwin de Ruiter 19 en Hugo Sijlaar 18. Damessenioren 1 trok naar Leider dorp om Leiderdorp 2 partij te ge ven. In de eerste helft speelde TOOS redelijk. Er werd een voorsprong op gebouwd, die leidde tot een ruststand van 17-27. In de tweede helft ging het minder. Wanorde in de aanval, slechte schoten en passes zorgden er voor dat TOOS niet meer scoorde. Leiderdorp kwam terug en won uit eindelijk met 43-40. Topscoorsters: Addy Ruts 9 en Carla Baan 7 WADDINXVEEN - De in de tweede divisie spelende volleybalsters van Be Fair tegen Madjoe de derde ne derlaag op rij geleden. Voor de Wad- dinxveensen bleek Madjoe, het vorig seizoen reeds een van de betere ploe gen in die afdeling te sterk: 3-0 (15- 5, 15-4 en 15-13). HEREN De heren van Be Fair, met Paul van Yperen en Gert Koele als uitblinkers, waren in de Goudse eerste klasse te sterk voor Radius 4. In Waddinxveen werden de volgende setstanden geno teerd: 15-4, 14-16, 15-10 en 15-4. De eerste plaats werd behaald door de Eben Haëzerschool uit Waddinxveen, die met een grote beker naar school terug ging. De tweede plaats was eveneens voor de Eben Haë zerschool. De derde plaats werd bereikt door de Eendragt- school uit Zevenhuizen, de vierde door de protestants- christelijke Groen van Prinste- renschool uit Waddinxveen. Er kan worden teruggezien op een geslaagd toernooi, waarbij vele scholieren met ‘t hockeyen kennis hebben kunnen maken. De hockeyclub Waddinxveen is voornemens dit gebeuren elk jaar te laten plaatsvinden. Ondanks een schijf voorsprong, wel ke Cor Barelds in het middenspel te gen A. Crone wist te bewerkstelligen, wist hij zijn partij niet winnend te be ëindigen en moest zijn tegenstander een gelijkspel toestaan. Jan de Heer haalde uit tegen V.d. Laan. Via een slagzetje in het middenspel wist hij 3 stuks materiaal te winnen, waarna zijn tegenstander opgaf. Niet onver meld mag blijven het fraaie gelijkspel, dat Piet van Gils tegen Teun Driesse bereikte. ADSPIRANTEN Heren-adspiranten 1 zet de trend van de zeer ruime overwinningen voort. Afgelopen zaterdag moest Jumpers 1 uit Den Haag eraan geloven: 99-39. De adspiranten van coach Hugo J an Ruts lijken regelrecht op het kampi oenschap af te stevenen. Topscorers: Robbert Kaufman 27 en Eelco Derks 21. Ook winst afgelopen zaterdag voor dames kadetten 2. Gym nova 1 uit Leidschendam werd verslagen met 42-29, na een ruststand van 20-9. Topscoorsters Astrid Frikken 24 en Nicole Berg 8. Dames-adspiranten 1 nam het goede voorbeeld van voorgenoemde teams over. Ook winst dus voor de TOOS- meisjes, en wel 56-42 tegen BVO 1. Topscoorsters Linda de Vries 19, Mirjam v.d. Sman 17 en Bianca v.d. Sman 14. De meisjes welpen tenslot te hadden een minder plezierige za terdag. Hier bleek BVO 1 te sterk, hetgeen ook in de einduitslag tot uit drukking kwam: 20-83. Topscoor sters: Monique de Vries 10 en Yvon ne Oosterom 6. WADDINXVEEN - De her vormde Eben Haëzerschool van de Jan Dorrekenskade-Oost heeft het vorige week woens dag gehouden regionaal hockeytoernooi voor scholen uit Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen gewonnen. De wedstrijden werden gespeeld op de velden van de hockey club Waddinxveen, die het toernooi ook had georgani seerd om te proberen het hockeyspel bij scholieren meer bekendheid te geven. Na zich twee weken lang in trainingen hierop te hebben voorbereid brak voor de jongelui die dag het uur van de waarheid aan. Zenuwachtig stonden de vijf de en zesde klassers te wach ten op het begin signaal. In vijf wedstrijdjes van 15 minu ten werden de onderlinge krachten gemeten. En naar Amerikaans puntentellingsy- steem werdery de winnaars be kend. Gouwe gaf Hans Timmerman de kans om te scoren (9-8) waarna Ben Wil- lemze door middel van een achter waarts schot iedereen verraste (10-8). Ook in de vierde periode werd het eerst gedoelpunt door Rapido. Ron Baks was de schutter (11-8). Een contra-aanval van De Gouwe gaf Jaco van Tol de kans dichterbij te komen tot 11-9 via een prachtige drukbal. Het werd 12-9 door Remco Wil schut (man meer) en weer Jaco van Tol die 12-10 liet aantekenen. Weer een man meer betekende verder uit lopen voor Rapido (13-10). Schutter was Remco Wilschut. Ook De Gou we kreeg nog zo’n kans en ook nu was J aco van Tol de afmaker (13-11). De eindstand werd bepaald op 15-11 door mjddel van een nummerieke meerderheid en een foutje in de De Gouwe-gelederen; beide punten wer den gemaakt door Ben Wülemze. WSV-JEUGD *In de jeugdcompetitie van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV zijn de eerste twee plaatsen ongewij zigd gebleven. Rudo v. Lóo en Menno Houdijk zijn echter in de ranglijst blijven stijgen wat hun op de derde en vierde plaats hebben gebracht. Dit tenkoste van Edwin v. Es die opnieuw moet plaats maken voor hoogvliegers. Wilfried Bries heeft zich eindelijk los gerukt in de ranglijst van Arthur Kollmann door deze persoonlijk keurig te ver slaan. Dian Kerkhoven heeft einde lijk een half puntje weten te bemach tigen, tegen Pascal Slootjes, en is van zijn nul procent af. WADDINXVEEN - Sinds geruime tijd heeft de Waddinxveense sportclub An tilope (atletiek en trimmen) op de dins dag- en woensdagochtend trimuurtjes voor dames tijdens de schooltijd van de kinderen. Op deze ochtenden wordt er op ontspannen wijze en vooral met veel gezelligheid gewerkt aan een algehele konditie verbetering Doordat hieraan in een grote behoefte wordt voorzien is het aantal uren al uit gebreid van aanvankelijk 1 uur, tot nu 3 uur per ochtend. Ondanks deze uitbrei ding is de dinsdagochtend volledig vol geboekt, terwijl voor de woensdagoch tend nog slechts enkele plaatsen be schikbaar zijn. Om echter aan de vraag naar meer uren te voldoen heeft Antilope besloten om een nieuwe groep te starten, en wel op donderdagmiddag van 13.45-14.45 uur. Overigens is er voor da dames die niet op deze tijdstippen kunnen de moge lijkheid om op maandagavond en/of za terdagochtend te trainen. De tijden zijn: maandagavond van 20.30-2130 uur en zaterdagochtend van 09.00-10.00 uur. WADDINXVEEN - Bij de tafeltennis sers van Kwiek moeten de overwinnin gen van de lager geklasseerde teams ko men, want de eerste 8 teams boekten de afgelopen week slechts 1 overwinning en 1 gelijkspel. Zo verloor Kwiek 1 met 8-2 van Smash 1ging Kwiek 2 met 2-8 ten onder tegen BTTV 1 en delfde Kwiek 4 met 3-7 het onderspit tegen TOP 3. Vermeldenswaard zijn de over winningen van Kwiek 10, 11, 13 en 15, die allen met 10-0 wonnen. Bij de jeugd kwam Kwiek 1 met een overwinning terug uit Nieuwkoop, waar Frank Stam met 3 winstpartijen een groot aandeel in had. Ook Kwiek 2 keerde weer naar huis terug uit Gouda met de volle winst en hier 3 winstparti jen voor Bas Daalhof. De jongste Kwiekspelers brachten uit Moerkapelle een gelijkspel mee en behaalden daar mee hun eerste winstpunt. IJSCLUB *De Waddinxveense ijsclub Nooit Gedacht houdt vrijdagavond 21 okto ber om acht uur in de kantine van de voetbalvereniging “Waddinxveen” in het sportpark “de Sniep” een grote bingo-avond met vele leuke prijzen. BINGO-DANSANT *In de kantine van de voetbalvere niging Waddinxveen wordt zaterdag avond 29 oktober om acht uur een bingo-dansant gehouden met vele mooie prijzen. WADDINXVEEN - Met 10-6 heeft de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis Maassluis verslagen. De Wad- dinxveners sloegen meer munt uit het windvoordeel dan de bezoekers. Kor bis bouwde in de eerste helft een 7-4 voorsprong op door treffers onder meer van Kees Visser (2) en John Hamer (2). Ondanks dat Korbis twee invallers telde, t.w. Janneke Grientsveen en Cor Matze, kon het toch een stempel drukken op de wedstrijd. Na rust werd het wel eerst 7-5, maar Korbis bleef domineren en won door treffers van Joke Hamer, Anke Minnekus en Jan Minnekus. Tentoongesteld zullen worden: klassie ke landenverzamelingen (Nederland en Oostenrij k)speciaal-verzamelingen (het Duitse verzet in de Tweede We reldoorlog, automaatboekjes, le dag enveloppen en poststukken met afstem peling Gouda), thematische verzame lingen (scouting, sprookjes en paddes toelen op postzegels) en de inzending van de jeugdafdeling van de vereniging (kinderen op postzegels). ACHTMAAL WINST De heren-kadetten 2 kwamen het ge makkelijkst aan hun overwinning. Rabo 3 uit Gouda kwam niet opda gen, zodat TOOS reglementair met 2- 0 zegevierde. Heren-senioren 2 behaalden vrijdag avond hun tweede thuisoverwinning. BVO 3 uit Alphen aan den Rijn ging ten onder in de Sniep. In de eerste helft ging de strijd gelijk op (rust: 36-38). TOOS sloeg haar slag in de tweede helft, doordat de BVO-verde- diging gaten ging vertonen. TOOS benutte deze ruimte en won uitein delijk met 78-62. Topscorers aan TOOS-zijde waren Fred Langendoen 25 (waaronder een krachtige, rechts- handige dunk) en Hugo Jan Ruts 20. Ook heren-senioren 4 bleven thuis ongeslagen. BVO 4 werd verslagen met 57-50. In de eerste helft sprong TOOS erg nonchalant met de talrijke kansen om, zodat BVO de leiding kon nemen. Rust: 21-24. In de twee de helft hervond TOOS zichzelf. Het team draaide goed en vonniste de te genstander definitief in de laatste vijf minuten, waarin BVO niet meer tot scoren kwam. Topscorers: Jan Karei van Gent 18 en Frank Minnee 13. Dames-junioren 2 traden aan tegen DAS 2 uit Delft. De TOOS-dames speelden een keurige wedstrijd (5 speelsters zonder persoonlijke fou ten), die gemakkelijk 2 winstpunten opleverde. Eindstand: 38-19. Top scoorsters: Marjolein van Pinxteren 9 en Saskia Bos 7. Het tweede dames senioren team had in Argus 4 uit Den Haag haar tegenstander. Na een rust stand van 13-7, wonnen de TOOS- dames overtuigend met 32-11. Top scoorsters: Wendy Posthumus 13 en Anita Tol 9. (Krimpen aan den IJssel) leed het tweede achttal van Excelsior een jam merlijke nederlaag. Een overwinning met dezelfde cijfers behoorde tot de mogelijkheden, wanneer Dik Heeren I en Jan de Heer, die beiden verloren, hun partijen winnend hadden beëin digd. In een vrijwel zekere winnende stand, deed Jan de Heer de verkeerde voort zetting, waarvan zijn tegenstander dankbaar gebruik maakte en naar winst kon afwikkelen. Ook Dik Hee ren had een betere stand, doch moest uiteindelijk ook capituleren. Sjaak de Wit had een iets betere positie dan zijn tegenstander, doch deze kon vol doende compensatie vinden in de stelling om een gelijkspel uit het vuur te slepen. Als enige Waddinxvener wist Gerrit Heeren zijn partij win- beëindigen. Hieraan ging ONDERLINGE Enkele opmerkelijke uitslagen vielen in de onderlinge competitie van Ex- KORBIS *De Waddinxveense korfbalclub Kor bis heeft voor de eerste ronde van de bekercompetitie geloot tegen Reeu- wijk, welke wedstrijd op dinsdag 8 november in Rotterdam-Ommoord zal worden gespeeld. De verschillen in deze groep zijn nog zo gering, dat ieder van de eerste vijf in de volgende ronde Kardol nog zou kunnen voorbijstreven. In de wat la gere regionen valt vooral de toene mende speelsterkte van Goor, Ver waal en Van Offeren op; zij wonnen alle drie van meer geroutineerde spe lers. Een opvallend lang gevecht le veren Muit en Ritter, die hun partij voor de 2e keer moesten afbreken. BE FAIR Be Fair, waarvan het tweede team met 1-2 verloor van Heerjansdam 2 en het derde team met 4-2 het on derspit delfde tegen Voorschoten 2, behaalde een knappe overwinning op koploper Vitesse. De Waddinx- veners, die de toss wonnen, kozen eerst om tegen de sterke wind te spelen. Al in de vierde minuut kreeg Be Fair een goede kans toen Ron Coppejans Hans Wouter Valk lan ceerde. De jonge linkerspits reageer de echter te gehaast en schoot hoog over. Kort hierna kreeg Bert Graafland een kans toen Aart Bos René v/d Wilk bereikte. Op diens voorzet kwam de pas vader geworden Bert centimeters tekort. Aanval na aan val rolde af op het Vitessedoel, Be Fair had de tegenstander in de tang. Dit werd bereikt door agressief veldspel waardoor de tegenstander niet de kans werd geboden een te genaanval op te zetten. Kansen kwamen er zowel voor Valk als v/d Wilk maar op het beslissende moment werd de zaak nog niet af gemaakt. Vitesse kon hier weinig tegenover stellen, hoewel een tech nisch begaafde ploeg kon het geen vuist maken. Alleen een foutje van de verder goed spelende Wim Bron dwong Goos van Vliet tot ingrijpen. Ook Kees Verb ree ging éénmaal in de fout doch maakte alles goed door na dat Goos verslagen was, de bal - ge schonken door de Waddinxveense Dump - van de doellijn te halen. In middels was Ron Coppejans door een blessure vervangen door Alfred de Jong. In de 26e min. werd René v/d Wilk knap aangespeeld door Kees Verbree, René omspeelde twee man, zette de keeper op het verkeerde been en haalde met links doeltreffend uit, 1-0. Be Fairs elftal juichte nog na toen Vitesse terugsloeg van de aftrap af werd een aanval opgezet waar de ongeconcentreerde najuichende Be Fair ploeg geen voet tussen kon krij gen, ook Goos was kansloos tegen de inzet van de Vitesse spits Vermeulen, 1-1. Even leek het erop of Vitesse het heft in de handen zou nemen, maar verder dan een schot tegen de staan der kwam men niet, zo werd de rust met 1-1 bereikt. In de tweede helft met de nog toege nomen wind in de rug speelde Be Fair een uitgekookt spelletje. Met lange trappen werd de snelle voor hoede gevoed terwijl men de aanval len van Vitesse al rond de midden lijn ontregelde. Toch besliste een dood moment de wedstrijd. In de 10e minuut kreeg Be Fair een vrije trap. Bron zette zich achter de bal en van zo’n 25 meter afstand haalde hij ongelooflijk hard en zuiver uit. net boven de grasmat richting doel waar de uitstekende keeper Paul Oortwin kansloos was, 2-1. Deze dik verdiende voorsprong is eigenlijk niet meer in gevaar geweest. Be Fair had de beste kansen om de score nog uit te breiden, een vliegend schot van Jan van Rijn werd goed ge stopt. Hans Wouter Valk schoot over, Bert Graafland naast, René v/d Wilk rakelings naast, Bert in handen van de keeper, Alfred de Jong afstands schot net over, en nog tweemaal Hans Wouter naast en over. diging heen maar hij verzuimde om af te ronden. Toen brak een Haas trechts kwartiertje aan. Eerst zeilde een hard schot van Ton Trouwborst hard voor het doel langs en even la ter dook Kees Bakker tot tweemaal toe vlak voor het doel van keeper Kling op. Deze speler liet de kansen echter liggen en in tegenstelling tot de wind luwde de Haastrecht aanvallen. WSE bleef gevaarlijk en vooral Peter Jans sens vocht vele duels uit met zijn di recte tegenstander J an Blom, die han den en voeten nodig had om Jans sens af te stoppen. Na een half uur spelen was Janssens zijn tegenstander te glad af, hij omspeelde hem en ging direct door naar het doel waarna hij koel afrondde, 0-2. De grote vraag was hoe zou WSE het windnadeel in de tweede helft ver werken, die vraag was snel duidelijk. Het middenveld met vooral René en Andree Moons hielden de bal goed in hun bezit en bouwden rustig aan de aanvallen. En had Haastrecht offen sieve plannen, het was juist WSE dat keer op keer gevaarlijk was. Leo Wes seling kon vele malen snel opkomen en zijn voorzetten stichtten veel ver warring in de Haastrecht defensie. En WSE ging door, het verbouwer eerde Haastrecht moest toestaan dat de druk op hun doel het grootst was. Na een half uur door Rene Moons vrij op voor het doel van keeper Groeneveld maar hij schoot recht in diens handen. Even later ontstond uit een corner een gevaarlijke situatie doordat de wind de ballen in de doel- mond draaide, uit een wirwar van spelers kon John Langedonk een te gentreffer scoren. Iedereen wachtte toen een Haastrecht-offensief maar WSE hield het hoofd koel en coun terde rustig door. Toen Peter Jans sens weer eens alleen voor het doel opdook werd hij onregelementair ten val gebracht en de bal belandde op de stip. De strafschop wérd echter door Rene Moons gemist. De wedstrijd bleef enerverend, eerst dook Ton Kling een keihard van Trouwborst uit de hoek en daarna kreeg Andre Moons kans aan de andere kant. Vijf minu ten voor tijd kwam WSE dan toch op 1-3 door een mooie aanval van Peter Janssens afgerond door Pim Sluys. WADDINXVEEN - De badminton ners van het Waddinxveense Florida kregen afgelopen weekeinde Mor genstond uit Den Haag op bezoek. Ronald Struijs kon zijn draai niet vinden en kreeg een nederlaag te slikken. Beter verging het Bert Wijn berger, die de partijen weer op gelij ke hoogte wist te brengen. Toen achtereenvolgens ook Ilona Groene veld en Liesbeth van Bergeijk hun singlepartijen wisten te winnen, leek het Waddinxveense team op een over winning af te stevenen. Het mocht niet zo zijn. Eerst vergallopeerden Groeneveld/Struijs zich in de eerste mixed. Daarna ging het ook met Van Bergeijk/Wijnbergen mis, waar bij zij in de derde game zelfs een 13-5 voorsprong uit handen gaven. Toen ook het herendubbel nog volledig werd weggespeeld, leek een neder laag nauwelijks nog af te wenden. Van Bergeijk/Groeneveld hielden het hoofd echter koel en scoorden toch nog 4-4. tegen het hoog geklasseerde Groene weg uit Zevenhuizen. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN-ZONDAG Nicolaas Boys uit Nieuwveen kwa men al vroeg in de wedstrijd tegen Waddinxveen-zondag aan de leiding door een treffer van Reijn van Nie- burg. De voorsprong duurde niet lang want enkele minuten later stonden beide partijen weer op ge lijke hoogte door een treffer van Waddinxvener Nico Monster: 1-1. Een fout in de Nieuwveense defen sie stelde John Speelman in staat om voor Waddinxveen de ruststand te bepalen op 1-2. Na rust kwam Nic. Boys door op nieuw een treffer van Reijn van Nie- burg langszij: 2-2. Het technische be tere Waddinxveen besliste de wed strijd in zijn voordeel door een doel punt van Fred Schoonderwoerd, die Nic. Boys-doelman Paul Lelieveld op het verkeerde been zette: 2-3. WADDINXVEEN-ZATERDAG Ook tegen Gouda liepen de zater- dagvoetballers van Waddinxveen te gen een fikse nederlaag op. Hoewel excuses aangevoerd kunnen worden wegens diverse blessures, moet echter geconstateerd worden dat de huidige ploeg mentaal en fysiek erg veel te kortom op de tegenstanders, enke len daar gelaten. Gouda wist hiervan dan ook goed te profiteren. Gestart met de wind in de rug wis ten de Gouwenaars reeds na 7 mi nuten zich eigenlijk al zeker van de zege, het was toen reeds 2-0. Wad dinxveen kon hier niets tegenover stellen zodat Gouda freewheelend naar een 5-0 ruststand kon uitlopen. Wie gedacht had dat Waddinxveen, nu met de wind in de rug iets terug zou doen, kwam bedrogen uit. Geen enkele kans wisten ze te creëren. On gecontroleerd werden de ballen naar voren gejaagd en de weinig impone rende voorhoede kon geen “bres” slaan in de “oude” verdediging van Gouda. Het werd na een attent ge nomen vrije trap zelfs 6-0. Gouda permiteerde zich zelfs een strafschop te missen, anders had de uitslag nog beschamender geworden! Wellicht dat een overwinning op S.P. V. een eerste stap zal zijn naar herstel van Waddinxveen-zaterdag, maar dan zal er zeker gevoetbald moeten worden met meer fanatisme, want afgelopen zaterdag ontbrak dat. Om 14.30 uur wordt er Polsbroekers afgetrapt. WSE Op het sportpark “Wilgenoord” trad WSE in het strijdperk tegen gedood verfde kampioenskandidaat Haas trecht om terug te keren naar de der de klas, aangetrokken werden Martin Breuer ex- F.C. Den Bosch) en Ton Trouwborst (ex Schoonhoven). Voor WSE genoeg reden om extra gemoti veerd naar Haastrecht te komen. De stormachtige wind had veel in vloed op de wedstrijd en de vraag was, welke ploeg zou de sterke tegen wind het best overleven. WSE, gehan dicapt door geblesseerde spelers, lootte de eerste helft de wind in de rug en trok tegelijk in het offensief. Al na 5 min. kwam een lange bal op rechts bij Peter Janssens die direct doorschoof naar Pim Sluys en tot verbazing van de Haastrecht aanhang verdween de bal in het doel, 0-1. Hierna had Haastrecht het moeilijk met de wind en met zichzelf, de veel pratende Trouwborst was wel aktief maar werd door Bert Verlaan en Theo de Heer goed afgestopt. Na een kwartier was de lichtgeblesseerde Kees Mourits dicht bij een tweede treffer, op zijn bekende manier so leerde hij door de Haastrecht-verde- WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense damvereniging Excelsior heeft zich met een 3-13 overwinning in de uitwedstrijd tegen het tweede team van DID (Zoetermeer) geplaatst voor de fina- lepoule in de strijd om het kampioen schap van de hoofdklasse van de Goudse Districts Dambond. Excel sior’s tweede leed een jammerlijke nederlaag van 10-6 tegen KDV 2 (Krimpen aan den IJssel). In de on derlinge damcompetitie vielen enkele opmerkelijke uitslagen te noteren. Met twee invallers spelend wist het eerste team van Excelsior toch op ge makkelijke wijze duidelijk afstand te nemen van het Zoetermeerse DID. Gerrit van der Zijden was de enige, die zijn meerdere in de tegenstander moest erkennen en Teun Driesse be haalde een gelijkspel. De overige par- voor de Zaterdag speelt Be Fair uit tegen het Haagse DUNO, aanvang 14.30 uur. Vertrek supportersbus 13.30 uur van af het terrein aan de Sniepweg. En nog was de sensatie niet op want weer uit een corner kon Emanuel Mulder 2-3 aan laten tekenen. En zo waar op slag van het eindsignaal om speelde Pim Sluys de hele Haastrecht verdediging en liep de bal zowat het doel in. Na het eindsignaal kon WSE terugkijken op een voortreffelijk ge speelde wedstrijd. zondag 23 oktober speelt WSE thuis WADDINXVEEN - Zaterdagtweedeklasser Be Fair kan terugzien op een geslaagde competitiewedstrijd. Wim Bron knalde de Wad- dinxveners tegen het sterke Vitesse uit Delft naar 2-1 winst, na dat René van der Wilk voor een voorsprong had gezorgd. Be Fair heeft met deze derde overwinning op rij weer aansluiting met de top. WSE won met 2-3 van Haastrecht in de derde klasse. In de eerste klasse van de zondagafdeling Gouda heeft Waddinxveen de zege naar zich toegetrokken door met 2-3 Nicolaas Boys te WADDINXVEEN - Zaterdag hielden de wedstrijdvissers van de hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW weer hun jaarlijkse herfstdagwed- strijd. Deze wedstrijd werd gevist in het Aarkanaal. De vangst was zeer goed; 26 vissers vingen 1462 vissen. De uitslag en de prijzen worden be kend gemaakt op de feestavond van de HSW in café-best. De Unie, die dinsdagavond 8 november om 8 uur begint, en voor alle leden toeganke lijk is. Zaterdag 29 oktober begint de win tercompetitie die weer over 10 wed strijddagen vervist wordt. Leden van de HSW die mee willen vissen kunnen zich ’s morgens opgeven om 7.00 uur aan het N.S. station. Leden die nog nooit meegevist hebben kunnen het wedstrijdrooster en regelement vanaf 24 oktober afhalen op het adres van de wedstrijdleiding, J.W. Frisoweg 32, tel. 01828-17991. ‘82. Eersteklasser De Gouwe begon de tweede competitiewedstrijd sterk. De eerste de beste aanval werd al afge rond met een verrassend sclrot van Leon van Beek (0-1). Het werd 0-2 door een intikbal van Rens van de Meer, terwijl De Gouwe op dat mo ment met een man minder speelde. Een man meer situatie leverde het eerste tegendoelpunt op, gescoord door Ron Baks (1-2). Een onderbroken aanval van Rapido werd via een contra-aanval keurig af gerond door Leon van Beek (1-3). Een langdurige aanval van Rapido, waarbij Kors van Tilburg zich onder scheidde door enige schoten tot hoekworp te verwerken, gaf Anton van der Mast toch de kans de stand naar 2-3 te tillen. Een contra-aanval van Rapido werd afgerond door Ben Willemze en de stand was gelijk (3-3). Via een straf - worp kwam Rapido op voorsprong 4-3, schutter was Ron Baks, negen seconden later gevolgd door een schot van Dirk Russner die een num merieke meerderheid direct afstrafte (4-4). De eerste periode gaf een stand van 5-4 op het scorebord veroorzaakt door een man meer voor Rapido en afgerond door Ben Willemze. Jan Verweij maakte in de tweede periode gelijk vanuit een man meer situatie (5-5). Alle doelpunten in de ze periode zijn gescoord vanuit een nummerieke meerderheid. Het werd 6-5 door Hans Slocker na de derde persoonlijke fout van Leon van Beek. Weer werd de stand gelijk getrokken, nu door Hans Timmerman (6-6). Ook Jan Verweij kon na zijn derde per soonlijk fout de kant definitief gaan opzoeken en van deze situatie werd gebruik gemaakt door Ben Willemze (7-6). In de derde periode liep Rapido naar 8-6 via Remco Wilschut. De Gouwe kwam terug tot 8-7 doordat Jaco van Tol een schot van Dirk Russner op de lat keurig intikte. Rapido kreeg hier na tweemaal een man meer in het wa ter - Niek de Leeuw werd 2x naar de kant verwezen - maar buitte dit één maal uit door Eric Melein (9-7). Een nummerieke meerderheid voor De

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17