Waddinxveen wil TOOS komt met aerobic dancing Schermutseling voor huisdeur r Feestmiddag in bibliotheek polder Achterof groen houden Van der Linde timmert aan de weg met bijzonder bed aan de Brugweg Brugcentrum komt met unieke Voordeelkalender Bureau moet met promotie- ideeën komen Geen Boskoopse woningbouw Het Echte Franse Boskoops koor en ensemble in Goudse kapel Ontmoetingskerk muziekcentrum voor Meeting en Jorisband PCOB W’veen DUO JOOP MARIJKE VOOR DE BEJAARDEN BOSKOOP 4e, W’VEEN 6e POLITIENIEUWS WADDINXVEEN KEEP YOUR ENGLISH UP TO DATE! GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11-Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen I WO1 i ”CWW WOENSDAG 19 OKTOBER 1983 J DE BONKELAAR Enlarge your vocabularly and don’t forget what you already learned by joining our small CONVERSATION- groups at DIFFERENT levels. IV2 h. every 2-3 weeks, also on Wednesday-morning. Tesselschadelaan 15-13 tel.:0 1828- 13038 Waddinxveen de votre Vrai Boulanger’ AANGEHOUDEN Steno-Typ-school ’’ARRIBA” vanaf 1970 MM - 1 V Dat je ook met je handen kan "praten” liet een stagiaire van het buurtcentrum 't Ketelhuis zien tijdens een kinder- WADDINXVEEN Op zowel in blijvende R. pakte W. 1 ker). AANRIJDINGEN Op maandag 10 oktober om 15.00 Stokbrood Op donderdag 13 oktober werd een 23-jarige Waddinxvener nabij het NS- station aangehouden, daar hij nog een straf van 93 dagen moest uitzit ten. Hij is overgebracht naar een Huis van Bewaring. TOOS begint deze cursus op veelvuldig verzoek. De eerste les is 26 oktober van 21.15 uur tot 22.15 uur in de gym zaal aan de Johannes Postlaan. Het lesgeld voor de achturige cursus bedraagt 36 gulden. Dit dient voor aanvang van de eer ste les voldaan te zijn. in de jaren ’50. Sindsdien is het veel door anderen gekopieerd, maar nooit geëvenaard. De één is lang en smal. De ander kort en wat zwaarder. Kijk maar eens goed om u heen: er is geen mens qua lichaams bouw helemaal gelijk. Eén ding hebben we gemeen: de nachtrust. Maar daar houdt ’t dan ook bij op. Heel strikt ge steld past bij elke lichaamsbouw weer een ander type bed. Dat zou een kostba re zaak worden. En ’t is ook niet nodig. BOSKOOP/GOUDA - Onder leiding van dirigent Huud de Groot geven het Boskoops Kamerkoor en het blokflui- tensemble een optreden in dè Agnieten- kapel op de Nieuwe Markt in Gouda op dinsdagavond 25 oktober om acht uur. Op het programma staan onder andere werken van Handel. Beethoven, Janne- quin, Peuerl, Da Palestrina, Van Ber- chem en Distler. c- feestmiddag in de hoofdvestiging van de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. Deze middag stond in het te- I haaBK MMX Met hun Brug-Voordeelkalender on derbreken de Brugcentrumwinkeliers hun reeks veertiendaagse spetteraan- biedingen op de eigen advertentiepagi na’s in onze krant. In feite is deze actie een waarschijnlijk zeer goed geslaagde poging om ditmaal het publiek zes da gen lang in totaal 120 spetteraanbiedin- gen te confronteren. Maar dan wel in de vorm van een unieke Voordeelkalen- der. SCHOORSTEENBRAND Op zaterdag 15 oktober om 18.00 uur werd brand gemeld in een wo ning aan de Onderweg. Het ging hier om een schoorsteenbrand. De schade beperkte zich tot wat rookschade. Wie één van de vele aanbiedingen heeft gekocht krijgt een deelnameformulier met zes vragen over het Brugcentrum en de daar gevestigde winkeliers. Door mee te doen maakt men kans op een ge heel verzorgd weekend in een luxe hotel in Nederland voor twee personen, een rondvlucht boven Waddinxveen voor twee personen en Brugwaardebonnen van 400,- tot 100,-. In De Bonkelaar worden plannen ont wikkeld om een amateur toneel- en ca baretgroep op te richten. Voordat dat zover is wil het sociaal-cultureel cen trum weten wie er zin heeft om mee te doen. ”We vragen geen ervaring of uitgespro ken talent; een ieder die enthousiast ge noeg is om hier een middag in de week aan te besteden is van harte welkom”, aldus een aantal jongeren. Meer infor matie is te krijgen bij De Bonkelaar, tel. 17272. Het Boskoops Kamerkoor, dat vorig jaar zijn koperen jubileum vierde, trad in de afgelopen jaren op voor verschil lende omroepen. Driemaal haalde het een eerste prijs tijdens een AVRO con cours en eveneens driemaal werd de be ker gewonnen van het Bondsconcours in Leiden. Tevens was het koor herhaal delijk bij de NCRV, KRO en de TROS te gast. Het Boskoops Blokfluitensemble, sa mengesteld uit jongeren, maakte reeds verschillende malen radio-opnamen en trad onlangs al op in de Agnietenkapel in Gouda. ken van de Kinderboekenweek 1983. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vorige week woensdag is er in de hoofdvestiging van de Stichting Openbare Bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan* temidden van een tentoonstelling van bekroonde boeken een feestmiddag gehouden voor de jeugd van 5 tot en met 12 jaar. Dit al les in het kader van de tien dagen ge duurd hebbende Kinderboekenweek 1983, die als centraal thema ’’Spelen met woorden” had. De samen met het buurtcentrum ’t Ke telhuis gehouden bibliotheekfeestmid- dag trok de belangstelling van 150 kin deren. Er werden liedjes geleerd, onder andere in het Turks, en er werden taal spelletjes gedaan, zoals rebussen ma ken en het met letters samenstellen van woorden. Een stagiaire van ’t Ketelhuis leerde de kinderen, die ook nog een col lage maakten, met hun handen ”te pra ten”. VERNIELING Op vrijdag 14 oktober werd aangifte van diefstal en vernieling van een lichtbal boven de deur van een zaak aan de Passage gedaan. De vernieling is vermoedelijk het voorgaand week end gepleegd. De schade bedraagt f 500,-. DIEFSTAL/INBRAAK Op maandag 10 oktober werd ont dekt, dat er was ingebroken in een sportkantine aan de Sniepweg. Men kwam het pand binnen door een deur te forceren. Op vrijdag 7 oktober werden ‘s avonds van een nabij de Passage geparkeerd staande personen auto twee zwarte verbredingsstrips van beide achterwielen ontvreemd. WADDINXVEEN - De afdeling gymnastiek van de multisport- vereniging TOOS start met nieuwe lessen in de vorm van een cursus: aerobic-dancing. De cursus omvat acht wekelijkse lessen onder leiding van me vrouw Ria Zwijnenburg. Want al jaren geleden werd een systeem ontworpen dat met al die individuele verschillen raad weet. Het past zich aan bij uw persoonlijke omstandigheden. De naam van dat systeem is Lattoflex. Het betekent zoiets als: verende latten. En dat is precies het principe. Twee- en-twintig van die latten zijn er, verbon den tot 11 paren. Ze zijn gemaakt van gestoomd en gelaagd beukehout. Om ze veerkrachtig te maken zijn ze licht naar boven gebogen. En om de flexibiliteit De toegangsprijs voor dit samenwer- kingsconcert op 25 oktober bedraagt 5 gulden. Houders van een CJP of bejaar- denpqs betalen 3 gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voor verkoop bij Jos Vermeulen, Zuidwijk 49a ircBoskoop. Telefoon 01727-4057. WADDINXVEEN - De winkeliers in het Brugcentrum, Waddinxveens óp één na oudste kern, presenteren in het Weekblad voor Waddinxveen van vol gende week woensdag een zeer bijzon dere Brug-Voordeelkalender. Twintig Brugwinkeliers hebben dan zes dagen lang iedere dag een verschillende aan bieding. Een week lang zeer aantrekke lijke koopjes. Dat begint al op donder dag 27 oktober en eindigt op dinsdag 1 november. Vrijdagmorgen 21 oktober zal er voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar een herfstvakantie-activiteit plaats vinden in De Bonkelaar. Het begint om 10.00 uur en zal ongeveer 12.00 uur afgelopen zijn. Entree 1,50 per persoon. Die ochtend wordt er een beroepenspel gedaan. Diverse personen zullen als zo danig verkleed zijn en zitten door heel het gebouw heen. Bij de verschillende beroepen die ’s ochtends vertegen woordigd zijn is er ook een kok aanwe zig. Natuurlijk is daarbij wel het een en ander te schnabbelen. Ook zal die och tend een heuse ober door het gebouw heen lopen en de kinderen laten kiezen uit diverse drankjes. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde is vorige week vrij dagavond en afgelopen dinsdagavond een muziekcentrum geweest. Trad er vrijdag 14 oktober het interkerkelijk jongerenkoor Meeting op onder het motto ’’Ontmoet Meeting”, dinsdag 18 oktober gaf de Boskoopse Jorisband met de trompettisten de Gebroeders Brouwer er een concert. ’’Ontmoet Meeting” werd gadegesla gen door een grotendeels gevulde Ont moetingskerk. Het programma bood voldoende afwisseling. Onder uitste-' kende leiding van Hedzer van der Gie- zen brachten het Ontmoetingskoor te Zwammerdam en Meeting hun liederen ten gehore. Massaal zongen beide ko ren Praise the Lord (comp. Roland Smart) en Soon and very soon (Andraé Crouch). Het ontmoetingskoor vertolkte op ei gen wijze een aantal liederen, waaron der Dank sei dir, Herr (comp. G. F. Handel). Het organiserende koor Mee ting zong eigentijdse geestelijke mu ziek, vaak op zeer ritmische wijze ge bracht. Een combo bestaande uit orgel, piano, dwarsfluit, drums en klarinet zorgde voor een uitstekende begelei ding. Eveneens onder leiding van Hed zer van der Giezen musiceerde de brass band Arti Et Religioni uit Haarlem. He laas kon eufonium-solist Jaap Slot het vermelde Mountains O’Moume niet uitvoeren wegens een mondblessure. Hartverwarmend en vertederend was het optreden van het kinderkoor Jong Geluid o.l.v. Weiny Hornes. Het door hen gezongen volksliedje "De deur uit” was voor het publiek aanleiding spont aan te applaudiseren, ondanks het ver zoek dit pas na afloop van elk koorop- treden te doen. De voor velen bekende Lisette Emmink bewees weer op een fantastische manier in' staat te zijn haar solozang te doen weerklinken. Zuiverheid en volume kenmerkten deze soliste zowel in Alle- lujafw. A. Mozart) als in-Negro spiritu als. Het spel van pianist Dirk Jan War- naar en organist Ben Kramer vormde een harmoniues geheel, zowel als bege leiding van de koren als solistisch met een improvisatie. Ineke Asscheman le verde met haar spel op de dwarsfluit een professionele bijdrage aan deze muzi kale avond. Wie het concert nog eens rustig thuis wil,beluisteren kan een cas settebandje a 12,50 bestellen bij Joke van Straalen, Elzenhorst 17, Waddinx veen, tel. 16313. Een ieder die ’’Mee ting” tijdens een repetitie aan het werk wil zien, krijgt daar de gelegenheid voor op woensdag 26 oktober tussen 20.00 en 22.15 uur in de Kruiskerk aan de Passa ge- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Protestants-Christelij- ke Ouderenbond (PCOB) houdt woensdagmiddag 26 oktober om half drie in het Anne Frank-centrum een le denvergadering. Op de agenda staan de volgende punten. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken en verdere mededelingen; 4. Mevr. Visser zal een gedicht voordra gen; 5. Pauze; 6. De heer Van Steijn, voorheen directeur Sociale Zaken, zal een inleiding houden, waarna gelegen heid is om van gedachten met hen te wisselen over het bejaardenbeleid in het algemeen; 7. Mevr. Loerts-Bouman speelt hierna piano. 8. Rondvraag; 9. Sluiting. uur kwam op de Kanaalstraat nabij de kruising met de Stationsstraat een bromfietser ten val, nadat deze tegen een inhalende fietser botste, die zo juist was begonnen een andere fietser in te halen. Zowel de fiets als de bromfiets werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Lichte materiële schade ontstond bij een aanrijding op maandag 10 okto ber omstreeks 14.50 uur op de Sta tionsstraat nabij de uitrit naast Het Trefpunt. Bij deze aanrijding waren 2 personenauto’s betrokken. Een kop-staart aanrijding deed zich voor op woensdag 12 oktober om 13.15 uur op de Henegouwerweg. Een achteropkomende bestuurder van een personenauto merkte te laat een voor hem rijdende en afremmen de personenauto op. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding tussen twee personenauto’s. Dit ongeval vond plaats op donderdag 13 oktober omstreeks 19.30 uur op de kruising Stationsstraat/Julianastraat/Raad- huisplein. Een van de Stationsstraat naderende bestuurder merkte te laat de op de Julianastraat rijdende perso nenauto op. Eén van de personenau to’s raakte hierbij zwaar beschadigd. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week maandag gehouden vergadering van de werkgroep Waddinxveen Meu- belstad werd besloten in een op maan dag 31 oktober 1983 te houden vergade ring aan alle vertegenwoordigers van de Waddinxveense meubelbranche, het voorstel voor te leggen om een deskun dig bureau in te schakelen dat met idee ën moet komen om tot een betere pro motie van Waddinxveen als meubel- koopcentrum te komen. Het ligt in de bedoeling hieromtrent vervolgens tot besluitvorming te komen. Deze bijstellingsnota maakt duidelijk dat de voor de gemeente Boskoop be doelde bouwlokatie in het Waddinx veense deel van de polder Achterof gehandhaafd blijft. B. en W. zeggen dat zij dit regionaal altijd hebben gezien als een aantasting van de groene open ruimte aan de westkant van het Noordeinde. Het Waddinxveense college: “Wij vin- den dat de gemeente Boskoop door de alsnog toegestane inbreidingen reeds bouwmogelijkheden elders - op ruimtelijke minder schadelijke plaat sen - gevonden dienen te worden. Ons inziens dient de open polder Achterof zo lang mogelijk open te blijven”. Voorts willen wij er nog op wijzen dat ten genoegen van de sierteeltont- wikkeling sinds 1978 in dit gebied woningbouw ter plaatse financieel niet of nauwelijks meer haalbaar zijn. Juist dit financiële aspect was in 1978 bij de vaststelling van het streekplan oost de reden voor het bij amendement aanpassen van de streekplankaart terzake van de Bos koopse bouwlokatie. Wij concluderen dat het juist zou zijn de onderhavige bouwlokatie alsnog van de streek plankaart te verwijderen”. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Wo ninginrichter Van der Linde in Wad dinxveen en Boskoop is ook een slaap- voorlichter. Het bedrijf timmert name lijk al wekenlang aan de weg met een heel bijzonder bed, want slapen - waar mee we eenderde van ons leven door brengen - is belangrijker dan eten en drinken. Waar de aandacht voor wordt gevraagd is het Lattoflex-bed. Lattoflex is ’n uit stekend systeem. Het werd ontwikkeld RIJVERBODEN Aan 3 automobilisten werden rijver boden opgelegd. Deze bestuurders maakten aanstalten met hun auto’s te gaan rijden, terwijl zij daarbij on der invloed waren van alcohol. Het Goudse duo Joop (de Jong) Marijke (Stuiver) treedt maandag avond 24 oktober op voor de Waddinxveense bejaarden. WADDINXVEEN - Maandagavond 24 oktober om acht uur wordt er voor de Waddinxveense bejaarden een gevarie erde muziekavond gehouden met het ruim een jaar bestaande Goudse duo Joop Marijke. Op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen zullen ze in het Anne Frank-cen trum Oudhollandse liedjes ten gehore gaan brengen. De avond begint om acht uur en is tegen betaling van 1,50 toe gankelijk. Voordat Joop de Jong en Marijke Stui ver een duo gingen vormen deden bei den heel wat ervaring op in verschillen de amateurbands; Joop bijv, in de Bos koopse band ’’Blues Again" en Marijke een aantal jaren in de Goudse dansfor- matie ’’What’s New”, die het zelfs tot radio-opnamen bracht. Beide bands bestaan niet meer en om dat dg behoefte aan muziek-maken bleef, besloten ze samen te proberen SNELHEIDSCONTROLE woensdag 12 oktober werden ‘s middags als ‘s avonds snelheidscontroles gehouden op de Noordkade en op een aantal wegen buiten de bebouwde kom. Totaal 24 automobilisten hielden zich niet aan de maximum snelheid. De gemeten snelheden varieerden van 76 tot 106 km. per uur. 'e polaer Achterof, in het Waddinxveense deel waarvan een Boskoopse bouwlokatie is gedacht. Volgens B. en van Waddinxveen dient de open polder Achterof zo lang mogelijk open te blijven”. (Foto: Archief Cees Bak- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het Waddinxveense gemeentebe stuur wil dat de nu nog open polder Achterof zo lang mogelijk open blijft en niet gebruikt gaat worden voor woningbouw door Boskoop. Dat hebben Burgemeester en Wethouders van Waddinx veen geschreven in een brief aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Het schrijven is een reactie op de pro vinciale nota van bijstelling van het streekplan Zuid-Holland Oost. nog groter te jnaken is elk paar latten bevestigd in een rubberen gewricht. Dat kan omhoog, omlaag en naar de zij kanten bewegen. U begrijpt al wat het resultaat is: als er veel druk wordt uitge oefend, gaat het gewricht naar beneden en buigen de latten mee. Waar weinig druk is, blijven de latten omhoog. Als u erop gaat liggen, kan uw lichaam zich volkomen ontspannen. Hoe u ook ge bouwd bent, maakt dan niet zo heel veel meer uit. REEUWIJK - De zaterdag in Reeu- wijk gehouden regionale brandweer- wedstrijd ’’hoge druk”, georganiseerd door de wedstrijdkring ”De Tien Ge meenten" zijn vlot verlopen. Deze door vijf juryleden beoordeelde brandweer- prestaties zijn eerder dit jaar vooraf gegaan door een wedstrijd ’’lage druk”. Het beste resultaat is behaald door een ploeg van de Goudse brandweer met 510 punten. Een Boskoopse afvaardi ging eindigde als vierde met 464 punten. De spuitgasten uit Waddinxveen wer den zesde met,458 punten. WADDINXVEEN Vorige week vrijdagnacht tegen half één is door de Waddinxveense rijkspolitie de nu m Haarlem wonende 23- jarige oud-Waddinxvener H.P. van R. aangehouden, wegens door nem gepleegde bedreiging, vernieling en huisvredebreuk. Kort te voren had hij aangebeld bij de woning van zijn broer (thans in voorarrest) aan de Brugweg. Door een in deze woning verl 24-jarige Waddinxvener werd de voordeur geopend. Van een mes en stak in de richting van de jongeman, die de deur had geopend. Deze kon de steken juist ontwijken en vluchtte met zijn personenauto richting politiebureau. Tijdens het wegrijden wist Van R. nog een deuk in de auto te schoppen. Het mes wérd inbeslag genomen. Het motief van zijn daad is niet geheel duidelijk geworden. UIT VERKEER GENOMEN De afgelopen week zijn twee perso nenauto’s en twee bromfietsen voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen, daar deze voertui gen diverse gebreken vertoonden. Een van de auto’s is inmiddels afge voerd naar de sloop. wat meer in het voetlicht te treden. Eerst werd getracht een 4-mansband te formeren, maar na een paar maanden bleken de gewoonlijke problemen, zo als te weinig tijd en muzikale menings verschillen het project geen kans van slagen te geven. Om het geluid van een duo toch zo com pleet mogelijk te laten klinken bespeelt Marijke Stuiver een elektronische pi ano in combinatie met een orgel met daarin o.a. bass en rithme en Joop de Jong vult het geheel aan met gitaar, ter wijl beiden afwisselend of close-harmo- ny zingen. Zoals bekend kunnen zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frank-centrum kunnen komen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroegtijdig) het bekende nummer 15555 te draaien, vanwaar het vervoer gere geld kan worden; ook slechte weersom standigheden beheoeven zodoende geen belemmering te zijn. rDE I ECHTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7