Atheneum in beeld RIJNLANDS ORKEST IN W’VEEN Werktheater in Waddinxveen Kwart leerlingen komt uit Boskoop 10-jarige HAVO- Stokbrood J&W VERWEIJ Zes bussen naar Den Haag l Zoetermeer Geneesmiddelen en migraine Demonstrerende Waddinxveners en Boskopers Seth Gaaikema in Genoten van Toi-Toi-Toneel Op vrijdag 28 oktober Orgel- en fluitconcert in Zaterdag zeer volle NS-treinen Het Echte Franse Goudse Schouwburg J. A. Hielema: Prijsklaverjassen voor de bejaarden WADDINXVr.£N - Voor alle bejaar den wordt er maandagavond 31 ok tober om half negen geprijsklaver- jast in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnepad. Er zijn prach tige prijzen te winnen. De deelname kosten bedragen een rijksdaalder per persoon. Gospelgroep in koffiebar De Schaapskooi L v Af I HET VERSCHIL TUSSEN TRADITIONELE BOUW EN SYSTEEMBOUW KUNNEN WIJ U HAARFIJN UITLEGGEN... WIJ DOEN HET NAMELIJK ALLEBEI! GERT HUIZER de echte bakker Wilt u echt een taal leren spreken en verstaan? BOUWEN IS VERTROUWEN Veel verschil is er niet. Tenminste, niet als Verweij bouwt! Want als traditionele bouwer van huis uit, voegen wij ook aan systeembouw iets toe: aandacht en ruimte voor individuele wensen. Zo wordt systeembouw een prachtige mogelijkheid om snel, goedkoop én goed te bouwen. Het afgebeelde type bungalow bijvoorbeeld, is een houtskeletwoning. Woonklaar opgeleverd vanaf f. 110.000.- inkl. B.T.W.. Oplevering in kasko is uiteraard nog voordeliger. Vraag gerust meer informatie. Bouw- en Aannemingsbedrijf B.V. Plankier20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 J. A. Hielema (CDA) kwart over tien ‘s morgens het par- iVaddinxveen daar uiterlijk zeven uur ‘s avonds weer terug te keren. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zes autobussen, tot de laatste plaats bezet met Waddinxveners en Boskopers, gaan zaterdag naar Den Haag voor de grote demonstratie tegen kernwapens. Deze de- monstratiekaravaan verlaat om kwart over tien ‘s morgens het par keerterrein Groensvoorde bij de Ontmoetingskerk in Waddinxveen om WADDINXVEEN - Een foto- van de in november het 10-jarig bestaan vierende sa menwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniep- weg in Waddinxveen. Misschien nog beter dan in woorden wordt duidelijk dat zo’n school een levende gemeenschap is van leerlingen, docenten, ouders en anderen. De gospelgroep What’s in a name. Steno-Typ-school ’’ARRIBA” vanaf 1970 WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 4 procent uit Pen Haag-, 29okTobeF< 'OE Ecxn Geen Nieuwe. Kernwapens IN EUROPA SOLIST De in Waddinxveen solo optredende trompettist Frank van der Poel heeft 1 Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen “KEUZEDAG” 65 plus-ers Reizigers op een 6o plus/65 plus- kaart die op zaterdag 29 oktober hun keuzedag zouden willen opnemen wordt gewezen op zeer druk bezette treinen in grote delen van het land. van het programma “GEBROED” dat gespeeld zal worden door Frank en René Groothof Schroder, met muzikale medewerking van Paul Pre- nen. De aanvang is 20.30 uur. De voorverkoop van toegangsbewij zen vindt plaats op donderdag 27 oktober in De Bonkelaar van 19.30 tot 21.00 uur. De fluitiste Evelien Hagen (10 januari 1959) begon op 14-jarige leeftijd seri eus met het bespelen van de dwars fluit. Zij studeert sedert 1977 aan het conservatorium bij Paul Verhey en Rien de Reede. Zij maakt o.a. deel uit van het Oktopus blazersensemble en van het Nationaal Jeugdorkest. De toegang tot dit interessante con cert bedraagt f 5,-- en voor houder van een Pas 65 of een CJP alsmede voor personen, jonger dan 16 jaar f 4,-. ZOETERMEER Zaterdagavond 29 oktober om acht uur zal in de Oude Kerk aan de Dorpsstraat te Zoeter meer een concert worden gegeven door de organist Toon Hagen en de fluitiste Evelien Hagen. Deze beide jeugdige, zeer begaafde musici zullen een programma vertolken, dat wer ken vermeldt van o.m. Bach (w.o. de Sonate in E gr. t.), Blavet (Sonate in a kl. t.), Telemann (Sonate in g kl. t.) en Langlais (Te Deum). KOFFIEOCHTEND Donderdag zullen ongeveer 60 anti- kemwapendemonstranten Waddinx veen aandoen. De groep is vorige week donderdag in Kampen gestart met een wandeltocht naar Den Haag. De nacht van woensdag op donder dag zullen ze in Gouda overnachten. Donderdagmorgen zullen ze in het sociaal-cultureel centrum De Bonke laar een kopje koffie aangeboden krijgen namens het Vredesplatform Waddinxveen. Een woord van wel kom zal hier worden gesproken door de Waddinxveense PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein. De leden van het Vredesplatform Waddinxveen staan donderdagavond voor de laatste maal tussen zeven en acht uur stil voor de vrede in het Waddinxveense winkelcentrum ‘de Passage’. Vrijdagmiddag staat men op de Waddinxveense weekmarkt. Ineke Verheul: ‘U kunt hier diverse materi alen kopen en gaat u niet mee naar de demonstratie, maar u bent het wel eens met de doelstelling, hang dan als steun een raambiljet op. Ook deze zijn op de markt te verkrijgen. Uw giften zijn welkom op nr. 3668- 02874 van de Rabobank (giro bank 79138) t.n.v. Vredesplatform Wad dinxveen’. GOUDA - Woensdagavond 25 okto ber om acht uur presenteert cabare tier Seth Gaaikema in de Goudse Schouwburg voor de tweede avond zijn gloednieuwe one-man-show “Het Orakel”. Het programma (toe gankelijk tegen betaling van f. 25,-, f. 22,50, f. 20,- en f. 17,50) bestaat weer voor een groot deel uit geactua liseerde politieke conférences waarin het huidige kabinet zeker niet zal ontbreken. Nieuwe liedjes, door hem zelf geschreven, omlijsten de teksten en Bob Zimmerman begeleidt op de piano. GOUDA - De in de regio Gouda werkzaam zijnde Nederlandse Vereni ging van Migrainepatiënten houdt op donderdagavond 3 november om acht uur een informatiebijeenkomst met de Goudse apotheker drs. H.P. Neumann over het onderwerp “Ge neesmiddelen en migraine”. Deze a- vond zal worden gehouden in ge bouw Concordia aan de Westhaven in Gouda en is toegankelijk tegen be taling van een rijksdaalder per per soon. Leden yan de vereniging en hun partner hebben gratis toegang. De bezetting van ‘What’s in a name is nu als volgt: Dan Kool en Wim Meinen zang, Kees Schreuders zang en akkoestische gitaar, Klazinus Hil- berink zang en elektrische gitaar. Leen van den Berg piano, Gerrit Hammink drums en Frank Poeiert techniek. De stijl van de groep is nogal gevarieerd, een aantal nummers doen nog sterk aan de akkoestische tijd denken zij het dat de begeleiding nu voller is. Ook zijn een aantal num mers duidelijk ontstaan na de uitbrei ding. Bijna alle nummers zijn geschre ven en gearrangeerd door leden van de groep. Bram Vermeulen, Yoep van ‘t Hek, Gruppo Sportivo, Vu-orkest, Hout Riet Ensemble, Hollands Riet En semble, Muziektheater Johnny Mel ville, BB-ex Henky met Hans Dage- let, Volharding, Hoketus, Paul Wel ler, enz., enz. De VARA-radio zendt de gehele dag uit en ook de NOS-t.v. zal de hele dag beeldverslagen uitbrengen. De thuisblijvers hoeven niets te missen. gestudeerd bij Theo Mertens aan het Antwerps Conservatorium. Hij is thans solotrompettist bij de Mari- nierskapel der Koninklijke Marine, een functie die hij over enkele maan den zal neerleggen om daarna zijn carrière te vervolgen als solo-trom- pettist bij het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Hij heeft eerste prij zen behaald bij wedstrijden in België en heeft veel succes geoogst met uit voeringen van het trompetconcert van Joseph Haudn tijdens concerten van de Marinierskapel in Nederland en Noorwegen. WADDINXVEEN - Op initiatief van de Waddinxveense muziek- en thea- terwerkgroep voor volwassenen, De Spintol, komt vrijdag 28 oktober het werktheater naar het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar aan de Beu kenhof in Waddinxveen. Het Werktheater uit Amsterdam zal deze avond een voorstelling geven Het organiserende Vredesplatform Waddinxveen is erg ingenomen met deze belangstelling voor kemwapen- demonstratie in de residentie. Meer bussen kunnen er niet gereserveerd worden. Ineke Verheul uit Waddinx veen: ‘Onze zesde en laatste bus is vol. Het is voor de mensen die naar Den Haag willen te proberen om via Hazerswoude met de bus te gaan (tel. 01728-9221) of anders met het eigen vervoer naar Zoetermeer en daar de Sprinter te pakken. Dat is de enige manier waarop het misschien nog zal lukken zaterdag in Den Haag te ko men. UTRECHT - Treinreizend Ne derland moet op zaterdag 29 oktober rekening houden met zeer volle tremen, uit alle de len van het land in de richting Den Haag, ‘s Ochtends tussen 09.00 - 12.00 uur; in de (voor) avond in omgekeerde richting. NS is in staat die dag capaci teit te bieden aan maximaal 150.000 (extra) reizigers uit al le delen van het land naar en van Den Haag. Daarvoor is een transportplan gemaakt, waar voor 89 extra treinen (gedeel telijk op tussentrajecten) zul len rijden om de te verwachten reizigersstroom te kunnen aan- en afvoeren. Dat houdt in dat uit de richting Utrecht tussen 09.00 en 12.00 uur tien (lange) treinen per uur naar Den Haag zullen rijden. Ook uit de richting Amsterdam en uit de richting Rotterdam worden 10 treinen per uur in gelegd. In de (voor) avond het zelfde beeld in omgekeerde richting. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 4 november om kwart over acht geeft de Rijnlandse Orkest Vereniging (ROV) uit Alphen aan den Rijn een afscheidsconcert van dirigent Basti aan Blomhert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx veen. Op het programma staan wer ken van Adrien Boieldieu, W.A. Mo zart, J.N. Hummel en L. van Beet hoven. Als solist treed op de trom pettist Frank van der Poel. Het concert van de Rijnlandse Orkest Vereniging, een verdienstelijk ama- teurorkest in het klassieke genre, is toegankelijk tegen betaling van f. 8,56 (CJP-houders en 65-plussers f. 4,50). Dirigent Bastiaan Blomhert heeft dit orkest zeven jaar geleid. ROV-vice-voorzitter Gerard Jinssen zou het prettig vinden als de waarde ring die het 21 jaar oude orkest voor de vertrekkende dirigent heeft ook in een grote publieke belangstelling tot uiting zou komen. WADDINXVEEN - De subsidie aan de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi wordt goed besteed. Dat zei de heer J.A. Hielema (CDA) in de raadscommissie voor de welzijnsza ken toen daar de begroting van de toneelvereniging aan de orde was. De christen-democraat maakte dui delijk de laatst gehouden toneel uitvoering van Toi-Toi te hebben bijgewoond. In het Anne Frank- centrum werd toen een boeiende opvoering van De Muizeval, een door Agatha Christie geschreven thriller, verzorgd. Toi-Toi kwam ook nog in de ge meentelijke commissie voor kunst en cultuur ter sprake toen het lid W.G. van Baarle stelde dat de sub sidie die de scoutinggroepen ont vangen hoog is in vergelijking met bijvoorbeeld de genoemde toneelve reniging en de muziek- en theater- werkgroep De Spintol. “Verenigingen die toch een breder bereik voorstaan in hun doelstelling”, vond de heer Van Baarle. PROGRAMMA Het programma van zaterdag in Den Haag vermeldt om 11.45 uur de eer ste sprekers op het Malieveld en om 12.00 uur in het Zuiderpark. Op diverse podia langs de route zul len vele artiesten optreden 'zoals Adèle Bloemendaal, Margriet Es- huysband, Fay Lovskie, Peter Faber, Herman van Veen, Frans Halsema, Jenny Arean, Bill van Dijk, De Dijk, Toon hagen (12 december 1959) ont ving aanvankelijk gedurende ca. 4 jaar pianolessen van Henk Valkeniers te De Bilt. In die periode werd echter nog niet al te hard gestudeerd. Dat begon pas toen hij naar Zoetermeer verhuisde en orgel ging studeren bij Egbert Klein, die hem ertoe inspi reerde, van muziek zijn vak te ma ken. Dat dit ernst was, bleek in 1980, toen hij begon met de studie aan het conservatorium (bij Rienk Jiskoot), eerst met als enige hoofdvak orgel, later uitgebreid met een tweede hoofdvak: kerkmuziek, omdat het spelen in kerkdiensten voor Toon Hagen de grote drijfveer achter de or gelstudie is. De afgelopen vijf jaar was Toon Hagen als organist verbon den aan de Hervormde Gemeente van Zoetermeer. REISADVIES Om dit vervoer in goede (spoor) banen te leiden wordt een dringend beroep gedaan op de solidariteit van de deelne mers. (De ervaring van 21 no vember 1981 in Amsterdam heeft overigens geleerd dat het reisadvies van toen voortreffe lijk werd opgevolgd) Wie niet verder dan 100 kilometer van Den Haag woont wordt ver zocht uiterlijk 10.00 uur in Den Haag te zijn en niet vóór 18.30 uur terug te reizen. Koop een paar dagen vooraf al een retourtje naar Den Haag (dagretour!) maar dan met re- duktie van ca 40 procent. Wie op zaterdag een kaartje koopt betaalt het normale tarief. De voorverkoop “retourtje Den Haag op 29 oktober” start op 19 oktober op alle NS-stations. Zonodig kan NS bijsturen met “extra” treinen uit een regio waar het vervoersaanbod groter blijkt dan de verwachting. Heel belangrijk: van hetzelfde Haagse station terugreizen waar men ‘s morgens is aangekomen. De loopafstand tussen Den Haag CS en -HS (Hollands Spoor) is 15 minuten, die paar minuten méér maken voor NS alles, voor de deelnemers nau welijks iets uit. De gehele dag zal een 10-mi- nutendienst worden gereden op de Zoetermeerlijn met extra lange treinen. Waddinxveens grootste en 10 jaar oude samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg, een school met 1.300 leerlingen, is een bedrijf. De organisatie is min stens zo ingewikkeld als die van een groot kantoor of een flinke fabriek, want naast de leerlingen zijn er ook nog eens 85 personeelsleden. De 10-jarige samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum wordt niet al leen gekenmerkt door samenwerking tussen rooms-katholieke, protestants- christelijke en ‘openbare’ ouders en hun kinderen, maar ook door een or ganisatorische samenwerking tussen de verschillende onderdelen van de school. Daarbij streeft het HAVO- Atheneum naar een zo groot moge lijke interne en externe democrati sche besluitvorming. Binnen de samenwerkingsschool heb ben we te maken met leerlingen, ou ders, personeel, schoolleiding, docen ten, onderwijsondersteunend perso neel, HAVO, brugperiode, Athe neum, ouderraad, vereniging, commissie van bestuur en medezeg genschapsraad. Het Waddinxveense HAVO-Atheneum omvat 1.300 leer lingen, 48 klassen, 70 docenten, 17 verschillende vakken en 15 onder wijsondersteunende personeelsleden. Dat vereist een goedlopende school organisatie met 45 procent van de leerlingen afkomstig uit Waddinx veen, 25 procent uit Boskoop, 16 procent uit Zevenhuizen, 6 procent uit Hazerswoude en Reeuwijk. TERUGREIS De terugreis uit Den Haag zal een spiegelbeeldsituatie zijn van de heenreis. De afvoer met (extra) lange treinen wordt een uur langer doorgevoerd dan de heenreis. Tussen 15.00 en 19.00 uur dus weer tien treinen per uur zowel richting Amster dam (CS en RAI) richting Rot terdam en richting Utrecht. Naast de frekwentieverhogin- gen zullen een aantal in “voor verkoop” verkochte extra trei nen zal later worden bekendge maakt. WADDINXVEEN In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen treedt vrijdag avond 28 oktober om half negen op de uit zeven personen bestaande gos pelgroep ‘What.s in a name’. Oorspronkelijk is ‘What’s in a name’ begonnen als een vijfmans-formatie met als begeleiding twee akkoestische impressie gitaren. De nadruk lag toen vooral op de zang. In deze formatie heeft ‘What ‘s in a name’ in 1982 als finalist in het EO-festival gespeeld. Ondanks het feit dat ‘What’s in a name’ een eigen plaats innam in het Nederland se gospelgebeuren is de groep uitge breid met een tweetal muzikanten en is één van de akkoestische gitaren vervangen door een elektrische gitaar. Hiermee is gelukkig niets afgedaan van het gezicht van de groep, integen deel, van de extra mogelijkheden die de nieuwe bezetting met zich mee bracht is optimaal gebruik gemaakt. A ’’ARRIBA” (sinds 1970) werkt met kleine groepjes van hoogstens 6 leerlingen. Tesselschadelaan 15-13 tel.:0 1828- 13038 Waddinxveen 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 13