735 W’veners zoeken werk Grote bazar en rommelmarkt Immanuëlkerk Hoorzitting lokale omroep in Waddinxveen Actief zijn voor kind in Derde Wereld nieuw aspect Contactavond van het Nivon GAB-cijfers september Op zaterdag 12 november Een boekenbon? Bruto 6 Paddestoel mille bij bazar De Jeugdgemeente- raad zaak voor partijbestuur in Het Trefpunt Ger. Basisschool straks in ’’lege J. Ligthartschool? WADDINXVEEN - Als de openbare Jan Ligthartschool met de kleuter school ‘t Hazeveld aan de Kerkstraat zullen verhuizen naar de nieuwe woonwijk Zuidplas kan het dan leeg komende schoolgebouw gebruikt gaan worden door de nu nog in een houten noodschool aan de Mozart- laan gehuisveste Gereformeerde Ba sisschool. Verordening bijstandscollege POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 EEN VERTROUWDE NAAM GRAAG GEGEVEN! 59 u Middenstandsvoorzitter C. de Bas. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Archief). WADDINXVEEN Rijksweg A 12 bij Waddinxveen was in de af- ;ebeurtenissen. half vijf een :gens gevaarlijk weg- abilist bij de rijkspo- ge' h personenauto werd bedreigd met lijkend voorwerp. WADDINXVEEN De bejaardenreizen van ver voor de Tweede .Wereldoorlog, de Sint Nicolaasactiviteiten in de laatste maand van het jaar, de zeer geregelde medewerking aan loterijen, bazars en verkopingen en dan nu de inzet voor het kind in de ontwikkelings landen zijn er het bewijs van dat de middenstandsvereniging Wad dinxveen zich sinds jaar tieve activiteiten in 1 en met de actie ‘Samen voor het daarbuiten. van dat de middenstandsvereniging Wad en dag bezig houdt met sociale en recrea- liet belang van de Waddinxveense gemeenschap --- I.-; noodlijdend kind’, thans ook ver gelopen week het toneel van een paar bijzondere ge Zondag 23 oktober werd daar ‘s middags omstreeks 24-jarige inwoner van Aalten aangehouden wegens drag. Zaterdag 15 oktober kwam een automol Itie aangifte doen omdat hij door een bestuurder var/ een andere een vuurwapen of een daarop ge- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Een groep van tien Waddinxveners is al geruime tijd in de weer om te trachten in Waddinxveen een lokale omroep op te richten. De voorbereiding is zo dat de gedachten en ideeën gestalte moeten 1 structuur. De initiatiefnemers stellen zich voor, een stichting te doen met een heid aan maatschappelijke één en ander gaat worden z zitting worden besproken. WADDINXVEEN/GOUDA In september telde Waddinxveen volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda 735 werkzoekenden: 474 mannen en 261 vrouwen. Dat zijn er iets meer dan een maand eerder toen 729 plaatsgenoten (485 mannen en 244 vrouwen) werk zochten. In juli waren 706 Waddinxveners (478 mannen en 228 vrouwen) werkloos en in juni 677 (463 man nen en 214 vrouwen). ver gevorderd, krijgen in een hechte jr, dat in de vorm van bestuur, dat een grote verscheiden- groeperingen vertegenwoordigt. Hoe al op een in november te houden hoor- WADDINXVEEN De hervormde Immanuëlkerkgemeente houdt zaterdag 12 november in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrix- laan en het daarnaast gelegen schoolgebouw van het Gouwe Colle ge een grote bazar en rommelmarkt. Onder het motto ‘Breng de (kerk)balans in evenwicht’ zullen de op die manier binnenkomen de gelden ten goede komen aan het kerkewerk. De,opening van de grote bazar en rommelmarkt is om tien uur ‘s morgens. Stunts op man- speL Burg.van Reenensingel 49 Gouda. Tel.01820-13955 Officieel dealer voor Mercedes-Benz personen-en lichte bedrijfswagens. [emeente- De ver- Op donderdag 20 oktober om 18.00 vond een kop-staart-aanrijding plaats in de Kanaalstraat. Beide voertuigen raakten licht beschadigd. Op donderdag 20 oktober ontdekte de bewoner van een‘woning aan de Nicolaas Beetslaan, dat diverse goede ren uit zijn woning waren ontvreemd, zoals een calculator, 4 zilveren tien tjes, 6 girobetaalkaarten en een bank pas. Vermoedelijk is men met behulp van een valse sleutel de woning bin nengedrongen. WINKELDIEVEGGE Op donderdag 20 oktober werd bij boekhandel Veldwijk in de Passage een 21-jarige vrouw uit Boskoop op heterdaad betrapt bij diefstal van een boek uit de winkel. De gewaarschuw de politie trof in haar tas nog twee boeken aan. Deze boeken bleken ook daar te zijn ontvreemd. In de perso nenauto, met welke zij naar Wad- dinxveen was gekomen, werden twee broeken en een lederen ceintuur aan getroffen. Deze had zij kort tevoren bij Verbakel aan de Zuidkade ont vreemd. De goederen zijn inbeslagge- nomen. DIEFSTAL FIETSEN De afgelopen week werd 6 keer aan gifte van diefstal van een fiets ge daan. Eén daarvan werd teruggevon den. Door een voordeur te forcereh, heeft men zich toegang verschaft tot een woning aan de W. Buninglaan. Dit ge beurde in de nacht van zaterdag 15 op zondag 16 oktober. De gehele wo ning werd doorzocht. Uit de flatwo ning werden diverse gouden en zilve ren sieraden e.d. (armbanden, kettin gen, oorringen, manchetknopen e.d.) totaal ter waarde van f 2.500,- ont vreemd. Vanuit een nabij een benzine pomp station geparkeerd staande auto werd een zwarte damesportemonnee, in houd f 130,- en een giropas ont vreemd. Gedurende de tijd, dat de bestuurder in de shop was, moet de portemonnee uit de niet afgesloten auto zijn weggenomen. Op zaterdag 22 oktober meldde de pomphouder van het benzinestation aan de Twee de Bloksweg dat een geldkistje met de dagopbrengst (ca. f 1.000,—) was ontvreemd. UIT VERKEER De afgelopen week werden door de politie 3 bromfietsen uit het verkeer genomen. De bromfietsen worden nader technisch onderzocht. Vorige maand is de werkloosheid in het GAB-gewest Gouda toegenomen van 8.601 tot 8.624, derhalve met 23. Het werkloosheidspercentage be draagt nu 11,5 procent (mannen 10,2 en vrouwen 15,0 procent). Het aantal werkloze mannen daalde van 5.752 tot 5.682. Die afname deed zich voor in traditionele mannenberoepen: me taalbewerkers met 53, bouwvakkers met 77 (waarvan 34 timmerlieden, 23 metselaars en 14 huisschilders). In de meeste andere beroepsgroepen nam de werkloosheid enigszins toe. In september vorig jaar nam de werk loosheid onder mannen nog met 75 toe. Op dinsdag 18 of woensdag 19 okto ber werd ingebroken in een voetbal- kantine. Ontvreemd werden 4 1/2 sloffen sigaretten ter waarde van f 175,-. Op zaterdag 22 oktober, ‘s nachts omstreeks 05.00 uur, ontdekten be woners van de Wingerd-flat, dat in hun woning was ingebroken. Het slot van de voordeur bleek te zijn gefor ceerd. Ontvreemd: 3 gouden ringen, een armband, 1 horloge, 1 video recorder, f 3.000,- en 1.500 Hong- Kong-dollars. IS Wat die sociale en recratieve activi teiten van de plaatselijke midden stand betreft zijn de bekendste en jaarlijks terugkerende bejaardenreis en de feestelijke intocht van Sint Ni colaas. Naar beide populaire activitei ten wordt telkens opnieuw verlangd en nieuwsgierig uitgezien door jong en oud. In het schoolgebouw zal een grote ‘rommel’-markt zijn, waar al fraaie schenkingen voor gedaan zijn. Tevens boeken en platen voor de gezellige wintermaanden. Een kollektie sier heesters en coniferen zal eveneens te In vergelijking met september 1982 is de openstaande vraag meer dan ver driedubbeld. Ook ten opzichte van maart is de toename spectaculair. Dat komt enerzijds door een lichte opleving met name in de bouw- en in stallatiebedrijven, anderzijds door ac tief in te spelen op elke gemelde va- kature. Werkgevers krijgen steeds meer door dat het arbeidsbureau goed aanbod heeft en vlot kan reageren op vakaturemeldingen. Op dezelfde dag werd ontdekt, dat een tweede flatwoning aan de W. Bu ninglaan geheel overhoop was ge haald. Het is nog niet precies bekend, wat er is ontvreemd. Naast een kinderkennis en spelen voor ouderen - beide met veel prijzen - zal er een rad van avontuur zijn. Een handwerkgroep is al maanden bezig om prachtige werkstukken te maken. In een filmzaaltje zullen te kenfilmpjes voor groot en klein ver toond worden, terwijl ook de kinder- klubs hun steentje bij zullen dragen aan deze dag. In dat kader is het bestuur van de middenstandsvereniging Waddinx- veen vast van plan in de komende tijd het koopcentrum Waddinxveen met het hoofdwinkelcentrum ‘de Passage’ en de wijkwinkelcentra Brugcentrum, Dorpstraat, Groensvoorde, Luifel- baan, Oranjegalerij en in de Bomen- wijk ook in de regio onder de aan dacht te brengen van een kopend pu bliek. AANRIJDINGEN Twee personenauto’s raakten bescha digd bij een aanrijding op de hoek Noordkade-Oranjelaan. Dit ongeval vond plaats op maandag 17 oktober om 12.45 uur. WADDINXVEEN - De eventuele op richting van een jeugdgemeenteraad of een jeugdparlement is een zaak die door de plaatselijke partijbesturen moet worden geregeld. Indien zo’n raad wordt opgericht zijn B. en W. bereid de raadzaal of een andere ruimte in het gemeentehuis met bij behorende faciliteiten beschikbaar te stellen. gebruik gemaakt van de Centrale Antenne-Inrichting (CAI), waarop huizen in Waddinxveen, Boskoop en Moerkapelle zijn aangesloten. Zoals bekend verzorgde de lokale omroep in oprichting in het kader van ‘Waddinxveen 750” reeds drie lokale radio-uitzendingen. Enkele van de initiatiefnemers werkten mee aan de lokale televisie-uitzending in het kader. Zij brachten de technische ver binding tot stand tussen opnamen en het Waddinxveens kabelnet. WERKLOOSHEIDSDUUR Het aantal langdurig werkloze nen neemt in aantal en naar verhou ding geleidelijk toe. Opmerkelijk in de cijferopstelling is dat ten opzichte van januari j.l. bij de vrouwen zich een andere ontwikkeling voordoet, namelijk vooral toename van de werkloosheid korter dan 6 maanden. Aan het einde van september waren nog 273 vakatures onvervuld, tegen 227 aan het einde van de maand au gustus. Er is nu meer vraag naar me taalbewerkers en bouwvakpersoneel. Opmerkelijk vaker dan voorheen wrodt personeel gevraagd voor een tijdelijk dienstverband. Dat is nu al meer dan de helft. ZONDER RIJBEWIJS Op zondag 23 oktober werd een 19- jarige Waddinxvener bekeurd terzake het rijden zonder rijbewijs. De knaap reed op een motor en was noch in het bezit van een rijbewijs, noch een oefen vergunning. SINT NICOLAAS Werden de directe bemoeienissen van de middenstandsvereniging Waddinx veen met de jaarlijkse bejaardenreis tien jaar geleden dus behoorlijk be perkt, de volledige organisatie van de jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten bleef sinds 1945 in handen van de middenstan ders, die de komst van de grote kin dervriend in een klein comité voorbe reidden. De organiserende gezamenlijke mid denstand is er in voorgaande jaren steeds op uit geweest om de intocht Op dinsdag 18 oktober vonden kort achter elkaar (11.00 uur en 11.30 uur) twee kop-staart-aanrijdingen plaats op de Henegouwerweg. Hierbij waren totaal 4 personenauto’s betrokken. Zware materiële schade was het gevolg van deze aanrijdingen. Eén personenauto was zodanig be schadigd, dat deze moest worden af gesleept. Eén van de voertuigen werd voor nader technisch onderzoek naar het politiebureau overgebracht. werklozen hebben er 1.507 (dat is 17 procent) na het verlaten van de school nog niet gewerkt (vorig jaar 1.174). Er zijn nu dus 67 schoolverlaters minder werkloos dan eind augustus. Tegenover een fikse daling van het aantal 16- en 17-jarigen (van 556 tot 452) staat een verdere toename van het aantal schoolverlaters in de leef tijdsgroep van 19 t/m 22 jaar (plus 41). Over deze zaak schreef het Weekblad voor Waddinxveen halverwege vorige maand al: ‘De brief van de PvdA zal waarschijnlijk al dan niet met advies van het college van Burgemeester en Wethouders bij de ingekomen stuk ken en mededelingen van een eerstvolgende vergadering van de ge meenteraad worden gevoegd. Dat be tekent dat de raadsleden er dan over kunnen spreken. Er moet rekening mee worden gehouden dat de ge meente het niet op haar weg vindt liggen initiatieven op dit gebied te nemen en vooralsnog initiatieven uit de politieke partijen zelf wil afwach ten’. De oprichting van de middenstands vereniging Waddinxveen vond plaats op 1 februari 1918. Wat nu één ge zamenlijke middenstandsvereniging is was toen een gescheiden optrekken van levensbeschouwelijke standsor- ganisaties. De overeenkomst tussen toen en nu is echter dat de Waddinx- veense middenstanders er het nut en het belang van zijn blijven inzien om uit financieel-economische redenen gemeenschappelijk aan de weg te timmeren. De man die zich op rijksweg A 12 on der schot gehouden voelde zei tegen de rijkspolitie te hebben gehoord dat er twee keer op hem was gevuurd. De auto van waaruit zou zijn geschoten is door de Haagse gemeentepolitie aangetroffen, waarna vijf studenten werden aangehouden. Bij de 21-jarige Utrechtse student E.W. werd een klappertjespistool aangetroffen, welke zwart was ge verfd en waarvan de loop was door boord om het een echt wapen te doen gelijken. Tegen de student, die het geheel meer zag als een grap en de andere bestuurder wat aan het schrikken wilde maken, is wegens ge pleegde bedreiging proces-verbaal op gemaakt. WADDINXVEEN - Het NIVON (Nederlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvriendenwerk) houdt vrijdagavond 28 oktober om acht uur in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat een gezellige contact avond voor de leden. Op deze avond, die een onderdeel is van het NIVON-winterprogramma, zal er de nodige informatie zijn over natuurvriendenhuizen in binnen- en buitenland en kan er geklaverjast en gesjoeld worden. Het NIVON-winter programma omvat onder meer een cursus stenenslijpen, koffieochten den, blokfluitles, het maken van kerstbakjes, bezichtiging van de Goudse glazen in de St. Janskerk en een handvaardigheidscursus voor het schilderen van Staphorster motieven. Inlichtingen over het NIVON: tel. 18693 of 17987. keer was men genoodzaakt om over te gaan op autobussen. Alleen voor de mindervalide deelnemers/sters ble ven nog personenauto’s beschikbaar. In de loop der jaren steeg het aantal deelnemers, doch ook de kosten voor deze bejaardenreizen gingen met for se schreden omhoog. Gelet op deze omstandigheden nam het bestuur van de middenstandsver eniging Waddinxveen in 1973 het be sluit te bevorderen dat de jaarlijkse bejaardenreis wellicht op een andere leest zou kunnen worden geschoeid. Dat gebeurde al in 1974 toen het Comité ‘Bejaardenreis Waddinxveen’ zich met het belangrijke uitstapje voor de Waddinxveense ouderen ging bemoeien. De plaatselijke middenstand is altijd betrokken gebleven bij haar in de ja ren dertig genomen initiatief, want het comité kan niet alleen elk jaar re kenen op een belangrijke financiële bijdrage, maar in het bestuur ervan zitten ook twee middenstanders (de heren H.C. Kooijman en T. Ververs jr.) als het levende bewijs van goed contact. In de nacht van vrijdag 21 op zater dag 22 oktober werd wederom ge tracht in te breken in een kantine van een sportvereniging in het Warnaar- plantsoen. Er werd niets ontvreemd. Van een bloemenwagen, welke in een garage aan de Mercuriusweg stond ge parkeerd, werden diverse planten, bossen bloemen en een geldkistje met wisselgeld ontvreemd. De totale scha de bedraagt f 200,-. WADDINXVEEN De vorige week donderdag, vrijdag en za terdag in het wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat gehouden bazar van de speeltuinvereni ging De Paddestoel heeft bruto f 6.000,- opgebracht. Dit geld zal voor het jeugdwerk van de vereniging in de Bomenwijk worden gebruikt. De bazar, die donderdagavond door PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein officieel werd ge opend, werd goed bezocht. Volgens de penningmeester van het speeltuin-bestuur viel de bruto-opbrengst vergeleken bij andere jaren niet tegen. Tijdens de bazar werden ook de prijzen getrokken van de verloting. De winnende num mers zijn 529 (tuinameuble ment), 373 (droogkap) en 603 (haarföhn). Deze prijzen kun nen worden afgehaald bij de heer W. van der Schee, Acacia- straat 22. van de Spaanse kindervriend bijzon dere accenten te geven. Dat de Wad dinxveense meisjes en jongens na tuurlijk zoveel mogelijk zouden moe ten kunnen genieten van het arrive ren van Sint Nicolaas in Waddinx veen, de ontvangst door de burge meester en de gebruikelijke rondtoer met volop muziek stond bij de orga nisatoren altijd voorop. zendingen met het doel een brede keuze te verschaffen aan plaatselijk nieuws, achtergrondinformatie en uitingen van cultuur. Daarbij wordt Het bestuur, dat wordt voorgezeten door de heer C. de Bas en waarvan se cretaris de heer N.E. Mulder is en penningmeester de heer G.P. Kraije- steijn, is eigenlijk actiever dan ooit. De georganiseerde Waddinxveense middenstand maakt deel uit van di verse gemeentelijke- en regiocommis- sies en neemt ook actief deel aan het vele werk van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland. Daarnaast laat het midden- standsbestuur geregeld rapporten het licht zien over de belangen en verlan gens van het plaatselijke midden- standsbedrijf met het oog op de toe komst. Dat heeft wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) ge zegd in de raadscommissie voor de onderwijszaken. Over de verplaatsing van de Jan Ligthartschool naar de Zuidplas zal besproken worden met het ministerie van Onderwijs en We tenschappen. Volgens de liberale wethouder moet de Gereformeerde Basisschool over een poosje wel verhuizen, want de school is thans gedeeltelijk in slechte lokalen gehuis vest. RIJDEN ONDER INVLOED Twee automobilisten werden be keurd terzake het rijden onder in vloed van alcohol. Van beiden wer den bloedproeven genomen. Totaal 3 bestuurders werden rijverboden opgelegd. DIEFSTAL/INBRAAK In de afgelopen week werd de Wad dinxveense rijkspolitie geconfron teerd met een reeks diefstal- en in braakmeldingen. Op zaterdag 15 ok- Op vrijdag 27 oktober werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee, inhoud ca. f 690,--. De portemonnee moet uit een boodschappenmandje van een nabij de Passage winkelende vrouw zijn ontvreemd. Op initiatief van het gemeentebe stuur zal met de besturen van de bijzondere scholen nog worden overlegd over de scholenbouw in Zuidplas. Het beleid zal gericht moeten zijn op een daadwerkelijke inbreng van de lokale bevolking en een creatieve medewerking aan de totstandkoming van de uitzendingen. De initiatiefne mers stellen zich voor dat in het be stuur zitting neemt een afgevaardig de van elk van de volgende (in wil-' lekeurige volgorde) groeperingen: tober werd tussen 19.30 uur en 23.00 uur uit een woning aan de Nic. Beetslaan een bankbiljet van f 100,- ontvreemd. Vanuit een woning aan de Bosboom Toussaintsingel werden een camera, een lens en een flitser ontvreemd. De achterdeur van de wo ning bleek te zijn geforceerd. Op dinsdag 18 oktober werd ont dekt, dat er was ingebroken in de kantine van een sportvereniging. Men is de kantine wel in geweest, doch er werd niets ontvreemd. Vanaf een kin derfiets, welke bij het zwembad aan de Sniepweg in de fietsenstalling stond, werd een kilometerteller gede monteerd en meegenomen. Op zaterdag 22 oktober omstreeks 00.10 uur brak een Waddinxvener zijn enkel bij een aanrijding op de Sniepweg. De bestuurder van een per sonenauto wilde de inrit van het par keerterrein bij de sporthal oprijden en zag daarbij de bromfietser te laat. De bromfiets werd geheel vernield. De bromfietser werd per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht. rijksweg 12 De 24-jarige man uit Aalten haalde op rijksweg A 12 diverse gevaarlijke stunts uit en hinderde daarbij het overige verkeer. Hij reed constant met groot licht en liet alle lichten van zijn auto knipperen. Een motorrijder van de Algemene Verkeersdienst Rijkspolitie gaf de man een stopte ken. De bestuurder van de personen auto gaf geen gevolg hieraan en trachtte de motorrijder van de weg te rijden. Uiteindelijk gelukte het de politie de man klem te rijden, waarna hij naar het politiebureau te Waddinxveen werd overgebracht. De man bleek geestelijk gestoord en was geheel in de war. Hij is naar een psychiatrische inrichting te Warnsveld, waar hij eer der verpleegd is geweest, overge bracht. Dat is de reactie van het college op een brief van de Partij van de Arbeid, afdeling Waddinxveen, waarin wordt verzocht de mogelijkheid en wense lijkheid te onderzoeken van een jeugdgemeenteraad of een jeugdpar lement. De zienswijze van B. en W. wordt gedeeld door de raadscommis sie voor Algemeen Bestuurlijke Za ken (ABZ). De PvdA-brief aan de ‘geachte dames en heren’ was ondertekend door se cretaresse mevrouw J. Bonsel4>nelle- man. ‘Of u nu rechts bent of links, progressief dan wel behoudend, u wilt in ieder geval dat uw politieke geluid in onze gemeente blijft klin ken. Daartoe is het bevorderen van de politieke interesse onder jongeren een voorwaarde. Een van de midde len is een jeugdgemeenteraad die als kristallisatiepunt kan dienen voor de jeugdige politieke belangstelling en die tevens kan fungeren als leerschool voor democratie en politiek’, zo schreef ze in de brief. BRAND IN WOONHUIS Op zaterdagmiddag 22 oktober rukten brandweer en politie uit naar de Tesselschadelaan, waar een brand in een woonhuis was gemeld. De luchttoevoer van de allesbrander was wel afgesloten, doch de luchtafvoer niet. Dit is mogelijk de oorzaak van de ontstane brand. Een gedeelte van het plafond op de bovenverdieping moest worden gesloopt. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorge daan. VROUWEN Het aantal werkloze vrouwen is toe genomen van 2.849 tot 2.942, der halve met 93. In vergelijking met een maand geleden is er meer aanbod van onderwijzend personeel, handel- en kantoorpersoneel en van sociaal-ge- neeskundig personeel. In september vorig jaar was de werkloosheidstoe name kleiner dan nu, namelijk met 44. In de verslagmaand september is het aantal jongeren beneden de 25 jaar met 20 gedaald, een stijging deed zich voor onder de ouderen: de kate- gorie van 25 t/m 49 jaar met 19 en de groep van 50 jaar en ouder met 24. Aan de steiging van het aantal inge schreven schoolverlaters kwam in september een einde. Per ultimo sep tember waren er 67 schoolverlaters minder werkloos dan een maand te voren. Die daling is groter dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar (toen met 20). Van dé Middenstand al heel lang sociaal/recreatief bezig MIDDENSTANDSVERENIGING De voor de Sint Nicolaasactie 1983 verantwoordelijke middenstandsver eniging Waddinxveen is dit jaar overi gens 65 geworden. In het huidige maatschappelijk leven is dit het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd, maar van ‘rustig aan doen’ wil de bij het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) aan gesloten plaatselijke middenstand niets weten. De culturele en sociaal-culturele in stellingen; vakbondsorganisaties; on derwijsinstellingen; sportverenigin gen; middenstand; bankinstellingen; overige bedrijsleven; bejaardenorgani saties; religieuze en levensbeschouwe lijke groeperingen; ethnische minder heden. Het bestuur zal worden aan gevuld met afgevaardigden van de re dactionele, technische en produktio- nele medewerkers.” BEJAARDENREIS De Waddinxveense bejaardenreis, die vorig jaar voor het 50e jaar werd ge houden en waarvoor de bijna 400 deelnemers voor de eerste maal in de geschiedenis van deze reis de grens met België passeerden, was in de ja ren dertig een initiatief van de Wad dinxveense middenstand. In de jaren dertig voerden een drietal middenstanders het idee uit om eens een middag met de ouderen van Wad dinxveen op stap te gaan. De nodige bestuurders met personenauto’s wer den opgetrommeld en zo gingen dan de toenmalige ‘ouden van dagen’ op reis. Eerste jaarlijks een middag, maar daarna groeide dit evenement uit tot een hele dag. De Tweede Wereldoorlog gooide roet in het eten, zodat de intussen gegroeide traditie pas na de bevrij- ding weer in ere kon worden her steld. Er moest echter een modus gevonden worden om deze reizen weer te financieren. Het uiteindelijke resultaat was, dat er ieder jaar een Sint Nicolaasactie door de gezamen lijke plaatselijke middenstand zou worden opgezet en uit de opbrengst hiervan zouden dan die reizen kunnen worden bekostigd. In de eerste jaren vonden de reizen nog plaats met personenauto’s, maar door het intensiever wordende ver- Op woensdag 19 oktober werd aan gifte van diefstal van een microfoon gedaan. De microfoon is vermoede- Lijk bij een inbraak in de MAVO aan de Mauritslaan ontvreemd. WADDINXVEEN- De deze week ver gaderende gemeenteraad krijgt op nieuw ter vaststelling een nieuwe ver ordening, regelende samenstelling, in richting en bevoegdheden van het college voor de verlening van bijstand voorgelegd. Hiervan kon eerder niet komen, omdat de concept-verorde- ning op aantal punten is aangepast. Zo is er geen leeftijdsgrens gesteld voor de leden van het bijstandscol lege, kunnen leden alleen op voor stel van B. en W. worden ontslagen bij gebleken ongeschiktheid, omdat het college dat het beste kan beoor delen, gelet op het voorzitterschap door een wethouder en de raadsle den die in het bijstandscollege zit ting hebben hun lidmaatschap be ëindigen zodra ze geen zitting meer in de gemeenteraad hebben. In de nieuwe bijstandsverordening, die de 17 jaar oude verordening vervangt, wordt meer aansluiting gezocht bij de huidige praktijk in zake de beslissing op aanvragen om bijstand en de advisering omtrent ingediende bezwaarschriften aan het college van B. en W. Het college voor de verlening van bij stand bestaat uit vijf leden. Voor zitter is wethouder mevrouw LJV1. Oosterbroek-Waagmeester (VVD). De leden, waarvan twee uit de ge meenteraad, worden benoemd voor dezelfde periode als de gi raad zitting heeft (vier jaar) gaderingen zijn niet openbaar. De leden zijn verplicht tot geheimhou ding. Was er vanaf 1945 bij de intocht van Sint Nicolaas geregeld sprake van winkelweken, al gauw kregen die de vorm van meerweekse acties, waarbij geldprijzen werden uitgedeeld, reizen naar het buitenland waren te verdie nen of waarbij men kans maakte op een briefje van duizend gulden, zoals de sinds 1980 gevoerde acite ‘1000 piek om de dag’. De Spaanse kindervriend kwam in de meeste gevallen met het motorschip ‘Spanje’ in Waddinxveen aan voor een ontvangst en een rondtoer. Maar hij liet de Gouwe al eerder eens links liggen en kwam dan naar de Wad dinxveense meisjes en jongens toe, bijvoorbeeld in een open landauer en paardetram (1974), in een helicopter (1975), op een schimmel (1976) en met de trein (1980). De stichting-in-oprichting Postbus 330, Waddinxveen beoogt het ver zorgen en vervaardigen van radio- en te zijner tijd mogelijk televisie-uit- koop zijn. Ook bloemen, planten en plantenbakjes zullen ruim voorradig zijn. Ook kan men op 12 november alleen (of eindelijk eens) samen op de foto. En wat te denken van ‘buitenshuis’ eten? Dit kan in het gezellige petit- restaurant ‘Together’ in de hal van de kerk, waar allerlei heerlijkheden worden geserveerd met hulp van de leden van de jongerenclub ‘Together’. Tussen 7 en 8 uur zal er een grote slotmanifestatie zijn met de uitslag van de verloting en een ander spekta kel. Het interkerkelijk jongerenkoor Meeting zal het geheel luister bijzet ten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 17