DERDE NEDERLAAG Waddinxveense sportspetters Allemaal gelijke spelen voor W’veense elftallen VOOR DE GOUWE WSE-jeugd was in België Tegen Neptunes winst uit handen gegeven Dubbel verlies WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Schaak mee met WSV Eerste team van WSV wint voor hockeyers Een boekenbon? Korbis wint fortuinlijk: 5-4 Onderlinge Excelsior BERT DEN EDEL BEREIKT TOP JIU-JITSU HU M 1MK 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 15-0 0-15 3-1 2-2 5-3 3-5 0-5 9-0 NIET SEIZOENGEBONDEN WADDINXVEEN Het op de vijfde plaats met 7 punten uit 5 wedstrijden staande Be Fair (tweede klasse B) heeft zaterdagmid dag met 1-1 gelijk gespeeld tegen DUNO. Be Fair 2 speelde tegen Excelsior M2 eveneens gelijk (0-0), hetgeen Be Fair 3 ook deed te gen Berkel 2 (1-1). Gelijk spel (2-2) was ook het resultaat van de wedstrijd WSÈ-Groeneweg. De Waddinxveners, zondagmiddag half drie in de moeilijke uitwedstrijd tegen Floreant aantredend, bezet ten in de vierde klasse E de vierde plaats met 7 punten uit 6 wed strijden. Koploper Waddinxveen heeft in de zonaagafdeling Gouda eveneens een gelijk spel (2-2) behaald in een aardige wedstrijd te gen Cabauw. O g|| 1 '9' HF ÜP Overvol zwembad Lc8 - a6 rit van der Zijden. CEES ASSCHEMAN Dd8 x e7 De7 - d8 WADDINXVEEN - Een overvol over dekt zwembad tijdens de herfstvakan tie. Dat was het beeld dat ruim 4.500 mensen (vooral kinderen) vorige week schiepen door mee te doen aan de door het zwembadpersoneel in smenwerking' met het Waddinxvense gemeentebe stuur georganiseerde herfstvakantie-ac- tiviteiten in zowel het overdekte bad als, daarbuite. 14-0 0-14 0-9 6-0 door ploeg 14. Ddl - d3 15. Lc4 - b3 16. Lb3 - c2 17. Pc3 - e2 18. Pe2 - f4 19. g2 - g3 20. Dd3 - e2 21. h2 - h4 22. h4 - h5 23. Pf4 x g6 Na. 23. WADDINXVEEN Zondag speelden zowel het eerste herenteam als het eerste damesteam van de hockeyclub Waddinxveen een uitwedstrijd. De dames verloren in Zoetermeer met 3- 1de heren speelden tegen Gouda, en verloren eveneens met 3-1. UHSLLAGEN Uitslag fietscrosswedstrijd om het offi cieuze kampioenschap van Waddinx veen: MEISJES jaar en jonger 1. Maaike Binken, 2. Anne Claire Koutz. 7/8 jaar 1. Linde Brandhorst, 1. Yvonne Brug- kamp, 3. Jeanet Toni. 9/10 jaar 1. Linda v. Willigen, 2. Chantal Bijl, 3. Animé v. d. Plas. 11/12 jaar 1. Petra Boersma, 2. Elke Endlich, 3. Moniek Willemstein. JONGENS 6 jaar en jonger 1. Casper Spierenburg, 2. Arno Braat, 3. Diederik v. d. Pels. 7/8 jaar 1. Hans Hofman, 2. Guy v. Maren, 3. Jasper Anker. 9/10 jaar 1Henk v. d. Linden, 2. Marcel Willem- se, 3. Christiaan Carlu. 11/12jaar 1. Hans Roodenburg, 2. Martin Smit, 3. Ronnie v. d. Hoek. 13/1$ jaar 1. Erik Hoorn, 2. John v. d. Graaf, 3. Alexv. Heuvelen. UITSLAGEN J. de Heer - J. de Wit D. Schouten - A. Zwanenburg A. Blom - B. van Eijk A. Crone - C. Stolker G. Dankers - P. de Mik T. Driesse - R. van Dijk P. van Es - G.v.d. Zijden H. Heeren - D. Heeren I D. Heeren II - W.v.d. Laan M. v. Willigen - T. Twigt D. Dibbets - F. Zaadhof C. Blonk - H. den Outer P. Swart - J. Both 0-2 1-1 2-0 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 1-1 1-1 Hier blijkt hoe belangrijk een goede ontwikkeling is. Zwart heeft de witte centrumpion te WADDINXVEEN - Het in de com petitie bovenaan staande eerste korf balteam van het Waddinxveense Kor bis heeft tegen De Jodan Boys 1 een matige, maar fortuinlijke wedstrijd gespeeld, want de Waddinxveners wisten het met spanning tegemoet ge ziene streekduel met vaak teleurstel lend spel nog met 5-4 te winnen. Ko mende zaterdag is in Gouda de return tegen De Jodan Boys. In de vierde periode kon Hans de Gruijl De Gouwe naar 10-7 tillen want hij zag zijn schot vanaf een me ter of zes keurig in de bovenhoek ver dwijnen. Verder was alles Neptunes wat de klok sloeg, n.l. 10-8 door Ger rit Jansen vanuit man meer, 10-9 was een schot van Johan Kers. Hierna kreeg De Gouwe een strafworp te ne men maar de goed keepende Neptu- nesdoelman keerde het schot waarna Rik Toontn vanuit een nummerieke meerderheid er 10-10 van maakte. kort hierna een handsbal werd wegge wuifd door scheidsrechter De Graaf. Be Fair werd hierdoor agressiever en liet de tanden zien, dit resulteerde in de 27e minuut in een tegendoelpunt. Een corner door René hoog voor de pot geplaatst werd door Bert Graaf land doorgekopt naar Kees Verbree. De ‘lange’ sprong hoog op en kopte het leder zuiver in het net. KLAAS DE VRIESSCHOOL Klaassie, klaassie, klaassie, klonk het uit de kelen van de supporters van de openbare Klaas de Vriesschool tij dens het door de KNVB afdeling Gouda in de sporthal “de Sniep” ge houden zaalvoetbaltoernooi gedu rende het herfstvakantie. Jongens- en meisjesteams van de Klaas de Vries school speelden zeer succesvol en in een hoog tempo een geslaagd toer nooi. Beide teams zagen kans in de wedstrijden te scoren de jongens soms met een ziedend schot, de meis jes wat kalmer aan. Door keihard te werken behaalden beide ploegen een eerste plaats! Schoollwaterpolotour voor het voortge zet onderwijs KWMavo-Rank I (m.) Rank I-KW;Mavo (m.) Eindstand 1. KW-Mavo 3 2. Rank I 1 Kohnstamm-Rank II (m.) Rank II-Kohnstamm (m.) Eindstand 1. Rank II 4 2. Kohnstamm 0 KW-Mavo-Kohnstamm j. Kohnstamm-KW-Mavo j. Eindstand 1. Kohnstamm-Mavo 4 2. KW-Mavo 0 x f5 was men, in het oude Japan, weer loos zonder zwaard. Met jiu-jitsu bleek dat men ook met blote handen in staat was om van zijn tegenstander te winnen. Na rust volgde een saaie wedstrijd. Een consoliderend WSE en een aangeslagen Groeneweg. De wedstrijd zakte weg naar een laag peil en als er dan is een stevig duel werd uitgevoch ten dan was er weer het snerpende fluitje van de scheidsrechter zodat het spel steeds weer stil kwam te lig gen. Groeneweg probeerde met pres sie op het WSE-doel een beter resul taat te bewerkstelligen maar WSE verdedigde bekwaam. Vooral Bert Verlaan stak in goede vorm en ruim de veelvuldig op. Toch kon Groene- Hierna kwam De Gouwe met 2 man minder in het water te liggen en ook hiervan kon Neptunus geen gebruik maken wat toch inhoudt dat de spel opvatting van De Gouwe tot op dat moment goed was te noemen. Het liep zelfs nog uit tot een verschil van vier doelpunten doordat Hans Tim merman een strafworp kon benutten (9-5). Hierna werd de ploeg rusteloos, wilde gaan forceren, ging massaal inzwem men op momenten dat dit niet of nog niet nodig was. Spelsituaties wer den niet begrepen, het nemen van vrijworpen duurde te lang of op ver keerde plaatsen. Kortom De Gouwe verloor zijn hoofd. Dit was dus een kolfje naar de hand van Neptunes die hiervan dan ook gebruik maakte. Pim van de Bosch tekende 9-6 aan vnuit een man meer situatie. Gert Daaleman was sterker dan zijn tegen stander en Neptunes’ zevende doel punt lag in de touwen. DAMES Al van tevoren stond vast dat de op kunstgras te spelen wedstrijd tegen het ongeslagen Zoetermeer voor het Waddinxveense dameselftal erg lastig zou worden. Zoetermeer bepaalde ge durende de eerste helft het wedstrijd- beeld. De Waddinxveense verdediging waarvan vooral Karin Faassen goed speelde, kon door goede mandekking verschillende aanvallen afslaan, maar kon niet voorkomen dat Zoetermeer twee keer scoorde, een keer vanuit een mêlee, en een keer vanaf de rand van de cirkel. Na de rust kwamen de wisselspeelsters Anne-May Barth en Sanne Delsing in het veld voor Ellis den Hamer en Karin Sedert Waddinx veen kreeg nu meer vat op het spel. Na een goede aanval kreeg Waddinx veen een vrije slag dicht bij de cirkel, die door Angelique Janssens direct op de stick van Eveline Ruiter ge speeld werd, die de bal hoog in het doel sloeg. Waddinxveen had nog kans om langszij te komen, maar een actie van de Waddinxveense keepster werd met een strafcomer bestraft, die door Zoetermeer benut werd, en de eindstand op 3-1 bracht. pillen als junioren aantrekkelijke eve nementen. Zo brachten de voetballers van A-l en B-l een sportief weekend door in Aalst (België), kenden de pupillen hun traditionele herfst-spelletjes-dag en werd er voor A-2, A-3, B-2 en B-3 een gezellige avond georganiseerd. weg de gelijkmaker aan laten teke nen. In de 35e minuut werd een cor- nerbal scherp voor het doel getrok ken, keeper Kling wijfelde met uit komen waarna Marcel Scheffers van dichtbij in kon knallen. RUSTELOOS De Gouwe bouwde zijn voorsprong in de derde periode uit tot 7-4. Dirk Russner was hiervan de schutter, hij mocht zelfs driemaal schieten, twee maal subliem gestopt door Neptunes’ doelman Hans Overdijkink. Het werd 7-5 door een schot vanaf de vleugel van Pim van de Bosch, waarna Leon van Beek een strafworp verzilverde tot 8-5. WADDINXVEEN - In Excelsior’s on derlinge damcompetitie zette Dik Dibbets zijn zegereeks voort en blijft tot op heden ingeslagen. Dit keer wist hij eerste teamspeler Fred Zaad hof aan zijn zegekar te binden. Jan Both behaalde een knap resul taat tegen Piet Swart. In een vrijwel gelijkopgaande strijd bereikte een eerstgenoemde remise. Piet van Es, de laatste weken in een goede vorm verkerend, moest nu de punten laten aan de taaie speler Ger- Hoewel in het sportpark ‘de Sniep. door Cees Visser snel werd gescoord, kon De Jodan Boys vlot naar 1-3 uit lopen, mede dankzij foutief plaatsen van Korbis-zijde. Gelukkig voor Kor bis stelde de geblesseerde Dick Haags- man daar 2 gave treffers tegenover (3-3). De tweede speelhelft kenmerkte zich door een fel aandringend Jodan- Boys dat voelde dat een overwinning te behalen was. Door een alweer door Korbis foutief gespeelde bal slaagden ze er in om met 3-4 voor te komen. Na een kwartier spelen evenwel was het toch weer Korbis dat via Joke Hamer op gelijke hoogte kon komen (4-4). Het winnende doelpunt werd valk daarop door J an Minekus ge scoord uit een terecht door scheids rechter Bitter toegekende strafworp. ONDERLINGE In de onderlinge competitie bleven Kardol en Claassen na de 7e ronde aan kop door winst op respectieve lijk J. van Oort en Oosterloo. In de middengroep is Ket in opmars, ter wijl na 9 uur strijd en tweemaal af breken Ritter de strijd tegen Muit moest opgeven. In de lagere regionen was de winst van V.d. Eijck op Clau dia Torenbeek opmerkelijk. De stand aan de kop is: 1. Kardol 657 pnt; 2. Claassen 608 pnt; 3. Van Deelen 580 pnt; 4. M. de Haan 567 pnt; 5. Struijk 546 pnt. Jiu-jitsu (is zelfverdediging) is de sport waar de meeste andere Budo- sporten (judo, karate, aikido) uit zijn voortgekomen. Het woord jiu-jitsu betekent “zachte kunst”. Vroeger Dit was tevens wat doelpunten be treft het laatste wapenfeit uit deze wedstrijd, vooral omdat zeker vanjo- dan-Boys zijde een aantal ballen op onbegrijpelijke wijze de Waddinx veense korf uitdraaiden. Daardoor ontsnapte een fortuinlijk Korbis aan puntenverlies. WADDINXVEEN - Ook dit seizoen worden er bij de voetbalvereniging WSE weer tal van activiteiten geor ganiseerd. Een aantal ervan zijn in middels achter de rug. Na een ge slaagde avond voor ouders van jeugd leden eerder deze maand volgden er in de herfstvakantie zowel voor pu- De Gouwe verkreeg in de laatste der tig seconden een nummerieke meer derheid die het team zeer slordig verwerkte en de tegenaanval hieruit bracht de Gouwe een kater die het nog lang zal heugen. Gescoord werd door Walter Tiemessen die zijn ploeg na twee jaar competitiepolo de eerste overwinning schonk (10-11). WSV - JEUGD Voor de jeugdschakers van de Wad dinxveense Schaak Vereniging (WSV) komt het einde van de voor ronde in zicht en de spanning stijgt; iedereen moet gemiddeld nog vijf wedstrijden spelen. Onder de laatste verschuivingen in de lijst bevindt zich ditmaal minstens één zeer spectacu laire. Rodo v.d. Loo is de A-kampi- oen van vorig jaar gepasseerd! Egbert Schroten staat enkel nog boven hem. Gino Bruijn en Dion Kerkhaven zijn ook honkvast, maar verder is ieder een van plaats veranderd. Alles is dus nog mogelijk voor de definitieve splitsing in een A en B groep. Als laatste is de stijging met stip van Pe ter Moons het vermelden waard. e7 - e5 Pb8 - c6 Lf8 - c5 Pg8 - f6 0 -0 Zwart kan beter de pion op e4 nemen. Na 6. Tel, Pf6; 7. Pxe5, Pxe5; 8. Txe5 schaak, Le7, krijgt hij het wel wat druk, maar de gekozen voort zetting geeft meer problemen. 6. d2 - d4 e5 x d4 7. c3 x d4 Lc5 - b6 8. e4 - e5 Pf6 - e8 9. Lel - g5 Pc6-e7 Een andere mogelijkheid is er niet. 10. Pbl-c3 c7-c6 11. d4-d5 h7-h6 Zwart mag pion d5 niet ne men: 11cxd5, 12. Pxd5, Lc5 13. b4, Lb6, en na 14. Pxe7 schaak, Kh8, 15. Pg6 schaak kan zwart de dame inle veren. 12. Lg5 xe7 13. d5 - d6 HEREN De heren speelden een matige wed strijd. Gouda scoorde in de eerste helft twee keer, uit een strafcomer en na een solo van een aanvaller. Vlak na rust scoorde Rob Lingeman uit een strafcomer een tegendoel punt. Een door Gouda genomen strafbal werd afgekeurd. Een vrij staande aanvaller van Gouda bracht de eindstand op 3-1. WSE WSE begon tegen Groeneweg de eer ste 5 minuten goed. Men hield de bal goed in de ploeg maar vooral in het daaropvolgende kwartier bleek Groe neweg veel agressiever en daar had WSE het erg moeilijk mee. Al na 10 minuten kwamen enkele Groeneweg spelers gevaarlijk door de WSÈ-ver- dediging heen maar in de afwerking faalde men nog. Maar niet voor lang want na 16 minuten was het wel raak, een hoge bal voor het WSE-doel werd fraai door Leon van Vliet inge kopt. WSE moest toen uit een ander vaatje gaan tappen wilde het kans maken op beter resultaat. Het spel verplaatste zich naar het middenveld en werd wat feller. Na een half uur kreeg WSE een ka- dootje van de veel fluitende en auto ritair leidende scheidsrechter. Een hoge bal van WSE kwam in het straf schopgebied van Groeneweg alwaar volgens de scheidsrechter hands werd gemaakt. Tot verbazing van ‘vriend en vijand’ legde hij de bal op de stip alwaar René Moons de gelijkmaker kon aantekenen. WSE putte hieruit moed en Groeneweg kwam wat meer onder druk te staan. Juist toen ieder een het fluitsignaal voor de rust ver wachtte gaf André Moons een listig balletje naar Pim Sluys, die zette en kele Groeneweg spelers en de keeper op het verkeerde been en maakte het fraaiste doelpunt van de wedstrijd, 2-1. FIETSCROSSE Op dinsdag 18 oktober werd in samen werking met deB.M.X. Gouda het offi cieuze kampioenschap fietscross van Waddinxveen georganiseerd. Ondanks de slechte weersomstandigheden na men er 100 kinderen deel aan dit kampi oenschap. Na eerst de mogelijkheid te hebben ge had om te trainen, werd er in verschil lende leeftijdscategoriën gestreden om de prijzen. Met een ervaring rijker en veel extra werk voor moeders wasauto maat, keerden de kinderen na een ge slaagde ochtend huiswaarts. Voor het ouder en kind zwemmen was wederom veel belangstelling. Niet min der dan 640 ouders en/of kinderen maakten hier gebruik van. Circus Spet ter, een spelletjesochtend voor de jeugd, werd bezocht door 220 kinderen. Met behulp van de leden van de Wad dinxveense Reddingsbrigade, werden alle speelse facetten die water in zich heeft benut, om de kinderen een ple'zie- rige ochtend aan te bieden. Een iets tegenvallende belangstelling was er voor het schoolwaterpolotour-, nooi voor het voortgezet onderwijs. De thuisblijvers kregen echter ongelijk, want de 7 aanwezige teams streden zeer fanatiek, doch ook zeer sportief, om de prijzen. Op zaterdagochtend tenslotte was de Waddinxveense Reddings Brigade aan wezig met een autocabine op de bodem van het bad. Zo’n 100 personen maak ten van de gelegenheid gebruik en wer den hierdoor een ervaring rijker. WADDINXVEEN Na het tweede en derde team van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV) heeft ook het eerste schaakteam zijn eerste competitiewedstrijd voor de Rotter damse Schaak Bond (RSB) gewon nen. Nadat, zoals eerder gemeld, tegen RSR/Ivoren Toren 1 de wed strijd bij een schijnbaar riante voor sprong van 4-1 voor WSV was afge broken, werd het toch nog even span nend. Van de 5 afgebroken partijen gingen er drie verloren: Kraan gaf op en Struijk en Van Deelen konden na hervatting ook geen remise meer uit het vuur slepen. Stand 4-4 dus. Toen Marcel de Haan zijn partij vrij vlot won, was gelijkspel verzekerd en hing de mogelijke winst af van W. van Oort. Deze stond na afbreken reeds gunstig, maar had met een zeer taaie tegenstander te kampen. Na 70 zet ten leek de partij opnieuw te moeten worden afgebroken, waarop Van Oort voorstelde de partij de laten ar bitreren. Nadat de Rotterdammers dit aanvankelijk aanvaard hadden, kwamen ze er later op terug en gaven de partij (terecht) gewonnen. Eind stand dus 6-4 voor WSV 1. Als rode draad liep door het program ma, het oefenen voor het C-diploma. Deze activiteit, georganiseerd door W.Z.C. De Gouwe in samenwerking met het badpersoneel, mocht zich ver heugen in een gemiddelde dagbelang- stelling van 180 kinderen. Aan het proefexamen deden 190 kinderen, waarvan er uiteindelijk 64 diploma gin gen zwemmen. Welgeteld 60 kinderen legden met goed gevolg het examen af en verdienden hiermee het C-diploma. WADDINXVEEN-ZONDAG Waddinxveen-Cabauw' (2-2) was een forse wedstrijd. Waddinxveen kwam in dit treffen al vrij spoedig aan de leiding toen Kees de Zwart een kans kreeg en deze uitstekend benutte; 1-0 Cabouw bleek allerminst uit het veld geslagen en wist voor de pauze de ge lijkmaker aan te laten tekenen: 1-1. Ook in de tweede helft waren de gas ten het eerst in de aanval en met suc ces: 1-2. Waddinxveen kwam daarna fel terug. Hans Koele benutte vlak voor de tijd een toegekende straf schop: 2-2. WADDINXVEEN - ZATERDAG Het op enkele plaatsen gewijzigde zaterdagteam van Waddinxveen trad met weinig succes aan tegen SPV, waarvan met 0-1 werd verloren. De Waddinxveners delfden dus in deze competitie voor de derde maal het onderspit na de ruime nederlagen te gen Rijnstreek en Gouda. Om het tij te keren had Waddinxveen Casper Heerma v. Voss uit het tweede elftal teruggehaald, waardoor libero Piet Monster werd geposteerd op de spits plaats. Ook Gijs Rupke bleek weer fit. Met goede verwachtingen werd daarom de wedstrijd aangevangen, doch na enkele minuten werd een foutje van Casper Heerma v. Voss re soluut door de Polsboekers afge straft: 0-1 De inmiddels herstelde Leo v.d. Berg kon hier weinig aan veranderen. Wad dinxveen zocht de aanval en wist bij vlagen de tegenstander te overklas sen, maar tot doelpunten kwam het echter niet, al had Piet Monster in een riante positie, de kans van zijn le ven. Waddinxveen speelde bijzonder goed, maar helaas bij het zestienme tergebied hield het op. De ruststand werd dan ook 0-1 en vol verwachting werd de tweede helft afgewacht. Ook nu wist Waddinxveen het spel tot zich te trekken en S.P.V. kon on der de constante druk weinig uitrich ten. Kansen konden niet uitblijven, maar het was niet aan Waddinxveen om deze te benutten. De mooiste kans ontstond toen Piet Monster met een gerichte kopbal Pieter Grooten- dorst in stelling bracht, maar ook hij faalde jammerlijk en de vrije bal ver dween over het doel. Het verzet van de Polsboekers werd grimmiger en het overwichwan Wad dinxveen leek zijn vruchten af te wer pen, maar de goedkeepende sluitpost van de S.P.V. ‘ers gaf geen krimp. Ge jaagd door het uitblijven van de ge lijkmaker beging aanvoerder Klaas v.d. Hoek een onschuldige overtre ding, maar helaas voor hem werd dit met een notering gehononeerd. De malaise werd nog groter, toen Gijs Rupke wegens vermeend praten te gen de scheidsrechter eveneens een notering kreeg. De druk van Waddinxveen werd nog groter, maar de voorhoede wist met de geboden kansen niet doelmatig om te springen. Na een grove over treding tegen Gijs Rupke werd SPVer Schilperoort het veld uitge zonden. Het oppermachtige Wad dinxveen wist echter zijn grote veld- overwicht niet uit te drukken in een doelpunt, waardoor de wedstrijd ver loren ging. Een pijnlijke nederlaag, maar gezien het vertoonde van de Waddinxveners mag verwacht wor den dat “na de regen de zonneschijn komt”. BE FAIR Be Fair, zaterdagmiddag half drie'in het Burgemeester Warnaarplantsoen tegen het aloude Xerxes uit Rotter dam, kon tegen het uit de tweede klasse komende DUNO in Den Haag maar moeilijk in het eigen spel ko men en dit gaf voor de rust een voor Be Fair-zijde teleurstellend spelbeeld te zien. De enige kans in de eerste helft kwam na een goede aanval tus sen Kees Verbree, Erik Plaisier, Aart Bos en weer Kees Verbree, die echter een slap schot losliet dat ook nog naast ging. Be Fair, dat vrij statisch speelde, heeft verder alleen DUNO van scoren af kunnen houden. De achterhoede had handenvol werk aan de gretige DUNO-aanvallers, vooral de beide backs Peter Konijn en Erik Plaisier hadden veel moeite met hun directe tegenstanders. Toch kreeg DUNO ook bijna geen scoringskansen door dat de superieure Wim Bron en de bovenalles uitkoppende Kees Verbree veel gevaar wisten te keren. Doordat Be Fair zoveel aandacht aan het verdedigen moest besteden kwam er van de opbouw weinig terecht. Jan van Rijn had veel moeite met de wei nige ruimte die hij kreeg, de hardwer kende Alfred de Jong en de stuwende Aart Bos konden de bal nauwelijks in de ploeg houden en doordat de aan- valsspitsen fanatiek op de huid wer den gezeten waren er bijna geen af- speelmogelijkheden. In de 30e minuut voorkwam een alert reagerende Goos van Vliet dat Be Fair op achterstand kwam. Een vliegend schot in de linkerbovenhoek kon hij echter met een flitsende be weging alsnog tot corner verwerken. In de laatste tien minuten voor rust moest Goos nog driemaal zijn kwali teiten aanspreken; hij deed dit per fect. In de 2e minuut naar rust was het echter raak. Jan van Rijn in het nauw gebracht trachtte al goochelend de bal weg te werken, dit mislukte. De DUNOspits kreeg de bal te pakken en schoot meteen in de hoek 1-0. Door dat DUNO deze voorsprong wilde be houden trok het zich meer terug. Hierdoor kreeg Be Fair eindelijk wat greep op de wedstrijd wat resulteerde in een aantal mogelijkheden. De cor- nerverhouding die 4-0 voor DUNO was ging naar 4-6, bovendien werd DUNO een strafschop bespaard nadat eerst René v.d. Wilk werd gevloerd en Walter Tiemessen die de in totaal goed keepende Kors van Tilburg nog wist te verschalken (6-4). schaak Dd8 x f6 Pg3 x fl b7 - b5 WADDINXVEEN Het waterpolozevental van De Gouwe heeft zaterdag in het eigen zwembad de derde competitiewedstrijd tegen het Arnhemse Neptu nes 1 met 10-11 verloren. Op die manier hebben de Waddinxveners in de eer ste klasse van de KNZB nog geen punt kunnen vergaren. De setstanden waren 4-1, 2-3, 3-3 en 1-4. Het waterpoloverlies komt voor het de rode lantaarn dra gende De Gouwe hard aan omdat dé Waddinxveners de hele wedstrijd ruim voor stonden, maar gefaald werd er in de allerlaatste seconde van de vierde periode. Het 2e team van De Gouwe moest aantreden tegen DZV/Martens 4 en wist een keurige 15-6 overwinning te behalen en staan bovenaan in hun competitie. De doelpunten werden gemaakt door: Eric van Leeuwen 5x, Jaco van Tol 3x, Kazik Czerwony, Eddy den Boon en Marco Kraak 2x en Niek de Leeuw lx. HOOG TEMPO De eerste periode begon het eerste waterpolozevental van De Gouwe te gen het Arnhemse Neptunes in zo’n hoog tempo dat de Neptunesploeg er geen hand tussen kon krijgen, wat zelfs de Neptunes-coach deed uitroe pen dat deze jongens sneller zijn dan menig ereklasser. Het ging ook goed; met de regelmaat van een klok wer den de doelpunten gescoord. Al in de tweede aanval wist Hans de Gruijl met een omhaal het doel te vinden. Door goed samenspel tussen Dirk Russner, Marc Faber en Eef Overdam wist laatstgenoemde er 2-0 van te maken. Gevolgd door een la- Deze maand staat er voor de liefheb bers ook nog een disco op het pro gramma, waarbij de WSE’ers ook an deren kunnen introduceren. De meis jes en dames,, die dit jaar voor het eerst in de oranje-zwarte kleuren van de club spelen, worden zoveel moge lijk bij de activiteiten van de WSE- jeugd betrokken. terbal van Marc Faber en een af standsschot van Leon van Beek en de stand was 4-0. Het tegendoelpunt kwam vlak voor tijd van de hand van Walter Tiemessen (4-1). In de tweede periode nam de Gouwe wat gas terug wat hen uiteindelijk fu nest is geworden, want hierdoor kwam de Neptunesploeg meer in bal bezit en hun routine en uitgekiende passes leidden er toe dat het verschil niet groter werd maar kleiner. Het werd 4-2 door een man meer situatie afgerond door Rik Toonen. De hier op volgende aanval van De Gouwe werd benut door Leon van Beek die zijn schot boven het hoofd van de keeper in het net zag belanden (5-2), De Gouwe kreeg een nummerieke meerderheid maar kon dit niet uit buiten. Dat deed Neptunes wel en via Johan Kers werd het 5-3. Hans Timmerman zorgde met zijn loepzuivere afstands schot weer voor enige ruimte (6-3) en de tussenstand aan het eind van de tweede periode werd bepaald door WADDINXVEEN - In de in deze rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen te behande len tweede partij van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV komen ‘ontwikkeling van stukken’ en ‘tijdnood’ aan de orde. Wedstrijdschaak wordt altijd gespeeld met bedenktijd- limiet, b.v. 35 zetten in 1 3/4 uur. Een speler, die slechts 33 zetten heeft gespeeld en zijn tijd heeft verbruikt, heeft on herroepelijk verloren. Tijdnood is dus een probleem, waar elke schaker terdege op moet letten. In deze partij bindt onze wed strijdleider Versluis met wit de strijd aan tegen ondergeteken de. 1. e2 - e4 2. Pgl - f3 3. Lfl - c4 4. 0 - 0 5. c2-c3 WADDINXVEEN - De aan de Her man Heijermanslaan wonende Wad dinxveense sportschoolhouder Bert den Edel is de hoogste dangraadhou- der van jiu-jitsu in Nederland gewor den. De Europees kampioen jiu jitsu mocht namelijk zondag in Amers foort na ruim drie kwartier zijn ca paciteiten op technisch en praktisch niveau te hebben getoond als eerste Nederlander deze Ille dan in ont vangst nemen. Bert den Edel nam deel aan daartoe voor het eerst in de Utrechtse stad afgenomen examens. veel vrijheid gegeven en staat letterlijk met zijn rug tegen de muur. Zijn stukken hebben geen goede velden door de op gerukte pionnen van wit, die zelf volop beweegruimte heeft. -- - Kg8 - h8 f7 - f6 f6 - f5 g6 - g5 Kh8-h7 Pe8 - g7 a7 - a5 Lb6-a7 Pg7 x h5 Ph5 x g3 Kxg6; 24 Ph4 schaak, Kh7 wint wit het paard met groot voordeel terug via de aanval op f5, vandaar deze combinatie. 24. Pg6 x f8 25. De2 - d3 26. Kgl x fl 27-Kfl - e2 Op dit moment heeft wit nog maar 2 minuten voor 8 zetten; zwart heeft nog genoeg tijd. Welke strategie moet zwart nu voeren: gewoon in eigen tempo doorspelen en wit de kans ge ven om in zijn tijd te denken, of het tempo opvoeren om wit geen rust te gunnen? Zwart kiest voor het laatste en dat blijkt tegen Versluit met zijn grote ervaring een vergissing te zijn. 27. 28. Pf3 - g5 schaak Het vlaggetje valt bijna, wit gooit alle op alles! 28. h6 x g5 29. Dd3 - h3 schaak Kh7 - g6 30. Tal - hl b5 - b4 schaak? Zwart kan zich beter bekom meren om het dreigende mat op h7. Maar alles speelt zich in een razend hoog tempo af. 31. Ke2-dl La7xf2? Zwart is door het dolle heen en ziet niets meer. 32. Lc2 x f5 schaak Ook wit is het spoor bijster en overziet mat in één 32. Df8 33. Dh3 - h7 schaakmat En met een zucht van verlich ting ontdekt Versluis dat hij ondanks het gemis van 2 lopers en een pion, de winst behaald heeft. Iedere schaker zal begrepen hebben, dat in de eerste afleve ring van ‘Schaak mee met WSV’ abusievelijk het woordje ‘plus’ th plaats van ‘schaak’ stond. De zetter (kennelijk geen schaker) beschikte niet over het gebruikelijke kruisje voor het schaak-teken. Na verdere ontwikkelingen bestaat het jiu-jitsu op dit moment uit een basissysteem aangevuld met allerlei handelingen met als doel, zich te be vrijden en verdedigen tegen aanval len van anderen en technieken te le ren om deze tegenstanders afdoende uit te schakelen of tot opgave van hun kwade bedoelingen te dwingen. Hierdoor is het jiu jitsu een uitste kende zelfverdedigingssport. Jiu-jitsu geeft de mens geestelijke rust en ze kerheid, maar daarbij tevens de plicht tot zelfbeheersing onder alle omstan digheden. Voor jiu jitsu is geen enke le spierontwikkeling of brute kracht vereist. Daarom is het niet alleen voor juni oren en senioren mannen geschikt maar ook een uitstekende zelfverde digingssport voor vrouwen en meis jes. Kalm overleg en vlugheid en vooral hersenwerk brengen de over winning en de zit niet in de vuist. Wie meer over deze betrouwbare ma nier van zelfverdediging wil weten, of wie een proefles wil meemaken belt de sportschool, van Bert den Edel (tel. 13659) of gaat naar de gymzaal van de openbare Jan Ligt- hartschool aan de Kerkstraat op woensdagavond van 19.30-20.30 uur. Bert den Edel geeft zelf les en infor matie. T.W/. WWW

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19