GEMEENTE WADDINXVEEN PCW over financiën Tweedaagse bazar De Gouwebloem D’66 over onderwijs CDA over werkgelegenheid Flut-festijn PvdA over voorlichting VVD over woningbouw Goedgekeurd Algemene beschouwing over begroting 1984 begonnen Fractievoorzitters gebruiken 40 velletjes papier voor commentaar TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN WERKGELEGENHEID MILIEUZAKEN DIVERSEN INZAMELINGEN VRIJWILLIGERSWERK VOLKSHUISVESTING SPREEKUREN OPENBARE ORDE BOUWVERGUNNINGEN WEEKBLAD VOOR WADÖINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 01820-16066 010-362244 het wo- AGENDA Opening. AGENDA armaturen i i en stichtingen waarin de gemeente vertegenwoordigd is. 4. Winkelvoorzieningen in de wijk Zuidplas. 5. Voet-/fietspad wijk Zuidplas - Bomenwijk. 6. Verder voorkomende zaken. 7. Rondvraag. Commissie voor de onderwijszaken. Woensdag 2 november 1983, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. een goede planning en een bescheiden opzet de kostengevolgen erg gering.” Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Instelling werkgroep ter vervaardiging Nota Werkgelegenheidsbeleid Burgemeester en wethouders hebben besloten een werkgroep in te stellen ter vervaardiging van de, aan de raad toegezegde, Nota Werkgelegenheidsbeleid. Deze werkgroep staat onder voorzitterschap van wethouder Kraaijestein en bestaat voorts uit een drietal ambtelijke vertegen woordigers en een vertegenwoordiger van het E.T.I. Vakaturebank Vrijwilligerswerk. Vakaturebank Vrijwilligerswerk Waddinxveen, gemeentehuis, Raadhuisplein 1afdeling Welzijnszaken, tel. 01828-14433, tst. 272. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Commissie voor de ruimtelijke ordening en woningbouw. Dinsdag 1 november 1983, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Loop der bevolking In de maand september verminderde het inwoner-aantal met 16 per sonen. Er staan thans 21.721 inwoners in het persoonsregister van Waddinxveen geregistreerd. Het inwoner-aantal is ten opzichte van 1 januari van dit jaar met 118 gedaald. Marktcommissie. Dinsdag 1 november 1983, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 5 oktober 1983. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Scholenbestand openbaar kleuter- en lager onderwijs. 5. Rekeningen 1981 en 1982 en begroting 1984 van de Schoolartsen en Logopedische Dienst - Kring Boskoop. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. ’’Vorig jaar hebben wij reeds onze zorg uitgesproken over het bestuur van het openbaar onderwijs. Deze zorg is het afgelopen jaar eerder toegenomen dan afgenomen. De ontwikkelingen bij het Hazeveld, de Leon van Gelderschool en ”Het CDA is van oordeel, dat de gehele politiek in Nederland zich niet kan en mag neerleggen bij een maatschappelij ke ontwikkeling, waarbij zinvolle ar beid wordt onthouden aan honderddui zenden mensen, zoals thans het geval is. Het is een politieke opgave om ook in Waddinxveen mee te werken aan het scheppen van zinvolle werkgelegenheid en een evenrediger verdeling daarvan over allen die willen en kunnen werken. Onze gemeentelijke mogelijkheden zijn echter niet ruim. Eerder hebben wij enkele bedrijven kunnen helpen, dit ka lenderjaar hebben we een werkgelegen- heidsfonds en een overlegstructuur ge schapen. Werkt die structuur effectief? De Nota werkgelegenheid ligt in het verschiet. Dit najaar? Welk concreet zicht hebt u thans op de vestiging van bedrijven in de Zuidplas en elders in ons dorp? Daarnaast is samenwerking van branchegenoten van fundamenteel be lang om te overleven, om publiek tot zich te trekken, ook van elders. Voor beelden terzake zijn de meubelbranche en de middenstand. Wat zijn inmiddels de zichtbare resultaten van de inspan ningen van het Gemeentebestuur? willen wij in commissieverband nader met u van gedachten wisselen. Om financiële gaten te voorkomen lijkt het ons nuttig te beschikken over een meerjarenbouwplan, waarin de aantal len woningen per categorie per jaar staan vermeld. Overigens blijven wij ook in de toe komst voorstanders van het inschakelen van plaatselijke bedrijven bij de bouw in de Zuidplas. De ontwikkelingen op het gebied van de winkel- en andere voorzieningen wachten wij gaarne af.” Spreekuur burgemeester, de heer C.M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. de Waddinxveense grenzen, grote zorgen an de tennishal, uitgebreide oeschouwin- blijdschap over de voortgang van de wo- Zaterdag 29 oktober zal in sporthal ‘de Sniep’, vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur, het jaarlijkse Flut-toemooi van de badmintonclub Florida worden gespeeld. Dit badmintontoernooi, waarvoor alle seniorleden zijn uitge nodigd, is niet bepaald een ‘wed- strijd-toemooi’. Op deze zaterdag kunnen alle Flori- da-senioren, of zij nu op dinsdag-, woensdag-, donderdagavond of zon dag spelen, elkaar op. een gezellige en sportieve manier ontmoeten. De ver deelsleutel voor het behalen van een ‘flut-prijs’ blijft tot het laatst toe ge heim. Deze speciale variant van een toer nooi staat onder leiding van de toer- nooi-commissie. De werkloosheid onder jongeren (t/m 26 jaar) vormt bijna de helft van de werkloosheid in onze gemeente. Via de vacaturebank kan wellicht enig soulaas geboden worden. De effectiviteit van deze activiteit laat te wensen over; ver betering is noodzakelijk door sneller en gerichter op de vraag in te spelen.” ”De fractie van de Partij van de Arbeid wil blijven wijzen naar het gezamenlijke beleidsprogramma waarin te lezen staat: ”Het gangbare beleid inzake in spraak in de diverse sectoren van beleid wordt voortgezet en uitgebouwd” (einde citaat). Onze fractie heeft wel het gevoel dat op dit terrein een behoorlijk beleid is ge voerd. Minder tevreden is zij over het gevoerde beleid t.a.v., wij citeren weer, het gezamenlijke beleidsprogramma 1982-1986. Een onderzoek naar moge lijkheid van uniforme inspraakverorde ning zal worden gedaan, (einde citaat). Spraken wij uit dat wij niet zo tevreden zijn over het gevoerde beleid, dan wil len wij wijzen op de algemene beschou wingen 1983 waarin wij ook aandrongen op een onderzoek naar een inspraakver ordening. Toen is het ontbreken van tijd als argument door het college van burgemeester en wethouders aange voerd. Maar wij gaan er vanuit dat tijd nood niet het argument kan blijven. Gaarne een visie van B. en W. hierop. Over de gemeentelijke rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen is onze fractie redelijk tevreden al blijven wij van mening dat voorlichting eigenlijk nog verder zou moeten gaan. Verder wil onze fractie aandringen op een onder zoek naar de mogelijkheden om het gemmeentesecretarie op de koopavond open te stellen voor de burgers om be paalde zaken af te wikkelen, waarvoor zij nu een vrije middag of ochtend moe ten opnemen. Naar onze mening zijn bij Ontwerp-beschikking hinderwetvergunning Ter secretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ligt vanaf 27 oktober 1983 tot 10 november 1983 elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maandagavonden ter inzage de ontwerp-vergunning met bijbehorende bescheiden voor de Hinderwetvergunning van Shell Nederland Verkoopmaatschap pij B.V., Hofplein 20 te Rotterdam voor het uitbreiden van de be staande inrichting aan de Henegouwerweg 26 met een verkooppunt van motorbrandstoffen met een LPG opslag van 20.000 liter. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht n.a.v. de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest kunnen tot 10 november 1983 tegen de ont werp-vergunning bij. burgemeester en wethouders van Waddinx veen gemotiveerde bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. ”Het valt niet te ontkennen dat onze ge meente dit jaar het voordeel aan haar kant heeft gehad. Bij de voorjaarsnota viel het totale financiële beeld mee en nu bij de aanbieding van de begroting kunnen we weer opmerken dat de wind ons niet tegen is, alhoewel we in de ver te de stormwind aan horen komen. Op het eerste gezicht zou men kunnen den ken dat de door de rijksoverheid ge voerde bezuinigingspolitiek aan onze deur is voorbij gegaan. Dat is echter niet zo. Doordat de voordelen de nadelen over treffen kan de begroting vrijwel sluitend worden aangeboden zonder dat nu al tot zeer forse ingrepen behoefde te worden overgegaan. Bij de begrotingsbehande ling van 1983 hadden we een somberder beeld dan ons nu wordt gepresenteerd. Met uw college zien wij de realiteit on-, der ogen en dienen we ons erop voor te bereiden dat er in het komend jaar on getwijfeld tegenvallers zullen komen en er gaten in de begroting zullen worden geslagen. Het zal dan ook naar onze verwachting moeilijk zijn deze gaten te dichten met een voorjaarsnota. Wij weten dat onze vrees ook in uw college leeft hetgeen er wellicht toe zal leiden dat enkele posten gestald zullen worden in par. 13.2.04., Omdat het vrijwel zeker is dat er bres sen geslagen zullen worden in deze fi nanciële verschansing, is het nauwelijks reëel om te spreken over een sluitende begroting. Al met al noodzaken deze gedachten ons uw college te verzoeken regelmatig de afwijkingen in uitgaven Commissie Openbare Werken en Bedrijven. Woensdag 2 november 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissies. Wijziging Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is, de door de gemeenteraad op 23 februari 1983 vastgestelde ’’Veror dening tot eerste wijziging van de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983”. Bij brief van 18 april 1983, nr. B 90691/14, hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bericht van ontvangst als bedoeld in ar tikel 198 van de Gemeentewet afgegeven. De wijziging van de Algemene Politieverordening treedt in werking op 29 oktober 1983. Waddinxveen, 26 oktober 1983. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. ”De werkzaamheden op het gebied van de ruimtelijke ordening gaan gestaag voort, zo kunnen wij concluderen. Het overzicht van de stand van zaken met betrekking tot de bestemmingsplannen is wat dat betreft duidelijk. Met voldoening hebben wij het afgelo pen jaar mogen constateren dat de ver koop van zogenaamde overhoekjes grond veelvuldig voorkomt. Dit past ge heel binnen het beleidsprogramma. Enige onwetendheid en ongerustheid bestaat bij ons over de mogelijke gevol gen voor het gemeentelij k ruimtelij k or- dening-beleid van het voornemen van de minister van VROM om het bouw- vergunningsbeleid sterk te vereenvou digen. Hoewel wij ons kunnen vinden in dereguleringsmaatregelen op dit gebied verontrust ons de ontwikkeling die thans reeds in gang gezet is en die leidt tot een chaos in de gemeente door de bouw van duiventillen met dakkapellen op tuinhuisjes omgeven door schuttin gen en pergola’s, hoe fraai en stevig de ze bouwsels ook kunnen zijn. Over de woningbouw kunnen wij tevre den zijn. Dankzij de bouw in de premie- o categorie kan de Zuidplas tot ontwik keling komen. Wij hopen dat voor 1984 voldoende contingenten verkregen kunnen wor den om de vaart erin te houden. Kunt u ons overigens informeren over de verkoopresultaten tot op dit mo ment? Krachtens het streekplan dient Waddinxveen te bouwen voor eigen na tuurlijke aanwas. Komt dit in de ver koop van de huizen ook tot uitdruk king? Is er een doorstroming te consta teren van huurwoningen in Waddinx veen naar de koopwoningen? Wij zijn het graag eens met uw zienswij ze dat alles moet worden gedaan om te voorkomen dat er financiële gaten in de exploitatie van het plan, vallen. Ten aan zien van de mogelijke ontwikkelingen (u verwacht de bouw van goedkope on gesubsidieerde huurwoningen op wo- ningwetkavels in de nabije toekomst) Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben aan het Nationaal Jeugdfonds vergunning verleend voor een collecte in de periode 31 oktober t/m 6 november dit jaar. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een duidelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. en inkomsten te signaleren en te analy seren en via de financiële commissie het beleid bij te stellen. Om alleen bij voor jaarsnota deze analyse te maken lijkt ons een te lange periode toe om eventu ele tegenvallers te verwerken. De waar schuwende vinger die door uw college in de aanbiedingsbrief wordt opgeheven om voor de komende jaren geen opti mistische verwachtingen te hebben ne men we serieus en is voor ons aanleiding om geen wensen in deze beschouwingen kenbaar te maken. In de aangeboden begroting is zelfs nog wat nieuw ’’be leid” meegenomen en zijn enkele aan vullende uitgavenposten opgevoerd. Wij kunnen ons grotendeels vinden in de aangegeven posten, hetgeen niet wil zeggen dat de ene post bij ons sympatie- ker overkomt dan de andere. Maar dat is geen reden om met amenderingen te komen, zeker niet nu wij vernomen hebben dat uw college de verhoging van de O.G.B. in nader beraad heeft geno men. Wij achten het zeer noodzakelijk dat de stijging van de collectieve lasten zo laag mogelijk blijven en daarom vin den wij de 3% verhoging van de O.G.B. te hoog. Met de verhoging van de overige tarie ven en belastingen hebben wij minder moeitp. Er zou een heleboel op te mer ken zijn over de financiële paragraaf van deze nota begrotingen. Wij doen dat echter niet. U hebt in de nota een evenwichtig en doordacht beleid omschrevendat in duidelijkheid weinig te wensen overlaat. Overal op ingaan maken beschouwingen onnodig te lang. Wij hebben wel wat vertrouwen in uw beleidsvisie en beleidshandelen. Uiter aard zijn er principiële en politieke ver schillen, deze hebben wij nooit ver bloemd. Immers omdat onze fractie haar politiekhandelen zoveel mogelijk wil richten op Gods wet zoals die ons in de Bijbel wordt voorgehouden kunnen wij ons in verschillende posten niet vin den. Dit betreft zeker het sotiaalk cul turele werk dat voor een groot deel onze instemming niet heeft. Bovendien wor den, naar onze mening, op dit terrein ook te weinig bezuinigingen doorge voerd. Doch dit zijn zaken die we reeds jaren lang hebben kenbaar gemaakt en we zullen dan ook genoodzaakt zijn te gen een aantal begrotingsposten te stemmen.” de Klaas de Vriesschool geven aan dat er bestuurlijk ingegrepen wordt nadat zich problemen hebben gemanifes teerd. Het wekt de indruk van een pas sief bestuur in plaats van een noodzake lijk anticiperend bestuur. Daardoor neemt dr aantrekkelijkheid van het openbaar onderwijs, waarvoor wij als gemeente verantwoordelijk zijn, af. Gaarne zullen wij vernemen wanneer wij de bijgestelde onderwijsnota tege moet kunnen zien. De ontwikkeling bij de Schoolbegelei dingsdienst vinden wij zorgelijk. Jaar in, jaar uit worden wij daar ook gecon fronteerd met financiële feiten achteraf. Wij kunnen ons niet aan de indruk ont rekken dat de SBD hoe langer hoe meer bezig is zichzelf in stand te houden en uit te breiden in plaats van tegemoet te ko men aan de behoefte. Men kreëert ogenschijnlijke behoefte. Indien een school daar geen gebruik van maakt, loopt het schoolhoofd en het team het risico als behoudend gekwalifiseerd te worden. Wij achten het noodzakelijk dat u een, wellicht anonieme, enquête houdt bij het onderwijsgevend person eel, over de behoefte aan individuele en systeembegeleiding, los van de diensten die de SBD aanbiedt. Overigens zouden wij gaarne geïnformeerd willen worden welke kosten er verbonden zijn aan het uittreden bij de Schoolbegeleidings dienst. Het bedrag dat wij thans jaar lijks ter beschikking stellen si dus zoda nig, dat daarvoor wellicht meer adequa te hulp ingehuurd kan worden. Boven dien is het niet te verkopen dat wij hier onderwijzend personeel moeten ont slaan, terwijl in ditzelfde jaar de person eelssterkte van de SBD toegenomen is. is een woning met bepaalde stichtingskosten waarvan de eerste eige- naar/bewoner in aanmerking kan komen voor een aanvullende bij drage op basis van zijn (lage) inkomen. De overige woningen, niet zijnde ’’beschutte sfeer”-woningen, waarvoor een bijdrage o.g.v. de oude regeling van 1975 is toegekend, komen dus niet voor premie- overdracht in aanmerking. De oude regeling van 1975 is inmiddels vervangen door een nieuwe: de ’’Beschikking geidfelijke steun eigen woningen 1979”. O.g.v. de ze regeling kan subsidie verkregen worden voor premie-koopwonin- gen in de categorieën A en B. O.g.v. de ’’Beschikking jaarlijkse bijdrage bestaande eigen wonin gen” is premie-overdracht mogelijk voor zowel A-, als B-woningen. Nadere informatie over de ’’Beschikking jaarlijkse bijdrage be staande eigen woningen” kan verkregen worden op het gemeente huis, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening. Wijziging Hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen; gelet op artikel 40 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne maken bekend dat zij de volgende vergunningen ingevolge de Hin derwet hebben gewijzigd: a. nr. 2517, d.d. 22 januari 1969 van Kaasunie F. M. van Tol/ Utrecht B.V. te Waddinxveen, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor onder grondse opslag en elektrische verpomping van motorbrandstof fen (superbenzine), gelegen aan de Henegouwerweg 9. De wijziging houdt in: aanvullende voorschriften tegen eventueel optreden van bodem verontreiniging door aardolieprodukten; b. nr. 6238, d.d. 26 juni 1975 van S. Bouma te Waddinxveen, voor het oprichten, in werking hebben en in werking houden van een installatie voor air-conditioning, gelegen aan de Groensvoorde 10. De wijziging houdt in: aanvullende voorschriften ter beperking van het door de installa tie geproduceerde geluidniveau; c. nr. 915, d.d. 2 februari 1977 van B.V. Trappenfabriek Van den Hondel te Waddinxveen, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een trappenfabriek gelegen aan de Maarten Schoutenstraat 2. De wijziging houdt het volgende in: t aanvullende voorschriften tegen eventueel optreden van bodem verontreiniging door aardolieprodukten. Nog steeds bouwvergunning nodig voor dakkapellen, duivenhokken, schuurtjes e.d. In de pers werd enige tijd geleden de indruk gewekt dat in het kader van de deregulering geen bouwvergunning meer nodig is voor dak kapellen, duivenhokken, schuurtjes e.d. Deze berichtgeving over de deregulering was nogal misleidend; on voldoende is duidelijk geworden dat het vooralsnog slechts om plan nen gaat om allerlei overheidsregels af te schaffen en dat deze plan nen eerst nog zorgvuldig bestudeerd zullen moeten worden op effect en consequenties. Daarna zal het parlement zich over de plannen uit moeten spreken. Tot het zover is, is voor het bouwen van dakkapellen, duivenhok ken, schuurtjes e.d. nog steeds vergunning nodig. Deze vergunning kan worden aangevraagd via de dienst Openbare Werken en Bedrij ven waar voorbedrukte aanvraagformulieren verkrijgbaar zijn. WADDINXVEEN - VVD-wet- houder mevrouw L.M. Ooster broek-Waagmeester opent vrij dagmiddag 4 november om drie uur de jaarlijkse bazar van de Stichting De Gouwebloem, die op die dag en zaterdag 5 no vember in het Anne-Frank-cen trum aan het Jan van Bijnepad wordt gehouden. De bazar, vrijdag 4 november geopend van 15.00-21.00 uur en zaterdag 5 november van 14.00-17.00 uur, wordt in hoofdzaak gehouden om de therapie en de traditionele uit gaansdag van de deelnemers aan het werk van De Gouwe bloem te bekostigen. Beschikking jaarlijkse bijdrage bestaande eigen woningen Op grond van de ’’Beschikking jaarlijkse bijdrage bestaande eigen woningen” is het mogelijk de jaarlijkse bijdrage, toegekend voor een premie-koopwoning, over te dragen op een tweede eigenaar/be- woner van de betreffende woning. Een aanvraag om in aanmerking te komen voor het overdragen van premie'moet door de tweede ei- genaar/bewoner binnen drie maanden na de datum waarop de wo ning in eigendom is overgegaan, bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Voor een aantal premiekoopwoningen is deze nieuwe regeling ech ter niet van toepassing. Tweede eigenaar/bewoner van woningen waarvoor namelijk een jaarlijkse bijdrage is toegekend op basis van de - inmiddels vervallen - ’’Beschikking geldelijke steun eigen wo ningen 1975” kunnen alleen voor premie-overdracht in aanmerking komen indien sprake is van een zgn. ’’beschutte sfeer”-woning. Dit Een exemplaar van elk der beschikkingen ligt voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening, ter inzage van 27 oktober 1983 tot 27 november 1983, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur op maan dagavonden. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingediend. Een beroepschrift kan tot 27 november 1983 bij de Kroon worden ingediend. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s- GRAVENHAGE. WADDINXVEEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft de volgende Waddinxveense besluiten goedgekeurd: krediet ombouwen openbare verlichting; krediet wijziging cv-installatie kleu terschool Pinkeltje; krediet aanschaffing schrijfmachine en dia-projector ten behoeve van de mr. A. de Roosschool; krediet wijziging cv-installatie kleu terschool De Goede Herder; aanschaffing enkele hulpmiddelen ten behoeve van de kleuterscholen De Morgenster en De Goede Herder; medewerking energiebesparende maatregelen in de kleuter- en lagere scholen van de Vereniging tot stich ting en instandhouding van Neder lands Hervormde Christelijke Scho len; diverse aanschaffingen ten behoeve van de Bethelschool en de Eben Haëzerschool; aanschaf leerlingensets en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Ge reformeerde School; bedrag ter uitvoering van de ge meentelijke Nota Gehandicaptenbe leid; krediet aanschaf van verbindings- en hulpverleningsmateriaal; reservering ten behoeve van voort zetting van de vacaturebank; wijziging cv-installatie Jan Ligthart- school en bijbehorend gymnastiek lokaal; krediet vervanging meubilair Klaas de Vriesschool; aanschaf boekjes ‘Geschiedenis van Waddinxveen’ ten behoeve van de schoolverlaters basis onderwijs; aanschaf begraaftoestel; kosten van het ‘dichtmaken’ van een open biologielokaal. verkoop aan de woningbouwverei- ging Waddinxveen van bouwgrond ge legen in het gebied van het bestem mingsplan Wijk Zuidplas 1980; 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen vorige vergadering (18 april 1983). 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Aantal kramen. 5. Verzoek om een vaste standplaats op de markt. 6. Vereenvoudiging van het wachtlijstsysteem/vaststellen van een nieuwe wachtlijst. 7. Verzoeken om een standplaats op de markt/plaatsing op de wachtlijst. 8. Marktgelden. 9. Controle op papieren en aanwezigheid van naamborden. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. WADDINXVEEN Felle kritiek van het CDA en andere fracties in de Waddinxveense gemeenteraad op het provinciale GS-stand- punt om te sleutelen aan de Waddinxveense grenzen, grote zorgen over het reilen en zeilen van de tennishal, uitgebreide beschouwin gen over de financiën en 1 ningbouw. Hiermee is dinsdagavond in de raad zaal van het Waddinxveense gemeen tehuis gestart met de algemene be schouwingen over de gemeentebe groting voor 1984. Vanmiddag (woensdag) zijn de beraadslagingen hierover voortgezet, terwijl de debat ten donderdag zullen worden afge sloten. De vijf in de Waddinxveense gemeenteraad vertegenwoordigde po litieke partijen hadden 40 dikbetikte velletjes papier nodig om hun wen sen, verlangens, kritiek en blijdschap tot uitdrukking te brengen. Uit de algemene beschouwingen van CDA, PvdA, VVD, PCW en D’66 lichtten we de volgende hoofdstuk jes: AGENDA 1. Vaststelling verslag van de vorige vergadering d.d. 4 oktober 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken: a. verkoop percelen grond aan de Sparrengaarde; b. persbericht Ministerie van V.R.O.M. inzake meerjarig woningbouwprogramma t/m 1980; c. stand van zaken isolatie woningbestand van de ningbouwverenigingen d. voortgang woningbouw. 3. Eventuele mededelingen inzake gemeenschappelijke regelingen

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3