T Rode Kruis-leden buurthuis W’veen-Nrd Bestuur van bibliotheek De Bonkelaar Keus onderwijs is voor PvdA Kleuterschool wordt Ouderwets goed cabaret in Lezers schrijven Eerste 158 nieuwe niet zo simpel zijn ingeschreven Eerste woningen Zuidplas volgende maand in gebruik wil uitbreiding Dak school geen plaats Vice-voorzitter en secretaris HA VO-Atheneum treden af PvdA-wethouder Waddinxveens nieuwste woonwijk A-zwemwedstrijd met één lid van De Gouwe Verbouwing dank zij forse subsidie van het KJF opent expositie in Gouds pand Kunstuitleen om te spelen M. Kraaijestein (PvdA) i M breiding verdeeld. ARIE SLINGER, voorzitter PvdA, afdeling W addinxveen Wingerd 205 4 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 te Waddinxveen behoort. WADDINXVEEN - Het Rode Kruis heeft in Waddinxveen de eer ste 158 nieuwe leden ingeschreven. Voor eind november wil de plaatselijke werkgroep die zich heeft belast met het uitbreiden van het ledenbestand de namen hebben van 750 Waddinxveners, een aantal dat overeenkomt met de “ouderdom” van de Waddinxveen se samenleving. De ledenwerfactie wordt gevoerd door de afdeling Gouda en Omstreken van het Rode Kruis, waartoe ook de gemeen- De leegstaande openbare kleuterschool Pinkelotje aan de Chr. Huijgenslaan, waarin nude buurthuizen van 't Ke telhuis en De Pionier ondergebracht zullen gaan worden. Dit voorjaar dacht de gemeente er de sinds vorig jaar ac tief zijnde Vacaturebank Vrijwilligerswerk Waddinxveèn onder te brengen. De raad stelde hiervoor f 4.500,- als bijdrage in de gebruikskosten beschikbaar. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). WADDINXVEEN - Aarzelingen uit VVD- en PCW-kring in de ge meenteraad omgftven de door het college van Burgemeester en Wethouders voorgestelde verbouwing van de voormalige kleu terschool Pinkelotje aan de C. Huygenslaan. In dit verbouwde pand zullen de buurtcentra ‘t Ketelhuis aan de Busken Fluëtlaan en de Pionier aan de Tollenslaan - beide van de Stichting Sociaal- Cultureel Werk Waddinxveen in oprichting - worden onderge bracht. Op die manier zal aan het totale wijkwerk in Waddinx- veen-Noord nieuwe inhoud worden gegeven. WADDINXVEEN De heer K.W.Th. van Soest, fractievoorzitter van de VVD in de Waddinxveense gemeenteraad en lid van het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek, heeft in een aantal raadscommissies laten weten dat het bibliotheekbestuur de voor keur geeft aan uitbreiding van de hoofdvestiging aan de Juliana van Stolberglaan boven een lokatie gecombineerd met woningen aan de Kerkweg-Oost, op de plek van het voormalige notarishuis. De VVD zelf is overigens over de noodzaak van bibliotheekuit- WADDINXVEEN - PCW-gemeenteraadslid J. Havenaar, die tijdens een kernwapendebat in de Waddinxveense raadzaal had betoogt dat op deze gevallen wereld nooit van vrede sprake zal zijn, en pas toor P.M. Olsthoom, die in zijn kerkblad Victorientje had betoogd dat als Jezus Christus nu op aarde rond zou gaan Hij actief lid zou zijn van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV), vormden vorige week woensdagavond in het sociaal-cultureel centrum De Bonke laar dankbare “mikpunten” voor de daar optredende cabaretgroep Dubbel Dwars. - I i. 4 Voorts zullen de deelnemende kun stenaars naast een werk dat via de B.K.R. is aangekocht ook een werk exposeren dat nog te koop is. Zij doen dit onder meer om aan te to nen dat er geen kwalitatief verschil in beide kategorieën aanwezig is, met andere woorden kunst maar geen B.K.R.- kunst bestaat. In de raadscommissie voor kunst en cultuur zei wethouder drs. M. Kraaij estein (PvdA) dat er al tekeningen be staan voor een eventuele sobere uit breiding van de hoofdvestiging aan de L.M. (VVD) dienst Fonds 136.575 WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week werd in zwembad ‘de Does’ in Leiderdorp de eerste seizoenwed- strijd gehouden voor A-klassers. Aan deze wedstrijd nam Gillian van den Berg als enige De Gouwe-lid deel op het onderdeel vlinderslag meisjes on der 12 jaar. Alle 700 Rode Kruisleden ontvangen een krant en een brief van de burge meester en de voorzitter van de le denwerfactie, de heer W.P. Quartero, met informatie over het Rode Kruis en met de vraag: Helpt U het Rode Kruis voor f. 10,-per jaar aan een nieuw lid? Het maken van het dak van de kleu terschool gaat f. 14.600,- kosten en van de lagere school f. 29.620 de into taal f. 44.220,- die nodig was al ruim 21 mille gereserveerd, zodat de rest kan worden gehaald uit het geldpotje dat ontstaan is door ver minderd energieverbruik op de open bare scholen. Deze A-wedstrijden worden, per leef tijdsklasse, gehouden in het kader van de Kringwinterkampioenschap- pen Gouwe-Rijnstreek. Op de 50 m. vlinderslag zwom Gillian voor het eerst beneden de veertig seconden (39.9) en verbeterde daarmee haar eigen clubrecord met 0.7 seconden! Op de 100 m. vlinderslag maakte zij een tijd van 1.34.5, hetgeen net iets uitkwam boven haar persoonlijke re cord. De totale tijd van 2.14.4 sec. was uiteindelijk goed voor een plaats bij de eerste vijftien. Het gebruik van het dak van de mr. A. de Roosschool als speelplaats kwam aan de orde in de raadscom missie voor de financiën. In de raadscommissie voor de onderwijs zaken vroeg mevrouw A. Vermeij (PvdA) zelfs om maatregelen ter voorkoming van het “daklopen”. In de raadscommissie voor welzijns zaken gaf de heer C. Dijkshoorn (CDA) te kennen dat als volgend jaar met de uitbreiding van de bibliotheek wordt begonnen de contributie zal moeten worden verhoogd, waarbij de jeugd wordt vrijgesteld. ‘Wellicht kan leengeld (per boek) worden ingesteid. De boete voor het niet tijdig terug brengen van boeken kan verhoogd worden. Dit kan de omloopsnelheid van de boeken verhogen’. De Goudse afdeling van het Rode Kruis bestaat 70 jaar en wil in bijna 7 weken tijd - tussen 15 oktober en 30 november - 70x70 nieuwe leden werven om het belangrijke werk van deze organisatie te kunnen voortzet ten: telefooncirkel, rolstoelvervoer, lectuurvoorziening, boottochten met de Henry Dunant en vakantieweken in vakantiehuizen. Het zijn allemaal taken-dicht-bij-huis die zonder de nieuwe leden onmogelijk kunnen worden uitgevoerd. na twee uur achter elkaar aan het woord was, en dat in hoog tempo, zonder één moment van verveling, trad daarbij o.a. op als organisator van welke demonstratie dan ook. Na de voorstelling kregen die leden van de cabaretgroep Dubbel 8c Dwars J ack Spijkerman (conference)Arie van der Wuld (zang, gitaar); Joop van Dijk (piano, zang) een welverdiend en uitbundig applaus en bloemen. ding de volgende bouwplannen: 61, 12 en 10 woningen te bouwen door Noorlander B.V. 12 woningen te bouwen door De Langen en Van den Berg B.V. 83 woningen in opdracht van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, te bouwen door Rehorst B.V. 222. woningen in opdracht van het AANMELDINGSKAARTEN Overigens wie niet gevraagd wordt lid te worden, kan zich altijd zelf opge ven door middel van aanmeldings- kaarten bij doktoren en apothekers, of door even te bellen met mevr. E. Kempkes-v.d. Hooft, Mozartlaan 85, tel. 14266. Om met burgemeester C.M. v.d. Lin den te spreken: “Uw jaarlijkse tientje is aan het Rode Kruis in ieder geval goed besteed!” Philips Pensioenfonds, te bouwen door Noorlander B.V. 2 cirkelflats, te bouwen door Re horst B.V. 46 woningen en 23 HVAT wo ningen, in opdracht van woning bouwvereniging Waddinxveen, te bouwen door Gebrs. Vink te Moor drecht. Deze voorstelling, ter voorbereiding van de zaterdag te houden grote an- tikernwapendemonstratie in Den Haag, trok honderd belangstellenden, zodat De Bonkelaar vol zat. Het werd dank zij het initiatief van de Vredes- werkgroep Waddinxveen (IKV, PSP, PPR, EVP, PvdA, Sociale Verdedi ging, Wereldwinkel) een ouderwets goede cabaretvoorstelling met een heel actueel programma. Uitstekend was vooral de parodie van Dubbel Dwars over de komst van de paus in Nederland. Bij de se lectie van de aanwezigen in het gro te Feyenoord-stadion voor het optre den van de paus blijven uiteindelijk alleen Gijsen Simonis en Van Agt over. Er was ook nog het optreden als blinde jongen, die door het spe len met vervuild zand in de zandbak in de tuin, nu niets meer kan zien. Ook het publiek werd diverse malen bij het optreden van Dubbel Dwars betrokken. Jack Spijkerman, die bij wijzen. Dat die motie, door de PvdA en D‘66 werd gesteund en niet door alle partijen moet iedereen in Wad dinxveen tot nadenken aansporen. Evenzeer tot nadenken stemt dat Van den Berg één voorbeeld (‘t Haze- veld) - en dan nog wel een verkeerd voorbeeld! - geeft om te bewijzen dat het minder goed gaat met het open baar onderwijs in Waddinxveen. Hij is blijkbaar het oude spreekwoord ver geten, waarin het heet dat één zwa luw nog geen zomer maakt. Als het al slecht zou gaan met het openbaar onderwijs in onze gemeen te, dan moet dat blijkbaar mede ver weten worden aan het CDA dat, zit tend in het college, zich zo onverhuld uitspreekt voor het bijzonder onder wijs en wat het openbaar onderwijs aangaat de handen in onschuld wil wassen. Was het niet diezelfde meneer Van den Berg die maanden geleden meen de de PvdA een lesje in democratie te moeten geven? Heb ik het mis als datzelfde CDA nu overweegt mensen als Scholten en Dijkman het zwijgen te moeten op leggen, omdat ze de partijlijn niet he lemaal volgen? Wie bijzonder doet meneer Van den Berg, zal in het openbaar daarover verantwoording moeten afleggen! Juliana van Stolberglaan, waarbij ook het verkeersveiligheidsaspect aan de orde is geweest. Over de definitieve vestigingsplaats van de bibliotheek wordt nog dit jaar een beslissing ge nomen. De lokaties Passage en Pette- plas (Esdoornlaan) zijn afgevallen omdat deze erg duur bleken te zijn. Wanneer de hoofdvestiging wordt verbouwd, maar ook als er sprake is van nieuwbouw aan de Kerkweg- Oost, dan komt de bibliotheekruimte in het Anne Frank-centrum leeg. Een suggestie om deze ruimte dan een kunst- en cultuurbestemming te ge ven noemde de PvdA-wethouder niet haalbaar. Bovendien zoekt het be stuur van de Stichting Dienstverle- ningscentrum Waddinxveen betalen de huurders voor die plek, aangezien anders een inkomstenderving van f 20.000,- ontstaat. Voorlichting en educatie geschieden o.a. door een twintigtal panelen met begeleidende teksten en een infor matieve katalogus, waarin thema’s aan bod komen als: de bestemming der aangekochte werken, opdracht- mogëlijkheden, de relatie B.K.R. - Kunstuitleen enz. V olgens wethouder mevrouw Oosterbroek-Waagmeester maakt de gemeentelijke Openbare werken en -Bedrijven hierover apart voor alle openbare scholen een rapport, aangezien ge meend wordt dat thans het punt be reikt is dat maatregelen getroffen dienen te worden. Aanvankelijk dacht de gemeente met een grote onderhoudsbeurt te kun nen volstaan, maar bij de inspectie is gebleken, dat in de plaats van een ge deeltelijk herstel van de dakbedek king een volledig herstel daarvan noodzakelijk is. Van buitgewoon on derhoud is derhalve geen sprake. De voorzitter van het Waddinxveense CDA, Gerrit van den Berg, schrijft in het CDA-bulletin van oktober - zie het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week - o.a. over het onderwijs. Het CDA kiest voor het bijzonder on derwijs! Zo simpel ligt het niet voor de PvdA. Onze partij heeft geen voorkeur voor openbaar of bijzonder onderwijs. Wel vinden socialisten dat de overheid, met name de gemeentelijke overheid, haar bestuurstaak van het openbaar onderwijs zeer serieus moet nemen. Elke partij, confessioneel of niet, be hoort haar verantwoordelijkheid voor goed openbaar onderwijs te dragen. Het beheren van het openbaar onder wijs vraagt van partijen dezelfde inzet als het besturen van bijv, de dienst openbare werken, van openbare nuts bedrijven, enzovoort. Als een politieke partij, zoals het CD A ten aanzien van het onderwijs doet, met twee maten meet wanneer het om de openbare zaak gaat, dan handelt zij in strijd met de geest van Erasmus, d.w.z. met de verdraag zaamheid. Het particulier initiatief is verantwoordelijk voor de bijzonde re school, de politieke partijen zijn het voor de openbare. De PvdA wil over deze zaak geen mis verstanden laten bestaan - en helpt ze zelfs uit de wereld zoals blijkt uit dit artikeltje - vandaar dat zij vond de Waddinxveense raad met een motie op zijn verantwoordelijkheid voor het openbaar onderwijs te moeten WADDINXVEEN - Het gemeentebe stuur gaat maatregelen treffen, die moeten voorkomen dat het dak van de openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd als speelplaats wordt gebruikt. Deze week legt de gemeen teraad f. 44.220,- op tafel om zowel het dak van de kleuterschool als van de lagere school te vernieuwen. Willemstein hun best te doen mark tende Waddinxveners voor f. 10,- lid te maken. Resultaat: 120 nieuwe lingen. Op vrijdag 21 oktober probeerden burgemeester C.M. van der Linden en Wethouder mevr. L.M. Ooster broek-Waagmeester hetzelfde: 38 nieuwe leden. Totaal: 158 nieuwe leden. De kop is er dus af! De volgen de aktie is: Leden werven leden. Om het dak van de openbare basis en kleuterschool mr. A. de Roos aan de Wingerd te herstellen is f. 44.220,- nodig. B. en W. hebben de deze week vergaderende gemeen teraad gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. De politieke aarzelingen om het ge meentelijk aandeel van f. 40.000,- in de verbouwing op tafel te leggen werden vooral verwoord in de raads commissie voor de financiën. Daar stelde de heer A. van Doom (PCW) dat een uitbreiding van accommo datie een uitbreiding van het plaat selijke sociaal-cultureel werk in houdt. “Ik acht dit een beleidswijzi ging, die volgens mij niet zonder meer verstandig is”, aldus het com missielid, dat meende dat in deze tijd zulke zaken zorgvuldig moeten worden bekeken. De boekwaarde van de nu lege kleuterschool is f. 250.000,-. tijd door uitbreiding van ‘t Ketelhuis alle activiteiten in de Vondelwijk weer in dat gebouw geconcentreerd zouden kunnen worden. ‘Mede op grond van planologische overwegingen (ook gelet op bezwa ren van omwonenden, redactie) heb ben wij bij nader inzien besloten af te zien van uitbreiding van ‘t Ketel huis’, aldus B. en W. Hierbij heeft ook een belangrijke rol gespeeld dat door de verbouw van de Klaas de Vriesschool ‘Pinkelotje’ niet langer voor het onderwijs aan met name buitenlandse kinderen, beschikbaar behoefde te zijn. Daar dit gebouw de bestemming openbare en bijzon dere doeleinden heeft en dus zonder planologische procedures voor de uitvoering van sociaal-culturele acti viteiten beschikbaar kan worden ge steld, leek dit B. en W. een betere mogelijkheid dan het aanvankelijke plan. Het bestuur van de stichting heeft ook zelf naar middelen gezocht om de voorgenomen verbetering van de huisvestingssituatie mede te kunnen financieren. Het is erin geslaagd een toezegging van het Koningin Juliana (KJF) te verkrijgen van f als tegemoetkoming in de investeringskosten Deze toezegging betrof de uitbreiding van ‘t Ketelhuis. Op verzoek van het stichtingsbestuur heeft het KJ F medegedeeld dat bedoeld bedrag ook kan worden aangewend voor de aan passing van de voormalige kleuter school Pinkelotje. Het KJF heeft aan de beschikbaarstelling van haar bij drage de voorwaarde verbonden dat ook de gemeente een bedrag beschik baar stelt. In dat verband stellen B. en W. de raad voor een eenmalig kre diet van f 40.000,- te voteren en dit bedrag ten laste van het reservepotje van de gemeente te brengen. Er wordt dus nog diep nagedacht en gediscussieerd voordat in de ge meenteraad besloten .wordt om uit de gemeentekas f. 40.000,- te ha- WADDINXVEEN - De Waddinx veense gemeenteraad gaat voorzien in de vacatures in de commissie van be stuur van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, want op 1 november van elk jaar treden drie le den van dit schoolbestuur en hun plaatsvervangers af volgens een be paald rooster. Per 1 november 1983 zijn aftredend de leden de heren E.T. Simon en H.P. Barth en mevrouw MAL Sirre-Nijkra- ke en de plaatsvervangende leden de heren JJ.W. Kempkes, D. van Ligten en A.P.N. Wallaart. Tussentijds tre den af de heren B. de Ruiter (plv. lid), W.H.J.M. Wientjens (lid), A.D.M. van Soest (plv. lid) en P.R. Brinkgreve (plv. lid). Wat opvalt is dat in het nieuwe HAVO-Atheneum- bestuur niet meer zullen terugkeren secretaris en D‘66-raadslid H.P. Barth en vice-voorzitter W.H.J.M. Wient jens. Ter vervulling van de vacatures zijn voorgedragen: Voor de Protestants- Christelijke sectie van de vereninging: lid: E.T. Simon (vacature E.T. Si mon); plv.lid: JJ.W. Kempkes (vaca ture JJ.W. Kempkes). Voor de Open bare sectie van de vereniging: lid: J. de Roode (vacature H.P. Barth); plv. lid: A.C. Kalkhoven-Rijnhart (vacatu re D. van Ligten); plv.lid: JJ. Kok (vacature B. de Ruiter). Voor de Kat holieke sectie van de vereniging: lid: M.M. Sirre-Nijkrake (vacature M.M. Van. Sirre-Nijkrake); plv.lid: A.P.N. Wal laart (vacature A.P.N. Wallaart); lid: H.H.A. Hage (vacature W.H.J.M. Wientjens); plv.lid: AAI. Meskers (vacature A.D.M. van Soest); plv.lid: C.Th. Vermeulen (vacature P.R. Brinkgreve). len om een in totaal f. 164.000,- kostende verbouwing van de leeg gekomen openbare kleuterschool Pin kelotje aan de Chr. Huygenslaan mo gelijk te maken. WADDINXVEEN Volgende maand zullen in Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidplas de eerste wonin gen opgeleverd gaan worden. De hier in mei officiëel door staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening gestarte woningbouw verloopt spoedig. In de wijk Zuidplas zijn thans in voorberei- Overigens legt de gemeente die een malige 40 mille pas op tafel als het Koningin Juliana Fonds de be loofde bijdrage in de verbouwings- kosten van f 136.575,- eveneens be schikbaar stelt. Omdat het aanpassen van Pinkelotje volgens een bereke ning van de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en Bedrijven f 164.000,- gaat kosten is er een kre- dietrestant van f 12.575,- maar be dacht moet worden dat de verbou- wingskosten zonder verlichting zijn, de inrichting en het eventueel vervan gen van de 14 jaar oude verwarmings ketel. De voormalige kleuterschool zal door de Stichting Sociaal-Cultu- reel Werk Waddinxveen voor f 18.000,— per jaar verhuurd worden, ‘t Ketelhuis en De Pionier zullen voortaan wijkactiviteiten gaan onder nemen voor heel Waddinxveen- Noord: Oranjewijk, Vondelwijk, Groenswaard 2 en Groenswaard 3. Reeds geruime tijd zijn B. en W. al in gesprek met het bestuur van de Stich ting Sociaal-Cultureel Werk Waddinx veen over de verbetering van de huis vestingssituatie van ‘t Ketelhuis’. In dertijd is als voorlopige voorziening de stichting in staat gesteld ‘De Pio nier’ aan de Tollenslaan te huren, in de verwachting dat na verloop van De expostitie duurt van 4 november tot en met 3 december en is voor ie dereen te bezichtigen donderdags van 10.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur, vrijdags en zaterdags van 10.00 - 17.00 uur. VREDESLIED In de pauze van hun optreden werd onder prima begeleiding van een aan tal jongeren op piano, viool, dwars fluit, basgitaar en electrische gitaar. Het inmiddels zeer bekende vredes lied met de tekst van Jules de Corte ingestudeerd. In zeer korte tijd hadden deze vijf meisjes en jongens dit lied goed on der de knie gekregen en onder be kwame leiding van Arthur Debussy werd enthousiast meegezongen. WEEKMARKTEN Waddinxveen-750 jaar oud- wil 750 nieuwe leden zien te krijgen. Op de weekmarkten van 14 en 21 oktober is dat al aardig gelukt. In de stand naast de Rabobank stonden naast de leden van de ledenwerfwerkgroep op vrijdag 14 oktober oud-wethouder S.Pille en MAVO-LBO-directeur J. WADDINXVEEN - Waddinxveens PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein die kunst en cultuur in zijn porte feuille heeft zitten, opent donderdag avond 3 november om acht uur een voorlichtingstentoonstelling met werken van kunstenaars uit Gouda en omgeving - die gebruik maken van de Beeldende Kunstenaars Rehling (BKR) - in het gebouw van de Kunst uitleen aan de Raam 212 in Gouda. Voorafgaand zal beeldhouwster Son ja Meyer een korte inleiding houden. De expositie onder het motto “Laat zien die kunst” wordt in de maand november gehouden door de beroeps vereniging van beeldende kunstenaars (BBK) gewest Midden-Holland en de Kunstuitleen Regio Gouda. De ten toonstelling draagt een voorlichtend en educatief karakter.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9