Gouden Kans De hoogste lof. actie start vrijdag Dansavond in Hazerswoude Fotogroep op macro-toer Actie Bosgouw Ruiters afgerond Roddelpraatjes duperen winkeliers Boskoper reinigt gebouwen I - Zomaar een kadootje? 4 i K -f, j 1 Ns 2 NOVEMBER 1983 Commissaris opent vrijdag ’t Gouwecentrum Van Dijk uit Gouda opent in het Protest tegen verdwijnen RHSTL Boskoper Van Heijningen als Rick’s I Het laat zich wensen dat de zegswij ze „wat goed is komt snel” niet van toepassing op het winkelcentrum. Gedurende een periode van zeker tien jaar is veelvuldig gedebatteerd voordat de eerste plannen op papier kwamen. Aan die plannen is daarna nog flink gesleuteld om één en ander in te kunnen passen in de beschikba- Zoals opgemerkt: in feite komt maar één Boskoopse ondernemer in ’t Gouwecentrum. Alle overigen van buitenaf. Het bekend worden hier van heeft in januari van dit jaar nogal wat kwaad bloed gezet bij de Bos koopse ondernemers die zich gepas- haald op woensdag 2 november van 20.00-21.00 uur in de showroom van garage De Pater aan de Linnaeus- weg. GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Tel. 01828-12620 Onderwijskundig De enige die met echte argumenten de raad probeerde af te houden van dit CDA-initiatief, was G. Houter man (PSP/PPR). „Het klinkt waar- schijnlijkt wat cru, maar van een functieverlies voor Boskoop is geen enkele sprake. Invulling Bij de invulling van het centrum is één Boskoopse ondernemer in de seerd voelden. Dit ondanks het feit dat veel Boskoopse gegadigden zich terugtrokken toen de huurprijzen bekend werden en men bevreesd werd, met het oog op de dalende verkoopcijfers, dat niet op te kunnen brengen. Nu, bijna een jaar later, zijn optimistischer geluiden te beluiste ren. Vele ondernemers zijn ervan overtuigd dat door het centrum en de herinrichting van dit deel van de dorpskern, het winkelgebied zoveel aan aantrekkelijkheid heeft gewon nen dat de wekelijkse koopkarava- nen naar plaatsen buiten Boskoop, voor een deel nu binnen het dorp ge houden kunnen worden. ging met paarden en pony’s aan deel nam. Inzet bij de loterij was een prijzen pakket dat er niet om loog. De hoofdprijs, een Renault 5, is gevallen op lot nummer 09242. De tweede prijs, een videorecorder, viel op lot nummer 11949 en de derde prijs, een surfplank, op lot nummer Ï131Ó. In totaal zijn er 37 loten getrokken die voor prijzen in aanmerking komen. Deze prijzen kunnen worden afge- BOSKOOP Middels een ruiterfes- tijn en de trekking door notaris A.J. Hoogenraad is de actie, door de Bos gouw Ruiters opgezet om grond aan de Spoelwijksedijk te kunnen kopen, zaterdag afgerond. Men trof daarbij uiterst gunstig weer waardoor vele belangstellenden zich naar de mane ge lieten lokken. Daar gaven ruiters en amazones demonstraties van 10.00 tot 16.00 uur, afgerond met een parade waar vrijwel de hele vereni- bouw en de totstandkoming van de plannen is steeds overleg geweest met de gemeente (begeleidingscom missie winkelcentrum) en de Bos koopse ondernemers. Het ontwerp is van de Waddinxveense architect Roggeveen BV. De RHSTL dreigt uit Boskoop te verdwijnen omdat minister Deetman op 13 september de nota „schaalver groting, taakverdeling en concentra tie in het hoger beroepsonderwijs” aan de Tweede Kamer heeft aange boden. Deze nota bevat onder ande re de bepaling dat op een school voor Hoger Beroepsonderwijs (HBO) minimaal 600 studenten aan wezig moeten zijn. De RHSTL heeft slechts 375 studenten, zodat er ge zocht moet worden in de richting van een fusie of verplaatsing. En aangezien een fusie haast onmogelijk is, zal de RHSTL uit Boskoop weg moeten. Omdat het bestaan van de RHSTL zodanig is verweven met de struc tuur van de Boskoopse gemeen schap, is het CDA met een initiatief voorstel gekomen om de minister met klem te wijzen op het belang van deze opleiding voor Boskoop. L. ’t Hart (PVdA/D’66) noemde het CDA-initiatief „uitstekend”, maar had enige bezwaren tegpn enkele ar gumenten. Daarom kwam hij met een resolutie (een nieuwigheidje in de Boskoopse politiek, want meestal spreekt men van een amendement). Om het behoud van de RHSTL op een zo’n adequaat en krachtig moge lijke manier te verwezenlijken, wilde ’t Hart een brief opstellen zoals be doeld in het CDA-initiatief, waarbij dan gewezen dient te worden op het functieverlies dat Boskoop als natio naal en internationaal boomkweke- rijcentrum zou lijden als de RHSTL onverhoopt uit Boskoop zou ver dwijnen. De RHSTL heeft helemaal niets met Boskoop te maken. De studenten hebben geen sjoege van de Boskoop se handel. Ook betekent het eventu ele verdwijnen geen enkele inbreuk op de Boskoopse gemeenschap”, stelde Houterman. Hij schetste ver volgens in het kort hoe de RHSTL in Boskoop terecht was gekomen. Via een applicatiecursus, de HOTA, de HT-cursus tot uiteindelijk de RHSTL, die in begin ’73 een sterke toeloop kreeg. Houterman merkte op dat de verplaatsing van de RHSTL uit onderwijskundig oog punt allerlei voordelen heeft. Hij haalde daarbij ook de directeur van de RHSTL, Ir. A.P. van de Hoek aan, die in de GK van 21 september zei dat hij „zeker niet afwijzend te genover de plannen van de minister staat”. Houterman meende ook te weten dat de studenten van de RHSTL eenzelfde mening over deze ver plaatsing hadden. Volgens het PSP/PPR-raadslid waren er slechts enkele nadelen op te noe men, zoals de hoge kosten bij de ver plaatsing en het vervallen van de taak van studentenhuisvesting, ter wijl hij ook enige consequenties zag voor het onderwijzend personeel. „Maar het onderwijskundig aspect dient voorop te staan”, aldus Hou terman, die de verdwijning van de RHSTL geen ernstige inbreuk op-de Boskoopse gemeenschap vond. Houterman kreeg echter geen mede standers voor zijn visie, als stemde W. M. Schouten (VVD) om niet ge heel duidelijke reden ook tegen het CDA-initiatief. 13 raadsleden kon den zich dus wel in deze actie vin den. In de eerstvolgende raadsverga dering zal de te sturen brief bespro ken worden. Van Dijk uit Gouda opent in het cen trum zijn 15de groenten winkel in deze regio. Dankzij een gestaag uitbrei dend aantal filialen en een centrale inkoop en opslag (in Moerkapelle) kan Van Dijk de zaken aanpakken zoals een grootwinkelbedrijf dat doet en de prijzen op laag niveau houden. Nummer vijf wordt een delicatessen winkel van V.d. Wal uit Waddinx- veen. Cleaningservice aan de slag bij een met verf besmeurde muur. prijzen gevallen. Schildersbedrijf Romijn pakte iets nieuws aan en start in ’t Gouwecentrum een Deco- rette-vestiging. Romijn is de 120-ste Decorette-vestiging in Nederland en gaat een compleet pakket bieden op het gebied van eigentijdse interieur- aankleding met op elkaar afgestem de tinten. Supermarkt A. H. verlaat het oude pand in de Burgemeester Colijn- straat en vestigt zich eveneens in het winkelcentrum. De firma V.d. Linde neemt de oude A. H. winkel over. Een vestiging van Blokker BV is nummer drie. De firma Blokker opent daarmee in Boskoop de 230ste vestiging. Het gevarieerde sortiment van Blokker behoeft nauwelijks toe lichting. Overheidsbeleid Interessant was de door ’t Hart ver kondigde visie dat de raad hiermee niet bezig was een oordeel te vellen over het overheidsbeleid, maar dat men enkel keek naarde gevolgen die de uitvoering van deze nota van Deetman voor Boskoop zou hebben. L. ’t Hart toonde zich overigens wel verheugd over het feit dat de CDA- fractie in dit geval van mening was dat zij zich moest verzetten tegen landelijk genomen besluiten. CDA-fractievoorzitter T. Trouw borst doorzag het slimme woorden spelletje van ’t Hart onmiddellijk en reageerde dan ook prompt: „Dit ini tiatief betekent niet dat wij als CDA- fractie kritiek uitoefenen op de rijks overheid, maar wij handelen vanuit een stuk verantwoordelijkheid voor de Boskoopse gemeenschap. Hoewel ik pessimistisch ben over de afloop, moeten we proberen er het maxima le uit te halen wat erin zit. De relatie H BO en M BO is er name lijk heel duidelijk en als het één ver dwijnt, dan loopt de ander die kans ook”. BOSKOOP Vrijdag 4 november a.s., om 10.30 uur, zal Mr. M. Vro lijk, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, het nieuwe winkelcen trum openen. Dit woon en winkelcen trum ligt aan de Gouwe en in het cen trum en is derhalve al gedoopt tot ’t Gouwecentrum. Na de openingshande ling wordt het officiële programma voorgezet in het gemeentehuis. re ruimte die ontstond na het ver dwijnen van eep schoolgebouw en woningen aan de Burgemeester Co- lijnstraat. Daarbij mag ook de her inrichting van de Kerkstraat niet ver geten worden. Door de onlangs aan gebrachte sierbestrating vormen Kerkstraat en Burgemeester Colijn- straat meer dan ooit een eenheid. Het winkelcentrum, met daarbij 48 woningen van uiteenlopende types, is er niet snel gekomen. Maar de uitein- delijke vormgeving mag gezien wor den. Kok Beheer BV in Gouda be hartigt de belangen van de opdracht gever, de Stichting Bedrijfspensioen fonds voor de Metaalindustrie in Den Haag. De bouw is gerealiseerd door Bouw-en Handelsmaatschappij Ouwe Gouwe BV in Gouda. Bij de BOSKOOP De gemeenteraad heeft bijna unaniem besloten om te proberen de Rijks Hogere School voor Tuin- en Landschapsinrichting (RHSTL) voor Boskoop te behouden. Er zullen daarom brieven gestuurd worden naar de verantwoordelijke ministers, de vaste kamercommissie voor onderwijs en de Tweede Kamer van de Staten Generaal, waarbij gewezen zal worden op „het functieverlies dat Boskoop als nationaal en internationaal boomkwekerijcentrum zal lijden” als de RHSTL onverhoopt uit de gemeente Boskoop zal verdwijnen. Hoewel vele raadsleden pessi mistisch zijn over het slagen van deze actie, wilde de gemeenteraad er toch toe overgaan om, zoals T. Trouwborst (CDA) het onder woorden bracht: „Het maxi male eruit te halen en te zorgen dat straks het één (RMTS) niet met het ander (RHSTL) verdwijnt”. BOSKOOP Vrijdag 4 november a.s. gaat de traditionele Gouden Kans actie, die de Ondernemersver eniging Boskoop jaarlijks organi seert rond St. Nicolaas, weer uit de startblokken. Bij iedere bestede 2,50 gulden ontvangt de klant een Gouden Kans bon. Deelnemers aan de actie zijn herkenbaar aan een raambiljet. Er zijn vier trekkingen, op 14, 21 en 28 november en de laat ste trekking is op 6 december. Nade re gegevens over de prijsuitreikingen (op vier achtereenvojgende vrijdag avonden) worden nog bekend ge maakt. Alle bonnen blijven geldig tot de laatste loting, dus na een trekking de bonnen bewaren. Voor deze actie is een prijzenpakket met een waarde van 10.000 gulden beschikbaar. Hoofdprijzen bestaan uit een bedrag van 250 gulden aan waardebonnen. St. Nicolaas zal dit jaar arriveren op zaterdag 19 novem ber per stoomboot. De Boskoopse middenstand heeft in belangrijke mate bijgedragen aan dit prijzenpakket, middels schenkingen en kortingen. BOSKOOP Het bekladden van al dan niet openbare gebouwen neemt steeds meer toe. Hoewel dit verschijnsel vooral in de grote steden verontrustende vormen begint aan te nemen ontkomt ook Boskoop er niet aan. Onlangs werden de St. Josephschool en de openbare bibliotheek met leu zen bekladderd. Vorige week is de boel weer schoongemaakt door een Boskoops bedrijf, Rick’s Cleaning service. Behalve het reinigen van ge vels restaureert dit bedrijf ook oude gevels, worden voegen vernieuwd of op gevels een coatinglaag aange bracht waarop verf niet hecht. Drij vende kracht achter het bedrijfje is de Boskoper Van Heijningen die komt uit het metsel- en het restaura tievak en een bedrijfje oprichtte. Lang is dat nog niet. „Maar ik heb handen vol werk”, zegt Van Heijnin gen. Vooral in Den Haag en Scheve- ningen kunnen de gemeentelijke rei- nigingsploegen het werk niet aan zo dat hulp wordt ingeroepen van parti culiere bedrijven. Van Heijningen gebruikt voor het verwijderen van ongewenst kladderwerk chemicaliën en een hoge druk spuit van 110 at- BOSKOOP Dat Boskoop een dorp is en het voorlopig nog wel zal blijven is te merken aan de roddel- machine die van tijd tot tijd verbluf fende staaltjes aan kwaadsprekerij laat zien. Sinds enkele weken zijn er praatjes in omloop over faillisse menten van winkeliers in het gebied Bootstraat en Dorpsstraat. Praatjes die overigens geheel uit de lucht zijn gegrepen en, naar men vermoedt, met opzet in de roulatie zijn ge bracht, mogelijk verband houdende met de komst van het nieuwe winkel centrum in de Burgemeester Colijn- straat. Hoe het ook zij, de betreffende win keliers zijn er helemaal niet gelukkig mee. Het kan niet anders of de klets praatjes richten schade aan, hoewel die niet valt te meten. Speelgoedwinkelier V.d. Bas beaamt dat: „Die praatjes zijn in omloop gebracht en dat is erg jammer. Er is niets aan de hand. Radiowinkelier Van Hoff in de Boot straat was door klanten ook al bena derd met de vraag wanneer het zover was. „Men wist zelfs al te vertellen wie z’n pand had verkocht,” merkt Van Hoff droog op. „Ik zou graag willen weten wie die praatjes heeft aangezwengeld want we merken het wel.” „De mensen roddelen teveel”, is het commentaar van bakkerij Verlaan. „Het is absoluut niet waar. Wij zou den per 1 november al op de fles zijn en anderen ook.” Het commentaar van groentenwin kel De Bascule: „Ik kan hier zo nij dig om worden. De mensen blijven weg. Jullie gaan toch failliet heb ik al horen zeggen. We gaan gewoon door hoor, er is niets aan de hand.” Boekhandelaar Van Geest tenslotte: „Allemaal onzin. Zoiets moet je doodzwijgen. Ik ben er volkomen ongevoelig voor. Mij gaat het rede lijk tot goed en ik trek me er niets van aan al zijn het toch nare dingen als winkeliers er iets van gaan merken.” BOSKOOP Macrofotografie is fo tograferen op zeer korte afstand. Er zijn leden van de Fotogroep Bos koop die zich hiermee bezig houden. Resultaten van deze vorm van foto grafie zullen te zien zijn tijdens de clubavond van woensdag 2 novem ber waarvoor een spreker is uitgeno digd. Macrofotografie betekent het af beelden van objecten op ware groot te. Dat vraagt tussenringen of een balgapparaat. Daar de scheiptediep- te bij macro zeer gering is zullen kleine diafragma’s worden gebruikt wat weer leidt tot langere sluitertij den. Een statief is dan een handig hulpmiddel als ook flitslicht. Dit werk is bijzonder animerend en geeft al snel mooie resultaten. Bloemen vormen bijvoorbeeld een dankbaar onderwerp. Geïnteresseerden kunnen zich in verbinding stellen met Rinus Holler- mann, Voorofscheweg 162, tel. 7043. HAZERSWOUDE De stichting danscomité Hazerswoude organi seert op zaterdag 5 november een dansavond met medewerking van de groep Big Deal. Plaats van handeling is het Michelshuis in Hazerswoude- dorp. Aanvang 20.00 uur, toegang 8 gulden. Onze wereld is momenteel in wezen niet meer dan een illusie - een masker over het naakte gezicht van een chaos. Zij begint te lijken op het beeld dat de bijbel in Jesaja geeft: zie de Heere ontledigt en verwoest de aarde, keert haar ondersteboven en verstrooit haar inwoners. Allerwegen heeft men God uit z’n leven weg gedacht, waardoor de oordelen Gods niet kunnen uitblijven. In Open baring 8 lezen we dat het zevende of laatste zegel van de boekrol van Gods raad geopend wordt. Er komt stilte in de hemel van een half uur lang. De hemel zwijgt van ontroering en eerbied om Gods oordelen die over de aarde zullen gaan. Alles haast zich naar het einde. God heeft haast! De wereld die zonder God leeft, gaat met al haar begeerlijkheden voorbij... Aan wie zal God in Zijn oordelen voorbij kunnen gaan? Aan allen die Jezus Christus door het geloof toebehoren. Zij zijn net als andere wereldlingen, zondige mensen maar hun zonden zijn weggedaan door het reinigende en verzoenende bloed van Christus, door het geloof. En waar komen ze vandaan? Uit alle volken, stammen, natiën en talen. Het geeft niet van welk ras, welke kleur en kerkelijke modaliteit... ook niet van welke aard... In al hun verscheidenheid hebben ze één ding gemeen, n.l. het één zijn in Christus. Wat doet deze gemeenschap? Zij bidt, zowel via de enkeling op een of ander zolderkamertje als via de gemeenschap in kerken of samenkomsten. En wat bidt zij? Zij bidt niet om wegneming van dreigend gevaar, om een luxe leventje hier, een gezond lichaam en veel comfort, maar zij bidt het volmaakte gebed dat Jezus Christus haar leerde bidden: O Vader die in de hemelen zijt, Uw Naam worde geheiligd. Uw Koninkrijk kome, Uw wil geschiede gelijk in de he mel alzo ook op de aarde... Zondige mensen kunnen niet bidden gelijk het be hoort, doch dit gebed wordt gemengd met de wierook, zelf bereid door Jezus, die Zijn eigen bloed gewijd heeft tot een offer, dat als een lieflijke reuk tot God opstijgt. en zo kan God genieten van dit gebed. Hij heeft hierop gewacht. Hij kan nu doorgaan naar het eind-doel... het scheppen van een nieuwe hemel en een nieu- weaarde... het nieuw maken van alle dingen. Zij krijgt de hoogste lof van Hem getuige hetgene wat Jezus zegt tot een der kleinste vroegere Aziatische ge meenten. Philadelphia: omdat gij Mij zijt blijven verwachten zal ook Ik u bewa ren voor de ure der verzoeking die over de hele aarde komen zal. God heeft haast! Ja, Ik kom spoedig, zegt de Here Jezus en de gemeente van Christus antwoordt hierop met Amen, kom, Here Jezus...! Gerrit van Bemmel Afsluitende parade van de Bosgouw Ruiters. mosfeer. Voor het reinigen van ge vels zijn uiteenlopende procedures, afhankelijk van het gebruikte goed je. Van Heijningen maakt ook mee dat men met tectyl op gevels spuit. Soms moet hij gritstralen gebruiken als verf door een poreuze steen of voeg wordt opgezogen. De St. Josephschool ziet er weer netjes uit. De kladderaars zijn be kend en mogen voor de kosten op draaien. Dat is niet het geval met de bibliotheek waar Rick’s Cleaningser vice gratis reinigde. Om zijn visite kaartje in Boskoop af te geven. Tweemaal de Burgemeester Colijn- straat. De foto boven toont de situa tie zoals die in maart 1980 nog was met woningen en de openbare K. W.- school die verhuisde naar de Populie- renhof Rechts dezelfde situatie in ok tober 1983.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15