Honderden Waddinxveners STERRENCONCERT IN WADDINXVEEN Muziekschool Waddinxveen Stokbrood j Vincent v. Gogh centraal op Alliance-avond Huwelijksfeest als voorstelling wil Big Band ƒ1.995,- RK nwr en Boskopers in Den Haag Werktheater in De Bonkelaar Initiatief van De Gouwe Sanghers Boskoop Expositie keramiek in D. J. Zwart bespeelt orgel in Brugkerk Het Echte Franse Hazerswoude Slapshot in Waddinxveen Napraten eo few Opgeheven -I 1 In zeven autobussen een hele lange dag onderweg 1 i er SPOEDCURSUS TYPEN In onze folder staat de Philips Videorecorder geprijsd voor 2.095,— Dit moet nog lager zijn voor bwpm i motmc LJ VR 2324/10 GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11-Tel. 12354 W inkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen o f WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 STERRENGALA Onder de Waddinxveense demonstranten die de bus namen bevond zich ook PvdA-fractievoorzitter M. Boere. (Foto: Kees Bakker). Elektro-technisch bureau DORPSTRAAT 33 WADDINXVEEN - TEL: 01828-12218 Steno-Typ-school ’’ARRIBA’’ vanaf 1970 biedt o.a. 3*4 maanden 395,— j ca. 30 lessen, incl. huur machine blind typen met 10 vingers systeem SCHOEVERS Diploma van de Associatie SMK Tesselschadelaan 15-13 tel.:0 1828 - 13038 Waddinxveen xfE*-. 4 ul de votre Vrai Boulanger* g de vele honderden Boskopers gelijk mee aan gehouden. WADDINXVEEN - Ingesteld op de toneelvoorstelling Het Gebroed door twee acteurs van het Amsterdams Werktheater, Frank en René Groothof, kwam ik vorige week vrijdag naar het sociaal-cultureel cen trum De Bonkelaar. Groot was mijn verbazing toen ik daar uitgenodigd bleek te zijn op het 40-jarig huwelijksfeest van een mij onbekend echt paar. Alles was in stijl: gastenboek, slingers, chips, bloemen, live muziek en twee stemmingmakende gastheren: de zoons (Het Gebroed) die het feest hadden georganiseerd en ook de belangrijkste ’’sketch” voor hun re- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxveense Ontmoetings kerk aan de Groensvoorde is vrijdagavond 18 november om acht uur weer de lokatie van een door het streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers uit Boskoop, dat wordt geleid door dirigent Aad Vos, te houden sterrenconcert. Te zien en te horen zullen er zijn Jan Derksen, Margaret Roest, Ton Thissen, Charles van Tassel en Hans Broekman. De van radio en televisie bekende Jan Derksen is te zien en te horen in de Waddinxveense Ontmoetingskerk op op vrijdagavond 18 november. Een andere smaakmaakster tijdens het Die Gouwe Sanghers-concert in Waddinxveen: de aankomend sopraan Margaret Roest. WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG - Voor de thuisblijvers waren ze zaterdag niet op de televisie te zien en ook op de vele foto’s in de dagbladen van maandag kwamen we ze niet tegen, maar toch bevonden ze zich op de laatste zaterdag van oktober onder meer dan een half miljoen mensen die in Den Haag pro testeerden tegen de plaatsing van nieuwe kernwapens in Europa: 1 en Waddinxveners. Ze deden wel de- de grootste demonstratie die ooit in Nederland is In Boskoop ontstond rond het middaguur zaterdag een hele drukte rond de hoofdvestiging van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, want af gesproken was - zonder dat de rijkspolitie dat wist - dat de langs deze vesti ging komende bussen uit heel het land daar zouden komen tanken. .zf 4 i i Av Drukte bij het instappen in één van de zeven bussen die zich in Waddinx veen bij het winkelctrum Groensvoorde hadden verzameld. Tevoren waren de Boskopers al ingestapt en voor het verzamelen naar Waddinxveen gere den. (Foto: Cees Bakker). I j s. - w - life W T '"Gó f Kom gezellig naar het r 1 18 november a.s. Ontmoetingskerk, W'veen Kaarten f 15,— p.p. bij: Sig. mag. Verkleij, 8.C. straat. Boskoop Vivo Boskoop en Waddinxveen Ass. Kant. v. Barlingen, Gouwestraat, Boskoop Dhr. Toebak, Chopinlaan 22, W'veen, tel.: 01727-14509 Mulder, Herenmode, Passage, Waddinxveen, tel. 01828-12127, en bij de leden. VAN "DE GOUWE SANGHERS" om te lachen, maar ondertussen zijn woede cn teleurstelling duidelijk zicht baar. We zagen de oudste broer bluffen dat hij naar een feestje ging "met meis jes en zoenen en thuisbrengen” en we zagen hem in werkelijkheid op dat fees tje: verlegen, zielig in z’n eentje fanta serend. INGREDIËNTEN De ingrediënten voor het komende WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het leven en werk van de schilder Vincent van Gogh staat centraal op de dinsdag avond 8 november om kwart over acht in het Boskoopse hotel Neuf te houden avond van Alliance Fran§aise des Pays- Bas Boskoop/Waddinxveen. Over Vin cent van Gogh zal daar spreken Mada me Maïté Dubocquet. Haar woorden zullen met kleurendia’s worden onder streept. droom van beroemde zangers te zijn en steenrijk te worden en we werden, met de broers, ontnuchterd door een geïrri teerde vaderstem. En we werden terug gezet in onze eigen machteloze woede, wanneer we zondags bij te lang uitsla pen overspoeld werden met De geijkte verwijten, die iedere vader of moeder op dezelfde manier schijnt te verwoor den. Acteurs van het Werktheater kunnen uitstekend stemming maken en hilari teit verwekken, maar minstens zo goed zijn ze in serieuze momenten, waardoor vaak ontroerende scènes ontstaan. Ook het samenspelen met het publiek be heersten ze goed: het is een kunst om op het juiste moment weer op te houden, zodat men geen onveilig gevoel krijgt. Ik vond het een prima keus van muziek- en theaterwerkgroep De Spintol om Frank en René Groothof met dit pro gramma naar Waddinxveen te halen. Het was een avond met levend toneel van hoge kwaliteit. MARIANNE ROELEVELD er in het openbare Die Gouwe Sanghers is er dus op nieuw in geslaagd bekende sterren te contracteren om aan dit concert meer luister bij te zetten. Liefhebbers van de wat meer “serieuze” muziek kijken al bij voorbaat uit naar dit jaarlijks terugkerende evenement. De ervaring heeft geleerd dat een avond je uit bij Die Gouwe Sanghers zekere garanties biedt. HAZERSWOUDE - Van zaterdag 5 tot en met zondag 30 november ex poseren Dimf Kuipéri en Wil Wind horst keramiek en hindelooper schil derkunst in huize Driehof, Dorp straat 27 in Hazerswoude-Dorp. Da gelijks zal de tentoonstelling geopend zijn van 10.00 tot 22.00 uur. Dimf Kuipéri raakte gefascineerd door klei, volgde jarenlang boetseer- lessen maar voelde zich later meer aangetrokken tot de pottenbakkers technieken. Wil Windhorst geeft sinds drie jaar les in Hazerswoude. In Waddinxveen verzamelden zich za terdagmorgen kwart over tien zeven autobussen met demonstranten. Ge dacht werd toen dat de residentie in drie kwartier gehaald zou kunnen worden, maar dat viel tegen. De auto bussen kwamen bij Leidschendam in, een file terecht, zodat het twee uur zou duren voordat de Hoornbrug in Rijswijk gepasseerd zou kunnen worden. Tegen acht uur ‘s avonds waren de Boskopers en Waddinxve ners weer terug nadat ze meer dan 12 kilometer voetje voor voetje had den voortgeschuifeld in de herfst zon. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 4 november om half negen draait in het sociaal-cultureel centrum De Bonke laar in Waddinxveen de actiefilm Slaps hot. De toegangsprijs bedraagt vijf gul den. Slapshot, met in de hoofdrollen Paul Newman en Strother Martin, gaat over de ijshockeyclub ”de Charlestown Chiefs”. De coach Reg Dunlop, heeft het niet gemakkelijk, daar zijn ploeg constant verliest. Het gevaar dreigt dat het team zal worden ontbonden. geboren maar nu in Amsterdam wo nende bariton Charles van Tassel. Hij kreeg ook al bekendheid via de radio en wordt veel gevraagd als concert- en oratoriumzanger. Daarbij gevoegd Hans Broekman aan de vleu gel als ’s lands meest gevraagde bege- leidingspianist. Met dirigent Vos is het beeld dan compleet. KAARTEN Wie al eerder eenJsterrenconcert van het streekmannenkoor bij woonde, weet genoeg. Meer dan genoeg kwa liteit voor een bijzondere avond zijn voorhanden. Plaatsbewijzen a 15 gulden, zijn in de voorverkoop ver krijgbaar in Boskoop bij sigarenma gazijn Verkleij, Vivo Hagen, assuran tiekantoor Van Barlingen en bij de leden. In Waddinxveen bij de heer Toebak, Chopinlaan 22. concert zijn veelbelovend wie al eens de kans kreeg kennis te maken met Jan Derksen via radio of TV, krijgt kans die kennismaking te vernieuwen in Waddinxveen, en tevens onder de indruk komen van andere smaakma kers als Margaret Roest, een aanko mende sopraan zangeres die al furo re maakte in binnery-en buitenland. Dan is er Ton Nissen, een impone rende bas die ook zeker indruk zal maken. Aan het concert wordt ook meegewerkt door de in New York BOSKOOP - Het Vredesplatform Boskoop, dat evenals het Vredesplat form Waddinxveen het busvervoer naar de vredesdemonstratie regelde, wordt niet ontbonden na de massale demonstratie van zaterdag. Op don derdag 10 november is r Praathuis te Boskoop een bijeenkomst om van gedachten te wisselen over ‘hoe verder na de de monstratie’. Belangstellenden zijn van harte welkom. 5,- en scholieren 2,50. Een kopje koffie als welkom wordt gratis aangebo den. De lezing over Vincent van Gogh is de eerste culturele avond van de Alliance Frangaise des Pays-Bas Boskoop/Wad dinxveen in dit seizoen. Mevrouw Maï- tre Dubocquet woont in de Provence, waar zij in Arles een boetiek heeft van schilderijen en antiek. Zoals bekend is in de Provence en in Arles en naaste omgeving het voornaamste wrk van Van Gogh ontstaan. Mevr. Dubocquet maakt deel uit van de Confrérie des Gardins de Camargue, opgericht in 1512. Zij is daarin de enige vrouw. kening nemen. Hoewel het niet in grote getalen aanwe zige publiek verrast was liet het zich niet kennen en speelde het spel al gauw mee. Men bleek plotseling Bep, Anja of tante Klazien te zijn,, of zelfs het jubilerende bruidspaar. Nadat het rumoerige en vrolijke eerste gedeei was afgesloten met een gezamenlijk toezingen van het bruidspaar, mocht het publiek langza- We werden meegesleept in een jongens- merhand op de lauweren gaan rusten, want het eigenlijke programma begon. Dit werd ingezet met een mini-opera, uitgevoerd door de twee broers. Gelei delijk ging het spel op een subtiele ma nier óver in allerlei scènes waarin peri odes en gebeurtenissen uit de jeugd van de twee broers werden geschetst. Op vallend hierbij was de grote herken baarheid met ieders eigen jeugd. Cen traal moment was het steeds gaan sla pen in hetzelfde bed; soms broederlijk ineengestrengeld, soms streng geschei den, elk op z’n eigen helft. Vandaaruit vonden veel scènewisselingen plaats. We waren getuige van een meesterlijk gespeelde Sinterklaasgedicht-scène: de ene broer wordt ontzettend beetgeno men in een gedicht, probeert moediger- achtige amusementsmuziek. Zij die voor deze Big Band belangstelling hebben, hoeven geen ervaring te heb ben in het spelen van deze muziek. Wat verlangt wordt is dat zij hun-in strument redelijk beheersen. Voor de kosten hoeft niemand het te laten; deze komen bij een bezetting van 15 musici op ongeveer f 16,- per maand. Er is plaats voor fluitisten, klarinettisten, saxofonisten, trompet tisten, trombonisten, alsmede een bas-tuba-ist, een gitarist, een basgita rist, een pianist en natuurlijk een drummer. Alle toekomstige deelnemers zullen eerst voor een oriëntatie-avond wor den uitgenodigd. Wie zich eerder wil informeren, belt de heer Veenstra, tel. 01828-18958 of de streekmv ziekschool, tel. 01828-14422. De in schrijving staat open tot eind novem ber. WADDINXVEEN - In de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost be speelt zaterdagavond 5 november om kwart voor acht de bekende Rotter dammer Dirk Jansz. Zwart het orgel. Het gevarieerde programma, dat zal laten horen dat het met 26 stemmen uitgeruste Brugkerk-orgel een vol waardig concertinstrument is, ver meldt werken van Bach, Handel, Guilmant, Jan Zwart en van de con- certgever zelf. Ook zal worden uitge voerd een fantasie over Een vaste burcht is onze God” van zijn vader Jan Zwart, met aansluitend samen zang. Het onder monumentenzorg gestelde orgel van Goudse bouwd, WADDINXVEEN De streekmu- ziekschool Waddinxveen probeert nog dit jaar een Big Band op te rich ten. Dit zal dan een unieke zaak zijn, aangezien het de eerste Big Band in de regio zal zijn. De Big Band staat onder auspiciën van de Waddinxveen se streekmuziekschool. De muzikale leiding heeft men in handen weten te leggen van de heer J. Veenstra, be roepsmusicus en docent aan de mu ziekscholen te Waddinxveen en Zeist. Men heeft met deze keuze een goede zet gedaan, omdat de heer Veenstra op dit gebied veel capaciteiten en er varing in zich herbergt. Hoewel het de bedoelin is in een gestandaardi seerde Big-Band-bezetting te gaan spelen, is het gelukkig toch mogelijk om bij grote deelname de bezetting enigszins te wijzigen. Het repertoire zal afgestemd worden op de oudere of oude jazz en jazzy- >-«■»< WADDINXVEEN/GOUDA - Het faillissement van Audicom BV, Wad dinxveen, is wegens gebrek aan baten opgeheven. Ditzelfde geldt voor Embee Meubelindustrie NV, Waddinxveen, met als vestgingsplaats Asten. de Brugkerk werd door de orgelbouwer Schmid ge en in 1805 geplaatst in de oude Herv. kerk, die toen aan de Kerkweg-West stond. In 1839 werd dit orgel overgeplaatst naar de des tijds nieuw gebouwde Brugkerk. Het werd toen tevens met een klavier uitgebreid. Tijdens een belangrijke restauratie in 1969-‘7O vond een uitbreiding plaats door het pedaal uit te breiden met 7 stemmen. Na de volledige restau ratie van de Brugkerk kreeg het or gel ook weer een belangrijke opknap beurt. INDRUKWEKKEND “We raakten al om iets over half elf in de file”, vertelde ons één van de deelnemers. “Weliswaar was het ver keersplein Leidschendam al in zicht, maar we konden niet vermoeden dat we pas 2 uur later de Hoornbrug in Rijswijk zouden passeren. Op gezet te tijden schoven er afgeladen treinen voorbij in de richting Den Haag en werd er over en weer enthousiast ge zwaaid. Echt indrukwekkend werd het toen we boven op de pas geopen de lus van het verkeersplein stonden. Zo ver het oog reikte stonden er naar het oosten, het noorden en het zui den files met nagenoeg alleen auto bussen, op sommige plaatsen zelfs 2 of 3 rijen dik.” “De radio meldde dat het Malieveld en het Zuiderpark in snel tempo volstroomden en dat er in het totaal wel eens meer dan 3000 bussen zou den kunnen komen. Een vlugge bere kening leerde dat een dergelijk aan tal zo’n 50 km file op kan leveren en wij stonden daar middenin! Toch groeide langzaam het besef dat de dag niet meer stuk kon: massaal trok Nederland naar Den Haag en wij wa ren erbij. De toespraken konden we net zo goed via de radio volgen.” “Pas tegen één uur stapten we uit de bus en konden al gauw aansluiting vinden bij de hoofdstromen van de demonstratie. Aan de ene kant van het Zuiderpark stroomden de eersten uit de richting van het Malieveld al binnen, terwijl aan dc andere kant het park leegstroomde, richting Vre despaleis en binnenstad. Urenlang zouden we ons in de brede stroom van demonstranten voortbewegen, soms voetje voor voetje, meestal in een plezieriger tempo”. Waarschijnlijk hebben heel wat Bos kopers en Waddinxveners, die natuur lijk niet alleen in zeven autobussen waren gekomen, maar ook per auto, trein en (brom)fiets, het Malievejd niet bereikt. Alleen door een stuk van de route af te snijden kon een deel weer tijdig bij de bus zijn. Na een vluchtig kijkje in het Zuiderpark voorzover de drommen mensen dat toelieten, zochten die plaatsgenoten de bus weer op. Rond acht uur was de laatste bus weer in Boskoop en Waddinxveen terug. ■TTIii Tin, Op deze interessante en boeiende avond hebben leden en cursisten van de Alliance Framjaise vrij toegang. Intro- ducees en belangstellenden betalen SUi—n ,i

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19