Kinderstuk van Toi-Toi in AF-centrum Raad over De Bonkelaar Hier alvast 4 sfeer Letterlijke tekst van open brief ligt op u te wachten aanbiedingen Een kleurrijke krant vol interieur-ideeën Werkloze jongeren: Pilatus Kraaijestein ooyman I MSB van PvdA- PvdA: Brief Wildcats in Zoetermeer Agenda Goudse New Orleans Provincie wil dat Gouda grond afstoot 4^ Bioscopen nodigt niet uit tot gesprek Reacties op "lijkrede" wethouder over De Bonkelaar ^7I 6^1 1 1 i zzb la WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 WONINGINRICHTING ‘STOFFEERDERIjl The New Orleans Wildcats bij de Jazzclub Zoetermeer op zaterdag 5 november. h er BON Passage 19-23 - Waddinxveen - Tel. 01828-12766 nu zuinig met energie verstandig voor morgen! beroepskrachten mensen zonder brengen lijn in de de X De regie van Pom. Pam en de Moeg- nog" heeft Toi-Toi in eigen hand, even als het decor, grime en geluid. Het kin derstuk werd vorig najaar voor de eer ste maal gespeeld en met veel succes. Het verhaal van Pom en Pam. die gaan logeren bij oom en tante, welke geen GEMEENTERAADSFRACTIE PVDA WADDINXVEEN CDA Over het sociaal-cultureel werk in Wad- dinxveen zei het CDA: ‘De ontwikke lingen ten aazien van de financiële posi tie van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen vervullen ons met grote zorg. De stichting zal maatregelen moeten nemen om binnen de begroting van 540.000.- te blijven. Het in gang zijnde beraad tussen gemeente en stich ting zal zorgvuldig verder moeten wor den gevoerd in het belang van velendie direct en indirect bij het sociaal-cultu reel werk zijn betrokken. Daarnaast zal er in het voorjaar 1984 duidelijkheid moeten komen over het prioriteiten schema, de plaats van de beroepskrach ten, de huisvestingssituatie en de ver wachte financiële mogelijkheden in de toekomst." PvdA Over het sociaal-cultureel werk in Wad dinxveen zei de PvdA: "De Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen is juist in deze tijd rijp voor een door lichting van haar activiteiten. Een her structurering van het beleid van de stichting zal noodzakelijk zijn. De frac tie brengt het sociaal cultureel werk on der de aandacht van het college, opdat een beleid, gecontroleerd door de raad, mogelijk wordt. Het gaat hier immers om een grote hoeveelheid door belas tingbetalers opgebracht geld!” Namens het bestuur van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen in oprichting, het dagelijks bestuur: CHARLES WIJNEN, VOORZITTER PAUL VAN GESSEL, VICE- VOORZITTER RIET LEEN, SECRETARIS BRAM ABELS, PENNING MEESTER PCW Over het sociaal-cultureel werk in Wad dinxveen zei de PCW: "Als onder het hoofdstuk welzijn het sociaal-cultureel programma ter sprake komt en er ge steld wordt dat de kleine subsidietrek- kers moeten worden ontzien en de grote waaronder moet worden verstaan Stich ting Sociaal Cultureel Werk, muziek school en de Stichting Peuterspeelzalen worden gekort dan blijkt dat deze naar onze mening ook maar beperkt inleve ren. Het zou ons liever zijn dat juist op dit terrein het particulier initiatief meer ruimte werd geboden om zonder ai te veel kosten initiatieven te ontwikkelen waardoor ook flinke bezuinigingen geen directe pijn behoeven te veroorza ken.” 4 sfeeraanbiedingen. In onze kleurige "Sfeer Gezelligheid” krant vindt u veel meer woonideeën. D’66 Over het sociaal-cultureel werk in Wad dinxveen zei D'66: "Wij hebben waar dering voor de inzet en de tijd die vele inwoners van ons dorp besteden aan so- ciaal-culturele activiteiten. Desondanks zijn wij van mening dat niet optimaal in de behoefte voorzien wordt, in verhou ding tot de financiële middelen waarom men vraagt. Een voorbeeld daarvan is Een AUTOVERZEKE RING is niet duur. Vraagt toch eens wat u moet beta len bij Ass. kantoor D. Verwey, Kon. Wilhelmi- nasingel 83, tel. 01828- 12539. No claim kortingen nemen wij mee over. WADDINXVEEN - “Pom. Pam en de Moegnog" heet het kinderstuk met liedjes van Rainer Hachfeld dat de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi zaterdag middag 12 november om half drie in het Anne Frank-centrum op de planken brengt voor 5- tot 12-jarigen. De ongeveer anderhalf uur durende voorstelling is toeganke lijk tegen betaling van een rijksdaalder. maar wie de bon uit deze krant uitknipt en inlevert bij Mieke Bruining (Omloop 2, tel. 14743) of Marianne Vooges (Elzen horst 3. tel. 16470) geniet van twee kwartjes voordeel. speelgoed hebben, maar wel een "Moegnog" wordt komende zaterdag middag in beeld gebracht door Linda Mol, Julia Roos, Mieke Bruining, Bert van Tiel. Corrie de Knikker, Zeeger v. d. Houwen. Jones de Vries, Marjon Knieriem, Marian Bijl. Bert Klijn, Bert v. Tiel. Evert Jan Ket en Jones de Vries. WADDINXVEEN/GOUDA - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft de gemeente Gouda dringend in overweging gegeven de gronden in de Zuidplaspolder bij Moordrecht en Waddinxveen af te stoten. De provincie vindt het financieel niet verantwoord de gronden, die verwor ven zijn met het oog op eventuele stadsuitbreiding, nog langer te reser veren. Volgens de provincie kan het nog minstens vijftien jaar duren voor dat met het bouwrijp maken van grond kan worden begonnen. Daar komt nog bij dat de provincie weinig heil ziet in de plannen van de gemeente tot het stichten van een agrarisch bedrijf in de Zuidplaspol der, waar werklozen aan de slag kun nen. De provincie vindt dat het ex ploiteren van een dergelijk bedrijf geen zaak van de gemeente is, maar van particulieren. Bovendien vindt de provincie het gemeentelijk pro ject te duur, omdat er een subsidie nodig is van 230.000 gulden. Vol gens het provinciaal bestuur is het twijfelachtig of Gouda dat bedrag krijgt. Immers, kinderen zwerven op steeds jongere leeftijd over straat. Ze zijn meer plaatsgebonden dan jongeren en moeten het dus van het aanbod (speelruimte, clubs, e.d.) in Wad dinxveen zélf hebben. De tijden zijn veranderd en de kinderen hebben vaak moeite met zichzelf te verma ken (kant- en klaar speelgoed). Ze zijn makkelijk te beihvloecen, voor beeld doet volgen en al snel struinen ze met groepen door Waddinxveen. Maar ook dan blijft het de verveling; vaak wordt dat opgelost door vanda lisme. WADDINXVEEN - Voorzitter Char les Wijnen, vice-voorzitter Paul van Gessel. secretaris Riet Leen en pen ningmeester Bram Abels van de Stich ting Sociaal-Cultureel Werk Waddinx veen in oprichting maandag in een open brief aan de Waddinxveense gemeente raad met ongeloof en geschokt gere ageerd op het onverantwoord genoem de oordeel dat PvdA-wethouderdrs. M. Kraaijestein samen met een voltallige gemeenteraad tijdens de vorige week gehouden begrotingsdebatten heeft uit gesproken over het functioneren van het plaatselijk sociaal-cultureel werk. Elders in het Weekblad voor Waddinx veen meer over deze aangelegenheid. Over het sociaal-cultureel werk in Wad dinxveen is in de gemeenteraad van vo rige week zeer veel gesproken. Dat beg on al met de algemene beschouwingen, waarin de fracties het volgende zeiden over De Bonkelaar en het sociaal-cultu reel werk. De feiten: - De Stichting Sociaal-Cultureel Werk lijkt een grote subsidie te ontvangen van de gemeente, n.l. f 540.000,--. De kosten voor de gebouwen en het personeel zijn echter hoger dan dit bedrag, zodat ervoor 1984 geen cent is om aan activiteiten te besteden. - De begrotingen zijn in de afgelopen jaren al dermate uitgekleed door de stichting dat een verdere bezuiniging zonder afbraak van de voorzieningen niet is uitgesloten. De stichting heeft dit de raad vorig jaar al nadrukkelijk, schriftelijk, laten weten. - Er is nog nimmer aan de orde ge weest dat er van slecht onderhoud sprake zou zijn bij De Bonkelaar. Dit is dan ook regelrechte onzin. De uit spraak van de wethouder is voor de stichting onverklaarbaar. - De veelsoortige activiteiten van de stichting (jongerenwerk, buitenlan ders werklozen, emancipatie, gehan dicapten, culturele, ontspannende, cursussen, buurtwerk en kinderwerk) zijn in vrijwel geheel Waddinxveen bekend. De recent gepresenteerde evaluatienota’s van o.m. de kern groep buitenlanders en de werkgroep jongeren, geven een uitstekend beeld van de bereikte resultaten en van de inzet van de beroepskrachten (waar van enkele onbetaald) en vrijwilli gers. Prioriteitsstelling binnen de ac tiviteiten van de stichting is uiteraard terecht, maar de thans door de raad gekozen weg tot afbraak maakt dit straks onmogelijk. Reeds lange tijd geleden heeft de stichting de proble men rond het gemaal met het college besproken en gevraagd om effectieve hulp bij het zoeken naar oplossingen. Een door de stichting ingediende aan vraag voor subsidie om nog meer acti viteiten voor werkeloze jongeren op te zetten werd afgewezen. De stich ting heeft zich als een roepende in de woestijn gevoeld en horen nu de hol le echo van de raad. De lichtzinnigheid waarmee de wet houder en vervolgens de raad als raad gesproken heeft over het ontslag van beroepskrachten is in dit licht verbijs terend. Aan de ene kant spreekt men steeds gloedvol over het behoud van WADDINXVEEN - Zaterdagavond 5 november om half tien houdt Jazzclub Zoetermeer weer een clubavond in het onderkomen van Sociëteit De Insuif, Dorpsstraat 18 te Zoetermeer, waaraan muzikale medewerking wordt verleend door de New Orleans Wildcatz. Deze zevenmans formatie vertolkt een speel stijl die wordt aangeduid met New Orle ans Jazz, hetgeen eigenlijk al blijkt uit de naam van het orkest. Sedert de oprichting, in 1971, zijn de Wildcats graag geziene gasten op de grote festivals in Nederland en België, terwijl zij ook jaarlijks een optreden hebben in de vermaarde Preservation Hall in de stad, waaraan zij hun naam en hun speeltrant ontlenen: New Orleans in de Verenigde Staten! De bezetting van deze puike band luidt: Herman Vomberg (trompet)Ad van Pelt (trom bone), Tom Bade (klarinet), Daan van der Laar (banjo), Emile van Pelt (pi ano), Gijs van Helden (contrabas), Hein Trimbos (drums). De toegangs prijs voor deze clubavond bedraagt voor leden van Jazzclub Zoetermeer 4,- en voor overige belangstellenden, die zich overigens ter plaatse kunnen aanmelden als lid (contributie 25,- p.p. per jaar), 7,50. het gemaal. Dat heeft nog steeds niet gefunctioneerd als een algemene voor ziening voor iedereen. Overigns zullen wij gaarne vernemen wat de beleidslijn ten aanzien van het gemaal u is.” "Zo er al een verwijt gemaakt moet worden, dan moet dat zeker niet in de richting gaan van de vrijwillige aktivis- ten, maar eerder aan onszelf. Met waar dering voor het particulier initiatief, hebben wij ze overigens opgezadeld met een beheersverantwoordelijkheid en een financiële verantwoordelijkheid, die eerder in het bestuurlijk vlak liggen dan in het sociaal culturele. Inmiddels is gebleken dat in ons dorp een aantal arti kel 61 kommissies op voortreffelijke wijze functioneren. Dit betreft zowel de commissies wijkwerk als de commissie van bestuur voor de Samenwerkings school. Wij zijn dan ook van mening dat ernstig overwogen moet worden het scala van sociaal culturele activiteiten onder te brengen bij één of meer commissies ex artikel 61. Wij zien dat niet als een be tutteling, doch als bestuurlijke bijstand, waardoor desintegratie met het ge meentelijk financieel beleid voorkomen kan worden en de vrijwilligers zich kun nen bezighouden met dat wat hen het meeste boeit, namelijk het kreëren van sociaal culturele faciliteiten.” De kinderwerkgroep is van mening dat vandalisme in de kern kan wor den aangepakt door alternatieven aan te bieden: iets waarbij ze goedkoop met hun interesses bezig kunnen zijn, iets waarbij ze ideeën op kunnen doen om thuis meer met hun vrije tijd te kunnen doen. Dat ‘iets’ biedt de kinderwerkgroep. Sociaal-Culturccl Werk Waddinx- ng in deze vorm overigens nooit de vorige week gehouden begro- j bestuursleden, ciït aan het Beukenhof geves- met problemen en werk Kan men een bijstandsmoeder verwij ten niet voldoende geld te kunnen besteden aan haar kinderen? Kan men een kind met een duppie zak geld verwijten niet genoeg aan het huishouden bij te dragen? Kan men een gehandikapte verwijten dat hij net normaal kan lopen? Kan een wet houder een projectgroep werkloze jongeren, die hij weigert op enigerlei wijze financieel de helpende hand aan te reiken, verwijten dat deze pro- jektgroep niet voldoende mogelijkhe den heeft om activiteiten voor die zelfde groep jongeren te kunnen or ganiseren Nee, dat is hypocriet en huichelach tig; dat is trachten De Bonkelaar en haar activiteiten zwart te maken en het verder functioneren moedwillig te bemoeilijken. Dat is de gevolgen van zijn eigen beleid afschuiven op diegenen die daarvan de dupe zijn geworden. Dat riekt naar het handen wassen in onschuld: Pilatus Kraaije stein hangt de projectgroep werkloze jongeren op en zegt dat het zelf moord is. Dit is als een blinde die zijn geleide hond na jaren van trouwe dienst de deur uit schopt omdat zijn eten te duur is geworden; gevolg is duidelijk: de blinde stort in het ravijn of hij moet thuis blijven en sterven van de honger. Wethouder Kraaijestein, aan u de eerlijke keus: Kunt u De Bonke laar verwijten mank te gaan, terwijl u niet de prothese aanreikt? Nee, sterker nog: terwijl uzelf de handicap heeft veroorzaakt? Wij, als projectgroep werkloze jonge ren voelen ons op een bijzonder nare wijze aangesproken door de opmer kingen van de heer Kraaijestein. Onze vraag is: wie geeft er nu eigenlijk on voldoende aandacht aan jongeren met problemen en mensen zonder werk? Is dat eigenlijk niet de gemeen te die de door onze projectgroep in gediende werkplannen met begroting zonder enige vorm van discussie van tafel veegt? .Is dat eigenlijk niet de gemeente die onvoldoende mogelijkheden schiep om op redelijke wijze goede activitei ten voor mensen zonder baan te kunnen organiseren? Is het eigenlijk niet de gemeente die onvoldoende in zicht heeft in, en geen enkele belang stelling toont voor de problematiek van de mensen zonder baan? Is het eigenlijk niet opnieuw diezelf de gemeente die verwijten maakt aan o.a. een projectgroep, terwijl die kri tiek aan het eigen adres gericht zou moeten worden? Welnu, wat is eigen lijk die achterliggende motivatie? Wilt u dat komen uitleggen?’ SCHOUWBURG Do. 8.15 uur, zo. 1.30, 4, 6.45 en 9.30 uur, wo. 2 uur: na Star Wars en The Empire Strikes Back nü RE TURN OF THE JEDI, a.l. ‘De kinderwerkgroep heeft zijn eigen waarde binnen Waddinxveen, maar ook binnen De Bonkelaar. Hij levert een bijdrage aan de positieve bena dering van De Bonkelaar. Vaak ne men kinderen hun ouders mee naar de activiteiten, wat voor vele volwas senen soms een eerste of hernieuwde, positievere kenningsmaking met dit sociaal-cultureel centrum is. Om het multi functionele karakter van De Bonkelaar te kunnen behouden is het kinderwerk in De Bonkelaar van es sentieel belang. Er wordt gesteld dat er prioriteit ge geven moet worden aan groepen die in een achterstandssituatie verkeren. De kinderwerkgroep is van mening dat de kinderen, naast de jongeren, ook onder dit criterium zou moeten vallen. Voorkomen is beter dan gene zen, en kinderen zijn de jongeren van de toekomst en daarom is van groot belang dat eventuele achterstands situaties bij kinderen zo snel mogelijk gesignaleerd worden om zo vroeg mo gelijk effectief te kunnen ingrijpen. Deze bon van het Weekblad voor Waddinxveen geeft f 0.50 reduc tie op de voorstelling van het kinderstuk "Pom, Pam en de Moeg nog" door de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi op zater dag 12 november om 14.30 uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Dus geen 2.50. maar 2.00 per persoon (kinderen van 5 tot 12 jaar). Inleveradressen: Mieke Bruining, Omloop 2, tel. 14743. Marianne Vooges, Elzenhorst 3. tel. 16470. BON THALIA Do. 9 uur, vr. 8 uur, za. en zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, di. en wo. 8 uur: Freek de Jonge in DE ILLUSIONIST 12 jr. Voor de jeugd: za. en zo. half twee, wo. half drie: SPIDERMAN, a.l. Za. 11.30 uur (nachtv.), ma. 8 uur: Clint Eastwood in ESCAPE FROM ALCATRAZ, 16 jr. WADDINXVEEN - Dit is de tekst van de open brief die het bestuur van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen maandag heeft ge stuurd aan de gemeenteraad: ‘Ongelooflijk, schokkend en onver antwoord. Drie woorden die de reac tie van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk Waddinxveen in oprichting bondig samenvatten. Hoe heeft wethouder drs. M. Kraaije stein het lef en de Waddinxveense ge meenteraad, waarin nota bene de PvdA hand in hand met de PCW, de gretigheid kunnen opbrengen om in één klap een jarenlang, zorgvuldig opgebouwd werk om zeep te helpen. Natuurlijk, bezuinigingen gaan aan vrijwel niemand voorbij. Ook niet aan het sociaal-cultureel werk. De Stichting is het er ook mee eens dat er op basis van de financiële krapte bij de gemeente gediscussieerd wordt over de prioriteiten in relatie tot het maatschappelijk beleid. Onnatuurlijk en leugenachtig - anders valt helaas het optreden van de Wad dinxveense Raad niet te omschrijven - is evenwel de wijze waarop bezuini gingen in de Stichting Sociaal-Cultu- reel Werk (De Bonkelaar, ‘t Ketel huis, De Pionier, Pinkelotje en ge maal) publiek worden verkocht. Bij monde van PvdA-wethouder Kraaijestein werd de stichting onver wacht beschuldigd van financieel wanbeleid, onverantwoord omsprin gen met gemeenschapsgelden, slecht onderhoud van de gebouwen (De Bonkelaar), lummelende beroeps krachten en hobbyisme. Dit, terwijl zowel het oude als het nieuwe dage lijks bestuur van de stichting een ge regeld en vruchtbaar contact had op gebouwd met dezelfde wethouder. Een contact dat op basis van weder zijds vertrouwen zou moeten leiden tot verdere invulling van de bezuini gingen en van de gemeentelijke wen sen op welzijnsgebied. Waar normaal een ‘kort geding’ recht zou zetten wat krom is, past hier slechts een klemmend beroep op de raad om zich nog eens echt af te vragen wat men nu in de haast besloten heeft. Naast een passende verontschuldiging van de wethouder doet de raad er goed aan alsnog het beleidsprogram ma eens te lezen. VIDEOTHEEK "De Sniep” (VHS-VCC-Beta- max). Lia en Piet de Waal, leplaan 51, Waddinxveen, tel. 01828-13671. Uitslui tend legale films. WADDINXVEEN De ‘lijkrede’ van PvdA-wethouder drs, M. Kraaijestein over leven en werk van het sociaal-cultureel centum De Bonkelaar van de Stichting S veen in oprichting (welke stichtir zal worden opgericht) heeft na c o v tingsdebatten em'otionele reacties opgeroepeh bij beroepskrachten en vrijwilligers van d.f Z tigde centrum. WERKLOZE JONGEREN De projectgroep werkloze jongeren van De Bonkelaar heeft op zijn beurt het beleid van de socialistische wet houder gekraakt met de volgende reactie: ‘Wanneer een wethouder, namens het gehele college van B. en W., de open baarheid zoekt om van bepaalde za ken kond te doen, mag men verwach ten een reèle weerspiegeling van de werkelijkheid te vernemen. Of, want men heeft tenslotte met een politicus te doen, hij heeft er een achterlig gende motivatie voor, om die dingen in een kwaad daglicht te stellen, die hem politiek gezien niet van nut, of zelfs tot last zijn. Welnu, wat is die achterliggende motivatie van wet houder Kraaijestein, om te stellen dat ‘binnen De Bonkelaar onvoldoende aandacht gegeven wordt aan jongeren werkgelegenheid, aan de andere kant kan het de raad kennelijk niets sche len dat de werkgelegenheid in het so ciaal-cultureel werk op de tocht staat. De stichting vindt dit een rede lijk selectief werkgelegenheidsbeleid. Verder gaat de raad geheel en al voor bij aan de essentiële functie die een beroepskracht vervult bij de door de gemente gewenste activiteiten, zoals gemaal, werklozen, jongeren, buiten landers en buurtgerichtheid. Naast de grote inzet van vrijwilligers vervul len de beroepskrachten een indrin gende functie op het gebied van stu ring en begeleiding. Ze vangen de vrij willigers op en brengen lijn in de activiteiten. Als de raad van mening is dat het welzijnswerk in Waddinxveen met één cultureel werker kan worden af gedaan en voor de rest op vrijwilligers kan steunen, is de stichting bang dat de voorzieningen tot een onaanvaard baar minimum zullen terugzakken. Als de raad verder vindt dat het so ciaal-cultureel werk dichter bij de be volking moet staan, vraagt de stich ting zich af wat de raad daaronder verstaat. De vrijwilligers in de werk groepen, de werkbesturen en het Stichtingsbestuur zijn Waddinxveense burgers. Nog dichterbij brengen lijkt onmogelijk. Echter deze vorm van sa men verantwoordelijk is door de raad afgewezen als een te democratische vorm van besturen. Al met al dagen de leden van het stichtingsbestuur de raad hierbij uit in een direkte confrontatie met het bestuur, de beroepskrachten en de vrijwilligers in een openbaar debat op maandag 14 november 1983 om 20.00 uur in De Bonkelaar en in aan wezigheid van de pers te komen toe lichten wat men in de raad voor ie ders verantwoording heeft genomen. De stichting vertrouwt erop dat de raad haar in staat zal stellen om in een dialoog de afstand, die er tussen de raad en het Waddinxveense soci aal-cultureel werk thans bestaat, te verkleinen’. WADDINXVEEN - Enkele uren nadat het bestuur van de Stichting Sociaal Cultureel Werk Waddinxveen een open brief had gestuurd aan de ge meenteraad was er al een reac tie van de gemeenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid. Volgens de Waddinxveense so cialisten nodigt het schrijven van de stichting bepaald niet uit tot een gesprek en meent dat het stuk blijkbaar in een moment van ondoordachtheid is geschreven en verzonden. De letterlijke tekst van de PvdA-reactie luidt: “Onvoorzichtige woordkeuze, beledigende toon, en gebrek aan feitenkennis is het meest opvallende wat uit de open brief van de stichting Sociaal Cultureel Werk Waddinxveen spreekt. De gemeenteraad, de fractie van de PvdA en het col lege van B en W worden verwij ten gemaakt, die niet berusten op de feiten. Blijkbaar heeft het stichtings bestuur de gemeentelijke poli tieke ontwikkeling van het wel zijnsbeleid de laatste tijd niet op de voet gevblgd. Zou dit wel het geval geweest zijn, dan zou het zijn oordeel niet enkel ba seren op kranteberichten. Raadsleden in het openbaar te betichten van onnatuurlijk heid en leugenachtigheid en meer van dit fraais is niet de geijkte manier om een dialoog te starten. Overigens gaat de PvdA geen enkel gesprek uit de weg en staat open voor een goede discussie; zij laat zich echter niet in een beledigende brief door wie dan ook een da tum en plaats voor een debat voorschrijven. Het sociaal-culturele werk in Waddinxveen verdient een be tere behandeling dan door het stichtingsbestuur wordt voor gesteld. De raad heeft de rijks- bezuinigingen maar voor een beperkt deel uitgevoerd en bo vendien nog geld beschikbaar gesteld voor nieuwe accommo datie (Pinkelotje). De PvdA zal in een uitgebreide brief aan de stichting antwoor den op de beschuldigingen aan haar adres, waarin zij o.a. zal ingaan op het falen van dit par ticulier initiatief, zoals o.m. blijkt uit slecht financieel be heer en onderhoud van de ge bouwen. Voorts blijft de fractie van me ning dat het college een juist beleid heeft voorgesteld. Wet houder Kraaijestein heeft een goede koers uitgezet voor het veilig stellen van het toekom stige sociaal-culturele werk. De raad heeft dagenlang over de begroting gepraat; de open brief is blijkbaar in een mo ment van ondoordachtheid ge schreven en verzonden”. KINDERWERKGROEP Ook de kinderwerkgroep van De Bonkelaar is in actie gekomen door meer bekendheid te geven aan het eigen werk en te vertellen waarom er wordt gewerkt zoals er wordt ge werkt. Het woord is aan de kinder werkgroep:

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 7