Knagen aan Waddinxveense grenzen Rian de Waal in raadhuis Waddinxveen 29,75 volksdansen Stokbrood wielaard r Nirkoda met JO Vlooienmarkt in Boskoop Film in koffiebar Expositie in Gouds Bleulandziekenhuis Expositie keramiek in Anton Coops spreekt voor WNF in Gouda Het Echte Franse Donderdag 17 november Programma Verzamelbeurs in Gouda Bijna 7 mille voor gehandicapten Hazerswoude Jiu-jitsuers van Den Edel naar Turijn 2 Ll I I f I wm ^3'- AANBIEDING KEEPYOUR ENGLISH UP TO DATE! GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 12354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 12382 - Waddinxveen ir i 'WW WADDINXVEEN/DEN HAAG - 7 Weegje en omgeving komt in Goudse handen, het Moordrechtse Akkeroord wordt Waddinx- veens, de glastuinbouwstrook langs de (ver lengde) Abraham Kroesweg gaat naar de samen te voegen gemeenten Moerkapelle en Zeven huizen, het meest noordelijke deel van de pol der Achterof (met aan de rand Westnederland) krijgt Boskoop en een stukje Reeuwijks grond gebied langs de Henegouwerweg in het noor den komt onder Waddinxveens bestuur. Pus ff Zn JfZ x X xf' WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 MOERKAPELLE -4 De pianist Rian de Waal donderdagavond 17 november in Waddinxveen. Enlarge your vocabularly and don’t forget what you already learned by joining our small CONVERSATION- groups at DIFFERENT levels. 1Vz h. every 2-3 weeks, also on Wednesday-morning. Tesselschadelaan 15-13 tel.: 0 1828 - 13038 Waddinxveen blij ft wij Lieve zachte BABYPOPPEN van 60 cm en mooie rieten REISWIEG Kompleet GOED SPEELGOED Dorpstraat 22-28 Tel. 01828-12009 Waddinxveen Steno-Typ-school ’’ARRIBA” vanaf 1970 i 00 De volksdansgroep Nirkoda is maandag 14 november te zien in het Anne Frank-centrum. nthuizen Dat zijn vijf niet onbelangrijke grenscorrecties, die blijkens een Voorlopig standpunt’ van het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland nodig zijn inzake de gemeentelijke herin deling van noord-oosteliik en midden-Zuid-Holland. Hierbij zijn 30 gemeenten betrokken. Er zullen 7 nieuwe gemeenten worden gevormd. Waddinxveen zelfstandig. ‘Wel vinden een aantal grenscorrecties wenselijk’, aldus GS in hun no ta. Van de Waddinxveense buur gemeenten gaat in de visie van net dagelijks bestuur van de provincie Moerkapelle samen met Zevenhuizen, Moordrecht met Nieuwerkerk aan den IJssel en Reeuwijk met Driebruggen. nieuwe noordgrens Y ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN 5 J L‘E- n w Ir'-'. I11w AZf4 awtJ ’/-J GOUDA 7^ /’t WEEGJE - BOSKOOP8*^ eeuwijk/br NUK U/X z PAUZE Over 14 dagen NENUCO-aanbieding! f» klein beetje A Ik heb je voor het eerst ontmoet en Het Kleine Café. Deze liedjes werden door allen uit volle borst meegezongen. JOOP EN MARIJKE Maandagavond 24 oktober verzorgde het duo Joop en Marijke uit Gouda een muziekavond voor de Waddinxveense ouderen. Marijke, oorspronkelijk af komstig uit Waddinxveen, bespeelde het orgel en Joop, een Reeuwijker, gi taar. Na zich in een liedje voorgesteld te heb ben begonnen zij aan een voor de aan wezigen gezellige luister en zangavond. Voor de pauze brachteq zij een Indisch liedje: Sarina, ketelbinkie en Het is weer voorbij die mooie zomer. Na de pauze kreeg iedereen een boekje met teksten van de liedjes: Sari Mareis, Bij de klasse t/m 75 kg werd Hans v. Leeuwen kampioen. Hij wist al zijn westrijden te winnen, tegen resp. Bergsma, Hansstel en v.d. Vem. Maar alle 3 moesten zij in de kwartfinales en finale hun meerder erkennen in Hans van Leeuwen. Ook de andere deelnemers van sport school Den Edel lieten zich niet onbetuigd. De meesten wisten één meer of meer wedstrijden te winnen en er was ook nog een derde plaats voor Marcel v.d. Berg bij. •f WADDINXVEEN - Progamma voor het pianorecital van Rian de Waal in de raadzaal van Waddinx veen op 17 november 1983. Muzio Clementi (1752-1832) Sonate in fis kl.t. op. 25/5 - Piü tosto allegro con espressione - Lento e patetico - Presto Johannes Brahms (1833-1897) Sonate in fis kl.t. op. 2 - Allegro non troppo, ma energi- co - Andante con espressione - Scherzo. Allegro-Trio. Poco piü moderato - Finale. Introduzione. Sostenu to-Allegro non troppo e rubato BOSKOOP Op vrijdag 18 en zater dag 19 november wordt weer de maan delijkse vlooienmarkt Florida in de Beurshal aan de A. van Neslaan 1 te Boskoop gehouden. Een groot aantal amateur zakenlieden zullen proberen hun waar aan de man/vrouw te brengen Vaste prijzen kennen ze niet, want "af dingen is een sport voor koopman/ vrouw en adspirant koper. Op zaterdag zal het Veronica promotieteam aanwe zig zijn. Openingstijden: vrijdag van 12.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 11 november om kwart over acht zal in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi aan de Nesse in Waddinxveen de 125 minuten durende film “Cha riots of fire” worden gedraaid. Deze film is gebaseerd op het waar gebeurde verhaal van twee hardlo pers die beiden een Olympische le gende zijn geworden. Twee mannen Harold Abrahams en Eric Liddell hebben als belangrijkste doel om de beste hardloper ter wereld te wor den. Eric Liddell, de zoon van een zendeling wil lopen tot Eer van God. Harold Abrahams, de trotse zoon van een rijke emigrant, gebruikt zijn snel heid als een zwaard tegen het fana tisme. Hun gevecht speelt zich af in 1924 te Parijs. Een geschiedenis van strijd en moed en de uiteindelijke triomf. Chariots of Fire, het verhaal van twee mannen die hardlopen... niet om het hardlopen...., maar om iets te bewij zen aan de wereld. 1 X» Rian de Waal werd in 1958 in Zuid-Afri- ka geboren. Op vijfjarige leeftijd ont ving hij in Nederland zijn eerste piano lessen van Henk Gort. Later volgde hij zowel piano- als orgellessen bij Mees van Huis in Utrecht. Aan het Sweelinck Condervatorium te Amsterdam stu deerde hij bij Edith Lateiner-Grosz en behaalde hij in 1982 het solo-diploma cum laude. Verder volgde hij meester- cursussen bij Malcolm Frager, Guido Agosti, Ludwik Stefanski en Vitaly Matgulis. In 1979 was hij finalist en prijswinnaar van het internationale pianoconcours ’’Vianna de Motta” te Lissabon. In 1980 werd hem in Amsterdam de publiek sprijs van de Ronde Lutherse Kerk (So- nesta Koepelzaal) toegekend voor een aldaar door hem gegeven recital in 1979. Rian de Waal heeft als eerste Neder landse pianist het weten te brengen tot de finale van het belangrijke Koningin Elisabeth Concours te Brussel (1983). Hij eindigde eervol als zevende in dit concours, waaraan 108 kandidaten uit de hele wereld deelnamen. Rian de Waal gaf vele recitals in heel Nederland, o.a. in het Concertgebouw te Amsterdam, De Doelen te Rotter dam, Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht en Diligentia in Den Haag. uur in het Anne Frank-centrum de van de Stichting Dienstverleningscen- en minder-validen gaan vermaken. Wie gehaald en gebracht wil worden GS noemen het een goede zaak om de grens tussen Gouda en Waddinx veen voortaan te laten lopen langs de noordelijke rijbaan van rijksweg A 12 en het Gouwe-aquaduct. ‘Met dit grensbeloop wordt bereikt dat het aquaduct met op- en afritten geheel binnen Gouds grondgebied komt te liggen. Omdat deze verbindingen deels ten behoeve van Gouda zijn aangelegd achten wij het logisch dat ze ook in bestuurlijk opzicht onder deze gemeente komen te vallen’, al dus de provinciale bestuurders in de nota gemeentelijke herindeling, aan gevend dat als gevolg van deze grens verlegging ‘t Weegje en omgeving naar Gouda overgaat. WADDINXVEEN - Met een wervelende volksdansshow zal de regionale groep Nirkoda maandagavond 14 november om acht daar op initiatief van de culturele commissie trum Waddinxveen bijeenkomende ouderen De toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon moet het telefoonnummer 15555 draaien. Het voLksdansprogramma van Nirkoda omvat een show, waarbij het publiek zich geen moment zal vervelen. Te zien zullen zijn dansen uit Engeland, Grie kenland, Israël, Rusland en ook Neder landse klompendansen zijn vanzelfspre kend in het programma opgenomen. Nirkoda - dat ’’Laten we dansen” bete kent - is een volksdansgroep bestaande uit twintig enthousiaste mensen. Ieder jaar weer studeren ze een nieuw pro gramma in. Zo is in de loop der jaren het repertoire gegroeid tot veertig dan sen uit de-meest uiteenlopende landen. GOUDA Waddinxveners en Bos kopers, die misschien deze maand he lemaal geen afspraak hebben met een specialist in het Goudse Bleulandzie kenhuis, zouden best eens de polikli niek van dit hospitaal kunnen bin nenlopen. Als onderdeel van de manifestatie ‘November 1983 Kunstmaand Gou da’ exposeren daar de docenten van creatief centrum De Werkschuit uit Gouda. Praktisch alle docenten van De Werkschuit hebben een praktijk als zelfstandig beeldend kunstenaar. In de hal en de gangen van de poli kliniek is een afwisselende overzichts tentoonstelling ingericht van het heel verschillende werk van deze, veelal uit onze regio afkomstige, kunste naars. Men kan keramiek zien van Andrea Dogterom (Stolwijk) en Hans van den Ende (Gouda), sieraden van de edelsmeden Willem Hesseling '(Gouda) en Peter Deckers (Den Haag), textiel van Marian van den Broek (Reeuwijk), Corie Grooten- dorst (Haastrecht), Lucrese Kern (Gouda en Karola Pezarro (Den Haag), zeefdrukken van Ruud Aar- bodem (Den Haag), werk van de Schoonhovense beeldhouwer Jan van lepenburg, en teken schilderwerk van Olga Dreher (Gouda), Joke van den Berg (Utrecht) en Heleen de Jong (Rotterdam). GOUDA - Zaterdag 12 november houdt de vereniging De Verzamelaar, afdeling Rijn-Gouwestreek, weer een verzamelbeurs in De Veste. Ridder v. Catsweg 300 in Gouda. Op de beurs, die van 10.30 uur tot 17.00 uur zal duren, zijn te ruil en te koop, si garenbanden, munten, suikerzakjes, ansichtkaarten, oude aandelen, lucifer- merken enz. ACHTEROF Boskoop wil zelf - en dat staat ook in het streekplan Zuid-Holland oost - in de toekomst woningen gaan bou wen in de polder Achterof, die nu tot Waddinxveen behoort. Hoewel er nog geen duidelijkheid is over het al dan niet realiseren van deze bouwlo- katie willen GS wel alvast deze noor delijke grens van Waddinxveen gaan verleggen om niet over enige jaren alsnog een incidentele grenswijzi- gingsprocedure in gang te moeten zetten. Tevens zou er ook een klein beetje gesleuteld moeten worden aan de grens bij de Boskoopse woonwijk Snijdelwijk omdat de bebouwing daar nu in twee gemeenten ligt. ‘In het streekplan Zuid-Holland oost is vermeld dat er ten zuidoosten van de kern Moerkapelle een kassenge- bied tot ontwikkeling moet worden gebracht. Dit gebied ligt nu op het grondgebied van de gemeenten Moer- kapelle, Zevenhuizen en Waddinx veen. Wij vinden het wenselijk dat het betreffende gebied binnen de grenzen van één gemeente wordt ge bracht en achten het logisch dat dat - gelet op de overeenkomsten - de combinatie Moerkapelle/Zevenhuizen is. Dit betekent dat de meest weste lijke punt van de gemeente Waddinx veen overgaat naar genoemde combi natie. WADDINXVEEN - De pianist Rian de Waal speelt donderdagavond 17 november om half negen in de raadzaal van het gemeentehuis in Wad dinxveen. Dit kamermuziekconcert is toegankelijk tegen betaling van 10,- (CJP-houders en 65-plussers 7,50). Voorts trad hij op in Duitsland en Bel gië. Als solist trad hij o.m. op met het Amsterdams Philharmonisch Orkest en verder trad hij op voor radio en televi-, sie. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte ten bate van de geestelijk gehandicapten heeft 6.903,65 opgebracht. Dat is dit jaar iets minder dan vorig jaar, doch gezien de financieel slechtere tijden, toch een prima resultaat. Frdéic Chopin/Franz Liszt Meiene Freuclen Robert Schumann/Franz Liszt Liebeslied Michael Glinka/Mily Balakirev L'Alouette (romance) Sergei Prokofiev (1891-1953) Sonate nr. 7 op. 83 - Allegro inquieto - Andante caloroso - Precipiato HAZERSWOUDE - Van zaterdag 5 tot en met zondag 30 november ex poseren Dimf Kuipéri en Wil Wind horst keramiek en hindelooper schil derkunst in huize Driehof, Dorp straat 27 in Hazerswoude-Dorp. Da gelijks zal de tentoonstelling geopend zijn van 10.00 tot 22.00 uur. Dimf Kuipéri raakte gefascineerd door klei, volgde jarenlang boetseer- lessen maar voelde zich later meer aangetrokken tot de pottenbakkers technieken. "Wil Windhorst geeft sinds drie jaar les in Hazerswoude. Overigens vindt ook de gemeenteraad Van Waddinxveen dat in het kader van deze grenswijziging nadere aan dacht aan het bouwen in de polder Achterof bij Boskoop geschonken moet worden. In dit gebied bevindt zich al het hoofdkantoor van NV Verenigd Streekvervoer Westneder- land en het Floreant-sportveldencom- plex. In een reactie had Boskoop al gesteld in goed overleg met Waddinx veen de polder Achterof onder be stuurlijke verantwoordelijkheid van de sierteeltgemeente te willen bren gen. WADDINXVEEN/GOUDA - Omdat Hans van Leeeuwen en.Pia v.d. Horst van de Waddinxveense sportschool Den Edel zaterdag (zelfverdediging) zijn zij uitverkoren om op zaterdag 26 november deel te nemen aan de Europese Kampioenschappen die in, het Italiaanse Turijn zullen worden gehouden. De selectiewedstrijden voor de Ne derlandse en Europese kampioen schappen, die zaterdag in Gouda wer den gehouden, kende 3 gewichtsklas- sen: dames t/m 65 kg, senioren t/m 75 kg en senioren 75 t/m 100 kg. Sportschool Den Edel uit Waddinx veen die wist in 2 van de 3 klassen de kampioen te leveren. Bij de da mes was dit Pia v.d. Horst. ïn de fi nale was het een spannende strijd met Ella Brandhorst (ook van Den Edel), maar door een gering verschil aan punten ging de eerste plaats naar Pia. AKKEROORD Omdat de grens van de gemeente Waddinxveen langs de noordzijde van rijksweg A 12 komt te liggen wordt het gedeelte van de huidige gemeente Moordrecht, dat ligt ten noorden van de oude rijksweg 12 - het gebied Ak keroord - ingedeeld bij Waddinxveen. ‘Met deze indeling wordt recht ge daan aan de oriëntatieproblemen van de bewoners van het betrokken ge bied’, is een motivatie die door Wad dinxveen geheel wordt gedeeld. Wat de zuidelijke gemeentegrens betreft had Waddinxveen voorgesteld deze - tot de grens met Zevenhuizen - sa men te laten vallen met de noord zijde van spoordijk Den Haag-Gouda, voor zover gelegen ten westen van de Gouwe. Immers, nu ligt het Gouwe- aquaduct met op- en afritten nog in drie gemeenten. Dat het kastuinbouwgebied langs de (verlengde) Abraham Kroesweg - het meest westelijke punt van Waddinx veen - overgaat naar de nieuw te vor men gemeente Moerkapelle/Zeven huizen wordt door het college van GS als volgt verklaard: GOUDA - Het comité Gouda en om streken van het Wereld Natuur Fonds heeft voor zijn eerstvolgende dona- teursavond van maandagavond 14 no vember een heel bijzondere spreker uitgenodigd: ir. Anton Coops uit ‘s-Graveland, een oud-Gouwenaar. Hij doorliep in Gouda zijn middelba re schooltijd. Ir. Coops is de zoon van de drogist. In zijn functie van al gemeen inspecteur van Natuurmonu menten zal hij een lezing verzorgen over de relatie tussen de stichting tot Behoud van Natuurmonumenten en het WNF. Bij zijn relaas hoort een prachtige dia-serie, waarin het werk van ir. Coops en de zijnen nader wordt toegelicht. Tevens zal de spreker antwoord geven op de vraag: ‘Wat doet het WNF voor Natuurmonu menten in Nederland?’. Deze “Goudse” avond wordt op maandag 14 november gehouden in de Vredeskerk, Dunantsingel 314 in Gouda. De bijeenkomst is bedoeld voor donateurs, rangers en belang stellenden. Volwassenen betalen f. 2,50 entree (koffie inbegrepen), de jongeren f 1 Uiteraard is in de Vredeskerk het Panda-winkeltje aanwezig met een keur aan (deels nieuwe) artikelen uit de catalogus. De aanvang van de lezing is 20.00 uur. ■fl' 1 - P/ REEUWIJK-DORP f 1 /f*! - 51 V, 7)^-' r0E iEcxn

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 15