CDA moffelt woonwagencentrum Marokkaanse ambassadeur Waddinxveense Sinterklaasactie Waddinxvener moet nieuwe twee ruzies in Politie sust Lezers schrijven Fraaie koorzang in Ontmoetingskerk garage slopen te gast in De Bonkelaar feiten weg met schijnbewegingen Gemeente bij Raad van State Vermako BV failliet Alouette failliet Zaterdag bazar en rommelmarkt Immanuëlkerk Bazar van De Gouwebloem brengt f6.757,-op WADDINXVEENSE VOGELBEURS Tweede thema-avond over Midden-Oosten -5^ POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 IEEN VERTROUWDE NAAM IEDERE 3e ZATERDAG VAN DE MAAND! Bredeweg 23 - Waddinxveen Goudse Veilinghal Inl.: Tel. 01828-18074 Wijnen. Naast de ambassadeur zit tolk Mahamed Barkat (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie heeft zaterdag en zondag wat hoog opgelopen ge moederen in het tijdelijk woonwa gencentrum aan de Sniepweg moe ten sussen. Zaterdagmiddag om streeks vier uur brak een twist uit tussen een 19-jarige jongen en een 28-jarige vrouw. Over en weer wer den enkele klappen uitgedeeld. De gealarmerde politie wist de hoog opgelopen verhitte gemoederen wat te bedaren. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. was vorige gast op ae Midi' deur van Irak het centrum aan de Beukenhof. WADDINXVEEN De bezoekers van de vorige week dinsdag- jehouden zangavond met het Gere- Heer en het Christelijk Mannenkoor spijt gehad hebben van hun uitstapje, programma aangeboden van koor- en avond in de Ontmoetingskerk gi formeerd Kerkkoor Dient Den H De Gouwestem zullen geen Zij kregen een afwisselend solozang. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Moet Waddinxvener C. Ravenhorst een garage en een tuinhuisje bij zijn huis aan het Noordeinde 51a afbre ken, omdat hij zonder vergunning heeft gebouwd? Dat is de hamvraag bij een rechtsgeschil tussen Ravenhorst en de gemeente Waddinxveen. De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft zich vorige week dins dagmiddag over het probleem gebogen. WADDINXVEEN - In het sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar vcrige week dinsdagavond de ambassadeur van Marokko te op de tweede avond uit de serie thema-activiteiten waarin het den-Oosten centraal staat. Vorige maand bezocht de ambassa- De Marokkaanse ambassadeur op de foto in het middenpraat in De Bonkelaar met stichtingsvoorzitter Charles M. MOS kering en groenvoorziening. Op zaterdag 5 november omstreeks 14.00 uur raakten twee personen ge wond bij een ongeval op rijksweg 12 vlak voor het aquaduct. Een personen auto raakkte van de weg en sloeg over de kop. De auto was total loss. N.B. Graag bereid tot verdere discus sie, doch dit is mijn laatste reactie in de pers. BEELDJE WEG Op zaterdag 5 november werd ontdekt, dat het bronzen beeldje, voorstellend een naakt vrouwspersoon, van haar sokkel in de Passage was gehaald. Be halve voeten en enkels is het beeldje verdwenen. TEGEN SLAGBOOM Een zijkant van een vrachtauto raakte licht beschadigd toen een hefboom van de hefbrug neerdaalde. De bestuurder stond met zijn vrachtauto op de Hene- gouwerweg, komend uit de richting Boskoop en hij wilde naar rechts Wad dinxveen in rijden. Op het moment, dat hij door de bocht reed, zag hij dat de bo men daalden met het bekende gevolg. Burg.van Reenensingel 49 Gouda.Tel.01820-13955 Officieel dealer voor Mercedes-Benz personen-en lichte bedrijfswagens. ma heeft gekozen voor het stimuleren van eigen bedrijfjes in de sloppenwijken van de Peruaanse hoofdstad Lima, ter wijl tegelijkertijd in Waddinxveen andere groeperingen (scholen, missie, zending, particulieren en nu ook de gezamenlijke middenstand) - weliswaar in de vorm van andere projecten, maar met hetzelf de doel - activiteiten ontwikkelen ten be hoeve van de Derde Wereld. Des te groter het aantal activiteiten, des te groter de kans dat het hulp bieden aan mensen in ontwikkelingslanden écht iets van ons allemaal kan gaan worden). AANRIJDINGEN Op woensdag 2 november om 19.00 uur vond er op de T-kruising Kerkweg- Oost/Kanaalstraat een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een pers onenauto. De bestuurster van de pers onenauto kwam vanaf de Jul. van Stol- bérglaan en sloeg links de Kerkweg op. Hierbij verleende zij geen vrije door gang aan de naderende bromfietser. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Op zaterdag 5 november om 09.45 uur raakten bij een aanrijding op de Pr. Margrietstraat 5 personenauto's be schadigd. Een bestuurder reed de straat in. Op een gegeven moment reed een tweede auto uit parkeerstand weg, waarna een aanrijding volgde en daarna nog een aantal geparkeerd staande auto’s werden geramd. POGING DIEFSTAL BENZINE Op zondag 6 november om 06.30 uur ontdekte een bewoner van de Prunus straat, dat twee knapen aan zijn auto za ten te morrelen. Bij het zien van de man gingen de knapen er vandoor. De benzi nedoppen van twee geparkeerd staande auto’s waren eraf gehaald. Bij één van de auto’s Werd een jerrycan, inhouden de ca. 15 liter benzine en een slang, aan getroffen. DE GOUWESTEM Als gastkoor was wederom aange trokken het nog jonge mannenkoor De Gouwestem, o.l.v. Adriaan Ver hoef. Verheugend is dat het mannen koor veel jonge en heel jonge leden telt. Aan de klank van de krachtige stemmen is dat goed merkbaar. Zij begonnen hun aandeel in deze zang avond met ‘Vaste Rots’, een lied wat in geen christelijk mannenkoor ooit zal ontbreken. Opvallend hierbij was de fraaie piano-begeleiding van Ben Kramer. De intensiteit en concentratie zijn bij dit goed ogende mannenkoor toege nomen. Verhoef weet van dit koor ondanks zijn zeer rustige directie een harmonieus homogeen ensemble te maken en zijn interpretatie van ‘Old Black Joe’ deed duidelijk uitkomen dat hij het koor naar zijn hand weet te zetten. Waarom ‘De heer is mijn Herder’ in het Engels in het pro grammaboekje stond, terwijl het in het Hollands wordt gezongen, is mij niet duidelijk. DOORGEREDEN Op vrijdag 4 november beschadigde een automobiliste bij het achteruitrijden op de Tesselschadelaan een lantaarnpaal, waarbij deze werd beschadigd. De be stuurster had deze schade niet bij de po litie gemeld. Tegen de bestuurster, die later werd achterhaald, wordt proces verbaal opgemaakt. Op vrijdag 14 oktober is in de Maurit- slaan een personenauto aangereden en daarbij beschadigd. De veroorzakende bestuurder was doorgereden en had de aanrijding niet gemeld. Deze bestuur der kon later door de politie worden achterhaald. Hij bekende de aanrijding te hebben veroorzaakt. N. BROUG B. Toussaintsingel 14 (Naschrift redactie: De heer N. Broug, die we kennen als oud-waarnemend voorzitter van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen, heeft naar onze mening misschien wel een beetje gelijk. Want het is natuurlijk best aantrekkelijk om de door de Stichting Foster Parents Plan in Amsterdam geko zen vier projectmogelijkheden, zoals ze middels de Sint Nicolaasactie 1983 van de middenstandsvereniging Waddinx veen aan het publiek zijn gepresenteerd, met één uit te breiden. Toch denken we dat het goed is dat de Kerngroep Ontwikkelingssamen wer king Waddinxveen zich na een land bouwproject in het Bovenvoltaanse To- Staatsraad Kamperman, de voorzitter van de Raad van State, vond het wel een beetje vreemd dat Ravenhorst voor een vervallen schuurtje geen nieuw exem plaar in de plaats mocht neerzetten. ’’Want bij een huis hoort toch een ber ging?”, zo vroeg hij zich af. ”En als mijnheer Ravenhorst die schuur nu weer op de oude plaats terugzet?”, zo probeerde de staatsraad de partijen weer weer tot elkaar te brengen. Daar op had de gemeentelijk woorvoerder niet één, twee drie een antwoord. ”De zaak is nu eenmaal aan het rollen ge bracht”, zo sprak hij weifelend. De Raad van State zal op 13 december vertellen of de illegale bouwsels aan het Noordeinde mogen blijven staan, of dat ze afgebroken moeten worden. Dient Den Heer zorgde tevens voor een gladlopende organisatie, hetwelk zeker een pluim verdiende. Ook de keuze van de medewerkenden was een goede! Met andere woorden: Een zang-avond die de allure kreeg van een echt concert. Dient Den Heer stelt zich wat al te bescheiden op wanneer men spreekt van een zang avond, maar dat zal wel aan het thema van die avond liggen; ‘Lof, prijs en dank’. Een goed gekozen thema aan de vooravond van dankdag voor het gewas. Dient Den Heer opende de avond na de samenzang met een Engels dank lied van Stanley Dickson ‘Thanks be to God’ en een bewerking van de di rigent Herman F. Kapteijn van G.F. Handel, ‘Joy to the world’. De in druk van de dirigent, die nog geen jaar voor het koor staat, was verras send en veelbelovend. Ook aan de re pertoirekeuze, waarin dirigenten een flinke vinger in de pap hebben, was dit duidelijk merkbaar. Het koor zingt toonvast, aan dictie wordt goede aandacht besteed. Dat de heldere vrouwenstemmen en don kere mannenklanken niet altijd in balans zijn ligt aan het feit dat het koor al lange tijd kampt met een mannentekort en dat is jammer. Mo gelijk dat na dit concert de mannen in Waddinxveen of daarbuiten wor den aangetrokken om het koor te versterken MISHANDELING Terzake gepleegde mishandeling is op zaterdag 5 november proces-verbaal opgemaakt tegen een 39-jarige inwoner van Moerkapelle. De man ergerde zich aan het bromfietsgedrag van een 16-ja- rige plaatsgenoot en waarschuwde hem daarbijDe bromfietser reed hierna op de man in, waarbij hij een klap in het ge laat kreeg. De bromfietser stopte en liep op de man af, waarna de bromfiet ser nog enkele tikken in het gezicht kreeg. Het geheel speelde zich af bij de sporthal ”OP MOER”. DIEFSTAL-INBRAAK De afgelopen week werd 2 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Eén fiets werd teruggevonden. Op vrijdag 4 november werd ontdekt, dat er was in gebroken in de kantine van een tennis vereniging. Door een raam te forceren was men binnengekomen. Het is niet bekend of er iets is ontvreemd. Ravenhorst had atijd wel een schuurtje, maar dat stond op instorten. Daarom haalde hij dat weg en vroeg hij de ge meente om een vergunning voor een mooier exemplaar. Die vergunning werd hem geweigerd, omdat er geen sprake was van verbouw, maar van ni- uwbouw. Ondanks die weigering zette Raven horst er een garage voor in de plaats neer. Nu hij toch bezig was plaatste hij meteen maar een tuinhuisje in het ge deelte van zijn tuin, dat door een hoge schuur van een buurman toch geen zon kreeg. We spreken nu over het jaar 1973: al die jaren gedoogde de gemeente Waddinx veen het illegale bouwsel. Totdat Ra venhorst vorig jaar weer aan het timme ren sloeg in de tuin en een buurman ging klagen. Andere omwonenden hadden per slot van rekening ook nul op request gekregen als ze een vergunning voor een bouwsel wilden aanvragen. Punt is namelijk dat op de betreffende strook grond achter de huizen aan de Noordeinderweg een bouwverbod zit. De grond heeft de bestemming water- Een woordvoerder van de gemeente Waddinxveen gaf gisteren bij de Raad van State toe dat Waddinxveen de ille gale bouwsels al die jaren oogluikend heeft toegestaan. Toen de buurman echter ging klagen moest de gemeente Ravenhorst wel aanschrijven dat het bouwwerk afgebroken diende te wor den. De door de Waddinxveense midden stand georganiseerde actie om via St. Nicolaasinkopen het Foster Parents Plan te steunen getuigt mijns inziens van een doordacht medeleven met de materieel minder gezegenden in de Derde Wereld. Het is alleen jammer dat kennelijk de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king, Thoma-Lima niet in de geboden keuzemogelijkheid kon worden meege nomen. Het schijnt mij toe dat juist deze groep, sinds vele jaren al zeer actief, zeer prin cipieel gesteund door gemeenteraad en in den lande vaak als voorbeeld aange haald, in deze actie had moeten mee doen. Het volgend jaar volgt, naar wij hopen, een gelijksoortige actie waarbij de Waddinxveense bevolking dan alsng een extra keuzemogelijkheid kan wor den geboden. Een dag later, zondagmorgen om half twaalf, liepen de spanningen tussen en kele bewoners van het woonwagencen trum wederom op. Een politiesurveil- lance moest opnieuw bemiddelend op treden. Het kwam niet daadwerkelijk tot een gevecht. Van één persoon werd een dolk, dat hij bij zich droeg, inbe- slaggenomen. De rijkspolitie spreekt tegen dat de ru zies in het tijdelijk woonwagencentrum inhielden dat op een gegeven moment het centrum hermetisch van de buiten wereld zou zijn afgesloten, dat er met een dolk zou zijn gezwaaid en dat een woonwagenbewoner een hartaanval zou hebben gesimuleerd, al heeft de be trokkene verigens wel een hartkwaal. Op zaterdagmiddag werd vijf politie mensen ingezet en op zondag waren dat uiteindelijk vijf politiewagens. Een am bulance behoefde niet te worden ge waarschuwd. Op dinsdag 1 november werd bij de po litie aangifte van diefstal van twee c.v.- ketels gedaan. Deze ketels waren vanaf de nieuwbouw langs de IJsermanweg weggenomen. Twee dagen later werd ontdekt, dat van deze bouwlokatie 2440 liter gasolie was ontvreemd. De olie was overgetankt in 12 vaten elk circa 200 li ter. Verder werd nog ontvreemd: een pomp, een omvormer en een vat bekis- tingsolie. Totale waarde van het ont vreemde bedraagt ca. f 5.500,-. Het CDA is in de gemeentelijke p_o- litiek een redelijke partner van de PvdA. Dat heeft het sedert zijn be staan (toch nog geen 15 jaar zeker!?) bewezen. Hoe het daarvoor met de bloedgroepen (ARP, CHU en KVP) stond, weet ik niet precieSrTk blijf het evenwel opmerkelijk vinden dat Van Den Berg zijn recente uitspraken niet heeft ingetrokken. Blom en Van Den Berg hebben met hun reactie ge probeerd de feiten weg te moffelen achter een aantal schijnbewegingen. ARIE SLINGER afd. voorzitter PvdA. Wingerd 205 sopraan was een goede: de prachtige donkere ronde stem van Pieter Vis harmonieerde uitstekend met de jon ge heldere sopraan-stem van Dirk jan. Terecht kregen deze beide solis ten een stormachtig applaus van het enthousiaste publiek. Publiek wat zich gewillig liet meevoe ren in de solo van de bas-bariton ‘De Heilige stad’. Zowel de prestaties van de beide koren als de beide solisten zouden inboeten als zij niet op vak kundige wijze zouden zijn begeleid door de organist Ben Kramer. Niet alleen op de orgelregisters weet hij de weg, ook de pianotoetsen weet hij fantastisch te bespelen, hetwelk goed tot uitdrukking kwam in de im provisatie die hij ten beste gaf, be ginnend op de piano direct overgaand op het orgel. Ben Kramers medewer king completeerden dit fraaie, afwis selende concert. Nog een suggestie: zou het niet mogelijk zijn om tijdens het concert de lichten in de zaal uit te doen, zodat de uitvoerenden beter uitkomen? WADDINXVEEN - De vorige week vrijdag en zaterdag in het Anne- Frank-centrum gehouden bazar van de Waddinxveense Stichting De Gou webloem heeft netto f. 6.757,- op gebracht. De prijs van de verloting van de speel- goedhond is gevallen op lot nr. 607 en kan afgehaald worden bij me vrouw R. v. Oosten, Sniepweg 17. KRAT BIER ONTVREEMD Op zaterdag 5 november werd uit een schuur achter een woning aan de Lin- dengaarde een krat bier ontvreemd. Na ontvangen te zijn door voorzitter Charles Wijnen van de Stichting So- ciaal-Cultureel Werk Waddinxveen in oprichting keek de ambassadeur van Marokko enthousiast rond in De Bonkelaar. Daarna hield hij een le zing over zijn land en dan vooral de geschiedenis, de cultuur en de eco nomie. Politieke onderwerpen kwa men niet ter sprake. De Marokkaanse ambassadeur, die zich evenals zijn Iraakse collega liet vergezellen door zijn consul-generaal en ambassadepersoneel, stelde het bijzonder op prijs in een volle De Bonkelaar-zaal - gezien de grote be langstelling voor de thema-avonden over het Midden-Oosten was men verhuisd van de filmzaal op de eer ste verdieping naar de ruimte op de begane grond - tevertellen over zijn land. Marokko staat bekend als een betrek kelijk onderontwikkeld land, vooral in vergelijking met het moderne Eu ropa. Dat is niet altijd zo geweest. In de elfde tot en met de zestiende eeuw kon Marokko zich in ontwik keling en rijkdom meten met Euro pa. Al in de zevende eeuw kwamen de eerste Arabische moslims in Ma rokko aan, maar de Islam verspreid de zich uiterst langzaam. In het begin van de achtste verover den moslimlegers Spanje, en sticht ten daar een rijk dat een zeer grote bloei doormaakte: het kalifaat van Córdoba. Deze stad, in Zuid-Spanje gelegen kende een eeuwenlang een veel hogere beschaving dan de Noord- europese steden. Marokko stond daar grotendeels buiten. In de elfde eeuw begonnen Christe nen succesvol Spanje terug te vero veren. De in wanorde verkerende moslimstaten riepen Marokko te hulp waar juist een krachtige staat geves tigd was: de Almoraviden (al Moera- bitin in het Arabisch). Zij versloegen de Christenen, en voegden een deel van Spanje bij hun rijk. Vanaf dat moment verliepen de Spaanse en Ma rokkaanse geschiedenis twee eeuwen lang paralel en was er veel uitwisse ling tussen beide landen. De ouders hadden en hebben geen vertrouwen in de raad als bestuurder van de school. Door Van Den Bergs beweringen kan dit beschaamd wor den. De kern van mijn vorige betoog was dat het openbaar onderwijs net zo goed bestuurd en gecontroleerd moet worden als het woningbouwbeleid, sociale zaken, het sociaaLculturele werk, etc. Bovendien wordt het openbare schoolbestuur democratisch gekozen, wat van besturen van veel bijzondere scholen niet gezegd kan worden. Bij zondere schoolbesturen worden dik wijls aangevuld door coötatie, dat wil zeggen de bestuursleden benoemen zelf de opvolgende bestuursleden van de vereniging! Daaronder lijdt de de mocratie Ook komt het voor dat het bijzondere schoolbesturen ge huwde onderwijzeressen, resp. Lera ressen ontslaan of homofielen. Men denke in dit verband aan de herrie om de emancipatiewet. De kosten van het totale onderwijs kan men ook bestrijden door kri tisch te kijken naar het doorbereke nen van de gelden van het openbaar naar het bijzonder onderwijs. Hier geldt het adagium: wees zuinig met geld, doch wees nog zuiniger op men sen Met de beide heren ben ik van me ning dat het totale leelingenaantal in het gehele onderwijs terugloopt door de afnemende geboorten. Dat er openbare scholen weleens in moei lijkheden zijn ontken ik niet. En dat die in de openbaarheid worden ge bracht netzomin. Maar hoe zit het met de moeilijkheden en de open baarheid daarvan op bijzondere scho len WADDINXVEEN - De rechtbank heeft het faillissement uitgesproken van Vermako BV, Staringlaan 10, Wad dinxveen. Tot rechter-commissaris is benoemd mr. L. M. I. van Gooi en tot curator mr. M. L. Groen te Waddinx veen. INBRAKEN IN FLATWONING Op vrijdag 4 november werd tussen 20.30 uur en 22.00 uur ingebroken in een flatwoning aan de Peppelhorst. In de woning werd een heleboel overhoop gehaald. Er werden cheques en fotoca mera’s weggehaald. Later werd gemeld, dat op nog twee plaatsen in de flat was ingebroken. In één van deze woningen werd een geldbedrag 475,- ont vreemd. WADDINXVEEN - De rechtbank heeft het faillissement uitgesproken van Alouette Klein Offset BV, Raam 67, Gouda, met als vestigingsplaats Wad dinxveen. Tot rechter-commissaris is benoemd mevrouw mr. H. Uhlenbeek- Lagerweij en tot curatrice mr. B. C. W. M. Dekkers te Gouda. WADDINXVEEN - Op de komende zaterdag door de her vormde Immanuëlkerkgemeen- te in de Immanuëlkerk en het daarnaast gelegen schoolge bouw van het Gouwe College, beiden aan de Prinses Beatrix- laan, te houden bazar en rom melmarkt treedt ‘s avonds tus sen zeven en acht uur op het interkerkelijk jongerenkoor Meeting. Tijdens de slotmani festatie zal ook de trekking plaatsvinden van de grote ver loting. In het naast de kerk aan de Prinses Beatrixlaan gelegen schoolgebouw van het Gouwe College zal een grote rommel markt zijn, waarbij naast fraaie schenkingen van allerlei aard, ook boeken, platen en kleding te koop zullen zijn. In een aparte kraam stelt iemand antiek beschikbaar. In de school ook een kinderkennis en spellentrajekt met veel prij zen. In de kerk is een handwerk- kraam, kerstkraam, nieuw- markt, bloemen- en planten- kraam. Tevens tekenfilmpjes voor groot en klein. De naam van een pop kan geraden wor den alsmede het totaalgewicht van 7 ‘gewichtige’ personen, die tussen 7 en 8 uur gewogen en niet te licht bevonden zullen worden. In het petit-res- taurant ‘Together’ kan men tussen 10 en 8 uur terecht voor heerlijk eten en drinken, zodat voor die dag minder bood schappen gedaan kunnen wor den. Tussen de school en kerk staan 2 tenten. In de ene tent kun nen kinderen kranten van 15 kg. kwijt tegen een prijsje en bij de andere tent kunnen sier heesters en coniferen gekocht worden. Zo nu en dan bekruipt met het ge voel, dat het onbegonnen werk is duidelijk te zijn. Mijn standpunt over het onderwijs, is mijn kwaliteit van afdelingsvoorzitter van de PvdA beschreven in het Weekblad voor Waddinxveen van twee weken gele den, wordt door de heren G. van den Berg (plaatselijk CDA-voorzitter) en drs. G. Blom (plaatselijk CDA-frac- tievoorzitter en de grote broer van de CDA-voorzitter met CDA lijm vastgeplakt aan de mening van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO)-dames Blom en Boer. Echt wat je noemt een krachttoer van het CDA om te suggereren dat ik in het kamp hoor. Ik loochen mijn lidmaatschap van VOO niet, noch mijn voorzitterschap van de PvdA - en dit geldt in deze discussie! De he ren willen toch niet op deze manier proberen mijn gerechtvaardigde kri tiek op Van Den Bergs voorkeur voor het bijzonder onderwijs door deze schijnbeweging uit de weg te gaan De positieve voorbeelden van CDA- steun aan het openbaar onderwijs waardeer ik, doch ik voeg eraan toe: die steun is niet meer dan een staaltje van uw politieke plicht en is zeker geen verdienste. Want zo moeten de gegeven voorbeelden blijkbaar bij de lezers overkomen. Voor de afdelingsvoorzitter en de fractievoorzitter van het CDA be staan er zo te lezen slechts twee soorten bijzonder onderwijs: chris telijk en bijzonder neutraal. Zij zijn er niet van op de hoogte, dat hier al 10 jaar een Waddinxveense samen werkingsschool voor voortgezet on derwijs - strikt genomen ook een openbare school - bestaat Weten ze echt niet, of ze willen niet weten, dat bijzondere scholen behalve een religieuze ook een politieke grond slag kunnen hebben, ja zelfs een sta- tusgevoel Naast christelijke scholen zijn mohammedaanse mogelijk, even als socialistische of liberale en ook zijn er nog de zogenaamde roombo- terschooltjes, de scholen voor de be ter gesitueerden. Overigens is het voorbeeld van de be- stuurgrondslag van de Prof. Kohn- stamm-mavo een prachtig bewijs van de verknochtheid van de overgrote meerderheid der ouders aan het openbaar onderwijs. De ouders heb ben zich toendertijd uitgesproken te gen een bestuur op grond van artikel 61 en volgende van de gemeentewet. De toenmalige ouders waren absoluut tegen een bijzonder neutrale school, daarvan was trouwens geen sprake. ZOUT IN DE PAP Het zout in de pap van deze zang avond was ongetwijfeld de bas-bari ton Pieter Vis en de jongens-sopraan Dirk Jan v.d. Kooij. Temperament en durf kan men deze beide jonge solis ten beslist niet ontzeggen. Vocale kwaliteiten trouwens ook niet: an ders krijg je niet de zilveren stadsme daille van Baden-Baden die Pieter Vis kreeg voor zijn belangrijke bijdrage voor de Duitse kerkmuziek in Neder land en de Nederlandse kerkmuziek in Duitsland. En je zal maar als 13-jarige jongen voor zo’n 500 luisteraars ‘Mein glau- biges Herze’ van Joh. Seb. Bach moe ten voordragen. Je zal maar, samen met je leermeester Pieter Vis, een duet van H. Purcell ‘Sound the trum pet’ moeten zingen, waarbij de bas dit doet in het hoogste register van een mannenstem, falset. De combinatie bas-bariton/jongens- F A’. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 19