Waddinxveen-zo. bovenaan I Eerste winst voor Be Fair De Gouwe pakt eerste winst volleybalsters Be Fair en WSE 5e plaats IR I Wi Van Deelen Laatste Tiende ronde Excelsior WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE wedstrijd vierkamp De Gouwe op 65e plaats in zwemcompetitie Schaak mee met WSV Meisjes Turnen Peter Janssens scoort zijn 100e doelpunt voor WSE Goede vangst 'V sZ bij TOOS Mager resultaat voor Korbis Zeehengelaars vingen matig herneemt kop bij WSV Basketballers blijven winnen /Cv 8 s 8$ g Heren-senioren I van TOOS-basketbal in actie in het vorige thuisduel te- I (I ing in de afde- Ivan van- Het Wad- len de ranglijst gen Wik 1 uit Wassenaar. Peter Zwamborn (nr. 15 schiet, Bart Zwamborn (21en Erwin de Ruiter (20) wachten op de rebound. (Foto: Martin Meel dijk). met een 3-0 nederlaag naar huis voor de Waddinxveense dames in petitie. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Be Fair hebben KDS gestuurd. Dit is de eerste winst de tweede divisie van deze com- WADDINXVEEN - De na acht wedstrijden met 9 punten op de vijfde plaats staande tweedeklasser Be Fair heeft met 0-0 gelijk ge speeld tegen Spirit. Een uitstekend keepende Goos van Vliet hield het doel m deze uit wedstrijd succesvol vrij. Waddinxveen-zaterdag won met 1-0 van Sportlust 4. Waddinxveen zondag gi ling Gouda het Bodegraafse ESTO met 1-0 voorbij. Een kopbal Fred Schoonderwoerd zorgde voor de overwinning Vl V dinxveense elftal dat met 13 punten uit 9 wedstrijeu a o blijft aanvoeren. WSE speelde niet voor de in de vierde klasse en handhaafde zich met 9 punten competitie uit 8 wedstrijden op de vijfde plaats. Sf 2 i a L j i I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 NOVEMBER 1983 fey® CLAUDIA TORENBEEK Evenals vorige wedstrijden behaalde De Gouwe ook nu weer een 2e plaats achter GZC, terwijl De Plas ditmaal een 3e plaats veroverde vóór Donk. CNI in <D CD Na de rust Hans Berlijn Zondag 20 november speelt WSE de belangrijke uitwedstrijd tegen Soccer Boys uit Bleiswijk. Aanvang 14.30 uur. In de 2e helft kon TOOS niet terug komen en moest dus uiteindelijk de winstpunten aan Nusa Indah laten. Topscoorsters: Karin Biemond 14 en Mirjam Akkerhuis 6. UITSLAGEN: C. Dankers-J. Both C. Blonk-V. van Eijk J. de Pater-P. de Mik W. v. d. Laan-A. Crone T. Driesse-G. Heeren D. Heeren I-C. Stolker D. Heeren II-R. van Dijk J. de Wit-P. van Gils J. de Heer-P. van Es TWEEDE TEAM Het tweede team van De Gouwe be hield zijn koppositie op de ranglijst door ruim te winnen van WIK 2 uit Was senaar met maar liefst 19-4. De doel punten werden gemaakt door Marco Kraak 6x. Karik Czerwonig 4x, Marcel Verhey en Eddy den Boom 3x. Jaco van Tol. Ton Bouwens en Erik van Leeu wen ieder 1 maal. •^■3 1-1 2-0 0-2 0-2 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 WADDINXVEEN - Zaterdag 12 no vember hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen HSW haar twee de wedstrijd in de wintercompetitie. Er werd gevist in de Leidse Vaart, de vangst was goed: 26 vissers vingen 65.450 gr. vis. De eerste vijf waren: P. Dorresteyn 11.200 gr. 2e W.v.d. Wal 6600 gr. 3e J. Toor 5820 gr. 4e J. Verhoef 4000 gr. en 5e M. Rei chard 3940 gr. De volgende wedstrijd wordt gevist op 26 november. Deze wordt gevist als de wind gunstig is, in het Voe- dingskanaal of het kanaal door Voor- ne - Putten. Vertrek vanaf het NS station, een half uur eerder als nor maal om 6.30 uur. ««r - 7 WADDINXVEEN - Op zondag 13 no vember werd in zwembad De Tobbe te Gouda de 4e en laatste wedstrijd in het kader van de Vierkamp ’83 tussen GZC, De Gouwe, Dond en De Plas ge houden. Aan deze wedstrijd namen voor De Gouwe 23 leden deel in 16 pro gramma’s op 38 starts. Dames kadetten 1 incasseerden hun eerste nederlaag. Nusa Indah 1 ver sloeg TOOS met24-49. De basis van de overwinning legden de Voorburgse meisjes in de eerste helft. TOOS wist geen raad met het lengteoverwicht van Nusa Indah. Rust: 6-29. De Korbis-heren waren die avond bepaald niet op schot, want geen en kel doelpunt kwam van hun hand. Beide Korbis treffers werden door Joke Hamer en Truus Visser ge scoord. Dat er weinig doelpunten vie len betekende nog niet dat deze wed strijd niet het aankijken waard was. De ploeg van René van Eek, de B adspiranten uitkomende in de hoog ste B adsp. klasse van de afd. Rotter dam, had het vizier het scherpst staan met 8-1 werden de Overhanters B 1 weer naar huis gestuurd. De Wad- dinxveense score werd verzorgd door Jan Borg 4x Astrid Wassenaar 2x Pe ter Slootweg lx en debutante Mirjam de Boer lx. De eerste set werd overtuigd met 15- 9 gewonnen. De 2e kostte iets meer moeite. Na veelvuldig wisselen van service, die bij Be Fair nog wel eens mis ging,won Be Fair toch met 16- 14. KDS, dat zich afvroeg, waar om Be Fair eigenlijk onderaan stond, moest er in de derde set weer aan ge loven. 15-11 en Be Fair ’s eerste over winning was binnen. De positie van “Hekkesluiter” in de 2e divisie is daarmee verlaten door Be Fair. Ge zien het spel mogen we verwachten dat Be Fair haar positie nog wel zal kunnen verbeteren. Zaterdag speelt Waddinxveen weer tegen een reserve-team n.l. Spirit 5. WSE In het vriendschappelijk treffen tus sen beide 4e klassers WSE en Alkma- nia uit Oude Wetering werd de ploeg uit de Leidse regio compleet wegge speeld. WSE beheerste de wedstrijd en combineerde er lustig op los. Bij Alkmania klopte er niet veel van en dat de score niet hoger uitviel kwam doordat WSE niet echt door drukte en probeerde zoveel mogelijk te combineren. Met de rust was de stand al 3-0 waarbij alle doelpunten voor rekening kwamen van aanvoer der Peter Janssens. Na de rust kon den Kees Mourits en Pim Sluys de stand uitbouwen tot 5-0 waarna Alkmania via een penalty kon tegen- scoren. Zaterdag 19 november zal daarvoor hard gevochten moeten worden te gen het Vlaardingse Broleco. Dit team promoveerde 2 jaar geleden naar de 2e divisie en is vorig jaar als 6e geëindigd. Een moeilijk karwei dus, maar het weer helemaal van blessures genezen Be Fair maakt een redelijke kans. Vliet moest handelend optreden na een inzet van Arie Lingen. Door een misser van Bron kwam De Vrij voor de tweede maal vrij voor keeper Goos resoluut ingrijpen van Kees Verbree voorkwam achterstand. Van Be Fair-zijde was het René v/d Wilk die het eerste wapenfeit noteer de, zijn goed ingeschoten bal werd met moeite tot corner verwerkt. Na dit wapenfeit van René v.d. Valk moest Goos van Vliet weer een proef doorstaan. De hoog ingeschoten bal werd door hem gemist. Wim Bron was echter attent en ruimde kordaat op. Zo golfde de wedstrijd heen en weer met Spirit als de betere ploeg, hoewel Bron bijna Be Fair toch nog op voorsprong had gebracht. Kort voor rust ging zijn vrije trap echter net over de lat. WADDINXVEEN - De uitslag en stand van het le programma Vereni- gingscompetitie Zwemmen 1983/ 1984 F-afdeling laat zien dat De Gouwe op de 65e plaats staat met 2076.5 punten. In totaal zijn 144 verenigingen opge nomen in de totaalstand. Momenteel staat ‘Lutra’ met 1834.5 punten op de le plaats. De 15e plaats - nog goed voor promotie - wordt ingenomen door IJZPC met 1942.6 punten. WAV BEKER Tegen Reeuwijk I behaalde Korbis I voor de bekercompetitie een krappe 12-11 zege. Beslist verdiend; daar wa ren de spelers wel van overtuigd, maar de wijze waarop Reeuwijk na een 6-1 en 7-2 achterstand terug kwam was zeker imponerend. Even stond Korbis met nog zo’n 10 minu ten te spelen zelf met 9-10 achter, alvorens Cees Visser en René van Eek de balans definitief in het voordeel van Korbis deed omslaan. Dinsdag avond 29 november speelt Korbis in de tweede ronde tegen Eureka. Nor maal gesproken zullen de Waddinx- veners tegen deze ploeg niet veel kans maken, maar met een goede voorbereiding en een scherp schot moeten er mogelijkheden zijn. stand gehandhaafd, al hadden de Waddinxveners meer verdiend. paste trainer Kortlever, in ten koste van Wim Hordijk. De van roodvonk her stelde J. Berlijn wist zich met zijn superieure techniek staande te hou den ondanks zijn trainingsachter- stand en wist samen met Pieter Grootendorst de rust op het midden veld te bewaren. Sportlust probeerde via leuk aanvallend voetbal de opge lopen 1-0 achterstand ongedaan te maken, maar de in topvorm verke rende Leo v.d. Berg wist met fraaie reddingen de gelijkmaker te voor komen. WADDINXVEEN - De 26-jari- ge aanvoerder van WSE, Peter Janssens, scoorde in het vriend schappelijk duel tegen Alkma nia uit Oude Wetering zijn 100e doelpunt voor het eerste elftal van WSE wist te bemach tigen en sindsdien onafgebro ken in het eerste elftal heeft gespeeld, scoorde zijn eerste doelpunt op 13-2-1975 in de wedstrijd Olympia ‘25-WSE. In het seizoen ‘75-’76 scoorde Janssens maar liefst 24 keer wat tot nu toe het grootste aantal doelpunten is geweest in een seizoen door een spe ler bij WSE-1. Als blijk van waardering ontving Peter J ans- sens na afloop van de wedstrijd van het bestuur een boeken bom Beslist niet, want beide partijen stre den vol inzet voor de volle winst. Vaak waren er spannende situaties onder beide korven te zien. Het einde kwam dus met 2-2 en Korbis zal dus voor de komende wedstrijden alle zeilen bij moeten zettten om punten te gaan behalen. In de tweede helft waren de partijen meer gelijkwaardig. Be Fair’s midden veld, waar de rustgevende Jan van Rijn werd gemist door ziekte, kreeg meer greep op de wedstrijd en dat gaf onder andere Bos de gelegenheid om in te koppen. De kopbal was echter te zacht om de keeper te verschalken. Aan de overzijde werd na een foutje van Verbree bijna doel getroffen. Eric Plaisier greep echter goed in. Na zo’n halfuur in de tweede helft werd Koert van Rijn vervangen door de jonge Leon Konijn die de spitspo sitie in ging nemen. Maar ook Leon kon geen bres vinden in de sterke Spiritverdediging. De achterhoeden van beide partijen waren eigenlijk de hele wedstrijd overheersend en gaven de voorwaartse geen gelegenheid kansen te creëren en uit te buiten. Het doelpuntloze gelijke spel gaf de juiste verhouding in het veld weer. Met de puntenverdeling op zak en een op alle fronten gegeven inzet kon Be Fair redelijk tevreden huiswaarts keren. 19exd5 lxd5 20tafl pxd3 21cxd3 dc2 22tf4f2 dxd3 23fxg6 hxg6 24pg3 tac8 251f8 tac8 251f8 tc2 26txf6 exf6 27dh7 plus kxf8 28dxh8 plus ke7 29te plus le6 30pxe6 dd2. Wit verliest door tijdso verschrijding. Jan de Wit uit Capelle aan de IJssel bouwde tegen Bas van de Plassche uit Weert een uitstekende stelling op. Hij kwam er echter niet uit en verspeelde zijn voordelen ver liest. De eerste nul was voor een fa voriet geboren. WADDINXVEEN - Bij de afdeling gymnastiek van de multisportvereni- ging TOOS wordt vrijdag 25 novem ber en zaterdag 26 november de eer ste wedstrijd gehouden van de tum- competitie voor meisjes A en B. Op 25 november komen in de A- poule Velocitas Gouda, Pro Patria II Zoetermeer en TOOS I tegen el kaar uit. De wedstrijd wordt in de gymnastiekzaal van Havo/Atheneum aan de Sniepweg gehouden. Intumen 18.30 uur en aanvang wedstrijd 19.15 uur. Op 26 november komen in de B- poule Oss Zevenhuizen, Thor Berg ambacht en TOOS II tegen elkaar uit. De wedstrijd wordt in de gym nastiekzaal aan de Staringlaan ge houden. Intumen 12.00 uur en aanvang wedstrijd 12.45 uur. Tijdens de wedstrijden werd voor De Gouwe driemaal een clubrecord ge zwommen bij de estafettes. Marc Faber evenaarde zijn clubrecord op de 100 m. vlinderslag heren (1.07.1), tevens A-li- miet en Gillian van den Berg verbeterde haar clubrecord op de 100 m. wisselslag m.o. 12 jr. mqt 1.0 sec. (1.26.2), terwijl zij op de 100 m. schoolslag haar 2e A-li- miet behaalde in een persoonlijke re cordtijd van 1.32.1 (- 3.1). Remko Overdam behaalde op deze slag een B- limiet en Christine Sol en Jeroen van Tol bevestigden hun B-limiet op resp. de 100 m. school- en vrije slag. In totaal werden nog eens 23 persoonlijke re cords gezwommen. KDS, ook debutant in de 2e divisie, kwam met een erg jong team naar Waddinxveen. Met name het midden- blok functioneerde erg slecht. Joke Baans en Cocky Smits zorgde daar door steeds voor punten via een spec taculair harde aanval door het mid den. KDS, een grote middenmotor in de 2e divisie, had daar niets tegen in te brengen. WADDINXVEEN - In de vijfde wedstrijd is het waterpolozevental van De Gouwe eindelijk gelukt om tegen Njord Veldhoven de twee wedstrijd- punten in eigen huis te houden. De uitslag is 10-8 geworden in het voordeel van De Gouwe. De periode standen waren 1-2,4-5,8-7 naar 10-8. De wed strijd zelf was sportief, boeiend en er werd van beide kanten vrij agressief gespeeld, waarbij de scheidsrechters op de juiste momenten ingrepen. Halverwege de eerste periode opende De Gouwe de score via de hand van Hans de Gruyl. Daarvoor hadden beide teams hun aanvallen zien smoren in de handen van de keepers. Njord trok de stand gelijk door Flip Grave en een uit- sturing van 45” benutten de Veldhove naren door een doelpunt van Gert Wit tenberg (1-2). De tweede periode was een halve mi nuut oud toen Marc Faber de zóne ver dediging omzeilde en van dichtbij in schoot (2-2). Een numerieke minder heid werd door.De Gouwe goed ver werkt, toch kwam Njord weer op voor sprong door een omhaal van Dick Schij- veraars. De stand werd gelijkgetrokken door Hans de Gruyl die zijn directe te genstander te snel af was en zijn drukbal betekende 3-3. Weer kreeg De Gouwe een man minder en deze werd nu wel benut door Njord en de afmaker was Wiljo Elshof. En ook nu was het Hans de Gruyl die De Gou we weer naast hun tegenstander bracht 4-4. Vlak voor tijd werd een hard geno men vrije worp door Dick Schijvenaars van richting veranderd en onze doelman Kors van Tilburg kon de bal alleen nog maar nakijken 4-5. In de derde periode probeerde De Gou we van alles om weer op gelijke voet te komen. Toch komt juist in dit soort aan vallen het doelpunt aan de andere zijde. Gert Wittenberg gaf zijn team een voor sprong van 2 doelpunten (4-6). Toen kwam er een periode waarin De Gouwe de druk verhoogde en ook nu was het Hans de Gruyl die zijn clubgenoten de weg wees en de achterstand verkleinde tot 5-6. Een halve minuut later gevolgd zaterdag speelt Be Fair uit tegen de koploper ‘s-Gravenzande, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - Tegen Nieuwer- ker II speelde het eerste korfbalteam van Korbis zaterdagavond in de sporthal de Sniep zijn eerste zaalkorf- balwedstrijd in de competitie seizoen 1983-1984. Met 2-2 als eindstand werd het eerste punt veroverd. WADDINXVEEN - Nestor Kees Blonk is de laatste tijd goed op dreef ge tuige zijn winst in deze tiende ronde van Excelsior's damcompetitie dit seizoen op Bertus van Eijk. door een prachtige intikbal van Rens van de Meer 6-6. Een numerieke meerderheid voor De Gouwe, de enigste uit de hele wedstrijd, werd prima afgerond door een dreigen de Marc Faber tot 7-6 voorsprong. Dirk Russner loste uit de volgende aan val een nuchter schot waarop de Njord keeper zich verkeek maar de stand werd wel 8-6. De tussenstand in de derde pe riode werd bepaald op 8-7 doordat Paul lansdorp zijn afstandsschot zag be loond. De vierde periode begon De Gouwe de winst te ruiken en de aanvallen werden fanatieker. Een zware fout van een Njord-speier leverde een strafworp op en werd door Dirk Russner benut (9-7). Ook Njord kreeg een strafworp wegens blokkeren van aanvallen met scorings kans en ook dit werd benut tot 9-8. Hierna werd de strijd wat grimmiger want ook Njord zag nog winstkansen. De Verdediging van De Gouwe werd ook nu weer goed georganiseerd door Jan Verweij en zijn secondanten en een van hieruit volgende aanval werd keurig afgerond door Hans Timmerman 10-8) en de eerste winst voor onze club in deze competitie is een feit. KORBIS-JEUGD Ook voor de Korbis-jeugd is afgelo pen zaterdag de zaalcompetitie be gonnen. Waar acht van de tien ploe gen binnen de lijnen aantraden vielen 4 overwinningen 3 gelijke spelen en 1 nederlaag te noteren. Voorwaar een succesvolle opening van het zaalsei- zoen. JEUGDSCHAAK Afgelopen donderdag heeft de jeugd van de Waddinxveense Schaakvereni ging met een door schoolfestiviteiten afgeslankte ploeg een snelschaak- toemooitje gespeeld. In 2 groepen van 6 spelers is gestreden om de eer. In groep 1 werd na een beslissing par tij tussen Hans van Woudenberg en Egbert Schroten, Egbert de eerste. In de andere groep werd ook na een beslissings-partij tussen Wilfried Dries en Erik Brandhorst, Erik de eerste om de kampioen van deze avond te kunnen aanwijzen is er nog een par tij gespeeld tussen de twee winnaars. Hieruit kwam Egbert Schroten als winnaar met Erik Brandhorst op de verrassende tweede plaats. Verdere resultaten per groep zijn als volgt: 2 Hans van Woudenberg, 3 Reimond Dommanschet, 4 Menno Houdijk, 5 Arthur Kollmann, 6 Peter Moons. In de andere groep was dit» als volgt: 2 Wilfried Dries, 3 Jeroen Bonsel, 4 Iwan Kleiweg, 5 Dion Kerkhoven, 6 Nico Schutte. Donderdag 17 november zal een si multaan gegeven worden aan de jeugdspelers door een senior-lid Hr. Kardol. Het wordt nu duidelijk dat TOOS meegaat strijden om het kampioen schap. Coach Matthieu van Litsen- burg bezit een selectie, die in de breedte erg sterk is. Er kan vrijuit gewisseld worden, zodat het team gedurende de gehele wedstrijd opti maal blijft functioneren. Het treffen met kampioensfavoriet LUSV 1 uit Leiden van 2 december, wordt onge twijfeld één van de belangrijkste wed strijden voor HS 1 Dames-senioren 1 kreeg Lokomotief 1 uit Rijswijk op bezoek. De dames, die nog steeds geen zege hebben ge boekt, moesten ook nu weer een ne derlaag incasseren. Tot de 10e mi nuut van de eerste helft bleef TOOS bij, maar vanaf dan groeide de ach terstand. Na een ruststand van 21-40 wonnen de Rijswijkse dames met 43-67. Bij TOOS zorgde Wilna Hap- pel (11) voor de meeste punten. Heren-adspiranten 1 hadden weer een gemakkelijke vrijdagavond. Nusa In dah 1 uit Voorburg bood nauwelijks tegenstand en TOOS won dus dik: 136-33. Topscorers: Robert Kauf man 48 en Mike Heerkens 33. WADDINXVEEN - De op zaterdag 22 oktober voor de leden van de hen- gelsportvereniging Waddinxveen ge organiseerde vistocht op de Ooster- schelde was voor wat betreft het weer een succes; de vangsten lieten te wensen over. De meest produktieve deelnemers vingen tussen de 20 en 30 stuks mooie schar en kleine wijting. De gul liet zich nog niet zien. Voor de nieuwe trip naar het zoute water op zaterdag 17 december werd ditmaal het 24 meter lange m.s. ‘Zee- landia’ gecontracteerd, met schipper Joop van Capelle. Dit schip werd aan het HSW-bestuur aanbevolen door enkele Zeeuwse collega-sportvissers. De schipper vist zelf ook mee en heeft volgens de berichten een gou den handje voor het vinden van de goede stekken. De boot heeft een ruime kajuit waarin de vrouw van de schipper voor een hapje en een drankje kan zorgen. Het schip gaat niet de Noordzee op en blijft tussen de banken op de Oosterschelde. Op zaterdag 17 december zal worden gevist op de gul (als ze er zijn); wij ting en schar kan zeker worden ver wacht. Het is die dag om 13.00 uur hoog water en de stroming zal niet al te sterk zijn, daar het twee dagen vroeger ‘dood tij’ is. Op basis van 20. deelnemers zal de passageprijs ca. f 22,50 per persoon zijn. Geihteresseerden kunnen zich voor boekingen en inlichtingen wen den tot A.A. van ‘t Hof, ‘s avonds na 19.00 uur telefonisch te bereiken onder nummer 13954. UITWEDSTRIJDEN Meisjes welpen trok naar Noordwijk om MSV 1 partij te geven. Na een spannende strijd, wonnen de TOOS- meisjes verdiend van een ruw spelend MSV: 26-32. Topscoorsters: Monique de Vries 14 en Yvonne Oosterom 6. Dames adspiranten 1 trad ook aan in Noordwijk. Nadat in de eerste minuten de strijd gelijk op ging, verloren de TOOS-meisjes daar na greep op de tegenstander. Rust: 30-15. Na de rust aanvankelijk het zelfde beeld, maar via 44-29 werd de eindstand 64-33. Topscoorsters: Mirjam v.d. Sman 18, Bianca v.d. Sman 6 en Linda de Vries 6. Geassisteerd door 2 kadetten trok Dames Junioren 2 naar Rabo 2 in Gouda. De eerste helft ging prima voor TOOS, alles wat in de buurt van de ring kwam trof doel. Rust: 8-27. In de tweede helft lukte niets meer, zodat Rabo sterk terugkwam. Toch won TOOS met 27-32. Topscoor sters: Marjolein van Pinxteren 10 en Sandra van Delft 7. Heren senioren 4 tenslotte werkten hun wedstrijd af in Zoeterwoude- Rijndijk. Daar bleek Luba 4 te sterk en moest TOOS het onderspit del ven met 68-29. Topscorers: Harry Weck 10 en Jan Karei van Gent 8. Cor Stolker wist de jeugdige Dik Heer en I in bedwang te houden. Remise. Een knappe prestatie mag het gelijke spel van Dik Heeren II tegen Ruud van Dijk worden genoemd. Ook Piet van Es speelt dit seizoen goed. Hij wist nu Jan de Heer aan zijn zegekar te binden. WADDINXVEEN - Na enige ronden met een plaats onder de top genoe gen genomen te hebben, heeft de kampioen van vorig seizoen, Van Deelen, de hem vertrouwde eerste plaats bij de Waddinxveense Schaak vereniging WSV weer ingenomen. Eric Claassen, die zijn slachtoffer was, blijft hem evenwel op de voet volgen, evenals Kardol. De daarop volgende spelers hebben een te grote achter stand om in één sprong aan kop te komen. Philipse, die Struijk versloeg, komt nog het dichtste bij de koplopers. Met verrassend veel succes speelt dit seizoen de veteraan De Bock. Na eerder kans gezien te hebben om Oosterloo en W.v. Oort een neder laag toe te brengen wist hij deze keer een fout van Bloem af te straffen en zich daarmee stevig onder de “top tien” van WSV te nestelen Dit sei zoen heeft alleen Van Deelen hem tot dusver kunnen verslaan. Opmerkelijk was ook de partij van Asscheman tegen Wolfs. Laatstge noemde bracht in gewonnen posi tie een incorrect offer. In tijdnood van beide zijden werd toen de vrede getekend en remise bijgeschreven. Met remise nam Oosterloo tegen Ket geen genoegen. Fel op winst spelend, haalde hij de volle buit binnen. Met slechts 2 remises tegen drie winst- en drie verliespunten, past het odium “remisekoning” hem niet meer en zou hij zijn kroon b.v. aan Philipse (met 5 remises) moeten overdragen. BE FAIR In de eerste helft voerde Spirit tegen Be Fair de boventoon. Met de wind in de rug bezorgde de verre uittrap pen van de Spiritverdediging Be Fair de nodige problemen. De buitenspelval, die Be Fair hanteer de, werd niet correct uitgevoerd wat de nodige problemen opleverde. Al vrij in het begin van de wedstrijd kwam de gevaarlijke Jan de Vrij in schietpositie maar Wim Bron wist het gevaar alsnog te keren. Ook Goos van Een winstpunt voor trainer Kortle ver moet ongetwijfeld ook het spran kelende verdedigen van Rob Koele en Arie Monster geweest zijn. Het bleef spannend tot aan het eind. Trainer Kortlever wisselde een kwar tier voor tijd Edwin de Vrindt voor Piet Monster, waarvan laatstgenoem de wegens een conditieachterstand op de bank was begonnen. De voor sprong werd niet uitgebouwd, inte gendeel, het zou bijna nog gelijk ge worden zijn, toen Libero Heerma v. Voss wat te ver naar voren getrok ken was. In een bepaald niet hoogstaande, doch aantrekke lijke en spannende wedstrijd hebben de zaterdagvoetballers van Waddinx veen wederom een overwinning be haald. Evenals voorgaande week werd het nu een magere 1-0 overwinning en wel tegen Sportlust 4. In de eerste helft een goed voetbal lend Waddinxveen dat zo snel moge lijk een doelpunt wilde forceren. De kansen hiervoor waren er regelmatig, maar tot doeltreffende acties kwam het vooralsnog niet. Men moest wachten tot zo’n acht minuten voor het rustsignaal, toen een dieptepass van Pon Pons bij de altijd onbere kenbare Edwin de Vrindt terecht kwam. Hij omspeelde fraai z’n te genstander en haalde hard en zuiver uit: 1-0. Tot aan de rust bleef deze WADDINXVEEN - Het eerste heren seniorenteam van TOOS-basketball heeft vrijdagavond opnieuw gewon nen. De belangrijke wedstrijd tegen het sterke Popeye 1 uit Bodegraven werd gemakkelijk in TOOS voordeel beslecht: 107-69. TOOS speelde een voortreffelijke wedstrijd. Het jeugdige team hield het tempo gedurende de gehele wed strijd tegen de wat oudere Popeye- spelers hoog. Daarbij kwam nog dat alle spelers zuiver schoten en sterk verdedigden. Popeye kwam niet in haar spel en verloor kansloos. De meeste punten aan TOOS-zijde kwa men van de makkelijk scorende Dirk Rijnsburger (29) en Klaas Bruin slot (15). •“w'xwr CLUBTITELS Op maandag 19 en donderdag 22 de cember worden door De Gouwe weer de traditionele clubkampioenschap- pen zwemmen gehouden. WADDINXVEEN - Deze week aan dacht voor een wedstrijd die gespeeld werd in de strijd om het Jeugdkam pioenschap van Nederland 1983 te Hilversum in de VARA-studio’s. Wit: Jan de Wit Zwart: Bas van de Plassche Pirc. Ie4 d6 2d4 pf6 3pc3 g6 4f4 lg7 5pf3 00 61e2 c5 7dxc5 da5 800 dxc5 plus 9khl pbd7 101d3 a6 lldel b5 121e3 dc7 13dh4 lb7 14f5 tfe8 151h6 lh8 16pg5 pe5 17tf4 b4 18pe2 d5 iX IZs G -r 90 S Vb - MS CD C 90 O

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 23