SX 5 Wl LL - SÜ oX _T 5-^ V 1 Een doorkijkje naar de Piasweg op de achtergrond. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). ningbouwvereniging Waddinxveen. Te zien zijn een handengevende Wad- dinxveen-voorzitter C. M. P. van Vuuren, gedeputeerde drs. W. Aalbersen burgemeester C. M. van der Linden. (Foto: Sjaak Noteboom). Gemeentebestuur, woningbouwverenigingen, aannemers en andere geïn teresseerden liepen dinsdagmiddag in de nieuwe wijk Zuidplas rond. De eer ste sleutels konden worden uitgereikt. Op de foto de woningen van de wo- Op maandag 2 mei sloeg staatssecretaris mr. G. H. Brokx in Zuidplas de eerste paal voor de woningbouw daar. Hier komt de onderminister met bur gemeester C. M. van der Linden op het bouwterrein aan. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 WADDINXVEEN - Na het uitreiken van de eerste sleutels, het slaan van de eerste paal en het officieel verrichten van enig graafwerk - waarvoor achtereenvolgens Zuidhollands gedeputeerde drs. W. Aalbers, staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en het voltallige college van B. en W. in touw waren, is Waddinx- veens nieuwste woonwijk Zuidplas tussen Piasweg en IJser- manweg bewoond geraakt. Staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening slaat in Zuidplas de eerste paal. R V v-* Op dinsdag 8 maart staken de ledert van het college van Burgemeester en wethouders de eerste spade in de grond van Zuidplas. Links gemeentesecre taris J. Meuleman, op de rug wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA), naar voren gebogen wethouder P. F. J. van Schie CDAen rechts burgemeester C. M. van der Linden. (Foto: Archief Weeblad voor Waddinxveen). J*' 4 Sf IkSJ -"V - L tó* r WINKELCENTRUM De wijk Zuidplas zal een bescheiden winkelcentrum krijgen, voor met name de dagelijkse levensbehoeften. Ook in een vestiging in de horeca- sector en een bank-filiaal is voorzien. Aan voorzieningen ten behoeve van de bewoners van de wijk is er een viertal kleuter-basisscholen gepland, terwijl op sociaal-cultureel terrein verder ruimten zijn gereserveerd voor zaalgebruik door verenigingen, crèche en peuterspeelzaal, filiaal voor biblio theek en ook voor de mogelijke ves tiging van kerkelijke voorzieningen. tl BEJAARDENWONINGEN Deze percentages zullen als gevolg van de van rijkswege beperkte mid delen voor de gesubsidieerde bouw (zowel woningwet- als premiebouw) nog wel bijgesteld moeten worden, zeker bij een looptijd van minimaal 10 jaar. Van het totaal aantal wonin gen mag ten hoogste 30 procent ge stapeld worden gebouwd. Gerekend wordt op een bouwproduktie van ca. 170 woningen per jaar. Dit houdt in, dat in de 90-er jaren de wijk zal zijn volgebouwd. Van de 2350 woningen zullen er na bij het centrum 90 a 110 als bejaar denwoning worden uitgevoerd als deel van de 30 procent kleine wonin gen die gepland zijn. De wijk zal bo vendien plaats bieden aan woonruim ten voor gehandicapten en mmder validen; daarnaast is er ruimte gere serveerd voor een tweetal gezinsver vangende tehuizen. Tot slot kan niet onvermeld blijven dat met de aanleg van een nieuwe wijk een bedrag is gemoeid ter groot te van f 60.000.000,- exclusief b.t.w. De kavelprijzen voor woningbouw bedragen f 17.650,— voor een wo- exclusief b.tw. voor de vrije sector- kavel. Tevens is er ruimte gecreëerd voor kleine ambachtelijke bedrijven en een garagebedrijt/servicestation, in die zónes die door het verkeer van de Beyerincklaan niet voor bewoning zijn te gebruiken. Diezelfde Beye rincklaan is één van de doorgaande wegen, waarop de hoofdontsluiting van de wijk aansluiting geeft. De hoofdontsluiting heeft een ring vormig karakter, wat een gelijkma tige verdeling van het bestemmings verkeer als voordeel heeft. Ten be hoeve van fietsers en wandelaars zijn er speciale routes opgenomen naar scholen en/of centrum-voorzienin- gen. Het bestaande sportveldencomplex zal niet worden bebouwd, zodat dit complex voor de bewoners van Zuid plas op gunstig gelegen afstand be schikbaar blijft. Aan de Piaswegzijde van het plan is over een strook ter breedte van 75 m de bewoning ‘ver dund’ door middel van open bebou wing om de overgang naar het lande lijke poldergebied ook visueel te on dersteunen. In het plan is ruime aandacht besteed aan de geluidhinderproblematiek in de vorm van geluidszones langs de Voornamelijk als gevolg van verschil van inzicht over aantal en verdeling van de jaarlijks te bouwen woningen met de provinciale overheid en on duidelijkheid over de realisatie van het voormalige zoetwaterkanaal, kon pas op 17 december 1980 in de raad het bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 worden vastgesteld. Ondertussen werd door de gemeente onder andere een tweetal tuinderijen aangekocht; plm. 50 ha. weiland en akkerland waren in handen van in de bouw geïnteresseerde bedrijven geko men. Aankoop van deze voor het plan nodige 50 ha. leverden geruime tijd stof voor discussies op die uit eindelijk in december 1982 resul teerden in een overeenstemming over aankoop en bouwactiviteiten. Het plan omvat totaal ca. 2350 wo ningen, verdeeld over: 35 procent woningwetwoningen, 60 procent premiewoningen (premiehuur, pre mie A- en premie B-woningen) en 5 procent vrije sector bouw. hoofdwegen. Als andere speciale voorzieningen voor de wijk zijn te noemen: een geluidswal langs en ver keerslichten op de aansluitingen met de Beyerincklaan en een rioolgemaal met persleiding naar de niéuwe riool waterzuiveringsinstallatie De toch nog snelle bouw in Zuidplas waar 2.350 huizen zullen gaan komen De woningbouw in Waddinxveen-Zuid- West gaat zo snel dat wethouder me vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmees- ter (VVD) voor wat betreft de op te starten scholenbouw in deze wijk in de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdagavond verzuchtte: ”Het gaat nu allemaal zo snel, het overvalt ons allemaal een beetje”. In de verga dering van de raadscommissie voor de financiën is donderdagmiddag weer een grondverkoop in Zuidplas aan de orde. Hierbij gaat het om de bouw van 83 wo ningen door Rehorst BV uit Waddinx veen. In Waddinxveens woonwijk-in-wording Zuidplas zullen in deze jaren tachtig een deel van de jaren negentig 2.350 wonin gen worden gebouwd. Tussen de Pias weg en de IJsermanweg is ruimte voor 40.000 vierkante meter winkels, bedrij ven en bijzondere voorzieningen. De woonwijk is ontwikkeld door de ge meente Waddinxveen in samenwerking met Stad en Landschap, bureau voor ruimtelijke ordening en vormgeving BV in Rotterdam. Startte de woningbouw in Zuidplas op maandag 2 mei officieel, op dinsdag 8 maart begon het voltallige college van B. en W. met het eerste graafwerk. Aan de hand van structuurplanstudie werd de Zuidplas door de gemeente raad in 1976 aangewezen voor verdere woningbouw voor Waddinxveen en kon met de voorbereiding van het bestem mingsplan worden begonnen. f i t Tc i -"""si- T •t ■L f

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 21