Scholieren mishandelen Kerstbomenactie Oude vrouw (83) opgesloten in douchecel van Scouting St. Victor zoekt vrijwilligers Huize Souburgh klasgenoot SPEL VAN VERKENNEN Vier W’veners verdacht van Curator C. W. M. Kok BV Extra I Filmvertoning in Koffiebar koop avonden De Schaapskooi Voor leiding diverse speltakken geweldpleging Bevestiging van celstraf geëist Welpenhorde bij Klimop- scoutinggroep Politie: Draag autogordels POLITIENIEUWS WADDINXVEEN o De Klimopscoutinggroep installeerde vorige week woensdagmiddag de eerste 7 welpen (jongens van 7 tot 11 jaar) van de nieuwe Yakari-horde. Dat gebeurde in het gebouwtje aan de Vondellaan. (Foto: Sjaak Noteboom). SCOUTING st.VICTOR scouting'nederland WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 digd oog. Pas op vrijdag 25 november kon hij weer naar school te rug. De jeugdige scnoheren zijn door de plaatselijke politie ver hoord en zullen ook nog op school bezoek van de Hermandad krij gen. Deze foto's van de Stichting Scouting Waddinxveen brengen het volgende in beeld: Welpen - opname voor een spannende foto-serie: de ’’boeven” in aktie; verkenners - ’’eten op nivo”; een eettafel boven de grond tijdens het zomerkamp ’83; gidsen - maaltijd tijdens een weekendkamp op Staelduin- hoeve; stam/rowans-sherpa’s - Jota; de zendmast in aanbouw; kabouters - een dans om de kookpot; zomerkamp; stam - bakken in zelfgebouwde oven. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen beoefenen vijf scou tinggroepen het spel van verken nen bij welk jeugd- en jongeren werk 250 leden en 50 leid(st)ers zijn betrokken. Drie van deze scoutinggroepen werken samen in het samenwerkingsverband Stichting Scouting St. Victor. Scouting Waddinxveen is bezig aan haar 38e seizoen om jonge mensen van 7 tot en met 21 jaar mogelijkheden te bieden om hun vrije tijd op een plezierige en zinvolle wijze te besteden. Daarbij staan interessevelden als buitenleven, ontdekken, dienst vaardigheid, expressie en sport en spel centraal. WADDINXVEEN Op maandag 14 november liep een tienjarige leerling van de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg- 2i dichtgeslagen oog op na te zijn mishandeld door enkele geplaagd. Later op de dag de jongen alsnog naar het Oost een klasgenoten. De jongen werd altijd al deden zich complicaties voor, waarna Goudse Bleulandziekenhuis moest worden overgebracht. Daar constateerde men een scheurtje aan de maagwand en een bescha- W* Troost- T I brand. De brand was spoedig geblust. De bedrading bleek vlam te hebben gevat. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen wordt vrijdag avond 2 december om half negen de voor iedereen vanaf 15 jaar toegan kelijke schitterende film ‘Beyond the Next Mountain’ gedraaid. AUTO IN BRAND Op zaterdag 26 november omstreeks 22.15 uur raakte een op de Zuidkade geparkeerd staande personenauto van n inwoner van Moerkapelle in de Sxkhho^ Aan het begin van deze eeuw waren ze aanhangers van een vorm van ani misme. Ze veronderstelden dat niet alleen mensen, maar ook dieren een ziel zouden bezitten. Koppensnellen was een gevreesde gewoonte van deze stam. WADDINXVEEN/GOUDA - Mr. M. L. Groen te Waddinxveen is aangewe zen als curator in het faillissement van Vermako BV, Waddinxveen. AUTO BLIJKT ONTVREEMD Een attente getuige zag vlak bij zijn woning een voor hem vreemde auto staan en zag, dat het contactslot daaruit was verwijderd. Bij onder zoek bleek, dat deze auto, een BMW 316, te Boskoop was ontvreemd. Scouting Nederland is een jeugdorga nisatie met meer dan 110.000 leden en is daarmee de grootste jeugdorga nisatie in ons land. Het is de Neder landse tak van de internationale scou- tingorganisatie met 22.000.000 le den. Deze leden spelen allen het spel van verkennen. Verkennen is jezelf leren kennen, anderen leren kennen, er altijd op uit zijn iets nieuw te ont dekken en zo wat meer te kunnen betekenen in de omgeving waarin je leeft. Door middel van het spel van verken nen proberen we ook een open oog en oor voor anderen te krijgen, pro beren we internationaal mee te den ken en zo een bijdrage te leveren tot begrip voor andere denk- en leefwij zen en de cultuur van andere volke ren. De film gaat over één van de restvol- ken of stammen in Noordoost India: de Hmarstam. Deze bestaat uit ruim 38.000 personen, die in de deelstaat Manipur, ingeklemd tussen Bangla desh en Birma, wonen. Hun uiterlijk en geelgetinte huid verraden hun Mongoolse afkomst. DIVERSE OVERTREDINGEN Diverse verkeersdeelnemers werden de afgelopen week bekeurd terzake diverse overtredingen zoals ontbre ken verlichting (6), onjuist parkeren (5), diverse rijfouten (7), rijden door rood licht (4) en diverse technische gebreken (4). Deze was door de politierechter we gens het besturen van zijn auto onder invloed van alcohol veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk, benevens twee jaar intrekking van de rijbe voegdheid. De rechter was tot deze eis gekomen gezien voorgaande ver oordelingen van de verdachte wegens soortgelijke feiten. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven W.M. Kok Holding BV, Waddinx veen. Omschrijving bedrijf: holding vennootschap. Maatschappelijk kapi- taaal: f 200.000,-, waarvan ge- plaatst/gestort f 40.000,-. Directeur: .C.W.M. Kok, Waddinxveen. WADDINXVEEN Op verzoek van de rijkspolitie in Benthuizen heeft de Waddinxveense rijkspolitie maandag twee 17-jarige en én 18 jarige, inwoners van Waddinxveen, aange houden. Een 16-jarige Waddinxve- ner was inmiddels al aangehouden. De vier jongelui werden gearresteerd wegens poging tot zware mishande ling en openlijke geweldpleging. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft de bevestiging van het vonnis van de Rotterdamse politierechter geëist te gen de vijftigjarige Waddinxvener G. H. Het is Chwanga’s grootste wens dat één van zijn zoons, Rochunga een school zal bezoeken om te leren le zen en schrijven. Deze wens gaat in vervulling en we volgen Rochunga bij zijn opleiding. Ook zien we zijn ont roerende ontmoeting met Watkin Roberts. Rochunga’s kennis blijkt van onschatbare betekenis te worden voor de Hmarstam. CLUBHUIS Zoals blijkt, kan Scouting St. Victor aan jongens en meisjes van 7 tot 23 jaar het spel van verkennen bieden. De groepen staan open voor alle jon gens en meisjes. De St. Victor Scou ting groepen tellen gezamenlijk 120 leden en 20 leid(st)ers. Het clubhuis van Scouting St. Victor staat aan de Jan Willem Frisoweg, te genover nummer 71. Zelfwerkzaam heid van leden, ouders en leid(st)ers zorgde ervoor dat ze inmiddels be schikken over: 2 grote speellokalen; 1 lokaal voor de rowans/sherpa’s en 1 voor de stam; leid(st)ersruimten; ruimtes (totaal: 17) voorverkenners, welpen, gidsen en kabouters; toilet ten; een keuken; materiaalbergruim- ten. Dit jaar is door enorme inspanning iets vanaf vijf gulden koopt krijgt een waardebon. Vijf van die waardebonnen geven recht op de aankoop van een kerstboom voor een zeer speciale prijs. Een prijs die nergens in deze streek zo laag is. De kerstbomen zijn te koop op woens dag 14, donderdag 15, vrijdag 16 en za terdag 17 december op de standplaats van zuivelhandel Van Leeuwen aan de Kerkweg-Oost. LEIDING Ook de leiding geeft, ondanks de ka- derwerfactie van begin dit jaar, nog zorgen. Zeker als men over 1 a 2 jaar met zeeverkenners wil beginnen is uitbreiding van de leiding hard no dig, maar ook nu kunnen alle be staande speleenheden, inclusief de welpen, uitbreiding van het aantal leid(st)ers hard gebruiken. Informatie over leidinggeven bij de Klimopgroep kan, men krijgen bij Ed van Eyk, tel. 15987. Wie echter eens de sfeer proeven wil bij de groep, kan te allen tijde gedurende de opkom sten langskomen. Het clubhuis is ge durende de vrijdagavond en de zater dag bijna voordurend ‘bewoond’. In 1908 begaf de jonge zendeling Watkin Roberts uit Wales zich naar dit gebied. Na een korte tijd liet de Britse overheid hem weten dat ze het niet vertrouwd vond en drong er bij hem op aan het gebied te verlaten. Watkin verliet het gebied met pijn in zijn hart. SCHAAP ONDER TREIN Op woensdag 23 november werd op> het NS-baanvak Gouda-Waddinxveen nabij de Zuidelijke Dwarsweg een schaap door een trein aangereden. Het beest is aan de verwondingen be zweken. Het treinverkeer heeft nor male doorgang kunnen vinden. De man was op de Frederik Hendrik- laan in Waddinxveen aangehouden door de politie. Bij een bloedproef bleek hij een alcoholpromilage in zijn bloed te hebben van 2,3. Arrest op 2 december. VIJF GROEPEN De vijf groepen die in Waddinxveen scouting vertegenwoordigen zijn de twee meisjesgroepen Catharina van Siëna en Klimop, de twee jongens- groepen Charles de Foucauld en Pie ter Maritz en de jongerengroep Wapi ti. De groepen Catharina van Siëna, Charles De Foucauld en Wapiti ma ken deel uit van de Stichting Scou ting, St. Victor. Omdat het erg moeilijk is een jongere van acht jaar voor dezelfde activiteit te interesse ren als iemand van bijvoorbeeld 16 jaar, is 'er een indeling gemaakt in leeftijdsgroepen. Zo’n leeftijdsgroep noemt men een speltak. Scouting St. Victor kent de volgende speltakken: 7/8 tot 10/11 jaar: Welpen (jongens - opkomsten op za terdagmorgen; kabouters (meisjes) - opkomsten eveneens op zaterdagmor gen; 10/11 tot 14/15 jaar: verkenners (jongens) - opkomsten op zaterdagmiddag; gidsen (meisjes) - opkomsten eveneens op zaterdagmid dag; 14/15 tot 17 jaar: rowans/sherpa’s (jongens en meisjes) - opkomsten op vrijdagavond; 17 tot 21(23) jaar: stam (jongens en meis stam (jongens en meisjes) - opkom sten op zaterdagavond. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten zijn net ingehaald, terwijl ook de verjaardag van de Goed- heiligman nog gevierd moet worden, doch dat neemt niet weg dat ook Kerst mis ’83 voor de deur staat. Vandaar dat het winkelcentrum Brug in Waddinxveen met de traditionele kerst bomenactie, die tot en met zaterdag 17 december zal duren. Wie in die periode in het Brugcentrum De Waddinxvener was hiertegen in hoger beroep gegaan, omdat hij meende niet zonder rijbevoegdheid te kunnen. Deze had hij, naar hij ver klaarde, nodig voor zijn werk. De procureur-generaal vond dat het al gemeen belang in deze zaak moest prevaleren. ‘De verdachte is een ge vaar op de weg’, zei hij. De auto raakte zodanig beschadigd, dat deze moest worden weggesleept. “Vermoedelijk had dit letsel voorko men kunnen worden, wanneer de vrouw de veiligheidsriemen had ge dragen’, aldus de plaatselijke rijks politie. WINKELDIEFSTALLEN De afgelopen week werden bij diverse winkels 3 jeugdige Waddinxveners op heterdaad betrapt bij diefstal van goederen uit deze winkels. Na verhoor door de politie zijn zij aan hun ouders overgedragen. Op donderdag 24 november werd een 28-jarige Waddinxvener aangehouden terzake poging tot diefstal van een schaakcomputer ter waarde van f 159,00. De man is aan de rijkspolitie overgegeven en na verhoor heenge zonden. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. van een aantal vrijwilligers een grote opknapbeurt gegeven aan het club huis, letterlijk van boven tot onder. Bovendien is er, door eigen mensen, een luchtverwarmingsinstallatie ge bouwd die de oude, brandgevaarlijke petroleumkachels vervangt. Tijdens de wintermaanden kunnen de pro gramma’s van de speltakken voortaan dan ook gehouden worden in een droog en warm clubhuis. hefbrug te Waddinxveen. Vanaf de Kerkweg-Oost reed de bestuurder van een personenauto richting hef brug. Vanaf de Henegouwerweg kwam een personenauto de hefbrug oprijden, waarna een aanrijding volg de. De bestuurder van de op de Kerk weg-Oost rijdende personenauto liep een hersenschudding op en moest naar het Bleulandziekenhuis te Gouda worden overgebracht. De inzittende was degene, die het ooglet- sel opliep. Beide personenauto’s wa ren total loss en werden door takel- bedrijf Hijkoop afgesleept. Door de klap van de aanrijding is één van de auto’s tegen een op de Kerkweg- Oost voor de hefbrug stilstaande per sonenauto gebotst. Daar de toedracht Vijf van de stamleden waren inmid dels onder invloed van zijn prediking tot geloof gekomen. Eén van hen is Chwanga en hij zet het zendingswerk van Watkin Roberts voort. KLEDINGDIEVEN De afgelopen week werden bij twee Waddinxveense kledingzaken diverse soorten kleding, totale verkoopwaar de f 3.350,- ontvreemd. Hierbij wer den een aantal zich verdacht gedra gende vrouwen gesignaleerd. Op dinsdag 22 november werden in Stolwijk 2 vrouwen, respectievelijk afkomstig uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel, op heterdaad betrapt bij diefstal van kleding. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat deze vrouwen zich ook aan de kledingdiefstallen in Waddinx veen hebben schuldig gemaakt. Ver der bekenden zij in de afgelopen maand ook de twee in Moerkapelle gepleegde kledingdiefstallen te hebben gepleegd. Eén van de aange houden vrouwen was reeds eerder in Waddinxveen actief geweest. DIEFSTAL/INBRAAK Op zondag 20 november werd aangif te van poging tot diefstal uit een auto gedaan. De nabij de Passage gepar keerd staande auto werd opengebro ken. Uit de auto werd niets ont vreemd. Ook op zondag 20 november werd tussen 14.00 uur en 19.00 uur inge broken in een woning aan de Zuidka de. Ontvreemd werden onder andere een videorecorder en een video-tuner. Op maandag 21 november werd aan gifte van diefstal van een portemon nee gedaan. De portemonnee moet zijn ontvreemd uit een kleedkamer van de sporthal aan de Groensvoorde. Een dag later werd aangifte gedaan van diefstal van een agenda inhou dende een aantal cheques. De diefstal moet zijn gepleegd in de kleedkamer bij een voetbalvereniging. De afgelopen week werd één keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Er werd één fiets gevonden. Op zondag 27 november ontdekte de eigenaar van een motorvoertuig, dat een wiel van dit voertuig, welke stond geparkeerd aan de Essengaarde, was gedemonteerd en weggenomen. Het vignet van de Stichting Scouting St. Victor waarbij in Waddinxveen zijn aangesloten de groepen Catharina van Siëna, Charles de Foucauld en Wapiti. Andere plaatselijke scoutinggroepen zijn Klimop en Pieter Maritz. Wie de Stichting Scouting St. Victor bij het lei dinggeven wil helpen of lid wil worden vair één van de speelgroepen kan con tact opnemen met M. de Vos, tel. 01820-30375. Het secretariaat is geves tigd op het adres Koningin Wilhelmina- singel 82 in Waddinxveen. Om herken baar te zijn en om de onderlinge ver bondenheid uit te drukken dragen leden van scouting een uniform. Iedere leef tijdsgroep zijn eigen kleur. Wie lid wil worden van een van de speltakken, krijgt, als de eerste kennismaking goed is bevallen, ongeveer 4 weken de tijd om te kijken of hij/zij het echt leuk vindt. Als dat zo is, dan vindt de officië le installatie plaats. j waren betrok- ken bij de aanrijding op de kruising Troost- p voertuigen on. A I Om voldoende vrijwilligers te vinden voor het draaiende houden van de verschillende speltakken worden door Scouting St. Victor steeds aller lei pogingen in die richting gedaan. In vorige jaren gebeurde dit door het houden van open dagen. Op stapel staan nu een grootscheepse kader- werfactie met huis-aan-huis-informa- tiefolders, aanmelden van vacatures bij de Vacaturebank Vrijwilligers werk Waddinxveen, publiciteit en brieven aan de ouders van de jeugd leden. ILLEGAAL VENTEN Op vrijdag 25 november omstreeks 21.00 uur werd door de Waddinx veense rijkspolitie een hoeveelheid aardewerk in beslaggenomen, daar men hiermede illegaal aan het venten was. Tegen een 23-jarige inwoner van ‘s-Gravenhage, lid van een bepaalde sekte, werd proces-verbaal opge maakt. WADDINXVEEN Met de aanhouding van zeven Waddinxveense jongens van 15 en 16 jaar heeft de Waddinxveense rijkspolitie een eind weten te maken aan een reeks van diefstallen, inbraken en enkele ver nielingen. De knapen zagen er bijvoorbeeld niet tegen op een 83-jarige bewoonster van Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan in haar douche op te sluiten om er vervolgens met haar geld vandoor te gaan. Inmiddels heeft de rijkspolitie een deel van de door de jongelui gesto len goederen weten te achterhalen. De knapen waren het afgelopen jaar in groepjes van 2 of 3 man actief. Oplettendheid van winkelpersoneel in Alphen aan de Rijn leidde tot betrapping op heterdaad van hen. In totaal werden ongeveer 45 geval len van diefstal in Waddinxveen gepleegd, bekend. Verder hebben zij zich ook schuldig gemaakt aan misdrijven in Nieuwerkerk aan den IJssel, Boskoop en Gouda. Diverse keren werden kassa’s in winkels en bij tuinderijen gerold. Hier bij werd bijna f 3.000,- aan geld buitgemaakt. Er werd ingebroken in scholen, sportkantines en 1 keer in een woning. Hierbij werden diver se goederen weggenomen, zoals: cassettedeck, tuner-pick-up, sigaret ten, grammofoonplaten, microfoon en snoep. Enkele kleine goederen werden weggenomen uit een boekhandel. Twee keer werd tijdens het liften van Gouda naar Waddinxveen de portemonnees van de liftge- vers gerold. In één van deze gevallen is f 470,- buitgemaakt. Enkele van de aangehouden knapen hebben bekend in juni in Huize Souburgh een bejaarde vrouw geld te hebben afhandig gemaakt. In de woning werd de vrouw in de douche opgesloten, waarna men er met het geld vandoor ging. Twee soortgelijke gevallen werden door hen ook te Boskoop gepleegd. AANRIJDINGEN Drie personenauto’s 1 J- Kanaaldijk-Burgemeester straat. Alle betrokken werden beschadigd. Persoonlijke gelukken deden zich niet voor. Op donderdag 24 november om 10.15 uur liepen twee personenauto’s schade op op het parkeerterrein nabij de Groensvoorde. De schade was het gevolg van een aanrijding na het weg rijden uit het parkeervak. Zeer lichte materiële schade was het gevolg van de aanrijding op donder dag 24 november vlak voor de krui sing Esdoomlaan-Ieplaan. Bij het in slaan van een zijweg remde een auto mobilist af. Een achteropkomende bestuurder bemerkte dit iets te laat. Wederom een kop-staart-aanrijding weg. Een op de i- manweg oprijden, doch moest wachten voor doorgaand verkeer. Hierbij werd hij aan de achterzijde aangereden. Eén van de auto’s moest door takelbedrijf Hijkoop worden af gesleept. Op zaterdag 26 november omstreeks 21.40 uur liep een inzittende van een personenauto oogletsel op bij ACTIVITEITEN De 6 speltakken van Scouting St. Victor draaien gemiddeld 45 op komsten per jaar. Tijdens de op komsten wordt aandacht besteed aan: natuur (buitenleven)dienstvaar digheid (tot je dienst), sport en spel, expressie (laten zien wie je bent) en exploreren (ontdekken). Elke spel tak organiseert bovendien een zomer kamp (1-1 1/2 week) en vrijwel elke speltak daarnaast 1 of 2 weekend- kampen in voor en/of najaar. Hoewel Scouting St. Victor dus al vele jaren actief is (de Scouting-be- weging in Nederland bestaat al 73 jaar), blijkt nog steeds dat veel men sen niet of nauwelijks bekend zijn met het spel van verkennen, of alleen denken aan: ‘padvinders’ als de ‘jon gens met de korte broeken’. WADDINXVEEN - In Waddinx- veen worden deze week extra koopavonden 4 2 gehouden in verband met Sint W 2 Nicolaas, zo heeft de midden- 2 standsvereniging Waddinxveen 5 B laten weten. Die avonden waar- J J op de winkels tot 21.00 uur J zijn geopend, zijn: naar Hnks 4 *Woensdag 30 november 1983; j ■'Donderdag 1 december 1983; ♦Vrijdag 2 december 1983; van het ongeval voor de politie nog niet geheel duidelijk is, verzoekt zij getuigen van dit ongeval zich tot hen te wenden. Telefoon rijkspolitie Waddinxveen: 13000. Op zondag 27 november omstreeks 18.00 uur vond er op de Henegou werweg ter hoogte van de oprit naar rijksweg 12 een ongeval plaats tussen 2 personenauto’s. Een afslaande be stuurder verleende geen vrije door gang aan een rechtdoorgaande be stuurder. Beide auto’s liepen aan zienlijke materiële schade op. WADDINXVEEN Vorige week woensdagmiddag zijn in het scou- tingsgebouwtje aan de Vondellaan de eerste 7 welpen (jongens van 7 tot 11 jaar) van de nieuwe, tot de Klimop groep van de Scouting Waddinxveen behorende, Yakari-horde geinstal- leerd. Deze welpenhorde is een nieuwe loot aan de Klimop-stam, die al de speltakken kabouters, zeever kenners, wilde vaart en loodsen kent. De ouders van de welpen en de ver tegenwoordigers van de Klimop-spel- takken woonden de feestelijke instal latie bij. De Klimopgroep, die dus een onder komen heeft in de Oranjewijk en vaart op de Reeuwijkse Plassen in het zomerseizoen, werd 12 jaar gelden in Waddinxveen opgericht door mevr. E. Ligterink. Zij startte toen met een kabouterkring voor meisjes van 7 tot 11 jaar. In korte tijd groeide de groep met zeeverkenners (meisjes van 11 tot 14 jaar), wilde vaart (meisjes van 14 tot 17 jaar) en een loodsenstam (jongeren van 17 tot 23 jaar). Al die tijd is het de grootste wens van de groep geweest ook met een jon- gnsafdeling te starten. Na een succes volle kaderwefactie aan het begin van dit jaar werd unaniem door de groepsraad besloten met een welpen horde te beginnen, die dan over en kele jaren gevolgd zal worden door een jongenszeeverkennerswacht. 1 CMttU I0VC4UII M C11MIIU UI Hlkl »tmi JUNGLEBOEK In de groepen van Scouting Neder land spelen de welpen een spel dat gebaseerd is op het boek van R. Kip ling, Het Jungleboëk. Een pasgeboren mensenkind wordt opgenomen in een horde wolven en daar onder de hoede van vele dieren opgevoerd. Het ver haal geeft de mogelijkheid aan de welpen om allerlei avonturen te bele ven en met elkaar een stukje van de t wereld om hen heen te ontdekken. Door het opstarten van de nieuwe welpenhorde is er overigens wel een ruimteprobleem ontstaan dat zo snel mogelijk ogelost zal moeten worden. Het gebouwtje aan de Vondellaan is te klein om in het weekend onder dak te bieden aan meer dan 4 groe pen. Daarom komen de welpen voor lopig op woensdagmiddag bij elkaar, maar dat is slechts een tijdelijke op lossing. Op korte termijn zal extra huisvesting gevonden moeten wor den. Vanuit haar doelstelling schept Scou ting Nederland nieuwe kansen voor: - een plezierige beleving van vrije tijd, - samenspel in grote en kleine groe pen, - ontplooiing van eigen initiatief, - het leren kennen en waarderen van de natuur, - hulpvaardigheid en hulpbereidheid, - internationale verbondenheid. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie raadt automobilis ten en hun passagiers op de voorbank dringend aan de verplicht voorge schreven autogordel ook te dragen. Dit naar aanleiding van twee ernstige verkeersongevallen, afgelopen zater dagavond om tien over half tien op de hefbrug over de Gouwe en van maandagmiddag om half vier op de Piasweg. Op de Piasweg bij de hoek met de Van Dort Kroonweg vond maan dagmiddag een aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto. Hierbij liep de 23-jarige uit Moerkapelle afkomstige bestuur ster van de personenauto ernstig oogletsel op. De bestuurster reed achter een vrachtauto, die vanaf de Piasweg naar rechts de Van Dort Kroonweg ging oprijden. De auto mobiliste reed achterop de vrachauto in. Zij liep verwondingen op aan haar hoofd en zoals reeds gemeld een oog. Zij is naar het oogziekenhuis te Rotterdam oergebracht. Gevreesd wordt, dat zij een oóg zal moeten missen. een kop-staart-aannjdmg op de Sniepweg-kruising IJserman- weg. Een op de -j ^.za^a^ a bestuurder wilde naar links de IJser- A r 3 KERSTMIS In verband met de Kerstdagen Si 2 is een extra koopavond voor- 2 2 zien op: 5 *Vrijdag 23 december 1983. personenauto oogletsel op bij een F aanrijding, welke plaats vond op de WWWWWWW

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 27