GEMEENTE WADDINXVEEN Storm richtte ook in Waddinxveen schade aan voor Peru Halve eeuw samen Zestig mille Echtpaar N. Klaassens-Mollema: verband mochten beleven. Op de vie ring ontbrak de in Canada wonende zoon, omdat deze met zijn gezin juist deze zomer in Nederland was ge weest. KOK CV. BOSKOOP telefoonnummers/openingstijden WELZIJNSZAKEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN VERGADERINGEN VERKEER EN VERVOER L 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 13000 13000 WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) in het kantoor van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwik kelingssamenwerking Wad dinxveen een bedrag van 60.000,- overhandigd, be stemd voor het project van zelfstandige bedrijfjes in de sloppenwijken van de Peru aanse hoofdstad Lima. BLUR U DUUR RUDEN... Of KIEST U EEN MERCEDES-BENZ BEDRUFSWAGEN Kies het zekere voor het onzekereKies Kok en Mercedes-Benz. Een ideale en betrouwbare combinatie! t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 NOVEMBER 198.3 01820-16066 010-362244 I 10. 12. Plankier 22-26, 2771 XL BOSKOOP Teh01727-.2110/34 10 k PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 Mèt de informatie over Torna, is nu ook die over Lima op gang gekomen. Expositie in de raadzaal van het gemeentehuis Van 26 november t/m 17 december 1983 wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie van werk van drie beeldende kunst enaars gehouden. Er wordt werk geëxposeerd van: Rie Bouters (gouaches in gemeng de techniek), Marianne van den Broek (textielschilderijen) en An- dréa Dogterom (keramische objecten). Openingstijden: maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren; donderdagavond van 19.00-21.00 uur: zaterdag van 13.00-16.00 uur. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P.F.J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer ML Kraaijestein: na afspraak. ♦Op de Berkengaarde liep een auto als gevolg van de storm schade op. Een ruit vertoonde een gat. ♦Verder lagen nog bomen gestrekt op het K.W.plein nabij de gymzaal, de K.W.singel en op de Souburghlaan. ♦De Waddinxveense rijkspolitie heeft enkele keren assistentie verleend aan de rijkspolitie te Reeuwijk wegens autoongevallen op rijksweg 12. Enke le keren moest het verkeer worden stilgezet in verband met werkzaam heden van de ambulancedienst. PROJECT Besloten werd via NOVIB een land- bouwontwikkelingsproject in Torna in Boven-Volta, waar in augustus nog een coup werd uitgevoerd, te steunen en aan de hand van gegevens daarover in Waddinxveen voorlichting te geven over de problemen in ontwikkelings landen. Na enig zoeken en proberen kwam de informatiestroom op gang en waren enkele werkgroepjes actief. de Lijsterbesstraat hun 50-jarig huwe lijksfeest gevierd. Het gouden paar, dat 3 kinderen heeft en 6 kleinkinderen, keek met dankbaarheid terug op de goede ja- ren, die het met elkaar en in gezins- Wijziging hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen; gelet op artikel 37 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot wijziging van de hinderwetvergunning nr. 4834, d.d. 16 maart 1973, van mevrouw M. Y. Leung-Wong, Bagijnenwaard 46 te Zoetermeer,voor een Chinees-Indisch restaurant, gelegen aan de Oranjelaan 42. De reden hiervoor is dat het lozingsaspect (via de vetvanginstallatie) - gelet op de gewijzigde Hinderwet - zijn basis dient te vinden in de door de Wet Verontreiniging Oppervlaktewater totstandgekomen Lozingsverordening Riolering. - aan Margriet Hamel-de Leeuw, adjunct de Nederlandse Organisatie voor Internationale Samenwerking (NOVIB) in Den De al ruim zevenenhalf jaar bestaan de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, die officieel wordt voorgezeten door PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein, heeft sinds 1976 al f 390.000,- aan de NO VIB kunnen geven. Werd dit geld eerst bestemd voor een landbouwont- wikkelingsproject in het Afrikaanse Boven-Volta, in 1980 werd de Waddinxveense ‘geldstroom’ verlegd naar Lima, omdat het Toma-project financieel onafhankelijk was gewor den. omgewaaide bomen, wateroverlast en moeilijk berijdbare straten. Uit het rapport van de Waddinxveen se rijkspolitie haalden we de volgende stormschadege vallen: *Op de Piasweg nabij de hoek met de Zesde Tochtweg werd een boom uit de grond gerukt en die kwam dwars op de weg te liggen. ♦Van een pand aan de Kleikade was de dakbedekking van het huis ge waaid. Gevolg: vrij veel lekkage in het gehele huis. ♦Aan de Acaciastraat was een omge waaide boom op een schuurtje achter een woning terechtgekomen. en plaatsing ballen- ♦Door de brandweer moesten bomen worden verwijderd op het Noordein- de, de Kleikade en de hoek Stations straat-Jan Dorrekenskade. ♦Op de spoorlijn tussen het station- Waddinxveen en het station Wad- dinxveen-Noord moest een ca. 30 meter lange en 1 meter hoge plastic den. Toen in 1980 bleek dat het To- maproject financieel onafhankelijk werd (zodat het project dus geslaagd genoemd kan worden), besloot de Kerngroep de bijdrage te bestemmen voor een project in Lima in Peru, waar in verband met gemeenteraads verkiezingen volop schermutselingen waren. Dit Lima-project, waarbij steun wordt verleend aan bedrijfjes die door arbeiders zelf worden geleid, brengt een heel ander aspect van ont wikkelingssamenwerking naar voren. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen (giro 3560360) houdt zich niet alleen be zig met de financiële kant van een project - in februari volgend jaar zal een andere financiële actie worden gevoerd dan de gebruikelijke collec tes tot nu toe -maar werkt ook aan Wegafsluiting In verband met rioleringswerkzaamheden zal de IJsermanweg voor het gedeelte tussen de G. van Dort Kroonweg en de Sniepweg in de periode van 5 december 1983 tot 20 januari 1984 voor het doorgaan de verkeer worden afgesloten. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Het christen-democratische lid van het college van B. en W., dat de Waddinx veense gift aangepakt zag door Margriet van Hamel-de Leeuw, adjunct-alge- meen secretaris educatie van de NO VIB, maakte van de gelegenheid ge bruik enkele behartigingswaardige op merkingen te maken over de geldinza melingen en de bewustwordingsprojec- ten van de plaatselijke Kerngroep, na dat de NOVIB vooral de volharding en trouw van deze Waddinxveense Torna/ Lima-groep had geroemd. Wethouder Van Schie betoogde dat van de 60.000,- zeker zo’n f 40.000,- van de gemeente afkomstig is. Hij zou het aandeel van de bevolking groter willen zien. Ook meende hij dat er meer aan bewustwording van volwassenen ged aan moest worden na alle onderwijsacti viteiten. Als portefeuillehouder van fi nanciën kon hij er niet om heen te stel len dat in deze moeilijke economische tijd het hemd wl eens nader zou kunnen zijn dan de rok, zodat een verlaging van de gemeentelijke bijdrage aan de Derde Wereld-problematiek wel eens aan de orde zou kunnen komen. EROP OF ERONDER Niet afwachten maar doen is ons parool. En dat betekent o.a. investeren. Bijvoorbeeld in bedrijfswagens. Een Mercedes-Benz bedrijfs wagen is een belegging zonder risiko. Dankzij ondermeer de lage km-prijs, de lage afschrijving en de hoge inruilwaarde. Telt u daarbij de kwali teiten van de Mercedes-Benz dealer, dan ligt de volgende konklusie voorde hand: kiezen voor Mercedes-Benz betekent kiezen voor uw bedrijf. HISTORIE We schreven in maart 1975 toen de Waddinxveense gemeenteraad f 35.000,- beschikbaar stelde voor een project in de Derde Wereld. Men koos toen de verbetering van een zie kenhuis in Kameroen. Toen na enige maanden bleek dat die verbetering al was aangebracht, koos men een nieuw project. Intussen kwam men tot het inzicht dat het op plaatselijk niveau bezig zijn met ontwikkelings samenwerking alleen zin had, als dit gepaard zou gaan met een wezenlijke actie onder de bevolking. Daarom werd een groep gevormd, waarin alle geledingen van de gmeente waren vertegenwoordigd. Op 10 november 1975 hield de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen haar eerste vergadering in het gemeente huis. In het begin leek het moeilijk met twaalf vogels van verschillend pluimage tot samenwerking te ko men. Maar de keus van de leden was niet toevallig en na enige vergaderin gen stonden de zaken op een rijtje. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij op 15 november 1983 hinderwetvergunning hebben verleend aan: - Plastic Mappen Centrum B.V., Nesse 40, alhier, voor het oprich ten en in werking hebben van een hoog frequent plastic-lasbedrijf aan de Noordkade 151, alhier; - Meubelspuiterij G. van Wijk B.V., Wilhelminakade 26, alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een meubelspuiterij aan de Wilhelminakade 57, alhier. De beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen ter inza ge tot 1 januari 1984 op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op maandagavonden van 19.00 uur tot 22,00 uur. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn tenzij voordien een beroepschrift tegen de beschikking(en) wordt ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Gravenhage. Een stimulans voor eigen studie was de medewerking aan de Teleac- cursus over ontwikkelingsproblema tiek, die begin 1977 werd uitgezon- OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. ♦Als gevolg van de sterke storm ging bij een aantal bedrijven het alarm over. ♦Van een schuur aan de Peuleyen was een stuk lood van het dak ge waaid. Commissie voor de financiën Donderdag 1 december 1983, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Verslag vergadering 3 november 1983. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Krediet 30.000,- vervanging houtversnipperaar. 4. Krediet 11.000,- verplaatsing hekwerk - vangers speelterrein ”de Overkant”. 5. Krediet aanleg riolering ’’Onderweg” De stukken voor de vergadering van de commissie liggen op de dag van die vergadering voor het publiek ter inzage. Vijftig jaar getrouwd: N. Klaassens en M. Klaassens-Mollema van de Sniepweg 20. (Foto: Sjaak Noteboom). De bruidegom, van beroep meubel maker, en zijn bruid zijn geboren en getogen in Groningen. Van hun hu- welijkstijd woonden ze 17 jaar in Uithuizermeeden, 4 jaar in Kampen en 29 jaar in Waddinxveen. De heer Klaassens was bestuurslid van de CNV Besturenbond. De voorgenomen wijziging houdt in: beperking van de Hinderwet vergunning, wat betreft de vetvanginstallatie, tot het voorkomen van stankhinder en de opslag en afvoer vanuit de installatie afkom stige afvalprodukten. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 15 december 1983 schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven CDA-wethouder P. F. J. van Schie geeft hier een cheque van f 60.000,- algemeen secretaris educatie van Haag. (Foto: NOVIB). de bewustwordeing van de mensen hier. In dit kader produceerde men kwartetten, kleur- en kijkplaten, stickers, lesbrieven, huis-aan-huis kranten, folders en brochures. Hun aantallen lopen in de tienduizenden. MERCEDES-BENZ BESTELWAGENS aan oostzijde Noordein- de ad 300.000,-; Abr. Kroesweg ad 500.000,-. 6. Vervanging meubilair St. Paulusschool (krediet 6.973,-). 7. Voorzieningen voor gehandicapten bij Eben Haëzerschool (krediet 1.300,-) 8. Programma emancipatie-activiteiten 1984. 9. Programma alfabetiserings- en educatieve activiteiten culturele minderheden 1984. Verkoop accommodatie Sniepweg aan voetbalvereniging ’’Waddinxveen”. 11Verkoop tweetal kavels grond bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980. Verkoop grond afrastering worden verwijderd. De af rastering lag gedeeltelijk op de spoor lijn en zat verslingerd om een sein paal. WADDINXVEEN De onverwacht zware storm, dio iedereen en dus ook weer het KNMI in De Bilt verraste, heeft zaterdagnacht en zondag ook in Waddinxveen de nodige schade aangericht. De plaat selijke rijkspolitie en vooral de leden van de vrijwillige brandweer zijn urenlang in de weer geweest om de helpende hand te bieden. De problemen concentreerden zich op rondvliegende dakpannen, WADDINXVEEN - De heer N. Klaassens (73) en mevrouw M. Klaas sens-Mollema (74) van de Sniepweg 20 hebben op een gezellige manier met een receptie en bijeenkomst in het wijkgebouwtje De Paddestoel aan Vergunning groepsvervoer Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter kennis dat zij bij hun beschikking van 8 november 1983 op grond van artikel 32 van de Wet Autovervoer Personen aan ”De Snelle Vliet’ toering- cars b.v. te Hardinxveld-Giessendam vergunning hebben verleend tot het uitoefenen van groepsvervoer binnen de gemeente Waddinx veen ten behoeve van het schoolzwemmen tot en met mei 1984. Tegen deze beschikking staat voor belanghebbenden, gedurende dertig dagen na de datum waarop deze bekendmaking verschijnt, beroep open bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Parkeren door gehandicapten Ter gemeentesecretarie is een folder verkrijgbaar over het parkeren door en voor gehandicapten. In dit vouwblad wordt ingegaan op de criteria welke worden gehanteerd bij het verlenen van landelijke in- validen-parkeerkaarten en bij het aanleggen van individuele invali- den-parkeerplaatsen. Tevens maakt de folder duidelijk waar met een landelijke invalidenparkeerkaart wel en niet geparkeerd mag worden. voor bouw 83 woningen in bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 aan Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. alhier. 13. Verkoop grond voor bouw transformatorstation in bestem mingsplan Wijk Zuidplas 1980 aan Gemeenschappelijk Ener giebedrijf Gouda en Omstreken. 14. Wijziging raadsbesluit verkoop grond in bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 aan woningbouwvereniging ’’Waddinxveen”. 15. Wijziging verordening onroerend-goedbelastingen in verband met straatnaamwijziging. 16. Wijziging gemeentebegroting 1983 (najaarsnota). 17. Gemeenterekening 1981. 18. Begrotingswijzigingen (overbrenging restant kredieten van dienstjaar 1981). 19. Eventuele aanvullende voorstellen. 20. Rondvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 3