Schets van ’t Vondelparkje wegen bracht onge vallen Veel reacties Expositie in school over mensenrechten Gladde I na publikatie ’t Vondelparkje RK-Kerkkoor in Anne Frank Wat kabouters, welpen, rowans, gidsen en verkenners zoal doen Van Gorkum’s groente belemmert goed zicht M. Boere (PvdA) in de weer voor fietsers OPENING DOOR DE BURGEMEESTER O Scouting St. Victor naarstig op zoek naar vrijwilligers Waddinxvener verdronken Man (36) verduisterde geld bij baas Vrouw (32) aangehouden IEDEREEN WELKOM OP OPEN HUIS VAN HUIZE SOUBURGH H- A I (C f 7;’O J. B. BORGER (VVD) t SCOUTING st.VICTOR WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 88^^ en, officieel HEK INGANG BEPLANTING LEIDING 4 FLAT NICOLAAS BEETSLAAN Kyrie, Sanctus en Agnus Dei; 14. En natus Emmanuel; 15. Schlaf wohl (Hir- tenlied an der Krippe); 16. Samenzang en koor: Eer zij God in deze dagen. nen, en tegen marteling en doodstraf in alle gevallen. Een schets van de speelplek 't Vondelparkje in Waddinxveen-Noord aan de Nicolaas Beetslaan. Stichting VOORGESCHIEDENIS In 1961 werd opgericht de prote- stants-Christelijke Stichting Bejaar dentehuis Souburgh. Het was 16 no vember 1966 toen de toenmalige burgemeester met drie dominee’s van hervormde huize, het bejaardentehuis opende. Eerst werd de nieuwe vleugel ge bouwd, daarna het oude gedeelte ge renoveerd. Deze renovatie kwam er in grote trekken op neer, dat van 3 oude kamers, 2 nieuwe werden ge maakt. De Stichting Scouting St. Victor, die drie van de vijf Waddinxveense scou tinggroepen (Catharina van Siëna, Charles de Foucauld en Wapiti) bun delt, is opnieuw op zoek naar vrijwil ligers, die leiding willen geven aan het spel van verkennen zoals dat bij St. Victor door 120 meisjes en jongens en 20 leid(st)ers wordt beoefend. Het Weekblad voor Waddinxveen schreef daar vorige week woensdag al uitge breid over en meldde dat in dit Gou- wedorp in totaal 250 jongeren en 50 leid(st)ers bij allerlei scoutingsactivi- teiten zijn betrokken. De medewerking van de predikanten aan de opening vormde het symbool van de interkerkelijke samenwerking, die tot de stichting van het bejaar dentehuis had geleid. Hierbij was ze ker van betekenis dat de Centrale Hervormde Gemeente bereid bleek het aanvankelijk hervormde tehuis om te zetten in een protestants-chris- telijk complex. In 1966 kwamen de eerste bejaarden zich in het tehuis vestigen. Wim Koolmees, die een vrouw en twee kinderen achterlaat, was opge nomen in het Goudse St. Jozefzie- kenhuis. De gemeentepolitie ver moedt dat hij bij het verlaten van het ziekenhuis per ongeluk in de sloot achter de Philips Willemsingel is te recht gekomen. WADDINXVEEN - Tegen een 36-jari- ge inwoner van Hazerswoude-Rijndijk is door de Waddinxveense rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt wegens ver duistering van gelden in dienstbetrek king. De man had in mei tot en met juli van dit jaar gewerkt voor een service- dienst te Waddinxveen en had daarbij 230,- aan baar geld verduisterd door een cheque te vervalsen. Bij verhoor heeft de man bekend het feit te hebben gepleegd. KNTKKERPLEIN KLIMTOESTEL IN ZANDBAK M. BOERE (PvdA) inzet van de leid(st)ers. Gelukkig zijn er bij Scouting in Waddinxveen ent housiaste mensen, die bereid zijn een flink stuk vrije tijd te steken in het spel van verkennen en al doende ruim 100 jeugdleden een plezierige vrije tijdsbesteding bieden. Toch blijft het moeilijk voldoende vrijwilligers voor dit jeugdwerk te vinden. Ondanks het feit dat steeds meer mensen, al dan niet noodge dwongen, over steeds meer vrije tijd beschikken, is het leidingprogramma een constante bron van zorgen. De Stichting Scouting St. Victor hoopt dat een aantal jonge (vanaf 17 jaar) Waddinxveners na het lezen van dit en het vorige artikel eens belt voor meer informatie en dan misschien ook zin krijgt om actief te worden ZANDBA1 GELE STREEP In de raadscommissie is besloten het plan om een gele streep te trek ken op de hoek Staringlaan/Perk- straat in te trekken. Hoewel de heer M. Boere (PvdA) hiermee moeite zei te hebben, zei voorzitter wet houder drs. M. Kraaijestein (PvdA) dat het college van B. en W. zich het recht voorbehoudt om later - indien nodig - op deze zaak terug te komen. in deze vorm van jeugdwerk. Wie de Stichting Scouting St. Victor bij het leidinggeven wil helpen of lid wil worden van één van de speelgroe- pen kan contact opnemen met M. de Vos, tel. 01820-30375. Het secretari aat is gevestigd op het adres Konin gin Wilhelminasingel 82 in Waddinx veen. Om herkenbaar te zijn en om de onderlinge verbondenheid uit te drukken, dragen leden van scouting een uniform. Iedere leeftijdsgroep Al die activiteiten vragen een grote zijn eigen kleur. Wie lid wil worden van een van de speltakken, krijgt, als de eerste kennismaking goed is beval len, ongeveer 4 weken de tijd om te kijken of hij/zij het echt leuk vindt. Als dat zo is, dat vindt de officiële installatie plaats. Om voldoende vrijwilligers te vinden voor het draaiende houden van de verschillende speltakken worden door Scouting St. Victor steeds aller lei pogingen in die richting gedaan. In vorige jaren gebeurde dit door het houden van open dagen. Op stapel staan nu een grootscheepse kader- werfactie met huis-aan-huis-informa- tiefolders, aanmelden van vacatures bij de Vacaturebank Vrijwilligers werk Waddinxveen, publiciteit en brieven aan de ouders van de jeugd leden. dinsdagavond 13 december van 18.30 -20.30 uur in de bibliotheek van het Anne Francentrum. GEEN VOORRANG Wederom een aanrijding op de kruising Stationsstraat-Kanaalstraat en weder om was het niet verlenen van voorrang de oorzaak daarvan. Dit ongeval vond plaats op dinsdag 6 december om 12.05 uur en er waren twee personenauto’s bij betrokken. Aanzienlijke materiële schade was het gevolg. Op zondag 4 december liep een 18-jari- ge motorrijder bij een ongeval op de hoek Beethovenlaan-Groensvoorde een linker onderbeenbreuk op. Het on geval gebeurde omstreeks 13.30 uur. De motorrijder kwam ten val bij de aan rijding, nadat hem door een automobi list geen voorrang was verleend. Het slachtoffer is per ambulance naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overge bracht. Een kop-staart-aanrijding vond plaats op maandag 5 december omstreeks 15.00 uur. Beide voertuigen, welke bij dit ongeval op de Jul. van Stolberglaan waren betrokken, werden licht bescha digd. BEWUSTELOOS Op dipsdag 6 december omstreeks 8.00 uur werd gemeld, dat een vrouw bewus teloos op het wegdek van de Brugweg lag. De vrouw was gevallen door de gladheid, welke op de Brugweg verras send snel en plotseling was opgekomen. De ter plaatse gekomen arts constateer de een hersenschudding, waarna de vrouw is thuisgebracht. WADDINXVEEN - De dinsdag morgen vroeg opgekomen gladheid heeft in Waddinxveen voor fietsers en bromfietsers parten gespeeld. Ook was er sprake van een aantal aanrijdingen op de gladde weg, waarbij auto’s waren betrokken. Omstreeks 8.00 uur was dinsdagmorgen 6 december nabij de Beethovenlaan- Groensvoorde de bestuurder van een personenauto doorgegleden op het gladde wegdek en was daarbij tegen een geparkeerd staande auto tot stilstand gekomen. Deze zelfde splitsing moest een tijdlang worden beveiligd, daar ook hier fietsers en bromfietsers weggleden. Ook een aantal voetgangers moest het ontgelden. Omstreeks 09.15 uur was op de Kanaal dijk een 21-jarige bromfietser onderuit gegaan. Na medische behandeling is hij voor nader onderzoek naar het zieken huis te Gouda gegaan. Hij meent dat deze koopwaar de pas serende wielrijder geen goed zicht geeft op de huidige verkeerssituatie op deze weg bij het winkelcentrum de Passage. In de raadscommissie zei directeur A.M. Zwambom van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven over deze zaak binnen kort een advies uit te brengen aan het college van B. en W. WADDINXVEEN-Hetrooms-katho- liek kerkkoor van de St. Victorparo- chie, dat wordt geleid door de heer J. P. van Oosten, is dinsdagavond 13 decem ber om acht uur te gast in het Anne Frank-centrum, waar op uitnodiging van de culturele commissie van de Stich ting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen een Kerstzangavond voor de bejaarden wordt gehouden. De toe gangsprijs bedraagt 1,50. Wie moei lijk met eigen vervoer kan komen kan het bekende telefoonnummer 15555 draaien. Het gemengd kerkkoor, dat te zien en te horen zal zijn in de toneelzaal van het AF-centrum aan het Jan van Bijnen- pad, zal liederen ten gehore brengen welke betrekking hebben op het ko mende Kerstfeest. Aan de bezoekers zal gelegenheid worden gebden om eni ge liederen met het koor mee te zingen, zoals Nu daagt het in het Oosten en Eer zij God in deze dagen. Programma en tekst van de mee te zingen liederen zul len aan de zaal worden uitgereikt. Muzi kale begeleiding verzorgt De organist van het koor de heer A. J. M. v. d. Hon- del. WADDINXVEEN - Op verzoek van de Waddinxveense politie is in Nieu- wegein een daar wonende 32-jarige vrouw aangehouden. Ze had namelijk voor 60,- benzine getankt bij het Shell-station langs rijksweg 12. Via een wisseltruc trachtte zij de benzinepomp- bediende op te lichten door met een bankbiljet van 100,- te betalen en dit biljet tegelijk met het terug te betalen wisselgeld weer mee te nemen Daar dezelfde vrouw dit reeds 2 keer was gelukt bij dit benzinestation, was het personeel op haar hoede. De vrouw kreeg dit door en vluchtte voordat de gealarmeerde politie ter plaatse kwam. Zij bekende de pompbediende te heb ben willen oplichten en bekende ook de twee andere oplichtingen te hebben ge pleegd. De vrouw was reeds 17 keer eer der terzake diverse gevallen van oplich ting met de politie in aanraking ge weest. PROGRAMMA Het volledige programma vermeldt de ze 16 punten: 1. O Heiland, open wijd de poort; 2. Naar U gaat mijn verlangen Heer; 3. Houdt mij in leven; 4. Koor en samenzang: Nu daagt het in het Oosten; 5. Gegrüsset seist du Maria; 6. Sei Willkommen; 7. Ons genaeket die avontstaer; 8. O Kerstnacht, schoner dan de dagen; 9. Samenzang: Al wie do lend in het donker; Pauze; 10. Wake, awake, the night is dying; 11. The first Nowell; 12. In the bleak mid-winter; 13. capaciteit van 98 bedden. De plannen tot nieuw- en verbouw werden in 1977 bij de overheid ingediend en de vereiste verklaring van “geen be zwaar” werd ontvangen. In 1979 werd een definitief plan in gediend bij de gemeente. Helaas wa ren het moeilijkheden binnen de ge meenteraad van Waddinxveend die de goedkeuring van de plannen en daar door de bouw, tegenhielden zodat pas in augustus 1981 een aanvang kon worden gemaakt. WADDINXVEEN - PvdA-fractie- voorzitter M. Boere heeft in de rond vraag van de laatst gehouden verga dering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven aan dacht gevraagd voor de uitgestalde koopwaar op het trottoir van de groente- en fruitzaak van Van Gor- kum aan de Kanaalstraat. WADDINXVEEN Vrijdagmiddag 9 december om drie uur zal burgemeester C.M. van der Linden in de openbare mr. A. de Roos school aan de Wingerd een expositie van tekeningen, foto’s en car toons, die alle 24 rechten van de mens uitbeelae nen. Op deze tentoonstelling, die geopend is dinsdag 13, woensdag 14 en ch werking van de Voorbeeldbrieven en postpapier zijn aanwezig. Mocht het onmogelijk zijn om naar de schrijfmiddag of -avond te komen, dan is er altijd de moge lijkheid een voorbeeldbrief thuisbe zorgd te krijgen. Dan graag een telefoontje naar Hannie Okkes, tel. 16078. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur heeft het volste vertrouwen in de bewonersinitiatieven voor het speeltuintje ’t Vondelparkje aan de Nicolaas Beetslaan. Voor deze op te knappen speeltuin zal een vereniging in het leven worden geroepen, terwijl de gemeentelijke dienst Openbare werken en -bedrijven het groene licht heeft gekregen voor het plaatsen van een hek om die plek. Op dit moment hebben zo’n 40 Wad dinxveners na de publikatie in het Weekblad voor Waddinxveen gemeld als belangstellende voor de oprichting van een nieuwe speeltuinvereniging voor de op te knappen speeltuin ’t Von delparkje aan de Nicolaas Beetslaan. Dit meldt ons contactpersoon Teus van Meyeren (Nic. Beetslaan 198, tel. 19589) over de in Waddinxveen-Noord geno men initiatieven om een in de loop der jaren sterk verwaarloosde en vernielde speelplek weer nieuw leven in te blazen. ”Uit de reacties blijkt dat de belangstel ling voor een speelvoorziening in Wad dinxveen-Noord groot is”, aldus de geïnteresseerde Waddinxveners, die voor het opknappen van ’t Vondelpar kje al 300,- hebben gekregen uit de collecte voor het Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton) en een subsidieverzoek hebben gedaan aan het Waddinxveense gemeentebestuur. Dat er een nieuwe speeltuinvereniging moet worden opgericht hebben de wijk bewoners besloten naar aanleiding van gesprekken met de gemeente. De initi atiefnemers hebben inmiddels vastge steld, dat de bereidheid om daadwerke lijk aan de inrichting van het parkje mee te helpen groot is. De ontwerpstatuten zijn reeds aan de notaris voorgelegd. Deze reageerde positief op de voorstel len en adviseert de buurtbewoners bin nenkort over de statuten. Op de oprichtingsvergadering van de nieuwe speeltuinvereniging zullen de concept-statuten worden vastgesteld en zullen nadere suggesties worden gedaan over het speeltuintje zelf. Voor deze vergadering zullen alle leden en belngs- tellenden worden uitgenodigd. ACTIVITEITEN Om een beetje een indruk te geven wat er bij de groepen Catharina van Siëna, Charles de Foucauld en Wapiti van de Stichting Scouting St. Victor aan leden-activiteiten tijdens opkom sten en kampen gedaan wordt, doen we een greep uit het laatste jaarver slag: Kabouters: toneel, handvaardig- WADDINXVEEN/GOUDA - De aan de Prunusstraat gewoond hebbende Waddinxvener W. Koolmees is vorige week vrijdagavond in een sloot nabij het St. Jozefziekenhuis in Gouda Boor het ijs gezakt en verdronken. De vandaag woensdag - begraven plaats genoot werd 33 jaar. Hij was een vro lijk en muzikaal lid van de Rotter damse brassband Rijnmond. Het rooms-katholiek kerkkoor, geleid door dirigent J. P. van Oosten is te zien en te horen in het Anne Frankcen- trum op dinsdagavond 13 december. De vernieuwde hal van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Na de officiële heropening van Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan op vrijdagmid dag 16 december om vier uur door drs. J.W. Brak, hoofd van de afde ling bejaardenoorden van het minis terie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC), wordt er zaterdag 17 december tussen 14.30 en 16.30 open huis gehouden. Dan zijn ook de familieleden van de Souburgh-bewo- ners van harte welkom, in plaats van in de op zaterdagmorgen te houden bijeenkomst voor de bewoners, zo heeft men ons laten weten. Bestuur, directie en bewoners van het bejaardentehuis Huize Souburgh, dat wordt beheerd door de Protestants- Christelijke Stichting Bejaardenhuis Souburgh, zijn natuurlijk heel erg blij iedereen - na een lange periode van bouw en verbouw - welkom te mogen heten in Huize Souburgh, dat in twee jaar tijd voor tien mil joen gulden is opgeknapt, maar dat is blijven bestaan uit 98 kamers. Huize Souburgh werd geopend in 1966 en had toen, evenals nu, een heid, weekend in Den Haag, zomer kamp met als thema “n Heksenvete in het Heydelpark’, spel, krantenak- tie; welpen: geheimschrift, speur tochten, EHBO, St. Jorismarsen, dis- trictsspelmiddag, gidsen en helpers dag, slootonderzoek, spel, een zo merkamp met als thema ‘De Hobbit’; gidsen: najaarsweekend in Reeuwijk (o.a. zeilen), kerstviering, open dag sinterklaas, ontmoeting (een dis- trictskamp) en het zomerkamp met als thema ‘75 jaar Scouting’, verken ners: kinderen in de derde wereld (thema-opkomst), hangmat knopen, hike in Drunense duinen, kanovaren, kreatief, tocht in de Hoge Venen (België), zomerkamp met als thema ‘Ridders’; rowans/sherpa’s: weekend- kampen in Aerdenhout, kreatief, dis co, zomerkamp in Opoeteren (Bel gië); stam: jota, zwemwedstrijden, discussies, scoutingstechnieken, een zomerkamp in Kandersteg (Zwitser land). ‘T KETELHUIS In samenwerking met het buurtcen trum ‘t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan worden donderdagavond 8 december om half negen kaarten ge maakt. Deze kan men versturen naar adressen, waar Amnesty Internatio nal zorg voor zal dragen. Er kunnen natuurlijk ook kaarten gemaakt wor den voor eigen gebruik. De kosten zijn f 2,50. Op die avond zullen er ook een paar mensen van Amnesty International aanwezig zijn. Wilt u zich wel van te voren opgeven, want met 30 a 35 mensen zit ‘t Ketelhuis vol. SCHRIJVEN En natuurlijk is er in de maand de cember weer volop gelegenheid om voor politieke en/of gewetensgevan- genen te schrijven en wel op: woensdagavond 7 december van 18.30-20.30 uur in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan; WADDINXVEEN Buitenleven, ontdekken, dienstvaardigheid, sport en spel en expressie zijn de vijf ‘interessevelden’ waaruit alle activiteiten bestaan van het spel van verkennen, zoals dat door Scouting Waddinxveen en de Stichting Scouting St. Victor al bijna vier decennia lang in praktijk wordt gebracht. ZEBRAPAD In dezelfde rondvraag informeerde VVD-gemeenteraadslid J.B. Borger naar de huidige situatie voor de voetgangers nabij de hefbrug over de Gouwe, waarbij het bij de recon structie “verdewenen” zebrapad ter sprake kwam. De heer Zwambom antwoordde, dat de afstand van vier rijstroken waar schijnlijk te groot is voor een zebra pad. “Overigens is de verantwoor ding mët betrekking tot deze pro blematiek een zaak van de provin cie Zuid-Holland”, zo liet de direc teur van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven nog weten. wim ipuuuii (11MIIU UI JWkl wirm expositie van ib< Waddinxveen van Amnesty Internatio- en verder posters en kaarten, getekend oerwijs, getoond worden. ope nt onderdag 15 december van 19.00-20.00 uur en met mede- werkgroep nal tot stand kwam, zulle door leerlingen uit het voortgezet onderwijs, getoond won Zaterdag 10 december is de ‘verjaar dag’ van de mensenrechten. Het is dan precies 35 jaar geleden dat de Algemene Vergadering van de Vere nigde Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens aannam. Vandaar dat Amnesty International de aktie ‘Maar er valt niets te vieren’ voert, want helaas staat vast dat lang niet alle regeringen, die zich vóór de mensenrechten hebben verklaard, zich aan die rechten houden. Het zijn rechten op werk en huisvesting, het mogen vormen van politieke partijen en vakbonden tot aan het verbod op zaken als martelingen. ‘In Waddinxveen willen we door mid del van een tentoonstelling en een stand op de weekmarkt van 9 decem ber aandacht aan deze aktie beste den,’ aldus de werkgroep Waddinx veen van Amnesty International, een onafhankelijke en onpartijdige organisatie, die werkt voor de vrijla ting van gewetensgevangenen, voor eerlijke processen binnen redelijke termijn voor alle politieke gevange- Mts,,. 3- SCHOMMELS ZITJE KLEUTERS J 1 ZITKUILn

Weekblad voor Waddinxveen | 1983 | | pagina 9