T weedaagse Expositie Nieuw Leven Goede dag voor volleybalsters Be Fair delft onderspit tegen ARC, WSE aan kop Waddinxveen-zondag wint verdiend Korbis moet Dubbele winst Vlooienmarkt voor WSV 3 W’veense vissers Kwiek 1 hield van TOOS WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Vrije week badmintonners Nieuwerkerk te sterk Mini-Europa- Cup-toernooi Be Fair-jeugd Verlies voor hockeyers(sters) IJSCLUB KOMT MET BINGO Fluttournooi van Florida Onderlinge Excelsior vaandel hoog in Boskoop Jan Kersbergen leidt sjoelers basketballers op eerste plaats Dammen met Excelsior agressiever gaan worden Een boekenbon? w O Onderlinge Heren Waddinxveen-zo. Waddinxveen-za. WSE Be Fair KÜiS: WADDINXVEEN - Het was zaterdag voor de volleybalsters van Be Fair een goede dag. De Waddinxveensen legden beslag op de eerste overwin ning in de volleybalcompetitie. Be Fair noteerde een 2-3 zege bij de Pur- merendse debutant Purvo. Waddinxveen-zatcrdag verloor in een niet zo beste partij met 1-3 van Gou da. M. Strub WADDINXVEEN - Zaterdagtweedeklasser Be Fair won zaterdag in het Burgemeester Warnaarplantsoen met 1-3 van het Alpheuse ARC. Winst was er voor WSE dat zondag in de vierde klasse met 0-2 van Soccer Boys won. In een rommelige wedstrijd waren de Waddinxveners de betere ploeg. Waddinxveen-zondag won verdiend, gevarieerd spelend en de aan vallen goed opbouwend met 3-1 van Bergambacht in de Goudse afdeling. WADDINXVEEN - Het eerste herenbasketbalteam van TOOS wist de beide duels van afgelo pen weekeinde tegen Popeye en Forwodians te winnen. Dames 1 moest in de eerste thuiswed strijd de overwinning aan tegen stander Lub a laten. J. Cazemier WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 •SS® GRAAG GEGEVEN! De stand aan de kop is na de 6e ron de: 1. Kardol 570 pt, 2. Van Deelen 534 pt, 3. W. van Oort 508 pt, 4. Phi- lipse 476 pt, 5. J. van Oort 474 pt. 1393 pnt. 1344 pnt. 1301 pnt. 1252 pnt. 1285 pnt. 1264 pnt. 1238 pnt. 1222 pnt. 1199 pnt. 1193 pnt. 1141 pnt. 1026 pnt. 1031 pnt. 9 76 pnt. 969 pnt. De heren van Be Fair zijn in de promo tieklasse nog puntloos. Ook de derde wedstrijd werd met 3-0 verloren. Zovoc 2 was zaterdag echt geen wonderploeg, maar toch te sterk voor het even labiele als jonge Waddinxveense gezelschap, dat veel te wisselvallig is. Sterke mo menten worden afgewisseld met dom me fouten, die veroorzaakt worden door zenuwen. De setstanden waren 15- 10. 15-4 en 15-11. C. BARELDS Waddinxveen-zondag pakte in de wed strijd tegen Bergambacht verdiend twee punten. De ploeg speelde gevarieerder en bouwde de aanvallen goed op. Dat resulteerde in de tiende minuut in een doelpunt van Rick van Dijk: 1-0. Na de pauze maakte Joh«i Spelman er 2-0 van. Even kwam Bergambacht nog terug in de wedstrijd: 2-1. maar Kees de Zwart maakte aan alle onzekerheid een eind door vlak voor tijd 3-1 aan te tekenen. WADDINXVEEN - De badminton club Florida houdt komende zaterdag van 10.00-17.30 uur in de sporthal "de Sniep" het jaarlijkse Fluttoernooi. Dit gezelligheidstournooi zal in het te ken staan van kennismaking met de nieuwe leden. Het belooft een sportieve dag te wórden met een gemengd dubbel toernooi, tafeltennis en nog enkele ver rassingen. WADDINXVEEN - De zesde ronde van Excelsiors onderlinge damcom- petitie telde slechts 9 wedstrijden, daar zowel het le als het 2e achttal in verband met clubcompetitiewed- strijden niet aanwezig konden zijn. Verrassend was in deze ronde de goede prestatie van Rinus var» Willi gen om Gerrit Heeren te kloppen. Niet onverdienstelijk was eveneens de winst van Dik Schouten op Dik Heeren I. WADDINXVEEN Zondag verloren zowel het eerste dames- als het eerste herenteam van de hockeyclub Wad- dinxveen. De dames verloren op het kunstgrasveld- van Roomburg met 3-0, de heren verloren thuis van Sou- burgh (3-2). Het damesteam, dat door verschillen de blessures in een geheel andere op stelling speelde, werd door Room burg gedurende de hele wedstrijd in de verdediging gedrongen, maar kon tot de rust de stand gelijk houden. Na rust scoorde Roomburg uit een strafcomer (1-0). Vlak hierna werd een in eerste instantie door keepster Eveline Ruiter mooi gestopte bal in de rebound ingeslagen. Via een straf- bal werd de eindstand 3-0. De heren speelden tegen Souburgh; altijd een geduchte tegenstander. Waddinxveen bood echter goed weer stand; vlak voor rust scoorde Sou burgh pas 1-0. In de 2e helft kwam Souburgh snel op 2-0. Heren I kwam terug via een strafbal van Eric Chris- stoffels, waarna Marco Hilgers de stand nog gelijk trok (2-2). Vlak voor het einde maakte Souburgh gebruik van verwarring bij Waddinxveen en won hierdoor met 3-2. Cazemier hanteerde de zwarte schij ven en speelde vanuit de diagram stand 12-17, waarna Strub ruilde met: 23. 29-24 20x29 24. 33x24 19x 30 25. 35x24 23-28. De witspeler combineerde hierna naar de damlijn, doch hij plaatste zijn gepromoveerde schijf niet op veld 4, maar op het ver keerde veld 2. 26. 38-32 28x3 7 27. 21-21 16x27 28. 24-19 13x24 29. 34-29 24x33 30. 39x28 22x33 31. 31x2. Het geluk is vaak met de ster ken en de tegencombinatie kwam dan ook hard aan: 31. 17-22 32. 42x31 22-27 33. 31x22 33-38 34. 43x32 11-16 35. 2x11 6x37 en het afspel is niet moeilijk te winnen. In onderstaande cijferstand trekt de witspeler op leuke wijze aan het lang ste eind. Wit: 15, 26, 28,33,34, 37, 39, 40, 42, 44, 47. Zwart: 2, 4, 8, 9, 12, 14, 17, 18, 19, 21, 31. Wit won door 15-10 14x5A, 28-22 18x27B, 37-32, 34x3. B 17x28, 33x24. A. 4x 15, 42-38, 28-23,33x4, 39x28. De probleemopgave van de vorige ru briek was een compositie van Mons- ma. Volledigheidshalve de stand: Zwart: 4, 10, 13, 24, 26 en 38. Wit: 20, 28, 29, 31, 36, 37 en 48. Wit wint als volgt: 20-14 24x22, 14x5 3842 (wat anders), 37-32 26x28, 5x 37 42x31, 36x9 4x13, 4843 en wit wint dankzij oppositie. Als opgave voor deze week een eind spel met dammen. Zwart: 6, 36 en dam op 16. Wit: 47, 49, 32 en dam op 27. Hoe gaat wit winnen? Oplos sing volgende rubriek. WADDINXVEEN - Vrijdag 3 en zaterdag 4 november wordt voor de 28e maal door de Waddinxveense konijnenfokkers- en pluimveevereniging Nieuw Leven haar jaarlijkse tentoonstelling gehouden. Na jarenlang gebruik gemaakt te hebben van de stallen van dM.P. v. Tol aan het Noordeinde heeft men omgezien naar een grotere en betere rtiimte omdat de belangstelling sterk toegenomen, zowel van fokkers als bezoe kers. Het aantal leden is reeds de 100 gepasseerd, en men meent in ”Het Tref punt” aan de Stationsstraat een zaal gevonden te hebben die ruim aan de ei sen voldoet. Tentoongesteld worden veel verschillende rassen van hoenders, konijnen, sierduiven en cavia’s in allerlei variërende kleurslagen en grootte van reus tot dwerg. Tevens zal er voor de geïnteresseerden een stand ingericht worden die in formatie verstrekt over het houden van de tentoongestelde dieren zodat be ginnende fokkers die vragen of problemen hebben door ervaren leden op de goede weg geholpen kunnen worden. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 2 november van 20.00 uur tot 22.00 uur en op zaterdag 3 november van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt vanaf 12 jaar 1,50 per persoon. Inlichtingen A. de Mik. Noordeinde 14, tel. 01828-18074. WADDINXVEEN - De derde com- petitieweek verliep voor de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek niet bepaald florissant. Van de 14 verspeelde wedstrijden werden er slechts 3 gewonnen, 3 gelijk gespeeld en 8 verloren! Kwiek 1 hield in ieder geval het vaan del nog hoog en kwam met een 64 overwinning op Bok 1 uit Bodegra ven terug. Toch was het weer Ronald Verboom die met 3 winstpartijen een groot aandeel in de zege had. Jacques Brand en Wim van Wageningen kon den er slechts 1 punt aan toevoegen, zodat de winst in het dubbelspel de doorslag moest geven. Kwiek 2 hield het tegen Vrienden schaar 7 op een gelijkspel, terwijl Kwiek 3 tegen z’n 3e achtereenvol gende nederlaag aanliep. Zou de 2e klasse voor dit team dan toch te hoog zijn gegrepen? Ook in de 3e-klasse geen rozengeur en maneschijn; Kwiek 4 sleepte tegen Top 3 een gelijkspel uit het vuur na een 5-3 achterstand en Kwiek 5 liep tegen z’n eerste ne derlaag op, die gelijk goed aankwam, 9-1 tegen Gouda 3. Wilco v.d. Bas zorgde voor het enige Kwiek-tegen- punt. Bij de 4e klassers is eigenlijk alleen Kwiek 8 een lichtpunt; zij stuurden Ilac 8 met een 9-1 nederlaag naar Gouda terug en bleven daardoor on geslagen. Kwiek 13 hield aan het be zoek aan Waarder nog 1 punt over, maar daarmee was in de 4e klasse de koek op, want Kwiek 6, 7, 9, 10 en 11 kregen slechts nederlagen voorge schoteld. In de 5e klasse is het Kwiek 16 dat het doen moet. Zij zegevier den voor de 3e maal, zij het met moeite; 64 tegen Vriendenschaar 25. Jan Slagt en Tjerk v.d. Schaaf zorg den voor de punten. Maar goed ook, want Anja Slagt moest alle 3 haar te genstanders feliciteren. WADDINXVEEN - Afgelopen week einde hoefden de vijf teams van TOOS- badminton piet in actie te komen, van wege een vrije week in de districtscom- petitie. Dit geeft de gelegenheid om de stand van zaken na vier gespeelde wed strijden op een rij te zetten. frHet 5e team, uitkomend in de 9e klasse van het district Zuid-Holland Noord, doet het tot nu toe bijzonder goed. Het team bestaande uit Thea de Kok, Anuschka Hövener, Arno Nolet en Ad Lafeber leed alleen in de eerste wed strijd een nipte 5-3 nederlaag. Met 6 punten uit 4 wedstrijden neemt men mi nimaal een tweede plaats in. Het 4e team leed ook in de eerste wed strijd een krappe nederlaag. Vorige week speelde men verdienstelijk gelijk. Dit team heeft 5 punten uit 4 wedstrij den en staat daarmee eveneens hoog ge noteerd. Ook het 3e team draait niet on verdienstelijk. Tot nu toe speelde men met 2 overwinningen en 2 nederlagen met wisselend succes. Met 4 punten uit evenzovele wedstrijden is dit team een goede middenmoter. Het 2e team lijkt evenals in het vorige seizoen een goede gooi te kunnen doen naar de le plaats. Van de 32 gespeelde partijen heeft men er slechts 1 verloren. Met 8 punten uit 4 wedstrijden heeft men dan ook de le plaats momenteel stevig in handen. Ook het le team is aan een sterk seizoen bezig. Men is nog steeds ongeslagen en maakt eveneens een goede kans’de le plaats, welke men met 8 punten uit 4 wedstrijden bezet, vast te houden. Ook het komende weekeinde spelen de competitieteams van TOOS-badminton nog niet. Echter de week daarop komen allen weer in actie en-zullen dan trach ten hun positie te consolideren of te ver beteren. Zowel in de derde als de vijfde set ba lanceerde Be Fair op de rand van de af grond. De Waddinxveense ploeg toon de zich evenwel juist op deze momenten koelbloedig. Via gedurfd spel werd Pur vo in deze sets (14-16 en 13-15) alsnog naar een nederlaag gespeeld. Dat Purvo niet tot de sterkste ploegen in de tweede divisie D behoort moge overigens blij ken uit het puntentotaal voor aanvang van de wedstrijd: nul (net als Be Fair trouwens). WADDINXVEEN - Zaterdag 20 en zondag 21 oktober wordt er in de beurs hal Florida aan de A.P. van Neslaan in Boskoop weer een vlooienmarkt gehou den. De toegangsprijs bedraagt twee gulden per persoon, houders van een Pas-65 betalen 1,-.per persoon en kin deren tot 12 jaar gratis. Als de ouders op de Boskoopse vlooien markt hun slag proberen te slaan bij één van de 138 standhouders (over 2 dagen verdeeld) kunnen de kinderen zich ver maken bij de doorlopende voorstelling van de ’’Kinderbios”. De openingstijden zijn op zaterdag van 10.00 uur tot 18.00 uur en op zondag van 13.00 uur (en helaas niet eerder) tot 18.00 uur. De vlooienmarkt in Boskoop is zeker een bezoek waard. Men kan zich geruime tijd vermaken in een ver warmde hal en komt zeker met een koopje of zelfs koopjes thuis. Van de zes standaardteams in de res. 2de klasse A kunnen wellicht 4 elf tallen promoveren naar de 1ste klas se. Gezien de zeer matige vertoning van zowel Waddinxveen als Gouda in het onderling treffen afgelopen zater dag, lijken de twee achterblijvende clubs al bekend. Wat beide elftallen lieten zien was bedroevend. Gouda bleek achteraf minder slecht getuige de 3-1 overwinning die de Gouwe naars behaalden. Waddinxveen begon hoopvol en cre- eerde de eerste twintig minuten een duidelijk veldoverwicht, maar zoals de eerste twee competitiewedstrijden al lieten zien, de voorwaartsen van Waddinxveen bezitten geen enkele durf om de bal tussen de palen te schieten. Toen Gouda met één van zijn spaarzame aanvallen 0-1 aante kende, was het met Waddinxveen ge heel gedaan. De bekende koppetjes gingen hangen en het zeer matige Gouda kon zelfs het initiatief over nemen. Tot aan de rust werd er overi gens niet meer gescoord. Vlak na rust werd het zelfs 0-2 toen Ton Pons erg knullig een bal verspeel de even buiten het zestien meterge- bied. De anders zo solide Waddinx- veen-verdediging vergat rugdekking te geven en de Gouda-spits omspeelde keeper V.d. Berg. Trainer Hage wis selde hierna libero Rupke voor aan valler De Vrindt, doch het had geen effect vooral gezien de egoistische speelwijze van laatstgenoemde. Gou da kwam zelfs op 0-3 toen de rechts buiten in buitenspelsituatie de bal ontving, vervolgens haarzuiver voor zette. Rob Koele kon tegen twee Gouda-aanvallers niet voldoende in- grijpen.en het was 0-3. Gelukkig wist Waddinxveen zich nog enigszins te herstellen, toen de overi gens onzichtbare Arjan Brouwer goed doorliep op een voorzet van Piet Monster, 1-3. Er zal hard gewerkt moeten worden op de training om de inmiddels opgelopen schade op de overige standaardteams in te lopen. Zaterdag speelt Waddinxveen vriend schappelijk tegen Oudewater, aan vang 14.30 uur. zo’n 35 min. spelen moest Ron Cop- pejans - goed in bedwang gehouden door Hans Wouter Valk - na een wat ongelukkige botsing met keeper Stra- ver het veld verlaten, Sjaak Key was zijn vervanger. Kort voor rust haalde de herstelde Kees Verbree nog een bal van de doellijn. Na rust had trainer Hup Erny Dieck- mann vervangen voor de meer aan vallend ingestelde Ed v.d. Brink. ARC toonde zich meteen agressief en zorgde met twee corners op rij voor paniek bij Be Fair. Het verdedigings- blok van de Verzijl-boys hield het hoofd koel en onder aanvoering van de sterk spelende Peter Konijn wist men vooralsnog de Oosterlee-voor- hoede aan banden te leggen. Het sterk wisselende spel werd in een hoog tempo uitgevoerd. Het publiek kreeg geen moment de gelegenheid om de aandacht te laten verslappen, alleen de doelpunten ontbraken nog. Rond de twintigste minuut vielen ze dan, binnen drie minuten drie doel punten. De eerste was voor ARC, de tweeling Ard en Riny Oosterlee von den elkaar blindelings en met een dia gonaal schot van Ard werd Straver kansloos verslagen. Be Fair ant woordde meteen, na voorbereidend werk van Hans Wouter Valk kwam de bal - geschonken door ere-voorzitter Van den Berg - terecht bij Peter Loef (in de tweede helft bijna onzicht baar) die strak voorzette waar Leon Konijn feilloos inkopte en de stand weer gelijk trok, 1-1. Na de aftrap trok ARC wederom richting Straver, op rechts omspeelde Riny Oosterlee Eric Verkerk (speelde verder een goe de wedstrijd) trok goed voor waar Sjaak Key de Alphenaren weer op voorsprong bracht. De teleurstelling verbijtend trok Be Fair met man en macht ten aanval en de (lange) Kees Verbree dook naast Leon Konijn de spits in, Arjan Blom en Ed v.d. Brink stuwden enorm en onder deze pres sie moest ARC terug op eigen helft. Met kunst- en vliegwerk bleef men overeind, en in de 42e minuut was Kees Verbree kort bij de gelijkmaker, tot ontzetting van hemzelf en alles wat Be Fair was kopte hij voor open doel - hoe was het mogelijk - over. Riny Oosterlee tenslotte gaf in de 44e minuut Be Fair de genadeslag en bracht zijn ploeg met een bekeken schuiver op 1-3. Ondanks deze neder laag konden ook de Be Fair spelers met opgericht hoofd het veld verla ten, met ARC samen hadden zij al les gegeven en het publiek had waar voor z’n geld gekregen. Zaterdag speelt Be Fair uit een oefen wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. De altijd moeilijke uitwedstrijd met als inzet een eventuele koppositie tegen Soccer Boys uit Bleiswijk werd door WSE terecht winnend afgeslo ten. De wedstrijd waarin de belan gen groot waren stond op een niet al te hoog peil maar was wel spannend. Beide ploegen speelden met veel in zet en de wedstrijd balanceerde op de rand van het toelaatbare. Soccer Boys begon met een fel of fensief maar de hechte verdediging van WSE sloot het eigen doelgebied volledig af. De oranje-zwarte ploeg speelde het spelletje uitgekiend, men liet Soccer Boys komen en loer de op een snelle counter. Na een kwartier had WSE succes, een geraf fineerd genomen vrije trap werd snoeihard in de bovenhoek geschoten door Marcel Jaspers; 0-1. De ploeg uit Bleiswijk liet zich ech ter niet gewillig op achterstand zet ten en men ging agressief ten aanval. Uit een hoekschop had Soccer Boys haast succes, de hoog voor het doel getrokken bal werd ineens op het hoofd genomen van Martin Kester maai; de snelle reactie van Ton Kling belette dit Soccer Boys succes. Een minuut voor rust dreigde de wed strijd uit de hand te lopen, een wild inkomende Bert Verlaan werd te recht afgefloten, tegenspeler Ruud van Ruler meende echter voor eigen rechter te moeten spelen en haalde Verlaan onderuit, waarna hij terecht naar de kleedkamer kon vertrekken. Na rust een met 10 man spelend extra gemotiveerd Soccer Boys-team dat ambitieus de aanval zocht. Het bracht de ploeg haast op gelijke hoogte, uit een goede combinatie kwam de bal voor de voeten van Mar tin Duindam maar zijn wilde schot ging net naast. Hierna nam WSE het initiatief en er ontstonden enkele levensgrote kansen voor het Bleis- wijkse doel. Eerst dook Rob Ver- bakel op in het strafschopgebied, maar al struikelend werd zijn zachte rollertje vlak voor de lijn wegge grabbeld. Vlak hierna kregen Pim Sluys, Kees Mourits en weer Rob Verbakel grote kansen, maar of de bal stuiterde van de voet door het slechte veld of het duurde wat te lang, maar de bal ging er niet in. Aan de andere kant kreeg John Stra ver na goed doorgaan een goede schietkans maar de bal kwam tegen de paal. Uit een slechte uittrap van De Soccer Boys-keeper kreeg René Moons de bal, hij omspeelde drie man en leek recht op een doelpunt af te gaan. Alleen met ongeoorloofde middelen kon hij gestopt worden, waarna de bal op de penaltystip be landde. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense ijsclub Nooit Ge dacht houdt de komende win termaanden opnieuw een aan tal traditionele bingoavonden in samenwerking met de voet balvereniging Waddinxveen. Dat gebeurt in de kantine van de voetbalvereniging in het sportpark “de Sniep”. De te houden bingo-avonden zijn op vrijdag 19 oktober, 30 novem ber, 25 januari, 22 februari en 22 maart. Doel van deze bingoavonden is de kas te versterken om een goede verlichting op de ijs baan op de Petteplas te kun nen financieren. De afgelo pen jaren is veel geïnvesteerd in baanmateriaal zoals veeg/ schuifmachine en vlaggen. Ook het komende seizoen zullen er weer fantastische prijzen zijn te winnen. Een ieder is hartelijk welkom, leden en niet-leden. Het team onder leiding vanj. Starre- veld en trainer J.W. Kramp zal dus zijn uiterste best moeten doen om door een overwinning op Woerden de kwartfinale te halen, waarvoor de wedstrijden pas in het voorjaar van 1985 zullen worden gespeeld. WADDINXVEEN - Het pas uit de vierde naar de derde klasse gepromo veerde derde team van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV moest het in de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond, met een aantal invallers in zijn eerste wed strijd opnemen tegen het net uit de 2e klasse gedegradeerde Nieuwerkerk 1De krachtsverhouding tussen de twee teams kwam in e ai gevoelige nederlaag voor de Waddinxveners tot uiting: 6-2. Aan het le bord offerde Ritter in een onregelmatige opening een pion, wel ke hij niet meer kon terugwinnen en ondanks een langdurige taaie verdedi ging kon hij het tegen zijn sterke te genstander Smorenburg niet bolwer ken. Ook Egbert Schroten vond in Den Uyl een te sterke speler tegen over zich. Aanvankelijk leek zijn ko- ningsfianchetto een gelijkopgaande strijd te tonen, maar nadat hij een loper verspe dd had was zijn positie hopeloos. Van der Starre aan het 3 e bord was tegen Everaers in grote vorm en toen de Nieuwer kerker te veel risico’s nam, leverde dat het eerste tegenpunt voor WSV op. Hans van Woudenberg kreeg aan. het 4e bord op zijn Caro- kann verdedigirg de hem de minst vertrouwde ruilvariant voorgescho teld door De Koning en moest zijn partij opgeven. Van de Ree en Pensioen aan resp. bord 5 en 6 moesten eveneens hun meerdere erkennen in de Nieuwer- kerkers. Aan bord 7 leek Van de Eijck het er beter van af te brengen met een vrijpion op de 7 e rij in het eindspel, maar onnauwkeurige afwer king deed ook hem sneuvelen. Van Offeren aan het 8e bord voegde zich daarentegen bij Van der Starre als redder van de e er en won overtui gend, vooral door uitstekend eind spel. In de eerste helft was Be Fair de be tere ploeg, vooral de' technische snel heidsduivels Peter Loef en René v.d. Wilk zorgden voor doorlopend gevaar voor het ARC-doel. Kansen waren er voor Aart Bos (besluiteloos), Leon Konijn net te laat en hard schot ge stopt) en Rene v.d. Wilk (naast ge kopt). In de 15e minuut had Be Fair alle geluk toen een schot van de zich knap vrij spelende Aard Oosterlee op de paal belandde, een kwartier later deed Leon Konijn hem dit na. Na De strafschop werd door René Moons zelf genomen, zijn schot be landde echter tegen de onderkant van de lat en stuitte het veld weer in. Bui ten, bereik van de slecht reagerende keeper was het de attent reagerende Marcel Jaspers die de bal alsnog in het net kopte waarmee deze speler zijn tweede doelpunt liet aantekenen. De aangeslagen Soccer Boys-ploeg kon hierna geen vuist meer maken en de rustig spelende WSE-ploeg pakte met dit resultaat de kostbare over winning en de eerste plaats. WADDINXVEEN - In het gebouw tje van de schuttersvereniging Wad dinxveen wordt er woensdagavond 24 oktober we ff gesjoeld. De rang lijst van efe Waddinxveense sjoelers wordt weer aangevoerd door Jan Kersbergen. Klasse A: 1. Jan Kersbergen 2. Kees Kuypers 3. Ton Cozijnsen 4. Peter Sliedrecht Klasse B: 1. A. van Leeuwen 2. Mevr. T. v. Leeuwen 3. Adrie v. Helden 4. Mevr. M. v. Renesse Klasse C: 1Bas Koppenaal 2. Thea v. Helden 3. Pascal v. Gils 4. Mevr. C.G. Cozijnsen Klasse D: 1. M.C. Taktor 2. Henk v. Beek 3. Cor Kersbergen In de wedstrijd van vrijdag tegen Pop eye hadden de heren de gehele wed strijd de leiding. Toch kon TOOS niet overtuigen, met name aan de aanval schortte er nogal wat. Rust: 43-31. In de achtste minuut van de tweede helft kwam Popeye tot op 6 punten. Méér zat er voor hen niet in want hierna trok TOOS het spel naar zich toe enliep verder uit. Veel werd hier toe bijgedragen door het goeds schot van Peter Zwambom en het “knok ken” van Dirk Rijnsburger. Laatst- Swingend op de uit de luidsprekers van het Burgemeester Warnaarplantsoen schallende klanken van de Bronski Beat kwamen de jeugdige spelers van ARC na afloop van de confrontatie met streekgenoot Be Fair het clubhuis van de Waddinxveense vereniging binnen. Er was dan ook volop reden voor de Al pheuse vreugde-uitingen, aangezien de met veel spanning tegemoet geziene derby een 1-3 overwinning opleverde en daardoor de vierde plaats op de ranglijst werd bereikt. "Een terechte overwinning" vond ook Be Fair-rechterspits René van der Wilk, "want ARC heeft over de gehele wed strijd gerekend de beste kansen gehad.” Van der Wilks opmerking betrof voor namelijk de tweede helft, want voor de rust kwam ARC nauwelijks aan doelrij- pe mogelijkheden toe en had Be Fair zelfs het betere van het spel. Vooral wanneer de vleugelspitsen Peter Loef en René van der Wilk aan het werk wer den gezet (Van der Wilk: kreeg ik maar wat meer ballen...") was het oppassen geblazen voor de Alphense verdedi ging. De streekderby Be Fair-ARC kende twee winnaars: op sportief gebied uiteraard ARC en Be Fair’s’penning meester, die gnuivend zo’n 800 be zoekers kon noteren. De bezoekers hebben van een zeer attractieve wed strijd kunnen genieten. Twee ploegen die met risico’s wilden spelen en zich genoemd; zag dit bekroond meteen niet ingroeven om niet te verliezen, prachtige dunk. Eindstand: 89-64. Topscorers: Klaas Bruins Slot 18, Roy Lieuw A Sie en Dirk Rijnsbur ger 14 punten. Ook in de wedstrijd van zaterdag te gen Forwodians had TOOS de vorm nog lang niet te pakken. De eerste helft was een zwakke vertoning van beide teams. Traag spel, veel slor digheden en weinig goede aanvallen. In de rebound kwam TOOS nogal wat tekort Rust: 24-22, wat uitzon derlijk laag is. In de tweede helft ging TOOS wat beter spelen. Er werden ved re bounds gepakt en er werd ook beter geschoten. Het spel ble rf echter nog al traag. Door TOOS’ goede zone- verdedgirg gingen behoorlijk wat aanvallen van de tegenstan efer demist in. Een door Bart Zwamborn schit terend geblokt schot was een van de zelcfeame hoogtepunten. Op karakter won TOOS met 5645. Topscorers: Klaas enRoy met 16 punten. Afgelopen vrijehg speelden de chmes tegen Luba. De goe dtegen elkaar op gewassen teams hielden de score de gehele wedstrijd in evenwicht. Ook doordat TOOS goed comhna-end spedde was het een aantrekk dijke we dstrij d Uit het spel van TOOS bleek clat de speelsters al goe dop el kaar ingespedd raken. Luba’s sterk ste punt, het leng te overwicht, ble de uiteindelijk de doorslaggevende fac tor. Eindstand 54-58. TOOS’ top- scoorsters: Nicole van Leeuwen 12 en Wilna Hap pel en Ineke Kuipers bei efe 11 punten. WADDINXVEEN - Zaterdag speelt het A-l elftal van Be Fair-voetbal zijn eerste wedstrijd in de tweede ronde om de mini-Europa Cup tegen Woer den A-l. De wedstrijd, die in het Warnaarplantsoen gespeeld gaat wor den, begint om 14.30 uur en staat onder leiding van D. Geukes. In de eerste ronde schakelde Be Fair het Boskoopse Floreant uit. Tegen hetzelfde Floreant verloor Be Fair af gelopen zaterdag voor de competi tie met 1-0, terwijl men de wedstrijd daarvoor in en tegen Nieuwerkerk a/d IJssel A-l ook al verloor met 4-1. De enige Waddinxveense goal kwam van Marco Noordhoek. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW haar tweede wedstrijd in de tweekamp tegen Zevenhuizen- Moerkapelle. Het korps van Waddinx veen wist met 29350 gr. als eerste te eindigen. Individueel was er voor A. van Leeu wen (2), P. Dorresteyn (3), M. v.d. Toorn (6), W. Houtman (7), W. v.d. Wal (8), L. Engels (9) en D. Heeren (10) een eervolle plaats bij de eerste tien. Zaterdag 20 oktober start de HSW weer met haar wintercompetitie. Op gave voor deelname hieraan is om 6.30 uur bij het NS-station, vanwaar ook wordt vertrokken naar het vis water. Diegene die nog geen wed- strijdrooster hebben kunnen dit afha len bij J. Verhoef, J.W. Frisoweg 32, of op 20 oktober aan het NS-station ontvangen. WADDINXVEEN - Onlangs is het de oud-Drent Jan Cazemier, die thans in Zwitserland woont, gelukt voor de zoveelste keer het damkam pioenschap van Zwitserland te vero veren. De weg naar deze titel verliep moeiteloosjammer dat er in Zwitser land evenals in België geen doorstro ming is. Overigens heeft het onze Ne derlandse Zwitser, die 11/2 jaar gele den op verzoek van de damvereniging Excelsior een simultaan in Waddinx veen speelde, in de strijd tegen M. Strub erg meegezeten. WADDINXVEEN - Dat een goed af standsschot zeer belangrijk is werd za terdag in de door Korbis verloren wed strijd tegen de NIO-reserves nog eens duidelijk onderstreept. Tot 'tweemaal wistten de Rotterdammers binnen en kele minuten een producte van tweem aal drie doelpunten te bewerkstelligen. Beide keren gebeurde gebeurde dat na een voor Korbis gunstige stand. De eer ste maal had Korbis via Jan Minekus en René van Eek een 0-2 voorsprong geno men; de tweede keer gebeurde het na dat de stand na een kwartier spelen in de tweede helft op 4-4 was gebracht. Hoewel er bepaald van Korbis-zijde niet slap werd verdedigd verdient dit aspect wellicht in de komende wedstrij den wel de nodige aandacht, tenzij het Waddinxveense afstandsschot eens wat meer opgepoetst gaat worden. Tijdens de training gaat het allemaal nog redelijk, maar als de wedstrijd er is, lijkt elk zelfvertrouwen in een zuiver schot spoorloos verdwenen en wordt te vaak heil gezocht in eindeloos durende combinaties waaruit niet voldoende kansen ontstaan, enkele uitzonderingen daargelaten. Nee, om goed mee te blijven draaien in deze competitie zal het spel toch wat agressiever moeten worden en dat kan worden bereikt door een loupzuiver af standsschot wat de tegenstander dwingt om close te verdedigen, waarna er via een doorbraak weer andere mogelijk heden zich zullen gaan voordoen. Nu kon na een 3-2 achterstand bij het rustsignaal van de slap leidende scheids rechter aanvankelijk nog wel tot 4-4 worden opgehaald middels treffers van - alweer - Jan Minekus en Truus Visser, maar de klap die NIO daarna in een paar minuten tijds uitdeelde kwam men niet meer te boven.Slechts middels een strafschop gelukte het de ploeg om daarna dichterbij te komen (8-5), maar de laatste daad was toch weer aan NIO die daarmede een welverdiende over winning behaalde (9-5). Vermeldenswaard is nog het feit dat jammer genoeg lieft vier strafworpen onbenut werden gelaten, maar dat hoort er blijkbaar ook bij als het spel niet optimaal is. Hopelijk dat Korbis in de komende uitwedstrijd tegen Thor in Rotterdam de zaken op rij kan krijgen. Dat moet beslist mogelijk zijn, anders komt de ploeg duidelijk in de zóne waar de klappen zullen gaan vallen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 21