GEMEENTE kruiderij de peperboom kruiderij de peperboom d ft*5 WADDINXVEEN Toneelgroep Woerden te zien in AF-centrum ADVERTEREN DOET VERKOPEN "de peperboom" "de peperboom" Ministerie STOOMBAb KROIbfH subsidieert werkprojecten WADDINXVEEN - Door het minis terie van .Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) is nu definitief een bedrag van 10.000 gulden be schikbaar gesteld aan de geiheente Waddinxveen om een tweetal werk projecten voor jeugdige werklozen te realiseren. BMÜSAH SACOO BL0€M€H«0HlN6 BESTEMMINGSPLANNEN INZAMELINGEN VERKEERSZAKEN KUNSTEN CULTUUR SOCIALE ZAKEN WELZIJNSZAKEN SPOR T EN RECREA TIE BELASTINGEN KRUIDERIJ KRUIDERIJ VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN BOUWVERORDENING c f. 290,- NISSAN l Audi KOK C V. -BOSKOOP 1 f- 145,- 130,- P>cUcMTr SLofwW SaCxjd £6 CA. Qjod PASSAGE 228 WADDINXVEEN telefoon 01828-17689 PASSAGE 228 WADDINXVEEN telefoon 01828-17689 «x ft om re zaetêh en e>nt>€X2.- <>T£UHT Dé w€Qk(N/G» vAu Gen Gés a CH-n 6Q0T5 VbT 900 VccxZ. MAA12. Voor een bkjoit (z.c>£>e kleuC. \ZkN M Kilo VöCGT UW eet LEVELS VefcÊNSuikrEC. TOS. <250 6PAM, IN MFT SUCfcLtf^ïVSOUe NT KfZUlfcêHMeHÓSeL. SéVAT CüK 406 <>N-i£, IS (JlTST£KÊMt> GESC+UKT OttTSTEUldéÊH, Maak dan meteen een afspraak met Garage Kok. Want Garage Kok levert niet alleen alle merken personen auto’s, zoals o.a. Opel, Ford, Nissan (Datsun), Audi en Volkswagen, maar zorgt ook voor perfect onderhoud. Voor vele jaren veilig rijplezier met uw nieuwe auto. En over de inruil van uw oude auto worden we het wel eens! PLANKIER 22-26 die iets voelen BOSKOOP TEL. 01727-2110/3410 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 degene die op 1 ja- zaken schooljaar 83/84. I t VA OPEL FORD DATSUN VOLKSWAGEN AUDI Rioolrechten. De comptabele der gemeente maakt bekend dat dezer dagen, ge- NIEUWE AUTO? Commissie Wijkwerk Bomenwijk. Woensdag 24 oktober 1984, aanvang 19.30 uur in het wijkgebouw. Belangrijke agendapunten: Bespreking lopende programma. Waddinxveen, 17 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd. de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. Donderdag 18-10-1984 07.00-10.00 uur, vrijzwemmen 10.00-12.00 uur, ouder en kind 12.00-13.00 uur, vrijzwemmen 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur. ouder en kind 18.00-19.00 uur, vrijzwemmen Zaterdag 20-10-1984 10.00-13.00 uur. ouder en kind 13.30-16.00 uur, vrijzwemmen Zondag 21-10-1984 10.00-12.00 uur, ouder en kind 12.00-13.00 uur, vrijzwemmen - f. 85,- voor degene die in 1984 individuele huursubsidie, woon kostensubsidie voor woonwagenbewoners of een wopnkostentoe- slag op grond van de bijstandswet ontvangt. Wie wel moeten aanvragen Mensen met een minimum-inkomeri (bijvoorbeeld A.O.W.) die naast dat inkomen uitsluitend een bijzondere bijstandsuitkering ontvangen - dus geen bijstand voor de algemene bestaanskosten - kunnen wel aanspraak maken op de eenmalige uitkering. Zij moe ten deze echter wél zelf aanvragen. Degenen die een W.W. V.-uitke ring ontvangen, moeten de eenmalige uitkering eveneens zelf aan vragen. Degenen die in september of oktober bijstand ontvangen, maar dat op 28 september niet meer of nog niet deden, moeten de uitkering ook zelf aanvragen. 100- 90,- 80,- IH NATvU tZl_‘>ur 1 D2 PASSAGE 228 WADDINXVEEN -S$Q telefoon 01828-17689 göc' 585,- f. 525,- 410- 360,- 315- PASSAGE 228 WADDINXVEEN -S^Q- telefoon 01828-17689 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Programma herfstvakantie 18-10-1984 t/m 21-10-1984. Vrijdag 19-10-1984 07.00-10.00 uur, vrijzwemmen 10.00-12.00 uur, ouder en kind 12.00-13.00 uur, vrijzwemmen 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur, ouder en kind 18.00-19.30 uur, vrijzwemmen Wie niet hoeven aan te vragen Personen die op 28 septembër 1984 bijstand of een R.W.W.-uitke ring ontvingen voor de algemene kosten van levensonderhoud, be hoeven de eenmalige uitkering niet aan te vragen. Dit betekent dat de afdeling Sociale Zaken zelf zal onderzoeken of die personen voor de uitkering in aanmerking komen. Die ambtshalve uitkering kan niet automatisch aan alle cliënten worden verleend, omdat niet iede re bijstandsgerechtigde aan de voorwaarden voor de eenmalige uit kering voldoet. Daartoe is een eigen onderzoek nodig. Dit onder zoek behoeft dus niet altijd tot uitbetaling van een eenmalige uitke ring te leiden. - 50,- voor elk in Nederland wonend kind waarvoor kinderbij slag over het tweede of derde kwartaal van 1984 bestaat, dat is dus per telkind, Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum te Waddinxveen. Dinsdag 23 oktober 1984, aanvang 20.00 uur in het schoolgebouw. Belangrijke agendapunten: Stand van zaken uitvoering onderhoud 1984. Advies Vereniging inzake verslag gang van Verslagen werkgroepen en commissies. Gang van zaken op school. Benoemingen e.d. Aanvraag bouwvergunning HERPLAATSING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 Burgemeester C.M. van der Linden: gaat niet door. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. R.W.W.-jongeren van 23 jaar en jonger Zelfstandig buitenshuis wonende jongeren van 23 jaar en jonger die in 1983 op grond van een overbruggingstoeslag krachtens de Rijks groepsregeling Werkloze Werknemers (R.W.W.) geen eenmalige uitkering hebben ontvangen, komen in aanmerking voor een extra toeslag van 400,- op de uitkering voor 1984. Zij moeten dan wel recht hebben op de eenmalige uitkering die dit jaar wordt verleend. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense toneelvereniging Toi-Toi is een enthousiast en trots lid gewor den van het nieuwe regionale Kring- looptheater. Dit Kringlooptheater is een initiatief van verenigingen uit Woerden, Gouda, Hazerswoude, Al- phen aan den Rijn en Waddinxveen. De bedoeling is om zoveel mogelijk toneelvoorstellingen te geven in de plaatsen van de meespelende vere nigingen, waardoor een ingestudeerd Aanvragen vóór 15 november 1984 Het aanvraagformulier moet ingevuld, ondertekend en voorzien van de nodige bewijsstukken vóór 15 november a.s. worden gezon den naar de gemeente, waarin men woonachtig is. Het recht op de eenmalige uitkering vervalt, als de uitkering na die datum wordt aangevraagd. Voor eventuele informatie omtrent de Eenmalige Uitkering kunt u kontakt opnemen met de heer E. Philipse, Afdeling Sociale Zaken (tel. 14433, toestel 231) tussen 08.00 en 12.00 uur. stuk meerdere keren opgevoerd kan worden. Woensdagavond 24 oktober om kwart over acht start “De Realiteit” uit Woerden met hun blijspel “Loe- ki’s Baby” van John Patrick. Dit blij spel, van oorsprong Amerikaans, is geheel door “de Realiteit” bewerkt en herschreven tot een Hollands ge beuren en wordt geregisseerd door de beroepsregisseur Guido de Groot. Dit stuk, dat draait om Loeki en haar Kamermuziekconcert. Op donderdag 18 oktober a.s. zal in de raadzaal van het gemeente huis een kamermuziekconcert worden verzorgd door het Salonor- kest “Trocadero”. Het orkest bestaande uit Ru van Veen, piano, Erno Olah, viool, Jouke van der Leest, altviool, Monique Bartels, cello en Willem van der Beek, bas, heeft zich ten doel gesteld mu ziek uit de jaren twintig te doen herleven. Het wordt een bijzonder openingsconcert van de nieuwe serie met een aangename verrassing. Het concert begint om 20.30 uur. Bekendmaking. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden, ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld de door de raad dezer gemeente in zijn ver gadering van 24 mei 1984 vastgestelde 5e en 6e wijziging van de bouwverordening en wijziging van de Nadere regelen. De 5e wijziging was noodzakelijk door enkele uitspraken van de Af deling Rechtspraak van de Raad van State, alsmede door het in wer king treden van het „Besluit geluidwering gebouwen”. De 6e wijzi ging heeft betrekking op de bijlagen behorende bij de bouwverorde ning. Het raadsbesluit is voor zoveel nodig goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 21 augustus 1984, nr. B 22965/34. De 5e en 6e wijziging van de bouwverordening treden in werking op derde dag na deze afkondiging. Waddinxveen, 17 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman. Van der Linden. Bekendmaking. Bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” Ontwerp zevende uitwerking. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980" uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ander geconcretiseerd als een ge deelte van het gebied gelegen ten zuidoosten van het voet-/fietspad Dreef-Sniepweg. Het uitwerkingsplan is opgezet om op genoemde lokatie de bouw van 10 geschakelde woningen van het type twee onder één kap mo gelijk te maken. Voorts vóórziet de uitwerking in eigen bouw door partikulieren op een aantal daarvoor bestemde, kavels (6). Het ontwerp voor deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 18 oktober 1984 gedurende een termijn van 14 dagen ter inzage ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde ning, kamer 124, Raadhuisplein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden hiertegen schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 400. 2740 AK Waddinx veen. Voor de meerjarige echte minima wordt de basisuitkering verhoogd met een toeslag. Deze toeslag bedraagt voor: - een gehuwde - een ongehuwde met een of meer kinderen - een ongehuwde van 23 jaar of ouder zonder kinderen - een ongehuwde van 22 jaar zonder kinderen - een ongehuwde van 21 jaar zonder kinderen - een ongehuwde van 18 jaar tot en met 20 jaar zonder kinderen Voor wie is de eenmalige uitkering? Om in aanmerking te komen voor de eenmalige uitkering moet er sprake zijn van een minimumloon, een minimum sociale uitkering, bijstandsuitkering of alimentatie. Mensen die geen inkomen hebben, uitsluitend leven van rente of gif ten van anderen of alleen een studiebeurs hebben, kunnen geen aan spraak maken op de'eenmalige uitkering. Om voor de eenmalige uitkering in aanmerking te komen, moet men het gehele jaar in Ne derland hebben gewoond en een eigen huishouding hebben ge voerd. In Nederland wonende personen, die een inkomen (loon of uitke ring) ontvangen uit het buitenland kunnen eveneens aanspraak ma ken op de eenmalige uitkering. Ontvangt men iets meer dan het minimumbedag, dan kan nog recht bestaan op een deel van de eenmalige uitkering. Wanneer de uitke ring dan echter minder dan f 50,- bedraagt, wordt niet meer tot uit betaling overgegaan. Personen die in een inrichting of bejaardenoord verblijven komen niet in aanmerking voor de eenmalige uitkering. Voor zelfstandigen geldt een afzonderlijke echte-minimaregeling voor 1984. Aan deze regeling zal in de loop van 1985 bekendheid worden gegeven. dagtekend 31 oktober 1984, de aanslagbiljetten voor de rioolrechten, 1984 worden verzonden. Belastingplicht In Waddinxveen geschiedt heffing van rioolrecht van hen die eige naar zijn van een gebouwd onroerend goed dat is aangesloten op de gemeentelijke riolering. In het algemeen wordt de aanslag opgelegd aan degene die op 1 ja nuari van het belastingjaar (in dit geval dus 1 januari 1984) eigenaar is. Alleen als de aansluiting op de gemeentelijke riolering in de loop van het jaar tot stand komt wordt de aanslag over een gedeelte van het jaar berekend. Teruggaaf Teruggaaf van betaalde rioolrechten is slechts in 2 gevallen moge lijk: a. als in de loop van het belastingjaar de aansluiting op het gemeen telijke riool door sloop e.d. is beëindigd wordt gedeeltelijke te ruggaaf verleend; b. wanneer een perceel waarvoor een aanslag is opgelegd 12 maan den achtereen of langer ongebruikt en onverhuurd is gebleven wordt hem die gedurende dat hele tijdvak is aangeslagen onthef fing verleend. Bezwaren Binnen 2 maanden na dagtekening van het aanslagbiljet kan bij bur gemeester en wethouders schriftelijk bezwaar worden ingediend. Dit betekent voor de eigenaren die de aanslag gedagtekend 31 okto ber 1984 hebben ontvangen, dat het bezwaarschrift uiterlijk op 31 december 1984 ter secretarie moet zijn ontvangen. Inlichtingen Nadere informatie wordt over de opgelegde aanslag c.q. de tarieven verstrekt door de afdeling Financiën, tel. 14433, toestel 194. drie verdiepingen tellende huis met de vreemsoortigste tweede hands za ken, zal gespeeld worden in het Anne Frank-centrum. Van Loeki zal ieder een alleen maar kunnen houden, maar wat een verwikkelingen als er plotseling niet alleen haar vreemde vriendin maar ook nog een oude vrachtauto voor haar deur stopt. “Er zal veel geboden worden voor de f. 6,— die de kaarten kosten op woensdag 24 oktober om 20.15 uur”, aldus Toi-Toi. Op zaterdag 3 november zal Toi-Toi spelen samen met “ontwikkeling en Vreugd” en “Michael” in Concordia te Woerden. Dit zijn dan éénacters. Tervisielegging programma sociaal-culturele aktiviteiten 1985. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van donderdag 18 oktober 1984 geduren de twee weken in het gemeentehuis en in de bibliotheek aan de Juli ana van Stolberglaan ter visie zal liggen het programma sociaal-cul turele aktiviteiten 1985. In het programma zijn alleen aktiviteiten opgenomen die gesubsi dieerd worden en aktiviteiten van nieuwe subsidie-aanvragers. Gedurende de termijn van tervisielegging, die eindigt op donderdag 1 november a.s. heeft iedere ingezetene de gelegenheid schriftelijk en gemotiveerd bij de raad bezwaren in te dienen. Het college van burgemeester en wethouders zal de indieners van bezwaren in de gelegenheid stellen deze tijdens een openbare hoor zitting nader toe te lichten. Betrokkenen zullen hiervoor een schrif telijke uitnodiging ontvangen. Commissie Sociaal-Cultureel Werk. Donderdag 25 oktober 1984, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Installatie. Inleiding door de voorzitter. Verslaglegging. Verkiezing dagelijks bestuur. Werkafspraken. GAAGS Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft de Nationale Collecte Geestelijk Ge handicapten vergunning verleend voor een collecte in de periode 22 t/m 28 oktober 1984. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs moeten zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Eenmalige uitkering kan worden aangevraagd. Nu ook de Eerste Kamer akkoord is'gegaan met het wetsvoorstel van staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegen heid wordt de Wet tot het verlenen van een eenmalige uitkering aan mensen met de laagste inkomens als compensatie voor het verlies aan koopkracht over 1984 van kracht. Vanaf 8 oktober 1984 zijn de aanvraagformulieren met een toelich ting bij alle postkantoren verkrijgbaar. Indien het niet mogelijk is naar het postkantoor te gaan, kan het formulier telefonisch worden aangevraagd via het nummer 0017, de klantenservice van de PTT. Voor de eenmalige uitkering komen in aanmerking degenen die al leen of samen met anderen van niet meer dan het sociaal minimum leven. Is men gehuwd of woont men samen dan zal men bij de aan vraag dus ook het inkomen van de partner moeten opgeven. Voor het eerst krijgen de zogeheten meerjarige echte minima een hogere uitkering; dat zijn degenen die ook in 1983 een eenmalige uitkering ontvingen. Over de uitkering behoeven geen belasting of sociale premies te worden betaald. Het streven is de uitkering aan het einde van dit jaar uit te betalen. De eenmalige (basis)uitkering 1984 bedraagt voor: - een gehuwde - een ongehuwde met een of meer kinderen - een ongehuwde van 23 jaar of ouder zonder kinderen - een ongehuwde van 22 jaar zonder kinderen - een ongehuwde van 21 jaar zonder kinderen - een ongehuwde van 18 tot en met 20 jaar zonder kinderen Deze bedragen worden verhoogd met: Het betreft hier uitbreiding van de reeds geruime tijd bestaande klus- sendienst vanuit wijkcentrum “De Boog”. Hoewel een aantal mensen zich na een eerdere oproep in deze krant spontaan gemeld heeft bij de vaca turebank voor vrijwilligerswerk, is dit aantal nog onvoldoende om dit pro ject met kans op succes te starten. Daarom wordt werkloze jongeren, voor klussendienst en/of agrarisch project nogmaals dringend verzocht om contact op te nemen met de coördinator van de va- caturebank, J0rgen Schreuder (tel. 01828-14433, toestel 272). f. 70,- Voor déze groep geldt nog een extra kindertoeslag van f. 100,- per telkind. Vergunning groepsvervoer Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter kennis dat zij bij hun beschikking van 25 september 1984 op grond van arti kel 32 van de Wet Autovervoer Personen aan "De Snelle Vliet” toe- ringcars B.V. te Hardinxveld-Giessendam vergunning hebben ver leend tot het uitoefenen van groepsvervoer binnen de gemeente Waddinxveen ten behoeve van het schoolzwemmen tot en met mei 1984. Tegen deze beschikking staat voor belanghebbenden, gedurende dertig dagen na de datum waarop deze bekendmaking verschijnt, beroep open bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zgn. algemene verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vrij stelling te verlenen van de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en vervolgens bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Kleikade 37; het vergroten van een woonhuis (het dichtbouwen van het achterbalkon). Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan "Dorpstraat”. Het bouwplan ligt met ingang van 18 oktober 1984 gedurende 14 da gen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend. Waddinxveen, 17 oktober 1984. De burgemeester voornoemd, Van der Linden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 3