IN RAADZAAL PIATEN O DAAGSE IFTOPTISNU T-Ford op bezoek bij autobedrijf ARBO BV DESLPOFMUSKASSFm Amnesty wil vrijlating Oegandees SALONORKEST O 1 ....Ufa In de vergadering van maandagavond 29 oktober PRINSTERER Cursussen in Graslandpolders scoren hoger dan Limburgse heuvels OUDERAVOND GROEN VAN HAGOORT De Bonkelaar b J J x THE DOORS Creatieve kunst Teken/Schildercursus Spaans Wh- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 MAAKT ZE OP MAAT eurohome eurohome VAN 10 OKTOBER T/M 20 OKTOBER, Bij aankoop van min. f 27.90 L' en versche- Waddinx- De Oegandeees Ambrose Okulu. WADDINXVEEN - De nieuwe serie kamermuziekconcerten in de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis gaat donderdagavond 18 okto ber om half negen van start met een optreden van het salonorkest Trocade- ro. Het belooft een heel bijzonder optreden te worden. De orkestleden kondigen zelf de uit te voeren werken aan. ILLIE NELSON ALABAMA - THE STAR SISTERS LORI SPEE - CLAUDE MICHEL SCHONBERG EARL KLUGH - GUYS AND DOLLS en vele andere NATUURIIJ/(BIJ: Kasten moeten functioneel zijn. Maar ook mooi zijn. En niet duur. EUROHOME heeft daarvoor een unieke oplossing. Kamerhoog en wandbreed als U dat wilt. Met deuren van gekleurde plaat. Of met spiegels. In een aluminium lijst. En met een indeling die geen centimeter onbenut laat. Als U langs komt vertellen wij U precies hoe weinig dat kost. Het salonorkest Trocadero, dat donderdagavond 18 oktober optreedt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Ziide 36 2771 EN Boskoop Telefoon 01727 - 4550 M. Kraaijestein (PvdA) Gemeenteraad behandelt Z Z 4 V. Anja Dijkhuizen, c i Jouke van der Leest (altviool) studeer de na zijn gymnasiumopleiding bij de vi- oolpedagoog Bernhard Weyts en vol tooide zijn studie bij Erwin Sandor. Thans is hij werkzaam als solo-altist bij het Radio Kamerorkest. Salonorkest Trcadero bestaat uit een gezelschap van beroepsmusici, dat zich ten doel heeft gesteld muziek uit de ja- ren twintig te doen herleven, waarbij zij zowel technisch als muzikaal naar per fectie streven. Niet zelden weten zij hun muzikaliteit te doorspekken met een humoristisch element, waaraan deze muziek uit Grootmoederstijd vaak zo rijk is. Zij treden regelmatig, zowel in binnen- als buitenland op. 35,-. Verkoop van plaatsbewijzen op het gemeentehuis. Bureau Burgerza ken, van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 uur en 12.30 uur, tijdes deze uren is ook Telefonische reservering mogelijk (01828-14433) en vanaf een half uur voor de aan vang van elk concert. V WIS Ru van Veen (piano), studeerde aan het conservatorium in Amsterdam bij Nel lie Wagenaar en Erwin Bodky. Hij was en is actief op het gebied van zowel de ’’lichte”- als de "ernstige" muze. Grote bekendheid verwierf hij door zijn 30 jaar durende samenwerking met Wim Kan. veen de heer A. Boonstoppel en zijn echtgenote met het langskomen in een oude T-Ford met daarin de in bijbeho rende kledij gestoken inzittenden. Zaterdag was de derde en laatste dag van het open huis van ARBO BV. De Monique Bartels (cello) studeerde aan het Brabants Conservatorium bij Jean Louis Hardy en behaalde haar solo-di- ploma bij Jean Decroos aan het Sweel- inck Conservatorium in Amsterdam. Zij is lid van het Amphion Ensemble. Willem van der Beek (bas), voltooide zijn studie bij Ad van der Klaauw en werd vervolgens benoemd tot bassist van het Radio Omroeporkest. Thans is hij werkzaam bij het Radio Filharm onisch Orkest. 4 <4 4 v v 4 4 V y.44 4 4 f i f.'4 4 '4 -9. V -4 y y -4 4*4 '.4, Z 4 '4 4 4 y. 4 4 4 4’ 44 X 4 4 4 y 4 z X. ,4 AKi GOUWESTRAAT 20 BOSKOOP TEL 01727 7388 OVERSLAG 1 RUIME PARKEERGELEGENHEID Erno Olah (viool) ontving zijn muzikale opleiding op het Bela Bartók Conserva torium in Boedapest en voltooide zijn studie aan het Koninklijk Conservatori um te Den Haag. In 1970 werd hij violist bij het Metropole Orkest, waarvan hij kort daarop concertmeester werd. nieuwste Ford-modellen werden het pu bliek getoond. De heer Boonstoppel heeft er een geslaagde presentatie van gemaakt, die zich kon verheugen in een heel goede belangstelling. 3 ’'Tl WADDINXVEEN - De werkgroep Waddinxveen van Amnesty Interna tional gaat zich inspannen voor de vrijlating van de Oegandees Ambrose Okulu, 44 jaar, gehuwd, vader van zes kinderen en rooms-katholiek. Zoals eerder gemeld kreeg de Wad dinxveense werkgroep in februari van dit jaar al bericht dat de Vietnamese gevangene Nguyen Can, waarvoor tot voor kort werd geschreven, vrij was gelaten. In april werd dit door Lon den bevestigd. Omdat nog steeds veel mensen over de hele wereld omwille van hun gods dienst, hun mening of politieke over tuiging in gevangenschap verblijven, vaak zonder aanklacht of eerlijke be rechting, heeft de adoptiegroep het werk voortgezet en is een nieuwe ge vangene toegewezen. Ambrose Okulu was docent biologie aan de Makerere Universiteit. In 1977, ondet het bewind van Idi Amin, vluchtte hij naar Kenia en do ceerde biologie in Nairobie van 1977 tot 1979, keerde terug naar Uganda nadat Amin in 1979 was afgezet. Ambrose Okulu is een paar maal mi nister geweest van diverse departe menten onder verschillende presiden ten. In 1980 na de verkiezingen was hij actief in de oppositie in de Demo cratische Partij. In 1981, onder pre sident Obote, werd Ambrose Okulu gevangen genomen, met hem 5 ande re leiders in de Democratische Partij, zonder aanklacht of proces. Amnesty International is ervan over tuigd dat Ambrose Okulu gewetens- gevangene is en gevangen genomen om zijn niet gewelddadige politieke oppositie. Voor meer informatie over het adoptiewerk van Amnesty Inter national of andere werkzaamheden van de werkgroep kan men contact opnemen met Klaverveld 23. WADDINXVEEN - Tijdens het zater dag gehouden open huis van het met een Ford-agentschap begiftigde auto mobielbedrijf ARBO BV aan de Noordkade vertastten de leden van de Nederlandsche Tafelronde in Waddinx- WADD1NXVEEN - De protestants- christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan heeft samen met de kleuterschool De Duiventil aan de Sta- ringlaan de jaarlijkse oudervergadering gehouden. Nadat de avond geopend was door de vorzitter van de schoolcommissie. R. de Vos. Volgden in snel tempo de diverse verslagen.en werden 2 nieuwe schoolco- missieleden gekozen. Na de pauze stel de het hoofd van de Groen van Prinste rerschool. J. Dijkhuizen, de spreker van de avond voor, de heer van Wijk, docent beeldende vorming aan de Driestar te Gouda. Zijn bedoeling was die avond: aan de ouders te laten zien, waarmee het on derwijzend personeel van de school be zig is de beeldende vorming van de kin deren. Dit is een wezenlijk onderdeel van het lesgeven én van de opvoeding. Een kind bekijkt immers alles met ver wondering, en kan hieraan uitdrukking geven door iets te maken op allerei ma nieren. De taak van het onderwijzend person eel is: het kind in de manier waarop hi j werkt te begeleiden, en het zó, stapje voor stapje, verder te helpen bij de ont wikkeling van zijn creatieve kwalitei ten. Zó leert een kind omgaan met ge stelde problemen, leert het iets nieuws te creërenmaar ook oplossingen te vin den voor de dagelijkse problemen. Na het boeiende betoog van de heer Van Wijk gingen de stoelen aan de kant; tafels werden neergezet in een grote kring. En met dezelfde materialen waarmee de kinderen gewerkt hadden werden nu alle ouders aan het werk ge zet. Schaar, lijm en papier dienden tot "het maken van een huis". De meeste ouders vonden dat erg leuk, voor som migen was het moeilijk. Leerzaam was het in ieder geval, en de resultaten cre atief. Degenen die waren thuisgebleven omdat het onderwerp "Van Piggelmee tot torenflat" hen niet aansprak, had den bslist ongelijk. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland heeft als sterk verstedelijkt gebied toch vele natuur waarden van grote internationale bete kenis. Tot die conclusie komen onder zoekers van de provinciale planologi sche dienst (PPD) van Zuid-Holland op grond van een systematisch inventarisa- tie-onderzoek naar de wilde-planten- groei in deze provincie. Van het onder-, zoek, dat al enkele jaren gaande is, heeft men nu de eerste inventarisatier- onde voltooid. Het meest opmerkelijke resultaat noe men de onderzoekers de enorme rijk dom in de vegetatie van het veenweide landschap. Zij signaleren overigens ook dat deze rijkdom ernstig wordt be dreigd. voora door de steeds intensiever wordende melkveehouderij, en daard oor in hoog tempo afneemt. Bij het bepalen van de natuurwanden van vegetaties is gelet op de internati onale zeldzaamheid van de plantesoor- ten. Internationaal gezien blijken de voor Nederlandse begrippen alledaagse graslandpolders met hun vele'sloten en oevers helemaal niet zo "gewoon te zijn. Voor het meestal hoger gewaar deerde bos en Zuidlimburgse heuvel landschap ligt dat in feite net andersom. 4* d' k' y 44* 4? 4l' f Alle Waddinxveense kamermuziekcon certen worden gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raad huisplein. Losse plaatsen: 10,-, C.J.P. en Pas 65+: 7,50. Abonne menten: ƒ45,-, C.J.P. en Pas 65 De omvangrijke nota, waarin een ste vige arm om de schouder van het plaatselijke bedrijfsleven wordt ge legd om de bestaande en nieuwe werkgelegenheid, zowel betaald als onbetaald, zo min mogelijk beperkin gen op te leggen, is tot stand geko men middels een werkgroep onder leiding van drs. M. Kraaijestein (PvdA), wethoudem economische zaken en werkgelegenheid van de ge meente Waddinxveen. In deze werkgroep had ook een ver tegenwoordiger van Economisch Technologisch Instituut voor Zuid- Holland zitting. De nota gaat uitge breid in op de produktiestruktuur en het produktiemilieu in deze ge meente en geeft het in de toekomst te voeren beleid aan. De nota geeft aan dat er in Wad dinxveen ruim 1.000 bedrijven zijn gevestigd waar 6.000 mensen werken. De grootste plaatselijke werkgevers zijn NKF Kabel BV, Rehorst Bouw BV, Baas Kabelwerken en Westne- derland. Overigens heeft de gemeente weergegeven te onderschrijven; het in de nota vervatte werkgelegenheidsbe leid een integrerend onderdeel te doen zijn van het totale gemeentelij ke beleid en de nota voor het overige voor kennisgeving aan te nemen. Ove rigens wordt nog vermeld dat wet houder P.F.J. van Schie (CDA) zich zijn standpunt over de in de nota voorgestelde artikel 62 commissie voor werkgelegenheidsbeleid en eco nomische zaken wenst voor te behou den. aangepaste werk-nota de beschikbare werkgelegenheid (‘grote’ industriële sector, ‘kleine’ dienstensector’. De beroepsbevolking heeft verder waarschijnlijk een ver houdingsgewijs hoog opleidingsni veau. In de regio zijn niet alleen de middelbare, maar ook de semi-hoger en hogeropgeleide categorie over vertegenwoordigd. Na Gouda en Woerden heeft Wad dinxveen de grootste werkgelegen heid in Midden-Holland. Na die twee gemeenten biedt Waddinxveen ook de meeste werkgelegenheid aan werk- forensen. De relatie tussen Gouda en Waddinxveen is sterk. Inwoners van Gouda bezetten ruim 9 procent van de arbeidsplaatsen in Waddinxveen. Omgekeerd wordt 4 procent van de werkgelegenheid in Gouda bezet door Waddinxveners. Geen van de andere werkgelegen- heidscentra in Midden-Holland is zo belangrijk voor de Goudse beroeps bevolking (situatie in 1981). De aanwezigheid van elektrotechni sche industrie in de gemeente is in deze tijd van vernieuwing in het in dustriebeleid uiteraard een niet te on derschatten winstpunt. Wel verdient het aanbeveling om de kwetsbaar heid ten gevolge van het feit dat er maar drie elektrotechnische bedrij ven in Waddinxveen zijn, waaron der een groter, te verminderen. “Spin-offs”, het ontstaan van nieuwe bedrijfjes vanuit bedrijven, verdienen stimulering door een intensieve sa menspraak met deze bedrijven. De specialisatie in hout- en meubelin dustrie is terug te voeren tot hout- bewerkingsaktiviteiten langs de Gou we in het verleden. De centrale lig ging van de gemeente is een belang rijke reden voor de concentratie van transport-, opslag- en communicatie activiteiten, en voorde groothandels- specialisatie. Voor de bouwnijverheidsspecialisatie speelt ongetwijfeld een rol dat zich in de afgelopen decennia een om vangrijke suburbanisatietendens heeft voorgedaan, die ten goede kwam aan de woningbouw (in de regio). Voor de land- en tuinbouw speelt uiter aard de bodemgeschiktheid een rol; de aanwezigheid van een agro-in- dustrieel complex in de regio (Woer den) is mede van belang. In de verwerkingssfeer (voedings- en genotmiddelenindustrie) zijn de acti viteiten echter niet omvangrijk. Bij bovenstaande opstelling moet nog worden bedacht dat de groothan- delsspecialisatie achterwaartse rela ties onderhoudt met de hout- en meubelindustrie en de land- en tuin bouw. Bij de laatstbedoelde groot handelsbedrijven behoren bedrijven in het veilingcomplex. De distributiefunctie van Waddinx veen springt het meest in het oog (transport, opslag, communicatie, groothandel): 14 procent van de be drijfsvestigingen die 24 procent van de plaatselijke werkgelegenheid voor hun rekening nemen. Als zo duidelijk blijkt dat de lig ging van de gemeente een aantrekke lijke vestigingsplaatsfactor is, dan is er zeer veel te zeggen voor het uit buiten van dit sterke punt. Om een zijdigheid te vermijden blijven uiter aard ook de elektrotechnische indus trie, de hout- en meubelindustrie en de land- en tuinbouw belangrijke pei lers voor de lokale economie. Voor alles geldt dat het aanbeveling verdient verdere ontwikkeling te ba seren op de uitgangspunten van hoog waardigheid (geschoolde arbeid, werkgelegenheid voor vrouwen), risi- cospreiding (voor elektrotechnische industrie) en onderlinge relaties (complexvorming, verwerking, distri butie). Het verdient aanbeveling om met name de distributiefunctie van de gemeente verdere invulling te ge ven. Gezocht moet worden naar distri- butie-activiteiten die perspectiefvol zijn voor de toekomst, hoogwaar dige arbeid vragen, weinig ruimte ver langen en een aanvaardbare ver- keersgenererende werking hebben. Dat lijkt veel gevraagd, Maar Wad dinxveen lijkt in de positie om op dit punt selektief te werk te gaan. De ontwikkeling van een hoogwaar dig vervoerscentrum (Enschede is wellicht een voorbeeld) kan worden overwogen. WADDINXVEEN De inmiddels vier maanden geledi nen concept-nota werkgelegenheidsbeleid ‘Werken in veen’ van net college van Burgemeester en Wethouders zal in de maandagavond 29 oktober om half acht te houden gemeenteraads vergadering worden behandeld. Het lijvige boekwerk met bijlagen is uitvoerig besproken in een aantal raadscommissies en het Overlegor gaan Werkgelegenheid. De opmerkin gen die tijdens deze vergaderingen zijn gemaakt en de gedane wijzigings voorstellen zijn geïnventariseerd, be sproken en gedeeltelijk verwerkt. Te vens zijn een aantal actualisaties aan gebracht. De aanpassingen, welke naar de me ning van B. en W. in de nota moesten worden aangebracht staan vermeld op een nota van wijzigingen. ‘Wij hebben voor deze nota van wijzigin gen gekozen teneinde veel type- en vermenigvuldigingswerk in deze fase te voorkomen. Een bijkomend voor deel is dat u exact kunt zien welke aanpassingen er zijn aangebracht’, al dus het college tot de raad over de gewijzigde nota. Na de behandeling door de raad zul len alle wijzigingen in de definitieve nota worden verwerkt en krijgt men de definitieve nota toegezonden. Teneinde de voortgang van de uit voering van de in de nota genoemde beleidsmaatregelen en beleidsvoor nemens te waarborgen, hebben B. en W. besloten de werkgroep, welke de nota heeft vervaardigd, te laten voortbestaan en deze te belasten met het doen van voorstellen ter uitvoe ring van de Nota Werkgelegenheids beleid. Ter afronding van de behandeling van de nota werkgelegenheidsbeleid Wad dinxveen stellen B. en W. voor het beleid zoals dat in de nota wordt zelf (inclusief onderwijs) 253 werk nemers. De Waddinxveense beroepsbevolking telde in 1981 zo’n 8.300 personen, 2.300 meer dus dan de eerderge noemde 6.000 arbeidsplaatsen, waar van er bovendien zo’n 2.000 door werkforensen worden bezet. Een ge deelte van de beroepsbevolking moet derhalve pendelen. Het laatst beken de cijfer over deze woonforensen da teert van 1978: 2.300. Bijna de helft pendelt op Rotterdam (19 procent) en Den Haag (27 procent). Hun aan tal is waarschijnlijk nog (flink) toege nomen. De deelnemingspercentages (percen tage van de bevolking van 15-64 jaar dat werkt of werkloos is) voor man nen zijn aan de hoge, en die van vrouwen aan de lage kant. Verschil lende oorzaken spelen hier een rol. Waarschijnlijk een nog wat traditio nele rolverdeling, verder de gezins fase (jonge kinderen) en de aard van WADDINXVEEN - Het Waddinx- veens sociaal-cultureel centrum De Bonkelaar heeft de aandacht ge vraagd voor drie cursussen: creati viteit, tekenen en Spaans. In november gaat er weer een creatie ve “mini-cursus” van start. Dit keer met als onderwerp ‘Koud emailleren’. Deze cursus bestaat uit 5 bijeenkom sten en wordt eenmaal per twee we ken op de donderdagmiddag gehou den van 14.00 uur tot 16.00 uur. De prijs per middag komt op f. 3,50. Donderdag 1 november is er een ken- nismakingsmiddag, waarin uitgelegd zal worden wat zoals de mogelijk heden met deze techniek zijn. De ze eerste middag is gratis toeganke lijk voor alle belangstellenden. Ook zal, bij voldoende belangstelling, een teken/schildercursus van start gaan; eveneens op de donderdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur, eenmaal per twee weken. De kosten voor de ze cursus komen op f. 42,— per kwar taal (in dit geval 7 lessen tot en met januari). De cursus gaat van start op donderdag 8 november. Inschrijving is mogelijk tot 1 november bij De Bonkelaar, tel. 17272. Bij de cursussen Spaans beginners en gevorderden zijn nog steeds plaatsen open. Deze cursussen zullen, bij vol doende deelname, 20 november star ten. Opgave en inlichtingen voor 1 november bij De Bonkelaar. «*^«*w* o o VCCK i 7-

Weekblad voor Waddinxveen | 1984 | | pagina 9