Voor Eben Haëzerschool tweede schooldamtitel Klinkende winst voor Excelsior Waddinxveense sportspetters Damestrimploeg geniet Mooiste expositie-duif kwam van H. Metselaar Bij tweede en derde klassers in Het Trefpunt Geslaagde tweedaagse expositie De Sperwer Schoonhoven Korbis onder- FLORIDA Het wonder van de twee Basketballers Tijstermannen Voor De Gouwe WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE G. Hup voor derdejaar bij Be Fair Wedstrijd- en prestatieloop in Gouwebos Somberder toekomst voor volleybalsters ONDERUIT TOOS steviger aan kop Pupillen van Antilope vooraan 9 kopplaatsen bij F-competitie wint van WSV Titelstrijd jeugdturnen in sporthal breekt neder- laagreeks niet él I Zaalvoetbal Schaatsen Verloting Poulewinnaars Competitie Heren Onderlinge Douwen Tjokvol Klaverjassen Uitslagen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 JANUARI 1985 1 I 4 Eén van de damestrimgroepen overdag aan het werk in het Gouwebos. irachtige col- en expositie- exemplaar was echter afkomstig van H. Metselaar. WADDINXVEEN Het eerste damteam van de Waddinxveense damvereniging Excelsior heeft een klinkende overwinning behaald op het Wassenaars Damgenootschap WDG, waardoor de Waddinx veners vrijwel zeker het hoofdklasserschap van de Dambond Mid- den-Holland zullen behouden. Met twee invallers traden de Wad dinxveense dammers aan in Wassenaar en mede dankzij de twee winstpartijen van de invallers Kees Blonk en Tijmen den Ouden jr. wist het Excelsiorteam een 4-12 overwinning te behalen. Ex celsior heeft nu 7 punten uit 6 wedstrijden en staat duidelijk in de middenmoot van deze hoofdklasse. WADDINXVEEN Meer dan 250 duiven waren er te zien op de tweedaagse jaarlijkse clubtentoonstelling van de Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer in het eigen clubgebouw aan het Stationsplein. Heel wat duiven vielen in de prijzen, want naar het oordeel van de twee keurmeesters was er weer een p lectie duiven bijeen gebracht. Het mooiste ingezondt 1 gezellig 1. L r Met de andere trainers zal het be stuur binnenkort in overleg treden. Ook in het seizoen 85/86 zal G. Hup als hoofdtrainer vooral belast zijn met de A-selectie. Hij gaat hiermede zijn derde seizoen in bij Be Fair. Vorige week donderdag gingen 20 lief hebbers uit de klassen 5 en 6 van de openbare mr. A. de Roosschool aan de Wingerd op de Rottemeren schaatsen. Alles is goed verlopen. Iedereen heeft 10 km geschaatst. "We waren wel een beetje moe, maar vooreen medaille was het wel de moeite waard. Je kunt er ook 100 km schaatsen maar dat lijkt ons wel een beetje zwaar. Er zaten wel wat scheuren in het ijs en soms duikelde ie mand voorover in de sneeuw. Je komt langs een aantal molens en daarom heet het ook Molentocht”, vertelden ons de scholiertjes Suzanne, Andrea en Chris tine. De uitslag van de door Be Fair-voetbal gehouden kerstverloting, waarvoor de prijzen zijn af te halen bij G. Konijn (tel. 12192), luidt: lé prijs Videorecor der nr. 9732, 2e prijs kluiscomputer nr. 7547, 3e prijs Gourmetstel nr. 4676, 4e prijs Friteuse nr. 3928, 5e prijs koffieze tapparaat nr. 6061 en kantelde de auto, gelukkig niet helemaal, maar tegen een zandheuvel. WADDINXVEEN - Het bestuur van de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging Be Fair heeft bekend gemaakt dat, ge hoord de belanghebbenden en na onderling overleg, het bestuur en G. Hup het wederzijdse contract met een jaar hebben verlengd. Stand aan de kop: 1. T. den Ouden sr, 2. P. Swart, 3. C. Barelds, 4. D. Dibbets, 5. T. Twigt, 6. A. Blom, 7. F. Zaadhof, 8. C.H. Kramp, 9. R. van Dijk, 10. G. v.d. Zijden. Eben Haëzerschool: Anita van der Knijff, Deborah Lips, Ferry Gel- derblom, Sandra v.d. Hoven, Rob- bert-Jan Rooker, Jurgen Kleykamp, Viertallen: 1. Comb. Wibo, 2. H. Metselaar, 3. N. Hoogerdijk. Mooiste oude doffer: J.W. Sekeris. Mooiste oude duivin: H. Metselaar. Mooiste jonge doffer: Comb. Wibo. Mooiste jonge duivin: H. Metselaar. De aanvang van de nieuwe voet balcompetitie 1985/1986 is vast gesteld op 7 en 8 september 1985. Hieraan voorafgaand zal in het week einde van 31 augustus/1 september 1985 de eerste ronde gespeeld wor den van de bekercompetitie voor standaardelftallen heren en alle da- meselftallen. WADDINXVEEN - Zaterdag 26 jan uari houdt de Waddinxveense sport club Antilope in het Gouwebos een wedstrijd- en een prestatieloop. Iede re deelnemer krijgt een fraaie herin nering. Voor aÜe categorieën zijn fraaie prijzen en bekers beschikbaar. De wedstrijdloop begint voor de pu pillen om 12.30 uur, voor de junio ren om 13.00 uur en voor de senio ren om 14.00 uur. De prestatieloop start om 15.00 uur en gaat over 2.000, 3.400 en 10.000 meter. De inschrijving voor de prestatieloop is vanaf 12.00 uur in het clubgebouw van Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan. Inschrijfgeld wedstrijd: senioren en veteranen f 5,-, junioren f 4,-- en pupillen f 3,--. Na-inschrijvin- gen f 1,50 extra. Inschrijfgeld pres tatieloop alle afstanden: f 4,-. WADDINXVEEN - De in de tweede divisie spelende volleybalsters van Be Fair krijgen het steeds moeilijker om zich te handhaven. Voor de Waddinxveensen ziet de toekomst er wat somberder uit door in eigen huis te verliezen van Purvo, de ploeg waar mee het gezamenlijk onderaan stond. Purvo toonde meer pit dan het mat spelende Be Fair, dat geenszins de in druk wekte te strijden voor zo onge veer de laatste kans. De tegenstander uit Purmerend zegevierde uiteindelijk met 2-3 (11-15, 15-10, 15-7, 5-15 en 13-15), Positief voor Be Fair is dat Joke Baans na een zwangerschap de training hervat heeft. Mogelijk kan haar terugkeer de ploeg inspireren. Cor Barelds bouwde tegen zijn tegen stander een sterker centrum op. Bei de vleugels van zijn tegenstander wa ren onvoldoende ontwikkeld. Via een combinatie wist hij schijfwinst te be halen, doch de resterende stand bracht hem veel gedwongen spel, waarna zijn tegenstander juist op tempo een remise kon afdwingen. Analyse leert hier vrijwel een gewon nen stand van de Waddinxvener. Als laatste hield Piet Swart stand in een eindspel, waarin hij een schijf had moeten prijs geven. Door een tweede offer, kwam Swart op dam en zag zijn doorzetten beloond met een puntendeling. Een aantal wel zeer verassende uit slagen vielen te noteren bij de 20e ronde van Excelsiors onderlinge dam- competitie. Een aantal koplopers moesten punten laten lopen. Dik Heeren II zette zijn race van punten vergaren voort door de voorzitter Piet Swart een gelijkspel af te dwin gen. Het uurtje begint met een warming- up en allerlei oefeningen met of zon der materiaal (stok, bal, hoepel, touwtje) om de stijve spieren los te maken. Bij goed weer komen ook de technische nummers (kogelstoten, speerwerpen, discuswerpen, ver- en hoogspringen) aan de beurt, wat door vele dames (van de ochtendgroepen) als erg leuk wordt ervaren. De meest verrassende uitslag was de winst van Sjaak de Wit op Adriaan Blom. Een foutzet van laastgenoem- de werd door Sjaak via een damzetje afgestraft. De duels tussen Ruud van WADDINXVEEN - Voor de bad- mintoncompetitie kreeg het Wad dinxveense Florida Eridos uit Zoe- termeer op bezoek. Erik de Fran krijker verloor maar dankzij Ronald Struijs en Herma Schwiebbe kwam de ploeg op een voorsprong. Daar bleef het echter bij. Conny van de Heijden kwam nog tot een longset. Florida kon niet verhinderen dat Eri dos naar een niet al te moeilijke 2-6 zege doorliep. De resultaten van het eerste team val len dit seizoen wellicht wat tegen. Er is geen direct degradatiegevaar, maar toch zouden er waarschijnlijk gunstiger resultaten zijn geboekt als de samenwerking onderling beter zou functioneren en er wat meer wed- strijdmentaliteit getoond zou wor den. “Voor de dames die overdag geen gelegenheid hebben om te trim men is dit de kans om wat aan hun conditie te gaan doen”, aldus Anti lope. De bedoeling van dit trimuurtje is om samen op een plezierige en ge zellige manier buiten te trimmen on der het motto ‘iedereen bepaalt haar eigen tempo en niets moet!’ WADDINXVEEN Met twee over winningen heeft het eerste herenteam van TOOS-basketbal zijn eerste plaats in de competitie sterk benadrukt. Vrijdag moest Forwodians het in sporthal “de Sniep” met 89-81 ont gelden en zaterdag was het Rabo dat met 68-79 in Gouda werd verslagen. Forwodians uit Voorhout, tot dan toe tweede, pakte in de eerste helft de leiding en kon deze lang in bezit houden doordat ze vaak net 'wat te veel scoringruimte kregen. TOOS, dat nog niet zo goed draaide kon evenwel voor rust de leiding ovememen. Rust: 39-34. In de tweede helft speelde TOOS over het geheel gezien goed. De voor sprong werd uitgebouwd tot zo’n tien tot 15 punten, welke de heren stevig in handen hielden. Forwodians kon nog iets terugkomen maar lever de geen echt gevaar njeer op. Eind stand: 89-81. Zaterdag "srd in Gouda de “streek- derby” tegen Rabo gespeeld. Dat er meer dan 2 punten op het spel ston den bleek wel uit de eerste minuten waarin beide teams uiterst gespan nen speelden. TOOS kreeg wat meer vat op die spanning en liep van Rabo weg tot 12-26 in de 14e minuut. De druk viel toen wat weg voor Rabo zo dat zij, wat meer ontspannen, sterk terugkwamen tot 33-36 bij rust. In de tweede helft kon TOOS vol doende gewicht in de schaal leggen om deze voorsprong te vergroten en vast te houden. Na de 15e minuut kon Rabo nog iets terugdoen, maar de betere TOOS-ploeg won met 68-79 duidelijk. Scores: Roy Lieuw A Sie 18, Dirk Rijnsburger 15 en Bart Zwambom 12 pnt. WADDINXVEEN - Pupillen van de Waddinxveense sportclub Antilope waren zaterdag tijdens de derde cross van de Goudse pupillen-crosscompe- titie in Alphen aan den Rijn vooraan in de strijd te vinden en maakten op die manier in een toch goed bezet deelnemersveld en op een besneeuwd parcours een goede indruk. Overwinningen waren er voor Maris- ka Smaal en Jeroen Schildt. Een overtuigende eerste plaats behaalde Mariska Smaal bij de meisjes A pu pillen. Zij voert nu het klassement aan en heeft op zaterdag 9 februari in Alphen een grote kans op de eind zege. Ook voor Jeroen Schildt was er een knappe en toch gemakkelijke over winning. Hij bouwde in de tweede ronde van de wedstrijd over 1.000 meter een straatlengte voorsprong op op zijn naaste concurrent Michel van Schoonhoven (Gouda). Ook Jeroen Schildt heeft na 3 wedstrijden en twee overwinningen een riant uit zicht op de eindzege. WADDINXVEEN - Zondag voor een week werd in het Vijfmeibad in Leiden de 3e wedstrijd in het kader van de F- competitie 1984/1985gezwommen. Aan deze wedstrijd nam De Gouwe deel met 25 leden aan 17 programma’s met 47 starts. Dat de Gouwe-leden bij deze wedstrijd goed voor de dag kwamen blijken uit de prima tijden en de negen le plaatsen, welke werden behaald door Gillian v.d. Berg (3x). Marc Faber (2x), Marion van Hooft, Erwin Arnold, Marike Russcher en de heren estafetteploeg. Twee 3e plaatsen waren er voor Jaco van Tol en de dames estafetteploeg. De uitslagen gingen gepaard met verbeteringen van niet minder dan 19 persoonlijke re cords. Gillian v.d. Berg zwom tevens clubre cords op de 50 en 100 m vlinderslag, als mede op het bijna 9 jaar oude clubre- cord van Riet Verwey de 200 m. wissel slag. Marion van Hooft behaalde we derom een A-limiet op de 100 m. rug slag m.o. 10 jr. B-limieten werden ge zwommen door Gillian v.d. Berg op de vlinder- en w isselslag m.o. 14 jr. en door Marc Faber op de rugslag heren. De Gouwe behaalde in deze wedstrijd 2.990.9 punten. Dit betekent, dat het totaal na 3 wedstrijden is opgelopen tot 8.118,3 punten. Over enkele weken zal blijken of de goede resultaten ook zul len uitmonden in een hogere klassering dan de 34e plaats (van de 160 verenigin gen) na twee wedstrijden. Op zondag 10 maart vindt de 4e en laatste wedstrijd plaats. worden gezien. Eindstand: 1. Eben Haëzerschool (team 1) 61 pnt., 2. Bethelschool (team 1) 60 pnt., 3. Eben Haëzer school (team 2) 58 pnt. en 4. Eben Haëzerschool (team 3)56 pnt. ren achtereen te winnen de wissel- beker definitief in bezit te krijgen. Het winnend team van deze school: Anita van der Knijff, Leanne Bos, Sandra van der Hoven, Norman van Gent, Arno Goozen. De Eben Haë zerschool vestigde op deze tweede damdag nog meer de aandacht op zich door ook de 3e en de 4e prijs te bemachtigen. Zestien leerlingen van deze school wisten op één damdag al dan niet gedeeld poule winnaar te worden en dat mag als een record “Douwen smalle”, sprak Kees tot zijn echtgenote, “daar heb ik je voor meegenomen”. En samen kregen zij de loodzware auto weer overeind! Kees is ge vaarlijk sterk, zeggen zijn vrien den. Dat was bet eind nog niet van die nacht. Een eind verder was de brandstof op. Wonder boven wonder lukte bet tot twee keer toe wat van een voorbij komen de auto te kopen. Zo haalden de Tijstermannen de finish die keer. De rustdag die volgde, werd gebruikt om de remmen te reviseren. Die waren volle dig verbrand. Mieke heeft een huishoudelijke taak op ‘zich genomen. Zij houdt de G van buiten en bin nen schoon. “We wónen in die auto, we slapen er immers ook in, en ik wil niet overal in het zand zitten”, zegt zij., Maar soms waait de woestijn weer even hard de G in als Mieke die er uit veegt. Na de door een rustdag gevolg de dag-en-nachtrit kwam er een nieuwe zware aanslag pp het uithoudingsvermogen van auto’s en mensen, een rit van aaneengesloten, een dag, een nacht en een dag. “Zijn ze nu helemaal van het ganzenbord gesodemieterd”, riep Kees uit toen hij hoorde wat hem te wachten stond. Hij had gedacht dat het zwaarste er met de dag- en-nachtrit op zat WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV lijkt in thuiswedstrijden veel geinspireerder te spelen dan in uitwedstrijden. In de competitie voor de 2e klasse van de Rotterdamse Schaakbond heeft het team tot dus ver zijn twee wedstrijden in het ver- trouwde Anne Frankcentrum (tegen Messemaker 2 en Zwijndrecht 1) met overmacht (beide 6 1/2-3 1/2) ge wonnen, maar na een nederlaag in Rotterdam tegen ‘Eeuwig Schaak’ 1 heeft het nu ook tegen Schoonhoven 1 in een uitwedstrijd het loodje ge- legt: 6-4. Vier van WSV’s sterkste spelers, Van Deelen, W. van Oort, J. van Oort en Kardol moesten dus de volle winst in Schoonhoven laten. De huidige koploper, Philipse, en ook Bloem, Besemer en invaller Torenbeek brach ten het tot remise en alleen Muit en Van Vuuren wisten hun partij te win nen, waardoor de stand 6-4 voor Schoonhoven werd. Bij de mannen in de Zuid-hollandse promotieklasse noteerde Be Fair een belangrijke winst (3-0) op Zovoc. Hierdoor staan de Waddinxveners thans als derde van onderen geklas seerd. Be Fair kende in dit treffen nu eens geen inzinking. Met spelverdeler Dirk Pijpers en aanvaller Ronald Jan sen als meest opvallende krachten bleef het de hele ontmoeting over tuigd van eigen kracht, hetgeen leid de tot setstanden van 15-9, 15-7 en 15-7. dag- navi- gatrice Mieke in de nacht de koers kwijt. Over wat Kees toen zei, houdt Mieke haar mond. Toen ging Kees heel hard rijden om de verloren tijd in te halen. Het leidde tot een dreigement van Mieke: “Als je zo blijft rijden, stap ik uit en ga ik lif ten”. Dat hoefde niet, want even later miste Kees de piste WADDINXVEEN - In de sporthal ‘de Sniep’ houdt de gymnastiekvereniging TOOS komende zaterdagmiddag vanaf half twee de jaarlijkse jeugd kampioenschappen turnen. De toegang is gratis. De wedstrij den worden afgewisseld met demonstraties. Zowel bij de jongens als bij de meisjes wordt gestreden in drie categoriën. Categorie I is tot en met 2e klas lagere school, cate gorie II tot en met 4e klas en categorie III tot en met 6e klas. De meisjes draaien oefeningen op de balk, lange mat, trampo line en brug ongelijk. De jon gens op brug gelijk, rekstok, lange mat, ringen en trampoli ne. De organisatie verwacht ongeveer 150 kinderen, ver spreidt over de verschillende categoriën. WADDINXVEEN - Komende zater dag is de derde en laatste dag van het schooldamtournooi. In Het Trefpunt aan de Stationsstraat verschijnen dan ’s morgens aan de borden de vijfde en zesde klassers, terwijl ’s middags van twee tot vier uur twee dammers van de damvereniging Excelsior si multaan spelen. Afgelopen zaterdag waren 250 derde en vierde klassers aan de beurt voor de strijd om de hoogste dameer. Het team van de hervormde Eben Haëzer school (Jan Dorrekenskade-Oost) bleek het sterkste en legde dan ook definitief beslag op de wisselbeker. In 32 poules van het door Excelsior en de Vereniging voor Openbaar On derwijs (VOO) opgezette tournooi, waar dit maal de prijzen werden uit gereikt door A. Klik en P. Swart, werd fel gestreden om de persoon lijke eer en uiteraard de totale schoolscore. Nprman van Gent, Marco Oskam, Roosje van der Knaap, Theo Veld huis, Arno Goozen, Erik de Bas, Ja nine van Eijck, John van Spengen, Inge de Visser, Yvonne Bruggen- kamp. Bethelschool: Paul de Bruin, Danny Zwarteveld, Ronald de Pater, Rik de Rooy, Peter Neele. St. Paulusschool: Ellen )<urup, Jef frey Jansen, Carin van der Lans, Ivo Mulders, Ivar Peschke. De Savornin Lohmanschool: Jaap de Lange, Sietse Siersema, Victor Schweinsberg, Benno Groenendijk. Leon van Gelderschool: Gabe Westra, Jeroen Kok, Esmeralda van Veen, Groen van Prinstererschool: L'onneke Nieuwenhuys, Remco Versluis. St. Jozefchool: Vincent van Es. Ger. Basisschool: Wouter v. d. Zee. W. van Oranjeschool: Teun Krol. Mgr. Bekkersschool: Rob van der Lans. Rehobothschool: Pieter de Ruiter. Theo Thijssenschool: Walter van Triet. WADDINXVEEN - In de zaalkorf- balcompetitie slaagt Korbis er maar niet in de nederlagenreeks te onder breken. In een meer spannende dan technisch goede wedstrijd werd dit maal een krappe en onverdiende 4-5- nederlaag geleden tegen RWR. Zater dag treden de Waddinxveense korf ballers uit aan tegen Spirit, waar te gen thuis een ongelukkige 7-8-neder- laag werd geleden. Na een 2-0 voorsprong door Jan Mi ne kus en Joke Hamer waren, er za terdag legio kansen voor Korbis om op 3-0 of zelfs 4-0 te komen. Helaas faalde men ook nu weer op belang rijke momenten in de afwerking. Uiteraard blijft zoiets niet ongestraft want RWR wist kort voor rust van afstand tegen te scoren (2-1). Gelukkig bleef de schade tot deze stand beperkt en kon Korbis voor het eerst sinds lange tijd met voorsprong de pauze ingaan. Toen de scheids rechter blies voor het begin van de tweede speelhelft begon het er echt naar uit te zien dat Korbis aan het langste eind zou gaan trekken, want Jaap Noordam slaagde er in om mid dels een afstandtreffer 3-1 aan te la ten tekenen. Deze stand was op dat moment be slist verdiend te noemen daarbij gelet op de inzet die alle Korbisspelers in hun spel gaven. Allengs kwam RWR wat meer tot afstandsschoten en uit een daarvan gelukte het hun om tot 3-2 terug te komen. Invaller John Hamer smaakte echter het genoegen om een inmiddels op gelopen 3-4 achterstand vlak voor het eindsignaal te nivelleren en zodoende Korbis uitzicht te geven op een uiter mate verdiend gelijkspel. Groot was de teleurstelling dat enke le seconden voor tijd een ver afstand schot van RWR doel wist te treffen waardoor Korbis ondanks alle moeite en inzet weer met lege handen kwam te staan. Dijk en Fred Zaadhof en Kees Kramp en Gerrit van der Zijden eindigden in gelijke spelen. Van deze uitslagen profiteerden Dick Dibbets en Cor Barelds dankzij winstpartijen op respectievelijk Bertus van Eijk en Cor Stolker. Eén en ander betekent, dat er gedrang is ontstaan aan de kop voor wat betreft de strijd om de 6 fi naleplaatsen. In een vrijwel tjokvol en Trefpunt werden de verrichtingen met veel enthousiasme gadegeslagen door 100 a 200 ,ouders, onder wijskrachten en andere belangstellen den. De jeugdige dammers streden in groepen van 8 en moesten elk ,7 wed strijden spelen. Na ongeveer 3 uur dammen kon de stand worden opgemaakt. De Eben Haëzerschool bleek 1 punt meer te hebben gescoord dan de Bethel school. De 3e en 4e-klassers van de Eben Haëzerschool wisten door 3 ja- Het in de Waddinxveense tennis hal gehouden zaalvoetbal-toemooi van Tokion Lakken is gewonnen door WSE. De uitslag was verder: 2. De Sniep, 3. Waddinxveen, 4. De Bruin, 5. Be Fair, 6. Boonstoppel garage, 7. Tokion Lakken, 8. Massa Sport. Op zaterdag 2 februari van 19.00- 23.00 uur wordt het inmiddels tra ditionele onderlinge W’SE-zaalvoet- baltournooi verspeeld in de sporthal ‘de Sniep’ in Waddinxveen. Vrijdagavond 25 januari om acht uur wordt de maandelijkse WSE- kaartavond gehouden in de WSE- kantine aan de Willem de Rijke- laan. De ontspanningscommissie van WSE laat weten, dat de belangstelling nog steeds groeiende is en men hoopt dat deze trent zich zal voortzetten. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, voorts dat door meer deelnemers de. prijzenpot nog aantrekkelijker wordt. Men voegt er aan toe, dat deskundigheid geen vereiste is, iedereen kan meedoen, belangrijk is contact en door contact, gezellig heid. “Duivenmelkers” uit de gehele regio brachten een bezoek aan de tentoon stelling. Op de openingsavond was het bomvol toen voorzitter H. Met selaar een ieder, ondanks de slechte weg, verwelkomde en een paar gezel lige uurtjes toewenste. Tot in de klei ne uurtjes was het gezellig druk. De Sperwer kan weer terugzien op een geweldig geslaagde tentoonstelling, welke een begrip is geworden in de gehele streek. De uitslagen waren als volgt: Oude doffers onbevlogen: 1. M. Ver beek, 2. M. Verbeek, 3. M. Verbeek. Oude doffers tot 200 km.: 1. N. Hoogerdijk, 2. Comb. Wibo, 3. J. Toor. Late jonge doffers: 1. N. Hoogerdijk, 2. J. Verbakel, 3. N. Hoogerdijk. Oude doffers 200 tot 500 km.: 1. J.W. Sekeris, 2. TL Metselaar, 3. Comc. Wibo, 4. M. Verbeek, 5. D. Heeren, 6. N. v. Tol. Oude doffers boven 500 km.: 1. H. Metselaar, 2. N. Hoogerdijk, 3. H. Metselaar, 4. D. Heeren. Oude duivinnen onbevlogen: Comb. Wibo, 2. H. Metselaar, 3. H. Metselaar, 4. N. Hoogerdijk, 5. H. Metselaar, 6. J.W. Sekeris. Oude duivinnen tot 200 km.: 1. H. Metselaar, 2. N. Hoogerdijk, 3. D. Heeren, 4. M. Verbeek, 5. J.W. Se keris. Oude duivinnen 200 tot 500 km.: 1. H. Metselaar, 2. D. Degenhardt, 3. H. v. Dijk. Oude duivinnen boven 500 km.: 1. H. Metselaar, 2. H. Metselaar. Jonge doffers onbevlogen: 1. D. Hee ren. Late jonge duivinnen: 1. J. Verba kel, 2. H. Metselaar. Jonge doffers tot 200 km.: 1. H. Metselaar, 2. D. Degenhardt, 3. M. Verbeek, 4. W. Sekeris, 5. J.W. Se keris. Jonge doffers 200 tot 400 km.: 1. Comb. Wibo, 2. H. Metselaar, 3. M. Verbeek, 4. D. Heeren, 5. J. v. Erk. Jonge doffers,boven 400 km.: 1. D. Heeren, 2. H. Metselaar, 3. N. Hoo gerdijk, 4. J.W. Sekeris. Jonge duivinnen onbevlogen: 1. N. Hoogerdijk, 2. J. Verbakel. Jonge duivinnen tot 200 km.: 1. Comb. Wibo, 2. H. Metselaar, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Verbakel, 5. D. Heeren. Jonge duivinnen 200 tot 400 km.: 1. H. Metselaar, 2. J. Jansen, 3. N. Hoo gerdijk. Jonge duivinnen boven 400 km.: 1. H. Metselaar, 2. H. Metselaar, 3. J.W. Sekeris, 4. N. Hoogerdijk, 5. Kivits. Henk den Outer startte met het bin nenhalen van een punt. Een aardig gelijkopgaande strijd bracht een te rechte puntendeling. De prachtige winst van Kees Blonk zou een pro- bleem-eindstand geweest kunnen zijn. Door een schijf te offeren wist Kees doortocht naar dam te verkrij gen en ook op dam te komen. Hij wist een zodanige stelling te creëren, dat zijn tegenstander door te offeren wel op dam kon komen, doch dat de ze onmiddelijk was af te nemen. Tijmen den Ouden trof een sterke leeftijdgenoot als tegenstander. Dankzij een betere strategie in het eindspel wist hij doortocht te for ceren en dat luidde spoedige winst in. Naarmate het middenspel vorder de verkreeg Teun Twigt een steeds sterker positioneel centrum. De noodgedwongen omsingeling van zijn tegenstander zette geen zoden aan de dijk en Teun wist de voorsprong van de Excelsiorianen naar 1-7 uit te bouwen. Aan het eerste bord leek Adriaan Blom zijn centrumstand te moeten inleveren. In het eindspel wist hij een goede hergroepering te vinden en be reikte in een vrijwel gelijke stand een gelijkspel. Jaap van der Eist belandde erg vlot in een Woldouby-achtige eindstand. Beide spelers lieten door enkele ruilen zien niets van dit moei lijk eindspel te willep weten. Op po sitionele wijze wist Van der Eist schijfwinst te behalen en bouwde dat af naar winst. - I WADDINXVEEN - Het winterse weer was geen aanleiding om de trim- uurtjes van de damestrimploeg van de i Waddinxveense sportclub Antilope i niet te laten doorgaan. Integendeel, 1 in het Gouwebos tussen Waddinx- i veen en Boskoop en niet ver van de atletiekaccommodatie aan de Alber- dingk Thijmlaan werd bij lage tempe- I raturen volop genoten van het lekker bezig zijn in de sneeuw. Leidster Pam Wennekes (tel. 13623) heeft op dit moment vier damestrim- ploegen, die overdag op dinsdag, woensdag en donderdag hun trim- uurtjes hebben. Op woensdagavond 6 februari van kwart voor acht tot kwart voor negen gaat ze met een avondtrimploeg voor vrouwen van start. Ze doet dit gezien de vele ver zoeken hierover aan Antilope. WADDINXVEEN - De woes- tijnrally Parijs-Dakar is voor het Waddinxveense echtpaar Kees en Mieke Tijsterman van de Tweede Bloksweg in hun Mercedes G tot het bittere ein de zwaar geweest, zo blijkt uit hun aan het Algemeen Dagblad doorgebelde relaas. Maar de drie weken lange rit hebben de Tijstermannen pri ma doorgemaakt, want ze be horen tot de selecte groep van 70 deelnemers die nog zijn overgebleven van de 657 equi pes die in de Franse hoofd stad aan de start verschenen. Kees en Mieke Tijsterman, één van de twee overgebleven Ne derlandse equipes, hebben ieders sympathie, zo meldde het Algemeen Dagblad afgelo pen zaterdag. In de eerste plaats omdat het weinig minder dan een wonder wordt gevon den dat een echtpaar zo’n rally rijdt zonder ruzie te krijgen, voorts omdat er veel respect bestaat voor wat Kees pres teert, en dat als privérijder met een zelf geprepareerde wagen. Het zal ook wel schelen dat er nog maar drie vrouwen in de rally meerijden. Mieke heeft, nadat prinses Caroline was ver dwenen, de plaats van first lady overgenomen. De grote stunt van de Tijstermannen is nog steeds dat zij kans zagen in hun eentje hun half op zijn kant tegen een zandheuvel aan liggende auto weer overeind te krijgen. Dat gebeurde tijdens een en nachtrit. Eerst raakte *TJ w

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 13