Geen der Waddinxveense G. v.d. Wouden winnaar van damtournooi voetbalteams op winst Lu Volleybalsters Be Fair verliest en WSE gelijk verrassen zeer WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Nanette Bergwerf: Turnkampioene West-Nederland Jan Kersbergen: meeste punten TOOS-basketbal ontnam Delfts Fun ’t plezier Vierde schaak- puzzel voor huisschakers Mager weekeinde voor jeugd TOOS-badminton Grand-Prix- plaatsen voor TOOS-turnsters Uitstekende zwemprestaties WADDINXVEEN Zondag voor een week werd in het Leidse zwembad De Zijl het vierde en laatste program ma van de F-competitie KNZB afge werkt. Aan deze wedstrijd nam De Gouwe deel met 30 leden op 56 starts. Vangst matig Moeilijkheden voor WSV 2, winstkans WSV 1 Klaverjassen Trampoline- spring-instuif van TOOS-gym TOOS-jeugd op erepodium Hockeysters winnen (2-0) JEUGDTITELS VOOR LIESBETH WIJSMAN EN MARCO OVERES Vijf mille voor project Sport Overdag w Heren Be Fair Waddinxveen-zo. 1 Onderlinge Waddinxveen-za. Finales Jongste lichting WSE Wedstrijd WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 MAART 1985 WADDINXVEEN - Hoofdklassespelers G. v.d. Wouden (groep 1), A. Blom (groep 2) en A. Breedveld (groep 3) - respectievelijk afkomstig uit Gouda, Waddinxveen en Krimpen - legden beslag op de mooiste plaatsen van het zaterdag in Het Trefpunt aan de Stationsstraat gehouden damtour nooi. WADDINXVEEN - Zaterdagtweedeklasser Be Fair slaagde er niet in de successenreeks van de Pijnackerse koploper DSVP te onderbreken. De Waddinxveners verloren in een uitbeurt geflatteerd met 2-0 van de ploeg die al drie seizoenen lang niet meer verloren heeft. Overigens deed Be Fair wat het veldspel betreft niet onder voor DSVP. In de vierde klasse E haalde WSE een 1-1 gelijk spel tegen Groeneweg. De Waddinxveense ko ploper speelde een matige partij en liet onnodig een belangrijk punt lig gen. Waddinxveen- zaterdag verloor met 1-0 van het Goudse Jodan Boys 4. Waddinxveen-zondag won met 1-4 van Cabauw. M IHcfci w De in de prijzen gevallen Florida-badmintonjeugd. (Foto: Larry Reith). en f In de 27e ronde hebben Philipse, Kardol en Bloem hun positie in de top versterkt door winst op resp. Schroten, Van Woudenberg en Van Vuuren, terwijl Ritter Van Deelen op remise wist te houden en ook J. van Oort en Claassen gelijkspeelden. J.P. Kleiweg won voor de 3 e achtereen volgende keer, deze maal van Neke- man. Muit en V.d. Ree bleken te sterk voor V.d. Eijck en Roos, maar Van Offeren en Van Sandijk toon den met hun remise aan elkaar ge waagd te zijn. Stand aan de top na de 27e ronde: 1. Philipse 2095, 2. W. v. Oort 1883, 3. Kardol 1618, 4. Bloem 1583, 5. V.d. Hoek 1576. schaakpuzzel Ld7 - c6 en Met de wind in de rug moest Waddinx- veen aanvankelijk het betere van het spel aan Cabauw laten. Toch nam de ploeg ruim in de eerste helft een 0-1 voorsprong door René van Hofwegen. Vlak voor rust kwam Cabauw langszij nadat de bal via de borst van doelman Hans Jonker in het doel belandde. Na de rust toonde Waddinxveen wat meer agressie. Via Gerard Molliej kwam de ploeg aan de leiding: 1-2. Na dit doelpunt kreeg Waddinxveen vleu geltjes. Uit een strafschop scoorde Kees WADDINXVEEN - Liesbeth Wijs man en Marco Overes hebben de jeugd- clubkampioenschappen van de bad mintonclub Florida gewonnen. Ze be hoorden tot de 22 jongens en meisjes, die zaterdag voor een week in de sport hal ”de Sniep” om de titels tegen elkaar ten strijde trokken. De titelhouders waren niet aanwezig om hun titel te verdedigen. Zij waren inmiddels bij de senioten ingelijfd. Een aantal mogelijke kandidaten moest een tournooi in Terneuzen spelen. Daard oor was helaas een deel van de selectie niet aanwezig, maar misschien laten zij volgend jaar weer des te sterker van zich horen. Echter, er was hierdoor wat ruimte ontstaan voor de aanstormende jongere jeugd van Florida. Dit blijkt wel uit de finale-partijen. Bij de meisjes 13-18 jaar wist Liesbeth Wijsman in een zeer spannende drieset ter (4-11, 11-8, 11-7) van Martine Win kel te winnen. De finale jongens 13-18 jaar werd gewonnen door Marco Ove res van Eduard Struys (15-11, 15-4). Marco moest hier keihard voor "knok ken”, alles uit de la halen dus goed bad minton spelen. Dat moest ook wel want Eduard Struys gaf goed tegenspel, zo dat er leuke en spannende rallies te zien waren. Noor- De oplossing van nr. 3 luidt: 1 zwart wint een stuk nl. 2. Ld5 x d6 a3 - a2, 3. Tb7 - a7 Ld6 - c5 T Zaterdag speelt Waddinxveen zijn uit wedstrijd tegen SPV, Polsbroek, aan vang 14.30 uur. Zaterdag gaat Be Fair naar het op de on derste plaats staande Lyra uit De Lier. Deze vier puntenwedstrijd vangt om 14.30 uur aan. Waddinxveen-zaterdag lijkt te berusten in een schamele positie op de ranglijst. Tegen Jodan Boys 4 althans werd niet langer dan 45 minuten geprobeerd er iets van te maken, doch het manco aan doelpuntenmakers brak hen ook nu weer op. Kansen waren er voldoende in de eerste helft maar verder dan een fraaie omhaal tegen de paal van Wim Hordijk en een goed schot van Edwin de Vrindt kwa men ze niet. Rechterspits Kreuk was vrijwel onzichtbaar, terwijl de op links staande Edwin de Vrindt zich te ver te rug liet zakken om echt aanvallend iets voor te stellen. Arjan Brouwer stond derhalve in z‘n eentje maar kwam niet verder dan enkele storende actie's. Van de 17 gezwommen nummers won De Gouwe er niet minder dan acht. Marc Faber won driemaal en Gillian v.d. Berg, Greet den Haan, Marion van Hooft, Erwin Arnold en de estafette ploeg heren wonnen ie der eenmaal. Tevens werden nog vijf 2e en vier 3e plaatsen behaald. Naast de in totaal 19 persoonlijke records zwommen Marc Faber (200 m. wisselslag heren in 2.29.8) en Gil lian v.d. .Berg (100 m. schoolslag m.o. ‘68 in 1.28.0) beiden een A-limiet en Marion van Hooft (100 m. wisselslag m.o. 10 jr. in 1.36.2) een B-limiet. WADDINXVEEN - Woensdagavond 27 maart is de volgende sjoelavond van de sjoelvereniging Waddinxveen in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan, waar dit seizoen wordt ge speeld om de wisselbeker van stukad- oorsbedrijf K. van Eijk BV uit Wad dinxveen. De uitslagen sjoelavond zijn: Klasse A: 1. Jan Kersbergen (1434 pnt), 2. Peter Sliedrecht (1344 pnt), 3. Ton Cozijnsen (1320 pnt), 4. Kees Kuypers (1316 pnt). Klasse B: 1. Rob Kuypers (1342 pnt), 2. A. van Leeuwen (1302 pnt), 3. Jan Harkes (1294 pnt), 4. A. van Helden (1283 pnt). Klasse C: 1. Henk van Beek (1198 pnt), 2. Hanny Harkes (1147 pnt), 3. Ingrid van Hale- wijn (1145 pnt), 4. Mevr. Th. van Hel den (1128 pnt). Klasse D 1. Mevr. C.G. Cozijnsen (1123 pnt), 2. M C. Taktor (975 pnt), 3. Floor van Abshoven (856 pnt). WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar elfde wedstrijd in de winter competitie. Er werd gevist in de Am stel. De vangst was matig: 15 vissers vin gen 12940 gr. vis. Dc eerste vijf waren: 1. M. v.d. Toorn (2500 gr.), 2. M.C. Kers (2040 gr.), 3. H. Romijn (1460 gr.), 4. R. Aalbers (1160 gr.) en 5. D. Heeren (900 gr.). De volgende wedstrijd is zaterdag 23 maart. Dit is weer een kasconcours. Vertrek vanaf het NS-station om 6.45 uur. van de laatst gehouden WADDINXVEEN - In zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen heeft het tweede team van de Wad- dinxveense Schaak Vereniging WSV het in een thuiswedstrijd tegen Groothoofd 3 uit Dordrecht heel moeilijk gehad. De gasten stonden op een gegeven ogenblik zelfs met 4-0 vóór, doordat Versluis, Asscheman, V.d. Hoek en Torenbeek allen hun partij verloren. Tegen het eind van de wedstrijd won nen evenwel Wolfs en Ellers, waar door de achterstand tot 2-4 werd te ruggebracht. De eindstand zal dus worden bepaald door de afgebroken partij van Lit- tooy (die er gunstig voor hem uitziet) en van Ket, die er wat minder floris sant uitziet. Van de drie afgebroken partijen van WSV 1 tegen Reeuwijk 2 zijn er twee afgespeeld. W. v. Oort verloor zijn partij en Muit maakte remise, waar door de spanning er nog even inblijft: het is nu 4 1/2-4 1/2. De partij van Philipse wordt gearbitreerd, maar doet winst voor de WSV-er verwach ten. Na de rust daalde het spelpeil aanzien lijk, mede door de veel te veel fluitende scheidsrechter Vandamme. Er leek zich een 0-0 eindstand te bereiken doch 10 minuten voor tijd maakte de betrouw bare sluitpost Angenent een onnodige overtreding waarvoor de scheidsrechter terecht een strafschop aan de Gouwe naars gaf. Dit buitenkansje lieten de Gouwenaars niet onbenut. Waddinxveen trachtte hierna nog wel iets terug te doen doch het spel was te onsamenhangend om ge vaarlijk te worden, hierdoor blijven zij in de onderste regionen van de tweede klas. Bonefaas 1-3. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Kees de Zwart. De Zwart nam een voorzet in één keer op zijn slof: 1-4. Bij Waddinxveen ontbra ken John Speelman en Nico Monster. WADDINXVEEN - Vrijdag 22 maart is er weer een klaverjasavond in buurt centrum ”De Boog” aan de C. Huygen- slaan 2. De avond begint om 21.00 uur en is om 24.00 uur afgelopen. De zaal gaat om 20.30 uur open. De entree is f. 2,50 en dat is inclusief het eerste kopje koffie. Tegen koploper DSVP heeft Be Fair te leurstellend het onderspit moeten del ven. Teleurstellend, want de wedstrijd overziende heeft Be Fair met technisch verzorgd voetbal de wedstrijd geheel gedicteerd. Niettegenstaande dit veld- overwicht was het DSVP dat de winst behaalde. Al na twee minuten was het raak. Een vrije trap vanaf rechts genomen kwam via het hoofd van Klaas Angement voor een DSVP’er die de op rechts vrijstaan de Leon Burofenen lanceerde en met een schitterend schot keeper Straver het nakijken gaf. Dit snelle doelpunt speel de helemaal in de kaart van het ortho doxe voetballende Pijnackers. Voor Klaas Angenent, die op de heen reis een autobotsing had gehad en hierdoor toch enigszins aangeslagen was, was het triest dat hij indirect de oorzaak van het doelpunt was. Zoals ge zegd kwam DSVP in z’n geliefkoosde spelletje met lange trappen van achte ren uit en trachtte men de snel schieten de spitsen te bereiken. De tot grote hoogte stijgende Peter Konijn had er echter goed kijk op en samen met de su bliem spelende Aart Bos bleef men heer en meester in het strafschopgebied. Be Fair creëerde met goed lopende aan vallen, meestal ingeleid door Hans Wouter Valk en Klaas Angenent, de ene scoringskans na de andere. Een ge weldige keepre, geen geluk en onzuiver richtende spitsen hielden Be Fair van doelpunten af. Na rust met Peter Bos voor Erny Dieck- man en Arjan Blom voor Ed v.d. Brink hetzelfde spelpatroon en hetzelfde re sultaat. Een lange trap bereikte Paul Jensen en uit een onmogelijke hoek scoorde hij in de 10e minuut na rust 2-0. Van alles probeerde Be Fair om nog iets terug te doen maar evenals voor rust lukte het niet. Doordat de concurrentie ook verloor had het resultaat geen ver dere gevolgen. WADDINXVEEN - Afgelpen week bleek voor de jeugd van TOOS-bad minton één van de minder succesvolle competitieweekeinden te zijn. In slechts één van de vijf wedstrijden kwam men tot een positief resultaat. Het 4e team boekte zondag namelijk in de uitwedstrijd tegen het 6e team van BC Rewic te Reeuwijk een 8-0 overwin ning. Dit betekende de vierde zege in evenzovele wedstrijden. Het 4e komt dit seizoen uit in klasse E en bestaat, evenals het 3e team, geheel uit meisjes, t.w. Natasja van Es, Saskia de Heer, Je anette Smit en Carina Verwey. De overige vier teams leden helaas, on danks goed tegenspel, een gevoelige ne derlaag. Zaterdag speelde het 3e team te Nieuwkoop tegen het 3e team van BC Nieuwkoop. Opnieuw trof men een pit- tiGe opponent, waartegen men niet op gewassen was. Resultaat: 8-0 in het voordeel van de meisjes van Nieuw koop. Het le en het 5e team ontmoetten zater dag in Woerden respectievelijk het 2e en het 7e team van BC Saturnus. Beide teams boden furieus tegenstand, maar leden desalniettemin toch een neder laag. Het le team dwong in 6 van de 8 partijen de tegenstander tot een 3e ga me. De wedstrijd ging voor het TOOS- team met 7-1 verloren. Ook het 5e team leed een 6-2 nederlaag. Het 2e team speelde zondag tegen het 3e team van plaatsgenoot BC Florida. Ook het 2e team dwong het thuisspelen- de team van Florida in 5 van de 8 parti jen tot een 3e game. Echter ook zij kon den niet verhinderen dat de tefenstan- ders met 7-1 aan het langste eind trok ken. Het Trefpunt was weer opnieuw het verzamelpunt van voornamelijk uit de regio afkomstige dammers. Sinds 1954 organiseert de Waddinxveense damver eniging Excelsior haar jaarlijks terugke rende damdag. Voor het eerst dit jaar was het tournooi gesponsord door de beheerder van Het Trefpunt te Wad dinxveen. In 12 poules, verdeeld in hoofdklasse, le, 2e en 3e klasse en jeugd werd gestre den door dammers uit Waddinxveen, Gouda, Schiedam, ’s-Gravenhage, Rijnsburg, Katwijk, Hazerswoude, Al- phen aan den Rijn, Naaldwijk, Krim pen aan den IJssel, Stolwijk en Bergam bacht. Totaal 10 jeugdleden waren inge deeld in 22 jeugdpoules. In elke poule waren twee prijzen te behalen. Nadat Excelsiors voorzitter P. Swart het tournooi had geopend, kon het denk werk beginnen. De spelers hadden 1 uur denktijd in elke partij. De eerste zetten werden die dag om 10.00 uur gespeeld en de laatste partij was omstreeks 17.20 uur beëindigd. De organisatie en tour- nooileiding was in handen van Jan Both en Cor Stolker (beiden K.N.D.B.-arbi ter) en Jan de Heer. Mooie plaatsen in het eindklassement waren er voor de Waddinxveners A. Blom (le. groep 2), R. van Dijk (2. groep 3), T. den Ouden jr. (1. groep 2), J. de Heer (1. groep 9), J. Dijkgraaf (1. groep 11), A. Crone (2. groep 11), D. Heeren II (2. groep 12), Janneke Terp- stra (2. groep 13 - jeugd) en Benny Hof man (2. groep 14 - jeugd). Donderdag 14 maart werd de laatste Naast de finale-partijen van de oudere jeugd viel er heel wat te zien bij de jongste lichting van Florida (8-12 jaar). Zo won Claire Ponsioen van Roosje van der Knaap in een driesetter (11-7, 5-11, 12-11). De finale jongens (8-12 jaar) werd gespeeld tussen Mark Jongejan en Sebastiaan Hage. Mark won van Sebas- tiaan met de setstanden 15-11 en 15-4. Voor Sebastiaan was deze tweede plaats een prima prestatie, zeker als we beden ken dat hij pas sinds september lid van de vereniging is. Er waren nog meer opmerkelijke pres taties waar te nemen. Zo veroverde Astrid Hartwijk de derde plaats in de categorie meisjes (13-18 jaar). Astrid is echter pas 10 jaar doch zij werd te sterk geacht voor haar eigen leeftijdgenoot jes en niet zonder reden! voorronde van Excelsiors onderlinge damcompetitie gespeeld. Op de eerst volgende speelavond kunnen de spelers zich opmaken voor de finales met als in zet het clubkampioenschap. Dank zij de winst van Dick Dibbets op Cor Stolker (overigens heeft hij deze winst niet ca deau gekregen) wist hij zich te plaatsen voor de finales. Kees Kramp klopte A. Crone en daarmee kwam hij op gelijke hoogte als Ruud van Dijk op een ge deelde 6e plaats. Het S.B.-systeem gaf duidelijk voordeel voor Ruud van Dijk en daardoor kwam hij in de finalegroep terecht. Het was reeds meer gezegd, dat Jan de Heer in de eindfase van een competitie dubbele punten op rij binnen haalt. In de laatste ronde klopte hij Piet van Gils. Piet Swart kreeg het tegen Tij men den Ouden jr. zwaar te verduren, doch in het eindspel kon hij nog remise maken. De strijd tussen Cor Barelds en Sjaak de Wit was niet bepaald een hoogstaand duel. Beide spelers blunderden een keer. In eerste instantie kwam Cor Ba relds een schijf achter en na een foutzet van zijn tegenstander wist hij via een lichte combinatie het stuk terug te win nen. In de eindfase verzuimde Sjaak een naar remise leidende ruil uit te voe ren. Het eindspel bracht daarna de be slissing. Aan de hand van het persoonlijk gemid delde is de eindstand van de voorronde opgemaakt. De nrs. 1 t/m 6 spelen in een halve competitie om het clubkampi oenschap. De overige poules bestaan ook uit 6 man. Bij sommige spelers is correctie toegepast, daar in de voorron dde minimaal 18 partijen moeten zijn gc- r speeld. In een rommelige wedstrijd deelden WSE en Groeneweg samen de punten (1-1). Een gehavend WSE, Pim Sluijs en Marcel Jaspers moesten het va derland verdedigen, was in de eerste helft de betere ploeg, maar het sco ren blijft een moeilijke zaak waar door het veldoverwicht niet in doel punten kon worden uitgedrukt. Merkwaardige beslissingen van de scheidsrechter zorgden voor de nodi ge opwinding. Na een kwartier spelen ontstond een geweldige scrimmage voor het Groe- neweg-doel waaruit Hennie van Es een scoringskans had. Keeper Jan van Meijeren redde echter. Even later tastte Ton Kling mis op een hoek schop. De kopbal van Leon van Vliet verdween in het lege doel: 0-1. Tien minuten later scoorde Kees Mourits uit een identieke situatie de gelijk maker: 1-1. WSE moest vlak voor rust wat gas terug nemen waardoor Groeneweg nog gevaarlijk kon opko men. De goed in stelling gebrachte Ruud Jansen trapte echter finaal over de bal heen. De tweede helft was veel rommeliger en de scheidsrechter viel nog het meest op in negatieve zin. Eerst felle protesten van Groeneweg nadat Mar tin Moons de bal van de lijn redde en na een half uur in de tweede helft werd Groeneweg-trainer Wiek Her mans buiten de lijnen gestuurd we- gens aanmerkingen op de leiding. De slordigheden volgden elkaar in snel tempo op en beide ploegen konden zich geen echte kansen meer creëren. Zondag 24 maart speelt WSE weder om in een thuiswedstrijd tegen Nieu- werkerk, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - Komende zater dagmiddag houdt TOOS-gymnastiek in de sporthal ‘De Sniep’ aan de Sniepweg van drie uur tot ongeveer half zes een trampoline-spring-instuif voor de Waddinxveense jeugd. De toegangsprijs voor belangstellenden en deelnemers bedraagt één gulden. TOOS-gymnastiek heeft deze instuif wederom op het programma gezet wegens de enorme belangstelling die getoond is op de laatst gehouden in stuif. Vele trampoline banen, paar den, kasten en een springtafel zullen zaterdag klaar staan om de Wad dinxveense jeugd, lid of geen lid, 2 1/2 uur lang springplezier te geven. Dit alles gebeurt onder toezicht van deskundige leiding. Verder organiseert TOOS-gymnastiek op zaterdag 23 maart een onderlinge wedstrijd voor de TOOS-jeugdleden in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar. De jeugd zal dan in groepjes van 4 perso nen worden verdeeld waarna er per groep om de hoogste plaats zal wor den gestreden. Ook deze wedstrijd wordt in de sporthal de Sniep ge houden en wel van 12.45 uur tot on geveer 15.00 uur. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Nanette Bergwerf heeft zater dag in Badhoevedoip zowel het kampi oenschap van het district West-Neder- land als dat van de provincie Zuid-Hol- land behaald. Het 16-jarige lid van de Rotterdamse keurtumvereniging Mountain Shipping (KVMSR) stond in de juniorklasse dus tweemaal op het erepodium. Deze prestatie geeft recht op deelname aan de Grand-Prix tour- nooien. Tot en met vorig jaar was deelname aan deze Grand-Prix tournooien (via welke de turnsters zich kunnen plaatsen voor de nationale kampioenschappen) onbe perkt. Dat leverde organisatorisch pro blemen op en bovendien was het niveau van de deelneemsters soms erg laag. Daarom organiseert het afdelingsbe stuur keurturnen dames (sectie topsport van het KNGV) dit jaar kwalificatie wedstrijden voor deze Grand-Prix tour nooien in de vorm van districts- en pro vinciale kampioenschappen. Nanette Bergwerf ondervindt nog steeds veel hinder van een knieblessure die zij in november opliep bij de nati onale verenigingskampioenschappen. Aanvankelijk moest zij daardoor afzien van verdere deelname aan turnwedstrij- den, maar zij wil dit seizoen toch probe ren deel te nemen aan de nationale kampioenschappen (in juni te Dieren). Met de resultaten van zaterdag heeft zij zich daarvoor een goede uitgangspositie verworven. Ook de Waddinxveense Esther Glas beek, sinds augustus eveneens lid van KVMSR, wist zich te plaatsen voor de landelijke Grand-Prix tournooien 1985 (27/28 april te Zwijndrecht en 11/12 mei te Kampen). Zij werd 9e in de klasse IIA (11 jaar). WADDINXVEEN - Alle turnsters van TOOS-gymnastiek, die zaterdag in Badhoevedorp hebben meegedaan aan de districtskampioenschappen, kunnen dank zij hun goede prestaties tijdens deze wedstrijden deelnemen aan de Grand-Prix-toumooien. Deze op de zaterdagen van 27 april en 11 mei te houden Grand-Prix- tournooien zijn de voorwedstrijden voor de in juni te houden Nederland se kampioenschappen topsport. Voor TOOS-gymnastiek kwamen in Badhoevedorp zeven meisjes in vier verschillende klassen uit. In de klasse met de jongste deelneemsters, klasse IV-A, deden Mandy de Graaff, Linda van Broekhuizen, Chantal Domman- schet en Anne-Clair Smit mee. Van de 51 deelneemsters in deze klasse eindigden Anne-Clair en Chan tal, die beiden voor het eerst met zulke wedstrijden meededen, resp. als 33e en 27e. Linda draaide een goede wedstrijd en eindigde als 16e. Mandy wist een mooie 11e plaats binnen te halen. In de klasse III-B vertegenwoordigde Ingrid Mooy als enige TOOS. On danks enige problemen bij haar paardsprong, die ze nog goedmaakte met een mooie balk- en brugoefe- ning, eindigde ze als 21e en veroverde daarmee makkelijk de plaatsing voor de Grand-Prix-toumooien. Miriam van ‘t Woud blesseerde zich tijdens het inturnen voor het eerste toestel en kon daardoor niet opti maal turnen. Toch eindigde ze in haar klasse, klasse II-B, als 6e. De hoogste klasse waarin TOOS deel nam was klasse I. Marieke Koele kwam hierin voor TOOS uit. Haar mislukte paardsprong haalde ze op met een goede balkoefening en werd zo negende. Reeds in de negende eeuw kwam de stelling van schaak puzzel 4 voor in een Arabisch manuscript. Wit geeft mat in zomin mogelijk zetten. Op wel ke wijze doet wit dit (wit is aan zet) en hoeveel zetten zijn hier voor nodig. Uw oplossing vóór 27 maart zenden aan Cees Asscheman, Eksterdreef 16, 2743 DA Wad dinxveen. WADDINXVEEN - In de catagorie- en jongens en jeugdtumers was het Waddinxveense TOOS zaterdag in Ridderkerk aanwezig tijdens een lan delijke tumcompetitiedag. Bij de jeugtumers met Bart Kerver, Renee Kleiweg en Marcel Lugthart deden 41 deelnemers mee. Deze jon gens draaiden een goede wedstrijd waarbij de oefeningen van Renee en Marcel qua moeilijkheid boven alle anderen uitstaken. De uitslag luidde: 1. Renee Kleiweg (43,3 punten), 2. Marcel Lugthart (42,95 punten' 30. Bart Kerver (36,95 punten). Bij de jongens met Peter Noorlander, Pieter Smallegange en Marcel Berger deden 40 deelnemers mee. Deze jon gens hebben voor hun kunnen zeer goed gedraaid. De zenuwachtigheid was veel minder waardoor de presta ties ook beter werden dan de eerste wedstrijd. Behaald werden deze punten: Pieter Smallegange 27,70 punten, Marcel Berger 27,2>9 punten en lander 27,05 punten. WADDINXVEEN Het eerste he renteam van TOOS-basketbal heeft met een 75-78 overwinning in Delft op Fun I ook de voorlaatste compe titiewedstrijd gewonnen. De al kam pioen zijnde Waddinxveners speel den zeer ontspannen tegen de Delfte- naren, waarvan overigens eerder met gering verschil werd gewonnen. Een 8-punts voorsprong van TOOS in de eerste helft was het grootste verschil in de wedstrijd van afgelopen zaterdag. Bij rust leidde TOOS, mede door een dunk van uitblinker Klaas Bruins Slot, met 39-42. De tweede helft was, mede dank zij de scheids rechters, rommelig. In de 13e minuut pakte TOOS een lichte voorsprong en won met 75-78. Scores: Klaas Bruins Slot 24, Roy Lieuw A Sie en Bart Zwamborn 12, Hugo Sijlaar 11. A.s. vrijdag om 20.45 uur in de Sniep speelt heren I tegen P‘74 I haar laat ste competitiewedstrijd. TOOS-heren 3 tegen TOOS-heren 2 werd een verdiende 51-64 voor TOOS 2. Scores TOOS 3: Raymond Kersseboom 17, Harry Weck 11; sco res TOOS 2: Ronald v.d. Vis 25, Gert Jan Oskam 22 punten. Dames 3 moest in het begin van de 2e helft Fun 2 even loslaten waardoor ze ver loren met 44-58. Topscoorster: Jac queline van Doom 16 punten. WADDINXVEEN - Het onderaan staande vrouwenteam van Be Fair-vol- leybal moest in Enkhuizen op bezoek bij koploper DFC. Wat niemand ver wacht had gebeurde: het voor z‘n laatste kans vechtende Ba Fair klopte de tegen stander met 0-3 (15-17, 8-15 en 13-15). DFC had kennelijk op minder tegen stand van Be Fair gerekend, want naar mate de wedstrijd vorderde werd de ploeg steeds zenuwachtiger. Dat uitte zievh onder meer in een serie foute ser ves. Be Fair daarentegen speelde met overleg. Voor het eerst sinds tijden was er rust in de ploeg, wat vooral te merken was aan de pass. Mede doordat die goed verzorgd was kon Jannie Zeeman aan de linkerkant van het net in stelling ge bracht worden en vele punten maken. Bij de mannen in de Zuidhollandse pro motieklasse stond de strijd tussen Be Fair en Orion op het programma. Orion is reeds gedegradeerd en alleen een wonder kan Be Fair nog boven de rode streep helpen. Niettemin werd het een prestigestrijd, die de Waddinxveners in hun voordeel beslisten: 16-14, 15- 4 en 15-13. Nadat Orion in het eerste spel- deel een 9-13 voorsprong verspeeld had, was het vertrouwen weg bij de jeugdige Hazerswoudse equipe. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van de hockeyclub Wad dinxveen heeft zondag met 2-0 van Westland gewonnen. Ook vóór de winterstop hadden de Waddinxveen- sen al van de Westlanders gewonnen, maar het was oppassen geblazen om dat ze in de loop van de competitie steeds beter zijn gaan spelen. Westland begon de wedstrijd in een hoog tempo en probeerde met hard in de diepte geslagen ballen gevaar te stichten in de Waddinxveense verde diging. Het enige gevaar kwam over de linkervleugel. Waddinxveen kon met goed verdedigingswerk deze aan vallen opvangen en had ook op het middenveld een overwicht. In de loop van de eerste helft bracht Eveline Ruiter de stand op 1-0 door uit een strafcomer te scoren. Binnen tien minuten in de tweede helft was het opnieuw Eveline Ruiter die on verbiddelijk uithaalde (2-0). Nadat Anne Breimer geblesseerd uit moest vallen, zakte het met tien man spelende Waddinxveen even in, maar wist toch de rust weer te hervinden. Even leek het nog of Westland terug kon komen via een strafbal; Annelies Veenemans wist echter haar doel schoon te houden, zodat Waddinx| veen verdiend met 2-0 won. WADDINXVEEN - Dat scha ken een heel oude denksport is en dat schaakproblemen niet altijd uit de negentiende of twintigste eeuw stammen geeft deze schaakpuzzel nummer 4 aan welke in het kader van het 50-jarig bestaan van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV in het Weekblad voor Waddinxveen wordt geplaatst. WADDINXVEEN - Met het experi ment ‘Sport Overdag’ in Waddinx veen is eenmalig f 5.000,- gemoeid. Dat blijkt uit het voorstel van B. en W. aan de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad. In de nota begrotingen 1985 hebben B. en W. voorgesteld éénmalig een be drag beschikbaar te stellen voor een experimenteel project ‘Sport Over dag’. Bij najaarsnota 1984 is zulks ook gebeurd. Uitvoering van het pro ject in dat jaar bleek echter niet mo gelijk. Sport Overdag heeft nog vaak het ‘werklozen’-stempel. De deelname van haanlozen is er echter maar een onderdeel van. Sport Overdag zal toch vooral moeten worden gezien in het licht van de totale vrijetijdspro- blematiek. Zowel de overheden als de georganiseerde sport en het sociaal- cultureel werk zien de ontwikkeling van Sport Overdag als een zaak van algemeen sportbeleid. Zij zijn het er over eens dat de verantwoordelijk heid voor de uitvoering ervan zal moeten worden gedragen door de ge organiseerde sport. De deelname moet open staan voor iedereen, dus ook voor mensen die al lid zijn van een sportvereniging. Het project houdt in dat op de mid dagen activiteiten zullen plaatsvinden in het overdekte zwembad en in de sportzaal ‘Groenswaard’ op de woensdagmiddagen 2 uur badminton- activiteiten worden georganiseerd door de badmintonclub ‘Florida’ en/ of ‘TOOS’. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 21