GEMEENTE WADDINXVEEN Verbouwing twee scholen kost kwart miljoen gulden Theo Thijssenschool en Groen van Prinstererschool St. Jozefschool Andere onderwijs- voorstellen W. v. Oranjeschool Noordegraaf hield een open huis C. G. Keij nbon* De Klimop Gereformeerde school Sherry-mix goed voor een cruise MM INZAMELINGEN AFSCHEIDSRECEPTIE C. DE WILD Groen van Prinsterer Theo Thijssenschool BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN MILIEUZAKEN YjoeU®- ->ÖZO^BO’ BESTEMMINGSPLANNEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN I M Audi 01820-15767 01727-4044 070-210001 12222 01820-24255 13000 13000 Niet alleen de aanschaf, maar zeker ook het onderhoud van uw nieuwe auto is bij ons in goede handen. Een vertrouwd idee dus! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 MEI 1985 01820-16066 010-362244 VOLKSWAGEN /j l PLANKIER 22-26. BOSKOOP. TELEFOON 01727-2110/3410 WADDINXVEEN - Een gasaanslui ting, een schrijfmachine, leermiddelen en een televisietoestel zijn enkele ande re aanschaffingen die Waddinxveense scholen willen doen en waarvan het col lege van B. en W. de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad hebben voorgesteld het geld daarvoor beschikbaar te stellen. De raad besloot al in oktober 1984 over te gaan tot buiten gebruikstelling van het gebouw van de kleuterschool ’’Pin keltje”, de onderbrenging van de kleu ters in het gebouw van de Theo Thijs senschool en het treffen van de hiervoor noodzakelijke bouwkundige voorzie ningen. De hoofdlijnen van de noodza- Ook het schoolbestuur van de Groen van Prinstererschool heeft het Wad dinxveense gemeentebestuur verzocht de benodigde gelden beschikbaar te stellen voor de verbouw van de school, welke verbouw noodzakelijk is in ver band met de integratie met de kleuter school ”de duivetil”. Op 26 september 1984 besloot de raad de door het schoolbestuur gevraagde medewerking te verlenen voor buiten gebruikstelling van het gebouw van de kleuterschool ”de duivetil”, de onder brenging van de kleuters in het gebouw van de Groen van Prinstererschool en het treffen van de hiervoor noodzakelij ke bouwkundige voorzieningen. Na de gemeentelijke medewerking heeft het schoolbestuur aan de minister toestemming gevraagd. De minister heeft inmiddels een uitspraak gedaan over de gevraagde voorzieningen. Blij kens die beschikking gaat het ministerie op basis van leerlingprognoses uit van de vorming van 6 groepen leerlingen; het schoolbestuur ging vorig j aar uit van 7 groepen. In verband hiermede en me de gelet op het aantal bruto-oppervlak- te van het schoolgebouw is geen toe stemming verleend voor het aanbouwen van een ruimte ten behoeve van een di- rekteurskamer en een entree. De overi ge schrapperingen uit het plan zijn van geen of zeer geringe betekenis. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433 Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven 14433 14433 Verleende bouwvergunningen en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin- De heer C. de Wild, hoofdopzichter van de afdeling plantsoenen van de dienst van Openbare Werken en Be drijven, zal wegens vrijwillige vervroegde uittreding zijn werkzaamheden in dienst van de gemeente Waddinx veen, met ingang van 1 juni a.s. beëindigen. Ter gelegenheid van dit afscheid zal aan de heer en mevrouw De Wild-Fortuin op donderdagmiddag 23 mei a.s. van 16.30 tot 17.30 uur in het gemeentehuis een receptie worden aangeboden. Deze receptie is voor een ieder toegankelijk. Wet op de Ruimtelijke Ordening Bestemmingsplan ’’Verlengde Abr. Kroesweg” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, Raadhuisplein 1, voor een ieder tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage ligt het bestem mingsplan ’’Verlengde Abr. Kroesweg”, vastgesteld bij raadsbe sluit van 29 september 1982 en gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 25 oktober 1983, afd1nr. B 23785/1waarvandaar geen beroep is ingesteldde (ge deeltelijke) goedkeuring onherroepelijk is geworden. Waddinxveen, 15 mei 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Er is - blijkens een voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad f. 624,76 voor nodig om de protestant-christelijke Wil lem van Oranjeschool aan nieuwe leer middelen te helpen, zoals het schoolbe stuur heeft gevraagd. Het betreft hier een uitbreiding van het aantal leerboekjes ten behoeve van ma ximaal 7 leerlingen van de toekomstige vierde klas, welke klas dan zevenender tig leerlingen zal tellen in plaats van de tot nu gebruikelijke dertig leerlingen. Daar het hier een éénmalige leerlingen- piek betreft, zijn - evenals vorige jaren - slechts aangevraagd de boekjes welke meerdere malen per week worden ge bruikt. WADDINXVEEN - Auto Noorde - graaf Waddinxveen BV heeft vorige week drie dagen open huis gehouden in de nieuwe showroom aan de Starin- glaan. De uitbreiding van dit autobe drijf betekent meer activiteiten op het gebied van de occasions. Eind vorig jaar startte Auto Noorde - graaf Waddinxveen BV, met de Bosko per K.N. Noorde graaf als procuratie houder en adjunct-directeur, met de bouw van de nieuwe showroom bij het sinds half 1976 in Waddinxveen aanwe zige autobedrijf. De showroom is 350 vierkante meter groot. OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. eveneens worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende Hin derwetvergunningen zijn verleend: a. aan de heer G. Lamoree, Barendstraat 15 te Boskoop, voor het oprichten en in werking hebben van een viskweekbedrijf aan de Oranjelaan 20a, alhier, onder 49 voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder; b. aan Timmerbedrijf P.F. Groen, Tollensstraat 32 te Gouda, voor het oprichten en in werking hebben van een timmerwerkplaats aan de Maarten Schoutenstraat 13, alhier, onder 21 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder; c. aan de firma W. de Bas en Zn.Jan Dorrekenskade-Oost 71al hier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning voor een doe-het-zelf-winkel annex timmerwerkplaats, on der vijftien voorschriften ter voorkoming of beperking van ge vaar, schade of hinder van ernstige aard. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Or dening ter gemeentesecretarie, elke werkdag tot 16 juni 1985 van 8,30 tot 12.30 uur. Degene die geen gelegenheid heeft de stukken Burgemeester C.M. van der Linden: le vrijdag van de maand en na afspraak. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder L.M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00-12.00 uur. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. De kosten van de ’’goedgekeurde” bouwkundige voorzieningen zijn voor het ministerie aanvaardbaar tot een be- WADDINXVEEN/GOUDA - Uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holïand blijkt dat bij Beleggingsmaatschappij Christi aan G. Keij BV, Waddinxveen, met als vestigingsplaats Bentveld (gemeen te Zandvoort), tot directeur is be noemd C.G. Keij te Bentveld. Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat is ingekomen een aanvraag ingevolge de Hinderwet van Goddijn B.V., Oranjelaan 8a, alhier, voor het oprichten en in werking heb ben van een import-, groothandels- en herstelinrichting voor groot garagegereedschap Aangezien er op voorhand wordt aangenomen dat er geen behoefte zal bestaan over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te dienen, is de door ons opgestelde ontwerp-beschik- king tegelijkertijd met de aanvraag om vergunning ter inzage ge legd. Wij zijn voornemens de vergunning te verlenen onder 52 voorschrif ten ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder bui ten de inrichting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen tot 16 juni 1985 op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening van de gemeentesecretarie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Degene die tijdens kantooruren geen gelegenheid heeft de stukken in te zienkan desgewenst een af spraak maken om de stukken op maandagavond gedurende maxi maal drie uren in te zien. Tijdens de genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. kelijke voorzieningen waren aangege ven en verkregen instemming. De Minister heeft inmiddels een uit spraak gedaan over de gevraagde voor zieningen Geen toestemming werd ver leend - dat wil zeggen dat geen gelden beschikbaar worden gesteld voor het amoveren van de toiletten en de ber gruimte; het betreft hier de ruimte waar de ’’documentatie” was gedacht. De kosten van de goedgekeurde bouwkun dige voorzieningen zijn voor het minis terie aanvaardbaar tot en bedrag van f. 65.000,-, B. en W.: Uiteraard betreuren wij dat niet het gehele plan is goedgekeurd en dat de voor resterende voorzieningen slechts f. 65.000,- wordt toegekend. Om zoveel mogelijk aan de redelijke verlan gens van het schoolteam en de mede zeggenschapsraad tegemoet te komen is inmiddels een enigszins gewijzigd plan ontwikkeld; ook in dit plan is een docu- mentatieruimte, die voor de school van wezenlijk belang is, opgenomen.” Blijkens de stukken is voor de uitvoe ring van het gewijzigde plan een krediet benodigd van f. 115.00,-. Voor een nieuwe vloer in het gymnastieklokaal - tevens te gebruiken als ’’speellokaal” voor de jongste kinderen (kleuters) - is f. 10.000,- benodigd; daar deze vloer aan vervanging toe is kunnen de te ma ken kosten als kosten van gewoon on derhoud worden aangemerkt. WADDINXVEEN - Met een sher ry-mix een fantastische cruise door het Middenlandse Zeegebied win nen. Dat overkwam de heer en me vrouw Tukker uit Waddinxveen, die met hun drankje ’de Rolls’ in de zaak van slijter A. van Eeuwen aan de Brederolaan van NRV Holliday de mooie prijs in de wacht wisten te slepen. Ze winnen dus met hun sherry-mix ’de Rolls’ een fantastische cruise door het Middenlandse Zeegebied. Zo maakt u ’m: Schenk in een sha ker 2 delen droge sherry, 1 dee] Granadine, 3 tikjes Curasao, 3 tik jes Maresquin en een tikje Angos tura. Even flink schudden en dan maar genieten.... Collectevergunning De chef van de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening ter gemeentesecretarie heeft aan Avo Nederland vergunning ver leend voor een collecte in de periode 20 tot 26 mei 1985. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collecte bussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. Nu de school ten opzichte van andere scholen in de gemeente voor wat betreft de accomodatie in een ongunstige situ atie verkeert, achten wij een overschrij ding van de rijksvergoeding met f. 50.000,- alleszins verantwoord. In dit verband merken wij op dat wij zullen trachten de (voorlopige) toegekende Burgemeester gen verleend: - aan het bestuur van ”de Gouwe Smash”, p/a Postbus 272, alhier, voor het oprichten van vier masten ten behoeve van de baanver- lichting van het tenniscomplex in het Warnaarplantsoen; - aan de heerC.M.H. deBas, Stationsstraat 21, alhier, voor vergro ting woonhuis; - aan Papaya Mode, Nesse 10, alhier, voor aanbrengen luifel aan voorgevel winkelpand; - aan de directeur van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, alhier, voor oprichting rioolgemaal in Wijk Zuidplas, nabij Pias weg; - aan de heer G.G. Boer, Zuidkade 90d, alhier, voor vergroting woonhuis; - aan de Stichting BoerderijBloemendaalseweg 50 te Gouda, voor oprichting melkloods aan Bloemendaalseweg - aan de heer G. Ravenhorst, Koningin Wilhelminasingel 7, alhier, voor vergroting woonhuis; - aan de heer C. van Wingerden, G. van Dort Kroonweg 13, alhier, voor vergroting bedrijfsloods; - aan de heer J.C. Russcher, Koningin Wilhelminasingel 56, alhier, voor vergroting berging; - aan de heer W. Rijneveld, Weideplantsoen 31 te Zevenhuizen, voor oprichting warenhuis aan Abr. Kroesweg 24; - aan de heer C.J. Wiebes, Peuleyen 19, alhier, voor vergroting woonhuis; - aan Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland, district Goüwe en Aarkanaal, Gouwsluisseweg 2 te Alphen aan den Rijn, voor ge deeltelijke verandering van drie woonhuizen, Henegouwerweg 93, 94 en 95. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen B. en W. hebben van het schoolbestuur van de wijkschool St. Jozef aan de Ka- naalweg een verzoek om medewerking ontvangen voor de verzwaring van de gasnetaansluiting van de St. Jozef school. De kosten kunnen gesteld wor den op f. 3.391,50 (incl. BTW). Uit een door de direkteur van Openba re Werken en Bedrijven uitgebracht rapport blijkt, dat de gevraagde voor ziening reeds in 1976 had dienen plaats te vinden in verband met de aanbouw ten behoeve van de kleuterschool ’’Klein Duimpje”. B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld f. 416,50 beschikbaar te stellen voor het kopen van een schrijf machine voor de openbare kleuter school De Klimop. Het betreft voor de ze school de eerste aanschaffing van een hulpmiddel, hetwelk eveneens zal wor den benut ten behoeve van de bijbeho rende Leon van Gelderschool. De schrijfmachine van laatstvermelde school is thans 15 jaar oud en aan ver vanging toe; het ontbrekende bedrag zal dan ook door middelen van deze school worden gedekt. De Gereformeerde school heeft f. 833,- nodig om een televisietoestel te kunnen kopen. Het betreft hier een eerste aan schaffing waarbij de normale eisen, te stellen aan het geven van onderwijs, niet worden overschreden. De inspec teur van het kleuter- en lager onderwijs is reeds accoord gegaan met inwilliging van de aanvrage. Wet op de Ruimtelijke Ordening Bestemmingsplan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Ordening, kamer 124, Raadhuispein 1 voor een ieder tijdens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ter .inzage ligt het bestemmingsplan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop”, vastgesteld bij raadsbesluit van 16 december 1981 en gedeeltelijk goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 4 januari 1983, afd. l,nr. B 26016/1. Bij Koninklijk Besluit van 15 maart 1985, nr. 35, is het ingestelde be roep ongegrond verklaard en het bestreden besluit gehandhaafd in verband waarmede de goedkeuring van dit bestemmingsplan thans onherroepelijk is geworden. Waddinxveen, 15 mei 1985. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. tijdens kantooruren in te zien, kan desgewenst een afspraak maken om de stukken op maandagavond, gedurende maximaal drie uren, in te zien. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen een van de beschikkingen wordt ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gaat op voorstel van het College van Burgemeester en Wethouders f. 235.200,- beschikbaar stellen om de Openbare Theo Thijs senschool aan de Kerkweg-Oost en de protestants christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan te kunnen laten verbouwen. Van dit geld gebruikt de Theo Thijssenschool f. 115.000,- voor de schoolverbou- wing (inclusief voorzieningen rond de school) en f. 10.000,- voor het leg gen van een nieuwe vloer in het gymnastieklokaal en gebruikt de Groen van Prinstererschool f. 110.200,-. De verbouwingen zijn nodig om in deze lagere scholen de bijbehorende kleuter scholen Pinkeltje - nu nog gevestigd aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan en in welk gebouw de uitbreiding van de Stichting Openbare Bibliotheek komt - en de kleuterschool De Duivetil aan de Staringlaan onder te kunnen brengen. Beide scholen zijn dan met ingang van het nieuwe schooljaar echte basisscho len. drag van f. 85.000,-. Dit bedrag - of het bij de ’’afrekening” tussen gemeente en van stichtingsjaar” en derhalve middels rijk definitief vast te stellen bedrag - zal door de gemeente worden ontvangen middels ’’optrekking van stichtings jaar” en derhalve middels verhoging van de jaarlijkse ’’rijksvergoeding stich- tingskosten”. Met inachtneming van ge noemde beschikking van het Ministerie heeft het schoolbestuur het plan ont worpen. Ten opzichte van het plan van vorig jaar zijn aan de kleuters andere werklokalen toegedacht en in verband met genoemde vorming van (slechts) 6 groepen leerlingen is één lokaal ’’over”, dat nu de bestemming ’’vaklokaal” heeft gekregen. Het gemeentebestuur legde een kosten raming over met een totaalbedrag van f. 146.540,-. In een gesprek met het schoolbestuur bleek dat een (geraamd) bedrag van ruim f. 11.000,- buiten be schouwing kan blijven nu betreffende kosten als kosten van ’’gewoon onder houd” moeten worden aangemerkt - of om andere redenen buiten beschouwing kunnen blijven - en derhalve voor reke ning van het schoolbestuur komen. Op de resterende werkzaamheden kan, zonder het plan geweld aan te doen nog een bedrag van ca. f. 25.000,- worden ’’bezuinigd” (eventueel door het schoolbestuur uit te voeren voor eigen rekening). Hierbij gaat het om het niet plaatsen van een deur in de zuidgevel van het schoolgebouw. Verdere bespa ringen zijn te vinden in de keuze van an dere materialen of door weglating van voorgenomen voorzieningen, bijv, voorzieningen aan het plafond in het speellokaal en voorzieningen rond de ’’entree” voor de kleuters. Een bedrag van f. 110.200,- lijkt het College vol doende voor een goede uitvoering van de verbouwingswerkzaamheden. ALLE MERKEN PERSONENAUTO’S Gemeenteraad Woensdag 22 mei 1985, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Belangrijke agendapunten: Voorbereidingsbesluit t.b.v. verkeersoplossing Dreef/Beijerinck- laan en Beijerincklaan/Sniepweg. Voorlopige vaststelling inkomsten en uitgaven 1984 Algemeen Maatschappelijk Werk. Beschikbaarstelling krediet aanschaffing schrijfmachine openbare kleuterschool ”de Klimop”. Verlening medewerking aanschaffing leermiddelen Willem van Oranjeschool. Verlening medewerking aanschaffing t.v.-toestel Gereformeerde school. Verlening medewerking inrichting Gereformeerde school voor 4- en 5-jarigen. Verlening medewerking verzwaring gasnetaansluiting St. Jozef school. Beschikbaarstelling krediet verbouw Theo Thijssenschool. Beschikbaarstelling krediet verbouw Groen van Prinstererschool. Verlening medewerking voorzieningen in het door de Gereformeer de school in gebruik te nemen schoolgebouw Kerkstraat 13. Notitie beëindiging ’’boventallig vakonderwijs” openbare (en bij zondere) scholen. Aanbieding rekening 1983 Samenwerkingsschool voor HAVO- Atheneum. Aanleg Gebako-oefenveld sportcomplex Kanaaldijk. Toetreding als lid Raad der Europese Gemeenten. Vaststelling Voorjaarsnota 1985. Meerjarenbegroting 1985/1989 (bijstelling). Wijziging rechtspositieregelingen in verband met A.O.W./ AW.W-operatie overheidspersoneel Wijziging Verplaatsingskostenverordening gemeente Waddinxveen 1980. Verhoging tarieven voor aansluiting op Centrale Antenne-Inrich- ting. Begrotingswijzigingen, w.o. aanvullend krediet aanpassing units tijdelijk woonwagencentrum; aanvullend krediet voorzieningen voor gehandicapten bij Eben Ha- ëzerschool; - extra subsidie Sportweekcomité Waddinxveen i.v.m. 40-jarig jubi leum. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris. Proost! Slijter Van Eeuwen (midden) en de heer Hooghiemstra van NRV Holiday (rechts) brengen een toast uit op de heer en mevrouw Tukker uit Waddinxveen. rijksvergoeding van f. 65.000,- deze zal worden ontvangen middels ’’optrekking verhoging van de jaalijkse ’’rijksvergoe ding stichtingskosten” - op grond van bijzondere omstandigheden nog ver hoogd te krijgen; als bijzondere om standigheid kan bijv, worden aange merkt het feit dat men met de sloop van de bestaande bergingen (destijds beho rende bij het politiebureau) hoge kos ten zijn gemoeid.” aldus het College.

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 3