werklozen minder Eerste school paal hervormde in W’veen 50 School Kerkstraat gaat wat verbouwd worden In één maand Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Lt, Dient den Heer bestaat Kardol zeker Parkietenclub Voor huisvesting Gereformeerde School Afscheid van Plattelands- NCVB-presidente A. Sliedrecht-Bos Prijzen van feestmarkt Waddinxvener secretaris Loterij van De Gouwebloem Rode Kruis op feestmarkt van 17 mei Ballon tot in de DDR veertig jaar Rotterdammers op W’veense dichtavond Buropa BV van 3e plaats Gevluchte Salvadoraan opent officieel Wereldwinkel vrouwen op reis in België Aansluiting op kabel-tv wordt duurder v D. van den Berg "INTER HAIR” UA, Flinke daling HAARMODE PW interlübke eurohome GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 FOCW A, kenmerk voor vakwerk 4 v: JL f FOCWfl Inrichting 4 PASSAGE 17-WADDINXVEEN TELEFOON 01828-10753 In de afgelopen weken zijn er bij de VOO steeds kaartjes (met stukjes bal lon) uit Nederland en Duitsland binnen gekomen. Van de woensdag 3 april op gelaten 120 ballonnen zijn 30 daaraan gehangen hebbende kaartjes terug ge komen. om een andere betrekking te vinden. In de maand maart werden ruim 650 perso nen nieuw ingeschreven als werkzoe kend, waarvan 36% in een handels- (vooral winkel-) of kantoorbaan, 13% voor een beroep in de bouw en 10% als metaalbewerker. Ongeveer 1000 perso nen werden in de maand maart uit geschreven, waarvan naar schatting 700 wegens het vinden van een baan. De daling van het aantal openstaande aanvragen ten opzichte van februari is voor een deel toe te schrijven aan toe vallige factoren. Kort voor de teldatum is elke vacature op actualiteit getoetst. De laatste maanden doet zich het ver schijnsel weer voor van (een beperkt aantal) moeilijk vervulbare vacatures. In een aantal gevallen zou scholing van werkzoekenden soulaas kunnen bie den. Gedurende de maand maart werden on geveer 350 nieuwe vacatures geregi streerd. 30% was voor metaalbewerk ers, 16% voor bouwvakkers en (even eens) 16% voor handels- en kantoor personeel. Ongeveer 30% van de 400 vervallen vacatures kon via het G.A.B. worden vervuld. De exclusieve programma’s voor de woon- en slaapkamer vindt u bij ons - en ook de service, die daarbij hoort: vakkundig advies, planning en opbouw van de meubelen. Ook ouderen voelen zich prettig met een jeugdiger kapsel. Probeer eens iets anders. U zult er geen spijt van hebben. Om de prijs hoeft u het niet te laten. Wassen, knippen, drogen 29,50. ontwerp en realisatie Zijde 36 tel. 01727-4550 Verder heeft de Gereformeerde School om medewerkingvan het- gemeentebe stuur gevraagd voor de inrichting van twee werklokalen en een speellokaal voor de per 1 augustus bij de Gerefor meerde school te starten onderbouw voor 4- en 5-jarigen. De school zal in het begin van het ko mende schooljaar nog gehuisvest blij ven in de gebouwen aan de Mozartlaan met een dependance in de Kon. Juliana- school. Na het gereedkomen van de nieuwbouw voor de Jan Ligthartschool in ’’Zuidplas” zal de Gereformeerde school het gebouw aan de Kerkstraat 13 betrekken met als dislokatie het 2-klas- sige gebouw aan de Mozartlaan. WADDINXVEEN - Op de komende vrijdag 17 mei te houden tweede dag van de Waddinxveense feestmarkt zal de afdeling Waddinxveen van de vrij willige Welfare van het Nederlandse Rode Kruis een groot aantal met de hand vervaardigde artikelen voor de verkoop aanbieden. Al deze artikelen zijn vervaardigd door gehandicapten en ouderen van Wad dinxveen. De Rehobothbasisschool in een ont werp van het architektenbureau Ir. Pal Stipkovits BV. Het complex telt zeven leslokalen en een speellokaal. De Re hobothbasisschool heeft globaal de vorm van een driehoek. De architekt heeft gewerkt met hellende daken, zo dat het gedeelte met de platte daken zeer beperkt is gehouden vanwege het Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 WADDINXVEEN - De ballon van eer steklasser Grada van Est is met het neerkomen in de DDR het verst geko men met de ballonnenwedstrijd die de Jan Ligthartschool begin vorige maand hield ter gelegenheid van de door VVD- wethouder mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester in de woonwijk Zuidplas geslagen eerste paal voor het nieuwe schoolgebouw. onderhoud. In Zuidplas is naast de hervormde Re- hobothschool ook in aanbouw de aan 240 leerlingen ruimte moeten biedende openbare Jan Ligthartschool. Voor de ze van de Kerkstraat komende school sloeg Wethouder mevrouw L.M. Oos- terbroek- Waagmeester (VVD) op woensdag 3 april de eerste paal. WADDINXVEEN - Het Gerefor meerd Kerkkoor Dient Den Heer kijkt al uit naar het dit najaar te vie ren 40-jarig bestaan. Het Waddinx veense koor, vorige week nog deel nemend aan de zangmanifestatie Waddinxveen Zingt '85, hoopt het jubileum op vrijdag 11 oktober met een feestelijke avond te herden ken. Men heeft daarvoor enkele speciale gasten kunnen contracte ren. Zo komen de alom bekende trom pettisten, de gebroeders Brouwer. Vocale gasten zijn de bas Henry Blackmon en de Waddinxveense sopraan Riet den Hertog. Het orgel wordt, zoals gebruikelijk, bespeeld door Ben Kramer. Het hiermee gemoeide bedrag komt neer op bijna 72 mille, of zoveel minder als de inspecteur voor het kleuter- en la ger onderwijs eventueel in zijn advies zal aangeven. B. en Wachten het ver antwoord dit geld uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week woensdagavond in De Hoeksteen aan de Esdoorniaan ge houden jaarvergadering heeft de afdeling Waddinxveen van de Ne derlandse Christenvrouwenbond (NCVB) afscheid genomen van presidente mevrouw A. Sliedrecht- Bos, die 10 jaar met grote toewij ding deze functie vervuld heeft. Als dank hiervoor kreeg zij van bestuur en leden een prachtige tinnen vaas aangeboden. Mevrouw N. Have- naar-Sekeris zal tijdelijk haar taak overnemen. Na de pauze werd een quiz gehouden. Hiervoor waren enkele prijzen beschikbaar gesteld. Met deze gezellige avond werd het seizoen afgesloten. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is een wijziging opgeno men waaruit blijkt dat bij Buropa kant oorinrichtingen BV, Den Haag, met als vestigingsplaats Waddinxveen, tot com missaris is benoemd J.L. de Goeij te Benthuizen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 MEI 1985 WADDINXVEEN - Op de weekmarkt van komende vrijdag kunnen bij de marktmeester de prijzen worden afge haald van de vorige week in de Willem de Zwijgerlaan gehouden feestmarkt van de marktkooplieden. Naast de hoofdprijzen waren er geldprijzen van f. 100,-, f. 70,-, f. 30,-, f.10,- en f. 5,- De hoofdprijzen gingen naar G. Stel, Mozartlaan 71 (tuinstel), W. van Eyk. Stationsstraat 11 (herenfiets), mevrouw Vaneman. St. Victorstraat 36 (dames fiets), J. v. Dorp, A. v. Solmsstraat 25 (boot), G.J. Pappot, Pr. Alexander- straat 12 (boot), fam. Troost, Nic. Beet- slaan 8 (grote beer), f. 100,-: fam. Os kam, Noordeinde 357, f. 70,-': fam. Geers, Rozenlaan 63, Boskoop, H. v. Gelooven. f. 30,-: fam. Bootsma, Sou- burglaan 22, fam. Stam, W. de Zwijger laan 61. f.10,-: fa. Verhey, Randenburg 28, Reeuwijk. H.M. Möhle. Kamille- veld 5, fam. Compeer, weidezoom 12, Hannie Both, Acaciastraat 26, fam. Sijthoff, Peuleyen 77, fam. Verwoerd, J. v. Lennepstr., fam. Gusseklo, Kal- verdans 23, Boskoop, f 5,-: G. Lindme- ijer, leplaan 56, fam. Broer, Peuleyen 31, A.de Pater, Eikenlaan 24, B. Beu; ker, Kerkweg 42, M. Ane-Bruin. Burg. Troostrstr. 38, fam. Pellicaan, Sweel- inckhof 52, Mevr. Hofman, J. v. Bij- nenpad 285, K. v. Wijk, Vondellaan 37, fam. v. Gemeren, Zwanewater 8, Bos koop, fam. v.d. Broek, Vogellaan 59, Boskoop, W.P. Vermey, de Jongstraat 26, Reeuwijk, C.J. Snabel, Zonnedauw 9, Boskoop. WADDINXVEEN - In deze streek is opgericht de Parkieten club Midden-Nederland, welke club als nieuw rayon van de Neder landse Parkieten Club (NPC) zal gaan functioneren. Er hebben zich al dertig grasparkie tenkwekers opgegeven. De aan de Prinses Margrietstraat 14 wonende Waddinxvener M.J. den Boer is eerste secretaris van de Parkieten club Midden-Nederland. De club, die in Montfoort een eer ste bijeenkomst hield, heeft inmid dels een eigen blad het licht laten zien, dat enkele malen per jaar zal verschijnen. De man hierachter is de Waddinxveense secretaris. Hij verzorgt als bestuurslid ook de re dactie ervan. De Parkietenclub Midden-Neder land wil met het vertonen van dia's en films, het houden van lezingen en het keuren van vogels door be kende keurmeesters, leden en be ginnende liefhebbers van de par- kietenkweek het op de vergader- avonden zo leerzaam mogelijk la ten zijn. De eerstvolgende bijeenkomst is op woensdagavond 29 mei om acht uur in het St. Josefgebouw aan de Heilige Beverstraat in Montfoort, waar de gebroeders Bertie en Ge rard Peters uit Brummen een prachtige serie dia’s van Engelse shows en prachtige parkieten ko men vertonen. WADDINXVEEN/GOUDA - In de maand maart - waarvan de cijfers wat later worden gepubliceerd dan gebruikelijk - vestigden zich in Wad dinxveen 9 nieuwe bedrijven, maar verdwenen er weer 6 door opheffing (5) en faillissement (1). Het Gouwedorp had in die maand te maken met 622 mensen zonder werk396 mannen en 226 vrouwenEen maand eerder (februari) waren dat er nog 672 (436 mannen en 236 vrouwen). Dit alles blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor midden- Holland en het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda. Volgens de mutaties in het handelsre gister van de Goudse Kamer groeide in maart 1985 het aantal bedrijven in Mid- den-Holland in totaal met 22 en nam het aantal arbeidsplaatsen toe met 31. De eenmanszaken vormen ruwweg de helft van het aantal in- en uitschrijvingen. Het aantal nieuwe inschrijvingen ver toont het eerste kwartaal van 1985 een dalende lijn: in januari 160, in februari 107 en in maart 86. Deze dalende lijn treffen we ook aan bij het aantal uitsch rijvingen: in januari 109, in februari 92 en in maart 64. De branches groothan del (16), detailhandel (15) en zakelijke dienstverlening (14) leverden in maart de grootste bijdrage aan het aantal nieuw ingeschreven bedrijven. Per sal do was er slechts in de zakelijke dienst verlening (8), in de groothandel (5) en - heel opmerkelijk - in de horeca een be langrijke toename van het aantal bedrij ven. Bovendien is op alle loten eindigend op het cijfer 4 een prijsje gevallen. De prij zen kunnen worden, afgehaald in het Anne Frankcentrum op dinsdag 21 mei tussen 19.00 en 21.00 uur. De Stichting De Gouwebloem deelt nog mee dat het voormalige ketelhuis aan de Tollenslaan voortaan dinsdag- en woensdagmiddag voor activiteiten ge opend zal zijn. De donderdagmiddag is voorlopig vervallen. WADDINXVEEN - In de 31e en op één na laatste ronde van de huishoude lijke schaakcompetitie van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV heeft Kardol op overtuigende wijze een over winning geboekt op Egbert Schroten en zich daarmee definitief van de 3e plaats verzekerd. Na Philipse en W. v. Oort, die zich, zoals vorige week gemeld, als van de le resp. 2e plaats verzekerd had den, is dit de derde beslissing. Is de spanning er voor deze drie plaat sen dus uit, dat geldt geenszins voor de daaropvolgende. Bloem herwon name lijk zijn vierde plaats door winst op As- scheman, die na lang gelijkopgaande strijd een onjuist stukoffer bracht en Van de Hoek kwam niet verder dan re-’ mise tegen J. v. Oort en mocht daar, ge zien het spelverloop, nog blij mee zijn. Hij is de enige, die in de laatste ronde Bloem nog van de 4e plaats zou kunnen verdrijven. Voor de vijfde plaats zijn er heel wat meer kandidaten: naast Bloem en V.d. Hoek nog Asscheman, Wolfs en Claas sen (die W. v. Oort knap op remise wist te houden)Philipsede enige nog onge slagen WSV-er, kon zijn voorsprong op nummer twee nog vergroten door winst op Prins. De strijd om bij de bovenste tien te ko men, zal in de laatste ronde nog hevig zijn: de huidige nummer 10, Van Vuuren, die zijn partij tegen Van Deelen moest afbreken, ziet zijn 10e plaats nog bedreigd door Muit (remise tegen Versluis). Schroten en Ellers (die Van Woudenberg versloeg). Voor Van Deelen, kampioen van vorig seizoen, is die kans verkeken en voor Versluis, Van Woudenberg en Besemer (die won van Nekeman) is de top-tien onbereikbaar geworden. De remises in de partijen Torenbeek- Litooy en De Bock-Van de Ree en de winst van Goor en V.d. Eijk op resp. Van Sandijk en Ponsioen waren nog slechts van belang voor de rangschik king in de middenmoot. Na de 31e ronde zijn de punten van de bovenste tien: 1. Philipse 2432; 2. W. V. Oort 2187; 3. Kardol 1945; 4. Bloem 1785; 5. V. d. Hoek 1749; 6. Ascheman 1658; 7. Wolfs 1658; 8. Claassen 1654; 9. J. v. Oort 1645; 10. Van Vuuren 1632. WADDINXVEEN - De trekking van de door de Stichting De Gouwebloem gehouden loterij bracht vorige week donderdag de volgende uitslag: le prijs: dames- of herenfiets - lot 6586, 2e prijs: casette-recorder - lot 3146, 3e prijs: koffiezetapparaat - lot 0895, 4e prijs geborduurd ontbijtlaken - lot 1847, 5e prijs: geknoopte loper - lot 5062, 6e prijs: kruiwagen - lot 4602. Afscheid op de NCVB-jaarvergadering van presidente mevrouw ASlied recht-Bos. WADDINXVEEN - De al geruime tijd officieus open zijnde Wereld winkel Waddinxveen zal zaterdag 15 juni officieel geopend worden. De handeling zal in de winkel aan het Koningin Wilhelminaplein worden verricht door Héctor Ber- nabé Recinos, de gevluchte Salva- doriaanse vakbondsleider, die voorgedragen is voor de Nobelprijs voor de Vrede 1985. Omdat de Wereldwinkel bestaat om solidariteit met de Derde We reld te bevorderen, zijn ter gele genheid van de officiële opening, scholen aangeschreven en is hen een project aangeboden. Dit is een bewerking van een project van de NOVIB, geheten "Doe maar open". Hierin komt de solidariteit ter sprake, toegepast aan de eigen woon- en leefsituatie van het kind. Een groepje Turkse meisjes in de leeftijd van 8 tot 11 jaar zullen op de dag van de officiële opening, en uitvoering geven van Turkse dan sen. In deze dansen, Nanaj, zullen vooral de Turkse trom en de 'saz' de boventoon voeren. Fatima, de leidster van de groep komt uit Sin op, zij is een enthousiaste danseres. Op het feest van 15 juni zullen Turkse en Marokkaanse hapjes, dranken, lekkernijen te koop wor den aangeboden. Gedurende de maand maart is het aan tal geregistreerde werklozen in het ge hele GAB-gewest Gouda met ruim 350 afgenomen. Aan het einde van de maand stonden 7.456 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 4.905 mannen en 2.551 vrouwen. De daling van de werkloosheid is voor een deel toe te schrijven aan seizoenin vloeden, maar is overigens gespreid over vrijwel alle beroepsgroepen. Ook een jaar geleden nam de werkloosheid in de maand maart af en wel in een on geveer gelijk aantal (330). Een opmer kelijk verschil is evenwel, dat de daling van het aantal vrouwen dit jaar kleiner is dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar (nu 40, vorig jaar 135). Dat komt vooral door de grotere bedrijvigheid in sectoren, waar (nog) weinig vrouwen werkzaam zijn (bouw en metaal). Het aantal werklozen bedroeg eind maart van het vorig jaar ruim8.400; bij de laatste telling van maart 1985 bleken het er ongeveer 850 minder te zijn. De grootste daling is terug te vinden in de leeftijdsgroep van de 50-plussers, na melijk met 590. (ontheffing inschrijf- plicht voor hen die ouder zijn dan 571/? jaar). Er zijn nu 320 jongeren minder ingeschreven dan destijds. Zelfs in de leeftijdsgroep van 25 tot 50 jaar deed zich een daling voor, namelijk met een kleine 40 personen. Van de werklozen is 47% al langer dan 12 maanden ingeschreven. De situatie in het rayon Woerden (41%) is iets gun stiger dan in het rayon Gouda (48%). Langdurig werkloos is "maar” 38% van de jongeren t/m 24 jaar. In de leeftijds groep boven 25 jaar is meer dan de helft langer dan één jaar werkloos. Nog altijd slagen heel wat mensen erin Er waren soms bijzonder aardige brief jes bij van kinderen en volwassenen. Er kwamen 8 kaartjes uit Duitsland, 1 uit de DDR, 7 uit Twente, 7 uit de rest van Overijssel, 5 van de Veluwe, 1 uit Dren ten en 1 uit Ter Aar (Z.H.). Het eerste kaartje werd al na 24 uur gebracht door een soldaat, die in Waddinxveen woont, maar die woensdag op het schietterrein in 't Harde was en de ballon, twee uur nadat hij was opgelaten, naar beneden zag komen. Er waren kaartjes bij: uit de sloot gevist,, uit de boom gehaald, bij kievitseierenzoeken gevonden, door 5 kindere samen gevonden, sommigen heel snel en het laatste pas op 26 april. WADDINXVEEN - Met twee volle bussen zijn de leden van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen op stap geweest in België. Vorige week dinsdag werd al om half acht 's morgens ver- trokkken. Het reisdoel was een bezoek aan de tui nen van Koningin Fabiola in Laken en daarna aan Brussel. Jammer genoeg ging het bezoek aan de tuinen niet door, vanwege de overstelpende drukte, zo dat men na onderling overleg besloot maar meteen door te rijden naar Brus sel. Daar konden de dames koffie drin ken en gezellig winkelen op en rond de Grote Markt. 's Middags werd nog een interessante stadstoer gemaakt langs de prachtige kerken en majeustueuze gebouwen, zo dat men een goed beeld kreeg van deze prachtige oude stad. Na een heerlijk di ner in Rijsbergen, reden de dames om streeks 10 uur 's avonds voldaan Wad dinxveen weer binnen. Op woensdagavond 8 mei ging men weer "op reis” ditmaal figuurlijk! Na een origineel toespraakje van de presi dente Mevr. W.C.M. Verweij, die door middel van de letters van het alfabet, vooral de aanwezige heren over het rei len en zeilen van de bond vertelde, hield de heer Broekhuizen uit Epe op humo ristische wijze een lezing over Schot land. Gekleed in traditionele kilt en tweed jasje wist hij op boeiende wijze te ver tellen over de geschiedenis, de cultuur en de bevolking van dit ruige land. WADDINXVEEN - Het was vorige week donderdagmiddag op het bouw terrein in de woonwijk Zuidplas een ge zellig en feestelijk gebeuren toen daar door Stichting en Instandhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen te Waddinxveen, de eerste paal werd geslagen voor de bouw van de nieuwe hervormde Rehobothbasis school. Deze school vervangt dit najaar de be staande lagere school aan de Onderweg en de daar eveneens staande kleuter school De Morgenster. WADDINXVEEN - De tarieven voor aansluiting op de kabel-tv (Centrale Antenne-Inrichting - CAI) gaan om hoog. B. en W. hebben daartoe aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad het voor stel gestuurd. De verhoging gaat op 1 juli 1985 in. In november vorig jaar besloot de gemeenteraad al tot verho ging van belastingen, tarieven en rechten voor 1985, maar werd voors hands geen verhoging toegepast van de tarieven voor aansluiting op de Centrale Antenne-Inrichting per 1 juli 1985, een en ander in afwachting van een notitie over de CAI. In de notitie Centrale Antenne-In richting hebben B. en W. reeds aan de orde gesteld een verhoging van de ta rieven ingaande 1 juli met f 1,55 per maand per aansluiting, inclusief om zetbelasting. Deze verhoging behelst uitsluitend de doorberekening van de kosten die de gemeente in rekening worden gebracht door de Buma, die de belangen-van de auteurs behartigt. Dit laatste is mogelijk geworden als gevolg van de uitspraak van de Hoge Raad, dat doorgifte van radio- en te levisiesignalen via een kabelnet een openbaarmaking is in de zin van de auteurswet. Voor de Nederlandse te levisiezenders en alle radioprogram ma’s behoeft geen auteursrecht te worden betaald, evenals voor de eventueel op te nemen satellietpro- gramma’s in de CAL Hiervoor wor den de rechten voldaan door de aan bieders van de programma’s. Voor de niet via een satelliet te ont vangen buitenlandse programma’s geldt een tarief per maand per aan geslotene, voor 6 tot 10 programma’s bedragende ongeveer f 1,55 per maand inclusief omzetbelasting. WADDINXVEEN - Het schoolgebouw aan de Kerkstraat, waarin nu nog de openbare Jan Ligthartschool en de kleuterschool 't Hazeveld is onder gebracht totdat de in aanbouw zijnde school in de woonwijk Zuidplas klaar is, zal verbouwd worden om daarin in oktober van dit jaar de Gerefor meerde School aan de Mozartlaan te kunnen onderbrengen. B. en W. heb ben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad voor gesteld met de te treffen voorzieningen in te stemmen. Het bestuur van de Gereformeerde School heeft het Waddinxveense ge meentebestuur gevraagd om medewer king voor het treffen van een aantal bouwkundige voorzieningen in het per ceel Kerkstraat 13. Deze voorzieningen zijn voor een deel noodzakelijk voor de opvang van 4- 6-jarigen (2 groepen). Het schoolbestuur, dat thans alleen een lagere school beheert, heeft de vereiste toestemming ontvangen om per 1 au gustus een basisschool te vormen. B. en W.: ”Wij zijn van mening dat het verzoek van het schoolbestuur dient te worden ingewilligd nu de "normale ei sen" niet worden overschreden. Het be treft hier overigens slechts de "princi piële medewerking”. Wij zijn voorne mens om de beschikbaarstelling van gel den - en de juiste wijze van uitvoering van de werkzaamheden - eerst bij de raad aanhangig te maken nadat de mi nister een uitspraak over de gewenste voorzieningen heeft gedaan.” "Mocht de beschikkingwan het ministe rie niet tijdig worden ontvangen - de voorzieningen zullen in oktober getrof fen moeten worden - dan zullen wij na der bezien hoe gehandeld dient te wor den. In dit verband merken wij op dat een voortgezet gebruik van de 3-klassi- ge noodschool aan de Mozartlaan na oktober beslist niet meer verantwoord is, dit gelet op de zeer slechte staat van dat gebouw.” Boon, oud-secretaris van het schoolbestuur. Foto: Sjaak Noteboom). Rti De eerste paal voor de hervormde Rehobothbasisschool wordt in de woonwijk Zuidplas geslagen door de heer J WADDINXVEEN - De voor de tweede maal in Waddinxveen te houden dichtersavond Waddinxveen Dicht ’85 sluit deze week definitief de termijn voor het inzenden van éigen werk. Aan Waddinxveen Dicht ’85 wordt ook meegewerkt door een aantal Rotter damse dichters. Het zijn Peter Oole (die o.a. een gedichtenbundel “Soms” uit gaf) en Anne Schipper (redacteur van het literaire tijdschrift "Woord-werk”). Van alle inzendingen zal minimaal een gedicht worden opgenomen in de bun del Waddinxveen Dicht ’85. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense D. van den Berg- Zwiers is benoemd tot Commissaris bij de nieuw opgerichteBV A.J. van den Berg Groen in Reeuwijk. Dit bedrijf verricht hovenierswerkzaamheden, daaronder begrepen is het ontwerpen, aanleggen en onderhouden van parken, plantsoenen en groenstroken. De direktie van deze BV wordt ge vormd door Beheer- en Beleggings maatschappij A.J. van den Berg BV te Reeuwijk. Medecommissaris is J. Dut- hil te Rotterdam. Op het bouwterrein lieten de leerlingen van de dit najaar verhuizende school feestelijk gekleurde ballonnen op. (Foto: Sjaak Noteboom). -■ fik o. W» SM

Weekblad voor Waddinxveen | 1985 | | pagina 9